7* 7* E 1 A a a a a a a a oda-zaterdag lijft winnen irste overwinning [C. Stetboys Roda overheerste op alle fronten6-0 Jeugdtoernooi van de s.v. Achterveld Pupillentoernooi was fel, maar sportief Winst en verlies voor Impala-heren A (k Achterveldse dames speelden zwak Impala successen bij minivolleybal LEUSDER KRANT 13 m m S spelmoment uit de wedstrijd Roda '46 (za.) - U.H.S V Foto: Janus Visser. USDEN - Is de zaterdagploeg van '46 aan een ongenaakbare eind- bezig? De een na de ander moet, i toe, het onderspit delven. Werd e week dinsdag Aurora Boys met gerold, nu werd U.H.V.S. met4-0 ilikt, een uitslag die gezien de wat aan de lage kant is Men door deze overwinningen een kans op promotie behouden, werd vanaf de eerste balomwen- energiek gestreden en men nam het heft in handen. De aanvallen én met een regelmaat van de klok U.H.V.S. veste af en de be- moesten zich beperken tot loradische uitval. Hoe Rode ook steëds 'stond een muur van spelers succes in de weg. Zo ook bij een zeer hard ingeschoten bal die via een der verdedigers net naast vloog. F. de Smalen had in deze strijd meer pech dan tegen Aurora Boys, hij scoor de toen met een schitterende kopbal. Deze strijd lukte het niet en mistte zodoende enkele fraaie kansen. Ook J. Lammers had met zijn schoten vrouwe Fortuna duidelijk tegen zich. Roda bleef echter het ..koppie" er bij houden en drong niet te veel op. Men bleef over de vleugels in een hoog tempo aan vallen, maar met de rust was de stand n<?g ^teeds 0,-0. Na de rustprobeerde Roda zijn tegen- mg Pupillen: „D"-pupillen 1 - Sparta 1 2 - Sparta 2 4 - Sparta 3 k 4 - Roda 5 U 5 - Roda 6 i 6 - Roda 8 •„E"-pupillen 1 - Sparta 1 2 - Sparta 2 3 - Sparta 3 14 - Roda 4 i 5 - Roda 5 a 6 - Roda 6 a won de clubontmoeting tegen met 14 tegen 10 punten irnooi Hilversumse Boys: jeugd won de wisselbeker. Bij o in Baarn: 3e en 5e prijs. iravondvoetbal: v soord - barcelona Real Madrid word - P.S V. ilona - Celtic Ajax - F.C. Twente 0-4 A.C. Milaan - B. Munchen 5-2 Toernooi „Amsvorde" 3e prijs. WEDSTRIJDPROGRAMMA A.S. WEEKEND Programma 17 mei: Wedstrijden zomeravondcompetitie: Berry Boys - Jowi Boys 09 00 Wilver Boys - Lero Boys 09.00 Jacma Boys - Wilro Boys 09.00 Benko Boys - Edjola Boys 10.00 Aljo Boys - Keesar Boys 10.00 Wilver Boys - Jacma Boys 11.00 Lero Boys - Wilro Boys 11.00 Aljo Boys - Benko Boys 12.00 Edjola Boys - Keesar Boys 12.00 ,,E"-pupillen oefenwedstrijden 10 00 Vanaf 09.30 uur is er .ingooien" meetellend voor het puntenklassement. Er wordt dus op gerekend dat alle pupillen a.s. zaterdag present zijn. Zomeravondvoetbal: 20 mei: Barcelona - Real Madrid 18.30 20 mei: P.S.V. - Celtic 18.30 Toernooi: Achterveld adspi-Roda f v. 8.30 Achterveld adspi-Roda b v. 11.30 •DEN - Het is er dan eindelijk lomen en feitelijk nog vroeger 'verwacht. F.C. Stetboys heeft !««rste overwinning te pakken, ditmaal tegen de Leusdense en het werd zowaar een lege, mede dank zij de geduchte 'an de supportersclub. Vóór de tod Jos Mol tweemaal hetbrand- °*1. In de tweede helft zorgde togmaals Jos Mol voor een 3-0 'oor de Lisidunaboys en vervol- bracht Mark Kris de score op kt was nog niet eerder vertoond. tys namen wat gas terug en de »eer zette nog een geheim wapen n aanmerkelijke steun was het van de heer J. Upperman, de andant van de brandweer. Ook Meek de daadwerkelijk mede- van de baas van het spul zeker •eite waard. Niemand was er dan rbaasd over, dat scheidsrechter la nog eens de aftrap moest cernen, nu na een doelpunt van