Dames Achterveld vierde in toernooi ut Meinten gaat ten met de N.W.U. voor behoud lur de Junior imnes oppermachtig in KPJ- letbaltoernooi in Achterveld RODA SLOOT ENERVEREND VOETBALSEIZOEN AF MET GESLAAGD FEEST ACHTERVELD-DAMES VERLOREN VAN MINERVA S.V. Achterveld hield jaarfeest Zomerreisje KPO als altijd gezellig Het vijfde team van Roda '46 zaterdag behaalde het kampioenschap. Foto Janus Visser. van Dijk. Montaghards vond het toen tijd worden om eens wat terug te doen, en door een mis verstand in de toen wat rommeli ge Roda '46-defensie werd het 1-3 Roda '46 ging weer iets rustiger spelen en bouwde zo een snelle aanval op die tot een voorsprong leidde van 1-4 in het voordeel van de roodhemden. val, maar liet haar tegenstander rustig komen. Toch kwam Roda '46 aan een voorsprong van 2-0 en wel door resp. Joh. van Bar- lingen en C. van Soeren. In de tweede helft ging Roda '46 direkt in de aanval, wat re sulteerde m een 3-0 voorsprong Doelpuntmaker was dit keer W LEUSDEN - Zaterdag 31 mei was het dan zover, vlak voor de afsluiting van het seizoen was er toch nog een kampioensfeestje te vieren en wel van het 5e van de afd. zaterdag. Het 5e elftal moest aantreden tegen Montag- nards uit Amersfoort. Roda '46 ging niet al te gretig in de aan- IJAG 5 JU.1I 1975 LEUSDER KRANT ACHTERVELD - SV Achterveld hield op zaterdagavond 24 mei j.i. in de feestelijke versierde kantine van het Kerstens Sportpark een avond voor de afsluiting van het seizoen. Het werd een grandioze avond, ook al omdat het bestuur voor een goede band had gezorgd „Popeye Er wa ren 120 leden en donateurs die de stemming er goed in hielden Op een gegeven moment werd het liedje gespeeld van de zak van Sin terklaas, en daar kwam de heer C. Bothof binnen als de vertegenwoordi ger van de heer Fons van Heugten. Uit de zak van Sinterklaas kwam een zestal trainingspakken. Voor alle lei ders van de elftallen van SV Achter veld, aangeboden door de heer Fons van Heugten. Om ongeveer één uur dankte de voor zitter alle aanwezigen voor de gezel lige avond. TERVELD - Afgelopen zondag leerde de KPJ-afdeling Ach- op het Kerstens Sportpark een vol verlopen voetbaltoernooi imes- en herenelftallen. Deel- zou worden door de afdelingen oogland, Eemnes, Leusden en veld. Leusden kon helaas geen bij elkaar krijgen en moest af in de plaats van de Leusdense verscheen nu Hoogland 2 en het 1 van de SV Achterveld verving usdense herenteam. 3 deelnemende elftallen werden oules ingedeeld en voor de drie «plaatsten uit elke groep waren ige sportbekers beschikbaar, verden aangeboden door Bar de Bar-café Buitenlust en de fir- Ebr. De Vor, alle uit Achter- i werd zeer sportief gespeeld iQ dus nog wel!) en de eindstand leren poule A was: gesp. pnt. noes 1 3 6 iterveld 1 3 3 Achterveld 5 3 2 «gland 1 3 1 beren poule B werd het emd- toent: mes 2 4 8 lerveld 3 4 5 terveld 2 4 4 16 gland 2 4 2 ie; ones 3 4 1 le! de dames van Eemnes lieten nel onbetuigd en ook dit team ongeslagen kampioen. De eind- hikking was hier nnes 3 6 terveld 3 3 gland 2 3 3 gland 1 3 0 leze afdeling eindigden Achter- Hoogland 2 gelijk en kreeg ACHTERVELD - De dames van SV Achterveld namen op zondag 25 mei deel aan een toernooi van Limvio uit Baarn. Zij behaalden daar een vierde prijs. Er waren twee poules van vier clubs. Achterveld was in poule B ingedeeld en speelde de eerste wedstrijd tegen 's Gravenland en won met 2-0 door doelpunten van M. van Laar en B. v d. Hengel. De tweede