jockey- heren net een kampioen m itilopen I blijft ongeslagen matige korfbalwedstrijd it de Leusdense ubbladen... H. J. van Leusden biljartkampioen van de b.v. „Leusden" Thijs Noordewier behaalt limiet Drukke poloweek voor de Haaien Kaartcompetitie s.v. Achterveld Roda helpt schaak club uit nood Haaien laatste in zwemvijfkamp Monsterzege (204) voor Impala-heren LEUSDER KRANT SDEN/CENTRUM - Het is wel voor het eerste herenteam üSden, maar ze hebben de boot ujist. Ondanks een indrukwek- eindsprint (Leusden won delaat je wedstrijden met een totale tiO 17-4) kwam de MHCL net 1 piot tekort. Wanneer Kampen evolaod zondag gelijkgespeeld louden beide teams mèt Leus- feoaan geëindigd zijn. Door een joelsaldo zou Leusden dan kam- evorden zijn. Maar het lot heeft beslist en Kampen won met daardoor werd de eindstand mpetitietop: ipen sden loland 12 gesp. 12 gesp 12 gesp. 17 pnt 19 pnt. 18 pnt. edetaüleerde cijfers van Leus- iren. 12 gespeeld, 8 gewonnen, 2 gelijkgespeeld (beide malen tegen Flevoland) en 2 verloren (beiden van Kampen). Totaal 18 matchpunteneneen .doelsaldo van 47-16. Voor een eerste jaars team met allerlei kinderziekten in het begin toch nog een zeer fraai re sultaat. De doelpuntenmakers waren: Hans v. d, Linden (12); Erik Timmer (10); Rob Ponsen (8); Theo Fischer (6); Kees Swierenga (4); Dick Geer- lings (3); Arend-Jan Kortenhorst (2) en Jaap Huizinga en Frank Nobels elk 1. Over de wedstrijd van j.l. zondag tegen Meeuwen uit Emmeloord kunnen we kort zijn. Leusden won verdiend. In de 14e, resp. 16e minuut van de eerste helft scoorden Kees Swierenga en Hans v. d. Linden. De Meeuwen vlogen nog terug tot 2-2 maar in de tweede periode maakten Enk Timmer en invaller Frank Nobels het kar wei af. De eindstand werd 4-2. I ,r~ -v ïy- (r) passeerde met één hand spelend twee Huizenaren. VERDERE WEDSTRIJDEN Heren 3 zit intussen al midden in de promotie-perikelen. Zondag werd voor de tweede maal (met moeite!) gelijk gespeeld, ditmaal tegen Huizen 4. Na een 0-1 achterstand maakte voorzit ter John Bernard zich verdienstelijk (1-1) en Peter Verschoor scoorde met omgekeerde stick een ongelooflijk mooi doelpunt en bracht daarmee de eerder op 1-2 gekomen stand weer in even wicht (2-2). De stand in deze promotie- poule (halve competitie) is thans: 1. Maarn 2 2 0 0 4 pnt 2. Huizen 3 1113 pnt. 3. Leusden 2 0 2 0 2 pnt. 4. Schaerweyde 3 0 12 1' pnt. A s. zaterdag wordt de laatste wed strijd, Maarn - Leusden, gespeeld. Door terreinmoeilijkheden in Maarn vindt dat treffen in Leusden plaats Misschien net genoeg voor de Leusde- naren om te winnen, zodat Leusden en Maarn dan samen aan kop komen. Da mes 1 speelde een niet zo succesvolle oefenwedstrijd tegen het overigens zeer sterke districtselftal Gooi/ Utrecht. Ietwat geflatteerd werd het voor Leusden een 0-8 nederlaag. Onze dames hadden vier invalsters (o m. de twee topscoorsters Nell Bendien en Almita Meesters ontbraken). Captain Els van Nieuwenhuyzen en Anthonie Swierenga en tot ieders verrassing' ook ausputzer Wilma Bannink (van meisjes A) speelden een uitstekende wedstrijd, doch de achterhoede ver toonde nogal wat lekkage. Dames 2 - Amersfoort 4 werd 2-2 en Heren 4 scoorde een doelpunt tegen Maarssen 3. Jammer