ENK HOOGERWAARD NIEUWE RAINER-COACH BIJ IMPALA /ioor aanschaf bakoven isschool „Klimop" ield fancy-fair 1 Gezellig schoolfeest Rossenbergschool lP.G.M. kerstenbeker Kela-modelwoning in Groenhouten Bulkboeken 1.50 en 1.75 2.25 ZESDE KLAS VAN „DE VALLEI" OP BEZOEK BIJ DE GEMEENTE Uitslag ballon wedstrijd Blijhof „Hekkesteeg" wordt tijdelijk afgesloten LEUSDENSE RALLY-CROSSERS SUCCESVOL IN GENDT Poging tot diefstal van toeter Idlkdag 5 JUNI iy/D LEUSDER KRANT EUSDEN-CENTRUM - Op de al- ene ledenvergadering van de vol- alsectie van Impala, die vorige donderdag in één van de bij tjes van de sportzaal ,,de Meent" i gehouden, kwam als belangrijkste naar voren, dat de dames-selec- >jms een nieuwe trainer-coach krij- Dat is niemand minder dan de !s enige tijd in Leusden wonende flklasse-trainer Henk Hoogerwaard gaat zich bemoeien met dames it is natuurlijk een grote eer voor Leusdense dames, maar het zal teslist niet direct meevallen. Vol- foorzitter P A. van Roosendaal, raard zeer verguld met het aan- ken van Hoogerwaard, kenschetste i als een oefenmeester, die in VL 3trainingsuren verwerkt Veeltijd r grapjes zal er nu niet overblij- unes I is in het afgelopen seizoen kampioen geworden en Dames II bij na Willen de Leusdense dames „bij blijven", dan zal er gewerkt moeten worden en daar staat Hoogerwaard garant voor Voorzitter Van Roosendaal opende de niet zo druk bezochte vergadering met een hartelijk welkom. Eigenlijk is de geringe belangstelling niet zo goed te begrijpen, want de onderlinge verstandhouding bij de volleyballers is uitstekend. Dat bleek onder meer ook uit het zeer gezellige verloop van de vergadering De normale agenda punten werden vlot afgewerkt. Behalve Dames I waren ook Dames V en Heren I afdelingskampioen geworden. Het le dental is het afgelopen jaar gegroeid tot 210 senioren (waaronder circa 30 recreatie-volleyballers) en 85 junio ren Totaal dus 295. De diverse Impala-secties treden voortaan ook zelfstandig op in monetaire zaken In de begroting voor het ko mende seizoen viel vooral de post zaalhuur op. Bijna f6.500,- of iets minder dan de helft van de te ver wachten inkomsten gaan hieraan op! De huidige huur van de sportzaal (f 10,- per uur) is bepaald geen kleinigheid, te meer daar de ruimte slechts plaats biedt voor één speelveld. Impala gaat de aanstaande competitie in met 17 a 18 teams Volgens de heer Van Roosendaal is de zaalhuur in Groen houten hoger dan waar ook in de omge ving. Een vraag is of dat nodig is in een groeigemeente als Leusden. De periodiek aftredende penning meester J. van Loenen werd met al gemene stemmen herkozen en ook de samenstelling van de diverse com missies stuitte niet op problemen. Het ging allemaal erg democratisch en het lijkt er op dat ieder der aanwe zigen nu wel één of meer baantjes bij Impala heeft. Na de rondvraag sloot de voorzitter Van Roosendaal de vergadering. zondag 25 mei werd onder ideale weersomstandigheden de A.P.G.M. •stenbeker die tot dusver 2 keer gewonnen werd door Barneveld, verspeeld. i fraaie bokaal moet drie maal achtereen gewonnen worden, wil men zich er altief eigenaar van noemen. ACHTERVELD-BARNEVELD leteen vanaf de aftrap nam de ver- ;de Achterveld-ploeg(v.a. degebroe s Wout en Jaap Schouten) het ïni- lef Na 5 minuten nam de thuis- de leiding toen na een goede Jrloopbal van Jan Kerkhof Herman :enbeek kon scoren Wim de Jong eg een corner te nemen, en via een linger belandde de bal in het doel voor Achterveld. De