B E i nelschaaktoernooi „Leusden" geslaagd OVERWINNINGEN VOOR DE HAAIEN .n mini-Olympiade werd Behendigheidszwemmen werd toch succes EERSTE VERLIES VOOR HAAIEN I Tennisvereniging Lookhorst feest i pDAG D JUNI iy/D LEUSDER KRANT LEUSDEN - Het was de afgelopen week een erg drukke week voor de Leus- dense waterpoloteams van De Haaien. Er stonden 6 competitiewedstrijden op het programma. Hiervan speelden de adspiranten er twee, de heren 2 ook twee, en heren 1 en heren 3 beide één wedstrijd. De heren 2 moesten het maandag 26 mei opnemen tegen De Fuut 1 Het leek alsof de heren 2 helemaal niet tegen een tegenstand opliepen want alles liep gesmeerd in de Haaien-gelederen. Het was in het eerste partje dan ook gelijk raak, want Ad van de Hulst kon de stand op 1-0 brengen. Gelijk daarna viel het tweede doelpunt. De makerer van was Jaap Wolswinkel. Door een on oplettendheid kon De Fuut 2-1 sco ren waardoor de spanning ten top rees Het was opnieuw Ad van de Hulst die de spanning brak en de voorsprong op 3-1 wist te brengen. Het tweede partje maakte De Haaien tot dominerende ploeg. Er werden nog twee doelpunten aan de voorsprong toegevoerd en wel door Ad van de Hulst en Jaap Wolswinkel. Ook in het derde partje werd er nog een doelpunt aan de 5-2 toegevoegd. Het was Hans van Mourik die hiervoor zorgde. Verder dan 6-1 kwamen De Haaien 2 helaas niet ADSPIRANTEN Op woensdag 28 mei behaalden de Haaienadspiranten, na hun 4-2 ver lies op de IJselduikers, een 10-0 over winning op de adspiranten van De Vaart. Door deze overwinning behaalden de ad- spiranten hun eerste 2 punten binnen en hevelden gelijk hun doelpunt-gemiddelde een heel eind op. De adspiranten konden, van hun snel heid gebruik makend, in het eerste partje voor een voorsprong zorgen van 4-0. Vervolgens namen ze ook het initiatief in het tweede partje. Er werd slecht ge schoten door de Haaien-adspiranten, maar ondanks dat werd de stand toch op 7-0 gebracht. Het derde en tevens laatste partje leek erg veel op het tweede partje Ook nu werden weer drie doelpqmten ge scoord. De 10-0 overwinning werd met blijdschap in ontvangst genomen door de Na deze wedstrijd waren de heren 2 weer aan de beurt en moesten het op nemen tegen een oudere ploeg nl. De Amer 5. De Haaien 2, die er opnieuw hard tegenaan gingen, wisten ook deze met een 5-2 stand in hun voordeel te beslissen. De achterspelers en voor spelers combineerden goede aanvallen en ook het keeperswerk mocht men voor treffelijk noemen. De doelpunten werden gescoord door Co de Rijk (2x), Ad v/d Hulst (lx), Cees Deenik (lx) en Chris v/d Wel (lx). LEUSDEN - Zaterdag 31 mei orga niseerden Blijhof, de Herv./Geref. Jeugdraad en de Katholieke Jeugdbe weging wedstrijden in het behendig heidszwemmen in het Leusdense zwem bad. Het deelnemersaantal niet nogal te gen, want slechts 25 kinderen waren op dit evenement afgekomen. Desondanks had men toch wel de indruk dat de wed strijden geslaagd waren. De 25 deelnemertjes waren in drie leeftijdsgroepen ingedeeld, n.l een groep van 6 en 7 jaar, één voor de 8, 9 en 10 jarigen en een groep voor de kinderen van 11, 12 en 13 jaar Winnaar van de eerste groep werd Jaap Geluk, de tweede prijs was voor Karin Pot en Ralph Aalbers ging met de derde prijs naar huis Bij de tweede groep, de 8-10 jari gen gingen de prijzen respectievelijk naar Lisette van Dijk, Erna Roesing en Monique van de Heide. De eerste prijs bij de groep 11- 13 jarigen werd gewonnen door Mar- tijn Woudstra terwijl Willem van Burg stede en Frank Pot respectievelijk beslag legden op de tweede en derde prijs. Als laatste onderdeel van dit behen digheidszwemmen werd