Alternatief „voetbal" in De Wetering Fijn toneel voor en door de jeugd Rommelmarkt mislukte Kermis 'n teleurstelling fc0AG 7 MEI 1975 LEUSDER KRANT loninginnedag in Leusden [liSDEN-CENTRUM - Koninginne- i dit jaar in tegenstelling tot jaar weer wel met een reveille. |;yeo uur stonden heel watenthou- JjllDgen klaar bij ,,De Til" om jlles en nog wat lawaai te maken. L voorwaarde was gesteld dat er (luidruchtige bromfietsen en der- mee mochten rijden Verder rnjwel alles geoorloofd Het re- ,1 V3S dan ook dat heel wat bilk in de fiets werden meegetrokken, jend kon er echter heel wat la- Ijemaakt worden; dat bewezen een [ünderen die op een kar heerlijk Llrom zaten te slaan. Toch wel |cm eens een ochtend op deze r gewekt te worden. Alles ver- i-fima, en de voorzitter van de Jsvereniging kon dan ook niet na- |bier tijdens zijn toespraak voor jade melding van te maken. Uiter- lomdat vorig jaar deze reveille I protesten niet door kon gaan. AUBADE balf negen vertrok de muziek- uging „Lisiduna" en een stoet <eo vanuit de Til naar het ge- ebuis om daar ter ere van onze koningin te zingen. Daar aange- 9, was allereerst het woord aan de liter v. d Oranjevereniging, de G Th. v. d. Hengel. Uiteraard er van hem de hartelijke ge ssen aan H M. koningin Julia - gul applaus van de honderden ren die in de feesttent hadden ;o van het toneelspel dat de jeugd Eendracht speelde. Foto Janus Visser. FEEST VOOR DE KINDEREN Na de aubade was het feest voor een groot deel van de Leusdense kinderen. In 't Ros Beyaart konden de kleuters terecht voor een programma dat fou tief aangeduid werd met „poppenkast". Overigens was dit programma - ge bracht door het beeldtheater van Her man Tieman - toch erg geslaagd. Van achter de grote poppenkast op het toneel kwam hij telkens als andere figuur naar voren. De kinderen leef den intens mee met hetgeen op het toneel gebeurde en dat bewijst toch wel de kracht van een programma. Uiteraard was er voor alle kin deren een traktatie van de Oranje vereniging, die ze of aan de zaal ontvingen of af konden halen bij „De Til". Voor de kinderen van de basisscho len werd in de grote tent van de Oran jevereniging het sprookje „De Verwaande Prins" opgevoerd. Deze tent was al bijna weer te klein, want zo'n 900 kinderen wilden deze gele genheid niet voorbij laten gaan. Ge lukkig werd dit sprookje zaterdag nog een keer opgevoerd zodat vrijwel ieder een aan zijn trekken kon komen. Overigens blijkt met zo'n konin ginnedagviering wel weer, dat de ac commodatie in onze gemeente nog wel wat beter kon zijn. Ondanks de split sing van kleuters en lagere-schooLkin- deren kwamen er nog moeilijkheden voor. De zaal van 't Ros Beyaart was nl. twee keer afgeladen vol, zodat UITSLAG LAMPIONNENOPTOCHT LEUSDEN/ZUID Enkelingen: 1 Froukje Albers: Flipje, 2. EUen Kortes: Jan Huigen; 3. Ingria van Wilgenburg: Saartje; 4. A Pieters- Bruid; 5 Liesbeth de Graaf. Rose- dametje; 6. Willi van Gils: Geluks vogel, 7 Paula v d. Deysser: Lie veheersbeestje, 8. JolienSjoerds. Kap mantel; 9. Dominiqui Baks Dienster, De toneelvereniging De Eendracht na het spel. 4 W van Es: Chirurg; 5. J. Sleutel: Klederdracht; 6. V. de Vlies: Zweeds Wittebrood; 7. S. Verheye: Haas, 8. A. v. d. Floor: Paard; 9 M. Boersma: Squaw, 10. M. Koperdraad; 11. R. de Vries: Fee, 12. M. Hofmeyer: