leurgevoelig werk van ies Kleijnen in Deventer Optreden in Leusden van Amerikaanse militaire USAFE Marching Band G.S. Utrecht: Gebruik grondwater dient drastisch beperkt te worden Film in Blijhof- Clubgebouw OP DINSDAG 6 MEI 'on alleen impor- eur van Audi-NSU JOOP v. d. HENGEL 8e IN RALLYCROSS Strenge controle op loslopende honden Dauwtrappen op Hemelvaartsdag Zangavond in de Dorpskerk fr»j4AGENPA EMEENTE LEUSDEN Losse verkoop Leusder Krant [derdag 24 april 1975 LEUSPER KRANT [IJSDEN - Als u één der aanstaan- jeekeods zio hebt om een eindje jjden, gaat u dan eens via de snel- over de Veluwe naar de aardige U Deventer. Deventer heeft vele fader fraaie oude gebouwen, wat verrukkelijk bouwwerk is de De- jrse Waag, er achter welk een lerrijk Renaissancegevel schuilt he lJN~Webureau! plaatsgenote, de bekende res Ries Kleijnen, exposeert en met 17 mei een negental mooie etsen. Deze zo geheten ila Expositie, waaraan Ries ien met tien andere kunstenaars neemt wordt gehouden in het aan- ïlijke pand De Ervaring", Kleine itraat 85 te Deventer, is alleen al de moeite van uw je waard (u rijdt het met gemak kwartier) om deze aardige ten- lellingsruimte te bekijken. Het is Deventerse echtpaar Reinier en van der Voorde - zij naald- lenares, hij kunstschilderdat dit je, ,,De Ervaring", heeft opge- en runt. Het licht valt er door ite ramen in overvloedige mate binnen. De tentoonstellingsruimte tellig en smaakvol ingericht. Rei- van der Voorde heeft de kleuren ild, uitgaande van de schouw, die de hand vervaardigde tegeltjes een bloemmotief rijk is, en waarin q fraaie blauwe kleur met ver- ietters is gebeiteld: ,,Hier en nu je de tijd". De gehaakte blauwe ijnen met ingewerkte bloemen in en groen, en de andere gehaak- unere kunstwerkjes, passen vol- in de sfeer, die gewoon erg is. Veel bloemen, planten, ge- lerde bloemen, gekke voorwer- een zilveren" plafond, een vloer [oude plavuizen, met de hand gelegd, i fantasierijk patroon, tevoor- ;ekomen bogen in de wit ge- irde muren: een fijne, kunstzin sfeer. kunt de tentoonstelling zien van idag tot en met zondag, van 13.00 ,00 uur. (at is een Mandala? Een Mandala meestal cirkelvormige figuur, no de verhouding tussen mens en ios op min of meer symbolische ie tot uitdrukking wordt gebracht, iaier van der Voorde heeft een lermandala ontworpen, die u - in rak - voor f 15- bij hem kunt |*o) 'ij bepalen ons nu tot het werk van Kleijnen: kleuretsen. Ries Miesen- ijnen beheerst de techniek van het tot in de perfektie Zoals u weet irtde ets tot het diepdrukprocédé, kt etsen wordt een koperen plaat in van een waslaag. Indezewas- rordt de voorstelling met een {IJ ingekrast. De koperplaat gaat in ■ierzuur, en de' ingekraste lijnen Jen uitgebeten. Waar de plaat met dikkere of dunnere waslaag wordt slekt, ontstaan de kleurnuances, de iloenngen en het mysterieuze spel elementen, broos als fijnzinnige )kjes Ries Kleijnen weet het toe- seffekt op kundige wijze te be en. sir werk is verfijnd, en zeer kleur- >elig Kleur, vorm en uitbeelding bij haar tot een sterke eenheid ge- den In Deventer kunt u zien: ,,Het e Woud", waarin zij tropische, fijne webben weeft in groen en Ets en Rie Kleijnen in de Mandala-expositie te Deventer. blauw, en ,,Gran Canaria Blues", waarin zij haar vreugde uitzingt Ook