Barneveldse ^aartsen met 3 watervlugge Am- lese spelers combineerden te lang met succes te opereren, Na rust Achterveld opnieuw de betere g en vlak voor het einde van de iplaatselijke ontmoeting was het op- Wim de Jong die, terwijl degas- bleven staan voor buitenspel, kon ren: 3-0. ITERVELD - HOOGLANDERVEEN ls altijd in toernooien waren dj> glanderveriers bijzonder enthóu- it Onder aanvoering van good-old 1 van Drie namen zij voortdurend initiatief. Achterveld kon echter eerste scoren. Bij een goede een combinatie van Jan Kerkhof en lBoersen kon de laatste onhoudbaar Ipunten. Rust: 1-0 jirekt na rust hadden Johan van Bek- c.s. het in de verdediging zwaar [ïerduren John van de Burgwal e de bal slecht weg, precies in de voeten van midvoor Wim Meuleman. Deze aarzelde geen moment met schie ten, en gesteund door de sterke wind was de bal onhoudbaar voor doelman Bertus Tolboom. Fel werd er nog ge vochten om het winnende doelpunt, maar de stand bleef gelijk 1-1. ACHTERVELD - SCHERPENZEEL Dit was de mooiste wedstrijd van het hele toernooi Achterveld, gesteund door de wind, was geen moment de mindere van Scherpenzeel dat 3 klas sen hoger speelt, namelijk 4e klas KNVB Het talrijk opgekomen pu bliek heeft met volle teugen kunnen ge nieten van goed en sportief voetbal In de tweede speelhelft kwam Achter veld net wat adem tekort en kon Scher penzeel via 2 doelpunten van links buiten Gert Vermeulen aan het langste eind trekken. Het meest opvallende bij Achterveld was dat het wel een familie-elftal leek, want het merendeel van het team be stond uit gebr. Van Bekkum, gebr. Schouten en Gebr Hak. ACHTERVELD-ZWALUWEN VOORUIT In de laatste wedstrijd tegen de Utrechters zagen we een thuisclub die enkele zeer goede scoringskansen toch nog om zeep wist te brengen. Piet Vos speelde na lange tijd gebles seerd geweest te zijn weer mee en was vaak voor de goal van de tegenpartij te vinden, echter zonder succes Johan v. Bekkum counterde vaak en uit één van deze counters kon de snelle Jan Kerkhof de bal op maat afgeven aan de deze middag bijzonder snelle Jan Boer- sen. Deze scoorde dón ook onhoudbaar 1-0. Tot ieders verbazing werd het doelpunt afgekeurd. Jan Kerkhof zou hands gemaakt hebben. Met volle in zet heeft Achterveld er nog van alles aan gedaan, maar zonder succes. Het bleef 0-0 VERDERE UITSLAGEN Zondag 25 mei 1975: Hooglanderveen-Zwaluwen Vooruit 1-0 Hooglanderveen - Achterveld 1-1 Hooglanderveen - Barneveld 2-0 Hooglanderveen - Scherpenzeel 0-1 Scherpenzeel-Zwaluwen Vooruit 0-0 Scherpenzeel - Barneveld 1-0 Scherpenzeel - Achterveld 2-0 Barneveld - Hooglanderveen 0-2 Barneveld-Zwaluwen Vooruit 0-1 Barneveld - Scherpenzeel 0-1 Einduitslag 1Scherpenzeel 2. Hooglanderveen 3 Achterveld 4. Zwaluwen Vooruit 5. Barneveld De prijsuitreiking werd verricht door de voorzitter van Achterveld, de heer H. J. Legdeur EUSDEN-CENTRUM - Zaterdagmiddag 31 mei werd in de Rooras-Katho- basisschool „Klimop" aan de Zonnedaren te Leusden-centrum een lende fancy-fair gehouden. Deze fancy-fair werd georganiseerd om het ontbrekende bedrag ad. f400,-- (f800,00 was reeds betaald) voor de [eschafte klei-bakoven bijeen te brengen. Oudervereniging, onderwijzers en leren zetten hun schouders er onder om dit bedrag voor de oven te four- De fancy-fair werd een volledig schoolgebeuren. Alles werd verzorgd de Evenementen commissie, waarin de heren Blaas, Anten en Verhoeve stimulerende krachten zijn, en door de onderwijzers en de leerlingen, opbrengst