Zorro, 13. E. Prohituis Clown; 14. E. Wol- ters Zwaan/Indiaan; 15. C. Molten, 16. K. Plom; 17. A. den Ouden; 18. O Smiths; 19. C. Hulsenbeck; 20. T. Foosten; 21. H. Zuidema; 22. R. Krui ser; 23 E. Kreuger; 24. H. de Jager; 25. P. Rijswijk. Groepen: 1Basjen. Groep met Zorroverpleeg- de; 2. Zuidema: Malle Piet; 3 Mars man. Clowns; 4. Venema: Schoorsteen- Jong en oud vermaakten zich uitstekend op de kermis, zoals in de autoscooters. beurtenissen voor hen helemaal niet aan toe. Dit sprookje zal vanavond nog eens gespeeld worden in ,,'t Ros Beyaart" voor diegenen, die het graag willen zien (Ook de ouderen zijn hier welkom). DE ROMMELMARKT Donderdag 1 mei was er 's avonds door de Oranje Vereniging een Rom melmarkt gepland, die echter volledig de mist in ging, omdat er geen rommel was. Volgens de Oranje Vereniging zou deze rommelmarkt verzorgd worden door de Antilopen. De tent was voor dit gebeuren gratis ter beschikking gesteld door de OVL aan de Antilopen. Deze belden echter kort tevoren op, dat ze geen mankracht genoeg hadden om de verzamelde spullen op tijd op de Bie- zenkamp in de tent te krijgen. Door dit alles werd donderdag voor wacht had. Zeker vier kermisexploitan ten lieten verstek gaan, zodat de kennis zeker niet zo groot was als de Oranje Vereniging zich had voorgesteld. Ook in de tent, waar men een consumptie kon krijgen en waar Eddy v. d Brink zijn muziek liet horen, was het met bijster druk. De attrakties op de kermis bestonden o.a. uit een draaimolen voor de kinde ren, botsautotjes, een schiettent, ballen gooien, oliebollenkraan, grabbelton, kop van jut en paar snoep en eettenten. De bezoekers waren hier dan ook vrij vlug uitgekeken, wat de stemming ook met ten goede kwam Jammer was het wel, want een wat uitgebreidere kermis zou zeker meer mensen trekken en dat is ook iets van de OVL verwacht had. Ook in de tent zou de stemming er wat meer ingekomen zijn. Danslustigeo tijdens het Oranjebal in de feesttent. Foto Janus Visser. LEUSDEN/CENTRUM - In het kader van de Oranjefeesten van de wijkraad de Wetering vond in het stadion „de Groene Heuvel" op 30 april een merk waardig voetbaltreffen plaats. Omdat de bondscoach van de KNVB i.v.m. de in terlandwedstrijd tegen België niet ter plekke kon zijn, hebben wij de ont moeting voor hem als scout bezocht. Wij spraken ook nog met een paar spe lers en speelsters (het bleek zo te zien een gemengd gezelschap te zijn) en wij kwamen tot de conclusie, dat George Knobel toch beter naar Leusden had kunnen gaan, aangezien tegen de Belgen toch werd verloren. Een zo groot assor timent van klasse-spelers als woens dag in de Wetering aan het werk was, zie je eigenlijk alleen nog maar op een wereldkampioenschap bij elkaar. Er was een Kerstman en Broer Ko nijn, een oliesjeik uit kiele-kiele Koe weit (bij de aanvang van de wedstrijd nog keurig in het wit) met een soort van eerste minister in zijn buurt Een vliegende timmerman speelde ook mee en een bromfietser, compleet met helm maar zonder brommer, Boer „Nul" spraken wij ook nog, samen met een oud Besje en „nummer l1 met vlech ten" Er was nog veel meer te zien en te lachen Zoals een tennisspeelster als keepster Bij een duik naar de bal (overigens toch goal) kwam de hele in houd van haar beha-tje zowat op haar rug te zitten, maar dat