Handbal heeft weer twee kampioenen Afwisselend dankfeest van Don Bosco Winst- en verliesrekening seniorenhockey )ames in nieuwe trainingspakken Open sneldamtoernooi in Roda-kantine LEUSDER KRANT LEUSDEN - Nadat vorige weekdins- igavood de damessenioren van Impala jcopioen werden was afgelopen zon- 25 mei het eerste herenteam aan f beurt. Het derde team van Amers- flrt was de laatste tegenstander en zij trrwakten hun sportieve plicht: Amers- ört kwam n.l. zonder af te melden etopdagen. Hierdoor werd dezewed- [rijd reglementair met 5-0 door Im- ja gewonnen. Daar Impala in de eerste wedstrijd $en Amersfoort al met ruime cijfers jd gewonnen, zouden de Leusdenaren [chook nu wel de betere ploeg getoond ebben. Toch is het niet zo leuk op die idier kampioen te worden De bloemen oor het behaalde kampioenschap bracht yala weer in een betere stemming je foto). Om de talrijke aanwezigen enig handbal te tonen werd een jfenpartijtje gespeeld tussen 2 com- ioaties van eerste en tweede ivental-spelers. Het seizoen 1974-1975 is een goed iandbal"-jaar geworden voor Im- jla. heren 1, heren 2 en de dames erden kampioen in de zaal terwijl op it veld heren 1 en de dames even- êqs de beste ploegen in hun afdeling LEUSDEN-CENTRUM - Het eerste da mes-team van de handbalvereniging Impala is zondagmorgen m nieuwe trai ningspakken gestoken door hun sponsor. Namens de heer Van Wegen, eigenaar van Bar Groenhouten in de Meent, overhandigde de heer Post de nieuwe tenues aan de handbalsters die zich bijzonder gelukkig toonden met deze fijne kledij. Foto Janus Visser. bleken. Bij al deze vreugde ook een droevig onderdeel: Trainer Coach- Speler Henk Snijders van Impala nam afscheid als trainer/coach. Hij zal in het nieuwe seizoen alleen nog al spe ler aan Impala verbonden blijven. Als dank voor zijn vele diensten aan hand ballend Leusden kreeg Henk uit naam van alle Impala-handballers een en veloppe met inhoud en een fraaie plant voor zijn vrouw. Hierna kwam er nog een belangrijk gebeuren: de damessenioren van Impala kregen groen-zwarte trainingspakken uitgereikt Het initiatief tot het beschik baarstellen van deze pakken ging uit van Ineke en Henk Post van de kantine/ bar Sportzaal ,,De Meent" in Groenhou ten. Hun initiatief werd mede ondersteund door hr. Van Wegen van de Klaveet. Al deze personen waren bij de over reiking aanwezig De dames waren zeer verguld met deze prachtige giften en bedankten de gulle gevers PROGRAMMA HANDBAL VERENIGING IMPALA Zondag 8 juni: Toernooi voor heren- en damessenioren in Boxtel (N.B LEUSDEN-CENTRUM - Het eerste he renteam van de handbalvereniging Im pala behaalde zondag officieel het kam pioenschap. De heren hadden zich een glorieuzer kampioenschap voorgesteld door in een echte sportieve wedstrijd de eindoverwinning te behalen maar helaas kwam de tegenstander niet op dagen. Foto Janus Visser. Haaien I in laatste ininuut op winst LEUSDEN - Dinsdag 20 mei was tl de polovereniging ,,De IJsel- Jiikers" uit Montfoort waartegen de ispiranten van de Haaien spelen moes- Eo, voor de zomercompetitie. Al gauw leek dat een communicatiestoornis de oorzaak van was dat de Haaien- dspiranten een half uur te laat in fontfoort aankwamen. Hierdoor werd wedstrijd nog een uur opgeschoven pas daarna werd begonnen met de ledstnjd. De wedstrijd die slecht gespeeld iprd door de Haaien-adspiranten, werd «indigd met de stand 5-1 in het wrdeel van de IJselduikers. De enige van de coach van het Haaien- ipirantenteam is dat er de volgen- wedstrijden voor de overwinning geknokt" zal worden De volgende ledstrijd voor de adspiranten zal ge peeld worden op maandag 2 juni om 19.45 uur in het zwembad te Leusden egen de adspiranten van de Duin- ikkers. Op woensdag 21 mei