ichen met de Eendracht" in „Gevaarlijk snoepgoed" Bij Blijhof fietste men er op los Overweldigende belangstelling voor de bazar, opbrengst ca. f 23.000.- Examens bij Lisidunahof Bijzonder lektoraat R.U. van Groningen stprogramma ar de Wetering POLITIE LOGBOEK Schaapachtig oversteken Ruiten vernield bij Alfred Benzon Bromfietser zonder licht over het hoofd gezien Blijhof bestaat vijftien jaar Chauffeur zonder rijbewijs IDERUAÜ 24 APRIL 1975 bscene uit de toneelvoorstelling van Eendracht. «:i toneelgezelschap van Eendracht mocht veel applaus in ontvangst nemen succesvolle uitvoering. Foto Janus Visser. [LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag- i 19 april hield de toneel- freoiging Eendracht" de eerste uit dring van de klucht.Gevaarlijk Snoep V', geschreven door Max Andrea. 0 dikke 100 toeschouwers beleefden 1 dit spel een heerlijk ontspannen- j avond, want de situaties op het Hel waren soms te gek om te beschrij [Hel moet gezegd worden, dat dit it alleen kwam door de vaak spitse tekst, maar ook omdat de spelers er nogal vreemd uitgedost uitzagen. Dat kwam omdat de familie Latour een avondje carnaval achter de rug had Zeerover pa Latour (Toon Tij- nensen) neemt zonder dat hij daar erg in heeft de verkeerde vrouw mee naar huis Natuurlijk geeft dit nogal proble men als zijn vrouw (Bea Boogmans) thuiskomt Die nacht kómen echter nog meer mensen op bezoek want dochter Terry (Alie Tijmensen) is verliefd en Gaston komt even de verliefde Sin- peciaal voor de wijkbewoners van Wetering organiseert de werkgroep reatie van de wijkraad vandeWete- op koninginnedag enige feeste- activiteiten et programma ziet er als volgt uit INDEROPTOCHT met versierde sen, karren e.d. 50 uur opstellen bij de Groene Heuvel 10 uur vertrek, route door de wijk 10 uur: einde optocht, prijsuitrei king bij de Groene Heuvel ETBALWEDSTRIJD 00 uur: gekostumeerde voetbalwed strijd op de Groene Heuvel door twee teams, gevormd uit de wijkbewoners POPPENKAST 00 uur: poppenkast op de Groene Heuvel UMPIONOPTOCHT 00 uur opstellen bij de Groene Heuvel 19.15 uur: vertrek, optocht wordt voor afgegaan door de harmonie Lisiduna! VOLKSDANSEN 20.30 uur: volksdansen op de Gagel hof, o.l.v. Rob Swennes uit Epe De Gagelhof wordt voor dit evenement voorzien van feestverlichting Er zal frisdrank, bier en rook worst verkocht worden ge durende de avond. BEVRIJDINGSFEEST DONDERDAG 1 MEI Om 19.00 uur in de grote tent: pre sentatie door enige Leusdense vereni gingen, te weten de schaakvereniging, de biljartvereniging, U.V.V., de af deling gym van Impala en het combo van Lisiduna De Antilopen zullen een rommelmarkt organiseren, terwijl er ook een ruilbeurs gehouden wordt. Gedacht wordt aan sigarebandjes, post zegels, lucifermerken etc.). Voor de verenigingen die dat willen, bestaat de mogelijkheid nog om mee te doen. Zsmoeten dit dan wel even van te voren opgeven bij: Piet Valke- net, Ursulineweg 4, tel 033-21942. 'EUSDEN/CENTRUM - Zondag 19 vond een aanrijding plaats te w uur op de kruising van de De Beau- e£ en de Heiligenbergerweg te "Men-centrum motorfietster, mejuffrouw V. Arasterdam, een bromfietster Van I 1 uit Amersfoort en een fiet- w mevrouw Van de B. uit Amers- terklaas spelen (Teus Hilhorst). Tot overmaat van ramp neemt opa een haremdame mee naar huis, die het er blijkbaar best naar haar zin heeft. Napoleon (opa) en de haremdame (Ger- da Hilhorst) schokken de familie nog al, maar ze hebben het samen best naar de zin. Overigens was Teus Valkenburg inde rol van Opa in glanzende vorm. Wer kelijk een uitschieter deze avond. Als of alles nog niet erg genoeg is komt ook nog de boef E. Beyaart Blessie op de proppen (gespeeld door John Visser) die de verkeerd meegenomen vrouw komt opeisen Die is echter door pa Latour de trap opgedragen en is niet meer wakker te krijgen. De schrik komt de volgende morgen als in de krant staat dat er een rijke erfgename is ontvoerd Na tuurlijk blijkt dat de dame te zijn, die pa per abuis heeft meegenomen. Ze weet zich van de vorige avond niets meer te herinneren, want ze was op z'n minst gezegd nogal