was niet zo'n probleem, want er speelden ook twee verpleegsters mee, waarvan er één als scheidsrechter optrad Er liep iemand rond, die beslist nog enige tijd in de ongevallenwet moest blijven en een tractor-doe-het-zelver (De Vor moet blijven!). Voorts twee tweelingen, of moet je zoiets omschrijven met één tweeling. Je raakte er op den duur niet meer uit Mister Sexy stond opgesteld als rechtsback. Een man in pyjama en zijn (buur?)vrouw in een snoezig baby-dolletje en alsausputzereendollei Mina op nylons (d'r schoenen was ze' binnen twee minuten al verspeeld) Verder nog een bijzonder aantrekkelijk vrouwtje, alleen met verschrikkelijk, behaarde benen Dat leek wel op een| man, of beter nog: op een aap Wat, jammer toch. Nog een alternatief konijn en noem maar op. Alles en iedereen' was present en de rest van de hele1 Wetering stond langs de onzichtbaar! gelaten lijnen van het sportterrein de| Groene Heuvel, die overigens meer weg j had van het groene dal, met twee schat- j tige vennetjes op het middenveld. Van uit het centrum van zo'n waterplas werd de aftrap door de scheidsrechter verricht. Dat was bijzonder leuk. voor al voor het publiek, want er moest daar door later nogal eens een vlekje weg gewerkt worden 10. Michiel Platinet: Lampionwagen; 11 Bert Apeldoorn- Tovenaar; 12. Patricia v. d Weyden. Dodoein; 13. Liana Koster: Bruidje; 44. Hellen Brands- Fee; 15. Else Houten; 16. Judith Kruiswijk: Roodkapje, 17. Jor- gen van Amerongen: Lappenkoningin, 18 Tom Wats: Oermens, 19. Jose v. d. Weyden; 20. Weiman Fokkema: Clown, 21. Jan M Boshuis: Clown; 22. Matthijs de Graaf, 23. Henriet- te Nieuwenhuis: Prinses, 24 Peter Apeldoorn; Kellner; 25. Sylvia Vermeu len: Squaw. Groepen: 1. Josette Vos. Chinees met lam pion; 2. R. Veltman; Theekransje; 3. Van Zwol: Beatles; 4. Josien Gouds waard: Bromsnor en Saartje, 5. Wilma de Lange Chinezen; 6. Edwin van An- del: Russische verkenningploeg; 7. Flo- ris van Duikerken: Clown's; 8. Petra Smit. Verpleegsters; 9. Klumpe: In dische Dames; 10. Ingeborg Jansen: Boerenfamilie. UITSLAG LAMPIONNENOPTOCHT LEUSDEN-CENTRUM Enkelingen: 1. K Pot, Pinguin; 2. F. van Dale: Zeerover; 3. S. v d Schrijt, Clown; vegers; 5 Van Gils v. d. Geer: Rat- tenvangsters, 6 A. de Jager: Siame se Tweeling, 7. Klas 3 Chr. School „Hamersveld"; 8. R Doornekamp: Sol daten. TONEEL VOOR DE JEUGD De opvoering van het sprookje „de Verwaande Prins" dat de toneelvereni ging „Eendracht" aanbood aan de Oranje Vereniging is een groot succes geworden. Onder regie van de heer N. G. Pieters van „Eendracht" werd dit sprookje ge speeld voor en door kinderen. De grote tent op de Biezenkamp was vooral op Koninginnedag afgeladen vol. Men schat dat er toen toch wel zo'n 900 kinderen kwamen kijken. Zaterdag 3 mei werd dit sprookje herhaald. Ook toen was de tent behoorlijk vol (zij het iets minder dan de vorige keer). De schooljeugd genoot met volle teugen van dit twee uur durende toneelgebeu- ren. Voor diegenen die de versnapering van de Oranje Vereniging nog niet op gehaald hadden, was deze nog in voor raad. Er werd dan ook lekker gesnoept tijdens de opvoering. Veel kinderen kwamen daar door de spannende ge- veel mensen een teleurstelling. Ten eer ste waren er om 19.00 uur zo'n 100 a 150 man aanwezig om eens lekker te rommelen. Zij konden