ntegratie kleuterschool en basis school kreeg een vastere vorm Loslopende honden op eendejacht Senioren-soos hield laatste bijeenkomst .DE WOELIGE HOEK" EN „L0YSDEN" GESLAAGD GEEN VOORRANG VERLEEND Losse verkoop Leusder Krant <51*igenpa Agemeente z rj Neusden ra lutkuaü ia juni lava LEUSDER KRANT 3 Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant, Finnmark 3 S.V. Bookstores. Torenakkerweg 16. De heer W J Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark. Manége en Taveerne „De Klaveet", Postweg 1 Achterveld: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. Leusden-Z- Luitjens Supermarkt. Pr. Irenelaan 9. LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 26 juni: 19 30 uur Raads vergadering in het gemeentehuis Elke zaterdag: ,,De Til". Dansavond om 20 00 uur. Elke zondag: ,,De Til" Open van 10.00-13.00 uur. Dansmiddag om 14.30 uur. Elke donderdag: U V V. senioren- sociëteit Gezellige middag voor oudere inwoners van Leusden/C. in de kantine van de Sporthal in Groenhouten. Van 14 00-16 30uur. Elke donderdag: Clubavond klaverjas- club Leusden Troef" in Café Restaurant „Nieuw-Leusden". Vanaf 20 00 uur Elke maandag: Herv./Geref. Jeugd club voor meisjes van 8-12 jaar in het witte gebouwtje achter de Til (Bavoortseweg). Elke vrijdag- en zaterdagavond en zondagmorgen: Ontmoetingsge legenheid in de Johanneshoeve, Hamersveldseweg. Van 9.00 tot 11.00 uur Elke donderdagmorgen: Van 9.00 tot 10 00 uur Gezinsverzorging en bejaardenhulp van het Groene Kruis Gebouw Wit-Gele Kruis, Rozengaarde 33. Elke maandagavond: Jeugdclub voor meisjes en jongens van 8 t/m 12 jaar in ,,'t Claeverenblad", Ha mersveldseweg 102 Elke donderdagavond: Herv./Geref. jeugdclub voor meisjes en jon gens vanaf 16 jaar in ,,'t Clae verenblad", Hamersveldseweg 102 Vanaf 20 00 uur Elke dinsdag- en vrijdagavond: ,,De Til" open vanaf 19 00 uur. Hob byclub om 18 30 uur. Elke dinsdag: Van 18 45 tot 19.45 uur: Jeugdschaken in de voorma lige Roda-kantine, Burg. Buining park Om 19.45 uur: schaken voor senioren in dezelfde kantine. Hulpdienst De Wetering: Telefoonnum mers 2746, 2988, 2950,3110,2756. Parochie Bibliotheek: Hamersveldse weg 55 ('t Ros Beyaart). Uitlening: zaterdag van 14.00-15.00 uur en zondag van 10 00-11.00 uur LEUSDEN-Z.Ü1D donderdag 19 juni: Bibliotheek ..De Boekenmolen" Uitlening van 13.30 'tot 17.00 uur, voor volwassenen en kinderen, Arnhemseweg 83. vrijdag 20 juni: Bibliotheek ,,De Boe kenmolen". Uitlening van 19.00 tot 20,00 uur Uitsluitend voor vol wassenen. Arnhemseweg 83 maandag 23 juni: Gezinsverzorging en bejaardenhulp van het Groene Kruis in het wijkgebouw, De Roo van Alderwereltlaan 13. Van 14.00 tot 15.00 uur. dinsdag 24 juni: V V V Senioren- sociëteit wegens vakantie gesloten OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar me vrouw C. Deenik, Koningin Julia- nalaan 35, Leusden-zuid, telefoon 033-18134. EXPOSITIES VAN LEUSDENAREN Maarten 't Hart: tekeningen en grafiek, schilderijen op de zolderverdie ping van het Raadhuis te Weesp. Tot en met 25 juni De tentoon stelling is dagelijks te bezichtigen van 14.00 tot 17.00 uur 's Zondags gesloten. LEUSDEN/ZUID Dinsdag 24 juni 8 uur: Openbare Frak- tievergadering Progressief Leus den. W Loth, v. Hardenbroek i van Amerstollaan 84, Leusden Z. ACHTERVELD Bibliotheek: vrijdag 20 juni van 19.00- 20.00 uur; zondag 22 juni van 10.30- 12.00 uur LEUSDEN/CENTRUM - Mej Y Y Hassing is geslaagd voor het doctoraal examen Algemne Taalwetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam in het klubhuis van ,,Roda" aan de Bavoortseweg, en houdt haar bijeen komsten van 14.00 tot 16 30 uur Mocht u in het nieuwe seizoen niet over eigen vervoer beschikken, dan zal het be stuur van de U. V V. dit graag voor u regelen Aan allen, die bij de Senioren So ciëteit betrokken zijn wordt een héél goede vakantie gewenst Tot