Bejaarden en soos- leden gingen uit li iu üi/i li in npflpr arm kiiitit oed van de grond 'erbouwing kerkelijk antrum bijna gereed LOOKHORST I PROMOVEERT Zesde klas Josephschool verbleef in jeugdherberg Kleuterschool „De Hobbit" sloot jaar af Nogmaals: telefonische hulpdienst Militairen promoveren ^OOJ vVIUI lil 11VI IWI III mËSt- ERDAG 10 JULI 1975 l EUSDER KRANT Goedkope vakantielektuur Bulkboeken kompleet boek in krantenvorm van bekende Nederlandse auteurs 1.50 en 1.75 per stuk. Nu ook in het Engels, Duits en Frans 2.25 per stuk, t.w.: Engelse reeks: 1. F. Scott Fitzgerald: „The Rich Boy" (verhalen) 2. Evelyn Waugh: „The Loved One" Duitse reeks: 1. Peter Handke: „Die Angst des Tormans beim Elfmeter" 2. Bertolt Brecht: „Der Kaukasische Kreide Kreis" Franse reeks: 1. Albert Camus: „Noces/L'etè" 2. Rabelais „Gargantua et Pantagruel" (selectie) Verkrijgbaar bij: LEUSDER KRANT Finnmark 3 - Leusden-Centrum. Het feest begon 's morgens om tien uur met de.kleuterkermis. Samen met de beide leidsters - Carla Kortebein- Boer en Ulyra Iserief - had een aantal ouders hier 16 zelfvervaardigde at-, trakties ingericht. Deze stonden opge luisterd door echte kermismuziek ga rant voor een passende aanloopnaarde vakantie. BehalVe hun kunnen tonen inj de gebruikelijke ballentent en aan de grabbelton konden de kinderen ook zelf koekjes in grootmoedersstijl" bakken en ..cake-versierenmet als uitgangspunt dat alles prijs was Het feest, dat ruim drie uur duurde, en begeleid werd door een groep ouders, vond z'n hoogtepunt in een poppenkast voorstelling en een massale barbecue. Na afloop konden de ouders een op beeldband vastgelegde impressie zien van deze geslaagde vakantieker- LEUSDEN - Vorige week pu bliceerden wij in onze rubriek „Kerknieuws" een bericht over de ..Telefonische Hulpdienst voor alle gezindten", de T.H.D. Voor Leusden werd een infomatie- adres genoemd. Dat was de heer B. Bless. Gironde 30 te Leusden/ Centrum. Het genoemde telefoon nummer was niet juist. Dat moet zijn: 03496-2518. Overigens wordt van de zijde van de T.H.D. meegedeeld, dat de heer Bless tot en met 27 juli a.s. met vakantie is. Na die tijd is hij weer beschikbaar om informa ties te geven over deze telefo nische hulpdienst en wil u dan graag noteren als medewerker. LEUSDEN-CENTRUM - De verleden week i.v.m. de weersomstandigheden onderbroken kampioenswedstrijd tus sen Leusderpark I en Lockhorst I is afgelopen zondag uitgespeeld. Bij het staken van de wedstrijd was de stand 2-3 in het voordeel van de Leusde- naren, met bovendien redelijke kansen op winst bij het herendubbelspel. De eerste game eindigde weliswaar in 7-6 voor Leusderpark, maar de tweede ging met 4-6 naar Lockhorst. Bij 4-5 ten voordele van het Leusdense team maakte een flinke regenbui een voorlopig einde aan de promotiewed strijd Onder de best denkbare weersom standigheden werd zondag in Amers foort de draad weer opgenomen bij het herendubbel. Ondanks de voor Henk Bottenburg en Roland Dijkgraaf niet onvoordelige beginstand (4-5) werd het toch nog 7-5 voor Leusderpark en daarmee kwam de balans weer in evenwicht: 3-3 was het in matchpoints. De beide mixed-dubbels moesten dus de beslissing brengen en die deden dat ook op een ondubbelzinnige wijze. Ze werden beiden tegelijk gespeeld, het geen de spanning in niet geringe mate ten goede kwam. Marijke Groenhof en Henk Bottenburg lieten geen twijfel bestaan over hun bedoelingen. Zij namen resoluut de leiding en stonden die niet meer af. Met 6-1 