)e Vor moet blijven, imdat tchtenreld dit wil.... i NIEUWS UIT ACHTERVELD DAMESVOETBAL SVA TEGEN BOB3-0 lervormde Vrouwen Dienst lield kledingbeurs A Veel Achterveldse belangstelling voor landbouwmachines van De I^CHTEHVELD - De „kop" van dit tiel is niet van ons. Die stond op jsder spandoeken van de supporters, :3 vorige week dinsdag op het Ker- 'wsportpark in Achterveld, onder trme belangstelling de damesvoet- wopper SVA-BOB werd gespeeld, ftl elftal van SVA (in kleding van De Tjf) speelde tegen een onder de naam ugeD of Barsten" (BOB) optreden- Iselectie van de overige Achterveld- huisvrouwen een soort van bene- K-vedstrijd voor bet plaatselijk trac- idrijf. Nieuws van de KPJ Botsing door slecht uitzicht Joyriding in gestolen auto Bulkboeken 1.50 en 1.75 Bevrijdingsrit op 5 mei 2.25 Willigenburg eerste in Culemborg BONDSSPAARBANK EGALISERING BERMEN Kollekte SIMAVI «DERDAG 24 APRIL 1975 LEUSDER KRANT 1^0dit spandoek ontleenden wij de ,,kop" voor dit verhaal. uonze sportmedewerker) ■Aingezien er voor deze derby geen geheven werd, bestond de „op- agstvan dit treffen uitsluitend k sympathie van vrijwel de gehele pterveldse gemeenschap voor De En wat dat betreft is deze op een üvalsavond uitlopende voetbalaan- llegenheid bijzonder geslaagd. Deor- uisitie (hoe kregen ze het voor el- br'') van het gehele feest was in pelen van twee huisvrouwen, die di- 1 ooch indirect ook maar iets te lila hebben met De Vor. De dames j. no Westerlaak en M. van de Burg- il vonden het alleen maar erg be- (Ti|k, dat het aan ruim veertig man iplegenheid verschaffende bedrijf Merveld blijft Nagenoeg alle Selijke middenstanders hadden re- ebiljetten omtrent deze demon- tatiein hun etalage. Even voor 19 00 r kwam een complete optocht het )f(park binnen. De harmonie Door ilikracht Sterk met de majorettes, k Puupenkoppen met prins Carnaval. fli huisvrouwen en vertegenwoordi- frs vaö vrijwel alle Achterveldse ver- ugingen. alsmede de voetbalvrouwen, |e wedstrijdleiding en Boer Voorthuu- voegden zich bij de honderden «ds in het SVA-stadion aanwezige Jescbouwers. Twee 7-jarige SVA-pup- cs, Evert van Westerlaak en Mark de Goes, waren nodig om de Jsidsrechter de gouden fluit aan te «den. 'Een kanjer van een fluit, waar de grondvorm akelig veel leek lp een overmaats concervenblik. en de De Vor-girls deden het met 14. Die hadden duidelijk de scheids- en grensrechters mee en wonnen dan ook verdient met 3-0 Langs het door Rina Valkengoed en Anita Schimmel gemaak te spandoek met de alleszeggende tekst: „De Vor kan iets, wat u niet kan. Daarom moet hij blijven. Burgemees ter. snap dat dan!" verlieten de speel sters de modderige grasmat, tot aan de deur van de douches begeleid door Boer Voorthuuzen. 3-0 VOOR DE VOR Het werd niet alleen op het veld 3-0 voor De Vor. Na afloop van het modderballet (menige mannen-wed strijd zou onder deze omstandigheden afgelast zijn) werd het feest in de SVA-kantine voortgezet en onder dolle pret werd het ook daar al spoedig 3-0 voor de Achterveldse tractorbaas. Het eerste doelpunt was de overwin ning van de in De Vor-shirts spelende Bij de aftrap kon Boer Voorthuuzen nog juist overeind blijven op het modderige veld. als hij zei, geheel belangeloos naar Achterveld gekomen Toch is hij niets te kort gekomen. Hij protesteerde niet éénmaal wanneer zijn lege glaasjes werden ingeruild tegen volle! Boven dien kreeg hij een meer dan redelijk aandeel in de ere- en beloningskussen, die zeer royaal werden verstrekt. Maakt u zich om hem vooral geen zorgen. Hij had nog een goede mop voor u. Toen Boer Voorthuuzen nog maar net boer was (in 1965 of daaromtrent) fun geerde hij op een landbouwwerktui- genbeurs in het Brabantse Liempdeals trekpleister op de stand van De Vor, waar Fendt-tractoren op kopers wach ten. Een voorbij komende struise