moesten de liaien 3 het opnemen tegen Vikinghof De wedstrijd werd in het Leusdense wembad gespeeld. Daar de scheids rechter niet kwam opdagen werd er uit thuisspelende vereniging een be- roegd scheidsrechter gekozen. In het ïerste partje liep de Haaien een 3-0 chterstand op, die in het tweede partje ferd teruggebracht tot 3-3. In het derde partje kregen de Leus- lenaren een strafbal mee. Jaap Wols- vinkel moest deze strafbal benutten maar hij faalde helaas, wat misschien wijten was aan te weinig zelfver trouwen. Vlak hierna zag Vikinghof oog tot 4-3 te komen waar het bij bleef. De Haaien-doelpunten werden gescoord door Jaap Wolswinkel (2x) en Robert- Jan Móhlmann^lx). De volgende wed strijd voor Haaien 3 is op vrijdag 30 mei om half negen te Liendert (Amersfoort). Direct na de Haaien 3 moest de Haaien 1 spelen tegen Brandenburg 5. Ook hierbij was de aangestelde scheids rechter niet aanwezig zodat er weer iemand van de thuisspelende vereniging werd gekozen om te fluiten. In het eerste partje leverden beide teams een gelijkopgaande strijd. Brandenburg, kreeg een strafbal mee en bracht de stand op 1-0. Het tweede partje bleef in het voordeel van Bran denburg. Maar in het derde partje nam de Haaien het initiatief in handen en kon Rob Hukker voor 1-1 zorgen. Een minuut voor het eind van de wed strijd zorgde Harry Abbing voor het winnende doelpunt. Haaien 1, dat deze wedstrijd verdiend won moet op dinsdag 3 juni uitkomen tegen Brandenburg. De wedstrijd begint om 8 uur en zal in Bilthoven gespeeld worden. Een spelmoment uit de waterpolowed strijd van De Haaien. LEUSDEN/CENTRUM - Op 23, 24 en i mei is op het internaat van Don Bosco het einde gevierd van het schooi er 1974-1975. Internaatsleider H. Hars had gezorgd voor een wel zeer tevarieerd programma. Na de opening van het feest werd be tonnen met een voetbalwedstrijd van *ee maal een half uur tussen de roepsleiders en de interne leerlingen. cr moest nu maar eens duidelijk ge laakt worden, wie de baas was. En lal werd duidelijk, zoals U verderop Wt zien. Je kon direct merken, dat 'e al aardig in de transferperiode finnen te komen, want geen der *ide elftallen was compleet. De groepsleiders hadden de heer H. Mars in een zeer ver vooruitgeschoven posi tie in het leerlingenelftal opgesteld en de leidersploeg was versterkt met een pater als geheim wapen. En pater C. van Luyn was zeker niet de slechtste voetballer Hij was in cognito, of an ders gezegd, net als de rest in korte broek. De wedstrijd werd met vaste hand geleid door de bekende Leusdense KNVB-scheidsrechter S. Polak. Pater W Bleeker, de directeur van het internaat, verrichtte op de van hem bekende wijze de aftrap, waarna het ge weld in alle hevigheid losbarstte De eerste 25 minuten hadden de leerlingen opmerkelijk weinig ontzag voor de 4 -J -S'- watervoetbal werd een groot, maar vochtig succes. Wel leuk was, dat ineen oogwenk alle spelers drijfnat waren van het over vloedig voorhanden zijnde water. Ook het publiek werd ,,per ongeluk' met een straal water op afstand gehouden. De winnaars wonnen tenslotte met 1-0 van de verliezers De brandweermannen zouden het daarna nog eens over doen. Tegen een ploeg vrijwilligers van Don Bosco werd opnieuw begonnen vanaf de middenpias en dat allemaal in een temperatuur van maar even boven nul. Ga er maar eens aanstaan. De ïjsheiligen waren wat laat dit jaar, maar Pancratius, Servatius en Bonifatius waren wel dui delijk voelbaar aanwezig. De brand weermannen wonnen, maar speelden vals. Zij namen met de slang eerst de man en pas daarna de bal en die taktiek bracht de vuurbestnjders al spoedig op een fikse voorsprong. Maar wat wil je anders bij profs tegen ama teurs? Toen iedereen meer dan vol doende nat