hangt er haar Difference between the same", en ,,De zon wekte hen". Dit laatste werk is een lyrische, vreug devolle ontboezeming in oranje-nuan ces. Bijna dood geweest", een filo sofische weergave van het leven. Na tuurlijk is ook haar zoontje „Mada" aanwezig in de etsen, „Mada leaving •Valun behind" en ,,Zelf mijn broek dicht maken" uit 1974. De werken, die rond haar zoontje ontstonden, zijn doorstraald van vreugde, vertedering, verwondering en innig geluk. Eveneens uit 1974 dateert Af scheid", in tinten van licht- en donker- rose, een diep, warm menselijke ets. Afscheid. Elke dag is een afscheid. Van veel mensen neem je afscheid Het laat een weemoedig gevoel ach ter. Uit 1975 is Ries Kleijnens ets ,,A flying us". Deze ets hangt in het grote raam, direkt als u binnen komt, aan uw rechterhand. Een oranjekleurige ets waarin Ries Kleijnen zichzelf af beeldt, samen met zoontje Mada, op een vliegend tapijtje. Iedere moeder is met ieder kind alleen. Iedere moe der moet zich alleen, in rust, met haar kind opstellen. Zij moet het kind alléén begeleiden, en zelf overal een oplossing voor vinden. Onder het vlie gend tapijt ziet u alle mensen, die moeder en kind omringen. Vreemde invloeden, vreemde wezens, velen ïn- getal. Maar moeder en kind blijven samen, en moeten het samen klaren in deze wereld. Het werk van Ries Kleijnen hoort volkomen bij het Mandala-thema Al Ries' werken vertonen immers de be trokkenheid van de oermens, het oer- gebeuren met de kosmos. Bovendien werkt Ries graag in de cirkelvorm, die oneindig is in zichzelve. En die van een grote eenheid en een intense volheid getuigt, die de mogelijkheid geven om iets van deze wondere we reld, waarin wij plegen te leven, uit te beelden. Brengt u een bezoekje aan deze sympathieke expositieruimte ,,De Er varing", die een verkwikking is tussen alle galerieen, waar de commercie van afdruipt. Anco Mali. Ervaring". Kleine Overstraat 85, Deventer. Alleen de expositie-ruimte al is de moeite van een tochtje waard. (Opde voorgrond: ,,A flying us", ets van Ries Kleijnen.) NEUSDEN - Zoals algemeen bekend beeft het Bundesgerichthof te Karls- 'e op 19 maart 1975 het arrest van Oberlandesgericht te Stuttgart van 40-1973 bekrachtigd, waardoor de NSU Auto Union AG te Ingol- w (West Duitsland) verplicht is de •en import van Audi NSU-auto's en brdelen voor Nederland voor het va" 5 jaar, gerekend van 1-1- ot en met 31-12-1976 aandeN.V. firma van Oorschot te geven. 'olkswagcnwerk A. G., die thans irectie voert met betrekking tot verkoopbeleid van Audi NSU heeft °P onmiddellijk kontakt met de Firma van Oorschot opgenomen in ver band met de voortgang van de Audi NSU import hier te lande. In de slotbesprekingen te Wolfsburg is tussen de belanghebbende partijen het volgende overeengekomen: Inzake het importschap voor Audi NSU-auto's in Nederland is overeenstemming be reikt, waardoor vanaf 1 mei 1975 Pon's Automobielhandel B V. te Leusden al leen-importeur wordt voor Audi NSU- automobielen in Nederland. Aan de bestaande dealers van N.V. v/h firma van Oorschot zullen door Pon s Auto mobielhandel B.V. naast de eigen VW Audi NSU dealers tot 1 januari 1977 uitsluitend Audi NSU-pródukten wor den geleverd. Van de zijde van de NV v3h firma van Oorschot wordt er prijs op gesteld te