was dat de Maarssenaren 8 maal raak schoten. Alle verdere wedstrijden werden afge last. PROGRAMMA A.S. WEEKEINDE A s. zaterdag de beslissende promo tiewedstrijd van Heren 3 tegen Maarn 2 en event, zondag Heren 3 tegen de op dezelfde plaats in de andere poule B?ide Leusdense top-scorers op één plaatje Erik Timmer (10 doelpunten) omspeelde listig een Huizenaar De toesnellende Hans v. d. Linden (12 goals) hoefde zo'n haast niet te maken. geeindigde promotie-kandidaat. Zon dag begint Dames 1 aan haar promo tie-competitie. Van het MHCL-secretariaat kregen wij, nog net op de valreep, het pro gramma door. Op 27 april moet Leus den naar HDS (Den Haag). Dan volgt op koninginnedag de thuiswedstrijd te gen Hermes uit Den Helder en tenslot te op 3 mei a.s. de uitwedstrijd tegen de Utrechtse Studenten Hockey Club. Dat wordt een hele kluif. Drie belang rijke wedstrijden in één week. Drie van de vier aan deze na-competitie mee spelende clubs hebben kans op promo tie. Het kampioenselftal van Heren III. Van links naar rechts staande Lex van Lammeren, (voorzitter) John Bernard, Jan Kortenhorst (reserve), Stanley Douglas (aanvoerder), Peter Lodewijks, Dick van Stempvoort en Roelf Sme- dema Op de onderste rij: Rien Akkermans, Peter Verschoor, Peter Hajos, Jan Peter v Doorn en Maarten Samson. fSDEN- Op een veld wat eigen de zoveelste maal had moe ien afgezeurd speelde Antilopen Sparta 1Met kunst en vliegwerk belde ploegen overeind en aan Ie van de wedstrijd was het grote modderpoel. |lopen begon zeer knap. Rob die zijn tegenstander deze volkomen de baas was, zette ige tegenstander die zeer veel met bet veld had helemaal op irkeerde been. Hij zette zijn weging goed door en met een ;e doorloopbal werd het 1-0. dat over een zeer goed schot IÉ, kwam terug tot 1-1. Theo iiokerken maakte vanuit de hoek veld, goed gebruik van de id die hij kreeg van zijn tegen- jr en zuiver plofte de bal in de |M Ciska Visser toonde vorige week al aan over een goed schot te beschikken, met een prachtig afstandsschot trof zij de roos: 3-1 Iedereen die dacht dat Antilopen zich nu zou losmaken van zijn tegenstander had het mis. De scheidsrechter gaf Sparta een straf worp. 3-2. Frankje Geutjes kwam weergaloos langs haar dame en maak te hiermee 4-2. Antilopen Sparta veel te veel vrij heid gevend moest toestaan dat men op 4-3 kwam. Rob Geutjes, vooral aanvallend een zeer goede partij spe lend kwam langs zijn tegenstander en vasthouden was het antwoord. Harrie Brack zette zeer zelfverzekerd de toe gewezen strafworp om m een doelpunt: 5-3. Weer had Sparta zijn antwoord klaar: 5-4. Ciska Visser kwam heel knap langs haar tegenstandster en ook hier kreeg zij geen kans de bal om- hoog te brengen. Strafworpspecialist Gert Nieuwenhuis maakte uit de stral- worp 6-4 en George Nooy zag eindelijk één van zijn schoten in de korf glij den 7-4. Hiermee brak tevens de rust aan. De opdracht van coach Van Duinkerken in de rust was o.a. meer inzet en de zaken niet te gemakkelijk op te ne men. Maar na de rust kwam Sparta door een weggever in de Antilopen verdediging direct al weer op 7-5. Harrie Brack maakte even later zijn fout in de verdediging snel goed, door uit een schitterende doorloopbal 8-5 te scoren. Rob