SB ijf Leusdenaren kregen een loninklijke onderscheiding 2.25 kj B \r aximale ontzegging rijbevoegdheid geëist gen bestuurder crossauto De geiten van Opstelten zetten boel op stelten ép MOOIE GERANIUMS Jx - WIJ ZEGGEN HET MET BLOEMEN! ■euscfl e r krant Losse verkoop Leusder Krant ton hilhorst Talenpraktikum Amersfoort Inl.: 033-29097. OPGELET: Volgende nummer LEUSDER KRANT woensdag 7 mei vrijdag 2 mei 1975 - 7e jaargang nummer 1 <$.4.4* Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden UITGAVE: B.D.U. 8.V. REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: POSTBUS l\, LEUSDEN-CENTRUM. TEL.: 03496-1495. DIREKTIE: H.J.HEINE - D. REBEL. REDAKTIE: BERT VOS. jiode redaktie). N - In totaal vijf Leusdenaren hebben dinsdag een onderscheiding ogen Dat waren de heren J. H. van Dijk, oud raadslid voor de KVP in Irveld. M. Holl, raadslid voor lijst 6 in de huidige Leusder gemeente- |eo hoofdinspekteur voor het buitengewoon onderwijs, de adjudant-onder- ler G J J J. van Staalduinen van de Koninklijke landmacht en de heer Irkhof, administratief ambtenaar C 2e klasse bij het Opleidingscentrum Mi- i Geneeskundige Dienst uit Achterveld en kapitein K. Schipper van het lc van officieren technisch-opzichter van de technische dienst even- Leusden. Van de vijf uitverkorenen werden twee in de raadzaal van li ontvangen om de onderscheiding uit handen van van de burgemeester H van der Post in ontvangst te nemen. Dat waren de heren Van Dijk en e anderen ontvingen hun onderscheiding elders. beer J H van Dijk uit Achter- ontving uit handen van burge- Van der Post de ereme- i goud, verbonden aan de Orde ranje Nassau. Burgemeester Van ost schetste in het kort het waarom ?ze onderscheiding De heer Van zich gedurende lange tijd J'ingezet voor het welzijn van de |neldse èn Leusdense gemeen- i Hl] was sinds september 1949 de raad van de voormalige iente Stoutenburg tot de ophef- i d^ze gemeente in 1969. Tij. deze Stoutenburgse iode was Tr?le jaren wethouder en tevens torgemeester In 1969 werd hij idslid van de KVP voor de ge- Lensden gekozen (na de sa - |o??ing van Leusden en Stouten- L Tel september 1974 bekleedde je plants van fraktievoorzitter in ïnog grootste raadsfraktie van Leusden Als raadslid maakte hij deel uit van het bestuur van de Stichting ,,Ons Gebouw'' (exploitatie van het dorpshuis) te Achterveld. Burgemeester Van der Post prees de heer Van Dijk voor zijn grote inzet en was blij hemde koninklijke onderscheiding op te kunnen spelden De heer M Holl werd officier in de orde van Oranje Nassau. Burgemeester Van der Post verbaasde zich wel wat over het grote aantal werkzaamheden van de heer Holl in de sociale en cul- ture'e sektor naast zijn werk als hoofd inspekteur bij het buitengewoon onder wijs. De heer Holl is begonnen als on derwijzer aan een Hervormde lagere schoo! in Nijmegen, werd later hoofd van een lagere school in Nieuw Schoonebeek In 1945 werd hij Pedagogisch adviseur aan het Nationaal Instituut te Amster dam In 1946 werd hij benoemd tot gemeentelijk adviseur van het Onderwijs «ester Van der Post reikte de onderscheiding uit aan de heer Van Dijk te Schiedam Dat bleef hij tot 1959. In die tijd vervulde hij talrijke neven- funkties in Schiedam op sociaal-cultu reel gebied (in totaal zeven). In novem ber 1959 werd hij inspekteur voor het lager onderwijs in de inspektie Zaan dam, in 1966 werd hij in die funktie benoemd in algemene dienst onder meer belast met het toezicht op het onderwijs aan schipperskinderen, kinderen van woonwagenkampbewoners en van ker misexploitanten Hij werd tevens belast met het toezicht op het onderwijs aan de Nederlandse scholen in de Bonds republiek In zijn toenmalige woon plaats Velsen deed hij eveneens het no dige in zijn vrije tijd voor de Velser gemeenschap. Vanaf 1 januari 1971 is de heer Holl hoofdinspekteur van het bui tengewoon onderwijs. In Leusden is hij op dit moment voorzitter van de Bejaar denstichting Leusden en lid van de ge meenteraad (lijst Kuijpers). Burge meester Van der Post vroeg zich af, of de heer Holl in al die jaren nog wel tijd voor zijn gezin heeft gehad en hij vond het dan ook juister om de konin klijke onderscheiding symbolisch ook deels aan mevrouw Holl toe te kennen De beide onderscheiden Leusdenaren brachten hun dank uit voor de onder scheiding èn voor de ontvangst op het gemeentehuis, waar ze niet