REDELIJKE OPBRENGST COLLECTE D.W.S. Achterveldse jeugd leverde goede prestaties op schoolsportdag E TRAC TRACTORSHOW COOR ACHTERVELD ZONNESCHERMEN Boekhandel Vos Opgeven tot 15 juni a.s. sierlijken schaduwrijk Cees Blom Probeer onze heerlijke tarwebollen, z.g. molenaartjes van echte boeren tarwe. Broodboetiek Onder den O/de Linde TEXTIELHUIS WIJNTJES Goed nieuws!!! VADERDAG, SIGARENDAG JAN JANSEN 229.75 VADERDAGCADEAU Bez Bezoekt onze 14 juni a.s. LAMBORGHINI TREKKER DONDERDAG 12 JUNI 1975 LEUSDER KRANT 9 ACHTERVELD - Enkele maanden geleden hebben wij u op de hoogte gesteld van de aktlviteiten die de mu ziekvereniging „Door Wilskracht Sterk' op touw wilde zetten ter gelegenheid van het veertig-jarig jubileum. Een be langrijk punt van het programma was de aktie voor nieuwe uniformen, waar voor de muziekvereniging aankondigde een huis-aan-huis-kollekte te gaan hou- den. Vorige week dinsdag is D.W.S. met de kollekte gestart. Tot nog toe is een behoorlijk bedrag opgehaald: f 1022,97. Dat bedrag werd opgehaald in de vol gende straten: Jan van Arkelweg, Ver- jaegde Ruyterweg. Walter van Amers- foortstraat, Hendrik van Vianden- straat, Pater Stromstraat, Bisschop van Dieststraat, Van Oldenbarnevelt- straat, Deliana van Weedstraat en Jacob de Bije-straat. Tijdens de kollekte belden de mede werksters van D.W.S. bij veertig adres sen aan. waar niemand thuis was. Men is van plan binnenkort daar nog een keer langs te gaan. Mocht uonverhoopt vergeten worden, dan kunt u altijd via de giro een bijdrage leveren. Het num mer is 3361580 ten name van de heer W A. van Hamersveld, Hendrik van Viandenstraat 21 te Achterveld. MINDER PRETTIG j Ook hebben sommige kollektrices tijdens hun werk wat minder prettige geluiden gehoord Sommige mensen, bij wie werd aangebeld, zeiden: ,,Ik geef niet aan jullie Jullie hebben toch pas nieuwe uniformen, nee dat is niet nodig" D W.S. voorzitter Wim Wouters zegt daarop: „Lange tijd voor dat wij geüni formeerd waren, hadden wij al hetülan om toch eens de vereniging in uni form te steken Maar het was voort durend gebrek aan geld wat ons er van weerhield Op initiatief van de heer Herman Baaiman trok de huidige voorzitter met nog een paar bestuursleden naar Nijmegen, want de heer Baaiman was te weten gekomen dat de Postharmonie al daar opruimde. Wij hadden een klein beetje geld tot onze beschikking, en die uniformen waren voor een prikje te koop. Op menig muziekconcours was Achter veld het enige muziekkorps wat niet in uniform liep, het geen natuurlijk geen afbreuk doet aan de muzikale kwaliteit. Maar wij voelden ons toch wel een beetje achtergebleven gebied Als ik mij goed herinner kochten wij daar in Njmegen 60 of 65 uniformen voor de overeengekomen zeer schap pelijke prijs We moesten echter alle uniformen nemen die er waren, of wij konden niets kopen", zo herinnert de heer Wouters zich. En hij vervolgt. ,,De beste werden er door de heer Baaiman (terzake zeer deskundig) uitgezocht Herman had ons tevens beloofd ze allemaal te keren, en ze voor de men sen pas te maken, hetgeen hem zeer wel is afgelukt. ZWEETDRUPPEL Hij is daar avond aan avond, en soms halve nachten aan bezig geweest en het heeft hem dan ook menige zweetdruppel gekost. Ik ben er van overtuigd dat hij menig keer bij zich zelf heeft gedacht. Mensen wat heb ik me aangehaald Van de uniformbroeken die nog over bleven heeft mevrouw Hoefkens-de Jong rokjes gemaakt voor de meisjes van de drumband die toen pas was opgericht Ook voor baar een complete lijdens weg, en menig keer als ik er 's avonds kwam kijken of om nieuwe afspraken te maken, heeft ze tegen mij gezegd dat ze geen gevoel meer in haar vingers had van die dikke stugge stof. Het was bijna geen doen voor haar, maar toch heeft ze het karwei geklaard. Maar dit gebeuren is nu inmiddels acht jaar geleden, en de uniformen tonen nu weer sporen van slijtage. Maar men moet wel bedenken dat deze al vijftien jaar oud waren toen wij ze in Nijmegen weghaalden Dus zijn ze inmiddels 23 jaar oud. Dat ze er voor sommige buitenstaanders nog heel knap uitzien komt omdat ze toen gekeerd zijn en men ze meestal