toda-zaterdag gaf trainer Leander :ijn afscheids-cadeaupromotie VEEL VERLIES VOOR LOCKHORST mamm W. MORSINK 2e IN BILJART- KAMPIOENSCHAP AMERSFOORT/LEUSDEN - De Leusdenaar W Sflorsmk (B.V Leus- den) behoorde tot de acht finalisten van het op 2 t/m 7 juni in café-restau rant de Lanteern te Amersfoort gehou den biljartkampioenschap bandstoten in de B-klasse van het K N.B.B.- district Eemland Elk der spelers had 7 partijen af te werken en de heren W Morsink en C Claassen (Amers foort) wonnen er 5. Zij eindigden beiden aan de top van het klassemant. waarbij het hogere moyenne van Claassen de doorslag gaf Deze speler had een gemiddelde van 2.21 en Morsink kwam op 1,94 het geen wel iets beneden zijn kunnen is. •n spelmoment uit de promotie-wedstrijd Roda '46 - VOP Foto Janus Visser De gemoederen laaide soms hoogop in het belangrijke promotieduel tussen Roda-spelers en de VOP-mannen. de goed leidende scheidsrechter wist de zaak goed onder controle te houden Foto Janus Visser Zijn moyenne in de vóórwedstrijden is 2,23 geweest Overigens was het een zeer fraaie prestatie van de Leusde naar EUSDEN - De zaterdagmannen van la bebbeD de scheidende Roda trai- Leander zijn fel begeerde af- eidscadeau gegeven. Er kwam wel beetje geluk bij maar zonder geluk rt niemand wel. Er waren, ondanks tbal op de televisie, enkele honder- Leusdenaren naar het veld van ersfoortse Boys gekomen om hun arieten aan te moedigen tegen V.O.P. was dan ook sfeervol langs de want de Roda aanhang liet zich niet onbetuigd en zweepte de mannen op tot het uiterste. De doelpunten en het eindsignaal werden dan ook met luide toejuichingen toegeroepen. ZENUWEN Bij de aftrap bleek dat men bij Roda de meeste zenuwen had; men speelde onsamenhangend, men plaatste ver keerd en als men de bal goed afgaf, dan stond deze of geen wel buiten spel. De V.O.P.-ers roken daardoor hun kans en gooiden alles op de aan val en Roda stond dan ook voortdurend onder druk. Moeilijkheden bleven niet uit. Na zo n 12 minuten trok de snel le V.O.P -buitenman „Jopie" de bal voor. Men rommelde even in de Roda- achterhoede en V.O.P. stond op 1-0. Roda was meteen klaar wakker en men trachtte de bakens te verzetten wat als nog niet lukte. Zo ging de strijd been en weer, maar doelpunten vielen er niet meer tot aan de rust. ker een ovatie toen hij op miraculeuze wijze een van dichtbij ingeknalde bal uit de bovenhoek ranselde De konditie ging spreken en de voor F. de Smalen ingevallen Ch. Krijgsman was dan ook een voortdurend gevaar voorde V.O P.- achterhoede, terwijl de favoriete Harry slechts door overtredingen kon worden afgestopt. TEGEN DE LAT In de tweede verlenging was Roda diverse keren dicht bij een doelpunt, terwijl aan de andere kant Roda geluk had toen de bal over doelman Dekker heen zeilde en tegen de lat aan ketste, de terugspringende bal werd lakoniek door Roda's doelman opgevangen Toen brak de laatste officiële mi nuut aan, Roda trok nog één maal ten aanval De bal rolde op het doel van V.O.P. af; een Roda man liep door, De Roda '46 zaterdag selectie. Foto Janus Visser Hany Kramer wint de lohan v. d. Pol-beker LEUSDEN - Zaterdag 7 juni j.l. heb- i de pupillen van Roda'46 onder prach- e weersomstandigheden het seizoen ;esloten met een gevarieerde sport- j. Per elftal, maar ook individueel ?ft men elkaar sportief bestreden. ze spelmorgen hield de 170 pupillen leiders aangenaam bezig. Na veel werk bleek dat de elftallen ,,D" 5 „E" 1 de meeste punten hadden rzameld en als winnaars uit de bus •amen. De totaaluitslag pupillen D5 20 punten Dl 17 punten D3 13 punten D4 9 punten D2 5 punten D7 4 punten D6 2 punten 2" pupillen El 18 punten E4 14 punten E2 11 punten E3 11 punten E5 8 punten LEIDERSWEDSTRIJD 's Middags was het de beurt aan de iders om de pupillen te laten zien ;t ze zelf nog in hun voetbalmars hebben De leiders van de ,,D" pu pillen bonden de strijd aan tegen de lei ders van de ,,E" pupillen. Tot aan de rust werd een behoudend en voorzichtig spelletje