een afvalrace gezwommen Hier kwam als winna res Marjon Grootendorst uit de bus Tweede werd Frank Pot en derde Frank van Opijiren De prijzen wer den uitgereikt door de heer D. He- meltjen, aan wiens deskundige leiding het tevens te danken was dat alles prima verlopen is. LEUSDEN - Zaterdagavond 14 juni zal de tennisvereniging „Lockhorst" een midzomernachtfeest houden, het geen een gradioos gebeuren gelooft te worden. Voor één avond zullen de tennisschoe- LEUSDEN - Op dinsdag 27 mei moest het eerste team van de Haaien haar eerste twee verliespunten slikken en wel tegen Zeist 2. Het team van Zeist speelde het wa terpolo met een wat verouderde tac tiek n.l. een midvoor en de overige vijf spelers op het midden- en achterveld. Hierdoor waren er bijna geen mogelijk heden voor de snelle ploeg van de Haaien door de verdediging van Zeist te bre ken. Zeist 2 won deze wedstrijd dan ook met 5-3 wat voor de Haaien een onverdiend verlies betekende De drie doelpunten werden gescoord door Jack van Broekhoven, Chris van de Wel en Rob Hakker. Ook het heren 3 moest een competi tiewedstrijd spelen en wel tegen het geroutineerde AZ PC 6. Het eerste doelpunt dat viel was in het voordeel van AZ PC. Maar de Haaien lieten het niet op zich zitten en scoorden via Gerard van Gils 1-1. ^ÏDaar in de tweede speelperiode de AZ PC-ploeg wat verward speelde konden de Haaien met gevaarlijke coun ters tot bij het vijandelijke doel ko men Maar door gebrek aan baltech niek konden deze counters helaas niet benut worden AZ PC kwam door een paar vergissingen tot een 3-1 voorsprong maar deze voorsprong werd door de Haaien teruggebracht doordat Peter Berendse en Robert-Jan Mohl- mann beide konden scoren De Haaien 3 konden terugzien op een verdiend ge lijk spel. Op maandag 2 juni wisten de Haaien 1 hun twee verliespunten weer goed te maken door met 4-1 van VZC Rit meester te winnen. Alle doelpunten werden voor de gaaien gescoord door de voortreffelijk spelende Jack van Broekhoven. Ook de vele nieuwe com binaties klikten nu veel beter dan tegen Zeist. Op woensdag 11 juni hopen de Haaien 2 winstpunten te behalen op Zeist 2, zodat ze dan in de bovenste gelederen van hun klasse komen te staan De wed strijd op 11 juni zal om kwart voor acht aanvangen en gespeeld worden in het zwembad te Leusden. nen in de kast en de rackets in de spanners blijven, want inplaats van 's avonds een balletje slaan, wordt het een balavondje. Het feest zal worden omlijst door de fameuze muziek van het welbekende dixielandorkest ,,The Tempting Six" Een echt nostalgische avond dus met tiger rags" en when the saints". Dit feestelijk gebeuren zal plaats vinden bij de buren van de tennisvereniging, want voor deze avond zullen de feest vierders bezit nemen van het gezellige clubhuis van RODA De gasten worden tussen 21 00 en 21.30 uur verwacht. Behalve de leden van Lockhorst zijn ook de introducés van harte welkom. De tennisvereniging roept allen op deze avond te komen, maar er wel aan te denken dat er de 14e juni niet ..gesingled" kan worden. Het feest zal geheel in het teken van de .mixed" staan. rathon" ofwel 2 maal in looppas om een voetbalveld, kastiebalwerpen, hoog- en vèrspringen en handbalwer- pen. Elk der onderdelen, behalve de marathon, werd beloond met een let ter A t/m E, naar gelang de pres tatie, waarbij de ,,E" het beste re sultaat was. Voor alle onderdelen een ,,E" was het .einde", dat evenwel voor weinigen was weggelegd Als voor- teresse) gaven blijk van belangstelling. beeW nem|n wp Bob6L6ljdeBs de bezor. nieuwe leden, maar zuiver uit in- De organisatie van de sportdag be rustte bij de heer J. van