was geworden schroefde een leukerd een slangenkoppeling los en daarmede eindigde dit vermaak voor groot en klein De rest van de avond werd binnenshuis gezellig door gebracht. DE HEER ABEN SALESIAAN Zaterdag om 10.30 uur trad tijdens de Eucharistieviering t g v het dank feest de heer B. Aben toe tot de Orde der Salesianen Pater Bleeker droeg de H. Mis op en de Provinciaal van de Salesianen in Nederland nam de heer Aben de gelofte af, waarmede hij lid werd van de gemeenschap van Don Bosco. De plechtigheid werd bijgewoond door de staf en de leerlingen van het Leusdense instituut, alsmede door di verse familieleden van de heer Aben en door vertegenwoordigers van de andere Nederlandse vestigingen der Salesianen. Na het door de heren H Meyer en A. Dijkstra werkelijk uitstekend in elkaar getimmerde feestdiner (ca. 180 couverts!) was het grote beroepenspel .vakmanschap is meesterschap" aan de beurt. Groepsleiders van Don Bosco liepen - min of meer voor gek - door het centrum van Amersfoort, verkleed en uitgedost als fotograaf, toerist, veekoopman (met een echt dwergbokje aan een eind touw), landmeter, enz Er liepen zelfs twee .verplegers" met een lege brancard door de stad, tot grote verbazing van de winkelende keistedelingen. groepsleiders, want ze lieten geen enkel doelpunt toe. De heer Th. Solen doorbrak tenslotte de barrière en bracht de leiders aan de leiding. In de tweede 30 minuten kregen de toeschouwers van deze in januari- temperatuur gespeelde wedstrijd meer goals te zien. De heer J. Kamphuis zorgde al spoedig voor 2-0, maar de rebellerende Sjaak Doggen reduceerde deze stand weer op 2-1. De leerlingen- keeper, Flip alias Emile van Thiel, toonde de leiders zijn dankbaarheid voor de goede zorgen in het afge lopen jaar en zorgde persoonlijk voor het 3e leidersdoelpunt. Sjaak Doggen was van een heel andere mening en maakte er 3-2 van Daarmede was ech ter voor de leiders de maat vol en de heren J. Kamphuis en J. Lohuis hielden zo huis in de leerlingenachterhoede en maakten met de 5-2 eindstand wel duidelijk, wie op Don Bosco het heft in handen heeft. WATERVOETBAL NOG LEUKER Rond 20.00 uur volgde het „spuit- special", dat weldra uitliepopeen com pleet waterballet De Leusdense brand weer kwam in vol ornaat met een mo torspuit o.l v commandant C. Ver meulen de feestvreugde nog eens extra verhogen En hoe? Het werd lachen, brullen en gieren. Er werden vliegens vlug zes slangen uitgelegd en onder druk gezet voor een stevig partijtje watervoetbal. Door middel van de waterstralen moest een skippybal in het doel gewerkt worden. De brandslangen lagen weldra als versgekookte spag hetti in elkaar gekronkeld, maar doel punten waren schaars LEUSDEN/CENTRUM - Verleden week gaven wij een overzicht van het eerste competitiejaar van het jeugd- hockey in Leusden. Ditmaal brengen wij de winst- en Verliesrekening van de senioren, waarbij de opmerking, dat de winst voor een beginnende vereniging als de MHCL verrassend groot te noe men is. De landmeters" kregen het nog even moeilijk, toen zij de nieuwsgie rige omstanders mededeelden, dat zij bezig waren met de voorbereidingen voor de sloop van de Hof! Na heel wat gepuzzel wonnen de drie A's (Bi- zot, van Oostrum en Peters) de hoofd prijzen. Vanaf 19.00 uur ging het hele spul naar het tuinfeest aan de Dode- weg, met allerlei attracties o.l.v. de heer L Webbers. Aan de schiettent hadden J V D Riet, J v d Berg en K. Kaandorp het meeste geluk. In de loop van de zondagochtend demonstreerde de Kringgroep ,,de Speurder" het z.g. „pakwerk" met uitleg. De jongens waren wild enthou siast. Het grote spektakelstuk op de slotdag was ongetwijfeld de zeskamp met o m mastklimmen (degroenezeep was kennelijk niet duur!), waterballet