itere voorzieningen voor fiets- en loetgangersverkeer rond zwembad „Mens erger je niet" in première in Grand i istadfeesten Amersfoort a i 29 aug. za. 6 sept Vakantie regeling Wit-Gele Kruis e nieuwe situatie rond bet zwembad. ERSFOORT - Van vrijdag 29 Vtus t/m zaterdag 6 september I viert Amersfoort zijn Kelstad- i, een jaarlijks evenement, ïndt nu voor de vijfde keerplaats, al wel van een traditie mag wor- esproken. stepunt is de optocht op 6 sep- -r Daarin trekken tientallen foorters een reusachtige kei de tad binnen Dit als herinnering ■hr. Everhard Meyster, die in de eeuw een ca. 12.000 kg wegende de stad liet binnen trekken en inee een weddenschap won De rs van Amersfoort kregen hier- de bijnaam keientrekkers (eestkeien zijn geschenken van landen. Zo zal dit jaar een steen mge tonnen gewicht uil Canada vn toegevoegd aan voorgangers uit ind. Oostenrijk, Belgie en Zwit- nd. stenen krijgen een plaats in bet rafisch park dat dankzij deze dieesten ontstaat langs de Stads- le bekende Amersfoortse groen de keitrekoptocht eindigt een reid feestprogramma Punten >1 zijn l-daagse manifestatie van brand- geneeskundige- en gezondheids- en politie taptoe met medewerking van veel 1 ^corpsen stadsloop onder auspiciën van •-rsfoortse Atletiekvereniging - wedstrijden en demonstraties in stijl- I dansen - een gezelligheidscentrum op de Hof I (het centrale plein van Amersfoort) - braderie'* - een nationaal majorettenfestival Bovendien is de stad feestelijk ver licht, waarvan de illuminatie van de Havik - een van Nederlands oudste binnenhavens - wel apart vermeld mag I worden. Voor inlichtingen over de program maonderdelen kan men zich na 15 augustus wenden tot: - secretariaat v. d Stichting Amers foortse Contact Commissie, Stad huis, Stadhuisplein 1, tel.033-36330; - V V V Stationsplein te Amersfoort, tel 033-12747. - alle plaatselijke V V V 's in Neder land Burgerlijke stand Gemeente Leusden LEUSDEN - Burgelijke stand t/m 2 juli 1975. Geboren: 30 juni Daan, zoon van A C. van Duinkerken en R. A. An- dringa (Pr Irenelaan 40-); 1 juli: Kir- sten LIanthe, dochter van S H J Steendam en C. Ch Breijer (de Ver- jaegde Ruyterweg 56}. te Amersfoort 5 juni Jurjen W de Wit (Goudple vier 12); te Amersfoort: 7 juni: Son- ja Huijbregts (Hondsdraf 30). te Amers foort 8 juni lanthe J. A van der Hoek, Boekweitland 24); te Amersfoort 9 juni: Niels A Rutgers (Bohemen 4). Overleden: 23 juni. G. Kappinga, weo de Vries. oud86jr wonende te Amers foort. 26 juni G. de Kruijff. oud 91 jaar, wonende te Leusden. de Meent 1, 29 juni J P Broekhoven, oud 75 jaar. wonende te Leusden. Bavoortse- weg 99 Gehuwd: 26 juni R Schouten en C Ph Spaans Ondertrouwd: 30 juni Gerrit Ver meulen (Scherpenzeel, Pr Irenelaan2) en Maria Geertruida Maria Hilhorst (Leusden, Leusbroekerweg 25) LEUSDER KRANT Losse verkoop Leusder Krant Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar M1*agenda AGEMEENTE LEUSDEN - De fietsroute van en naar het zwembad tussen Leusden-Cen trum en het bad is aanmerkelijk ver beterd Moesten de fietsers en brom fietsers vanaf de Groene Zoom aanvan kelijk nog direkt vanaf het fietspad de Bavoortseweg op (waar ook de auto mobilisten via het korte stukje Cen- trumweg op de Bavoortseweg terecht kwamen), aan die situatie-is nu een ein de gekomen. Er is vanaf de Groene Zoom een nieuw stuk fietspad