chterveld maakte van braderie echte „dorps-happening" 1MFIETSCR0SS GING NIET DOOR EHB0-0EFENING EN UITREIKING VAN DIPLOMA'S JÏG 7 MEI 197S LEUSDER KRANT 7 geslaagd feest in Achterveld TERVELD - Koninginnedag in Teid werd begonnen met een re- Ondanks het regenachtige weer |f toch veel jeugd op de been om j mogelijke attributen zoveel l lawaai te maken. De opkomst iter niet zo groot als voorgaan- Ondanks dit werd er toch tl lawaai veroorzaakt. (t de jeugd zich uit had kunnen T maakte de muziekvereniging [go rondgang door het dorp, ;aan door de majorettes en >ers. De reveille bleek toch jgultaat te hebben gehad, want I de rondgang stonden reeds een oot aantal inwoners langs de jjvoor de ramen, a het einde van de rondgang be lt weer te veranderen. Het werd |en de zon begon moeite te doen het wolkendek heen te bre- loogeveer 9.15 uur werd er een gebracht door alle Ach- schoolkinderen voor huize De aubade werd afgeno- oor de burgemeester Nadat de 1 Ossendrijver een kort woord sproken zongen de kinderen he ldoor DWS een drietal liederen. |beld de burgemeester eenkor- Na deze toespraak werd besloten met het Wil- Behalve de kinderen waren veel inwoners aanwezig, door de regen het terrein, kinderspelen zouden worden onbruikbaar was gewordei. toestemming het school de school Onze Wereld hier- Tijdens de zanghul- de was hier met de meeste spoed een aantal kramen opgebouwd. Alle deelnemende kinderen kregen een aantal bonnen waarmee zij zich aan de kramen konden vermaken. Er was gezorgd voor een ballenschiettent, een tent waar men touwtje kon trek ken, een enveloppentent enz. De jeugd vermaakte zich prima en ook waren er veel ouders aanwezig. Het was een zeer gezellige drukte. Ook daar kwam de burgemeester met zijn echtgenote hun belangstelling tonen vergezeld van de wethouder Van Zand- brink. Om ongeveer 12.00 uur was ook dit achter de rug. ACHTERVELD - Ondanks de druile rige regen wist de jeugd weer een enorm lawaai te produceren. Foto Janus Visser. GEEN BROMFIETSCROSS Door de zeer slechte belangstelling voor de in de namiddag geplande brom- fietscross-behendigheidswedstrijd, er hadden zich slechts 3 deelnemers opge geven, kon deze niet doorgaan. Jammer, want er waren mooie prijzen voor be schikbaar gesteld. De bromfietsende jeugd moppert weieens dat er voor hen in Achterveld nooit eens iets te doen is, maar nu lieten zij wel verstek gaan, of had men meer belangstelling voor de autocross in Leusden? Daar de tijd te kort was, was het ook niet meer mo gelijk andere spelen te organiseren. Om ongeveer half acht ging de lam- pionnenoptocht van start. Ook hier ver leenden de muziekvereniging DWS, de majorettes en de tamboers hun mede werking. Ongeveer 250 deelnemers de den aan de lampionnenoptocht mee. Ze ker een succesvolle deelname. Er wa ren groepen, paren en individuelen die hieraan meededen Vrijwel alle deelnemers waren verkleed of stelden iets voor. Er waren heel wat orgine- le ideeën te bewonderen. Ook hier toon den de Achtervelders veel belangstel ling. Iedere deelnemer of deelneem ster heeft de route, die zeker niet mis was, uitgelopen. De achter de stoet rijdende bezemwagen heeft geen dienst behoeven te doen. Dankzij het feest comité en de belangeloze medewerking van een aantal ouderen, werd deze lam pionoptocht een succes Na afloop kre gen alle kinderen een zakje versna peringen Zowel voor de