gespeeld. Waarschijnlijk ook al omdat de temperatuur wat aan de hoge kant was Na de rust begon de „strijd" pas goed en werd de ,,E" leider Flem- ming in het doel van de ,,D" leiders al snel door Visser en v d Bremer onhoudbaar gepasseerd. Daarmee hadden de ,,E" mannen echter hun kruit ver schoten en begon het vuurwerk aan de andere kant. Twee gave treffers van Kok en De Smalen brachten de stand weer in evenwicht Toen was het voor de meeste leiders de hoogste tijd om de douches op te zoeken en snelden de pupillen het kluphuis in voor de grote prijsuitreiking van het puntenklassement en het huldigen van de kampioenen. PUNTENKLASSEMENT Het puntenklassement is een waar dering en een stimulans voor de pu pil als hij komt trainen Extra punten kan hij verdienen als hij deelneemt aan de door de pupillencommissie ge organiseerde evenementen Dat waren in het afgelopen seizoen de Avond- Vierdaagse, zwemwedstrijden, straf schoppen, de wielercross het voetbal spel de veldloop, doelschieten en ingooi en en deelname aan de zomeravondvoet balcompetitie. Vier jongens, Eddy van Deuveren, Dik v. d. Heuvel, Harry Kra mer en John v. d Boom waren altijd present en onder dit viertal werd een transistor-zakradio verloot. Sportief stelde winnaar Harry Kramer de radio nogmaals voor verloting beschikbaar want hij had al een radio op zijn ver jaardag gehad. John v d. Boom was nu de gelukkige, evenals later Marcel Daatselaar en Marcel Wendel Zij wa ren het, die uit de groep van veertig trouwe leden, welke niet meer dan drie maal hadden verzuimd, het goede lot hadden getrokken De veertig prijzen van het puntenklas sement, de kampioens- en herinnerings vaantjes, de slaatjes, frikadellen, snoep en limonade alles vond gretig af trek bij het pupillenlegioen van Roda '46. Het seizoen is voorbij. Andere sporten en de vakantie maken plaats voor het „bruine monster". Op 4 augustus beginnen de trainingen voor het nieuwe seizoen Een seizoen zonder de hr Kramer, die om privé- redenen zijn pupillenwerk heeft beëin digd. Tot slot namens de pupillen heel veel dank aan de pupillen-commissie, de elftalleiders, de trainers, de chauf feurs, de scheidsrechters alsmede „gulle gever" Peel v. d. Hengel die met z'n allen hebben gezorgd voor een fan tastisch pupillenseizoen. EINDSTAND De eindstand van het pupillen-pun tenklassement van het seizoen 1974/75 is: 1. Harry Kramer 269 pnt. 2. Johan van Harten 256 pnt. 3. John Jansen 255 pnt. 4. Gert Wittenberg 253 pnt. 5. John v. d. Boom 251 pnt. 6. Ruud Hoksbergen 251 pnt. 7. Mark Osinga 248 pnt 8. Rudy Tolboom 247 pnt 9. Jos Oude Egberink 246 pnt 10 Cor Horst 245 pnt. 11. Liedes Vaartjes 243 pnt. 12. Wim Blom 242 pnt. 13. Bernhard Schoonbeek 241 pnt. 14. Job Voorburg 241 pnt. 15. Hans Kok 240 pnt. 16. Diederik Snip 240 pnt 17 Marc v. d Meer 239 pnt. 18. Tiemen Bosma 238 pnt 19. Laurens Boschman 238 pnt. 20. Dik v. d. Heuvel 238 pnt. 21. Eddy v. Deuveren 236 pnt. 22. Edwin Mulder 236 pnt 23 Frans v. d Berg 234 pnt. 24. Raymon Ruitenbeek 230 pnt 25. Wifned Schoonderbeek 230 pnt. Bij het gelijk eindigen in het punten klassement hebben de spelletjes 1-4 en 6 op de sportdag de doorslag ge geven. UITSLAGEN Scherpenzeel 1 - Roda 1 8-1 Scherpenzeel 2 - Roda 2 0-5 Scherpenzeel 3 - Roda 3 0-5 „E" PUPILLEN Scherpenzeel 1 - Roda 1 1-3 Scherpenzeel 2 - Roda 2 0-0 Scherpenzeel 3 - Roda 3 0-9 PROGRAMMA Zondag 15 juni. Roda Dl en D2 naar toernooi van Unitas vertrek 11.30 uur HERBOREN Na de rust een herboren Roda en de Roda-aanhang ging nog luider aanmoe digen. Zo kreeg de linkerspits algauw, vanwege zijn snelheid, de bijnaam Harry Zoef" en het was ook deze onverbetelijke strijder, die op een diepte pass doorging en na 10 minu ten Roda beheerst naast V.O.P. schoot een V.O.P back kwam er bij en de V O.P.