aange legd, dat via een fietsbrug over een langs de weg lopende sloot aansluitiog geeft op het fietspad langs de Bavoort seweg richting Leusden/Zuid en zwem bad En dat niet alleen. Ook bij het zwem bad is het één en ander aanzienlijk beter geregeld voor de fiets- en voet gangers In afwachting van de komst van een druk-knop lichtinstallatie is er nu een geheel aparte ingang aange legd voor de fiets- en voetgangers die naar het bad willen De haag, die langs de weg loopt om te voorkomen, dat fietsers en voetgangers direkt de Ba voortseweg over konden steken, maar bij de ingang van het bad was onder broken, zal geheel worden doorge trokken tot aan de Groene Zoom. zodat fietsers en voetgangers geen gelegen heid krijgen tussentijds op de Bavoort seweg te komen Dit ter bevordering van een optimale veiligheid voor het verkeer Verder is de aansluiting van de Ba voortseweg op de Centrumweg/Groene Zoom gerekonstrueerd De bocht van de Bavoortseweg naar deCentrumweg/ Groene Zoom was niet vloeiend genoeg en leverde vooral voor het zware ver keer nogal wat problemen op. Dat euvel is nu verholpen Ook het parkeren rond het zwembad zelf heeft enige wijzigingen ondergaan De fietsenstalling naast de Roda-kan- tine wordt nu parkeerruimte voor auto's Voor fietsen en bromfietsen is een nieuwe, iets ruimere plaats gecre ëerd vlak achter het zwembad zelf. Vanaf de nieuwe fiets- en bromfiets ingang van het bad leidt een fiets- en voetpad rechtstreeks naar deze nieuwe stallingplaats Het parkeerterrein voor auto's naast het zwembad, aan de andere kant van de Bavoortseweg. is verplaatst Het par keerterrein is nu dichter bij de ingang gesitueerd en een nieuwe brug geeft toegang tot dit terrein' Met deze nieuwe maatregelen hoopt het gemeentebestuur de dreigende on veiligheid voor al le weggebruikers rond het zwembad te hebben weggenomen. Zoals bekend zijn deze maatrejgelen waarschijnlijk tijdelijk, omdat met het doortrekken van de Groene Zoom tot aan de Maanweg.de Bavoortseweg voor doorgaand verkeer zal worden afge sloten. Als de plannen intussen niet worden gewijzigd zal dat deel van de Bavoortseweg parkeerterrein worden ten behoeve van sportpark en zwem bad-complex. De heer W. J. Schut. Hamersveldseweg 26 Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark. Manége en Taveerne „De Klaveet". Postweg 1 Achterveld: Boekhandel Vos. Hessenweg 323. Leusden-Z. Luit |ens Supermarkt. Pr irenelaan 9. LEUSDEN - Van 14 juli tot 14 au gustus is zuster Rosa met vakantie Voor haar neemt waar: zr. Laudy Burg de Beaufortweg 4. tel 03496- 2081 Hel uitlenen en terugbezorgen van ver- pleegartikelen iedere maandag en vrij dag van 17 30-18 00 uur in bet Wit- Gele Knnsgebouw. Rozengaarde 33 De zuigelingenconsultatiebureaus gaan gewoon door Alleen opdonderdag 31 juli 5e donderdag is er geen bu- LEUSDEN/CENTRUM Elke zaterdag „De Til" Dansavond om 20 00 uur Elke zondag: „De Til Open van 10.00-13.00 uur Dansmiddag om 14 30 uur. Elke donderdag Clubavond klaverjas- club „Leusden Troef" in Café Restaurant „Nieuw-Leusden" Vanaf 20 00 uur Elke maandag llerv /Geref Jeugd club voor meisjes van 8-12 jaar in het witte gebouwtje achter de Til (Bavoortseweg) Elke vrijdag- eo zaterdagavond en zondagmorgen: Ontmoetingsge legenheid in de Johanneshoeve. Hamersveldseweg Van 9 00 tot 11 00 uur. Elke donderdagmorgen: Van 