'^<1 ~^l I l> I ~r\ E DANKZIJ HULP LEUSDENSE BRANDWEER Nederlaagtoernooi s.v. Achterveld UITSLAG KAART AVOND SVA Jongerenkoor zingt zondag LEUSDER KRANT 15 Daan Speksnijder grote overwinnaar in spannende Oranje-autocross Starter en afvlagger Ton Herder had een drukke middag met de vele man ches. Foto Janus Visser. John Bernard reikt de wisselbeker uit aan de captain van er uit 5 dames en 6 heren (van- biologisch evenwicht?) Bij het 1 de wedstrijd lag de bal op de 3P en stonden alle speelsters en chter hun eigen doellijn. Het ótsignaal bracht de dames op richting van de bal en die hem had begon het spel. Vooral de "de pekken op het veld ver- de attractie van deze nieuwe Mannelijke doelpunten tel- fcn voor één en de door dames goaltjes telden dubbel. blank. De Waele en de Haaskamp ston den na de eerste dag aan de leiding en Soest had haar vier wedstrijden alle maal in een doelpuntloos gelijkspel zien eindigen. 's Avonds rond 21.00 uur begon in de Roda-kantine op het Burgemeester Buiningpark de grote feestavond, die een buitengewoon plezierig verloop had. De „Tempting Six" hield er dan ook wel de juiste stemming in en tevens bleek, dat goed bier toch nog altijd beter ACHTERVELD - Woensdag 7 mei (vandaag) begint op het Kerstenssport- park te Achterveld een nederlaag- tournooi voor veteranen-elftallen. Het programma ziet er als volgt uit: woensdag 7 mei Achterveld - Veensche Boys, 18.45 uur; woensdag 14 mei Ach terveld - Roda'46,18.45 uur; woensdag 28 mei Achterveld - KWA, 19.00 uur; woensdag 4 juni Achterveld - Amsvor- de, 19.00 uur Hoewel er op verschillende van deze dagen een voetbalwedstrijd op de tele visie wordt uitgezonden hoopt men dat de sportliefhebbers niet bij hun televisie blijven zitten, doch in grote getale naar het Kerstenssportpark zullen komen om van de gespeelde wedstrijden te kunnen genieten. ockey-toernooi itstekend verlopen Idea stonden namelijk praktisch onder water, als gevolg van de i regenval in de voorafgaande Er waren plassen bij van zeker 10 epte. Met man en macht en met ierking van de Leusdense seer (waarvoor dank) werd alles werk gesteld om de polder weer te krijgen. Gaten en sleuven gra- ;t water daarin vegen en er weer ipen, zand strooien, enfin alles edaan en met zijn allen verricht- waterbouwkundigen" een klein rtje. Om kwart voor twaalf wa alden weer droog, althans droog ;om met de wedstrijdenreeks een tg te maken. JSDEN/CENTRUM - Zaterdag en j is voor de eerste maal in Leus- ttt groot hockey-tournooi gehou- De deelnemende verenigingen eo behalve uit Leusden (2 teams), jiersfoort, Culemborg, Aerden- (Rood-Wit), Maarssen, Zeist rweyde), Amsterdam (Hurley), DDgen (de Haaskamp), Soest en 4erk (de Waele). Voor de deel de teams begon het tournooi za- om 12.00 uur. De organiserende jng was evenwel al bij het krie- 10 de dag aan het werk geslagen. ZATERDAG Behalve kleed- en toiletwagens had de MHCL ook een grote tent in de na bijheid van de hockeyvelden geplaatst. Deze tent was het grote trefpunt voor en na de wedstrijden. In het zieldoeken onderkomen o.m. een crèche voor spe- lers/sters, die nog in de boxperiode ver keren en voor de (wat) ouderen een ge zellige rust- en verpozingsgelegenheid. is dan slechte wijn. De grote opblaas bare boot bracht in de „Amerikaanse" verkoop een leuk bedrag op voor het bouwfonds en