gekste en meest lawaaimakende attributen bij de reveille als voor de lampionoptocht waren prijzen beschikbaar gesteld. Dankzij de zon, die tijdens de zang- hulde doorbrak en verder de hele dag heeft geschenen, en de spontane mede werking van de organisatoren en deel nemers (sters), is het een geslaagde feestdag geworden. De prijzenuitslag is als volgt: REVEILLE le prijs de kinderen van W. Ossen drijver; 2e prijs de kinderen Hazele- ger, 3e prijs de kinderen van H. Smit; troostprijs André Jansen. LAMPIONNENOPTOCHT Individuelen: le prijs: Red het ongeboren kind, Pau line van Druten; 2e prijs: Billy Turf. Inge Jansen, 3e prijs: Samballen, Anja Groenesteij - Marjolein Reijnders; 4e prijs: Zigeunerinnetje, meisje Van Bos; 5e prijs: Flipje van Tiel, Dickie Bal vers; 6e prijs: Roodkapje, meisje van Lockhorst; 7e prijs: Grote Pippie; 8e prijs. Kleine Pippie, Jeanette Rutte; 9e prijs: Nar, Arnold Vlug; 10e prijs: Paren: le prijs Kwallen, Ellen Lucas enLoes van Bekkum; 2e prijs: Kelly en Melk- De Achterveldse St. Jozefkerk is gedurende de feestdagen verlicht geweest. Ondanks het verzoek van het Feestcomité Achterveld, hebben maar weinig Achtervelders dit voorbeeld gevolgd door hun tuinen of huizen van een ver lichting te voorzien. man, de kinderen van A. Smit, 3e prijs: Hertoginnen, Petra Horst en Ria Noach; 4e prijs: Moslim-echt paar, Karin Wolters en Sandra Bi>- neveld; 5e prijs- Witte bloemenmeis jes, Anja Burgstede en Karin Brink hof; 6e prijs: Motorrijders, «juopbuuw- meester en Jeroen Bos. Groepen: le prijs. Brandweer, fam J. Wouters; 2e prijs: Rijwielservice, H. van Druten; 3e prijs: De Schoorsteenvegers; 4e prijs: Trio paarse dames De taptoe in Achterveld is een groot succes geworden. Hier een klein onderdeel van deze muzikale happening. ACHTERVELD - STOUTENBURG - Op dinsdag 13 mei a.s. zal de plaatse lijke afdeling van de EHBO een buiten oefening houden op het kruispunt Pa ter Stormstraat - Walter van Amers- foortstraat De EHBO leden, zo moge lijk allemaal, worden om 20.00 uur in Ons Gebouw verwacht. Vandaar uit zal de oefening beginnen. Na de oefening zal de burgemeester A. H. van der Post in Ons Gebouw aan de 28 geslaagden hun diploma uitrei ken. Bij deze gelegenheid zullen ook aan de leden, die 10 en 15 jaar lid zijn, het insigne van 10 en 15 jaar EHBO worden uitgereikt. Het bestuur rekent er op dat alle le den aanwezig zullen zijn en dat het een leerzame doch ook gezellige avond zal worden. Ook wordt er bij de buitenoefening veel pubhek verwacht zodat ook de Achterveldse inwoners een kennis kun nen nemen van de prestaties van de deelnemende leden en daarbij ook kun nen zien hoe nuttig de EHBO wel is. 1HTERVELD - In verband met de cüjkheden van de verjaardag van omngin en dertig jaar bevrijding leo behalve Koninginnedag nog It festiviteiten georganiseerd, ierdag 1 mei werd er op de Hes- eg tussen 18.00 en 23.00 uur een trie gehouden. Aan deze braderie I door de hele middenstand van luveld meegewerkt Ook enkele cigingen deden aan deze braderie te weten S.V.Achterveld, B.C. Achterveld, K.P.J. Achter- de Achterveldse E.H.B.O. de De Eemelaar, Ons Genoegen, tieo de Zonnebloem afdeling Ach- li Aan weerszijden van de Hes- ig stonden een aantal kramen op- d waarop de deelnemers hun wa- idden uitgestald. Ook de E.H.B.O. Zonnebloem stonden met een L Er waren heel wat activiteiten was voor ieder een