A Q a S3 ES A H B B xkhorstl en kampioen eusdens sport-) llerlei Haaien-poloëts in Breukelen aan de kop ipti Haaien beladen met medailles terug van kringkampioenschappen Anti lopenvoorzitter H. van Duinkerken Stetboys gelijk tegen Roda 5/7-com bi natie treedt af Geen promotie voor handballers IP (K isssmss' Oud-papier-actie van de Haaien voor Davos-trip Schaakkampioen nog niet bekend Stand inter gemeentelijk voetbal LEUSDER KRANT DEN/CENTRUM - Het afge- eekeinde is voor de Leusdense inisclub Lookhorst zeer suc- verlopen. In de zondagcompeti- Lockhorst I thuissp^lend met Sassenheim II. De Leusdense hiermede kampioen geworden nu zondag 29 juni a.s. een pro- (dstrijd spelen tegen Leusder- it Amersfoort. Delangrijke ontmoeting wordt Ceistad gespeeld. Lookhorst II uit tegen 't Lear II en is even- s kampioen geëindigd Ook dit >eelt op 29 juni een promotie- jd, vermoedelijk tegen Zand- II. Aan de uitwedstrijd tegeD «hield Lookhorst II een 4-4 el over en de Leusdenarenslo- cpmpetitie af op de 2e plaats. -st IV finishte eveneens als 2e lotte 7-1 overwinning op Vleu- Meern Het 5e team van de ïse club speelde uit en verloor met 3-5 van Griffensteyn VI HERENTEAM (ZA.) EERSTE KLASSER Feest was er ook bij het herenteam in de zaterdagcompetitie Volta II uit Amersfoort werd royaal met 6-0 ver slagen. De Leusdenaren promoveren nu naar de eerste klasse, de hoogste afdeling in deze competitie. De eerste partij (in feite de sleutelpartij) was de singel van Jan Peter van Doorn Hij verloor de eerste set met 3-6 en kwam in de volgende set al spoedig met 1-4 achter te staan Toen gebeurde een klein wondertje, want Jan Peter won uiteindelijk nog met 6-4 De slotset werd gewonnen met 6-3 en de game was voor Van Doorn. Dit spelverloop gaf het Leusdense team een geweldige steun en alle verdere partijen liepen uit op een zege voor de Lockhorsters. De beide overige zaterdagteams zijn, wat de competitie betreft, uitgespeeld. e zondagteam van Lockhorst, bestaande uit Margitte Bloemendal, Maryse en, Jan Lipjes, Gerard v. d. Brink en Henk Noordkamp. EUSDEN- CENTRUM asdagavond kwamdeAmers- tse Avondvierdaagse door iden en met name de groep aren. Als u ze niet gezieo it hebben, moet u de wan- irs wel geboord hebben. Oude leltoppers als Zoete Lieve itje, Sarie Marijs, Tip- iry en andere volksliederen ten door de drukkende avond- t. Het had soms wat weg zangles op school. Niet al- even mooi, maar wel hard ij tijden net zo vals als des- wandelaars hielden er de 1 mee in en vooral zij, die Dp deze derde (beslissende) d al aardig te kwaad begon- te krijgen Het is ook echt niks. vier avonden lang in een Ig marstempo zo'n eind te ten lopen. En als je er dan ergens mee kwam Niks De start was bij de Ju- i van Stolbergkazerne in de tad en na een overwerk van el uren plus nog eens zoveel iten was je ~ecies evenver aan het begin. Overwerk zonder resultaat en het werd niet eens betaald. Dat niet eens betaald Dat jnt tegenwoordig meestal wel aoeten Anders krijg je er geen hond voor, want voor gaat langzamerhand alleen nog maar de zon op. Goed, het is een vorm van sport en naar men zegt een ge zonde Als je de vier avonden op tijd je loopje hebt gelopen krijg je een medaille Die heb je zelf wel betaald via je inschrijfgeld, maar alleen een kniesoor valt daarover Kenners vonden het on danks de