veel klas Joseph- nam afscheid hebben in volkstuintjes tchtenreldse jeugd nam leel aan sportkamp Stand uniform actie DWS: f 11.858,95 Uitslag schieten KOOKHOEKJE Hierna volgde het verhaal van broe der Valentijn waarna het lied van broe der Valentijn door alle aanwezigen werd gezongen. Terwijl de kinderen van de zesde klas de tafel klaar maak ten voerde de pastoor het woord. Hij bracht de scheldende kinderen onder het oog dat zij nirde rustige weg ver lieten en op het kruispunt van de snelweg kwamen waar men alle kanten uitkon. Hij hoopte dat de kinderen de goede weg zouden kiezen en zo iets van hun leven zouden maken Na de communie werd er voorgebeden door twee kinderen van de zesde klas, een van de ouders en een onderwijzeres. Na het slotgebed werd door een kind nog een dankwoord gesproken waarna depries ter eindigde met de bede,,Alle goeds en zegen van en voor je ouders en broers en zussen, klasgenoten en al len die wij op onze levensweg zullen Ontmoeten. Tot ziens aan deze tafel na de vakantie Nogmaals alle zegen over jullie. Hierna trokken de kinde- rén met hun ouders en alle leerkrach ten naar de school waar het verdere afscheid zou worden gevierd. DRIE MAANDEN Na het genot van een kop koffie werd de avond geopend door het hoofd van de school de heer Weimer Hij heette alle aanwezigen welkom op deze avond aangeboden en deels verzorgd door de leerlingen van de scheidende zesde klas. Aan het gebodene zal wel een schoonheidsfoutje kleven, doch men moet volgens de heer Weimer niet vergeten dat men maar ongeveer drie maanden de tijd heeft gehad om alles te leren en te organiseren Nadat door alle aanwezigen het welkomstlied was gezongen werd door de leerlingen van de eerste en tweede klas elk op hun manier afscheid genomen van de schei dende leerlingen. Nu was het de beurt aan de zesde klas leerlingen die zingend een overzicht gaven van hun zes jarig schoolleven. Daarna was het de beurt aan de leerlingen van de derde en vierde klas die op zeer originele wij ze hun afscheid brachten Nadat de zesdeklassers weer een lied ten ge hore hadden gebracht werd er door ACHTERVELD - De heer J. Steenkamp heeft op zijn volkstuintje een pitoresk hokje geplaatst voor de berging van zijn tuingereedschap Foto Janus Visser. ACHTERVELD - Een ruime parkeerhaven op het grasveld van boer van Dijk biedt voor de volkstuinders de mogelijkheid om hun wagens veilig te parkeren zodat de Eemelaardseweg vrij blijft Foto Janus Visser. j>oeelspel. ACHTERVELD - Donderdagavond 3 i werd afscheid genomen van de jde klas van de St. Josephschool Achterveld. De avond werd aan- 'angen met een mis in de R.K. kerk. Het thema van deze avond was „Maak iets van je leven". Dit thema was naar voren gekomen tijdens de lessen van de chategeet G. Stolker Voor het openingsgebed werd door Irene een welkomstwoordje gesproken. Na het openingsgebed werd door een leerling van de eerste tot en met de zesde klas een zeer kort verslag gege ven van het voorbije schooljaar. de vijfdeklassers afscheid genomen Ook dit ging wel op een zeer ori ginele wijze waarbij niet werd ge schroomd om afscheidnemende leer lingen goed op de hak te nemen. TONEEL Na de pauze werden door de leer lingen van de scheidende zesde klas nog enkele toneelstukjes opgevoerd zijnde „Koning Patat", De laars van Ramon", ,,De eerlijke vinder", De brave buurvrouwen". Al deze toneel stukjes werden met volle overgave en ongecompliceerd gespeeld. Ook had- u voor uw komst en voor de prettige samenwerking, die ik het afgelopen jaar mocht ondervinden. Juist door uw komst op ouderavonden, contactavonden en feestavonden hebt u duidelijk laten blij ken, dat de school uw volledige belang stelling heeft en ook in uw harten leeft. Het is belangrijk, dat u de school bin nenloopt, alsof het uw eigen huis is. Zo moet het