boerin kreeg van Voorhuuzen de vraag „Heeft u al een Fendt?". „Nou en of", was Scheidsrechter M. van Westerlaak was een bezienswaardigheid op zich. Hij was gekleed in een roodwit ge blokt shirt, een hippe korte broek, één rode en één groene kous Hij had een vechtpet op en droeg een sjaal met een lengte van een pas in ge bruik genomen rol closetpapier en zijn bril was half normaal half een zonne- Evert van Westerlaak overhandigde Pa de gouden scheidsrechtersfluit. bril, want het weer was bijzonder wis selvallig. De wedstrijd duurde twee maal 20 minuten en de tijd werd keu rig bijgehouden met een aan een ste vig touw om de nek van de scheids rechter hangende wekker, die geduren de de gehele wedstrijd op zeven uur bleef staan Alles klopte dus. De Leusdenaar Ab Hofstee, die u misschien beter kent als Boer Voort huuzen, gooide met de aftrap de knup pel in het hoenderhok en je kreeg met een de poppetjes aan het dansen. Het liep wel eens wat uit de hand daar op het veld, maar wat wil je anders met 29 hollende en gillende huisvrou wen? Het „elftal" van de Rest van Achterveld bestond uit 15 speelsters thuisclub De 2e goal werd eveneens met luid applaus beloond, toen bekend werd, dat de vertering op deze avond voor rekening van De Vor zou zijn. En ze zijn goed Vi.n innemen, daar in Achterveld! Het beslissende 3edoel punt was de mededeling, dat De Vor alle plaatselijke verenigingen, die steun nodig hebben, uitnodigde voor een ge sprek om te trachten samen uit de moeilijkheden te geraken. Iedereen wist direct, wat dat betekende. Maar goed, het lijkt ons toe, dat deze geste van De Vor toch beter is, dan dat hij zijn geld zou gaan beleggen in pannekoeken. Terwijl het carnaval verder ging noteerden wij voor u nog wat aardig heidjes. SVA-trainer Hennie Baas, keu rig in zwarte coltrui gekropen, meteen (zeer) hoge hoed en een vlinderstnk- je, waar je de laatste twee letters ge rust van weg kon laten, ontpopte zich als een voortreffelijke conferencier. Hij was o.m. stomverbaasd over het zeer hoge spelpeil van BOB. Daar over was Piet Smink het volledig met zijn collega eens Hij had op één enkele avond de eenvoudige huisvrouwtjes om getoverd tot een ware sterrenploeg en kreeg daarom een „gouden" bal. met een toelichting, die niet geschikt was voor verdere publicatie. Toch was hij blij, dat de tractoren van De Vor (achteraf bleek, dat hij hiermede de SVA-dames bedoelde) in de modder niet zo best vooruit kwamen, zodat de gevreesde 8 of 12-0 nederlaag gelukkig uitbleef. „Marika" - dat was mevrouw Van Westerlaak - vond de „opklaringsdag 1975" volledig geslaagd. Bijna ieder een uit Achterveld had spontaan mee gedaan. Het hele dorp was één. Van nu af aan mag dan ook niet meer ge sproken worden van oude Achtervelders en nieuwkomers. Ab Hofstee was, zo- het antwoord „Verleden week waren we 20 jaar getrouwd" Desondanks ver kocht Boer Voorthuuzen aan haar vent een Fendt De dames Van de Burgwal en Van Westerlaak waren ondertussen al zeer ijverig bezig met het uitdelen van een hele rits prijzen en onderscheidingen. De winnende voetbalploeg kreeg een „zilveren" beker, waar je „U" tegen moest zeggen. De Euro-cup van Ajax (of Feyenoord) was er niets bij. Het leek wel wat op een verbeterde em mer met de oren van Ted de Braak. Het ding was zeker 70 cm hoog en zo uit de verte zagen wij een inscrip tie, die leek op: „De Vor zal over winnen!" Alle speelsters kregen me dailles van hetzelfde edele metaal. Piet Smink zei ook nog iets in het Achtervelds, maar onze talenkennis ging niet zover, dat wij alles hebben begrepen. Maar als je afging op het da verende gelach na afloop, moest het vast iets leuks geweest zijn Het enige, wat wij konden „vertalen", was dat zijn voetbalploeg De Vor zou volgen, waar hij ook naar toe zou gaan Al was dat naar Belgie of Duitsland. Even