melden, dat met deze overeenkomst haar dealers geen schade lijden. LEUSDEN/CENTRUM - De Cross- vereniging Leusden is in de 2e ral lycross op het Eurocircuit in Valkens- waard wederom met een verrassende uitslag voor de dag gekomen Joop van den Hengel is dan toch eindelijk gereed gekomen met het prepareren van zijn nieuwe NSU Ondanks het feit, dat hij al geruime tijd niet meer gereden heeft, bleek hij tot bijzondere presta ties in staat Hij won zijn eerste manche en werd 4e in de tweede reeks. In het dagklassement voor het nationale rally- cross-kampioenschap eindigde hij op de 8e plaats. Op 4 mei a s volgt de 3e cross om de titel, wederom in Val- kenswaard. LEUSDEN/CENTRUM - Bij de po litie te Leusden-centrum komen de laatste tijd steeds meer klachten bin- en over overlast door loslopende hon den. De politie is voornemens haar controle op deze loslopende honden te gaan verscherpen. Hondeneigenaars worden er nog eens op attent gemaakt, dat hun honden niet onaangelijnd op de openbare weg mogen lopen, en dat de honden zeker niet los .buiten «mogen lopen De hon den komen bij buren of andere inwoners van Leusden in de tuinen, en dat is zéér onaangenaam. Iedereen maakt in dit jaargetijde zijn tuintje in orde, en het is niet prettig, als men er hondenbehoeften uit moet verwijde ren, of als de tuin is omgespit door een krabbende hond De politie te Leusden-centrum ver zoekt de eigenaars van honden de hon den aangelijnd uit te laten. In de ko mende weken zal hier streng op gelet worden. LEUSDEN - Om de drinkwatervoor ziening in onze provfncie veilig te stellen, alsmede om schadelijke ge volgen voor natuur en landschap tijdig te voorkomen, is een drastische be perking van het gebruik van grond water door bedrijven en industrieën op korte termijn noodzakelijk. Dit blijkt uit een heden door Gedeputeerde Staten van Utrecht aan alle onttrekkers van grondwater verzonden schrijven. Het College uit zijn ernstige veront rusting over ..de ontoelaatbare over schrijding van de winbare hoeveel heden" ..De onttrekking van grond water zal drastisch moeten worden teruggedrongen; het is niet ondenkbaar dat voor bepaalde categorieën afnemers tot scherper overheidsingrijpen zal moeten worden besloten", aldus het College. Gedeputeerde Staten verzoeken de bedrijven die meer dan 100.000 kubieke meter water per jaar winnen met spoed te willen nagaan hoe-zij watergebruik kunnen beperken Het provinciebestuur vestigt er de aandacht op dat dit veelal zonder al te hoge kosten mogelijk is door gebruik te maken van oppervlakter-' water of koeltorens GS. die zeggen er de voorkeur aan te geven het probleem in goede onderlinge samenwerking op te lossen, vragen met de meeste klem het onttrekken van grondwater t b v proceskoeling of condensatie op zo kort mogelijke termijn te beëindigen. Het Utrechtse College wenst van alle aan geschrevenen binnen drie maanden te vernemen welke plannen ter bezui niging van het watergebruik men pre cies denkt te nemen. In een eerder stadium hebben GS bronbemaling binnen de provincie al aan een vergunningenstelsel ge bonden. