(scheid van de heer J. Mol iLINDENGELEIDINHONDEN tart Montessori- nderwijs augustus 1976 Alandsbeek-Oost heeft begin van wijkraad ELECTIE-CENTRUM KON. «NDMACHT ZORGDE VOOR VIER BRANDWEER-OEFENING WEGENS VERTREK NAAR WESTERBORK rkeerscontrole Fiets gestolen Inbraak door alarm verijdeld Losse verkoop Leusder Krant AGENDA EMEENTE LEUSDEN ierdag 22 MEI 1975 LEUSDER KRANT IJSDEN/CENTRUM - Dinsdag 20 am de heer J. Mol afscheid van indweer in Leusden en dit feit liet -eker niet ongemerkt voorbijgaan, ■jens wil dit niet zeggen, dat de Mol de brandweer helemaal de ioekeert, want bij de brandweer plaats waar hij heen gaat (Wes- rk) hebben ze al een plaatsje voor ingeruimd. ?reerst was er dinsdagavond een fidsoefening. die glad verliep Bij deze oefening werden de schuren van een sloopboerderij nabij Pon in brand gestoken, waarna de brandweer mannen de taak hadden de belendende percelen t£ redden Het was duidelijk te merken, dat Leusden zo langzamerhand een uit stekend getraind korps heeft. De boel ging om half acht in brand en om onge veer kwart over acht begaf de schuur het. Om half tien werd er in de kantine van de brandweerkazerne verder af- scheid genomen van de heer Mol. Het woord was eerst aan de voorzitter van de vereniging, de heer J. E. van ze oude schuur aan de Hamersveldseweg, die toch voor de sloop bestemd was, was een dankbaar object voor Leusdense brandweer om een echte oetening te houden. Foto Janus Visser. Dijk. ..Als secretaris van deze ver eniging hield de heer Mol zich niet al leen bezig met schrijven", aldus de heer Van Dijk. .Hij fungeerde meer als een soort ombudsman en mede door zijn enthou- isasme is er veel ten goede veranderd bij de brandweer. Hij hield zich buiten het gewone werk bezig met de oplei ding. werk voor de regio, het organi seren van excursies en het plannen van feestjes, om maar enkele dingen te noemen." Tot slot wenste de heer Van Dijk de heer Mol veel succes in zijn andere woonplaats. ,,De brandweer daar mag zich gelukkig prijzen, dat ze hem krij gen, want hij heeft ontzettend veel ini tiatieven ontplooid en doorgedrukt Door alle leden van de vereniging werd een diaprojector aangeboden. Commandant J. Upperman kan vol ledig beamen wat de voorzitter van de vereniging over zijn secretaris te zeg gen had Bovendien weet de heer Mol alles van en over iedereen in Leusden. Je kon altijd bij hem terecht voor in formatie en organisatie We hebben een geweldige tijd met elkaar gehad en zonder hem zal het korps niet zijn wat het nu is Door het korps werd aan de heer Mol een exclusief bord aange boden, waarop de onder meer de tekst Vrijwillige Brandweer Leusden en Achterveld" voorkomt, maar bovendien de data van in dienst treden en afscheid nemen bij de brandweer Hieruit bleek ook dat dit in totaal ÏO1^ jaar geweest is. Burgemeester mr. "a M. van der Post benadrukte de verbondenheid van de heer Mol met de brandweer. ,,Wie Mol zegt. zegt brandweer. Wie brand weer zegt, denkt aan Mol" De kunst van het brandbestrijden is bij hem een soort natuurtalent en dit Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant, Finnmark 3. S V. Bookstores, Torenakkerweg 16, De heer W J. Schut. Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark. Manegé en Taveerne „De Klaveet", Postweg 1 Achterveld: Boekhandel Vos. Hessenweg 323. Leusden-Zj Luitjens Supermarkt, Pr. Irenelaan 9. ACHTERVELD - vrijdag 23 mei bibliotheek 19.00-20.00 uur. zaterdag 24 mei voetbaltoernooi Ker sten sportpark aanvang 11.00 uur. zaterdag 24 mei Kantine Sportpark sluitingsavond seizoen leden en dona teurs met dames 20.00 uur. zondag 25 mei bibliotheek 10.30 - 12.00 uur. LEUSDEN/CENTRUM Zaterdag 24 mei: Van 10.00 tot 22.00 uur. Speelmarkt in de tuin van Blijhof Voor jong en oud Elke donderdag: U V.V senioren- sociëteit Gezellige middag voor oudere inwoners van Leusden/C. in de kantine van de Sporthal in Groenhouten. Van 14.00-16.30uur Elke