9 00 tot 10 00 uur Gezinsverzorging en bejaardenhulp van het Groene Kruis Gebouw Wit-Gele Kruis, Rozengaarde 33 Elke maandagavond Jeugdclub voor meisjes en jongens van 8 t/m 12 jaar in ,,'t Claeverenblad", Ha mersveldseweg 102 Elke donderdagavond: Herv /Gerei jeugdclub voor meisjes en jon gens vanaf 16 Jaar In ,,'t Clae verenblad", Hamersveldseweg 102 Vanaf 20 00 uur Elke dinsdag- eo vrijdagavond: ..De Til' open vanaf 19 00 uur Hob byclub om 18 30 uur Elke dinsdag. Van 18 45 tot 19.45 uur Jeugdschaken in de voormalige Roda-kantine. Burg Buining park Om 19 45 uur schaken voor senioren in dezelfde kantine Hulpdienst De Wetering Telefoonnum mers 2746. 2988, 2950,3110,2756 Parochie Bibliotheek Hamersveldse weg 55 ('t Ros Beyaart) Uitlening zaterdag van 14 00-15 00 uur en zondag van 10.00-11.00 uur OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C Deenik, Koningin Julianalaao 35. Leusden-Zuid, telefoon 033-18134 Vrijdag 11 juli: van 19-20 uur Zondag 13 juli: van 10 30-12.0 best doet op de van hem bekende ma nier af te rekenen met bandieten, gang sters en ander onbetrouwbaar gespuis Voor de liefhebbers van Chinese aktie natuurlijk best de moeite waard City Theater, 18 jaar. In de nachtvoorstelltng van Cinema I vrijdagavond opnieuw een film met Elvis Presley ..Girl Happy" Voor alle fans van Elvis een kwestie van kijken Alle leeftijden. Cinema 2 vertoont in het Roman Polanski Retrospektiefde film „Mes in het water Deze bekroonde film behoort tot één der klassiekers, waar mee Polanski erkenning en bekend heid verwierf Het is een schitterend verfilmd verhaal van een driehoeks verhouding met een sfeer, die in Poolse films vaak zo kenmerkend is. Cinema 2. 18 jaar Het City Theater staat vrijdagavond laat weer op de bres voor het sexuele leven van onze oosterburen met het vijfde deel uit de serie „SchulmSdchen Report' zoals dat werd verfilmd door regisseur Ernst Hofbauer „Met vele mooie meisjes zegt de aankondiging Dit willen we best geloven, maar daar maakte natuurlijk niet alléén een goeie film mee Voor de rasechte liefhebbers maakt dal wellicht geen enkel ver schil Cily Thp.iter. 18 jaar Zaterdagavond kan men in het City Theater Lee van Cleef bewonderen in de film Hell's Fighters" Het is een wildwestfilm van de Italiaanse regis seur Giancarlo Sant i Een zogenaamde Spaghetti-western, dus. 18 jaar De kinderen kunnen zaterdag- en woensdagmiddag om half twee in Ci nema I smullen van de getekende speel film „Kuifje en het Haaienmeer" Echt een film, waar de kinderen anderhalf uur van zullen genieten. In de donderdagcyclus van het City Theater volgende week donderdag de film „Mondo Cannibale", een film van de Italiaanse regisseur Umberto Lenzi Compleet met het portie sadis me, dat dergelijke films kenmerkt. Je moet er wel een heel echte lief hebber van zijn. 18 jaar. De bocht vanaf de Bavoortseweg naar de Groene Zoom is gerekonstrueerd om het verkeer soepeler te laten verlopen. Het fietsenverkeer heeft nu vanaf het fietspad van de Bavoortseweg rechtstreeks aansluiting op het fietspad langs de Groene Zoom via deze nieuw aangelegde brug over een afwateringssloot langs de Bavoortseweg. Willeke van Ammelrooy en Hugo Metsers in „Mens erger Je niet" AMERSFOORT - Filmagenda van donderdag 10 juli tot en met woens dag 16 juli. GRAND THEATRE Premiere Nederland „Mens erger je niet". 