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 26 april zal er in het Blijhof-clubgebouw weer een film gedraaid worden voor de jeugd. De film heet ,,De verliefde olifant". Het verhaal gaat over de avonturen van een klein weesmeisje, dat op zoek is naar lieve mensen. Met een olifant en een grote hond zwerft ze door Salz burg, achtervolgd door de politie. Uit eindelijk wordt ze in een circusfamilie opgenomen. De voorstelling zal om twee uur be ginnen. De kosten bedragen f 0,75 en voor met-leden f 1,50. LEUSDEN-C. - Door de kath. jeugd beweging de hervormd-gereformeerde jeugdraad en de speel- en recreatie- vereniging ..Blijhof" wordt gezamelijk op Hemelvaartsdag 8 mei het bekende Dauwtrappen georganiseerd. Evenals vorige jaren zal het nu ook in de vorm gegoten worden van een niet te moeilijke wandelpuzzeltocht door Leusdens dreven. De start is bij het jongerencentrum ,,De Til" tussen 5.00 en 6.00 uur in de morgen. Men zal proberen onderweg een kop koffie aan te bieden en na afloop zal de mogelijk heid worden geboden een koffietafel te gebruiken in de vorm van een kop soep, twee broodjes en kop koffie Het deelneinersgeld zal f 1.50 be dragen en de kosten van het ontbijt ongeveer f 1.50 a f2,00. Gezien de voorbereidingen (vooral het bestellen van het benodigde brood enz stellen de organisatoren het zeer op prijs als men zich van te voren even op geeft Vanaf heden liggen in ,.De Til" Bavoortseweg, in ,,'t Claverenblad" Hamersveldseweg 102 en in het Club gebouw van Blijhof (aan de Ansfridus- laan) aanmeldingsformulieren gereed Deelname staat open voor iedereen, jong en oud Prijsuitreiking en gezel lige avond dezelfde dag 's avonds in ,,De Til" LEUSDEN -Opdinsdag6 meia.s. - de dag na bevrijdingsdag - zal Leusden kunnen genieten van het optreden van een Amerikaanse showband. Het is de in Duitsland gestationeerde, militaire, „USAFE Marching Band", onder lei ding van major Harold C. Johnson, die sinds 1969 de dirigentenstok over deze band zwaait. De USAFE Marching Band wordt veel gevraagd voor op tredens op muziek- en folkiestivals en politie-shows door heel Europa. Ze ver schenen op de DITSE+ Franse en Ne derlandse televisie. De sleutel tot dit succes ligt in het feit, dat de band vooral variatie in muziek èn bezetting kan bieden Binnen de organisatie van de USAFE Mar ching Band opereren kleine groepen AMERSFOORT - Filmagenda voor Amersfoort van donderdag 24 april tot en met donderdag 1 mei. GRAND THEATRE 2e week (vrijdag geen voorstelling) „That's entertainment Alle leef tijden. Aanvang: Zaterdag, zondag en woens dag (koninginnedag) alleen 8.00 uur. Overige dagen; 2.00 - 8.00 uur STUDIO G „Pleure pas la bouche pleine". 18 jaar. Regie; Pascal Thomas Aanvang: zondag en woensdag (koninginnedag). 2 15 - 4 30 - 7.00 9.30 uur. Overige dagen. 2.15 - 7.00 - 9.30 uur. CINEMA 1 „Keetje Tippel". 18 jaar. Aanvang, zaterdag 6.45 - 9.15 uur; zondag 1.45 - 4.15 - 6,45 - 9.15 uur; woensdag (koninginnedag) 4.15 - 6.45 9.15 uur; overige dagen 2.00 - 6.45 9.15 uur. CINEMA 2 „Rooie Sien". 14 jaar. Aanvang: zondag en woensdag (koninginnedag) 2.15 - 4.30 - 7.00 9.30 uur; overige dagen 2.15 - 7 00 9.30 uur. CITY THEATER Vrijdag t/m woensdag: „Three the hard way" 14 jaar. Aanvang; zaterdag 2.00 - 6.45 - 9.15 uur; zondag en woensdag (koningin nedag) 2.00 - 4 15 - 6.45 - 9.15 uur; overige dagen 2.00 - 8.00 uur. DONDERDAGCYCLUS CITY THEATER 24 april: „Ik, dr. Fu Man Chu" 14 jaar. Aanvang 2.00 - 8 00 uur Donderdag 1 mei: „Vrouwtjes die met een natte vinger te lijmen zijn". 