werd uiteindelijk het ei gendom van Steven Kemmink. Het schip blijft dus in Leusden en kan bij een volgende plensbui goed dienst doen op de binnenwateren aan de Noorderin slag. ZONDAG BEGON GOED ging hier en daar nog wel van i sampen, sompen (maar dan Hannes op zijn klompen) en op veld twee vlogen de spetters eoren, maar er werd desondanks el overgave en met nog meer ple- ipeeld. De uitslagen waren alleen an belang voor de wedstnjdlei- k Ponsen en Kees Swierenga om idrangschikking te kunnen op- want er werd tenslotte ook nog selbeker weggegeven. De poedelprijs, een „boom", ging naar Rood-Wit (Aerdenhout). lerbelangrijkste was de sfeer op het tournooi. Men had daartoe Is van de hockeybond middels ir verbeteringen wat aangepast praktisch geheel. Er werd ge- peen onvolledige halve compe- ibetekende, dat elk team zeven Slen speelde (in plaats van tien volledige halve enz.). De wed- duurden 25 minuten en de tijd g bijgehouden door de heer die met een min of meer autotoeter telkens het sein gaf aftocht. Nog interessanter was ng van de partijen. Bij een tournooi bestaan de elftallen De restauratie (van koude drank, via sateh naar hete hondies) stond onder supervisie van mevrouw Geerüngs, ge holpen door dames in wisseldienst en een paar handige heren voor het gevaar lijke werk, als het aan- en afkoppelen van butagasflessen, het openen van conservenbussen, enz. Het systeem werkte voortreffelijk. Bijna waren wij vergeten, dat er ook nog aan hockey werd gedaan. Dat was natuurlijk wel het geval en wij moeten zelfs erkennen, dat er oodanks de .pro; blemen inzake vocht en glibberigheid bijzonder leuk werd gespeeld. Door de hierboven vermeldde moeilijkheden en vanwege de korte duur der wedstrijden vielen er echter maar weinig doelpun ten Leusden II boekte met 3-0 de hoog ste score van de zaterdag en op het (slechtste) veld nummer twee werd op twee 1-0 uitslagen na, de rest dubbel Althans wat het weer betreft, begon de zondag goed. Er verscheen zo af en toe zelfs een stralend zonnetje. Maar er waren ook problemen. Schaerweyde uit Zeist bezorgde de wedstrijdleiding de nodige moeilijkheden. De Zeistenaren namen geen genoegen met een op za terdag genomen beslissing van de tour- nooileiding om de wedstrijd tegen de Haaskamp uit te stellen of te vervangen door een andere. De Haaskampers uit Amerongen hadden inmiddels hun vier wedstrijden reeds gespeeld en lagen zowat op ape-gapen. Schaerweyde ver scheen zondag niet op het appèl. Niet bepaald sportief, maar ondertus sen zaten Kees Swierenga en Rob Pon sen in de perikelen, die toch nog keurig werden opgelost, zij het op een manier, waaruit alleen zij nog wijs konden, doch waarmede de rest van het gezelschap accoord ging. Zondagmiddag rond 14.00 uur zorgde een hevige onweers bui nog eens voor wat afwisseling, maar tenslotte kon precies om 16.00 uur de laatste wedstrijd worden afgefloten. Dat was zelfs nog vroeger, dan in de planning was voorzien, zodat burge meester A. H. v. d. Post net na de prijs uitreiking van zijn belangstelling blijk Raf. "voorzitter Bernard dankte iedereen voor alles en deelde mede, dat intussen was besloten, van dit tournooi een jaar lijks terugkerende gebeurtenis te ma ken. Dat de wedstrijdenreeks geslaagd is, moge o.m. blijken uit het feit, dat de MHCL zeker van twee der andere ver enigingen een chèque kreeg ten be hoeve van het bouwfonds en dat waren leuke gestes. De einduitslag van het tournooi was als volgt: 1. Maarssen 9 pnt. 9-1 doelpnt. 