leiduivenbaan op Leusderhei iet kanonschoten geopend Hardwerkende Antilopen I pakt verdiende winst erdiende overwinning an Roda op UHVS Gladde banden Bulkboeken 1.50 en 1.75 2.25 IAG 2 MEI 1975 DE LEUSDER KRANT SDEN-CENTRUM - Het was za- roorgen net spitsuur op de Leus- de. Van heinde en verre was men e opening gekomen van de mooi- üduivenschietbaan van Nederland, is althans de mening van het over- deel der deskundige aanwezigen. 1 het weer voor dit buitengebeuren lelemaal meewerkte - het was maar op den duur knap fris - i er een opgewekte stemming, {-voorzitter D. W. Zoetmulder de genodigden, de leden van de tereniging Leusden e.o., vele ardigden van zusterverenigingen tfere geïnteresseerden welkom. i bijzonder de door hun dames relde Luitenant kolonel W. Uilenbroek (provinciale garni- ■eommandant van Utrecht), mr van der Post (burgemeester van aeente Leusden) en de heer J. de (voorzitter van de sv Leusden), eofficiële opening met enig la- wuden verrichten. Voor de le- bet gezelschap had de heer Zoet- nog een mededeling: Wanneer mijn linkerhand een echte duif jin mijn rechterhand een klei- ]ik laat ze beiden los, dan vliegt tMe duif weg en valt haar klei- ïn scherven op de grond. Het «:hts een vrij breekbaar schotel- ij aardewerk. Hiermede werd het >1, dat kleiduivenschieten een wre- crt zou zijn, de wereld uit ge- ilficiële opening geschiedde op een tleiduivenschutters vrij ongebrui- wijze, namelijk door middel van ioi-kanon, dat bediend werd door ■rBenAgterbergh. Degarnizoens- indant loste direct een magnifiek Onze burgemeester had er wat moeite mee. Het eerste schot maar het tweede was voorbeel- voorzitter van de schietvereni- ■d het minste gevoel voor maat. enthousiasme trok hij het ka- u in de vernieling. Wat voor- ter en nu met meer succes ging verk bij zijn volgende poging. Na *ot kwam half automatisch een inde naam van de kleiduiven- tvoorschijn. Uiteindelijk werd 2e Vlucht", met daarboven het ■en van de sv Leusden. enant kolonel Uilenbroek was, lij zei, mede naar de Leusder- :ekomen omdat daar een broed- ran kleiduiven was gevonden, ilde ook nog aan, dat het met gelegen had, dat het vanaf moeten .duren, voordat het ie schietcómplex nu gereed was i. Hij was pas later op zijn positie gekomen en wenste iatters veel succes en genoe- |hun sport. temeester v. d. Post erkende in peoingswoorden het duidelijk ge- Vice-voorzitter D. W. Zoetmulder reikte Ben Pon, als winnaar bij de senioren, de beker uit. Sv Leusden-voorzitter, de heer J. de Vries, was niet bang maar wel voor zichtig toen hij op veilige afstand zijn kanonschot loste. bleken kwaliteitsverschil in het om gaan met het kanorf tussen een mili tair en een paar burgers. Ondanks de volgens hem regionale functie van de sv Leusden, wist hij te vertellen, dat 15 Leusdenaren uit de oprichtings- tijd nog steeds lid zijn van deze vereni ging. Namens het gemeentebestuur dank te hij defensie voor de medewerking aan de Leusdense vereniging. Ook hij wenste de schutters het beste in hun wedstrijden op de Leusderheide en waar ook elders. Voorzitter de Vries had niet veel meer aan de woorden van zijn voorgangers toe te voegen. Hij re leveerde nog even het 10-jarige bestaan van de verniging op 1 september a.s. en hoopte, dat deze geweldige baan tot m lengte van dagen aan de doelstelling zal voldoen. De heer Van Breugel bood als vice- voorzitter namens de KNSA (de schiet - bond) een geschenk aan voor het zo genaamde huis en de heer van de Wiel offreerde een enveloppe met inhoud uit naam van district V (Utrecht), ter tegemoetkoming in de gemaakte kosten en voor de aanschaf van een beker. De heer Zoetmulder bedankte alle spre kers en stelde hierna het Nederlandse kleiduivenschuttersteamdat aan de as Europese- en Wereldkampioenschappen mee doet, plus coach Leo van Oischot, aan het publiek voor. Dit team gaf een zeer geslaagde demonstratie, van hoe kleiduiven geschoten worden. De uitslag hiervan was- Senioren (max. 100 pnt.) 1. Ben Pon 92 pnt. 2. Eric Swinkels 92 pnt. 3. Nico Wolters 89 pnt. 4. Wim Cuypers 88 pnt. Pon en Swinkels (kampioen van Ne derland) eindigden gelijk, maar het hogere aantal treffers in de laatste ronde gaf de doorslag voor het bepalen van wie de fraaie beker kreeg. Junioren (ook max. 100 pnt.) 1. Kiek van leperen 98 pnt. Jan Dasselaar 90 pnt. e eveneens met een mooie beker be- oonde, uit Lopik (SV de Snip) komende Van Ieperen schoot geweldig. Verleden jaar op de Europese kampioenschappen haalde hij het zilver. De prijsuitreiking was weer een karweitje voor de heer Zoetmulder en de heer de Vries be dankte iedereen voor hun aanwezigheid en overhandigde mevrouw D. Zoetmul der nog een k(lleurig bloemstukje voor het vele door haar verrichtte admini stratieve werk in verband met de ope ning. Met nog een laatste daverende kanonsknal over de grote stille Leusder heide eindigde het officiële gedeelte van dit feest, waarna de baan werd vrij gegeven aan de liefhebbers, die ook nog een kleiduifje wilden schieten. De kleiduienbaan bestaat uit een (bij na) halve cirkel met links en rechts het hoge, resp. lage huis, van waaruit in een vaste baan de kleiduiven machi naal worden weggeschoten, van links met een hoger beginpunt dan van rechts. De schutter begint op schietpost no. 1 en gaat verder t/m post 8. Op zijn commando verschijnen met een tijdsver schil van 1 tot 3 seconden na zijn bevel de duiven. Per mnde zijn er dat 25 en gewoonlijk worden vier ronden verschoten en bij „alles raak" komt men zodoende op 100 pnt. kompleet boek in krantenvorm van bekende Nederlandse auteurs pe.' stuk. Nu ook in het Engels, Duits en Frans per stuk, t.w.: Engelse reeks: 1. F. Scott Fitzgerald: „The Rich Boy" (verhalen) 2. Evelyn Waugh: „The Loved One" Duitse reeks: 1. Peter Handke: „Die Angst des Tormans beim Elfmeter" 2 Bertolt Brecht: „Der Kaukasische Kreide Kreis" Franse reeks: 1. Albert Camus „Noces/L'étè" 2. Rabelais: „Gargantua et Pantagruel" (selectie) Verkrijgbaar bij: LEUSDER KRANT Finnmark 3 - Leusden-Centrum. Ook onze burgemeester schoot een kleiduif. Ben Pon, met de vingers in zijn oren, verwachtte er nogal wat van. Uitslagen zomeravondvoetbal Pebo Boys - Denkla Boys Piren Boys Henber Boys Pebo Boys - Piren Boys Luitenant Kolonel W. H. M. Uilenbroek, garnizoenscommandant van Utrecht, waagde eveneens een kans. Joko Boys Jowi Boys - Berry Boys Denkla Boys Joko Boys - Jowi Boys Edjola Boys - Aljo Boys Benko Boys - Wilver Boys Keesar Boys - Wilro Boys Lero Boys - Edjola Boys Jacma Bys - Aljo Boys Wilro Boys - Benko Boys Volgende wedstrijden mei. Afdeling pupillen: D-pupillen: Hoogland 1 - Roda 1 Roda 2 - Scherpenzeel 1 VVZA 4 - Roda 3 Roda 4 - IJsselmeervogels Roda 5 - SEC 5 Roda 7 - Quick 6 E-pupillen: KVVA 1 - Roda 1 Spakenburg 2 - Roda 2 KVVA 3 - Roda 3 pupillen: 2-2 3-0 2-0 3-0 2-1 0-5 1-4 2-1 0-2 6-1 -10 8-0 Roda 4 - SEC 3 Roda 5 - Quick 5 Hoevelaken 4 - Roda 6 Junioren: Hoevelaken A - Roda A W.Z149 -_Eoda_.B Roda B kampioen Adspiranten: Arena I - Antilopen I 3-7 LEUSDEN - Met een volledige ploeg trok Antilopen 1 naar Rhenen om het altijd lastige