ook zijn, zo moet het blij ven en zo moet het nog meer gaan wor den. Het is zo belangrijk voor het kind dat het weet, dat u ook belangstelling hebt voor hetgeen er op school bebeurd en gedaan wordt Het is belangrijk dat het kind ziet, dat er regelmatig con- samenspel tussen jullie als leerling en wij als onderwijzer. Dit had tot gevolg, dat ik althans weer met ple zier weer naar school kwam en mijn werk altijd graag deed", aldus de heer Weimer De onderwijzer dankte het schoolbestuurp het oudercomité en al zijn collega's-voor de prettige samen werking dit jahr ondervonden STEUN Verder dankte de heer Weimer het kerkbestuur, de jeugdraad en de P.C.I. die ook met financiële steun gezorgd hadden dat er verschillende dingen had- Afscheidslied. Dit is een specifieke Achterveldse aangelegenheid. Want niet alleen deze volkstuintjes liggen er keurig bij Waar men ook komt in Achterveld en Stoutenburg de bloemen- en groente tuinen mogen gezien worden. Een volks tuintje heeft ook zo zijn voordelen wat betreft de omgang met elkaar Men vraagt elkaar om raad, de stand van de gewassen wordt onder elkaar be sproken. Dit soms onder het genot van een heerlijk flesje bier Ook helpt men elkaar en men heeft steeds wat voor elkaar over Ook is de humor aanwe zig Men kan elkaar dan ook wel eens even op de hak nemen Dit kan gebeuren als je staakbonen zo plant en stam- bonen bij de staak zet Het mooie is dan dat er eerst geplaagd wordt, maar dat men dan toch weer met goede raad komt. Het geeft wel eens inspan ning, doch nog meer ontspanning. Hoe mooi is het niet als je 's morgens om een uur of vijf in je tuintje komt en er alles fris en mooi bij staat. Men geniet dan niet alleen van het succes van zijn werk maar ook van de natuur en de hier nog aanwezige vogels. HAEZEN Alle valleituinders waren gelukkig dat er geen konijnen waren. Men kon nu zo zijn gang gaan zonder dat men bang behoefde te zijn dat de konijnen met de oogst weggingen Een was er die dit toch niet vertrouwde en zijn tuintje met gaas afzette. Er werd wel eens om geglimlacht Doch de anderen zijn er wel van teruggekomen Niet de konijnen maar de hazen lapten het hem. Dus toch maar een gaasafraste ring Het is natuurlijk wel een tegen valler als de hazen het hart uit je kool eten en de vogels je sla ruineren Doch het spreekwoord door scha en schande wordt men wijs, is hier zeker van toepassing geweest Dat de volkstuintjes in Achterveld wel zijn gewild blijkt wel uit het feit dat er in het komende najaar nog een aantal bij komen. De familie wordt dus weer uitgebreid. ACHTERVELD - MaaDdag 30 juli hield DWS weer een kollekte voor het uniformfonds. Deze maal werd er gekollekteerd in huize St. Joseph. Dit bracht het niet geringe bedrag van f327,00 op. De laatste stand was f 10.609,94. kollekte 30 juni f327,01 Nagekomen kollekte Kon. Julianawegen Stoutenburgerweg f35,00. Nagekomen kollekte Hessenweg. Klet- tersteeg en Aarderweg f27,50. Van een bedrijf uit Achterveld f500,- De laatste stand is nu totaal f 11.858,95 Hoewel het misschien vervelend gaat worden toch nog even het gironummer ten behoeve van het uniformfonds 3361850 t.n.v. W. A. van Hamersveld. Hendrik van Viandenstraat 21, Achter veld. Dit wordt nogmaals vermeld omdat men nog lang niet aan het benodigde bedrag van f25.000,- toe is. GEVULDE VARKENSHAAS U hebt er voor nodig: - 2 varkenshaasjes, samen 1 pond - 6 gedroogde pruimen - 1 grote appel - peper, zout - 75 gram boter - 1 eetlepel room De pruimen 24 uur in lauw wa ter opweken en ontpitten. De haasjes opensnijden, maar niet helemaal, zodat u ze kunt vullen. Eventueel een beetje plat slaan. De appel in partjes snijden en de haasjes met de pruimen en de appel vullen. Met een touwtje als een rollade dichtbinden en met peper en zout bestrooien. Onge veer 45 minuten braden en daarna