aangeschoten. De familie Latour probeert zich eruit te redden en ze verkleden zich weer zoals de vorige avond De gekke situ aties die hierdoor ontstaan en het ver rassende slot zullen we u niet ver klappen. Dat kunt u zelf aanstaande zaterdag gaan zien in "t Ros Beyaart. Het is werkelijk de moeite waard onze plaatselijke amateurs eens te be zoeken Regisseur N. G. Pieters heeft met zijn ervaring weer bijgedragen dat dit spel vlot verloopt. De kleding en de decors waren ook goed verzorgd. Max Andrea maakte in dit spel alle moge lijkheden tot de grootste kolder moge lijk. Gaat u eens kijken, u zult er geen spijt van hebben. LEUSDEN - De direktrice van „Li sidunahof" maakt bekend, dat op vrij dag 11 april de volgende studenten slaagden voor het examen ziekenverzor gende: de dames Marlène Alvarez, Rebecca Lake, Celly Richardson, Alie de Jonge-Jentsma, Annette Herse- voort. Eén candidate werd afgewezen. De theoretische opleiding voor dit staatsexamen werd gevolgd aan het Regionale Opleidingsinstituut „Zuster van Wijngaarden" te Harmeien. Door een misverstand kwam dit bericht verkeerd over. foort waren bij deze aanrijding be trokken. De bromfietster Van de T. kwam van de Lockhorsterweg, en ging naar links in de richting van Amersfoort. Ze werd op de kruising van de De Beaufort- weg geraakt door de motorfiets, be stuurd door mejuffrouw V. De motor fiets raakte hierbij uit zijn evenwicht, kwam op het fietspad terecht, en kwam daarbij in aanraking met de wielrijdster mevrouw Van de B. Mevrouw Van de B. moest met een gebroken been worden opgenomen in het Elisabeth Ziekenhuis. Bovendien had zij verschillende aangezich*slet- sels. De duo-passagiere van motorfiet ster, de zuster van mejuffrouw V., moest eveneens voor onderzoek in het LEUSDEN - Het Nederlands Astma Fonds is bevoegd verklaard, bij Konin klijk Besluit, om een bijzonder lekto raat (op het gebied van de epidemiolo gie der respiratoire aandoeningen) aan de Groningse universiteit in te stellen en daarvoor te benoemen als lektor, dr. Roelof van der Lende. Dr Roelof van der Lende is geboren op 27 juli 1926 te Spanga in Fries land Hij studeerde te Groningen waar hij in 1969 promoveerde. Sinds 1964 is hij leider van een team dat epidemiologisch onderzoek doet naar long- en hartziekten in ver schillende plaatsen in Nederland. Sinds 1966 is hij tevens hoofd van de Werk groep TNO Epidemiologie van CARA. Naast verschillende andere funkties is hij o a lid van een stuurgroep van de EEG, die zich bezighoudt met de op zet van een internationaal onderzoek naar effekten van de luchtverontreini ging bij kinderen. Dr. Roelof van der Lende is advi seur van de Wereld Gezondheidsorga nisatie, in welke funktie hij in juni 1973 een missie uit voerde in Roeme nie, met als doel adviezen te geven over epidemiologisch onderzoek aldaar. LEUSDER KRANT LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 19 april vertrokken om 10.00 uur een hele stoet kinderen en begeleiders vanaf het clubgebouw van Blijhof om een ge zellig fietskampeerweekend te hou den. Het weer werkte die zaterdag weer niet best mee want het was nogal druilerig Gelukkig werd het niet zo'n nat weekend als vorig jaar, want toen was het bar en boos Men ging richting Baarn om er eens fijn tussenuit te zijn Onderweg wer den nog allerlei leuke dingen gedaan, zodat men om 15 00 uur op de plaats van bestemming arriveerde. Door het nare weer ging het kamp vuur 's avonds niet door, maar als compensatie was er een enorme open haard, waarin zelf broodjes werden ge bakken. Dat ze af en toe een beetje zwart waren kon niemand wat schelen. Natuurlijk werden er nog veel meer spelletjes gedaan en uiteraard was het al nacht toen de laatsten inslaap vielen. De volgende morgen werd er een puzzelrit door het bos gehouden en om ongeveer 13.00 uur vertrok men weer naar Leusden. De terugtocht gebeurde gelukkig onder goede weersomstandig heden en daarom bleef de stemming uitstekend ondanks drie lekke banden. Om vijf uur kwamen de kinderen al bellend weer veilig de Ansfridus- laan infietsen met een geweldig weekend achter de rug, waar