en waterorgel (beiden zeer vochtige aangelegenheden) tot grote hilariteit van de supporters, het zichzelf met stoel en al via een katrol optakelen, enz enz. R. Boscher won in poule A. In groep B was A Guythuysen de beste en K. v. d. Horst zegevierde in de C- klasse. Tot slot werd om 19 00 uur de be kende film van David Lean Lawrence of Arabia" met Peter O'Toole, Alec Guiness, Anthony Quinn en Omar Sha rif vertoond. En hiermede kwam het einde van het zeer geslaagde dankfeest, dat als achtergrond had de dank van de leiders t.o.v. de leerlingen, maar ook omgekeerd van de jongelui tegen over hun (groepsleiders In de loop van deze week zwaaien zo n 60 jongens af Van de zes elftallen werden Dames I en Heren III kampioen en beide teams promoveerden. Dames II en Heren I haalden de reis net niet en kwamen op de tweede plaats. Heren II eindigde in de middenmoot en Heren IV ,,won" de poedelprijs. Alles bij elkaar een zeer fraai resultaat. Heren 1, wat op leeftijd (voor hockey) maar ervaren en vol goede wil, doch met te veel mensen, die menen dat ze niets meer te leren hebben. Een iets te weinig doorslaggevende voorhoede en wat pech achterin leverde precies èén punt te weinig op voor het afde lingskampioenschap Het doelsaldo was meer dan goed, hetgeen moge blijken uit de navolgende eindstand: 1. Kampen 12 gesp 19 pnt 37-11 2. Leusden 12 gesp 18 pnt 47-16 3. Flevoland 12 gesp 17 pnt. 41-13 4 Barneveld 12 gesp 14 pnt 38-19 5. Meeuwen 12 gesp 10 pnt. 23-29 6 Mezen II 12 gesp. 4 pnt 16-48 7 Lelystad 12 gesp. 0 pnt. 6-72 Lelystad kreeg 2 pnt in mindering wegens 1 x niet opkomen. Heren II. net als het eerste vol goede wil, maar jong en met nog te weinig ervaring In de tweede competitiehelft werden de resultaten merkbaar beter, zodat het elftal toch nog ui de middenmoot eindigde De slotposities hier zijn 1. Huizen 3 15 gesp. 26 pnt. 40- 9 2. Laren 12 15 gesp. 24 pnt. 64-20 3. Schaerweyde 12 14 gesp. 18 pnt. 43-25 4. Shinty 3 14 gesp 12 pnt. 26-38 5 Leusden 2 13 gesp. 10 pnt. 26-42 6. Gooische 8 14 gesp 10 pnt. 36-49 7. Barneveld 214 gesp. 10 pnt. 35-41 8. Kampong 1413 gesp. 2 pnt. 14-50 De resterende wedstrijden worden, evenals in de nog volgende afdelingen, niet meer gespeeld, aangezien die niet meer van belang zijn voor de bovenste of voor de onderste plaatsen. Heren III, de stoomwals, speelde volgens een eigen (wat griezelig) patroon. Eerst de 0-1-achterstand wegwerken en dan meestal in de laatste vijf minuten zodanig blijven doordrukken, dat ten slotte nog gewonnen werd De Leus dense semi-veteranen wonnen op één gelijkspel na al hun competitie-wed strijden en eindigden ook in de pro- motie-competitie op de eerste plaats. Ja, de oudjes" deden het niet slecht. De eindstand was 1. Leusden 3 11 gesp 21 pnt. 35-18 2. Gooische 9 12 gesp. 19 pnl. 46-15 3. Be Fair 9 11 gesp. 12 pnt 30-28 4. Laren 10 12 gesp. 11 pnt 26-30 5. Soest 5 12 gesp 8 pnt 24 pnt 18 pnt 11 pnt 10 pnt. 80- 0 53-29 20-35 37-30 petitie af met het verwerven van de rode lantaarn Dat toch op de laatste plaats geëindigd werd ligt eigenlijk meer aan de te korte duur van de competitie dan aan de kwaliteiten van het elftal, want juist tegen het einde werden de puntjes verzameld. 