-doelman was ook op weg naar de bal De V.O.P -back was er het eerst bij en raakte de bal vol, maar wel verkeerd, genadeloos hard floot de bal langs de verbijsterde keeper de touwen in: 2-1. Het veld was di- rekt overstroomd met juichende Roda- supporters, maar V.O.P protesteerde heftig tegen dit doelpunt, er was im mers voor buitenspel gevlagd. Maar na overleg tussen scheidsrechter en grensrechter bleef het doelpunt gel dig Zo verstreek het resterende ge deelte van de tijd en toen het eind signaal klonk, namen de Roda-aanhan- gers bezit van het veld. Men felici teerde elkaar, bloemen werden uitge reikt en een hossende en lachende Roda-ploeg trok richting kleedkamers. TRAINER LEANDER HAD ZIJN CADE AU GEKREGEN: PROMOTIE De nagenoeg volledige zaterdagteams van Lockhorst. LEUSDEN/CENTRUM - Het afgelo pen weekend is voor Lockhorst niet zo best verlopen. Kennelijk hadden de Leusdenaren last van de hitte Anders kunnen wij geen verklaring vinden voor het grote aantal nederlagen. Slechts twee van de vijf zondagsteams en maar één van de drie zaterdagploegen kwamen tot winst. Erger was, dat door deze resultaten drie Leusdensepromo tie-kandidaten werden uitgeschakeld. In de zondagcompetitie bleven Lock horst 1 en 2 op het overwinningspad Leusdens eerste team deed in de uit wedstrijd tegen N.M.C. uitstekend werk De Hagenaars verloren kans loos met 1-7. Lockhorst 2 won thuis- spelend met 6-2 van Rhijnauwen 2 Bij winst tegen Sassenheim a s zon dag worden de Leusdenaren kampi oen en die winst zit er wel in, dach ten wij De eerste ontmoeting tegen de ploeg uit de bollenstreek eindig de destijds al in een 6-2 zege voor Lockhorst. Leusdens 3e team trof het ongeluk kig door in de thuiswedstrijd tegen Rhijnauwen 3 net 1 matchpunt te kort te komen Het werd 4-4, doch de kampioenskansen zijn hiermee wel voorbij De 13-jarige Gijs Willem van Keulen speelde geweldig. Voor zijn met 3-6 verloren eerste set revan cheerde hij zich met 6-1 en 6-0. Ook de beide invalsters voor de ge blesseerde mevrouw Van de Doe de den het uitstekend. Mevrouw Van Vuu- ren won haar singel en mevrouw Vos met Marlies Rekkers het dames-dub belspel Het gemengd-dubbelspel met Gijs Willem van Keulen leek ook nog een winstpunt op te leveren, doch dc beslissende derde set ging helaas ver loren Lockhorst 4 leed een 1-7 neder laag tegen Rijnhuizen uit Jutphaas. Alleen Philip Kamerbeek kwam hier tot winst. Ook het jeugdteam Lock horst 5 verloor met dezelfde cijfers in de uitwedstrijd tegen Rhijnauwen 5. In de zaterdag-competitie trok Lock- host 1 aan het korste einde. De kam pioenswedstrijd tegen 't Schildt uit Woudenberg werd met 2-3 afgesloten en de Leusdenaren zijn hierdoor uit geschakeld voor eventuele promotie. Hetzelfde lot en met dezelfde cijfers onderging Lockhorst 2 tegen Soest- Zuid. Ook hier moeten de Leudenaren e nieuwe trainer van de zaterdagafdeling van Roda '46 de heer Ruitenberg, )lgde gespannen de verrichtingen van zijn toekomstige pupillen. Foto Janus Visser Grote vreugde van alles wat Roda was. Maar V.O.P. nam geen genoegen met de gelijkmaker en de strijd werd grimmiger. De beide doelen waren beurtelings in gevaar maar bij Roda bleef de wel zeer ijskoude doelman Dek ker de situatie de baas. Roda kreeg langzaam maar zeker de meerderheid door een betere konditie. Maar wat men ook deed, gescoord werd er niet meer zodat het bij de eindstand 1-1, verlengen was geblazen. Dat was wel de grootste sensatie van de gehele strijd. Het Roda legioen was onver moeibaar met zijn aanmoedigingen. En vlak voor het verstrijken van de eerste verlenging kreeg doelman Dek- Captain Siem Nieuwenhuyzen in volle concentratie van Gerard Rekkers namelijk naar de le klasse. het in het volgende seizoen nog eens over doen. Het zaterdagse herenteam, reeds berucht en binnenkort mogelijk beroemd, won deze week de kampioens wedstrijd tegen Rijnauwen met 4-2. A s. zaterdag volgt de beslissing in de ontmoeting met de degradatie-kan didaat uit de le klasse. Peter van Lin- schoten, de enige jeugdspeler in deze ploeg, won knap zijn singel Als het herenteam a s. zaterdag wint is er bij Lockhorst weer een reden voor een feestje. Dan promoveren de mannen

Leusder Krant | 1975 | | pagina 15