wat wils. Reeds iade opening was er een zeer ge- tdrukte. Dit bleef zo tot het einde Veel Achterveldse inwoners heb- e braderie bezocht S.V. Achterveld had op het terrein de voormalige melkfabriek een gemaakt waarop men op een staande keeper drie maal een mocht lossen. Dat dit wel trok, .want ongeveer200 personen heb- eokans gewaagd. De K.P.J. stond 'en mast om in te klimmen, men daar koek slaan en ballen in een ilmand gooien. Het feestcomité met een rad van avondtuur en een '■gooi-kraam. Bij slager van Wie- ikon men volop genieten van een jke Schashliks in saté-saus. De Van Bekkum had bij zijn kraam ioofd van Jut geplaatst. •M.B.C. stond met een tweetal trainers, waarop men de krachten •eproeven. Ook de bierkraam was niet vergeten. Bakker Schouten Ie de bezoekers hoe men een noorn volspoot en hoe men tom- opmaakte. verse kramen kon men gratis van lekkernijen genieten door er 'roefje van te nemen. Wout van leelde stukjes kaas uit en men kon zelf een stuk kaas afsnijden. Als 'fgesneden had en het juiste ge- raadde kreeg men het afgesneden ratis. Was men er naast, dan moest >etalen. De E.H.B.O. toonde hun ralen die waren aangeschaft en men mee werkte. Nu konden de tvelders zelf zien, wat er met hun eursgeld werd gedaan. Dit viel in ez goede smaak. Tevens kon men raden hoeveel leden de E.H.B.O. 'as. Bij de Zonnebloem kon men Zonnebloemleden gemaakte werpen kopen en kon men tevens jam van een pop raden. Bij Jan van tonmen radenhoeveel naalden een ■Bascarpalm bezat. Bij Wout van H. Turan met 55 punten en 4e H. Koornschieter met 55 punten. Er zaten 55 tennisballen in het net. Hier moest geloot worden tussen 10 personen, le prijs: R. J. van Lierop, 2e prijs: M. Ha- neveld en 3e prijs: H. van Dijk De Ma- dagascarpalm had 543 naalden. Twee maal geraden 550 hier moest dus weer geloot worden, le prijs: R. Kok, 2e prijs: C. Boersen en 3e prijs: J. Jansen. De lammeren wogen gezamelijk 35Vi kg. JiLcte gewicht geraden door G. Steenbeek. Voor de 2e en 3e prijs moest weer worden geloot. Elf hadden 35 kg. geraden en zeven 36 kg. De 2e prijs was voor Westerlaak en de 3e prijs voor mevr. Daatselaar. Het minimum ge wicht dat was geraden was 12 kg. en het maximum 212 kg. Ook de boerenblaaskapel liet zich die avond niet onbetuigd. Met hun vrolijke klanken fleurden zij de braderie geheel op. Tijdens het spelen werd er steeds iemand uit het publiek uitgenodigd om op een bepaald instrument te blazen. Het ging er om wie het het langste vol hield. le werd C van Esveld met 32 seconden, 2e J. Schouten met 30 secon den en 3e Cor de Vette met 29 secon den. Van de 200 personen die op het doel hebben geschoten is het er maar 7 ge lukt driemaal achtereen de keeper te passeren. Dit waren: Jeugd: G. v. d. Breemer en R. v. d. Heuvel. Senioren: W. de Jong, W. Ruiterbeek, H. Kerkhof, T. Kalshoven en N. Lam- mers. De laatste was geen voetballer. Bij de K.P.J. kon men een prijswinnen met paal klimmen en het raden hoeveel knikkers er in een pot zaten. Totaal aan tal knikkers 604. Geraden door A. Steenbeek die dus de prijs van 25,- in de wacht sleept. Bij het mastklimmen had men twee categoriën n.l. jeugd en senioren. Hier ging het er om wie het vlugst boven in de mast was en daar een sein met een hoorn gaf. le werd bij de senioren Theo Blom met 6 sec., 2e J. Baaiman met 6.5 sec. en 3e Th. Tessels met 6.5 sec. Ook hier bepaalde het