de jus binden met room. Het vlees in dikke plakken snijden Met doperwtjes en kriel-aardap peltjes een heerlijk gerecht. Eet smakelijk Japieja. ^HTERVELD - Ongeveer drie jaar len kwam een Achtervelder die in ieuwbouw woonde op het idee dat Wel makkelijk zou zijn als hij een ^utertuintje had. Daar dit bij zijn ^vbouwwoning niet te verwezelijken nam hij contact op met zijn buur- die met hetzelfde probleem zat. buurman stapte naar zijn vader ?gde deze het probleem voor. Dit leem was zeer vlug opgelost. s fóer. de heer Van. Dijk aan de arseweg had nl. bij zijn bedrijf ■eeii verloren stukje grond liggen ■■vel' als groentetuintje dienst kon f De twee initiatiefnemers waren j in hun sas. Spoedig waren er nog liefhebbers, zodat het stukje i spoedig onder een vijftal per il was verdeeld. - i STUKJE WEILAND .rigi jaar kwam een van die deel- ;rs op het idee dat hij best nog stukje tuingrond wilde hebben. Hij rak dit met de grondeigenaar en kwam spoedig tot een overeen- >t. De grondeigenaar die dit jaar lar wordt en in 1976 een reis naar kinderen in Nieuw-Zeeland wilde ?n, kwam met het plan een stukje ^en van zijn weilanden om te ploe- >n dit als volkstuintjes te gaan ver- n. Dit was tegen geen dovemans- gezegd Het resultaat was dat er poedig een aantal mensen was die een stukje tuin wilden hebben en u 17 volkstuintjes worden bewerkt >t aangelegde perceel. ït is een lust om te zien hoe gewerkt en soms geploeterd wordt, ergste is nu wel achter de rug. s is nu gezuiverd, het onkruid is bedwongen en de vruchten staan er naai florisant bij. Het is heerlijk je zo eens even in je tuintje te en ontspannen en zo voor enkele de dagelijkse beslommeringen te eten. Elke deelnemer doet zijn en Mat is ook wel te zien aan de hten en de netheid. ACHTERVELD - De heer H. J. v. d. Berg en zijn dochter tonen met trots de eerste bloemkolen die zij van hun tuintje oogstten Foto Janus Visser. ACHTERVELD - Moegestreden maar ïr voldaan zijn 13 spelers in de ftijd van 8-10 jaar met twee leiders nggekeerd van een kampweek in Lim- "g van 29 juni t/m 5 juli, georga- «erd door de N.K.S. Q deze kampweek deden ongeveer jongens mee. De dagelijkse leiding s in handen van een aantal deskundi- mensen met een C.I.O.S. opleiding, t waren allen vrijwilligers. Kenmerkend voor deze kampweek s dat weinig gevoetbald werd dit in lenstelling met andere jeugdsport- mpeu iu combinatie mei matbal, nbal, trefbal en slagbal bedroeg dit geveer anderhalve dag De overige tijd overdag werd gevuld o.a. met een zeskamp, twee middagen met allerlei wedstrijden en spelen in het nabijgelegen zwembad. Ook nog een douane spel in een van de vele rondom het kamp gelegen bossen. Verder werd er nog een middag veel creativiteit ge vraagd van de jongens die de diverse groepen moesten uitbeelden, o.a. een rekiamespot, een totumpaal, een mo deshow, een vlot met drenkelingen op een woeste zee en vele andere voorstel lingen. SPELEN en. Elke avond werd er iets georgani seerd in de bossen rondom Wansum. Dit begon meestal om 20.00 uur en ein digde om 23.00 uur. Een van die spelen was het geluidenspel, waarbij op diver se posten geluiden moesten worden ge maakt die de jongens dan op moesten zoeken. Dit waren o.a een brandweer wagen, een drumstel met mes en vork, een fietsbel, een sappige perzik en nog vele andere geluiden. Naast de andere spelen was het spookspel wel het meest geslaagde evenement De gehele week was het droog en zonnig weer Juist op de avond dat het spookspel werd gespeeld begon het te onweren en te regenen. Met alle ramme lende bussen, geweerschoten, spoken en andere griezelvoorstellingen was dit wel het einde Vele groepen staakten de strijd maar de jongens van Achterveld hiel den stand en vonden het gestelde doel, de schat in een kist. Dit betekende per persoon een ijsje. Het was