18 jaar Aanvang 2.00 - 8.00 uur. LEUSDEN - ZUID - De zangver eniging „Kunst veredelt" houdt op vrij dag 2 mei een zangavond met me dewerking van het Kerkkoor uitBaarn. Het Kerkkoor uit Baarn staat onder lei ding van de heer G. Brinks. De zang avond wordt gehouden in de Dorpskerk in Leusden-zuid. Men zal de koorzang afwisselen met samenzang. musici, die ook afzonderlijk optreden. Zo heeft men een concert-band, een rnars-band, een dansband, een combo bestaande uit zeven man, en kleinere groepen van één tot vijf leden. Ook de muziek is gevarieerd. De USAFE Marching Band speelt muziek die varieert van inambo's tot mars muziek, van Bach tot Bacharach. De complete groep van zestig man is gestationeerd op.'-de Sembach Lucht macht Basis bij Kaïserslautern. De band treedt op in Leusden op uitnodiging van de Oranjevereniging Leusden We ko men hier nog nader op terug, maar in dit nummer al vast een foto van deze muzikale Amerikaanse militairen als voorproefje van wat Leusden straks aan muzikaal geweld te wachten staat. NACHTVOORSTELLINGEN CINEMA 1 De „Barbarella". 18 jaar. Vrijdagavond, aanvang 23.45 uur. CINEMA 2 „Cries en whispers" 18 jaar. Regie Ingmar Bergman. Vrijdagavond, aanvang 24.00 uur. CITY THEATER In de late sex show, „Ik een vo yeur" 18 jaar. Vrijdagavond, aanvang 23.00 uur Zaterdagavond, aanvang 23.45 uur „De vuistvechters van fort Chu". 18 jaar KINDERVOORSTELLINGEN CINEMA 1 Laurel en Hardy in: „Zet je zorgen opzij". Alle leeftijden. Aanvang, zaterdag en woensdag middag (koninginnedag) 13.30 uur. Adviesleeftijd vanaf 6 jaar. GRAND THEATRE Speciale matinee-voorstelling met speciale matinee-prijs. Walt Disney's „101 Dalmatiers". Alle leeftijden. Aanvang: zaterdag, zondag, woens dag (koninginnedag) en donderdag middag 2.00 uur. Adviesleeftijd vanaf 5 jaar VERWACHT VAN VRIJDAG 2 MEI AF GRAND THEATRE „The towering inferno' 14 jaar Vanaf heden kunt u plaatsbespreker Aanvang dagelijks 2.00 - 8.00 uur. Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant, Finnmark 3. SV. Bookstores. Torenakkerweg 16, De heer W. J Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark. Manege en Taveerne „De Klaveet", Postweg 1. Achterveld: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. Leusden-Z.: Luitjens Supermarkt. Pr Irenelaan 9 ACHTFRVFln BIBLIOTHEEK vrijdag 25 april van 19 00-20.00 uur, zondag 27 april van 10.30-12.00 uur. KAARTEN S.V. ACHTERVELD: maan dag 28 april Kantine Sportpark, aanvang 20.00 uur, donateurs en leden. LEUSDEN/CENRUM Elke maandagavond: Jeugdclub voor meisjes en jongens van 8 t/m 12 jaar in ,,'t Claeverenblad", Ha mersveldseweg 102. Elke donderdagavond: Herv. Ger jeugdclub voor meisjes en jongens vanaf 16 jaar in ,,'t Claeveren blad", Hamersveldseweg 102. Elke zaterdagavond: Soosavond in jeugdhonk ,,'t Claeverenblad", Ha mersveldseweg 102. Iedereen is van harte welkom! Elke donderdag: U V.V. Senioren- sociëteit. Gezellige middag voor oudere inwoners van Leus den-Centrum in de kantine van de Sporthal in Groenhouten Van 14 00- 16 30 uur. Elke donderdag: Clubavond klaverjas- club „Leusden Troef" in Café Restaurant „Nieuw-Leusden" Vanaf 20.00 uur. Elke donderdagmorgen: Van 9.00 - 10 00 uur: Gezinsverzorging en bejaardenhulp van het Groene