warmte uitstekend wan delweer Dat zal dan ook wel zo zijn, want er liepen in totaal ruim 7000 wandelaars mee Van piep tot stok Dat zijn er een hele boel Zowat evenveel als er vol wassen Leusdenaren zijn Kijk, als het er bijvoorbeeld 10 wa ren, zou je kunnen zeggen ,,die lui zijn gek" Maar nu niet! Het gemotoriseerde verkeer was anders net zo druk als gewoon lijk. Daar zou je niet aan kunnen zien, dat er in zo'n grote getale gewandeld werd Wij twijfelen echter niet aan de opgave van het Amersfoortse wandelcomité De heren Van Gent en Ter Wol beek deden deze klus nu al voor de 32e keer Net zolang als de avondvierdaagse bestaat Een halve mensenleeftijd' Wie van de twee zal dit het langste volhou den? Er waren deelnemers in keurig wandelcostuum Anderen zagen er wat minder verzorgd uit, maar dat komt tegenwoordig meer voor Ook groepjes in het kloffie van d r lui d'r sport club. Een zekere meneer Doorne kamp liep de vierdaagse op klom pen, alhoewel hij volgens ons weten geen agrariër is (boer mag je niet meer zeggen). Toch moet zo'n miniatuur van het Nijmeeg se wandelfeest. waar heel wat mensen een vakantieweek aan op offeren, een hele bLevenis zijn. Wij blijven het echter jammer vinden, dat het allemaal in je vrije tijd gebeuren moet Waar om niet buiten je vrije tijd om óók niet de wandelwagen geno- men? P C Gijs Willem van Keulen, Rob en Marlies Rekkers, Jan Timmermans en de dames J. Vos en B. van Vuuren van Lockhorst III (zo.). BREUKELEN/LEUSDEN - 15 juni werd er in Breukelen gestreden om de eerste plaats in een waterpolotoernooi Dit toernooi werd gewonnen door het Haaienteamdat bestond uit snelle, jonge jongens uit het eerste, tweede, en derde team van de Haaien. Om 11 30 uur moest het Haaienteam het bruinachtige water van de jachthaven in om te strij den tegen het thuis spelende DKR 2 In de eerste periode van 10 minuten kwam DKR op een 1-0 voorsprong Maar in het tweede partje werd met succes teruggevochten en de Haaien be reikten een 5-5 eindstand Na deze eerste wedstrijd die in de stromende regen werd gespeeld, konden de Haaien in het 4 km verder gelegen dorp Breukelen een gezellig onderkomen zoeken om te schuilen tegen de regen Na een kop koffie en een hartig hapje toog men weer naar de jachthaven en omstreeks 14.50 uur te spelen tegen de Vuursche 2. De wedstrijd moest iets later aanvangen omdat er zeven eenden in het veld rondzwommen en deze niet snel wilden verlaten. De wed strijd tegen Vuursche 2 werd erg span nend De in de eerste minuut constant in de aanval zijnde Haaien scoorden het eerste doelpunt Dit doelpunt maakte de spelers van de Vuursche zo fana tiek dat er gestreden werd op leven en dood Maar Jan Willems. trainer-coach van de Haaien wist zijn spelers in alle kalmte te overtuigen dat zede Vuursche 2 de baas konden zijn. Dat dit waar was bleek uit de 5-3 overwinning van de Haaien. De derde en laatste wedstrijd begon om 16 30 uur en wel tegen de IJsel- duikers Deze bomen van mannen hadden een groot aantal supporters langs de kant staan, maar hierdoor lieten de Haaienspelers zich niet intimideren. Het werd een simpele wedstrijd voor de Haaien daar de spelers v. d. IJsseldui- kers een matige conditie hadden in te genstelling tot de Haaien die met een grondige polotraining hun conditie een stuk opgevijzeld hebben De Haaien had den constant