ziens op dinsdag 2 september! Jitstekende slotavond Muziekschool Leusden" Ellen Ribbens, piano met Prelude van F Chopin en melodische improvisatie, en ele mentaire kennis van het notenschrift Het programma van de slotavond werd gebracht door gevorderde leer lingen van de Muziekschool. Aantrek kelijk was de grote verscheidenheid van instrumenten, die deze avond wer den bespeeld Dwarsfluit, piano, blok fluit. viool, gitaar, klarinet, mando line. Enkele leerlingen traden solis tisch op, zoals bijvoorbeeld Ellen Rib bens, die een prelude van Chopin ver tolkte, en Ivo van Emmerik, die, even eens op de piano, een rondo van Bela Bartók niet onverdienstelijk ten ge hore bracht Eigenlijk vind ik het vervelend om namen te noemen, want uit de genoem de namen zou men gemakkelijk een ver keerde konklusie kunnen trekken. Het is met leerlingenavonden net als met groepstentoonstellingen alle llerlin- gen en de gehele groep maken de uit voering de expositie. Het is niet mogelijk om elke deelnemer afzon derlijk naar voren te halen Om een algemene zuiver wetenschappelijke be oordeling te geven is ook met goed mogelijk, omdat men daarvoor de ach tergrondgegevens mist Is voor de meeste lezers waarschijnlijk ook min der interessant. Bovendien zijn het bij deze uitvoe ring van de Muziekschool léérlingen, die hun muzikale kunnen tonen, en ze doen allemaal, naar vermogen,i hun best De ene inzet gelukt wat beter, de ene verklanking is wat zui verder, de ene vertolking is wat door- lééfder. het ene optreden in het open baar is wat minder onderhevig aan plankenkoorts. Theo Jansen speelde op de blok fluit een aansprekend ..Yesterday" van de Beatles. Een klarinettrio gaf een beeldende uitvoering van H van Lijnschotens ,,In de draaimolen." Uitstekend van sfeer, stil en inge houden, maar getuigend van groot tem perament, was de vertolking van de Spaanse gitaarmuziek door Josje Berk hof De heer Verbruggen dirigeerde een speelgroep mandoline en gitaar, die op pittige wijze diverse nummers ten gehore bracht, zelfs met een klein meisjeskoortje erbij Er speelden verschillende volwas sen leerlingen van de Muziekschool mee, en dat was prettig om te con stateren Henk de Ridder zei, dat hij de Muziekschool graag zou integre ren in de gehele gemeente, en hier voor lijkt een minimale basis te zijn gelegd. Hij zou ook graag kontakten leggen met koren, met „Lisiduna", met ensembles, om gezamenlijk aan het verder voortbestaan van deze groeperingen te werken De Muziekschool Leusden neemt een belangrijke plaats in de kreatieve ont wikkeling van de kinderen en ook van volwassenen in. De uitvoeringsavond op 13 juni gaf daar een goede weer spiegeling van. Anco Mali toiletjes, de grotere tafels en stoel tjes Verschillende kleuters constateer den met voldoening dat het meubilair op de basisschool wat groter was: ,,want die kleine stoeltjes en tafeltjes hier: daar zijn we uitgegroeid" Bij de basisschool moesten de kleu ters in de rij gaan staan. Ze moesten hur» eigen plaatsje leren innemen De bel werd geluid, en ze wenden vast aan het geluid van de bel Ze moesten één ochtend alleen of met hun moeder om 8.45 uur bij de basisschool komen, en één middag om 13.30 uur Ze ver telden me allemaal uitgebreid wat ze hadden beleefd. Eén kindje was erg bang Het wou niet naar de grote school toe Maar toen het zag, dat daar in die eerste klas ook getekend en gespeeld werd, viel dat zó méé, dat de angst wegviel. De basisschool kan nu ook geen te leurstelling zijn in de zin van nu zit ik er al zó lang op, en nu kan ik nog steeds maar niet lezen of schrijven. Ze hebben gezien, dat het programma van leren, spelen, tekenen, handvaar digheid zo veel mogelijk wordt vóórt- gezet in de eerste periode" Dinsdagavond 17 juni konden de ouders de resultaten van de samenwerking ko men bekijken De juffrouw van de eerste klas van