beter meteen rev htsomkeerd maken en deden dat dan in de meeste gevallen ook. Ook voor de andere verenigingen die aanwezig wa ren om zich te presenteren was het een teleurstelling, zij waren allen kort na negenen vertrokken. Heel dapper was een pas opge richte band van Lisiduna, die deze avond dapper doorspeelde in een vrij wel lege tent. De heer Van de Hengel, die voor de consumptie zou zorgen, besloot om geen vat bier aan te slaan. Als compen satie werden er echter wel wat kratjes bier gehaald, zodat degene die nog wat wilde blijven, toch wat kon drinken. Bij de Oranje Vereniging schat men dat er zo tussen de twee en driehonderd mensen teleurgesteld naar huis gegaan zijn. Overigens is het wel duidelijk dat ook het bestuur van deze vereniging nu niet bepaald opgewekt was door deze ontwikkeling. DE KERMIS De kermis op de Biezenkamp werd ook niet datgene wat men ervan ver- Spontaan Oranjefeest in De Wetering Wie tegen wie moest spelen was kennelijk niet helemaal bekend, maar toch werd er gescoord. De dikste dame van heel Leusden (mogelijk wel van heel Europa?) maakte het eerste doelpunt en kreeg daarvoor haar deel van de op Koninginnedag gebruikelijke lintjes regen. Da's mooi Heel mooi! Opeens een kreet: „Als dat maar goed gaat Nou, het ging niet goed en gewond bleef een speler in het doelgebied van „West" (de wedstrijd ging vermoedelijk tegen „Oost")liggen. Zuster scheidsrechter waste dat varkentje vakkundig met een slok cognac en nam zelf meteen ook maar een flinke teug uit de fles Het hielp' Onze bromnozem kopte de bal met zijn helm keurig in de richting van het doel en wie de tweede goal maakte weet geen mens 3-0 werd het ook en pal daarna, zonder aftrap 3-1 De tegenpartij was wakker geworden JufJ frouw of mevrouw baby-doll had eert klein meningsverschil met meneer py jama over hands of niet. Goed, dat dei scheidsrechter het niet zag, want eer^ gele kaart zat er dik in. Intussen was[ de bal weer verdwenen in het net.( dat er niet was. zodat de ballenjongens, een heel eind moesten rennen om heb spel weer op gang te kunnen krijgenJ Een mooie carambole langs het taludf leverde het volgende doelpunt op er^ toen daarna ons telraam in de ver-j nieling werd geschoten, konden wij de, stand niet meer voor u bijhouden Dat* is niet zo erg. want die vindt U to"Jr wel in de krant Onder de toeschouwers) herkenden wij namelijk een lezer vanl de „Telegraaf" en die zal het wel door-) gegeven hebben Hoe dan ook, het was een zeer ver-{ moeiende aangelegenheid. Voordespe-^ Iers, die deze arbeid niet als dage-, lijkse bezigheid verrichten en voor* het publiek, dat maar bleef lachen,» brullen en gieren. Toch was het goed,) dat de wedstrijd op een gegeven momentf afgelopen was, want er stond nog heel) wat meer op het programma van deze^ actieve wijkvereniging. verband met de onlangs geplan- lag (ontvoering) op onze ko- legde hij er nog eens de oa- öp. dat ons koningshuis nog tot te van dagen zal mogen voort- Gelukkig brak er omstreeks tijd een (zij het mager) Oranje- je door, zodat de aanwezigen, ia groten getale aanwezig waren, op fijne dag konden rekenen, i deze toespraak van de heer Van Hengel zong een groep kinderen de „Klimopschool" onder leiding de heer Riewald een speciaal Jgslied. ordemeester Mr. A. H. van der it kon zich volledig