Geutjes bracht met een afstandsschot de marge weer op 4 doelpunten: 9-5. Sparta gaf zich niet gewonnen en maakte 9-6. Gert Nieuwenhuis kwam langs zijn tegen stander, maar twee heren beletten hem te scoren, maar strafworpen geven hem weinig moeite: 10-6 Een mooi doelpunt van Rudi Lith vrij voor de korf werd door de scheidsrechter af gekeurd. Sparta maakte weer gebruik van te veel vrijheid en met een onderhands schot tegen de korf, die een draai- beweging mee kreeg scoorde men 10- 7. Door een strafworp kwam Sparta zelfs op 10-8. Antilopen ging op bal bezit spelen en 't vreemde was dat Sparta geen enkel risico wilde en durfde nemen daar men wist dat Antilopen zeer sterk is met een ver rassende uitbraak Antilopen kreeg hiervoor geen kans en verspeelde af en toe de bal en de Antilopen verdediging kwam onder grote druk, Sparta voelde ineens de onzekerheid in de Antilopen ploeg. Sparta kwam door een door loopbal zelfs nog op 10-9 en ineens was een grote voorsprong geslonken tot slechts één doelpunt, maar verder kwam Sparta dan ook niet. Alles bij elkaar een niet al te beste wedstrijd van koploper Antilopen, maar wat wil men eigenlijk ook op een on bespeelbaar terrein na een rust van 5 weken. ANTILOPEN 2 - WOUDENBERG 1. Een hard werkende reserve ploeg hoefde zich pas in de laatste seconde gewonnen te geven, na de hele wedstrijd zeker niet de mindere te zijn geweest van koploper Woudenberg. Eindelijk eens een sportieve wedstrijd, meestal liet dit te wensen over. Overigens on danks deze nederlaag is Antilopen 2 nog steeds niet uitgeschakeld voor pro motie, maar men i,s nu wel afhanke lijk van andere ploegen. SDEN/CENTRUM - In De Snap te! contactblad van de Schiet- N ..Leusden", kwam de heer Zoetmulder nog eens terug op de ^Melijke sportnota, waarin o.m. •üt de Leusdense vereniging binnenschieten gebruik maakt tonen van ..Ons Genoegen" te Uitbreiding van de accomo- "daar is niet mogelijk Met het D van het ledental van de s.v. •B is een grotere binnenbaan zeer "ik, vooral wanneer dat gepaard un met een uitbreiding van de gelijkheden. Naast 12-meter K K -geweer hoopt men ook ^-pistool te kunnen gaanschie- jaren bestaan concrete plan- bet realiseren van een eigen ■jccomodatie, zodra debenodig- M (slechts 60 x 92 meter) be- Ur gesteld wordt Als dit spoe- 1 kunnen geschieden, zou dat een eriaardagsgeschenk zijn voorde ^osden, die op 1 september laar bestaat! nummer van De Eemelaar, ^andblad van de Achterveldse vermeldt de verheugende van 22 nieuwe leden' Op- Ik is, dat 10 hiervan afkomstig beusden-centrum. De compe ls zijn inmiddels ook samen- f j»et damesteam bestaat uit Ma ashof, Marian Tielenius Kruit- en Wil v d. Veer (reserve). De heren- ploeg omvat Joop van Loenen, Piet Noortman, Fred Hulshof, DiederikTie lenius Kruithof, Herman Timmer en Pieter v. d. Veer (reserve) Het Stickertje weet te melden, dat op het ..Bouwfondstournooi" van 3 en 4 mei a.s. 12 verenigingen acte de présence geven. Wij komende volgende week nog terug op dit grote tournooi (het eerste in Leusden), met het vol ledige programma, dat o m. een grote feestavond omvat op 3 mei in de Roda- kantine Roda-Sport vraagt met klem om ver melding van het juiste telefoonnummer van het