2. de Waele 8 pnt. 5-2 doelpnt. 3. Soest 8 pnt. 2-0 doelpnt. 4. Leusden II 7 pnt. 4-2 doelpnt. 5 Hurley 7 pnt. 3-3 doelpnt. 6. de Haaskamp 6 pnt. 3-3 doelpnt. 7. Leusden I 5 pnt. 1-4 doelpnt. 8. Culemborg 4 pnt. 2-6 doelpnt. 8 Amersfoort 4 pnt. 3-8 doelpnt. 10. Rood-Wit 3 pnt. 4-8 doelpnt. Maarssen kreeg voorlopig voor een jaar de zorg over de fraaie AGA- wisselbeker. Amersfoort kreeg een ex tra poedelprijs omdat de Keistedelingen om organisatorische redenen (de kwes tie Schaerweyde!) 9 wedstrijden speel de, waarvan twee voor spek en bonen en Rood-Wit kreeg de echte poedelprijs. Een combinatie van Leusden speelde, om de scheidsrechters van district Gooi/Utrecht een plezier te doen, een wedstrijd tegen de fluitisten met als re sultaat een 1-1 gelijkspel. ook haast niet meer uit te komen Door dat het parcours inmiddels zo lang zamerhand echt wel aan vakantie toe was gekomen, bleven in de loop der strijd een vijftal wrakken langs de baan steken. Vanaf de start had ook voor deze race Daan Speksnijder lange tijd de beste kansen Arie van Brugge pas seerde hem echter in de zesde ronde en wat Daantje ook probeerde, het lukte niet. Schimmel uit Leusden hield het met zijn ongeluksnummer 13 nog uit tot 6 ronden voor het einde. Daarna moets weer een Leusdenaar, B. Wil- genburg, afhaken en Th. Wiegers (Baarn) sneuvelde als volgende en toen waren er nog maar drie. A. van Gulik kon terug naar Nijkerkerveen en Daan Speksnijder hield het tot de voorlaatste ronde uit, zodat tenslotte wagen no. 82 van Arie van Brugge de winnaar werd. Toen kwam verrassing nummer 2 te voorschijn. Niet Arie uit Scherpenzeel stapte uit de wagen, doch tot verba zing van vriend en vijand was dat de gulste premieschenker van de middag. Willem Schakel. Malle Willem, die in middels gestopt is met crossen, maar diehet toch niet helemaal kon laten Willem Schakel, in zijn nieuwe rol van cross-clown liet nog even zien, dat hij het vak nog niet verleerd was Tot slot nog een compliment voor de uitstekende organisatie door het bestuur van de Oranje Vereniging, alsmede voor het duidelijke commen taar van Cor Termaat uit Ermelo en voor het snelle werk van de jury, be staande uit Kees Krijtenberg, Joop Bakema (beiden uit Zeist) en de uit Ermelo afkomstige Hans Griffioen. Het was een zeer geslaagde sportmid dag. De uiteindelijke winnaar Daan Speksnijder in aktie. Foto Janus Visser. En het ging met grof geweld! Er werd gereden in vier ritten met elk 12 renners, keurig op een rijtje naast elkaar op een breed startgedeelte van de baan. Het goed wegkomen was wel bijzonder belangrijk, want als je voor aan in de fuik terecht kwam was je meteen verlost van al het opspattende slijk van de voorgangers. Anders zat in een mum van tijd je voorruit dicht en daar konden op den duur de ruiten wissers ook niets meer aan verhelpen. In de eerste rit was Daan Speksnijder direct goed weg. Wat onwennig nog sukkelde hij wat verderop de afraste ringsgreppel in, maar hij herstelde zich nog net op tijd en bleef voorop met J. Doornekamp (Hoevelaken), George Dietrich (Leusden), Van Leeuwen (Amersfoort), de Leusdenaar B. Wilgenburg en J Hofland in zijn spoor. De 2e