de bal in bezit en het was aan de goede keeper van IJselduikers te danken dat de eindstand maar 4-1 werd Deze uitslag was voldoende voor de Haaien want het bleek dat ze de eerste plaats hadden bereikt. Ook de Haaien I moest spelen en wel op 11 juni tegen Zeist 2 Deze wedstrijd was een van de zomercompetitiewedstrijden en werd door de Haaien gewonnen met 7-0 Het eerste partje was voor Haaien I Al gauw viel het eerste doelpunt. Ad v d Hulst was de maker van dit doel punt 2-0 werd gescoord door Harry Abbing die ook het derde doelpunt, een strafbal, voor zijn rekening namHierna kon Jan Wanrooy 4-0 scoren. Het twee de partijtje bleef geheel vrij van doel- LEUSDEN - Met maar liefst 13 medailles keerde de Haaienploeg triomfantelijk huiswaarts van de Kringkampioenschappen, die zaterdag ■14 juni plaats vonden in het 50 meter bad den Hommel te Utrecht. De wed strijden duurden erg lang n.l. van 5 tot 9 uur 's avonds doordat 13 verenigin gen aan deze kampioenschappen deel namen t.w. de Amer, Aquarijn, A.Z P.C. de Haaien, Laga, de Rumpst, U.Z.S.C., de Vechtstreek, de Vuursche, V.Z.C.-Ritmeester, Wilskracht, Z.C. Zeist en Zwemlist den Hommel. Er werd op geleverde prestaties ge zwommen en niet op leeftijd De Haaien waren zeer goed op dreef Als abso lute topper eindigde Thijs Noordewier met twee gouden medailles en twee bronzen medailles, een limiet N.K op de 2C9 m rugslag jongens 0/14 in 2.39 4 tevens nieuw clubrecord jongens 0/14/ 16 en heren Thijs werd eersie op de 200 m rug en op de 100 m vrije slag in 1.04 .3 De bronzen medailles won hij op de estalettenummers De overige medaillewinnaars waren Marriette Leusink, die derde werd op de 100 m vrije slag meisjes o/lO in 1 20.8 en daarmee tevens een nieuw clubrecord behaalde. Mark ten Sel- dam werd derde op de 100 m vlinder slag in 1 11 4 ondanks het feit, dat hij de afgelopen avonden had deelgenomen aan de avondvierdaagse in Amersfoort. Frank van den Hurk werd derde op de 200 m schoolslag in 2.54.5 tevens nieuw clubrecord jongens o/16 en he ren De beide estafetteploegen behaal den eveneens derde prijzen op resp de 4 x 100 m vrije slag en 4 x 100 m wisselslag Deelnemers waren Frank v d Hurk - Enk Scholten - Thijs Noordewier - Hans van Gils en Mark ten Seldam Kanna van Helst Pellekaan zwom een goede 100 m vrije slag meisjes o/lO in 1.29.3 terwijl Mirjam Goed hart een nieuw clubrecord behaalde op de 200 m rugslag meisjes o/14 in 2.54.9. Frank Leusink overtrof zijn eigen record op de 100 m vrije slag door aan te tikken in 1.08.3. Ook de 100 m vlinderslag zwom hij sneller dan ooit in 1.18 3. De overige resultaten waren als volgt: 100 m vrije slag: Hans van Gils 1 08 7; Mark ten Sel dam 1.04.5; Erik Scholten 1.08.2. 100 m schoolslag meisjes o/lO: Rina Herder 1 45 9 100 m vlinderslag jongens o/14: Thijs Noordewier 1 19.6. 200 m schoolslag: Robert Jan Mohlmann 3.07 - 200 m wisselslag Frank Leusink 2.50 8; Thijs Noorde wier 2.45.3. LEUSDEN-CENTRUM - OphetBurg. Buiningpark speelde sv Stetboys vo rige week donderdag tegen een com binatie van Roda 5 en 7. Mogelijk her innert u zich nog, dat de boys enige weken geleden met 0-9 van Roda 7 een fikse voetballes kregen. Dat was evenwel nog in de begintijd van de Lisiduna-voetbaljongens Toen hadden ze trouwens ook nog geen supporters club. De boys hebben kennelijk een les