wedstrijd tegen Osdorp 2 eindigde in een gelijk spel, 0-0. De derde wedstrijd tegen Limvio 2 eindig de in 0-0, ondanks het feit dat Ach terveld voortdurend in de aanval was. Achterveld eindigde hierdoor op de eerste plaats in haar poule en moest het opnemen tegen nummer twee van poule A. Dat was Minerva. Deze wed strijd bleef ook 0-0. Had Achterveld deze wedstrijd Vrouwe Fortuna aan haar zijde gehad, dan waren zij in de finale gekomen. Maar met penalties moesten de dames de meerdere er kennen in Minerva Achterveld moest dus spelen om de 3e en 4e prijs tegen Limvio 2. Evenals in de voorgaande ontmoe ting tegen deze club was Achterveld sterk aanvallend. Maar het leverde geen doelpunten op Wel een keer tegen de paal en een keer op de lat, dus weder om pech voor Achterveld. Ook hier moesten penalties worden genomen en daar is Achterveld niet sterk in, dus men moest genoegen ne men met de vierde prijs. Om de dames niet te kort tedoen, wil len we twee meisjes noemen J. Boo- nen en H. Schouten, die in dit toer nooi voor het eerst als 15-jarige hun debuut maakten. Zij zullen er best komen Met meer ervaring en spelin zicht zal dat m de toekomst een ver sterking betekenen voor de dames-af- demg. ACHTERVELD - De dames van SV Achterveld speelden donderdagavond 22 mei in Utrecht tegen Minerva. Minerva was met volledig net zomin als Achterveld, en bet spel ging daarom gelijk op. Na ongeveer 10 min. kwam er een goed gespeelde bal van L. de Vette op de vrij staande M. van Laar, die de uitgelopen Minerva-keepster met een prachtige boogbal passeer de. Dat betekende 1-0 voor Achterveld, hetgeen tot de rust zo bleef. Na de thee ging Minerva er stevig tegen aan om de achterstand weg te werken, maar de achterhoede van Ach terveld met aan het hoofd T van Wes- terlaak hield goed stand Toch bleef Mi nerva komen en de gelijkmaker bleef dan ook niet lang meer uit Na 10 min. was het 1-1. Minerva rook de overwinning en bleef komen. Na 20 minuten werd het 2-1 voor Minerva. Achterveld liet het er niet bij zitten en ging het opnieuw proberen. Maar de keepster van Miner va kon met ver uitlopen verder onheil voorkomen. vc TERVELD - Maandagavond ver- i het werk-comité van de Tour |or in hotel ,,de Roskam" te eld. Over zeven weken is de eer in het dorp. Anders gezegd: rordt kort dag en er is nog heel doen". Voorzitter Wout Meinten ;le keurig op tijd 18 van de 24 §1 nu de tour-organisatie. De no- no de vorige vergadering en rrerslagen van secretaris Joh. rijver en penningmeester Joop N g werden accoord bevonden, lfc [ter Meinten gaf nog een over- ia de diverse commissies, die odig vlot werden aangevuld. Het Hemaal bijzonder snel, maar K s ook moeilijk anders te ver- i. ichterveldse jeugdwielerfestival ;tl «nmaal een spektakel van snel- souplesse. Nadat de tourleider idige stand van zaken uit de had gedaan kwam het klap- id de vergadering voort uit de nodspurt van Herman Legdeur. rfe kwam het hele peleton in De situatie voor dit jaar oielijk, wat de aanmelding der aers betreft, nog lang geen com- angelegenheid en ook nu weer bet verschil van mening tussen bterveldse organisatie en de (de wielerbond) over het voe- reclame op de coureurstruien lekke tube en opgave uit te De wielerbond blijft stug staan standpunt van geen trui- e en verbiedt tot nu toe haar eelname aan de Tour de Junior. >It als gevolg, dat het deelne- ld voor de a.s tour nog maar irca 50% bezet is. Hoewel de wielerunie schijnbaar achteloos voor bij gaat