Arena 1 te bestrijden. De slechte wedstrijd tegen Sparta 1 nog vers in het geheugen, waar overi gens vele redenen voor aan te voeren waren, moest de ploeg maar gauw vergeten. Antilopen's coach Rainer Heinen van Duinkerken was matig tevreden over het optreden van zijn ploeg vorige week, door een fanatieke warming-up en een donder-speechje probeerde hij de inzet terug te winnen van zijn ploeg. Na 5 minuten keek Antilopen tegen een achterstand aan van 1-0. Uit een vrije bal speelde Rob Geutjes :sDEN-CENTRUM - Na een lan- frongen rustperiode kwam Roda- weer eens binnen de lijnen bij UHVS een verdiende ^ung. Het moest ook wel, wil k kans op promotie houden, 'edstrijd toonden de Leusdena- el inzet en als men dat vol kan worden de resterende wed- 13 ook gewonnen. de aftrap vochten de Roda- 3 als terriërs en waren direkt ker. Men ondernam ook veel aan- *aarbij de doelrijpe kansen «bleven Zo speelde een der *rs verkeerd terug, maar J. 1 die de bal onderschepte schoot jfbjpgrage handen van de doel de ogenblikken later weer een kans maar de UHVS-doelinan stopte de inzet prima. Maar bij voet bal is nog steeds het balletje rond en maakt rare sprongen, dat ondervond Roda aan den lijve. Bij een uitval vond UHVS het nodig om Roda op een ach terstand te zetten: 1-0. Een vijftal mi nuten later moest doelman R. Dekker zijn kunnen tonen en deed dit ook pri ma Roda zette de tegenstander onder grotere druk en er werd uit alle standen geschoten In deze periode ont popte J. Lambrechts zich als de mo tor van de Roda-aanval, maardeenorm zwoegende speler had nog geen spatje geluk. De rust kwam dan ook met een onverdiende 1-0 achterstand. Na de rust begon Roda een machtig offensief en bracht al het beschikbare geschut in stelling. Maar sukses had men nog niet. De geblesseerde J. La- gerwey moest het veld ruimen voor A. Dijkhuizen En trainer Leander nam een alles of niets risico door verde diger Th. Corbee in te wisselen voor aanvaller S Heynes. De druk van Roda werd groter en het was wachten op het verlossende doel punt En eindelijk bij een hoekschop wist C Krijgsman raak te koppen: 1-1 Het was nu alles Roda wat de klok sloeg. In de 25e minuut testte H Morren of de paal wel stevig in de grond stond De UHVS-ploeg kon met kunst en vliegwerk Roda van het zo verdiende 2e doelpunt af houden Bij een doelworsteling in de 35e minuut gelukte S Heynes de bal door de UHVS-barrikade te werken: 1-2. Roda hield na deze goal de bal zoveel moge- Een spelmoment uit de wedstrijd Roda '46 Foto: Janus Visser. lijk in de ploeg, maar UHVS pro beerde toch nog langszij te komen, maar de Roda-afweer met „Good Old" J de Haan aan het hoofd en daarachter het betrouwbare sluitstuk R. Dekker gaf geen enkele kans meer weg. Zo won Roda deze strijd volkomen verdiend met 1-2. PROMOTIEKANSEN Naar wij vernemen heeft de zondag ploeg van Roda. tegen het in de KNVB spelende Amersioortse HVC een kleine nederlaag te slikken gekregen, hoewel het winnende doelpunt door een Roda- speler gescoord werd. Trainer R Maas was echter niet ontevreden en is ge zien het vertoonde spel, zeer opti mistisch voor de komende promotie wedstrijden, waarvan de eerste mede kandidaat bekend is n.l DSO. „Hope lijk", aldus Roda's trainer, „krijgen wij die ploeg thuis. Zondag a.s. heeft Roda, de kampioen van de afdeling op bezoek, het Utrechtse RUC, dat kan een leuke wedstrijd worden zich prachtig vrij en scoorde even mooi de gelijkmaker. 