nï irbestrijders. De wedstrijd, ge- °P het Pon-terrein, eindigde 'e met 4-1. EN DE TWEEDE die inmiddels van F C. werden tot voetbalafdeling ^Sportvereniging Stetboys, hebben de smaak van het overwinnen kennelijk te pakken, want vorige woensdag werd de tweede zege een feit Toen ging het tegen de voetbalclub van het Stichtsche Hof, een zusterinstelling in Laren. De op het Pon-terrein gespeelde wedstrijd was voor de Larense spelers de eerste en misschien ging het om die reden nog een beetje te onbehouwen en tamelijk fors De Stetboys lieten zich daardoor met intimideren en speelden hun eigen spel Vóór de zelf meegenomen warme thee opende Jos Mol de score en bracht de 40-jarige Gernt Jansma de boys op een veilige 2-0 stand. Na de rust gaf Arie de Kluyven de tot 2-1 teruggelopen stand met een schuivertje weer een wat beter aan zicht (3-1) en Jos Mol tekende het vierde Boys-doelpunt aan. Verder dan 4-2 kon Stichtsche Hof niet meer terug komen. De supportersclubs van de beide elftallen roerden zich geducht. Stetboys begint naam te krijgen inde voetbalwereld. De Lisiduna-jongens hebben inmiddels uitnodigingen ge kregen van de fa. Heyligers en van de Hema. De eerstvolgende wedstrijden zijn: 22 mei Stetboys tegen St. Elisa- bethziekenhuis op het SVA-terrein in Achterveld, op 29 mei Eemeroord 2 tegen Stetboys Na zeven wedstrijden is de verlies- en winstrekening van de boys als volgt: 7 gesp 2 gew. 1 gel. 4 verl. 11-31 doelpunten stander de genadeklap te geven door zo snel mogelijk te scoren. Na 10 minuten kreeg men loon naar werken. De doorgebroken J. Kolthof werd op links onderuit gehaald. A. Dijkhuizen nam de vrije schop erg slim. J. Kolt hof kopte achterwaarts door naar de vrijstaande J. Lammers en tegen zijn fraaie kopstoot had niemand verweer: 1-0. Het ijs was gebroken, men had de roos gevonden. In de 13e minuut maakte F. de Smalen aan alle onzeker heid een einde door met een bekeken schot opnieuw de roos te treffen: 2-0. Zeven minuten later liep Roda verder weg door J. Kolthof die met een da verend schot het net deedopbollen:3-0. De Roda-verdediging had een mak kie" en trainer Leander zette dan ook twee wisselspelers in, zodat deze man nen ook het wedstrijd-ritme niet kwijt raakte. Roda bleef echter komen en nadat S. Heynes nog een pracht kans had laten liggen werd F de Smalen onderuit gehaald en H. Morren maakte van 11 meter geen fout: 4-0 Daar bleef het bij en kwam met een ruime en verdiende overwinning het einde en was men een stapje dichter bij de fel begeerde promotie. Als men zaterdag met hetzelfde elan strijdt tegen C.D.M. uit moet ook deze wedstrijd gewonnen kunnen worden. Afdeling zondag: Nederhorst 1 - Roda 1 0-6 Baarn 2 - Roda 2 1-1 Roda 3 - V V.Z.A. 3 0-4 K.V.V A. 4 - Roda 4 1-0 Roda 5 - Amsvorde 4 2-5 V.V.OG. 6 - Roda 7 0-2 Dames: Nederhorst 1 - Roda 1 2-2 Afdeling zaterdag: Roda - U.H.S.V. 4-0 WEDSTRIJDPROGRAMMA A.S. WEEKEND Afdeling zondag: 15 mei: Roda 1 - K.V.V.A. 1 18.45 Amersfoortse Boys 5 - Roda 4 18.30 Roda 6 - Hoogland 9 18 30 19 mei: A.S.V. 1 - Roda 1 14.30 A.P.W.C. 3 - Roda 3 14.30 Roda 5 - Roda 7 13 00 Afdeling zaterdag: 15 mei: Roda 5 - Roda 4 18.30 17 mei: C.D.N. 1 - Roda 1 16.15 E.F.C. 2 - Roda 2 14.15 Roda 5 - Hoevelaken 3 14.15 LEUSDEN - Het oefenprogramma dat Roda heeft, in verband met de promo tiewedstrijden, bracht de Leusdenaren deze zondag, naar Nederhorst. De in de eerste klas op de 2e plaats staande Nederhorsters kwamen tegen de op alle linies goed draaiende Roda-ploeg van