aan de rijke 18-jarige traditie van Achterveld en elke medewerking weigert, heeft een onderdeel van die zelfde wielerbond wel de hulp gevraagd van de Achterveldse koersinrichters WSV de Volharding had bij de Ronde van Midden-Nederland assistentie nodig en kwam daarvoor uitgerekend te biechten bij de Tour de Junior- organisatie. En dat is niet consequent' Maar goed, op deze vergadering kwam men toch wel duidelijk tot de slotsom, dat medewerking van de KNWU nood zakelijk is om de Achterveldse wie lerweek voor de jeugd in leven te hou den. Zonder het prijsgeven van de eigen identiteit wil men nu zo spoedig moge- Lijk trachten met de wielerunie tot een vergelijk te komen. Nog deze week zal de heer Meinten contact zoeken met consul Oskam om de zaak nog vóór de a.s. tour (van 21 t/m 26 juli) rond te krijgen. Wij Pegrijpen, dat het een moeilijke zaak is voor de mannen van het Achterveldse buitengebeuren, maar ook wij zijn van mening, dat de omvangrijke zaken rond de Tour de Junior onder de huidige omstandighe den, alleen nog maar te regelen zijn wanneer èn de organisatoren in Ach terveld én de wielerbond elkaar zullen vinden. Eén ding staat echter vast: wat er ook gebeuren gaat, de 18e Tour de Junior gaat beslist door! Wij doen graag nogmaals een oproep aan alle jongens (en meisjes) van 12 t/m 15 jaar, die mee zouden willen fietsen. Meld je alsnog zo spoedig mo gelijk aan. Het informatie-adres is: W. Meinten, H. van Viandenstraat 9 te Achterveld, telefoon 03425-1983. ACHTERVELD - Het jaarlijkse zo merreisje van dg KPO is een fijna dag geworden Zesenveertig dames namen eraan deel. Men vertrok om half negen richting Tilburg, waar de AB fabrieken bezocht werden. Bij aankomst kregen de dames eerst een kopje koffie, waarna men rondge leid werd. Een vrouw hield een inlei ding aan de hand van foto's die m een toonzaal op een muur waren aange bracht. De ruwe schapenwol wordt eerst schoongewassen in soda en zeep, dan goed gespoeld en gedroogd Daarna wordt de wol gekleurd en gespind, waarna de klossen in de kelder worden opigeslagen om dan gebruikt te worden m de weverij De verschillende patro nen worden daar gemaakt, waarna de dekens geruwd worden om ze donzig te krijgen Behalve dekens worden in Tilburg ook overgordijnen, spreien, mantels en japonstoffen gemaakt Na de excursie gingen de dames naar de kantine, waar weer koffie gedronken werd. In de kantine werden drie lappen stof verloot. De winnaressen waren: mevruuw H. van Dijk-Esveld, mevrouw T van Hamersveld-van de Burgwal en mevrouw G Voskuilen-van de Bedum Het bezoek aan de fabriek was afge- lojien. en men toog naar de Ei teling. Na het bezoek aan dit sprookjesland ging de reis door Brabant naar Ren- kum, waai naar hartelust gegeten werd van deze geslaagde dag Men vond het jammer dat de dag voorbij was, maar volgend jaar gaat men weer. Een spelmoment uit het KPJ-voetbaltoernooi van de wedstrijd Achterveld- Hoogland. Foto Janus Visser. het zeer talrijke publiek de prettige sensatie van een beslissing door middel van strafschoppen Onder dave rende toeiuichingen werd pas in de 3e' serie penalty's beslist dat Achter veld het net iets beter wist te ver sieren dan de Hooglandse meisjes. Goed weer verhoogde de stemming op en rond de velden van het Ker- stens-stadion. Ook de vlotte organi satie, de muziek en de medewerking van SV Achterveld droegen bij tot het zeer geslaagde voetbalfeest en na tuurlijk niet te vergeten de scheids rechters, die