tussen twee haakjes- Je snapt eigenlijk niet dat SVA met trainers van dit ka liber niet minstens in de ere-devisie speelt! Want praten kónden ze, alle bei! Iedereen, die ook maar iets had gedaan voor het welslagen van deze happening kreeg bloemen en werd nog eens hartelijk bedankt. We konden het op de duur ook niet meer bijhouden Er gebeurde ook zoveel. De helft van de uit twee man bestaande Achterveldse politie was aanwezig en De Vor had op het parkeerterrein drie service- wagens gereedstaan, maar ondanks alle heisa had niemand een service-beurt nodig. Even werd nog gedacht, dat de emoties van Boer Voorthuuzen te veel voor hem geworden waren. Hij werd vermist, doch gelukkig was hij maar voor een ogenblikje verdwenen achter de deur waar „Heren" op stond. Een zucht van verlichting bracht het feest weer op gang. En hoewel de feestelijk heden nog lang niet afgelopen waren, trokken wij ons maar bescheiden te rug naar Leusden-Centrum met de overtuiging, dat er toch nog wel enig verschil is tussen een Achtervelder en een Centrummer Wij willen dit verhaal besluiten met een paar woorden van de heer C. M. de Vor. Nog even plukkend aan de bos bloemen voor zijn echtgenote, die helaas verhinderd was deze avond mee te maken, kreeg hij van de organise rende dames een mooie oorkonde, die alles inhield, wat De Vor BV voor Achterveld betekent. Hij was bijzonder getroffen door de zo spntane actie van nagenoeg geheel Achterveld. Hij dankte iedereen voor alles en verklaar de nog eens met nadruk, dat het niet aan hem zal liggen, als hij Achter veld verlaten moet. Het liefst blijft hij in Achterveld, maar dan moet er wel snel een oplossing gevonden wor den voor de bestaande moeilijkheden. Dat moet toch mogelijk zijn. ACHTERVELD - De Achterveldse KPJ organiseerde j 1. zondag een dansavond in Ons Gebouw te Achter veld. De medewerking werd verleend door de Volendamse Top Formatie „B Z N Om ongeveer 20.00 uur werd er ge start en om 23 30 uur werd er mee ge stopt De ruim 300 aanwezigen gingen wel moe maar heel voldaan naar huis. In verband met het op 27 april te Woerden te houden provinciaal vol leybaltoernooi, wordt door het Ach terveldse KPJ volleybalteam een oe fenwedstrijd gespeeld m Hoogland te gen het Hooglandse team Supporters kunnen zich opgeven bij A. Hak, Klet- tersteeg 10. Nogmaals wordt er de aandacht op gevestigd dat de Achterveldse K.P.J op 26 april zijn oud ïjzeraktie houdt Reeds vrijdagavond zullen er on geveer tien tractoren met aanhang wagen door het dorp rijden om oud ij zer en vodden op te halen. Zaterdag gaan we dan verder hiermee. De za terdagavond wordt besloten met een etentje en een praatje-na bij D v.d. Hengel Ieder die iets mee te geven heeft wordt verzocht dit klaar te zetten. ACHTERVELD - Zaterdag j.l. vond op het kruispunt Hessenweg- Jan van Arkelweg een aanrijding tussen twee personenauto's plaats De te Achter veld wonende heer J. P. S. reed over de Hessenweg en wilde linksaf de Jan van Arkelweg inrijden. Blijkbaar heeft een voor hem rijdende auto het uit zicht enigzins belemmerd, want op het moment dat de heer S linksaf sloeg naderde uit tegenovergestelde richting een personenauto bestuurd door de heer J W v d. W. Een aanrijding was niet meer te voorkomen. Beide voertuigen werden zwaar be schadigd. Ondanks de flinke klap was er geen letsel bij de bestuurders. ACHTERVELD - Zondag omstreeks 15.45 uur werd de politie door enkele inwoners van Stoutenburg gewaar schuwd dat op het erf van perceel 117 een auto stond die vermoedelijk ontvreemd was Bij onderzoek bleek dat de bedrading was losgetrokken endoor- verbonden. De tank was echter leeg Daarom was men uitgestapt en had de auto achter gelaten Dank zij de op lettendheid van in de omgeving wo nende bewoners kon een signalement van de uitgestapte personen