je geleerd. Naarstige training leverde weldra betere resultaten op en wat wij destijds meer als een bevlie ging zagen werd ernst. Dat blijkt nu wel. Reeds na 10 minuten scoorde Jos Mol (ja, wie anders?) het eerste doel punt voor de Stetboys. Roda kwam ech ter terug en vóór het verstrijken van de eerste 30 minuten maakte Visser gelijk. De tweede helft begon moeilij ker voor de boys en iedereen vreesde het ergste. Eerst werd het 2-1 voor Roda door v d. Braak en kort daarop zelfs 3-1, wederom een handigheidje van Visser Dat vond de Lisidunaploeg genoeg Uit een indirecte vrije trap reduceerde Jos Mol de achterstand tot 2-3 en vlak voor tijd was het nog maals raak en wederom heette de ma ker van het doelpunt Jos Mol Hij is goud waard voor de boys, ook al krijgt hij het (nog) niet toen kwam scheidsrechter Van den Hengel in moeilijkheden, want bij Roda rezen bezwaren tegen zijn beslissingen Voordat de zaken helemaal uit de hand gingen lopen floot hij echter resoluut af. Met de Stetboys gaat het intussen uit stekend Ze hebben zich als lid gemeld bij de KNVB en er bestaan al plannen voor deelname aan de zomeravond competitie van 1976. Dan is ook het nieuwe sportterrein gereed Het pas gezaaide gras komt al aardig uit de grond SV Stetboys is onlangs begonnen aan een eigen clubblad Nu is men op zoek naar een eigen vlag. Hiervoor is ten kunnen De totaalscore tegen Ame- een prijsvraag uitgeschreven met f 25,- voor het winnende onderwerp Wie van onze lezers wil dat geeltje verdienen9 Intussen heeft de firma Hols (groen ten en fruit) drie voetballen cadeau ge daan. De boys kunnen dus weer even vooruit. Vandaag wordt (aanvang 19 00 uur) op het veld van het St. Elisa- beth-ziekenhuis gespeeld tegen OTS uit Soesterberg. een centraal bureau voor het beheer van verpleeghuizen. De boys krijgen steeds meer verzoe ken om als sparringpartner op te tre den Ze hebben zo langzaamaan meer wedstrijden in het vooruitzicht dan donderdagavonden LEUSDEN - In het kader van de re turn-wedstrijd op 27 oktober a.s. in Davos organiseert de L.Z. P.C. de Haaien voor de grote vakantie een laatste grootscheepse papieractie. Vanaf vrijdagavond 20 juni a.s. staat een grote papiercontainer gereed op het parkeerterrein van het Bur. Buining park. Iedereen, die nu nog papier in voorraad heeft, kan dit voor een zeer sportief doel kwijt in deze container, die maandagmorgen 23 juni weer wordt opgehaald. De opbrengst komt ten goede aan de Haaienploeg, die in Davos zal deelnemen aan het bekende Zwitserse zes-stedentoernooi LEUSDEN/CENTRUM - Het stond in de Prikkel" en moest dus wel waar zijn, hoe ongeloofwaardig het ook leek. Antilopenvoorzitter Heimen van Duinkerken treedt binnenkort als zodanig af. In verband hiermede hebben wij een onderhoud met hem gehad. Hij immers was de grote motor van de Leusdense korfbalclub. Onmisbaar is natuurlijk niemand, maar de heer Van Duinkerken is de laatste jaren de centrale fi guur bij de korfballers geweest. De uit eindelijke reden van dit toch wel ingrij pende besluit is gelegen in de ver andering van werkkring. Ruim zeven jaar zit Heimen van Duinkerken in het bestuur van de Anti lopen, waarvan de laatste vier jaar als voorzitter Naast de bestuursfunc ties trad hij succesvol op als trainer/ coach van de topteams en ach, U weet hoe of dat gaat bij kleinere vereni