een koude kermis thuis en werden met 6-0 afgedroogd. Vanaf het begin nam Roda het heft in handen en dikteerde de strijd. Met fris aanvalsspel en prima storen op het middenveld zag het er naar uit dat Nederhorst het niet makkelijk zou krijgen. Na zo'n tien minuten ging de altijd aktieve G Hoogland mee in de aanval en met een 1-2 kombinatie kreeg hij de bal op maat terug en met een lage schuiver zette hij Roda op 0-1. De Roda-machine begon beter op toeren te komen en men wist zich dan ook enkele kansen te scheppen Na 20 minuten werd het 2-0 met een prach tig afstandsschot van „Dikkie". Roda was niet meer te stuiten en met goed aanvalsspel over de vleugels of door het midden gaf men de Nederhorst- verdediging geen moment rust. Zelf kwamen de Nederhorsters ook wel eens tot een aanval maar deze wer den door de Roda-achterhoede be kwaam afgestopt. Doelman Osnabrugge behoefde zich deze middag niet al te veel in te span nen, want wat hij kreeg was voor hem routinewerk". De doelpuntenmachine bleef doorlopen en zo werd de verdere tijd van de wedstrijd de score met de regelmaaf van de klok opgevoerd, o.a. door Goedwater met een prachtig schot. Het was voor de Roda-aanval een goede wedstrijd om diverse kom- binaties uit te voeren De tijd ver streek en trainer Maas was uiterst tevreden over de getoonde strijdlust. Volgens de heer Maas valt het niet mee om ten eerste de strijdlust er in te houden en ten tweede een goede te genstander te krijgen. Tweede Pinksterdag wordt de laat ste tegenstander bekend en dan kan men weer om de knikkers gaan spelen. Donderdagavond komt het sterke KVVA naar Leusden om daar mee te werken aan Roda's oefenprogramma. ACHTERVELD - Op zaterdag 17 mei wordt op het KerstensSporpark te Ach terveld door de sv Achterveld een jeugdtoernooi georganiseerd voor ju nioren. Er wordt in vijf poules ge speeld. Poule 1: veld Achterveld b - Hoogl. veen al 9.30 Roda e - Barneveld f 2 9.30 Achterveld b - Roda e 2 10.30 Hoogl. veen a - Barneveld f 1 10 30 Achterveld b - Barneveld f 2 11 30 Hoogl.veen a - Roda e 1 11.30 Poule 2: Achterveld a - Veensche Boys c 1 10.00 Hoevelaken a - Scherpenzeel a 2 10.00 Achterveld a - Hoevelaken a 2 11 00 Veensche Boys c - Scherpenzeel a 1 11.00 Achterveld a - Scherpenzeel a 2 12.00 Veensche Boys c - Hoevelaken a 1 12.00 Poule 3: Achterveld a - Roda b 1 12.30 Barneveld b - NSC b 2 12.30 Achterveld a - Barneveld b 2 13.15 Roda b - NSC c 1 13 15 Achterveld a - NSC b 2 14.15 Roda b - Barneveld b 1 14.15 Poule 4: Achterveld B - Hoogl.veen B 1 13.45 SDVB C - Hoevelaken B 2 13.45 Achterveld B - SDVB C 2 15 15 Hoogl.veen B - Hoevelaken BI 15.15 Achterveld B - Hoevelaken B 2 16.15 Hoogl veen B - SDVB C 1 16.15 Poule 5: Achterveld A - Hoogl.veen A 1 14.45 Barneveld A - Woudenberg A 2 14.45 Achterveld A - Barneveld A 2 15.45 Hoogl veen A - Woudenberg A 1 15.45 Achterveld A - Woudenberg A 2 16.45 Hoogl.veen A - Barneveld A 1 16.45 Er wordt gehoopt op zeer goed weer en een goede publieke belangstelling. Wordt dit toernooi als dat van de pupil len dan is het zeker de moeite waard om er naar te komen kijken. ACHTERVELD - Door de sportver eniging Achterveld werd zaterdag een pupillen-toernooi georganiseerd op het Kerstenssportpark te Achterveld. Er werden zes poules gespeeld. De uitslag is alsvolgt. POULE I Achterveld 3 - Woudenberg E4 0-1 Hooglanderveen 3 - N.S.C. 2e 0-1 Achterveld 3 - Hooglanderveen 3 1-0 Woudenberg E4 - N.S.C 2 E 1-0 Achterveld 3 - N.S.C. 2E 2-0 Woudenberg E4 - Hooglanderveen 