was f1750,--! *ee maanden geleden ongeveer be nen met het voorbereiden. Maan- 26 mei werd met de eigenlijke op- daadwerkelijk een aanvang ge it De stands werden opgericht, en begon met het timmerwerk. De feente Leusden was zo vriendelijk neen geringe vergoeding de stands •bikbaar te stellen Het Rad van otuur werd welwillend terbeschik- gesteld door de heer Sjoerds de Hervormde Gereformeerde draad te Leusden-Zuid. De ge- >- en muziekinstallatie werd ver- id door het oudercommissielid, de Wildenburg PRIJSJES VISSEN. ■dere klas had zijn eigen stand Saniseerd, en zorgde voor de be ding daarvan tijdens de fancy- De eerste klas had een grabbel- gemaakt, en daar kon je leuke sjes uit te voorschijn toveren De klas had gezorgd voor hetblik- gooien, waar velen hun krachten irlijk op gingen proberen De der das had het in de hengelsport chtmet het oog op de opening tiet visseizoen op 31 mei Je kon een vouwstoeltje gaan zitten, en een lange hengel met een mag- e eraan in een groot aquarium prijsjes vissen vierde klas had zich op de 'wedstrijden geworpen Op maar J zes sjoelbakken konden de lief hebbers de ronde houten schijven naar hartelust over de planken laten glijden. Voor 25 cent per persoon konden drie amateurs tegen elkaar sjoelen. De overwinnaar kreeg maar liefst 50 cent uitgekeerd, zodat elke wedstrijd de klas 25 cent voor de bakoven opleverde. Bi] de vijfde klas kon men ringen om flessen gooien, en bij de zesde klas kon je met torentje trekken al lerlei leuke prijzen winnen. De zesde klassers hielpen trouwens mee op de gehele fancy-fair. ROMMELMARKT Er was ook een héél gezellige rom melmarkt, waar je voor een prikje de gekste en gezelligste dingen kon kopen. Verder was er een handvaardigheids- stand, waar spelletjes werden ver kocht die door de kinderen zélf waren gemaakt. Er stonden opder meer leuke broodmandjes, bakjes voor aante keningen, kleine vogelhuisjes, gevloch ten onderzetters, prullenmanden enzo voorts. Het Rad van Avontuur werd continu gedraaid onder aanvuring van de wel bespraakte heren Anten en Blaas, die dan ook veel geld in de wacht wisten te slepen Op het zwarte bord hield de heer Verhoeve, die overigens ook zorgdroeg voor de algehele financiering, als een volleerd marktmeester de stand van de fancy-fair van uur tot uur bij. Het was een drukte van belang, en de sfeer was zéér geanimeerd. In een hoekje traden een aantal oud-leer lingen op Zij begeleidden op de gitaar een tiental plaatjes van de groep ,.Mud" die zij voor deze gelegenheid met veel geestdrift hadden ingestudeerd. Elders moest het gewicht van de bakoven, waar het geheel om draai de, worden geraden. Met het goede antwoord kon je een fondue-set win nen. Er was maar één man in het gezelschap aanwezig, die het juiste gewicht van de oven kende. WAARZEGSTER. Ook de waarzegster ontbrak niet. Achter een gordijn voorspelde ze je de toekomst. Als de bezoeker binnen kwam bediende ze met haar voet een knop je, en dan ging er onverwacht een rood lichtje in een glazen kom bran den Velen lieten zich verleiden bij deze geheimzinnige dame naar binnen te gaan. Een leuke attraktie was de moge lijkheid voor de leerlingen om zich af te reageren op de onderwijzers. Een aantal kinderen had de portretten van Zuster Imelda, Mevrouw Dix en de heren Bos, Hogenboom, Lindeman en Riewald getekend. Met een grote bal kon je op die portretten een knopje raken, en dan hoorde je de stem van de getroffen leerkracht. Vanzelfsprekend ook