18 jaar Aanvang, zaterdag en zondag 4 15. 6 45, 9 15 uur. overige dagen 4 15, 8 00 uur Jeugdvoorstelling „Robin Hood .al le leeftijden Aanvang iedere middag 2.00 uur. STUDIO G „Scenes uit een huwelijk 18 jaar Regie Ingmar Bergman Aanvang zondag 2 15, 5 15,8 15 uur Overige dagen 2.15; 8.15 uur CINEMA 1 „The sound of music" alle leef tijden Aanvang dagelijks 2.15; 8 00 uur CINEMA 2 „You only live twice Aanvang zondag 1 45, 4 00. 6 30, 9 00 uur; overige dagen 1.45; 6.30, 9 00 uur EURO CINEMA Kassa geopend vanaf 11.00 uur s morgens „Chinatown" 18 jaar Regie Roman Polanski Aanvang dagelijks 11 15. 1.45; 4 15, 6 45; 9 15 uur CITY THEATER Vrijdag t/m woensdag „Big Bos; 18 jaar Aanvang zaterdag 2 00, 6 45. 9.15, zondag 2 00.4 15,6 45;9 15uur.ove rige dagen 2 00; 8 00 uur CITY THEATER John Wayne in „De groene baretten" 18 jaar Aanvang: 2.00, 8.00 uur. C1NEMA 1 „Girl happy alle leeftijden Aaimng vrijdagavond 23.45 uur CINEMA 2 „Mes m het water 18 jaar Aanvang vrijdagavond 24 00 uur CITY THEATER „Meisjes die 't in de vingers heb ben' 18 jaar Aanvang vrijdagavond 23.00 uur „Hellsfigtbers 18 jaar Zaterdagavond, aanvang 23.45 uur CINEMA 1 Zaterdag- en woensdagmiddag 13 30 uur alle leeftijden „Kuifje en het haaienmeer" overzicht van de nieuwe situatie bij het zwembad. Op de drukknop- na is de wijziging geheel gerealiseerd. Er is een nieuwe voetgangers- isers-ingang gemaakt met een rechtstreeks pad naar het stallingsterrein letsers en bromfietsers. waarin ook ^an de sex niet te zwaar getild hoeft te worden Eerste week Grand Theatre - 18 jaar „Robin Hood" blijft overigens ookin het Grand Theatre Deze nieuwste Walt Disney-produktie is elke middag om twee uur te zien Tweede week, alle leeftijden In Studio G gaat „Scènes uit een huwelijk" van Ingmar Bergman de vierde week in Een lange speelfilm samengesteld uit een reeks oorspron kelijke televisie-films van Bergman De moeite van het bekijken waard Studio G, 18 jaar Na een aantal weken in bet Grand Theatre weer veel liefhebbers te hebben vermaakt, keert „The Sound of Mu sic" opnieuw terug in Amersfoort Nu staat deze musical met Julie Andrews in de hoofdrol op het programma van Cinema 1. Alle leeftijden „You only live twice", met Sean Connery als James Bond 007, kan men deze week bekijken in Cinema 2 Veer tien jaar, zesde week. Roman Polanski* nieuwste film „Chinatown" met Jack Nicholson in een voortreffelijke hoofdrol, bijgestaan door een knap acterende Faye Duna- way, is voor de tweede week in Amers- foorts nieuwste theater Euro Cinema te zien. Roman Polanski op z'n best in deze detective-film. zich afspelend in de dertiger jaren in Los Angelos Euro Cinema, tweede week, 18 jaar Het City Theater heeft opnieuw een Bruce Lee-film geprogrammeerd Het is de film „Big Boss", waarin Lee als Cheng Chao-an weer zun uiterste NU: VERSE ZEETONG f 15.- pommes frites. Gem. salade, AMERSFOORT - Deze week gaat in het Grand Theatre de première (ge lijktijdig met de première in verschil lende andere steden) van de nieuwste film van Pim de Ia Parra en Wim Verstappen „Mens erger Je niet", niet gebaseerd op het gelijknamige ge- zelschaps-spel, met Willeke van Am melrooy en Hugo Metsers in de hoofd rollen. Het is - zoals de makers het zelf zeggen - een luchtige komedie, Een scène uit „Kuifje en het Haaienmeer"

Leusder Krant | 1975 | | pagina 3