rit, met als grote kanshebber Arie van Brugge uit Scherpenzeel, verliep zo mogelijk nog spannender. Daar was wat, te zien. Arie was knap als eerste weg en kreeg de Puttenaar Hans de Smalen akelig dicht achter zijn achterbumper Af en toe van kop- postie wisselend bleef de hevige strijd voortgaan, tot De Smalen met zijn mooie special van het goede pad afweek en reddeloos verloren ging Van Brugge won de rit, met de gebr. Kreijne (Amersfoort), de Leusdenaar J. Rouwendal, J. van Nijkerk en J. Baars in zijn kielzog De goed rijdende A. Ploeg uit Amersfoort was in de 3e rit het beste weg met Evert Boshuis (Leusden) en v d. Bunt fel vechtend achter hem aan. In de 7e ronde (van de 10) kwam Boshuis knap op kop. Hij ging zo verschrikkelijk hard door, dat hij even later vergat een bocht te nemen en daardoor moest wachten op één der afsleeptractoren (,,De Vor") van voorzitter G. v. d. Hengel. Ploeg werd dus eerste, gevolgd door v. d. Bunt, Wiegers, Wim de Ruiter (Leus den) en de Achtervelders Jan van Ha- mersveld en R v d. Burgwal. Ook de 4e rit was zeer snel, althans voor zover dat in de nu reeds finaal kapot gereden bochten nog mogelijk was. Soms was de weg buitenom nog Na diverse selectientten met de no dige moeite, stuurmanskunst en geluk kreeg men tenslotte 17 coureurs, die het verder onder elkaar moesten uit vechten. Uit elk der twee ritten in de halve finale zouden zes man overgaan naar de eindstrijd. Daan Speksnijder won op zijn sloffen de eerste rit en Evert Boshuis kreeg de bloemen en wat er meer bij zat voor zijn zege in de tweede serie. Naast deze twee Leusdenaren kwamen ook G. Dietrich, H. van Roomen, S. Schimmel (met een VW-stationcar!), P. v. d Veen (allen uit Leusden) in de eindstrijd met verder van Windey, G. v. Nij kerk, J. Doornekamp, J Veldkamp, R. Kreijne en S. Hertogsveld. Zes Leusdenaren dus tegen evenveel „vreemdelingen". Dat zou nog eens erg spannend kunnen worden en werd het bepaald ook. Het opgewonden ru moer van de warmdraaiende motoren werd sterker en sterker en bij het val len van de startvlag brak het geweld in alle hevigheid los met nummer 5, de snelle kever van Evert Boshuis in eerste positie, direkt gevolgd door zijn dorpsgenoten George Dietrich en Daan Speksnijder. Drie ronden lang behield Boshuis zijn koppositie In het tomeloze geweld door de enorme kuilen in de bochten schoot opeens zijn stoel uit de vergrendeling en hangend in zijn veiligheidsgordels kon hij zich niet meer voluit geven. Hij sukkelde terug naar de 2e plaats, en kwam 60 meter vóór de finish jammerlijk vast te zit ten in de goot. Speksnijder, die ook niet alleen maar voor de lol mee reed was eerst opgerukt naar de tweede plaats en kwam nu door Boshuis pech op fluweel te zitten Alleen de verrassend goed rijdende Dietrich kon hem nog volgen. Uiteindelijk moest ook hij de vandaag formidabel rijdende Speksnijder laten gaan, zodat deze laatste met ruim ver schil de cross voor de tweede maal won. De volledige uitslag was: I. D. Speksnijder, Leusden; 2. G. Dietrich, Leusden; 3. Hr. Van Windey Baarn (de oudste deelnemer); 4. J. Veldkamp, Kamerik, 5. S. Schimmel, Leusden; 6. G. van Nijkerk, Hoevelaken; 7. S. Hertogsveld, Amersfoort; 8. P. v. d. Veen, Leusden; 9. J. Doorne kamp, Amersfoort; 10 R Kreijne, Amersfoort. Een gelukkige winnaar van de autocross 1975, Daan Speksnijder. Foto Janus Visser. ACHTERVELD - Hoewel het aantal kaarters minder was dan de vorige ma len, in totaal 44 deelnemers, was het er niet minder gezellig om. De leiding was in goede handen van mej. B. Ruiten beek en de heer P. Smink. 