hier: een enorme belangstelling' Last but not least was er een bar, waar je gevulde koeken limonade, kof fie en worst kon kopen. De belangstelling voor de fancy- fair was overweldigend. De organi satoren waren beduusd. Na drie kwar tier was de stand voor de oven reeds bereikt Om 18 00 uur was een be drag van maar liefst f 1750,-- bijeen gebracht En Zuster Imelda kon ge rust zijn om 20.00 uur was de gehele school weer opgeruimd, en met ver eende krachten ,.aan kant gemaakt"! Concentratie en spanning bij het nngvissen Foto Janus Visser kompleet boek in krantenvorm van bekende Nederlandse auteurs per stuk. Nu ook in het Engels, Duits en Frans per stuk. t.w Engelse reeks: 1 F. Scott Fitzgerald: „The Rich Boy" (verhalen) 2 Evelyn Waugh: „The Loved One" Duitse reeks: 1. Peter Handke: „Die Angst des Tormans beim Elfmeter" 2 Bertolt Brecht: „Der Kaukasische. Kreide Kreis" Franse reeks: 1. Albert Camus: „Noces/L'étè" 2. Rabelais „Gargantua et Pantagruel" (selectie) Verkrijgbaar bij LEUSDER KRANT Finnmark 3 - Leusden-Centrum. LEUSDEN/CENTRUM - Maandag morgen 2 juni werden de leerlingen van de 6e klas van de Christelijke basisschool ,,de Vallei" op het ge meentehuis ontvangen door de heer Polak. De klas had meegedaan aan de mo- numententocht en waren door hun onder wijzer van tevoren geïnformeerd over Leusden Er barsten heel wat vragen los over het verkeer, de geschiedenis en het bestuur van Leusden. Maar ook vragen over het milieu, de uitbreiding en de Schoolsteegbosjes. Voorlichtingsambtenaar, de heer Po lak, trachtte alle vragen - tijdens een glaasje limonade - zo goed mogelijk te beantwoorden Zo'n 1/ uur later ver trokken de kinderen met heel wat in formatie weer naar school. 00r scherpenzeel LEUSDEN/CENTRUM - Op vrijdag 30 mei j.l. hield de Rossenbergschool te Leusden/Centrum weer haar tra ditionele schoolfeestdag. Door de ge weldige medewerking van vele ouders, kon dit jaarlijks terugkerende feest, nog grootser worden opgezet dan in voorgaande jaren het geval was. He laas werkten de weergoden tijdens de voormiddag niet al te veel mee, maar dat mocht de vreugde niet drukken. De organisatoren hadden een gevarieerd programma samengesteld, waarin iedereen in gelijke mate aan haar of zijn trekken kwam. Voor de klassen 1, 2 en 3 begon de morgen met allerlei spelletjes, zoals touwtrekken, bal- schieten, eierrace, zaklopen, hinder- nisbaan enzovoorts. Na de pauze om ongeveer tien uur (wie dacht er eigenlijk nog aan pau zeren"') werd de ochtend voortgezet met een leuke film, getiteld: „Kuifje en de zonnetempel" Ook de traktatie ontbrak natuurlijk niet. De klassen 4, 5 en 6 werkten hetzelfde programma af, zij het in omgekeerde volgorde Dat een en ander bij de kinderen wel degelijk in de smaak viel, ge tuige de volgende uitspraak van een van hen: en je hoeft er nog niet eens iets voor te betalen" Tijdens de middagpauze werd er gezamenlijk „overgebleven" Buiten het zelf meegebrachte lunch pakket werden de kinderen nog getrak teerd op poffertjes en pannekoeken, die verstrekt konden worden dank zij de bereidwillige medewerking van enkele moeders. Rond één uur werd alles in gereed heid gebracht voor een tweetal orien- tatie-puzzeltochten. Klas 1 en 2 verken den hun eigen omgeving met als thema „ons dorp" In groepjes van tien en onder leiding van ouders werd er ge zellig gewandeld en gepuzzeld Klas 3-4-5-6 hielden een onentatie-speur- tocht in „Den Treek". Hun thema was „het bos" Hierbij konden de kinderen