3 5-0 1. Woudenberg E4 6 punten 2. Achterveld 3 4 punten 3. N.S.C. 2 E 2 punten 4 Hooglanderveen 0 punten POULE 2 Achterveld 2 - Woudenberg E3 0-0 Hooglanderveen 2 - N.S.C. IE 0-1 Achterveld 2 - Hooglanderveen 2 0-0 Woudenberg E 3 - N.S.C. 1 E 0-1 Achterveld 2 - N.S.C. 1 E 0-2 Woudenberg E 3 - Hooglanderveen 2 1-1 1. N.S.C. IE 6 punten 2. Hooglanderveen 2 2 punten 3. Woudenberg E 3 2 punten 4 Achterveld 2 2 punten De plaatsen twee en drie werden be slist door middel van strafschoppen. POULE 3 Achterveld 1 - Valleivogels 4-0 Woudenberg E 2 - Hooglanderveen 11-1 Achterveld 1 - Woudenberg E 2 2-0 Valleivogels IE- Hoogl.veen 1 1-1 Achterveld 1 - Hoogl.veen 3-0 Valleivogels 1 E - Woudenberg E 2 1-0 1. Achterveld 1 6 punten 2. Valleivogels IE 3 punten 3 Hooglanderveen 1 2 punten 4. Wpudenberg E. 2 1 punt POULE 4 Achterveld 3 - Hoevelaken 4 2-0 Jonathan D 3 - S.V.M.M. D3 6-0 Achterveld 3 - Jonathan D3 0-5 Hoevelaken 4 - S.V.M.M. D3 1-0 Achterveld 3 - S.V.M M. D3 1-0 Hoevelaken 4 - Jonathan D3 0-3 1. Jonathan D3 6 punten 2 Achterveld 3 4 punten 3 Hoevelaken 4 2 punten 4. S.V.M.M. D3 0 punten POULE 5 Achterveld 2 - Valleivogels 2D 0-0 Hoevelaken 3 - Jonathan D2 0-3 Achterveld 2 - Hoevelaken 3 0-2 Valleivogels 2D- Jonathan D2 1-1 Achterveld 2 - Jonathan D2 0-0 Valleivogels 2D - Hoevelaken 3 1-3 1 Jonathan D2 door beter doelgemid- delde 4 punten 2. Hoevlaken 3 4 punten 3. Valleivogels door beter doelsaldo 2 punten 4. Achterveld 2 Z punten POULE 6 Achterveld 1 - Valleivogels 1 D 1-0 Hooglanderveen 1 - Hoevelaken 2 0-1 Valleivogels 1D - Hoevelaken 2 0-1 Achterveld 1 - Hoogl.veen 1 2-0 Achterveld 1 - Hoevelaken 2 1-0 Valleivogels 1 D - Hoogl.veen 1 1-1 1. Achterveld 1 6 punten 2. Hoevelaken 2 4 punten 3. Valleivogels 1 D beter doelsaldo 1 punt 4. Hooglanderveen 1 1 punt Er is bijzonder fel, maar zeer spor tief om de te behalen plaatsen gestre den. Het is een echte sportieve dag geweest. De organisatoren kunnen terug zien op een zeer goed geslaagd pu pillentoernooi. ACHTERVELD - De Achterveldse dames speelden j.l. zondag tegen het dameselftal uit Hoogland, dat onder aan de lijst staat Het is geen aantrek kelijke wedstrijd geworden omdat er zeer slordig werd gespeeld. Tevens deed Hoogland alle moeite om de even tuele nederlaag zo klein mogelijk te houden. Dat is dan ook zeer goed ge lukt. De leiding was in handen van de heer H. van Ruitenbeek. Hoogland trok direkt na de aanvang in de aanval. De Achterveldse verdediging hield ech ter goed stand. Na ongeveer vijf mi nuten spelen gaf L de Vette een goede voorzet die door M. Gudde goed werd afgerortd Het was 1-0 voor Achter veld. Even leek het erop dat er hier een grote overwinning door Achter veld zou worden behaald Dit bleek echter niet zo te zijn. De rust ging dan ook in met 1-0 stand. In de tweede helft zou het dan moe ten gebeuren. Niets was echter min der waar. Het was ook in die helft een slechte wedstrijd Ondanks het zeer goede spel van M. Baas kon er toch geen tweede doelpunt worden gemaakt. De eindstand bleef dan ook 1-0 voor Ach terveld. Op maandag 19 mei gaat Achterveld I in Bunnik proberen om tegen de le klasser Bunnik 73 een ronde verder te komen in de bekerkompetitie. De aan vang is om 14.30 uur LEUSDEN - De mini-volleybalafde ling van Impala heeft afgelopen zater dag tijdens het door de vereniging SSS georganiseerde toernooi in de Ve- luwehal te Barneveld weer de nodige goede resultaten behaald. Na een spannende strijd wisten de meisjes in de leeftijd