Roda-clubhuis, omdatdaarom- trent nogal wat misverstanden heersen. Het juiste nummer is 033-31989. Voor al het kengetal is belangrijk. Wanneer het kengetal van Leusden-centrum (03496) gedraaid wordt, krijgt u de heer A P. Roos aan de lijn Dat is overi gens geen onaardige meneer, maar het wordt voor hem wel vervelend als hij telkens gebeld wordt voor informaties e.d over Roda Mogen wij u ook na mens de heer Roos vragen, of u voortaan het juiste kengetal f033) wilt draaien? De Prikkel van de Korfbalclub de Antilopen annonceert een kampeer- korfbaltournooi in Wierden op 2e Pink sterdag Daar wordt het nuttige (deel name aan het tournooi) vereniga met het aangename (kamperen). LEUSDEN - Woensdag 16 april om 19.45 uur begon in het zwembad Leus den de wintercompetitiewedstrijd Haai en 2 - A.Z. L. P.C. 6. De jonge polo- ers van de Haaien moesten het tegen een ouder en geroutineerder team op nemen. Ze verloren deze wedstrijd dan ook met 6-1. Ook de heren 1 moest dezelfde avond spelen en wel tegen het veel snellere team de Vuursche 1 De eindstand werd 8-3 in het voordeel van de Vuursche. Dit was voornamelijk te wijten aan het feit dat de achterhoede niet zo erg klikte met de voorhoede. De Haaien doelpunten werden gescoord door HAR RY Abbing, Hans Brouwer en Co de Rijk, die de keeper met een mooie boogbal geheel verraste Op zaterdag 19 april werd in Leus den een polotournooi georganiseerd. Dit tournooi werd ietwat rommelig door dat er een van de twee uitgenodigde teams niet kon komen. Hierdoor werd er wat geswitcbed tussen de teams De Amer, Haaien 1 en Haaien 2, Enkele uitslagen van de gespeelde wedstrijden zijn Amer - Haaien 1 3-2, Amer - Haaien 2 6-2 en Haaien 1 - Haaien 2 4-1. Uit de resultaten blijkt dat de Haaien nog wel wat aan de con ditie en baltechniek moeten sleutelen. Maar het ging tijdens dit tournooi niet zozeer om de prestaties, maar het ging meer om het oefenen voor de komende zomercompetitie. In deze zo mercompetitie hoopt men dat minstens een van de herenteams zal promove ren omdat dit erg lang geleden is. Maar het probleem is dat de ploe gen steun nodig hebben en die steun moet komen van de Leusdense bevol king Dus als er iemand is die nog nooit een polowedstrijd heeft gezien, kan gerust een keer komen kijken. Het is beslist de moeite waard. De wedstrijdavond zal voornamelijk de maandagavond zijn. Het wedstrijdpro gramma zal een dezer weken bekend worden gemaakt in de Leusder Krant. ACHTERVELD - Op maandag 28 april organiseert de SV Achterveld een kaartkoinpetitie voor leden en donateurs Aanvang 20.00 uur in de kantine op het Kerstenssportpark Er zijn weer een aantal aantrekkelijke prijzen. LEUSDEN - Een prachtig staaltje van sportiviteit toonde het bestyyr van RODA jegens de schaakclub toen 8 april op het laatste moment bleek dat door verbouwwerkzaamheden het eigen clublokaal niet beschikbaar zou zijn. Dat terwijl het derde tiental een thuiswedstrijd moest spelen. Het be stuur van RODA stelde toen spontaan het eigen clubgebouw (waarin ze zelf die avond zouden vergaderen) ter be schikking Het stimuleerde het tiental zodanig dat ze de wedstrijd tegen Nederhorst den Berg met 5%-4% wonnen. Winst voor de heren Kessing, A Kuiper, Rietveld en