ze nog menig uurtje over na zullen praten LEUSDEN/CENTRUM - Op de As- schatterweg te Leusden-centrum vond op donderdag 17 april een botsing plaats tussen de bestuurder van e<rn motorfiets en een schaap. De motor werd bestuurd door de heer Van E. uit Leusden. In de berm van de Asschatterweg graasden een vijftal schapen, die plot seling de weg overstaken, toen de mo torrijder naderde. Deze kon de scha pen niet meer omzeilen, en schepte één schaap. De motorfiets kwam in de sloot terecht. De motorfietser liep schade op aan kleding en voertuig. Het schaap werd gedood. Tegen de ei genaar van de schapen is proces verbaal opgemaakt. LEUSDEN/CENTRUM - De firma Alfred Benzor deed aangifte bij de po litie, dat er op zaterdag 19 april bij haar gebouw aan de Larikslaan te Leusden-centrum enkele ruiten werden vernield Ook werden enkele andere beschadigingen aangebracht. De politie heeft de zaak in onder zoek LEUSDEN/CENTRUM - Op de split sing van de Asschatterweg met de Wil genlaan te Leusden-centrum vond op vrijdag 18 april een aanrijding plaats De bromfietser R uit Leusden reed over het fietspad van de Asschatter weg in de richting van het gemeente huis. De heer T. uit Leusden-centrum reed met zijn auto op de Asschatter weg Hij kwam uit de richting Leusden- centrum, en wilde linksaf de Wilgen laan inslaan. Hij zag daarbij de brom fietser R niet, omdat deze zonder licht reed Een botsing was het ge volg Er ontstond vrij ernstige materiele schade De heer R moest met een beenbreuk in het Elisabeth Ziekenhuis worden opgenomen 5 Elisabeth Ziekenhuis worden opgeno men De brornfietster en de bestuit- ster van de motorfiets mankeerden mets De voertuigen, behalve de bromfiets, lipen materiele schade op. LEUSDEN - Op 24 mei bestaat de speel- en rekreatievereniging Blijhof in Leusden-centrum vijftien jaar Ter gelegenheid daarvan wordt een speel- markt georganiseerd. De opbrengst hiervan zal ten goede komen aan de verbetering van de gehele speeltuin accommodatie. Men denkt daarbij bij voorbeeld aan de aanschag van een film- projector. LEUSDEN - Woensdag 16 april moest de politie te Leusden een auto in be slag nemen van een bestuurder die zon der rijbewijs reed. De vrachtwagen werd uit het verkeer genomen. De volgende dag kon de vrachtauto wor den afgehaald door een cauffeur, die wel in het bezit was van een rijbe wijs. Allerlei artikelen gingen vlot van de hand voor schappelijke prijsjes Een touwtje doorknippen voor een verassingspakje is een spannende aan- Foto Janus Visser gelegenheid. poto janus visser LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag avond 17 april openden de predikan ten van de Hervormde en Gerefor meerde kerk, ds. Kooman en ds. Kel der in Leusden-centrum de bazar die gehouden werd in het Kerkelijk Cen trum aan de Asschatterweg. De op brengst van de bazar zou worden be stemd voor de uitbreiding van dit cen trum. In zijn openingswoord noemde ds. Kelder het „een groot moment in het leven van onze gemeentes zoveel krach ten samengebundeld te zien in deze aktiviteit". „Ik heb veel bazars be zocht en geopend. Een bazar van deze allure heb ik nog niet meegemaakt Dit grenst aan het ongelooflijke Wat hier gepresteerd is, is enorm'", al dus ds. Kelder Hij herinnerde eraan dat al vorig jaar oktober, bij de start van de „Talentenaktie" heel wat da mes aan het werk waren gegaan om de artikelen bij elkaar te krijgen. In later stadium werden ook een groot aantal heren erbij betrokken, die zich voornamelijk bezig hielden met de or ganisatie en opbouw van de bazar. „Met zoveel liefde is er aan de bouw van deze kerk gewerkt. Ik ben er heel dankbaar voor Het betekent een stuk spontaan gemeente-léven. Ik wens de bazar een goede start en welslagen!", sprak ds Kelder die met deze woor den zijn dankbaarheid toonde. Nu kon ds. Kooman overgaan tot het geven van het startsein van de bazar Dit gebeurde op orginele wijze. Ds. Kooman zette met veel kracht het rad van avontuur in werking en stelde zo de bazar voor iedereen open. Ds Kelder had geen woord teveel gezegd over de omvang van de bazar, zoveel stands stonden