spelenderwijs kennis maken met ons dierbare milieu Hoe het wel moet en hoe niet Alle opdrachten waren hier op afgestemd. Aan het slot van beide tochten konden de leerlingen de gewon nen punten inleveren tegen huizen, bomen, beesten etc. om zo hun eiger „dorp" of „bos" te maken. Deze werkstukken zullen binnenkort in de hal van de school tentoon worden gesteld. Rond kwart voor vier kwam met de laatste traktatie ook een einde aan deze bijzonder geslaagde schoolfeestdag. Het onderwijzend team van de Rossen bergschool wil van deze gelegenheid gaarne gebruik maken om een ieder hartelijk te bedanken voor hun spontane medewerking, in het bijzonder de ou dervereniging, die een en ander finan cieel mogelijk maakte, de firma die gra tis de geluidsinstallatie ter beschik - king stelde, de heer Pannekeet, die voor de filmvertoning zorgde, de poli tie van Amersfoort, die zorgde voor een veilige oversteek, de boswachter van Den Treek-Henschoten b v en last but not least de vele moeders, die deze dag voor hun en andermans kinderen tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. LEUSDEN/CENTRUM - Bij de bal lonnenwedstrijd, die Blijhof met haar 15-jarig bestaan hield, zijn er zo'n 800 ballonnen de lucht in gegaan. De afgelopen week zijn er 27 mel dingen binnengekomen van gevonden kaartjes. Hoewel de mogelijkheid niet uitgesloten is, dat er nog meer binnen komen, wil Blijhof nu reeds de namen van de kinderen bekend maken, waar van de ballonnen gevonden zijn Zoals bekend is de eerste prijs een transistorradio, maar er zijn nog meer leuke dingen aanwezig. De prijzen zul len morgenmiddag (vrijdag) om 16 30 uur in het clubgebouw aan de kinderen uitgereikt worden. De namen van de kinderen van wie de ballonnen tot nu toe gevonden zijn, met daarachter de plaats waar ze ge vonden zijn José Hack, Hamersveldseweg 81, L Achterveld; E. van het Klooster, Ha mersveldseweg 14, L Achterveld; An gela Schuring, Rossenberglaan 15, L Barneveld; Dick van de Heuvel, Barne veld; Merel Bakker, Aragon 28, L Veenendaal, RowaldAchterberg, Raven horst 5, L Veenendaal; Renoud Hof, Galicië 2, L Lunteren, Jan Kelder man, Ede; Nico, Bruinhorst 1, L Ede, Gellius Kaars, Sijpestein, L Ede; José Lieshout, Hamersveldseweg, L Ede; Elene Bosma, Kleinhorst 15, L Benne- kom; Marian van Dijk, Bennekom; Han- neke van Dijk, Brinkhorst, L Bennekom Daniel Achterberg, Ravenhorst 5, L Bennekom, Jolanda Tijmesen, Wilgen laan 50, L Bennekom, Irene Gaasbeek. Wiggeruslaan 13, L Wageningen; Wim Overvelde, Otterloo; Marcel Fiese- ler, Doorwerth, Ronald Grit, Terberg- horst 15, L Ewijk; Marcel Kippesluis Terberghorst, L Ewijk, Alette Hooijer, Lijsterbeslaan 9, L Eist, Hilda van Buu- ren, Brinkhorst 4, L Eist; Erna van 't Klooster, Hamersveldseweg 14, L Ulft; Hans Hofstee, Krakhorst 2, L Lunteren; Bart Klare, Dashorstl, L Lunteren; John-Erik van 't Klooster, Veenendaal. Deze kinderen worden morgenmiddag om half vijf in het clubgebouw ver wacht LEUSDEN - Met ingang van 9 juni a.s. zal de Hamersveldseweg tus sen de spoorlijn Amersfoort-Rhenen en de Leusbroekerweg, beter bekend als „De Hekkesteeg", worden afge sloten voor alle verkeer voor een periode van vijf weken of langer of korter, afhankelijk van de werkzaam heden die voor de uitvoering nodig zullen zijn. Een verhit duel op de evenwichtsbalk. Foto Janus Visser GENDT - Op het geheel vernieuwde en aan de internationale eisen aange paste „Granita"-circuit in Gendt bij Nijmegen, organiseerde de M.A.C. Gendt