lot weer de 2e en 3e plaats. Bij de junioren, dat was tot 12 jaar, le B. van Bruten 12.2 sec., 2e H. Druijf 14.6 sec. en 3e H. Hazelaar met 16.8 sec. De K.P.J. prijzen worden thuis bezorgd. J. van Wieringen had ook het aantal tennisballen goed geraden. Hij is tevens jeugdlid van deze vereniging. Hij kreeg de voor de jeugd beschikbaar gestelde prijs. Al metal kan het feestcomité op een zeer geslaagde avond terug zien. Zaterdag was er voor huize St. Joseph een taptoe waaraan de muziekkorpsen van Achterveld, Leusden en Scherpen- zeel deelnamen met hun majorettes en tamboers. Op het goed verlichte terrein was het Achterveld die de spits afbeet. Zowel het muziekkorps als de majoret tes en de tamboers gaven een mooi De Boerenkapel van DWS tijdens de braderie in Achterveld. schow. Dit bleek wel uit het applaus dat zij mocht ontvangen. Hierna was het de beurt aan Scherpenzeel. Ook deze korp sen deden het zeker niet slecht. Zowel het muziekkorps als de majorettes en de tamboers oogstten ook veel succes met hun optreden. Hier ook een dankbaar applaus. Daarna kwam Leusden m haar nieuwe uniformen. Ook deze vereniging gaf een show weg die klonk als een klok. De majoret tes kregen de handen flink op elkaar. Vooral de show die door het muziek korps, de majorettes en de tamboers ge zamenlijk werd gegeven oogstte een enorm applaus. Deze show werd opge voerd in het duister, terwijl de hoofd deksel van de mannen en de laarsjes van de dames waren voorzien van verlich ting. Dit was werkelijk een fantastisch gezicht. Ook het optreden van de Ach terveldse majorettes op de muziek van een grammofoonplaat oogstte veel suc ces. Als slot kreeg men het optreden van alle korpsen samen. Dit was grandioos. Dit optreden werd dan ook beloond met een daverend applaus van de ondanks de kou toch nog ongeveer 400 aanwezi gen. Jammer dat het zo koud was, daar er anders zeker meer publiek aanwezig zou zijn geweest, die dan van dit geheel hadden kunnen genieten. Ook dit was weer een zeer geslaagde avond. Zondag was er in het verenigingsge bouw een dia-avond en konden de door de leerlingen van alle lagere scholen vervaardigde tekeningen worden be zichtigd. De tekeningen, die waren ver vaardigd moesten betrekking hebben op de bevrijding. In totaal waren er 150 tekeningen ingeleverd. Het was be wonderenswaardig, dat de kinderen die niets van de oorlog en bevrijding had den meegemaakt, zulke juist weerge vende tekeningen konden vervaardi gen. Het was de moeite waard al deze teke ningen te bekijken. Hier waren ook prijzen aan verbonden. Men had ze in gedeeld in twee klassen en wel le, 2e en 3e klas en 4e, 5e en 6e klas. De le prijs in de laagste klassen was voor Rianne van Zessen, de 2e prijs voor Maria Ziel tjes en de 3e voor Ine. Bij de hoogste klassen was de le prijs voor Willy van Burgsteden, Irene Bouwmeester en Hermine Schouten. Deze hadden samen een tekening vervaardigd. De 2e prijs was voor stond geen naam op ver meld" en de 3e prijs voor Joanna Has- kens en Ronnie Vlaswinkel. De dia-avond werd verzorgd door de heer J. Schouten. Doorhem werden 100 dia's vertoond allen betrekking heb bend op de mobilisatie, de oorlog en de bevrijding. Tijdens het vertonen werd door hem een duidelijke en goed be grijpbare uitleg gegeven. Door hem werd uitgelegd hoe alles was gegaan. De waterlinie, hoe het water door verraad bij de inval van de