Rootselaar met medewerking van mevrouw J. Til- lieu van de afdeling Sport en Onderwijs van de gemeente Leusden. Mevrouw van Rootselaar was er ook, met haar EHBO- tas, die gelukkig niet gebruikt behoef de te worden. Terwijl op dat tijdstip de meesten van ons nog op één oor lagen, waren de heren Van Daatselaar, Van Bokhorst en Prinsen (van Open bare Werken) rond 6 00 uur al in de weer met het in gereedheid brengen van de diverse strijdperken en na afloop van het feest bleven zij evenmin werkeloos. De geluidsinstallatie, waarmede de heer Van Rootselaar duidelijk ver staanbaar het programma regelde, was beschikbaar gesteld door de fa Coen v d. Berg. De heer S Polak, hoofd van de ge meentelijke voorlichtingsdienst, wist ons nog te vertellen, dat zo'n 14 a 15 jaar geleden met deze sportdagen is begonnen. Uit de gehele gemeente Leusden (Hamersveld, Leusbroek, Stoutenburg en Achterveld) deden toen 7 of 8 scholen mee en gesport werd destijds aan de Asschatterweg. Gebrek aan geld was toen al een groot probleem Om de kinderen uit elkaar te kunnen houden werkte men, net als nu, met rugnummers. Uit drie cijfers bestaan de rugnummers waren duurder in aan schaf dan twee-cijferige. Om de kosten te drukken vond men een leuk foefje. Er werden twee series half-afgewerkte nummers van 1 t/m 99 aangeschaft en wel zwarte en rode. Onder het voorwendsel van naailes werden ze op de VGLO-school in Achterveld omge zoomd en voorzien van ombindlintjes. De heer H. van Woudenberg (wet houder van Sportzaken) en de al eer der genoemde heer S Polak vertegen woordigden op de sportdag het gemeen te-bestuur Ook de voorzitter van de nieuwe sportstichting, de heer B. W. Peddemors en de hockey- en korfbal- voorzitters, resp. de heren J Bernard en H. an Duinkerken (niet op zoek naar Spanning bij de start van elke snelloop Drie leerkrachten, die ook de allereer ste sportdag hebben meegemaakt, waren nu nog actief bezigenZr. Imelda mej. B. Ykema en de heer A M. van Aken vonden het nu wel veel drukker dan 14 jaar geleden, maar nog net zo leuk als toen KLEINE OLYMPIADE Het was gezellig druk op de sport velden van het BB-park. Tien scholen uit Leusden-Centrum en -Zuid (gis teren was Achterveld aan de beurt) deden mee. Alleen Kinderland" ont brak, aangezien ze daar nog geen 5e en 6e klassen rijk zijn. Voor de jeugd was de sportdag een machtige afwis seling t o v een normale woensdag ochtend met taal of rekenen. Voor de leerkrachten betekende e.e.a. natuur lijk meer werk, maar voor zover wij vernamen deed men het graag, vooral nu het weer zo meewerkte- De sportdag leek een beetje op een kleine Olympiade en bestond uit zes onderdelen 60 meter snelloop, de „ma- Foto Janus Visser. ger van onze wekelijkse ..korfbal- prikkel", die bere-trots kwam ver tellen, dat hij 1 x een A en een B gehaald had en 3 x een C, terwijl hij als derde was geëindigd in de ren om het voetbalveld Na drie onderdelen volgde een pau ze. De kinderen kregen een flesje prik en de leiders een bakje troost, voor rekening van het gemeentebestuur aan geschaft in de door de Antilopenda- mes Van Duinkerken, Hueting en Os- nabrugge ..bemande" kantine. Zij be heerden de gehele dag ook het fris- drank- en snoepwinkeltje en verdien den hiermede nog een aardig centje voor hun club. De sportdag verliep geheel volgens het schema en tegen 12.30 uur was het feest afgelopen. De diploma's worden binnenkort op de scholen uitgereikt Vier 6e klassers eindigden in de totale uitslag met een ,,E" en omdat 1975 het jaar van de vrouw is, waren het drie meisjes en één jongen. Het waren Hélène Rekkers van de open- In vogelvlucht over het springtouw tijdens