de eerste rallycross-wedstrijden De vorige crossen, die meetelden voor de diverse titels, werden op het „Eu- ro"-circuit in Valkenswaard verreden. Voor de twee coureurs van de Cross Vereniging Leusden werd het in Gendt een groot succes. In de strijd om het internationale rallycrosskam pioenschap werd René Groeneveld (Daf 66) uit Achterveld (of is het net Bar neveld9) op grootse wijze winnaar vóór Gerard Heynes en Leo Stuyvenberg. Joop v d Hengel uit Stoutenburg (NSU) heeft zijn nieuwe sponsor, de zijspan- crosser Fons van eugten van bar „de Finish een goede dag bezorgd door in de C-klasse, het nationale rally crosskampioenschap, knap als 2e te ein digen, achter de VW-rijder Piet Wou ters, maar vóór Paul Hitzerd (Renault Alpine) Joop v d. Hengel is dit jaar weer ouderwets in vorm en de moge lijkheid van promotie naar de inter nationale klasse is geenszins uitge sloten Intussen kunnen wij u ook nog mel den, dat de rallycross m Leusden op 10 augustus a.s. op een nieuw circuit ten zuiden van Alandsbeek definitief doorgaat. Ook het „motoi -music-week- end" op 16 en 17 augustus gaat door ADVERTEREN KOST GELD, NIET ADVERTEREN KOST MEERVraag onze advertentietarieven. De Leusder Krant bereikt het grootste d^el van inwoners van de gemeente Leusden. LEUSDEN/CENTRUM - Direkteur Piet van HeugtenvanKela-Tapijtopende gisteren (woensdag) een modelwoning aan de Korenschoof nr. 2 in Plan Groen houten Deze modelwoning, die bijzonder smaakvol ingericht is. behoort tot één van de vele koopwoningen, die binnen kort opgeleverd zullen worden Kela le verde voorheen uitsluitend tapijt in te gels in kamerbreed tapijt, thans ismen overgegaan op algehele interieurver zorging waarvan de nieuwe modelwo ning een treffend voorbeeld is Kela Dresenteert in deze woning haar pro- dukten op een aangename wijze en toont de verschillende mogelijkheden van in richting en stoffering Vindt men in deze woning niet de meubels en stoffering van zijn of haar keuze dan kan men nog een kijkje gaan nemen in de toon zalen van Kela in Soesterberg" alwaar het hoofdkantoor gevestigd is In de mo delwoning op de Korenschoof nr 2 is iedereen van harte welkom om geheel vrijblijvend te komen kijken De openingstijden vandeKela-model- woning zijn als volgt, 's woensdags van 14.00-18 00 uur, vrijdags van 14.00- 18.00 uur en van 19.00-21.00 uur, 's zaterdags en op zondagen van 11.00- 17 00 uur (Foto Janus Visser). LEUSDEN - Maandag 26 mei vond bij het zwembad een poging tot dief stal van een sirene van een bromfiets plaats. De zéér jeugdige dader werd op het politiebureau gehoord, en naar huis gezonden. Afdeling pupillen- Zomeravondvoetbal: sUitslagen: Denkla Boys - Jowi Boys Piren Boys - Pebo Boys Joko Boys - Henber Boys Aljo Boys - Wilver Boys 1-3 0-1 4-0 1-1 0-13 Edjola Boys - Wilro Boys Toernooi CJVV: Roda Dl en El wonnen samen de le prijs en voor de 2e keer de wissel- beker. Toernooi Valleivogels: E4 de le prijs Zomeravondvoetbal Celtic kampioen FC Twente kampioen FC Twente - leiders 0-3 Toernooi Unitas: Roda B - 4e prijs Roda a - 2e prijs Roda B - Roda c 1-0 Toernooi DVSA te Amerongen: El - le plaats E2 - 2e plaats E3 - gedeelde le plaats Deze drie elftallen wonnen samen de verenigingsprijs. 7 juni sportdag voor alle pupillen, aanvang 8.45 uur. Toernooi FC Horst - Roda A v 8 30 Toernooi FC Horst - Roda a v 8 30 Scherpenzeel - Roda b v 12 15 Scherpenzeel - Roda c v 13 15 Scherpenzeel - Roda d v 14.15 r

Leusder Krant | 1975 | | pagina 13