op een afstand ziet", aldus de voorzitter. Hij noemt nog een nadeel van de uniformen: Bovendien zijn ze zo verschrikkelijk dik dat een optreden met warm weer gewoon een lijdensweg is voor de muzikanten Men moet er altijd de jassen bij aanhouden omdat er mensen bij zijn waarvan de broek te krap is geworden en hij dus niet dicht kan. Deze mensen moeten dus bretels dragen om hun broek op te houden. Zulke uniformen zouden eigenlijk vermaakt moeten worden, maar er is geen kleermaker die er intrapt, en bovendien zijn ze het arbeidsloon niet meer waard. Ik hoop dat ik met deze uiteenzetting overduidelijk ben geweest voor degenen die denken dat wij geen nieuwe uni formen nodig hebben. Moge dit een sti mulans zijn voor degenen die ons met gulle hand hebben bedacht of dit gaan doen als onze dames bij hen aanbellen", aldus Wim Wouters DE STAND D.W.S. heeft indertijd toegezegd we kelijks een overzicht van de stand van zaken te geven. Daarom hieronder de stand van dit moment. Ontvangen: Op de rommelmarkt gehouden in augus tus 1974 f4460.01 Van Dansvereniging Achterveld f 200,00 Per giro van een inwoner uit Amers foort f 50,00 Van een oude invalide man die in Amers foort in een ziekenhüis verpleegd wordt f 2,50 Van een vereniging uit Achter veld f 500,00 Tijdens de braderie voor het sukkelen met oude instrumenten f 108,40 Tijdens de voetbalwedstrijd tussen café 't Houteveen uit Hooglanderveen en café Buitenlust uit Achterveld f 108,60 Hier is gespeeld door vier muzikanten van D.W.S. Kente f 122,38 Aktie knipbeurzen f 300,00 Kollekte op dinsdag 3 juni j.l. f 1022,97 Totaal stand momenteel f6874,86 ACHTERVELD - Een week na de schoolsportdag in Leusden-Centrum en -Zuid organiseerde de afdeling Sport en Onderwijs van de gemeente het zelfde sportfeest voor de 5e en 6e klassers van de Achterveldse basis scholen. Het wat dreigend uitziende weer knapte in de loop van de ochtend flink op. Het bleef wel wat aan de frisse kant, maar om te sporten was het uitstekend weer. Ook ditmaal had de heer J. van Rootselaar, trouw ter zijde gestaan door mevrouw J. Tillieu, de leiding van de organisatie, waarbij hij een dankbaar gebruik maakte van de geluidsinstallatie van de firmaCoen v.d. Berg. De zeer actieve voorzitter van de Sportstichting Leusden, de heer B W. Peddemors, en de chef van de ge meentelijke voorlichtingsdienst, de heer Polak waren tijdens de hele sport manifestatie aanwezig Ook wat dat betreft telde Achterveld volledig mee. De vier plaatselijke basisscholen had den 140 jongens en meisjes afgevaar digd en om klokke negen begon de jeugd aan deze zeskamp. Zoals bekend gaat het op de school- sportdagen niet om het verbeteren van allerhande records. De jongelui kregen een uit zes onderdelen bestaand pro gramma voorgeschoteld. Bepaald een kleinigheidje was het niet Wat dacht u bijvoorbeeld van de 60 meter snel- loop? Om een „E" te krijgen (dat was de maximum beloning) moesten de jongens die afstand binnen de 9,6 se conden afleggen Het meisjes-maxi mum lag op 9,8 seconden. Alsof het niets was moesten daarna de deel nemers tweemaal in looppas om een voetbalveld hollen Het derde onder deel was het kastiebalwerpen. Dit vormt voor meisjes altijd een groot pro bleem, aangezien bovenhands gewor pen moest worden. Minstens 26 mete»* voor de jongedames en 44 meter voor de jongens leverde hier de ,,E" op. Na drie onderdelen volgde een pauze met limonade voor de athleten en kof fie voor de leiding. Bij het verspringen lag de ..E" ook ver weg 3.45 meter voor de meisjes en 3,70 meter voor de jongens. Ais u weet, dat 12 trot toirtegels achter elkaar gelegd maar 3,60 meter beslaan, is direct duidelijk, dat de verplichte springafstanden niet gering waren De eisen voor het hoog springen lag op 1,10 en 1.20 meter, waarbij alleen voorwaarts gesprongen mocht worden. Grapjes als de zgn. schotse sprong en de snoekduik waren niet toegelaten Tenslotte volgde nog het handbalwerpen met als topmini- mum 17 meter (meisjes), resp. 22 meter (jongens). Begin er maar eens aan. Dat er toch nog twee deelnemers waren, die in de totaaluitslag aan een „E" kwamen, was een