gingen. met nog een paar andereactie- velingen runde hij de hele Antilopen- familie. In de periode Van Duinkerken (daarmee willen wij geen der anderen tekort doen) groeide de vereniging uit tot circa 120 leden, waarvan zo'n 80 bij de jeugd Met 3 seniorenteams, 2 adspiranten- en 2 pupillengroepen wordt deelgenomen aan de competities van de KNKB Het eerste team. het para depaardje van de Antilopen, werd ongeslagen kampioen in de afgelopen veld- en micro-competitie en speelt het a.s. seizoen in de 2e klasse van het district Voor een dorp als Leusden een zeer fraaie prestatie Gelukkig voor de Antilopen blijft de heer Van Duinkerken in Leusden wonen en lid van de korfbalclub Hij gaat zich thans in hoofdzaak bezighouden met de begeleiding van de selectie-twaalftallen en natuurlijk zal hij zo hier en daar nog wel eens bijspringen. Opdeze wijze meent hij voor de vereniging toch nog het nodige te kunnen doen. terwijl hij ook nog wat tijd overhoudt voor zijn privé- en gezinsleven A.s. zaterdag houden de Antilopen hun kampioensfeest met een barbecue-party en op woensdag 25 juni (aanvang 20 00 uur) is de jaarlijkse algemene vergadering. Die wordt ditmaal wel zeer belangrijk, in verband met de diverse bestuursvacatures. De heerB. Hueting, heeft naast zijn penningmeesterschap tijdelijk eveneens secretariaat en daar wil hij ook wel weer eens vanaf. Ten slotte nog een Antilopendatum en wel 28 juni a.s. Dan wordtde rommelmarkt gehouden, waar al zoveel over te doen is geweest. LEUSDEN - Twee weken voor het ein de van de huiscompetitie 1974-1975 is de naam van de clubkampioen nog niet bekend Leek eerst de heer L. den Boer onbedreigd kampioen te zullen worden, de laatste weken komt de heer J. van der Weijden (kampioen in 1970) sterk naar voren. Afgelopen week zette hij een partij tegen de heer J. Leijdes, die met miniem voordeel voor hem was afgebroken in winst om. Worden ook de resterende partijen tegen de heren Van der Laaken en Tijmensen gewon nen, dan zal een beslissingswedstrijd Den Boer - Van der Weijden om het kampioenschap gespeeld moeten wor den, een unieke finale van de huis competitie. Uitslagen groep 1: Leijdes - Van der Weijden 0-1 Kans - Tijmensen 1-0 Stand kopgroep: pnt - wedstr. 1. L den Boer 9-11 2. J v d Weijden 7 - 9 3. P W Karis 7 - 11 4 J Leijdes 6.5 - 10 Uitslagen laddercompetitie: Berg - Rietveld 1-0 Mevr Graafland - Van Egdom 0-1 Stevens - Struiwig 0-1 Boemaars - Kessing 1-0 Veenendaal - Van der Linden 1-0 Agterberg - Den Boer 0-1 Van der Steeg - Wisman 1-0 De Graaf - Schouten 0-1 Stand kopgroep: pnt. 1 Ph A Berg 350 2. J. A M Boemaars 247 3 J. J. Visser 189 4. J. Mosterd 187 5. J Leijdes 161 punten Maar in het derde partje was het opnieuw Jan Wanrooy die 5-0 scoorde Hans van Mourik scoorde al gauw hier na 6-0 en Chris van der Wel besloot de wedstrijd door 7-0 te scoren. Het werd een welverdiende overwinning van de Haaien die de 2 winstpunten best kun nen gebruiken. Ook de Haaienadspiranten moesten spelen en wel tegen Duinkikkers te Soest. Deze wedstrijd werd vrij makkelijk ge wonnen door de Haaien. Via een paar goed gerichte schoten van Robert-Jan Möhlman en een paar slimme boogbal- letjes van Gereid v*n Gils kwam de Haaien in het eerste partje op een 4-1 voorsprong. Deze voorsprong werd in het tweede partje vergroot tot 8-3 wat tevens