1. Shinty 12 gesp. 2 Maarsscn 3 12 gesp 3 Huizen 5 12 gesp 4 Barneveld 3 11 gesp. 5. Maarn 4 12 gesp. 6. Culemborg 3 12 gesp 7. Leusden 4 11 gesp Over Dames 1 niets dan lof. Na een zwakke start kregen Almita Meesters en Nell Bendien van hun teamgenoten zoveel panklare ballen voorgeschoteld en die hebben ze wel erg bruin ge bakken Dat coach Pim Goldsman de elf dames zo goed naar zijn hand kon zetten, is een verdienste apart en dat feit heeft mede bijgedragen tot de top positie van Leusden I en zoals U uit de ranglijst kunt opmaken met een doel- gemiddelde van ongeveer 4-1 en dat is lang niet slecht. pnt 17-45 6 pnt 15-32 5 pnt 15-54 1 Leusden 2. Baarn 3. V.V.V. 4. Huizen 5 Phoenix 6. Lelystad 7. Weesp 8. Barneveld 14 gesp 23 pnt 42-16 14 gesp 20 pnt 34-15 14 gesp 20 pnt. 23-16 14 gesp 18 pnt 30-12 14 gesp 13 pnt 24-19 14 gesp 7 pnt. 21-47 14 gesp. 5 pnt. 11-42 14 gesp. 4 pnt. 21-39 Ook hier kreeg Lelystad 2 punten in mindering wegens niet opkomen. Dames 11 tenslotte heeft volledig vol daan aan de gestelde verwachtingen Men had alleen de pech, dat Laren 5 onklopbaar is gebleken De fraaie 2e plaats was evenwel voor Leusden II 17-32 7 pnt. 17-30 7. Baarn 6 11 gesp. 2 pnt 16-34 Heren IV Niet ieder elftal kan kam pioen worden en dat deed Heren IV dan ook niet. Het vierde sloot de com- 6. Schaerweyde 13 11 gesp. Laren 5 13 gesp 25 pnt. 68- 6 2 Leusden 2 12 gesp. 15 pnt. 26-28 3 Baarn 3 12 gesp 14 pnt 34-21 4. Amersfoort 4 13 gesp. 14 pnt 26-23 5. Schaerweyde 6 14 gesp. 14 pnt 29-29 6. Huizen 4 14 gesp. 9 pnt 32-38 7. Gooische 8 14 gesp. 8 pnt. 22-56 8. Schaerweyde 8 14 gesp. 7 pnt 15-51 En hiermede zijn wij dan gekomen aan het einde van het eerste competitie- seizoen. Het tweede werpt evenwel haar schaduwen al weer vooruit. Rond half juni moet het aantal elftallen, waarmee de MHCL aan de nieuwe competitie wil deelnemen, worden opgegeven aan de bond. Het bestuur van de Leusdense hockeyclub zou het bijzonder op prijs stellen, wanneer zij, die zich nog willen opgeven als lid, dit dan wel zo spoedig mogelijk doen. Ook al om t.z.t teleurstellingen te voorkomen. Zijde lings in dn verband vermelden wij nog, dat het districtsbestuur van de hockey- bond dezer dagen besloten heeft, de minimumleeftijd voor jongens te stel len op 8 jaar en voor meisjes op 9 jaar .Veekoopman" Bokkers met zijn bokje, dat het op den duur ook niet meer zag zitten. LEUSDEN - Morgenavond zal in de kantine van de vogtbalvereniging Roda '46 het 5-minuten snelschaaktoernooi van de Leusdense schaakvereniging van start gaan. Het wordt dit jaar voor de derde maal door de schaakvereniging georganiseerd en begint dus al aardig op een traditie te lijken Bij onze vo rige mededeling hierover kwam het ,,open" toernooi niet direkt uit de verf Wij willen u er nogmaals op attent ma ken dat dit toernooi bestemd is voor alle schakers die mee willen dingen naar de titel „Snelschaakkampioen van Leusden". De organisatie heeft beslo ten de inschrijvingsdatum tot vanavond 24.00 uur te verlengen daar er voor méér deelnemers ruimte is gemaakt. Het startsein zal precies om 7.15 uur gegeven worden. Dit is noodza kelijk omdat er 15 partijen gespeeld moeten worden, zodat alle deelnemers gelijktijdig beginnen en eindigen. Iedere ronde zal door een gongslag beginnen en eindigen Helaas is de heer P v Heugten die het toernooi sponsort door drukke werkzaamheden verhinderd de eerst set te doen. Om u nogmaals een indruk te geven dat naast de eer om snelschaakkampioen van Leusden te zijn ook de prijs aantrekkelijk is volgen hier de prijzen: Groep A B C D E Groep A B C D E le prijs 2e prijs 3e prijs f225,- f 100,- f 60,- f125,- f 75,- f40,- f 60.- f 35,- f20,- f 40,- f 30.- f20,- f 35,- f 25.- f20,- 4e prijs 5e prijs f40,- f25,- f35,- f20,- f20,- f 15.- f15,- f10,- f15.- f10,- Als u niet meedoet bent u toch van harte welkom om dit „vakwerk" eens van nabij mee te maken De schaak vereniging „Leusden" zal dit gebaar van belangstelling zeer op prijs stel len en wie weet wordt u door dit festijn zo aangetrokken dat u een regelmatige bezoeker van de schaak club wordt. Aanmeldingen voor het snel schaaktoernooi bij de heer J. v. San ten, Wilgenlaan 1, Leusden, tel. 03496- 1332.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 15