er Het geheel bestond uit ongeveer 25 onderdelen. Zo was er het reeds genoemde rad van avontuur, een smikkelhoek met zelf gemaakt gebak, een schiettent, boetiek, grabbelton, macramé, huis houdelijke artikelen en een ballengooi- tent en ga zo maar door Zeer grote belangstelling bestond voor de gooi- en smijthoek Een me vrouw had namelijk alle mogelijk oud servies en aardewerk verzameld Nu kon iedereen deze verzameling a rai- son van een kwartje met een zand- zakje stuk gooien Dit was een kans die zich bijna niemand liet ontgaan. Al le frustaties kon men er in deze hoek letterlijk stuk gooien. Een stand met levensmiddelen en drank was op vrijdagavond al totaal uitverkocht, omdat de meeste artikellen ver beneden de winkelprijs konden wor den verkocht Zaterdag was de bazar de hele dag open Het leek werkelijk op een Oosterse bazar, zo gezellig druk, maar met evenveel gezellig lawaai. Jammer genoeg moest men daardoor de poppenkast voor de kleintjes voortijdig beeindigen. Er waren een aantal dingen die extra vermelding verdienen. Zoals de auio- racebaan van Hans de Vringer. Deze jongen had een racebaan in miniatuur van het circuit van Carrera. Voor zijn verjaardag kreeg hij steeds onder delen en zelf vulde hij de baan ook nog aan door een hele omgeving erbij te maken Kortom alles zat erop en er aan. Tot en met een regelaar die de auto's bestuurde. Toch aarzelde Hans niet om deze racebaan aan de bazar af te staan. Samen met zijn vriend John Sietsma brak hij het geheel af om het later op de bazar weer op te bouwen. Hans de Vringer en John Sietse- ma hadden zich zo beijverd de racebaan via Amerikaans verkoopsysteem van de hand te doen, dat deze tenslotte duizend gulden opbracht! Dat ook oud-Leusde- naren nog hun steentje wilde bijdragen bleek uit het feit dat de 83-jarige heer Van Raay zijn zelfgebouwde kippenhok ter beschikking stelde. Men zal zeggen: Een kippenhok? Maar dit was zeer bij zon^. In de familie van de heer Van rtaay was het van oudsher traditie een kippenhok in de tuin te hebben in de vorm van een - fantasie - landhuis. Dit kip- pen- „landhuis" was dan ook een juweel tje om te zien Alles had de oude heer Van Raay zelf er in gemaakt, tot het uur werk toe Het bracht liefst f475,- op. Een andere aardige geste kwam van mevrouw Sikkens. Zij stelde een schil derij ter beschikking dat door haarzelf geschilderd was Ook dit bracht niet minder dan f300,- op Iets bijzonders was ook het trein- complex van de heer Roeterdink, dat zo danig geconstrueerd was dat de trein bij een willekeurig station stopte De bezitter van het lot met de gelijklui dende naam van het station had dan een prijs gewonnen. Als men op de bazar geen gokje durfde te wagen, bleef nog altijd de mogelijkheid over ineen van de stands wat te kopen. Zo was er bijvoor beeld de macrame-stand waar een aantal dames zelf de dingen die er te koop waren hadden geknoopt Kortom de bazar was een waar festijn voor ieder een. Zaterdagavond laat, lang na elf uur, kon de heer Van Berkel een voor zichtige schatting van de bruto-op- brengst geven Dat bedrag was toen f23.000,-. Iets wat de heer Van Berkel ongelooflijk noemde. Nog nooit had hij gehoord dat een bazar zoveel had opgebracht. Maandag echter kon mevrouw Van Berkel ons het defini tieve door de bank getelde bedrag van de bruto-opbrengst mede delen. Dat bedrag bleek niet minder dan f25.000,- te zijn Enkele prijzen die de Amerikaanse verkoop heeft opgeleverd zijn nog niet afgehaald Dit zijn Blauw 727: Pick-up met boxen. Groen. 37: Racebaan Wit 976 vliegen-gordijn Wit 372 Irish coffee set Geel. 947: Rotanstoeltje. Groen: 926: Smyrna wandkleed. Blauw 910 Radio Wit. 100: Blauwe wandkleed. Wit 501 Lichtspot. Wit 439: Zes kop en schotels. Geel. 89. Geweven wandkleed Oranje: 965: Fototoestel Blauw 582 Macramé-lamp Wit. 730: Koffiemolen De prijzen kunnen opgehaald wor den tot uiterlijk dinsdag 6 mei a.s. bij van Berkel, Heerikhof 10, tel. 2522. Vrijdagavond zette Boer Voorthuizen (Ab Hofstee) zich daadwerkelijk hn tot het welslagen van de bazar. 1 Foto Janus Visser

Leusder Krant | 1975 | | pagina 5