ettelijke kilometers heb ben moeten hollen om de boel leuk in de hand te houden. Wel, de heren W. en A. Brundel (Amersfoort), v d. Grift (Hooglanderveen), Van Dalen en Ruitenbeek (beiden Achterveld) deden het uitstekend. In de loop van de zondagavond vond in café-bar Buitenlust de prijsuit reiking plaats. Eemnes was duidelijk de sterkste KPJ-afdeling. In elke groep eindigde een elftal uit Eemnes aan de top. Ongeslagen en zonder ook maar één doelpunt tegen. LEUSDEN-CENTRUM - Je zou het bijna niet meer geloven, maar van avond komt er tenslotte toch nog een einde aan het Roda-seizoen 1974-1975. De belangrijke beslissingswedstrijd Roda (za.) - V.O.P., met als inzet een plaatsje in de zaterdagse eerste klas se, is echt de laatste hap van de wel zeer omvangrijke voetbalkoek van dit jaar. Het was me anders het seizoen- tje wel. Bestuur en spelers zijn nu wel aan vacantie toe. Roda had de beslissingswedstrijd graag op 31 mei willen spelen, omdat op de avond van die dag door de Leusdense club het competitie-einde feestelijk gevierd werd. Maar in Utrecht zag men dat niet zo zitten en het KNVB -afde lingsbestuur hield voet bij stuk. Roda stoorde zich daar echter wei nig aan en het slotfeest ging, net als trouwens verleden week de „open dag" gewoon door. Voor hen, die dat ■nog niet wisten, is zaterdagavond in het Roda-clubhuis meer dan duidelijk geworden, dat de Leusdenaren be halve met voetballen ook best uit de voeten kunnen als het om feestjes bouwen gaat Roda-administrateur J van Santen was op het slotfeest de scheidsrechter en de avond verliep volledig naar wens. Als eerste kreeg voorzitter J P H. v d. Berg de gelegenheid te zeggen, wat hij op ziin hart. had. Zichtbaar opge lucht door de verlossende uitspraak van de KNVB in de onverkwikkelijke affaire rond de promotie van Roda (een voetbalvoorzitter is ook maar een mens) heette hij de vele aanwezigen van harte welkom ln het bijzonder de vertrekkende zaterdagtrainer A. C Leander en echtgenote en de nieuwe oefenmeester M Ruitenberg, even eens vergezeld van zijn wederhelft Het welkom gold ook de heren H. van Wou denberg en S. Polak, resp wethouder van Sportzaken en chef Public Relations van de gemeente Leusden, Ook aanwezig was architect D Op stelten en voor zover het U mocht interesseren het gaat nog steeds goed met zijn dwerggeiten en-bokken, waar over wij het hadden in onze krant van 2 mei jl. De heer v d. Berg memoreerde, dat het afgelopen voetbaljaar nu eens niet was uitgegaan als de bekende nacht kaars Roda 1 (zo.) gepromoveerd en Roda 5 (za.) werd kampioen Hetzelfde gold ook voor junic-»" 8. die na ruim de helft van de competitie reeds kam pioen waren. Een wel heel mooi sluit stuk van dit seizoen zou de promotie van Roda 1 (za.) kunnen vormen. De met enig „boe"-geroepontvangen heer Van Woudenberg kwam desondanks voor de microfoon om Roda namens het gemeentebestuur te complimenteren voor'de behaalde successen. Voorzitter v d Berg dankte de wethouder voor zijn felicitaties en ontnam het „boe"- geroep alle grond met de mededeling, dat achter de schermen hard wordt gewerkt aan de zo nodige uitbreiding van de mogelijkheden voor Roda. Hij be klemtoonde met een fikse bos bloemen het vertrouwen van zijn verenigingsbe stuur in het streven van de wethouder. GEVARIEERDE AVOND Het grootste gedeelte van de feest avond werd gevuld door het zeer ge slaagde optreden van het cabaret „Nee- clichee" o.l.v. de Leusdenaar Jan de Koning met medewerking