tot 10 jaar een uitstekende tweede plaats te behalen, achter het team van ae organiserende vereniging SSS uit Barneveld. Het grootste succes werd door de jeugdige Leusdenaren echter behaald in de klasse jongens t/m 13 jaar. In deze klasse eindigden de teams van Impala 1 en SSS 1 gelijk op de eerste plaats. Hoewel het setgemiddelde van Impala beter was dan van SSS en dus de Leusdense jongens op de eerste plaats zouden komen, werd er door de enthousiaste Impala-ploeg het initiatief genomen om d.m.v. een beslissings wedstrijd de uiteindelijke verdeling van de prijzen te regelen. Tijdens deze beslissingswedstrijd viel het op dat Impala veel beter volley bal speelde dan het louter op resul taat spelende SSS-team Met name werd er door.de Impala-spelers veel beter in drieen gespeeld Het uiteindelijke resultaat was dan ook een overwinning, dus de eerste plaats in het toernooi voor het team van Impala I, terwijl de feestvreugde nog extra vergroot werd door een uitstekende derde plaats van het tweede Impala-team. Over het algemeen viel het tijdens dit toernooi op dat alle deelnemende Impala teams reeds over een grote dosis vaardigheid in het vooral op technisch gebied moeilijke volleybalspel beschik ken en deze vaardigheid ook in de wedstrijden naar voren weten te bren gen. Een compliment dus voor spelers en speelsters, alsmede de trainers, trainsters en cowvhes van de mini- volleybalafdeling van Impala. Aanstaande zaterdag komen demini- volleyballers weer in aktie, nu tij dens het propagandatoernooi van de Amersfoortse vereniging Spirit in de sporthal Schuilenburg te Amersfoort. Een spelmoment uit de wedstrijd Impala - Fidelitas. LEUSDEN - Vorige week dinsdag avond speelde het eerste herenteam van Impala een inhaalwedstrijd tegen SSVU uit Utrecht. Deze wedstrijd begon om 7.00 uur op het Burgemeester Bui- ningpark. Impala startte zeer geconcen treerd tegen de mede-promotie kandi daat SSVU. Verdedigend klopte het als een bus en ook aanvallend werden leuke dingen getoond. Via een 3-0 voorsprong werd de ruststand 7-3 voor de gast heren Na de pauze kwam een periode dat Impala een beetje overmoedig werd en dat werd afgestraft door de Utrech tenaren. Maar Impala hervond haar ritme en de eindstand van deze voor pro motie belangrijke wedstrijd werd 12-5 voor Impala. Het was een harde maar korrekte wedstrijd met een goede scheidsrechter. Foto Janus Visser De returnwedstrijd tegen SSVU werd zondag gespeeld in Utrecht. Dat SSVU Spoor Sport Vereniging Utrecht bete kent werd al snel duidelijk. Kleedruimte was in treinwagons gemaakt, evenals kantine en waslokaal. Om 1.00 uur startte het geheel op een erg zwaar veld. Hoewel het bij Impala stroef liep zag men toch kans een 2-0 achterstand tot een 5-4 voorsprong bij rust om te buigen. Na de thee leek Impala de tweede overwinning te gaan behalen maar dat liep anders Ineens had Impala veel bal verlies en werd er aanvallena geen doel punt meer gemaakt. SSVU liep lang zaam en goed profiterend uit naar 10-7 bij het laatste fluitsignaal. Dit is de eerste nederlaag van de heren 1 van Impala-handbal, maar het kampioen schap is nog in eigen hand Als a.s. dinsdagavond 19 00 uur (Bokkeduinen A'foort) maar van BSV gewonnen wordt kan het nog. PROGRAMMA Een spelmoment uit de wedstrijd Impala Fidelitas. Ria Horst probeert een opening te vinden in de Fidelitas- verdediging. Foto Janus Visser Zondag 25 mei 11.00 uur, Impala - Amersfoort 3.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 13