de bassisschool was op ,,De Woelige hoek" aanwezig, zodat de ouders met haar konden praten, en vragen kon den stellen De afstand tussen kleuter en basisschool was ook voor hén klei ner geworden. Mejuffrouw Van der Neut, ,,lk vind dit een héél fijne vorm van integratie Als onderwijzend personeel heb je zo n compact weekprogramma goed met elkaar moeten dóórspreken We zijn hierdoor tot een intensieve samenwer king gekomen om alles te plannen Dat vind ik het belangrijkste van de in tegratie, dat kleuterleidsters en onder wijzers van de basisschool elkaar zien, spreken, begrip voor elkaar hebben en elkaar dingen aanreiken Ik wil graag weten waar ik naar toe moet werken De kleuters behoeven wel niet aan bepaalde eisen te vol doen, maar ze moeten aan bepaalde re gels wennen. En die regels kunnen we dan op elkaar afstemmen Het was voor mij ook erg leuk om de verhaaltjes te lezen, die de eersteklas sertjes hadden geschreven. Op die ma nier kon ik zien hoe ver zo'n kind in de eerste klas met zijn taal was gevorderd In september komen de kleuters, die dan in de eerste klas van de basis school zullen zitten nog een keer met hun onderwijzeres bij mij terug om de kleuterschool niet helemaal te verge ten. Dat vind ik erg fijn Dit samenwerkingsprojekt heeft ons echt veel nader tot elkaar gebracht!" LEUSDEN-CENTRUM - In Alands- beek werden op vrijdag 13 juni door de politie twee loslopende honden aange troffen, die zich bezig hielden met het doden van de eenden in de vijver. Ze holden van de ene hoek van het water naar de andere, en veroorzaakten een ravage onder de eenden. De eigenaar van de ene hond is in middels opgespoord, en kreeg een pro ces-verbaal aangezegd Naar de andere honden eigenaar wordt nog door de politie gezocht LEUSDEN-ZUID - Woensdag 11 juni vond een verkeersongeval plaats op de kruising van de Trekerweg met de Ooievaarshorsterweg. De bestuurder van een Volkswagen, de heer F L uit Utrecht, rijdende over de Ooievaarshorsterweg, verleen de geen voorrang aan de voor hem van rechts komende bestuurder van een auto. de heer H N H uit Amersfoort Een botsing, die niet zacht aankwam, was het gevolg. Beide auto's waren total loss Gelukkig vielen de persoonlijke ver wondingen mee Eén persoon, die bij deze botsing gewond raakte, kon zich op eigen kracht naar het ziekenhuis be geven LEUSDEN - De Senioren Sociëteit van Leusden-zuid heeft op dinsdag 17 juni j.l. zijn laatste bijeenkomst in dit seizoen gehad. Dinsdag 24 juni is er geen sociëteit meer. De leden van de Sociëteit en de dames van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, die de sociëteit begeleiden, gaan met vakan tie. De poorten zijn gesloten- In het nieuwe seizoen zullen de poor - ten van de Senioren Sociëteit van de U V. V. weer opengaan op de eerste dinsdag in september, namelijk op 2 september De Sociëteit is .gevestigd" Parttime direkteur van de school, Henk de Ridder, zei in zijn inleiding tot de avond iets over de doelstellingen van de muziekschool. Les geven aan zoveel mogelijk kinderen. Het lesgeld binnen redelijke normen hou den Stimuleren van het ensemblespel. ..Wat is er plezieriger dan muziek maken? Antwoord: het samen muziek maken." Naast het geven van muzikale vor ming aan kinderen en het hun leren bespelen van een instrument, wil de Muziekschool lessen geven aan vol wassenen. die in hun vrije tijd muziek willen beoefenen. Ieder jaar start een éénjarige kur- sus Algemene Muzikale Vorming Op het ogenblik heeft de Muziekschool drie klassen AVM In het komende jaar zal men van start moeten gaan met maar liefst negen klassen AVM, zó groot is de belangstelling! Aan dacht zal worden besteed aan zang en het musiceren met Orff-instru- menten, aan stemvorming, ritmische ■EUSDEN- Nadat de Muziekschool isden enige voorspeelavonden met Ine groepen en enkele openbare sen in de woonkernen