allemaal heel ontspannend maar tevens erg in spannend De Achterveldse jongens be haalden een eervolle tweede prijs over alle aktiviteiten van deze week. CONDITIE Er werd veel gevraagd van het mo reel en de conditie van de ploeg. Het eerste werd op peil gehouden door de vele clubliederen die er werden ge zongen het tweede door het vele en goede eten dat er was. Vele jongens, de leiders incluis, hadden de rest van het weekend nodig om bij te komen Ondanks dat wilden allen het volgende jaar weer mee op sportkamp Dit betekent dat het toch een zeer geslaagde week genoemd mag worden. den deze stukjes een inhoud die be trekking hadden op het dagelijkse leven. Tussen deze toneelstukjes door werden er ook nog enkele liedjes ten gehore gebracht waarin naar voren werd ge bracht wat er in het afgelopen jaar te beleven viel en werd er een overzicht gegeven van de eerste tot de laatste klas Dit laatste lied had de toepasselijke titel „Ze zijn weer voorbij" Na het afscheidsfeest werd nog het woord gevoerd door een leerling die ook een overzicht gaf van de beleve nissen van de eerste tot de zesde klas. Nadat de zesde klassers als af scheid met ,,uw kinderen zeggen het" de woorden hadden gevormd. De ba sisjaren zijn voorbij. Op naar een nieu we rijwerd nog het woord gevoerd door de heer Weimer, die van zijn leerlingen met de volgende toespraak afscheid nam. ,,Aan alles komt een eind, zegt het spreekwoord. Zo ook aan deze avond. Wij hopen met ons allen dat u het een aangename avond hebt gevonden, ik dank tact is tussen u als ouder en ons als leerkrachten. Dit kan alleen maar po sitief werken in de opvoeding van het kind Het is goed, dat het kind ziet, dat de ouder naast de onderwijzer en de onderwijzer naast de ouder staat in zijn groei naar de volwassenheid", zo zei de beer Weimer Hij vervolgde: ,,Ook wil ik de kinderen wat zeggen. We hebben een jaar met elkaar op getrokken. In klas zes hebben we week aan week tegen elkaar aangekeken. Dit heeft echter nooit verveling gebracht, daar jullie als klas iedere keer weer anders was. Jullie zijn in dat ene jaar een fijne, sportieve, enthousiaste en leergierige klas geweest We hebben vele boeken moeten naslaan om aan jullie weetgierigheid tegemoet te ko men. Ook waren jullie een klas, waar een grap kon verteld worden, waar eens lekker om gelachen werd, maar wan neer er weer gewerkt moest worden, dan voelden jullie ook wel aan, dat dat moest gebeuren. Zo was er een goed den kunnen doorgaan, die zonder deze steun zeker niet verwezenlijkt hadden kunnen worden. Een speciaal dankwoord was er ook voor de chategeet, de heer G. Stolker, die door zijn manier van les geven de sympathie van allen had verworven en een zeer gewaardeerd lid van het team was geworden. Hierna kregen de leerlingen een ge tuigschrift en een pen als aandenken De avond werd besloten door een dank woord van de heer Baumeister die sprak namens de oudercommissie, doch tevens ook als ouder. Ook hij wenst alle leerlingen het allerbeste toe op de door hen te volgen weg Na het afscheidswoord van de heer Weimer, die van de zesde klassers geschenken kreeg aangeboden werden ook alle ouders door de zesde klassers verrast met een geschenk Zowel de;j vader als de moeder kreeg iets. Om.a ongeveer 23.30 uur ging ieder naar- huis terugziend op een fijne afscheids-, avond ACHTERVELD - Uitslag onderlinge schietwedstrijd met geweer door ,,Ons Genoegen". totaal. l.J Rossum 93 372 2 n Hamersveld 89 343* 3 agerweij 89 3561 uilen 88 360 au Nimwegen 87 356 6. il J. van Ruitenbeek 87 349 7. J. J van Hamersveld 86 329 8. M Pothof 85 337 9. W. Voskuilen 84 348 10. W. do Kletersteeg 82 325* 11 A. V iug 61 234 12. T. Vos 60 291 13. H Hols 52 246 Vele malen scoorde Achterveld de hoogste punten voor hun originele idee-

Leusder Krant | 1975 | | pagina 7