Stevens en voor mevrouw Hooijer. Remise voor de heer Rijn- frank Afgelopen week kon er weer in het eigen clublokaal gespeeld worden. Het eerste tiental speelde voor de bonds- competitie tegen V.O.G 1 uit West- broek Deze wedstrijd eindigde in 5-5 Overwinningen voor de heren De Jager, Struiwig en Berg. Remises voor de heren Kans, Van der Weijden, Boe- maars en Visser. Opmerkelijk was dat het eerste winstpunt gescoord werd door heer Berg, die normaal in het derde tiental meespeelt Een knappe prestatie Uitslagen van de huiscompetitie: Groep 3 Mevr Hooijer - A Kuiper 1-0 Ladder: Agterberg - hr. Hooijer 1-0 Mosterd - Kessing J Kuiper - van der Tang l-Ó Stevens - van Egdom 1-0 Leeuwenkamp - Tijmensen 1-0 Jeugdgroep 1: Roland van Veen - Theo Jansen 0-1 Niels Jansen - Jan Aart v Twillert 0-1 Jaap Zweinenberg - Steven Biesterveld 0-1 Sander v d Tang - Leo de Rijke /2-/ Jeugdgroep 2: Wim de Vos - Eddy Nieuwstraten 'Z-% Remco Wessels - Sjoerd de Jong 6-1 LEUSDEN - Het was voor de Haaien B-ploeg natuurlijk niet prettig op de vijfde plaats te eindigen in de eerste ontmoeting van de zwem-vijfkamp. die zaterdag 19 april in Doorn werd ver- zwommen tussen de Amer (Amers foort), Larsheim (Leersum), Woest- duin (Doorn), Aquarijn (Nieuwegein) en de Haaien (Leusden). De eindscorewas als volgt 1. Aquarijn 2. Woestduin 3 Amer 4 Larsheim 5. De Haaien 41 pnt 72 pnt. 90 pnt. 97 pnt 106 pnt. De puntenstand van de Haaien werd oorzaakt door maar liefst vier dis kwalificaties Dit bracht de ploeg op een achterstand van 21 punten, waar door zij van de derde naar de vijfde plaats afzakte. De ploeg zal de volgende vier ontmoetingen heel wat beter moe ten zwemmen om deze achterstand weer ongedaan te maken Vooral door diskwalificaties te voorkomen; die veelal een gevolg zijn van onvoldoende beheersing van de techniek Verschil lende jongens en meisjes wisten hun persoonlijke records flink te verbete ren Op de 100 m. schoolslag meisjes o/12, jongens o/12 Annelies van Beek 1.48.4 (1 49 8) Remco Kelder 1.52.3.(1.53.4) 100 m. vlinderslag meisjes o/12 Marjan Grootendorst 1 45.6 (1.48.6) 100 m. vrije slag meisjes/jongens Marjan Grootendorst 1 27 - (1.32.6) Wilma Kreikamp 1.25 - (1.31.8) Enk Japenga 1 25 6 (1.28.5) Erik Scholten 1 05.7 (1.07.6) HHC3 -IMPALA 4-20 LEUSDEN - Zondag 21 april 1975 werd door Impala in Hilversum de wed strijd tegen het 3e herenteam van de Hilversummer Handbal Club gespeeld De velden van deze vereniging liggen op het middenterrein van de paarden renbaan Onder een stralende zon begon om 12.15 uur de wedstrijd. Impala's devies luidde: ..Winnen en blessures vermijden' Dit omdat in de wedstrijd te Leusden was gebleken dat vooral de doelman van HHC nogal fors ingreep. Impala opende de score vanaf de cir kel. Hierna hielden de partijen elkaar enige tijd in evenwicht, maar door op snelle uitbreken te spelen slaagde Im pala erin snel de score in haar voor deel op te voeren. Slechts één keer lukte het HHC de doelman van Impala in de eerste helft te passeren Rust stand luidde dan ook 12-1 voor Impala Na de rust hetzelfde wedstrijdbeeld een torh wel oppermachtig Impala dat haar snelheid goed uitbuitte in de vele break-outs, terwijl HHC haar vele afstandsschoten door de