Kruis. Gebouw Wit- Gele Kruis, Rozengaarde 33. Vrijdag 25 april: „de Til" Open vanaf 19.00 uur. Hobbyclubom 18.30uur. Zaterdag 26 april. „Clubgebouw Blij hof' Film voor de jeugd: „De verliefde olifant". Aanvang 14.00 uur. Zaterdag 26 april: 't Ros Beyaart" Toneelvereniging „Eendracht met „Verboden Snoepgoed". Een blijspel in 3 bedrijven. Aanvang 20 00 uur. Zaterdag 26 april: „de Til" 20 oo uur. Discodansen. Zondag 27 april, "de Til" Open van 10 00- 13 00 uur 14 00 t/m 17 00 uur. Dansihiddag. Maandag 28 april: Lampionneoptocht in Leusden-Centrum. Start van af „de Til" Vertrek 20.00 uur Opstellen 19.30 uur Dinsdag 29 april. Lampionneoptocht Leusden-Zuid VertrekvandeChr. Basisschool „Loysdenom 20.00 uur Opstellen 19.30 uur Woensdag 30 april Koninginnedag: Re veille vanuit de Til om 7 00 uur Om 8.30 uur aubade voor het ge meentehuis. 't Ros Beyaart Poppenkast- programma voor kinderen van de kleuterscholen Om 9.30 en 11.00 uur „Grote Tent op de Biezen kamp" Voor kinderen van de ba sisscholen wordt het sprookje „de verwaande prins" opgevoerd Her haling zaterdag 3 mei Aanvang 9.30 uur. Terrein aan Bavoortse weg tegenover sportpark „Grote Autocross". Aanvang 13 00 uur „Grote tent op de Biezenkamp" Oranje bal Aanvang 20.00 uur m.m.v Ronny Tober en de „Val ley's". donderdag 1 mei: „Grote tent' Rom melmarkt en presentatie van enige Leusdense verenigingen. Vrijdag 2 mei: Opening Kermis op de Biezenkamp om 19.00 uur. Zaterdag 3 mei: „Grote tent" Om 9.30 uur. 2e opvoering van „de verwaande Prins". Kermis vanaf 14.oo uur. Hulpdienst de Wetering Telefoonnum mers. 2746,2988,2950,3110,2756, 2468. Parochie Bibliotheek Leusden - Centrum. Hamersveldseweg 55 ('t Ros Beyaart) Uitlening: zaterdag van 2- 3 uur en zondag van 10-11 uur. Vrijdag 2 mei 20.00 uur. alg. leden vergadering van v. v. L O S. Im pala in het Roda clubgebouw, Burg. Buiningpark Elke vrijdagavond, zaterdagavond en zondagmorgen: ontmoetings gele genheid in de Johanneshoeve, Ha mersveldseweg. Elke dinsdag. 18 45- 19.45 uur jeugd- schaken in voormalig Roda- kan tine - Burg. Buiningpark 19.45 uur: schaken senioren in voormalig Roda- kantine. Burg Buiningpark. LEUSDEN/ZUID Donderdag 24 april: Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitlening van 13.30 tot 17.00 uur voor volwassenen en kinderen. Arnhemseweg 83. Vrijdag 25 april: Bibliotheek „De Boe kenmolen". Uitlening van 19.00tot 20.00 uur. Uitsluitend voor vol wassenen Arnhemseweg 83. Maandag 28 april: 14.00 tot 15.00 uur Gezinsverzorging en bejaarden hulp van het Groene Kruis Ge bouw Groene Kruis, De Roo van Aldewereltlaan 13. Dinsdag 29 april: UW Senioren So ciëteit. Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden-zuid in het klubgebouw van „Roda", Bavoortseweg, 14.00 tot 16.30uur OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar me vrouw C. Deenik, Koningin Juliana- laan 35, Leusden-zuid, telefoon 033- 18134. EXPOSITIES VAN LEUSDENAREN Ries Kleijnen etsen tot en met 17 mei in „De Ervaring", Kleine Over straat 85 te Deventer Mandala-expo sitie Tot en met 17 mei, 's woens dags tot en met 's zondags van 13.00 tot 18 00 uur Max van Haasen tekeningen en schil derijen in „restaurant-galerie Drost van Twente' Hengelosestraat te Del den. Tot en met 30 april

Leusder Krant | 1975 | | pagina 3