aansluiten bij voorden van de voorzitter van Oranjevereniging. Hij zei dank- r te zijn dat onze koningin als jste staatshoofd van 13 miljoen aers toch een eenheid kan vor- i. „Vandaag", aldus Mr. Van der t, „fungeer ik als plaatsvervan- van de koningin om in haar naam felicitaties in ontvangst te nemen, is uiteraard onmogelijk dat ieder- (of bijv. alle kinderen van Leusden) r persoonlijk gaat feliciteren. Tot t van deze aubade werden de liede- „Wilhelmus", „Wij willen Hol- Ihouen „Wien Neerlands bloed" „In een blauw geruite kiel" gezon- toch nog kleuters naar huis gestuurd moesten worden. Het is te hopen dat deze problemen in de toekomst niet meer voor hoeven te komen. ORANJEBAL Om acht uur 's avonds begon in de tent op de Biezenkamp het Oranje- bal. Het werd echt een feestelijke avond, die muzikaal goed begeleid werd door de „Valley's". Zij vermaakten de aanwezigen (en dat waren er heel wat) met muziek en zang. Ronnie To- ber liet deze avond zijn gezicht niet zien, hij belde de avond van te voren op, dat hij pas laat kon komen. Te laat vond de Oranjevereniging. Geluk kig werd er voor hem in de plaats een goede plaatsvervanger gevonden in de persoon van Mike Vincent. Deze kwam om 10 00 uur de boel een beetje op vrolijken met zijn oude „hits". Dit opvrolijken was trouwens niet nodig want het was evengoed wel een vrolijke bende in de tent. Het was echt gezellig druk, zonder vol te zijn. Ook onze burgemeester kwam met zijn echt genote een kijkje nemen op deze avond, waar weer velen (jong en oud) het heel gezellig hebben gehad. EUSDEN/CENTRUM - Ook in de De Wetering is koninginnedag een te feestdag geworden. De wijkraad speciaal de groepen recreatie, crea- teit en sport hadden diverse evene- 'teo op het programma staan. Alles echter af van het weer en hoewel k ochtenduren een druilerig regen- 'einig goeds voorspelde, waren later te dag de weergoden de organisato- '*t milder gestemd. Om 14.00 uur CMen de festiviteiten. Ruim 150 teren hadden zich met versierde sen, karren en steppen opgesteld een optocht door de wijk. Tijdens opstellen was een jury van vijfdes- tegen druk bezig om diegenen die reen prijsje in aanmerking kwamen 'flecteren. Dit was geen gemakke- i opgave want er waren diverse ,ie en originele creaties aanwezig. 1 rijp beraad kwamen de volgende teren voor een prijs in aanmerking: a 5 jaar: 1. Suzanne Boersma, Tuininga, Zonnedauwhof 6; 2. rina Jansma, Heggerank 3; 3. Manon 1 Hondsdraf 19. t/m 8 jaar: 1 Eline Maas, Honds- [32; 2. Marleen Westerhof, Hegge- '4; 3. Barbara Lens, Hondsdraf 8. jur en ouder: 1. Jolanda Hulsebos, too 6; 2. Hanneke Meinen, Wede- 3. Debora van Hulsen, Elatine- 17. adat de winnaars de ordetekenen eo uitgereikt, zette de stoet zich in 'f?ing Het was een prachtig gezicht tonte mengeling van feestende kin- ff voorbij te zien trekken, velen op 0 kracht en sommigen, gezeten in •toe-het-zelf-koetswerk, geholpen door de ouders. Na ongeveer een uur was iedereen weer terug op het punt van vertrek en werden de prijzen uit gereikt. Ook de jury werd niet vergeten en werd door de aktieleden in de bloeme tjes gezet. Inmiddels had een mager zonnetje veel ouderen naar het feestterrein ge lokt. Hier heerste een echte feeststem ming en de verkoop van ijs en fris drank verhoogde de stemming. Door de speakers, die, evenals