1. Ge. van Druten 5024 punten 2. J. Houtveen 5014 punten 3. G. van Bekkum 4884 punten 4 Mevr. Boutens 4857 punten 5. Mevr. Turan 4837 punten 6. A. Horst 4823 punten 7. E. de Wijs 4794 punten 8. Mevr. Horst-Vos 4781 punten 9. J. van Bekkum 4708 punten LEUSDEN - Zondag 11 mei zingt Let jongerenkoor in de R.K.-kerk te Leusden-C. om 11.00 uur. De liturgie van deze dienst heeft als thema „tussen leven en geloven". 10. Mevr. Van Bekkum 4606 punten 11. Mevr. Horst-Middelaar 4574 punten 12. Mej. T. van Westerlaar 4566 punten 13. Mevr. v. d. Breemer4527 punten 14. W. Middelaar 4494 punten 15. Mevr. Middelaar 4490 punten Poedelprijs G. Horst met2995 punten LEUSDEN/CENTRUM - Eén van de hoogtepunten van de koninginnedagvie ring in Leusden was ongetwijfeld de traditioneel geworden autocross. Voor de vijfde maal organiseerde de Oranje Vereniging dit spektakelstuk. Grandioze overwinnaar van deze lustrumcross werd Daan Speksnijder uit Leusden, die ook in 1971 de allereerste editie had gewonnen. K. Bos (Zeist), Evert Boshuis en Willem Schakel (beiden uit Leusden) wonnen in 1972, 1973 en 1974. Het werd dit jaar trouwens ook weer een Leusdense aangelegen heid, want naast de winnaar speelden ook zijn dorpsgenoten George Dietrich en Evert Boshuis een grote rol. De heer G Th. v. d. Hengel heette de circa 4.500 bezoekers welkom, in het bijzonder burgemeester A. H. v.d. Post en wethouder W. A. van Zand- brink, als vertegenwoordigers van ons gemeentebestuur. Hierna volgde de voorstelling van de 48 coureurs uit Leusden en (zeer) verre omgeving. Het weer werd, na een aanvankelijke regendreiging, steeds beter en de baan alsmaar slechter en zwaarder door het tomeloze geweld van de race- monsters De VW-kevers, of wat daarvan na di verse „verbeteringen" nog over was, waren het beste tegen de moeilijkheden opgewassen. Ruim 80% der deelne mers kwam aan de start met een wagen, die ooit eens door buurman Pon werd afgeleverd. De harmonie Lisiduna gaf met de majorettes op het middenveld een show. De EHBO, de brandweer en het baanpersoneel stonden klaar en het geweld kon dus gaan losbarsten. JDe direkte belager van Daan Speksnijder was Evert Boshuis, door enige pech in de finale was Evert kansloos. F°t° Janus Visser. sneller dan binnendoor, maar op den duur was het overal even slecht op het parcours Van Windey won en de vol gende plaatsen waren voor A. vanGulik, H. van Roomen uit Leusden, H. Ver woerd, J. Veldkamp en de Wouden berger K. Veldhuizen. Uit deze voor ronden hadden zich derhalve 24 ren ners geplaatst voor de kwart-finale AVALRACE MET VERRASSEND SLOT Hierna kwam, zo maar voor de aar digheid en voor drie prijzen, een afval race voor alles, wat nog rijden kon Verrassing nummer 1 was, dat zich voor dit spektakel 21 renners aanboden. Toen het nog volledige veld voor de eerste keer langs de tribunes daverde, leek het wel een groep startende straal jagers. Het was de bedoeling, dat elke ronde de laatstdoorkomende renner moest afhaken Het geluk hielp de jury een handje. Er was anders, dunkt ons,

Leusder Krant | 1975 | | pagina 15