een ..smoesje naar toe waren gelokt door verschillende gemeentelijke afde lingen Samen met hun familie, burge meester Van der Post, sekretaris Brou wer, voorlichtingsambtenaar Polak en verschillende raadsleden bleef men nog enige tijd bijeen in de raadzaal om te jL ACHTERVELD - ,,Er zijo meo- die geboren zijn om nooit a hun leven een rijbewijs te mo- hebben Verdachte is een van fit zei de Utrechtse officier van sütie, mr. S. Somerwii dinsdag Po de 25-jarige J. A van H. Achterveld, die terecht moest ho, omdat hij een jaar geleden in Leusden een dodelijk ongeval had veroorzaakt. Van H reed in een zelfver- bouwde cross-auto opeen open bare weg en hield niet genoeg rechts, waardoor hij in botstmg kwam met een tegemoetkomende Fiat Een van de inzittenden van die auto, Joanne J. Vergeer kwam hierbij om het leven, terwijl haar man zwaar letsel opliep. Twee s1 Verschijnt elke week in de gemeente Leusden familieberichten en losse advertenties: 23 cent per mm. tontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 66 cent per regel i-osse nummers 40 cent per stuk, Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: 0ns kantoor, Finnmark 3 te Leusden-centrum is dagelijks van 10.00 tot 12.00 yan 14.00 tot 16.00 uur geopend Zaterdags gesloten. kinderen bleven ongedeerd Mr Somerwii verweet van H. grove onoplettendheid en grove onvoorzichtigheid. Zijns inziens zou verdachte nooit meer m een auto mogen rijden en hij zei het dan ook jammer te vinden, datde wetgeving slechts vijf jaar ont zegging van de rijbevoegdheid als maximale straf voordit soort za ken kent. Temeer, omdat op de rechtszitting bleek, dat Van H. op dit ogenblik weer over twee auto's beschikt, aldus de officier Vol gens hem heeft verdachte reeds verscheidene overtredingen be gaan, onder meer rijden zonder rijbewijs, en een reeks ongeval letjes veroorzaakt. Hij eiste zes maanden onvoor waardelijke gevangenisstraf en een ontzegging van de rijbevoegd heid voor de maximale termijn, nl. 5 jaar. De advocaat van VanH., mr. R. Verbunt, vroeg de rechtbank de zaak, voor wat betreft de uitspraak aan te houden, om een nader on derzoek te doen naar de achter gronden van verdachte. Volgens hem is er nadere voorlichting no dig aan de rechtbank over de per soonlijkheid van Van H., om tot een strafbepaling te kunnen komen. De rechtbank zal zich over veertien dagen uitspreken over dit verzoek of dan direkt uitspraak doen. drinken op de gezondheid van de ko ningin èn op de lintjes De heer G. J J J. van Staalduinen ontving de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, met de zwaarden in zilver. De heer S Kerk hof ontving de bronzen medaille in de orde van Oranje Nassau, terwijl de heer H. Schipper tenslotte ridder in- de orde van Oranje Nassau met de zwaar den werd Alle onderscheiden Leusdenaren van harte gefeliciteerd: Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden C. Leusder Krant, Finnmark 3. S.V Bookstores, Torenakkerweg 16, De heer W J. Schut, Hamersveldseweg 26 Zwembad Leusden. Burg Bumingpark. Manege en Taveerne „De KlaveetPostweg 1. Achterveld Boekhandel Vo*. Hessenweg 323. Leusden-Z. Luitjens Supermarkt. Pr. Irenelaan 9 Iedere nieuwe JAARABONNEE op de LEUSDER KRANT heten we welkom met een fleurig bloemetje of een jeugdboek. U leest er meer over elders in dit nummer. zowel voor binnen als buiten nu f kwekerij-bloemisterij HET JUISTE ADRES VOOR AL UW PLANTEN EN BLOEMEN Ursulineweg 5 - Leusden-C. -Tel'033-21593 Evenals de heer Van Dijk was ook de heer Holl erg verrast door de onder scheiding, die hij uit handen van de burgemeester ontving. LEUSDEN - CENTRUM - Het houden van dwergbokjes en -gei ten kan een leuke hobby zijn, vooral voor gezinnen met jonge kinderen als je een beetje bui tenaf woont en de beschikking hebt over een gazon van behoor lijk formaat. Aan die voorwaar den voldoet de riante behuizing van architect D. Opstelten aan de Vloosdijkseweg in Leusden. Van Jan v. d. Berg kon hij een bokje overnemeD Misschien kent u de heer V d. Berg beter als Roda- voorzitter, dan als de eigenaar van een zestal van die spring- beesten? Stal en wei waren in orde ge maakt en zaterdagmorgen kwam de heer Opstelten zijn bokje ha len Aan de Asschatterweg kreeg hij evenwel te horen, dat hij alle zes de bokjes en geiten maar mee moest nemen, anders ging de hele handel over. Met de zorg rond de eventuele