donderdag: Clubavond klaverjas- club Leusden Troef" in Café Restaurant ..Nieuw - Leusden". Vanaf 20.00 uur. Elke maandag: Herv./Ger. Jeugdclub voor meisjes van 8-12 jaar in het witte gebouwtje achter de Til (Ba- voortseweg). Elke vrijdag- en zaterdagavond en zondagmorgen: Ontmoetingsge legenheid in de Johanneshoeve, Hamersveldseweg Van 9.00 tot 11.00 uur. Elke donderdagmorgen: Van 9.00 tot 1Q.00 uur: Gezinsverzorging en bejaardenhulp van het Groene Kruis. Gebouw Wit-Gele Kruis, Rozengaarde 33. Elke maandagavond: Jeugdclub voor meisjes en jongens van 8 t/m 12 jaar in ,,'t Claeverenblad", Ha mersveldseweg 102. Elke donderdagavond: Herv./Ger. jeugdclub voor meisjes en jongens vanaf 16 jaar in ,,'t Claeverenblad" Hamersveldseweg 102. Vanaf 20.00 uur. Elke dinsdag- en vrijdagavond: ,,De Til", open vanaf 19.00uur. Hobby club om 18.30 uur. Elke dinsdag: Van 18.45 tot 19.45 uur. Jeugdschaken in de voormalige Roda-kantine, Burg. Buiningpark. Om 19.45 uur. schaken voor senio ren in dezelfde kantine. Hulpdienst De Wetering: telefoonnum mers 2746, 2988, 2950,3110,2756. Parochie Bibliotheek, Hamersveldse weg 55 ('t Ros Beyaart). Uitlening: zaterdag van 14.00-15.00 uur en zondag van 10.00-11.00 uur Dinsdag 27 mei: 20.00 uur. Fraktie- vergadering Progressief Leusden Walstro 38 (verdere inlichtingen tel 03496-1978) Woensdag 28 mei: Interk Vrouwen Kontaktgroep slot-etentje Donderdag 29 mei: 19.30 uur Raads vergadering in het gemeentehuis. Zaterdag 31 mei: Roda clubgebouw 20.00 uur - Slotavond Roda '46 met cabaret en dansen. LEUSDEN/ZUïD - Vrijdag 23 mei: Bibliotheek ,,De Boe kenmolen" Uitlening van 19.00 tot 20 00 uur. Uitsluitend voor vol wassenen. Arnhemseweg 83. Zaterdag 24 mei: P.J.G.U. landdag. Maandag 26 mei: 14 00 tot 15.00 uur: Gezinsverzorging en bejaarden hulp van het Groene Kruis, in het Groene Kruisgebouw. De Roo van Alderwereltlaan 13 Dinsdag 27 mei: U V.V. senioren So ciëteit Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden-zuid in het clubgebouw van ,,Roda". Bavoortseweg, van 14.00 tot 16.30 uur. Donderdag 29 mei: 20 00 uur. Vrij klaverjassen Leusder Troef" in Rest ..Oud Leusden". Donderdag 29 mei Bibliotheek ,,De Boekenmolen". Uitlening van 13.30 tot 17.00 uur voor volwassenen en kinderen. Arnhemseweg 83 Vrijdag 30 mei: 19.30 uur. Leden vergadering „Het Groene Kruis" in het wijkgebouw, de Roo van Alderwereltlaan 13 Zaterdag 31 mei; zondag 1 juni: Volksdans weekend op ..Huize Don Bosco", Dodeweg 6 OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar. me vrouw C Dienik. Koningin Julianalaan 35, Leusden-zuid, telefoon 033-18134 EXPOSITIES LEUSDENAREN Tot en met 30 mei: schilderijen, tekeningen en plastieken van Jippe Hoekstra, lid van de Progressieve Koncentratie Utrecht en stafmedewer ker bij de Ned Stichting voor Kunst zinnige Vorming in Amersfoort. In de Rabobank te Waddinxveen, maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur. IUSDEN/CENTRUM - Op het bin- rrein van het Selectiecentrum van oninklijke Landmacht op het kamp rloo in Leusden vond woensdag- ig om 13.00 uur een sobere, zeer indrukwekkende plechtig- plaats. De commandant van het urn. luitenant-kolonel A.C. Floor, bndigde namelijk aan mevrouw A. Groen-Korthof, directrice iet Koninklijk Nederlands Blin- ileidehonden Fonds, een cheque de aanschaf van een aantal gelei- Eden. itijds werd op een bepaald moment Lg moddertoelage ingevoerd in nd met het verrichten van veld bij slecht weer. Nodig had men |eld niet en toen iemand op het kwam, met dat geld een blinde enoot ..uit de modder" te halen, de de ondernomen actie en kon mei 1970 een blindengeleidehond aan het Fonds worden aangeboden Een hele tijd gebeurde er verder niets in die richting, totdat onlangs adju dant K. van Iddekinge en opperwacht meester E J Baanvinger een nieuwe actie startten. Het blindengeleidehon- denfonds bestaat dit jaar 80 jaar en 100 jaar geleden overleed de heer Braille, de