het hoogspringen Foto Janus Visser ilSDEN - Het open snelschaaktoer- rju Leusden, dat afgelopen vrijdag li derde maal werd georganiseerd ie schaakvereniging Leusden" ir een groot succes geworden. Niet i omdat er een opkomst was van JSDEN/CENTRUM - Op het Bur- ester Buiningpark werd vorige «oensdag de schoolsportdag 1975 ien voor de 5e en 6e klassers Het werpen van een bal ader J Wagenaar chtte openingszet. weer en het enthousiasme van de lei ding en van de leerlingen maakten van deze mini-Olympiade een groot succes. Aangezien deze sportdag deel uitmaak- zodanig, maar uitsluitend om minimaal te voldoen aan bepaalde eisen. Het mee doen aan de wedstrijden was hetbelang- rijkste en dat resulteerde in de deel name van niet minder dan ruim 550 jongens en meisjes. eweldige inzet voor een goede prestatie bij het verspringen. Foto Janus Visser bare basisschool 't Palet, Wilma van der Hulst van de Christelijke basis school Hamersveld, Carolien Leydes en Carel Venema, beiden van de open bare basisschool de Wegwijzer. Volle digheidshalve geven wij hier nog de per school gesplitste resultaten: A B C D E O.b.s. de Wegwijzer 2 38 26 -10 2 O.b.s. de Hobbit 1 28 19 6 0 O.b.s. 't Palet 6 17 25 12 1 Chr. b.s. Loysden 2 29 22 6 0 Chr. b.s. Hamersveld 2 24 30 51 0 Chr. b.s. de Vallei 0 6 9 1 0 Chr. b.s. Groenhorst 1 33 28 11 0 R.K. b.s. Rossenberg 4 26 24 14 0 R.K. b.s. Klira-op 5 21 26 1 0 Ger. b.s. Leusden 0 4 8 1 dao 80 regionale schakers, ook akers zoals Ph du Chattel, se- Snelschaaktoernooi Leusden. Foto Janus Visser nior-kampioen van de Sticht Gooise Schaakbond en B. Carlier, junior-kam pioen waren erbij. Om kwart over zeven startte de voor zitter van de schaakvereniging met het verwelkomen van de schakers. Te vens dankte hij de zustervereniging ,,Roda" voor het belangeloos beschik baar stellen van de voetbalkantine en de heer P. van Heugten van Kela tapijt voor het sponsoren van het toernooi De Leusdense wethouder de heer Wa genaar opende daarna officieel het toer nooi door het doen van de eerste zet aan een der meer dan 40 schaakborden. Hierna kon het geklikklak van de schaak- klokken beginnen. In vier en een half uur werden 630 wedstrijden gespeeld. Eerst drie selectieronden van drie par tijen, waarna indeling in vijf groepen volgde. Nadat er nog door iedere deel nemer zes partijen gespeeld waren kon wedstrijdleider Joop van Santen om streeks kwart voor twaalf de prijs winnaars bekend maken. Dat Philip du Chattel niet alleen een goed schaker, maar ook een goed snel schaker is, bewees hij door in de eerste groep nummer een te worden met ruime voorsprong op Van de Linden, Etmans en Carlier die gezamenlijk tweede werden Behalve met een bos bloemen ging de jeugdige Amersfoorter 225 gul den naar huis. EINDKLASSERING A-groep- 1. Du Chattel, Amers foort; 2. Van de Linden, Maarn-, 3 Etmans, Bunnik, 4. Carlier, Utrecht; 5. Van Ingen, Bunschoten; B-groep: 1 H P v. d. Spek. Leusden, 2. J. A. Klem, Soest; 3. Huiser, 4. L. de Boer, Leusden; 5. mevr Heemskerk, Amers foort. C-groep: 1. C. Smit, Nijkerk; 2. C. v Buren; 3. Eggerman, Zeist; 4 Ee- rink, Den Haag, 5. W A. v. d. Laaken, Leusden. D-groep: 1. P. Karis, Leusden; 2. J. Mosterd, Leusden; 3. N. Loman, Amersfoort; 4 G. Boekenoogen, Amers foort; 5. B. Uneken, Leusden. E-groep: 1. H. v. Dijk, Vreeswijk; 2. King, Amersfoort, 3 H. Peperkamp, Amersfoort; 4 H Huisman, Amers foort; 5. H. Snijders, Leusden. iomfator van het Leusdense Snelschaaktoernooi neemt de heer Du Chattel yale eerste prijs in ontvangst uit handen van wedstrijdleider Joop van Foto Janus Visser.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 15