1-1. Uit een prachtige combinatie zag rou tinier George Novy, Rudi Lith langs zijn tegenstander glippen, hij kreeg echter door een overtreding geen kans de bal af te spelen Rudi Lith benutte de toegewezen straf- worp feilloos: 1-2. Even later liet George Nooij zelf nog zien, weinig aan snelheid in te boeten, uit een geweldige doorloopbal scoorde hij 1-3 Toch bleef Antilopen moeizaam korf ballen en vlak voor de rust scoorde Arena 1 uit een strafworp nog 2-3 er de strijd was nog helemaal open. Weinig mensen hoefden te raden wal Heimen van Duinkerken zijn „man nen/dames" zou gaan vertellen. De 2e helft was Antilopen een her boren ploeg en men trok met veel in zet het spel helemaal naar zich toe. Op Koninginnedag wacht om 2 uur thuis de return en 5 mei thuis volgt de beslissende wedstrijd om 12 uur thuis. Worden beide wedstrijder in winst omgezet dan is er voor An tilopen geen vuiltje meer aan de lucht Antilopen moet het overigens stel len zonder Brenda Toet en Manke Costa zit met een vervelende bles sure, die haar de nodige snelheid ontneemt. De stand is als volgt: R.D.Z.1-12 gesp. 22 punten, Antilo pen 1-llgesp 21 punten; H.K C. 1- 12 resp 15 punten; Meeuwen 1-10 gesp 13 punten; Mia 1-11 gesp 8 punten; Kameo 1-10 gesp. 7 punten; Arena 1-12 gesp. 6 punten; Animo 1-11 gesp. 4 punten en Sparta 1-8 gesp 2 punten. ANTILOPEN 2 - SVO 1 In de uit-wedstrijd trok een onvol ledig Antilopen aan het kortste eind, thuis moest de reserve-ploeg winnen om de kleine kans op promotie te behouden Vorige keer liet de ploeg al zien dat hun vorm stijgende is want pas in de laatste seconde moest men tegen koploper Woudenberg ca pituleren met 3-4. Antilopen 2 speelde een uitgekook te wedstrijd en gaf het geroutineer de SVO 1 duidelijk een lesje en men behield hiermee de kleine strohalm /oor promotie, al heeft men dit zeker niet meer in eigen hand. De eindstand werd 8-3 - Antilopen 3 - HCJ 2-9. Roda a - CJVV Roda b - Spakenburg Roda d - Amsvorde Roda e - KVVA Roda f - Hoevelaken CJVV - Roda g Hoevelaken - Roda h Programma 3 mei: D-pupillen: Roda 1 - Achterveld 1 Roda 2 - VVZ 1 Roda 3 - VOP 1 (1 mei) Hoevelaken 3 - Roda 4 Roda 5 - Spakenburg 4 Roda 6 - VVZA 7 SEC 6 - Roda 7 E-pupillen: APWC 1 - Roda 1 APWC 2 - Roda 2 Roda 3 - Soest 2 Soest 4 - Roda 4 Soest 6 - Roda 5 Roda 6 - Scherpenzeel 4 Junioren: Roda A vrij KVVA - Roda B HVC - Roda a Roda b - APWC Roda c - Hees Roda d - Quick Roda e - SEC Scherpenzeel - Roda f Roda g - IJsselmeervogels Zomeravondvoetbal: 1 mei: Ajax - FC Twente 1 mei: AC Milaan 4-0 0-5 2-1 9-0 13-0 0-1 1-2 1-2 0-4 0-0 0-0 0-0 0-2 .-2-3, 11.00 13 00 18.00 12 00 11.00 12.00 13.00 12.00 13 00 13.00 13.00 13 00 10.00 v 12.45 v 14 00 16.15 15.00 15 00 13 45 v 12.45 13.45 18.30 Bayern München 18.30 6 mei: Feyenoord - PSV 6 mei Barcelona - Celtic Afdeling zondag: Roda 1 - HVC Roda 2 - VVZA Hoogland 3 - Roda 3 Roda 4 - Amersf. Boys 5 Amersf. Boys 7 - Roda 6 Roda 7 - SEC 7 Dames: DOS 01 - Roda 1 Uitslag 26 april zaterdagafdeling: UHSV 1 - Roda 1 Hierden 3 - Roda 2 Roda 4 - Hoevelaken 3 Woudenberg 4 - Roda 5 Roda 3 vrij Programma afdeling zondag 4 Roda 1 - RUC 1 Roda 3 - VVOG 3 Roda 4 - Quick 7 Achterveld 5 - Roda 5 Roda 6 - Soest 8 Quick 9 - Roda 7 Dames: Roda - Hooglanderveen 18.30 18.30 1-2 2-1 0-5 1-5 1-4 2-3 1-2 1-3 1-4 0-0 mei: 14 30 12 00 12 00 12.00 14.30 14.30 10.00 Programma afdeling zaterdag 3 mei: BVC 1 - Roda 1 Roda 2 - Unicum 2 Roda 3 vrij Montagnards 3 - Roda 4 SEC 4 - Roda 5 LEUSDEN - Tijdens een verkeers controle op donderdag 24 april moes ten drie automobilisten worden bekeurd wegens het rijden met gladde banden K

Leusder Krant | 1975 | | pagina 13