had gege- vond vrijdagavond 13 juni leerlingen-uitvoering plaats in de •pskerk aan de Arnhemseweg te isden-zuid. let was een slotavond om aan ou- s en belangstellenden een over- it te geven van de prestaties der rlingen van de Leusdense Muziek- ool goed op in. en zijn inleiding werd door alle kinderen in hoge mate geappre cieerd „Toen zijn we verder gegaan", zegt kleuter-hoofdleidster mejuffrouwG. van der Neut, „door middel van tekeningen en verhaaltjes De kleuters hebben teke ningen gemaakt. Op de basisschool leer den ze daar „op straat" bij schrijven De basisschoolleerlingen schreven ver haaltjes over de „Poolietsie Ook maakten de basisschoolleerlin gen grafieken, bijv „hoe je naar school kan komen". Zonder vervoermid del of met een vervoermiddel Ze plak ten een plakkertje in een bepaalde kleur onder de rij „zonder vervoermiddel", en een plakkertje in een andere kleur onder de rij „met vervoermiddel" Er bleken meer kinderen zonder ver voermiddel naar school te komen. Dan was er een grafiek „wie heeft er een auto, wie met". Dat was gemakke lijk Iedereen bleek aan auto te heb ben. Bij de derde grafiek moest worden aangegeven „wie heeft er geen fiets, wie heeft er wél een fiets". Eén kind bleek géén fiets te hebben „Door deze grafieken", zegt mejuf frouw Van der Neut, „breng je de kin deren de begrippen méér en minder bij Ze moeten tellen, want er zitten 26 kinderen in de klas, en dus moeten ze in totaal 26 plakkertjes hebber, opge ien op de speelplaats. Na een maand en aan beide kanten ook de namen kinderen vergeten, en was het erg ïilijk om nog aan te knopen bij wat maand tevoren eventueel met de deren gemeenschappelijk zou zijn ge- n. )it jaar is men tijdig om de tafel in zitten, en hebben de leerkrachten h bewust tot doel gesteld om de inte- tie anders aan te pakken dan de •rgaande jaren. n de week van 9 tot en met 13 juni rd een samenwerkingsprojekt tussen de oudste kleuters van „De Woelige Hoek" en de eerste klassers van de basisschool georganiseerd Als onder werp van het projekt werd het verkeer gekozen. De heer P. van Os van de Rijkspo litie werd bereid gevonden om iets over het verkeer te komen vertellen Dins dagochtend 10 juni arriveerde de 2,03 meter lange politiefunktionaris in een snelle wagen bij de kleuterschool. Ge woon het einde voor de kinderen. Door middel van klassegesprekjes hadden de kinderen al vragen opgesteld. Ze wilden om u enkele voorbeelden te noemen, weten hoe stoplichten werken. Hoe de politie mensen opspoort, die iets verkeerds hebben gedaan. Hoe de po litie te werk gaat als er vijf onge lukken gelijktijdig plaats vinden De heer Van Os speelde daar geweldig plakt bij zo'n grafiek als „met en zonder vervoermiddel naar school". De hele week hebben we ook groeps werk gedaan, zodat de juffrouw van de eerste klas reeds weet welke kinderen met elkaar in een groepje kunnen wer ken Elke dag hebben de kinderen met el kaar kunnen spelen; 3 dagen op de ba sisschool, 2 dagen op de speelplaats van de kleuterschool De kleuters mochten over het hekje klimmen naar de basisschool toe Ze hebben daar de kapstokken gezien, de ■jEUSDEN/ZUID - De integratie van de ristelijke Kleuterschool,De Woelige ek" aan de Prinses Irenelaan 1 te jsden-zuid met de Christelijke ba- school „Loysden" aan de Prinses itrixlaan heeft dit jaar een wat er uitgekristalliseerde vormaange- nen. Iet vorige jaar nog brachten de kleu- s van „De Woelige Hoek" vanaf de aiid januari één maal in de maand bezoekje aan de bassisschool, en imen de eerste klassertjes van wsden" een half uurtje per maand r de kleuterschool. Dezeontmoetin- i hingen min of meer als los zand i elkaar, en bevredigden noch de kleu- - .noch de basisschool. Een half tje was te kort om samen iets aan aanarbeid te doen. Het werd bij d.weer doorgaans gemeenschappelijk

Leusder Krant | 1975 | | pagina 3