uitvinder van het blinden- schrift. Dat was voldoende aanleiding om opnieuw geld in te gaan zamelen voor een geleidehond Het idee sloeg zo aan. dat er zo veel geld binnenkwam, dat er niet minder dan vier honden voor aan geschaft kunnen worden. Het kader en de dienstplichtigen hebben een gewel dige prestatie verricht! Voor een mu zikale omlijsting van de plechtigheid zorgde het Trompetterkorps der Ca valerie te Amersfoort o.l.v. de nieuwe kapelmeester Th v. d Kamp. Met welgekozen woorden, enerzijds als warme dank aan de gulle gevers en aan de niet aflatende activiteit van de collectanten en anderzijds aan mevrouw Groen, die vergezeld was van de blin de trainer van geleidehonden, de heer J Peeters, werd de oogst uit het se lectie-centrum overhandigd. Zichtbaar ontroerd dankte de directrice van het geleidehondenfonds niet alleen de com mandant en de initiatiefnemers maar zeer in het bijzonder iedereen, die aan dit geweldige resultaat hadden mee gewerkt. Deze woorden kwamen wel zo goed over op de militairen, dat vrijwel on- middelijk besloten werd, zeer binnen kort weer iets te gaan ondernemen. Wat dat gaat worden is nog niet bekend, maar vast staat wel, dat ook die aktie zal slagen. Daar staan kader en dienst plichtigen wel borg voor. Commandant A. C. Floor overhandigt het ingezamelde bedrag. (Foto Janus Visser) iUSDEN/CENTRUM - In het Ast- Msgebouw aan de Larixlaan was ehlag 15 mei een groep men- lanwezig om te komen tot het op en van een Montessorischool in den De heer Tuininga trad deze op als gespreksleider. 'ereerst werd aan de aanwezigen *ld wat het Montesson-onderwijs Isd de verschillen tussen open en bijzonder onderwijs genoemd. Voor het oprichten van een school heeft men 30 handtekeningen nodig voor het kleuteronderwijs. Voor de onderbouw van het basisonderwijs heeft men er 50 nodig. Voor een kleu terschool heeft men nu genoeg hand tekeningen en voor de onderbouw ver wacht men binnenkort voldoende te hebben. Om een aanvraag in te kunnen die nen moet men eerst een stichting bSDEN - Bij een verkeerscontrole aandag 12 mei werden enige be ters van auto's met aanhangwa- es en caravans geverbaliseerd °s defekte remmen en onvoldoen- ■btvoering. Een bromfietser moest ■I bekeurd voor het vervoer van brede lading LEUSDEN/ZUID - Uit de fietsen stalling van ,,Don Bosco" werd woens dag 14 mei een fiets gestolen. De fiets behoorde toe aan de jongeman T H uit Leusden-zuid Om half ne gen 's morgens zette deze zijn fiets in de betreffende fietsenstalling, en om 12 uur 's middags was de fiets verdwenen. worden Formeel kan het dan 4 maan den duren tot de goedkeuring erdoor is. Bovendien zal een waarborgsom van 10% gestort moeten worden van de inrichting van elke klas. Dit geld wordt later terugbetaald. Door dit alles is er geen mogelijk heid meer om 1 augustus 1975 van start te gaan. Bovendien zal dit moei lijkheden geven b.v. met de gebou wen Aan de aanwezigen werd de keu ze gesteld de streefdatum op 1 janua ri of 1 augustus te zetten Januari wordt definitief uit het hoofd gezet, omdat men van mening is dat men beter de tijd ervoor kan nemen. Er zullen nog veel discussies no dig zijn over wat men nu precies wil Bovendien lijkt het niet gunstig kin deren halverwege het schooljaar uit hun groep te halen Per 1 augustus heeft men wellicht ook wel meer aan meldingen. zodat met een gunstiger aantal onderwijskrachten gestart kan worden Aan de aanwezigen worden voor lopige statuten aangeboden, waaropmen schriftelijk kan reageren. Men zal daarna contact opnemen met een jurist voor de uitwerking. Wat de kosten betreft gaat men uit van het standpunt dat het geen elitaire school moet worden. De kos ten van de ouderbijdrage hangen voor namelijk af van het aantal leerlingen dat men in een groep wil Wel moet men erop rekenen dat de ouderbijdrage ho ger zal zijn dan bij andere scholen. Dit alles zal echter nog nader be sproken worden. Men