hele beste beurt. Verleden week in Leusden haal den vier van de 550 mini-athleten deze prestatie. Richard Breedt Bruyn van 't Startblok en Marcel Boonen van Onze Wereld hebben het knap ge daan. Ook de onderwijzers en de on derwijzeressen hebben een leuke, maar wel drukke dag gehad Het wedstrijd- programma verliep zeer vlot en om goed 11.00 uur kon de heer Van Rootse laar beginnen aan het verwerken van de resultaten. Per school gerangschikt waren die als volgt: A B C D. E. O.b.s. *t Startblok 0 2 7 4 1 R.K.b.s. Onze Wereld 0 21 23 9 1 R K.b.s. St Jozef 0 13 26 13 0 N.H.b.s. Achterveld 1 7 8 4 0 Kerkdijk 44 - Achterveld. Met zonnige T-shirts, met fleurige zelfbinders, met prachtige overhemden en Stapp sokken wordt vaderdag 'n zonnige dag. HESSENWEG 321 - ACHTERVELD. TELEFOON 1390. Hessenweg 324 - Achterveld - Telefoon 1472. Opnieuw hebben wij beslag kunnen leggen op een zending Hollandse dames- en herenfietsen van uitzonderlijke kwaliteit voor zéér speciale prijzen, n.l. met 50.- korting op de adviesprijs. Deze fietsen worden zeer kompleet afgeleverd, dus inclusief lamp, slot, jasbeschermer, snelbinder, spatlap, sierbeugel en zijstandaard!! adviesprijs 279.75 BIJ ONS ECHTER SLECHTS dus 50.- winst voor u! Goedkoper slaagt u nergens' tweewielercentrum - Hessenweg 190-Achterveld. Telefoon 1225. L.s Ook hebben wij een grote voorraad kinder- en leugdfietsen in de zeer lage prijsklassen. Maar u vindt bij ons ook veie andere cadeautips, oa.: aanstekers pijpen spannende boeken portemonnees, portefeuilles e.d. pennen Het is werkelijk te veel om op te noemen, dus komt u zelf eens even kijken. ACHTERVELD - Verleden week deelden wij U reeds mee, dat de heer W. Meinten, de leider van de Achter veldse Tour de Junior, contact zou zoe ken met de KNWU om op een zo kort mogelijke termijn een oplossing te zoeken voor de geschilpunten tussen beide organisaties. Uit de reeds plaats gehad hebbende besprekingen valt op te maken, dat ook de wielerunle vóór het voortbestaan van de Achterveldse wielerweek is. Consul Oskamp uit Amersfoort be grijpt volledig de problemen van Mein ten c.s. Hij heeft intussen besprekin gen gearrangeerd met de heren van de sportcommissie van de wielerbond en het ziet er vooralsnog naar uit, dat de Tour de medewerking krijgt van de bond. Dan zijn ook de vraagstukken i z het renners veld opgelost, zodat het wielerfestival voor de jeugd van 15 t/m 15 jaar van een dreigende on dergang is gered. A s. maandag zal de hele kwestie vermoedelijk uit de doeken komen tijdens de geplande perscon ferentie. Inmiddels is ook het pro gramma voor de wielerweek bekend geworden Dat ziet er als volgt uit. 21 juli: 9 00 uur aankomst renners in Ons Gebouw (tot circa 11.00 uur). 13 00 uur opnamen ploegenfoto's. 13.30 uur persoonlijke tijdrit over 2250 meter. 18.45 uur wedstrijden op parcours van 3950 meter. 4 ronden voor de 12 en 13-jangen en 6 ronden voor de 14 en 15-jangen 22 juli: 10.00 uur ploegentijdrit over 2250 meter 18.45 uur wedstrijden als op 21 juli. 23 juli: 10.30 uur mini-tour voor de Achterveldse kinderen van 4 t/m 11 jaar. 18.45 uur wedstrijden als op 21 juli. 24 juli: 10.00 uur koffiedrinken met de adoptiemoeders. 18.45 uur wedstrijden als op 21 juni 25 juli; 18 45 uur wedstrijden als op 21 juli. 26 juli: 14.00 uur wedstrijden als op 21 juli. 20 00 uur grote feestavond met prijs uitreiking in Ons Gebouw Een dringend verzoek aan alle ren ners, die dat nog niet gedaan hebben, is dat zij zich nu zo spoedig mogelijk aanmelden (uiterlijk 15 juni)bij het toer- kantoor aan de Hendrik van Vianden- laan 9, Achterveld (tel. 03425-1983). Latere inschrijvingen worden beslist geweigerd. Vraag vrijblijvend inlichtingen. Glas-, verf- en benangspeciaalzaak. Wy Hessenweg 230 - Achterveld - Telefoon 1623 .Ie .p I* .Iv sp ep Sp Np Np Np Np Np Np Ue* Np Np Np /f» /p» «Xs «T* «T* *"T"» «T** 'T* «T* *T"» 'V" 'T" 'T* •'V* Voor een mooi naar Hessenweg 311 - Achterveld. Telefoon 03425-1425. II OD 13( Vrijdag 10-21 uur. Zaterdag: 10-16 uur. Wij tonen div. typen van de HESSENWEG 206 - ACHTERVELD TEL. 03425-1614

Leusder Krant | 1975 | | pagina 9