van Ruth Walter, Marry de Koning, Allard Teu- ne en Paul Poulissen. Dit op 18 ok tober 1974 in Amersfoort gedebuteer de gezelschap, dat nu al zowat aan haar twintigste optreden toe is ge komen, volgde weliswaar niet hele maal het keurig gedrukte programma, maar wist het publiek in voetbalstijl twee maal drie kwartier uitstekend te amuseren. Sterke uitschieters waren o.m har monie, ri-ant, het boodschappen doen bij Béate Use, maar bovenal het tem peramentvolle damesvoetbal. Vooral dit laatste nummer oogstte een da verend applaus en Roda mag zich gelukkig prijzen, dat deze voetbal koninginnen in een andere afdeling spelen. In de pauze tussen de beide speel- helften werd Gerard Hoogland gehul digd voor het feit, dat hij zich 12% jaar onafgebroken heeft kunnen hand haven in de selectiegroep van Ro da Hij was wat dit betreft, de derde in de Roda-reeks, met Gerard v. d. Belt en Jan Drost als illustere voor gangers Een zilveren herinnenngsschaal voor Gerard en een bloemetje voor mevrouw Hoogland waren de tastbare blijken van waardering. Na het tweede optreden van „Nee- clichee" gaf Henk Morren, de captain van Roda (za.) nog een privé-cabai et- B van Roda '46 behaalde het kampioenschap Foto Janus Visser. nummertje van grote klasse weg bij het aanbieden van het afscheidsge schenk aan de heer Leander. Na heel wat rekenwerk met zijn teamgenoten kwam Henk op de proppen met een „rapport" over de zaterdagtrainer, die in de zes jaar Roda-dienst rond de 54 000 km. tussen Wageningen en Leus- den in zijn auto heeft gezeten, op weg naar trainingen en wedstrijden van Roda. In die periode is hij 600 keer op het BB-park onder de warme dou che geweest en heeft hij - voorzich tig geschat - minstens 1800 fricandel- len en 9000 pilsjes (waarvan de helft als weggevertjes) bij de familie Kra mer besteld Hij moet zeker 7500 Caballero's in rook hebben laten op gaan. 300 telkens weer nieuwe mop pen hebben verteld en was. buiten de reistijden, zo'n 5700 uren van huis. Enfin, dat alles resulteerde in een heel mooi afscheidsgeschenk van de vereniging en mevrouw Leander, net weer ontslagen uit het ziekenhuis, kreeg als „troost" een keurige fruitmand. Ontroerd dankte de zaterdagtrainer het bestuur van Roda en vooral zijn jongens De zes Roda-jaren zal hij niet gauw vergeten en het enige wat hij nog hoopte, was de overwinning op VOP met als bekroning van zijn werk de promotie van zijn top-elftal naai de le klasse De heer v d. Berg haal de nog even aan, dat een trainer ge woonlijk „vertrekt", als het slecht gaat met zijn ploeg Hier is dat duide lijk niet het geval De .Tempting Six", een pittig band je uit Amersfoort, zorgde ervoor, dat wat tafels en stoelen plaats moesten maken voor de danslustigen en nadat voorzitter v d. Berg aan den volke de nieuwe zaterdagtrainer M. Rui tenberg had voorgesteld, gaf Roda(za.) hem bij monde van aanvoerder Henk Morren het volle vertrouwen van de spelers Ver in de kleine uurtjes liep het geweldig geslaagde eindfeest naar de finish Trainer Leander van de zaterdagafdeling van Roda '46 nam eervol af scheid van zijn vertrouwde club op een grandioze feestavond, overladen met cadeau's en prijzende lofuitingen nam hij een dankbare handdruk van Roda- voorzitter Jan van de Berg in ontvangst. Een scène uit het cabaretprogramma van Neecliché dat bij het Roda-publiek bijzonder veël sukses oogste n 1. Damesvoetbal. Foto Janus Visser.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 17