promotie van Roda wilde V d Berg blijkbaar liever van zijn veestapel af Kort en goed, het hele spul werd in de wagen van de heer Opstelten gela den en naar de Vlooswijkseweg gebracht Met garantie, tot om de hoek. Dankbaarheid is iets, dat deze dieren blijkbaar niet kennen, want in plaats van blij te zijn met een ritje in een echte Mercedes en met een nieuwe frisgroene wei, sprong moedei geit meteen maar over de wel een meter hoge om heining, met d ie jongen er ach ter aan Doe. het bos, dwars over het Lc?. kL angs Alberts Corner, de drukke Doornseweg over en de oprit naar de auto baan op Als dat maar goed zou gaan! Twee politiemannen, net aan de warme hap m het zojuist ge noemde horeca-etablissement, wisten niet wat ze zagen Even moeten ze gedacht hebben, dat ze in het restaurant van het dierenpark zaten. Moet je dat zien' Ze lieten hun prakkie voor wat het was en gingen achter het geitenspul aan, net als on dertussen ook het echtpaar Op stelten, enige behulpzame bu ren en een steeds groter wor dend aantal andere aanwezigen. Uit een juist passerend politie- VW-tje stapten ook nog drie Her- mandads en tenslotte werden de vluchtelingen gegrepen en te ruggebracht naar waar zij be hoorden te zijn Opnieuw grote consternatie. De twee, oorspronkelijk braaf ach tergebleven jongste bokjes voel den zich ondertussen erg een zaam en gingen op zoek naar de rest van de eeitenfamilie. Stiekum binnen door kwamen ook zij aan de rijksweg, kropen on der de vangrails door en ver dwenen aan de overzijde Amers foort in. Zij, die niet wisten, wat er aan de hand was, vonden het maar vreemd, dat twee flin ke politiemannen achterna ge zeten werden door een burger, dwars over de op zaterdag toch al drukke rijksweg heen. Gewoon lijk is de volgorde andersom, maar het raadsel is gauw opge lost, wanneer wij u vertellen.dat de politie toevallig wat harder achter de bokjes aan kon rennen dan onze architect. In de Amersfoortse Balistraat werden de bokjes tenslotte klem gelopen in een voortuintje en wel dra was bet geitengezin weer verenigd. Moeder geit zit voor lopig aan de lijn en bij de fa milie Opstelten wéten ze, dat ze geiten hebben. Overigens is het toch wel een leuke hobby, het houden van dwerggeitjes en -bok jes. G^. Speciale kursussen: English in management English in marketing English in computing English in banking Francais économique et commercial Wirtschaftsdeutsch. DEZE WEEK IN DE LEUSDER KRANT Vijf Leusdenaren kregen koninklijke onderscheiding, pagina Leusdense gemeenteraad met gemeentebestuur op bezoek in Wolfsburg, pagina Raad Leusden kwam bijeen, pagina Geiten zetten boel op stelten, pagina Feestelijkheden gestart met lampionnen-optocht, pagina Sport en spel in Leusden. pagina WV-Eemland-agenda met bioscoop-agenda, pagina Kleiduivenbaan officieel in gebruik genomen, pagina Gouden huwelijk in Leusden, pagina ABO-diploma's uitgereikt, pagina Achtervelds nieuws op pagina Sport op pagina Macaroni's en andere strips op pagina Weekagenda gemeente Leusden, pagina Burgerlijke Standen, Kerkdiensten en Medische diensten op pagina 3 7 I 5 II 13 5 5 4 15 - ffiVECKT In kunstig uitgesneden letters de naam van de baan, met daarboven het embleem van de schietvereniging. ATTENTIE! In verband met het bevrijdingsfeest op maandag 5 mei a.s. en Hemelvaartsdag donderdag 8 mei 35. verschijnt de Leusder Krant volgende week op WOENSDAG 7 MEI. Kopij voor dit nummer dient uiterlijk maandagmiddag 12 uur in ons bezit te zijn. liefst eerder Advertenties voor dit nummer worden tot uiterlijk vrijdagmiddag 16 uur bij ons ingewacht. Ons kantoor in Leusden is zowel op maandag 5 mei als op donderdag 8 mei de gehele dag gesloten. Wij verzoeken onze medewerkers/sters en adverteerders rekening te willen houden met deze belangrijke wijzigingen Bij voorbaat onze hartelijke dank voor uw medewerking. redaktie en administratie v v. L.O.S. Impala Algemene ledenvergadering 2 mei 1975, 8.00 uur Roda-gebouw. Burg Buiningpark in verband met Hemelvaartsdag (donderdag 8 mei) Kopij voor dat nummer dient uiter lijk maandagmiddag 12 uur in ons bezit te zijn. Advertenties uiterlijk vrijdag 2 mei om 16 uur! Op maandag 5 mei en donderdag 8 mei zal ons kantoor op deze twee dagen gesloten zijn. Bij voorbaat dank voc uw mede werking. Redaktie en advertentie-afdeling LEUSDER KRANT.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 1