hoopt voor 1 juli de statuten klaar te hebben en dan zal er een nieuwe vergadering gehouden worden. LEUSDEN/CENTRUM - Onlangs kregen de bewoners van Alandsbeek- Oost een stencil in de bus, waarin on der meer het volgende naar voren kwam: In de wijk Alandsbeek-Oost hebben een aantal bewoners het idee opgevat om tot de oprichting van een wijkraad te komen. Op 1 mei 1975 was de eerste bijeen komst bij de heer Egberts en toen is de behoefte gebleken - als bewoner van deze wijk - een vertegenwoordi ger te hebben om contacten met de gemeente Leusden te onderhouden, het algemeen belang van de wijk te be hartigen en de sociale contacten te bevorderen. De volgende ideeën zijn naar voren gekomen. 1) Plannen om de gemeente voor te leggen inzake de inrichting van kinder speelplaatsen. Speciaal voor dit doel heeft Annejet Dikkers. Beemden 9, zich beschikbaar gesteld als contactper soon. Men wil hier zo spoedig moge lijk een werkgroep voor oprichten 2) Ook de verkeersveiligheid in de wijk wil men bevorderen. Men denkt hier bijvoorbeeld aan verkeersdrem pels en reddingshaken bij de bruggetjes 3) Men wil diverse hulpdiensten in het leven roepen zoals: een oppascen- trale, aan alarmdienst voor ouderen, boodschappen doen voor zieken, een crèche etc. 4) Als laatste punt staat voorlopig op de wenslijst het bevorderen van sociale contacten. Voorbeelden om dit te doen zijn festiviteiten, een koffie ochtend voor dames, een tnmclub, sport- gezelligheids- en creatieve clubjes Uiteraard zijn mensen die nog meer ideeën hebben, mensen die kunnen hel pen of nuttige inlichtingen kunnen ge ven hartelijk welkom bij de heer Eg berts, Beemden 23. Het voorlopige wijkraadbestuur ziet er als volgt uit: De heer K. Egberts, Beemden 23 De heer L. Sluyters, Zilverreiger 28 De heer G. v Staalduinen, Pareldui ker 3 Mevrouw M. Dikkers, Beemden 9. LEUSDEN/ZUID - Bij de politie kwam vrijdag 16 mei een telefonische melding binnen, dat 's morgens om 2 uur het alarmsysteem van de Chevron pomp aan de Doornseweg in werking was gekomen. Omwonenden werden door het geluid gewekt. De grote ruit aan de zijkant bleek te zijn vernield. De daders waren vermoedelijk door het inwerkingtreden van het alarmerende signaal geschrokken, en op de vlucht geslagen. Er wordt niets vermist. Bij aankomst van de politie werd in de omgeving een fiets aangetroffen. Mogelijkerwijs houdt deze verband met de inbraak. Een en ander zal door de politie worden nagetrokken. Ook burgemeester Mr. A. H. van der Post was getuige van de laatste oefening onder commando van de heer Jan Nol. Foto Janus Visser. De heer Jan Mol ontvangt ter gelegenheid van zijn afscheid een prachtig cadeau uit handen van voorzitter Jan van Dijk namens alle leden van de Leus dense brandweer. Foto Janus Visser. heeft hij goed overgebracht opdeande ren Ook in de regio heeft de naam Mol een bekende klank en zijn tijd hier heeft eigenlijk bestaan uit een hele optocht van werkzaamheden en aktiviteiten die hij verricht heeftaldus burgemeester Van der Post Ook ondercommandant VanNimwegen die veel met de heer Mol samenwerkte hield een korte toespraak. De afscheid nemende heer Mol had als ..toetje" voor heel wat aanwezigen wat in petto. Velen waarmee hij gewerkt had werden even naar voren gehaald Ook aan de oefening van deze avond schonk hii aandacht. Vroeger werden de oefeningen altijd op het laatste mo ment op touw gezet, nu worden er ech ter veel meer voorbereidingen getrof fen". aldus de heer Mol. ..We hebben de laatste jaren dus nogal eens om de tafel gezeten (vooral met de comman dant en ondercommandant). Veel is er samen gewerkt om het korps tot een bepaald niveau te brengen en na de laatste examens heeft nu iedereen een rang" Tot slot dankte hij de leden, het kader, de burgemeester en het bestuur hartelijk voor deze avond en voor de geweldige tijd bij de Leusdense brand weer.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 3