de ge luidsapparatuur belangeloos door de firma Coen v.d. Berg beschikbaar wa ren gesteld, klonk vrolijke muziek. Na een korte pauze betraden twee teams gevormd uit wijkbewoners het veld voor een gecostumeerde voetbalwed strijd. Ook dit evenement was een schot Een gekostumeerde voetbalwedstrijd tussen de bewoners onderling was een leuk onderdeel van het feestprogramma van de Wijkvereniging De Wetering. Beide elftallen genoeglijk op de foto. Foto Janus Visser. De ouderen lieten nog wat op zich wachten maar toen men zag hoe de danslustigen zich vermaakten was het weldra een zeer grote groep die aan dit vermaak deelnam. De warm-gelopen dansers vonden regelmatig verkoeling bij diverse drankjes, terwijl de warme worst ook de inwendige mens ver sterkte. Gebleken is dat het volksdansen zeer in de smaak is gevallen, ook bij de jongeren en dat dit zeker voor her haling vatbaar is. Al te vlug ging de tijd voorbij en met een laatste dans over de gehele Gagelhof kwam het einde van een dag waarop de organi satoren, de wijkraad en de wijkbewo ners met voldoening kunnen terugzien. Een compliment aan de aktieleden is dan ook zeer zeker op zijn plaats. Ook een woord van dank aan die bewoners van wie spontaan de benodigde electri- citeit mocht worden betrokken. De Wetering - 's Avonds was het in de roos, want er werd door groot en klein heel wat afgelachen vooral als een der spelers na een overtreding plaats moest nemen in een grote plas water. Een „Arabier" die kennelijk in de olie zat, vond dit zo geweldig dat hij geheel vrijwillig languit een modderbad nam hetgeen bij de toeschouwers veel hilariteit verwekte. Gelukkig was er een verpleegster als verzorgster aan wezig die de spelers bij letsel onthaal de op een slokje uit haar fles. Dat er zoedoende heel wat blessures waren is duidelijk. En dat na afloop niemand wist wie er gewonnen had deed aan de vreug de niets af en een dankbaar applaus was de beloning voor de bemodderde spelers. Hierna was het tijd voor de poppenkast. Veel kinderen, maar ook volwassenen hadden hiervoor een goed plaatsje gezocht. Door één der leden uit de groep crea tiviteit werd een door haar zelf ge schreven spel opgevoerd. Met door haar zelf gemaakte poppen bracht zij het ver haal van het prinsesje dat vleugels wilde hebben Gelukkig had ook dit verhaal een happy end zodat aan het einde van het middagprogramma een ieder gerustge steld naar huis ging. Voor 's avonds stond er een lampion optocht op het programma. Ook hier voor waren veel kinderen met lampion aanwezig. Voorafgegaan door de majo rettes, de drumband en de harmonie Lisiduna trok de stoet door de wijk. Wel was het jammer dat het nog niet donker was, maar voor de kinderen maakte dat niets uit; die vonden het prachtig. Teruggekeerd op de Gagel hof werd aan de leden van het korps een consumptie aangeboden welke geste ten zeerste werd gewaardeerd. Na nog een stukje muziek en enkele oefeningen van de majorettes vertrok Lisiduna en behoorde ook dit evenement tot het ver leden. Nu kwam het laatste deel van de fes tiviteiten aan de orde Veel jongeren waren aanwezig om aan het volks dansen deel te nemen. Onder de zeer kundige leiding van de heer Rob Swen- nes uit Epe werd de eerste dans uit gevoerd.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 5