goed blokkende gasten gestopt zagen Via 15-2 werd de eindstand 20-4 in het voordeel van de Leusdenaren Een leuke maar wel wat eenzijdige wedstrijd, die mede door de strakke leiding een plezierig verloop had! Programma: Zaterdag 26 april 14 00 uur: meisjes adsp - Celeritas2 Impala te Bunnik Zondag 27 april 11 00 uur dames - Impala - HMS 4 te Leusden-C 12.00 uur heren 2 - Impala 2 - DSO te Leusden-C 12 30 uur heren 1 - CVV 2 - Impala te Laren Thijs Noordewier LEUSDEN - Tijdens de zaterdag 19 april j.l. gehouden limietwedstrijden in Bussum zwom Thijs Noordewier van de L.Z. P C ,,De Haaien" uit Leusden de 100 m. rugslag jongens 0/14 in 1.14.- waarmee hij de door de K.N.Z.B. gestelde limiet voor de Nationale Kampioenschappen als eer ste behaalde. Thijs kan echter nog snel ler, want hij heeft het clubrecord op zijn naam staan met 1.12 9 Mirjam Goedhart en Mariette Leu- sink braken hun eigen clubrecords op de 100 m rugslag meisjes 0/14 en meisjes 0/10 Mirjam in 1.19 3 (1.19.8) en Mariette in 1.34.1 (1.37.-) Van beide meisjes uitstekende pres taties! Rina Herder zwom 100 m schoolslag meisjes 0/10 in 1.45.8, alweer 2 sec. sneller Astnd ten Sel- dam en Hanneke den Herder deden over de 100 m rugslag resp. 1 26.3 en 1.21.7 Op hetzelfde nummer deden de heren het als volgt. Frans Leusink 1 20.9 (1.21.-), Hans van Gils 1.24.2, Joost Bruin 1 17 - en Mark ten Seldam 1.16.- De 200 m. schoolslag werd door Frank van den Hurk gezwommen na een pijn lijke val van het gladde startblok op de rand van het bassin Zijn tijd was toch nog 3.00 - terwijl Robert Jan Mohlmann en Leon van Opbergen er respectievelijk 3.09.3 en 3 04 3 over deden Tenslotte werd de 400 m vrije slah aldus verzwommen Frank Leu sink 5.31.5, Hans van Gils 5.39.5 en Thus Noordewier 5.29.1. LEUSDEN/CENTRUM - Op 18 april hield de biljartvereniging „Leusden" haar jaarlijkse feestavond. In ver band met het verwachte grote aantal aanwezigen vond deze gezellige avond plaats in de Roda-cantine op het Bur gemeester Buimngpark. Biljarten is gewoonlijk een mannenaangelegenhwd; maar op dit jaarfeest warén natuur lijk ook de echtgenotes en verloof des welkom. Tot ongeveer half elf werd de avond doorgebracht met bingo om een serie fraaie prijzen. Toen was het tijd ge worden voor het uitreiken van de wis selbeker, inzet van de onderlinge huis- competitie 1974-1975. Wedstrijdleider J. van 't Holt brak de spanning met de mededeling, dat het de heer H. J. van Leusden was, die zich een jaar over de beker mag ontfermen. Voor zitter P A M. Wendel reikte de prijs met een passend woord uit en overhandigde de kampioen van 1972- 1973 (de heer P. A. Grootendorst) en van 1973-1974 (de heer B Bloe mendal) een herinneringsprijs uit, in de vorm van een biljarter op een keu rig^ voetstuk. lot in de kleine uurtjes werd het feest voortgezet met een dansje, om kleed met drankjes en hartige hapjes Het biljarten bij „Leusden" geschiedt om de gezelligheid en wanneer dat kan worden afgewisseld met een avond als deze, hebben ook de biljartersvrouwen er wat aan. De heer Van Leusden ontvangt de wisselbeker uit handen van voorzitter P Wendel Competitie-leider de heer J. 't Holt kijkt toe. Foto Janus Visser

Leusder Krant | 1975 | | pagina 19