Duitsers weer was gezakt zodat de weg droog kwam te hggen. Hoe generaal Sep Dietrich met zijn 227 S.S. Divisie hier had gevochten. Dat er in de meidagen 1940 drie dui zend granaten op Achterveld waren af geschoten door de Nederlandse militai ren. De Duitsers waren toen al in Ach terveld. Er werden dia's vertoond van Ach terveldse verzetslieden, die hun daad met de dood hadden moeten bekopen. Hoe er tijdens de Duitse terugtocht nog was gemoord door dronken soldaten en soldaten die hun verlies niet konden verdragen. Er waren dia's uit concentra- Dijk kon men tevens raden naar de prijs van een aantal waren uit 1938. Ook de Puupekoppen en de Tennis vereniging lieten zich niet onbetuigd. Bij de Puupekoppen kon men het juiste gewicht raden van drie lammeren en bij de Tennisvereniging de Eemelaar hoe veel ballen er in een netje zaten. Ook de hrma's van Druten, Jansen, Daatlaar, Westerlaak en Vos gaven acte de pre- cense. De schietvereniging was ook pre sent, waar men ook zijn hart kon opha len. Avanti was er met een kegelspel. Dit was voor de eerste maal dat er te Achterveld een braderie was opgezet. Het is wel een groot succes geworden en voor herhaling vatbaar. Na de braderie werden de prijswin naars van de diverse activiteiten bekend gemaakt. De E.H.B.O. telde 122 leden. Vier personen hadden 123 en 1 persoon had 122 leden geraden. Na loting bleken de gelukkige prijswinnaars te zijn B. v. d. Hengel le pnjs en H. Smink 2e prijs. De naam van de pop was Tiny, geraden door drie personen. Ook hier moest weer geloot worden. De gelukkige win nares van de pop was Ivonne Brinkhof. De prijs van de lijst van Van Dijk was 5,10. Door twee personen was het be drag 4,98 geraden en door twee per sonen een bedrag van 4,75 en 5,45. Door loting vielen de prijzen als volgt: le prijs mevr. H. van Dijk, 2e prijs mevr. Bontje. Deze beiden waren er twaalf cent naast. Om de derde prijs moest ook worden geloot, daar deze twee personen er 35 cent naast waren. Hier was de gelukkige voor de 3e prijs mevr. Van Eeuwijk. De prijzen bij Avanti waren: le mej. G. Hilhorst, 2e J. Schouten, elk met 60 punten, 3e was Paalklimmen op de braderie. tiekampen en ook van de te Achterveld gevoerde besprekingen tussen gealli- seerde officieren, Prins Bernhard en Seys Inquart betreffende voedseldrop- pingen voor West Nederland. Voor de mensen die hier na de bevrijding waren komen wonen zeer interessant, omdat men nu kon zien en horen wat er hier was afgespeeld. Ook voor de oude Ach tervelders interessant omdat men dit al les zelf had beleefd. Het door de voorzitter van het feest comité de heer Ossendrijver aan J. Schouten gerichte dankwoord was hier zeker op zijn plaats. Dit gezien de zeer grote kennis van de heer Schouten op het gebied van de historie van Achter veld. Rest nog de verlichting van diverse Achterveldse percelen. Het is voor het feestcomité wel een teleurstelling ge weest dat er zo weinigen gehoor hebben gegeven aan het verzoek van Achter veld een verhcht dorp te maken. De kerk is weer fantastisch verlicht, de versie ring en de verlichting mooi en kleurrijk van de tuin en woning van de heer H. Ossendrijver en de natuurrijke verlich ting van de witte boerderij van Willem Tolboom. Het genoemde is zeker het bezichtigen waard. Touwtrekken in Achterveld weer een enorm succes.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 7