de eindstand bleef. LEUSDEN-CENTRUM - Verleden week brachten wij u het verslag van de match uit de intergemeentelijke voet balcompetitie: Leusden - Leersum. Laten er nu toch nog lezers zijn, die van het bestaan van die extra-werk zaamheden van onze gemeente-ambte naren niet op de hoogte waren. Hoe is het mogelijk? Van verschillende zijden werd ons gevraagd naar de voorafgaan de heldendaden van Leusden". Wel, dat kan. Het opperhoofd van de afdeling voor lichting van onze gemeente gal ons de volgende uitslagen door Leusden - Maarn 4-1 Leusden - Rhenen 1-0 Amerongen - Leusden 0-4 Leersum - Leusden 2-1 Leusden - Amerongen 1-4 Leusden - Leersum 4-3 Hierbij enige kanttekeningen Zoals u ziet ging alles naar wens tot tegen de tijd van het schoolreisje" naar Antwerpen van onze ambtenaren. Toen werd verloren van Leersum en Ame rongen. Tegen Leersum heeft Leusden zich inmiddels gerevancheerd en de ne derlaag tegen Araerongen was niet zo'n ramp. Eerder hadden de Leusdenaren hun opponenten reeds laten zien, dat ze ook in voetbalkledij best uit de voe ten kunnen De totaal score tegen Ame rongen is nog altijd 5-4 en tegen Leer sum 5-5 Leusden heeft de moeilijkste tegenpartijen tweemaal gehad en krijgt derhalve alleen nog maar makkies. U zien, onze jongens, pardon onze mannen, hebben alle kansen nog volle dig in eigen hand. Uit de navolgende ranglijst van dit moment blijktook.dat inderdaad niet alle gemeente-ambtena ren even hard werken en dit geldt met name voor Maarn, Lienden en Rhenen Het Leusdense doelsaldo is 15-10 en er werden per wedstrijd óf 4 doelpun ten óf 1 goal gemaakt. Maar dat houdt verband met de mysterieuze krachten in de sport. De stand is gesp. gew. verl. pnt Leersum 7 5 2 10 Leusden 6 4 2 8 Amerongen 5 3 2 6 Maarn 4 13 2 Lienden 4 13 2 Rhenen 3 0 3 0 LEUSDEN - Op het sportcomplex van de vereniging Sport Vereent te Utrecht hebben de dames en de heren van Impala afgelopen zondag getracht een klasse hoger te komen. De Leusden se dames moesten het opnemen tegen de kampioenen van de overige 3e klassen nl. PPM/AAV, BSV en Eendracht. De Leusdense heren moesten de strijd aan binden met Shot en EMM. Zowel bij de dames als de heren eas slechts één promotieplaats beschikbaar. De Impala-dames startten niet zo goed Tegen BSV uit Blaricum werd on gelukkig met 1-0 verloren terwijl de Leusdense dames 2x op het houtwerk schoten Vervolgens werd van PPM/AAV met 5-4 gewonnen na een ruststand van 4-0 voor Impala. Maar helaas, BSV won alle wedstrijden en hiervoor pro moveerde dit team naar de 2e klasse De heren van Impala wonnen huneers te wedstrijd tegen EMM uit Hilversum met 9-8 na een ruststand van 5-4 voor impala Deze wedstrijd was zeer spannend temeer daar Impala in de 2e helft steeds achter stond maar vlak voor het eindsignaal toch nog enige keren wist te scoren De tweede en dus be slissende wedstrijd werd helaas ver loren Shot uit IJsselstein wist met 6-4 te winnen van Impala Jammer, opdat Impala zelfde kansen ook heeft gehad om te winnen. Er wer den door de Leusdenaren onder meer 3 strafworpen gemist Waarschijnlijk waren de zenuwen de Leusdenaren de baas. Volgend jaar kunnen beide teams het dus nog eens proberen onder lei ding van de nieuwe trainer de heer Wig- gers en de nieuwe coach heer Drager.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 15