worden gegeven. Dank zij dit konden de inzittenden vier jongens en een meisje, op deHor- sterweg worden ingerekend. Deze ble ken alleen maar een ritje met deze auto te hebben gemaakt Twee uit Amersfoort afkomstige inzittenden wisten echter hier meer van en zo kon ook de dader worden opgespoord De vijf inzittenden hadden niets met de diefstal te maken maar hadden wel een rit gemaakt met een gestolen auto. De auto bleek in Rotterdam te zijn ontvreemd en in Amersfoort achter gelaten te zijn De Amersfoortse jongens wisten dit en hebben er toen maar een ritje mee gemaakt. Na hei uitstappen was men eerst nog in de schuur van perceel 117 geweest en had men nog enkele flesjes bier mee genomen kompleet boek in krantenvorm van bekende Nederlandse auteurs per stuk Nu ook in het Engels, Duits en Frans De „Rest van Achterveld" met reserves. Uiterst rechts mevr. Van Wester laak en aan de andere kant houdt mevr. v. d. Burgwal de scheidsrechter aan de lijn. ACHTERVELD - Op 5 meia.s wordt te Achterveld een bevrijdingsrit ver reden De organisatie hiervan is in handen van de A.M.B.C. Achterveld. Inschrijving hiervoor is op 5 mei om 13 30 uur bij de Roskam Deze rit is een zuivere puzzelnt, waaraan door iedereen kan worden deelgenomen. De route van deze rit is heel gemakkelijk Het zwaartepunt hiervan ligt op de puz zels die onderweg moeten worden opge lost. De snelheid van auto's en motoren bedraagt 30 km. per uur en voor brom fietsen 24 km per uur. Er zijn veel mooie prijzen aan verbonden. De rit wordt verreden in de omgeving van Ach terveld. per stuk, t.w. Engelse reeks 1 F Scott Fitzgerald: „The Rich Bo/' (verhalen) 2. Evelyn Waugh: „The Loved One" Duitse reeks: 1. Peter Handke: „Die Angst des Tormans beim Elfmeter 2 Bertolt Brecht: „Der Kaukasische Kreide Kreis" Franse reeks: 1. Albert Camus „Noces/L'ètè" Z Rabelais. „Gargantua et Pantagruel" (selectie) Verkrijgbaar bij LEUSDER KRANT Finnmark 3 Leusden-Centrum derschrift In het onderschrift stond namelijk, dat deze beurs georgani seerd was door de Unie van Vrouwe lijke Vrijwilligers Wel een begrijpe lijke vergissing, want [omstreeks deze zelfde datum hield de U.V.V ook een kledingbeurs, maar dan in Amersfoort. Een samenloop van omstandigheden, die misschien enig misverstand gewekt heeft Indien er belangstelling voor blijft be staan, zal de Hervormde Vrouwen Dienst stellig weer een kledingbeurs organi seren, maar bij het vaststellen van de datum zal dan eerst overleg gepleegd worden met de U.V.V. LEUSDEN - Op 9 april j.l. hield de rvormde Vrouwen Dienst een kle- ifbeurs in 't Trefpunt. Op 7 en 8 fü kon men gedragen kleding bren- waar men druk gebruik van ge- Mt heeft. Woensdagmorgen werd 19 van de zalen van 't Trefpunt orde gebracht om de kleding naar lor! en grootte op te hangen en uit stallen Woensdagmiddag kon men komen om 'Lopen Het was een gezellige drukte 1 bot begin van de middag en de koop- frs waren blij verrast, toen zij za- y dat de kledingstukken bijzonder geprijsd waren Toen het organiseren van een kle- •Sbeurs ter sprake kwam, had men twee dingen voor ogen, in de eerste plaats wilde men de mensen in staat stellen om gedragen kleding, die nog goed bruikbaar was, op een plezie rige manier van de hand te doen en in de tweede plaats wilde men eventuele belangstellenden de gelegenheid geven om de kleding tegen een lage prijs te kopen. De opbrengst van de kledingbeurs is f225,- Dit bedrag is het begin van een groter bedrag, waarmee be paalde wensen, die er leven ten aanzien van het interieur van de Dorpskerk, in vervulling kunnen gaan. Een foto van de kledingbeurs zag u in de Leusder Krant van de vorige week Echter met een verkeerd on- LEUSDEN/CENTRUM - In Culem borg werd zondag de 3e rit in de Midden-Nederland-kompetitie verre den. Bij de liefhebbers had Gerard van 't Klooster (Leusden) een te grote concurrentie. Hij eindigde als 7e Maar ook de Leusdense junioren hadden het niet gemakkelijk, ook al omdat zij met de amateurs tegelijk van start moesten en in deze categorie wordt er behoor lijk hard aangetrokken. DeLeusdenarer reden evenwel een uitstekende koers. Dick Willigenburg won de rit, met Jeroen Groenestein op de 2e plaats. Wim Pater (Barneveld) won in de Alexanderpolder (Rotterdam) een ama teurwedstrijd. In Reek (N.B.) werd Groenestein 9e en Willigenburg 16e en in Someren (N.B.) eindigden deze Leus dense junioren op de 13e en 10eplaats. A.s. zaterdag (14.30 uur) en zondag (10 30 uur) zijn de volgende kompe- titie-races in Amersfoort 'n HANDIGE De bank voor deze generatie... met diensten van deze tijd. Verzekeringen Effekten Beleggingen Leningen Koop-Krediet-Plan Hypotheken Betalingsverkeer Salaris- en pensioeninning Buitenlands geld Kluisloketten Reisverzekeringen Alle soorten spaarvormen BANK is altijd dicht in de buurt. Met alle diensten. De Bondsspaarbank is altijd bereikbaar-voor u. VOOR MIDDEN EN OOST NEDERLAND 'de bank voor deze generatie ACHTERVELD - Donderdag 17, vrij dag 18 en zaterdag 19 april hield de firma De Vor te Achterveld haar jaar lijks terugkerende show van landbouw machines en graafmachines. Tussen de in de showroom eeülaatste landbouw- tractoren was een aantal gezellige zitjes aangebracht waar men op het ge mak een consumptie kon nuttigen en za ken doen De show was op donderdagen vrijdag geopend van 10.00 tot 22 00 uur en op zaterdag van 10 00 tot 17.00 uur. Er was van all^s op het gebied van de land bouw in de branche van de firma De Vor aanwezig De nieuwste modellen landbouwtractoren, melktanks, wagens voor de hooibouw en de mestversprei- dmg. Van alles het nieuwste. Ook wa ren de graafmachines aanwezig en deze kon men ook in gebruik zien. Aan be langstelling heeft het echt niet ont broken Vrijdagavond was het voor het eerst dat er zoveel Achtervelders van hun belangstelling hebben doen blijken Het was op voorgaande shows nog niet ge beurd dat er zoveel Achtervelders zijn geweest. Alles was zodanig ge plaatst dat men alles goed en op het f V V- shi Een overzicht van de gezellige drukte op de show bij De Vor. gemak kon bekijken. Het was alle dagen steeds een zeer gezellige drukte. Ook was er belangstelling uit het buitenland, vooral uit Duitsland. De firma De Vor kan terugzien op een zeer geslaagd,f doch ook gezellige show LEUSDEN - Vele bermen van we gen hebben een onjuiste hoogteligging ten opzichte van de wegverharding Bij een te hoge ligging van een berm kan geen sprake zijn van een goede kantopsluiting, tengevolge waarvan een berm belemmert de goede afvoer van hemelwater, wat vooral bij vorst even eens aanleiding geeft tot aantasting van de verharding. Aantasting van een wegverharding is uit een oogpunt van verkeersvei ligheid onaanvaardbaar. Daarom is het noodzakelijk de bermen op luiste hoogte te brengen. Aangezien het onderhoud van de ber men mede is afgestemd op een goed florabeheer. is in verband met de mi lieuaspecten - in overleg met de Plan- tenziektekundige Dienst te Wagenin- gen - besloten. 1 te lage bermen aan te vullen met schrale grond; 2. te hoge bermen gedeeltelijk te ver lagen en waarnodig te verschralen Voorts zullen de bermen ingevolge een maaischema - afgestemd op een zo juist mogelijk florabeheer - worden bijgehouden waardoor getracht worfl een verscheidenheid en natuurlijke be groeiing te bevorderen LEUSDEN/ZUID - De kollekte van d€ „Simavi" heeft in Leusden-zuid heb bedrag van f989,95 opgebracht. Hetber stuur dankt alle kollektanten voor huf bereidwilligheid om aan de kollekte mei te werken, en de gulle gevers voor he* geld, dat zij voor dit goede doel beschik baar wilden stellen.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 7