en (de warmte speelde mis schien een rol?) 7-5 kwam de pro motie al weer meer in zicht (3-4). Maar ook Saskia en Roland Dijk graaf hadden er zin in. Ook voor thuis was het een leuke verrassing De Dijkgraaf jes speelden een werkelijk formidabele partij en de zege was geen moment in gevaar. Met 6-1 en 6-2 werd knap gewonnen en hiermee kwam de eindstand van de kampioenswedstrijd op 3-5. Eén succes was het ook voor trainer Hans van der Linde. Niet rekenend op de mogelijkheid van afbreken op de vorige zondag, was hij daags voor de beslissende dag met ^ijacket en ballen op vacantie naar Italië ver trokken De overwinning van Lockhorst I be tekende promotie naar de landelijke 2e klasse, die weliswaar regionaal is ingedeeld, doch toch nog altijd zo wat een kwart van Nederland beslaat. Verre uitreizen zijn* hiervan het ge volg, doch daaraan valt niet te ont komen als je hogerop komt. In middels is het protest van Lock- horst's tweede team in haar kam pioenswedstrijd door de KNLTB af gewezen. De promotie is hiermede van de baan. Lockhorst II blijft in de 4e klasse Er is nu wel een grote ruimte gekomen tussen de beide hoogste teams van de L.L.T.C. Lock horst. Saskia Dijkgraaf heeft zondag ook nog beslag gelegd op de damestitel in de C-afdeling van het Randenbroek- toernooi in Amersfoort. Jn de finale klopte zfj Conny Rekké met 7-6 en 7-5. LEUSDEN - Het eerste voetbalelftal van de Tankwerkplaats op de Leusder- hei heeft in de 2e klasse B van de zomeravondcompetitie van de KNVB district Amersfoort, het kampioenschap behaald en daarmede promotie naar de le klasse verworven. Dit gebeurde door een 1-0 overwin ning te behalen op het elftal van het Koninklijk Paleis te Soestdijk (KPS) op het voetbalveld van KPS in Soest dijk. Het winnende doelpunt werd ge scoord door Jacob de Graaf m de „normale" voetbalkompetitie uit komend voor de reserves van IJssel- meervogels de bekende zaterdagclub uit Spakenburg. In de kantine van de Tankwerkplaats werd na afloop, in aanwezigheid van de commandant de Kolonel ir E. v. d. Hoogen, het kampioenschap gevierd en kreeg de heer Peet Geitenbeek, de grote animator van het beoefenen van zomeravondvoetbal door personeel van de werkplaats, vele complimenten voor de wijze waarop hij dit deel van de personeelsvereniging van de werkplaats leiding geeft. ACHTERVELD - Leden van de bejaar- denbond, afdeling Achterveld, en leden van de bejaardensoos in totaal 50 met helpsters hebbeneen uitstapje gemaakt naar Scherpenhof in Terwolde. Bij aankomst werd eerst genoten van een heerlijk kopje koffie, waarna een ieder kon doen wat hij wilde. De kaarters en biljarters zijn die dag wel aan hun trek gekomen. Om onge veer half een was het rusten geblazen en werd er genoten van een fijne ver zorgde koffiemaaltijd. Deze koffie maaltijd viel wel in de smaak. Om on- «N «ssrs geveer vijf uur werd de terugreis aanv- aard. In het restaurant „De Kar" werd 1 een diner aangeboden, vooraf gegaan door een hartverterkertje. Net zoals aan de koffietafel liet men zich ook aan het diner niet onbetuigd. Om ongeveer negen uur kwam men weer m Achterveld aan. Bij thuiskomst in Achterveld was er nog een verras- sing. Voordat men van elkander ging j werd aan allen door de heer Van Uhm nog twee consumpties aangeboden. Dit werd zeer op prijs gesteld. Zowel het bestuur als de deelnemers en helpsters kunnen terugzien op een zeer fiinp Hao tuurlijk de nodige problemen voor- t II jSft lil II I doen en ook daarbll staat de cIub de I I Hl aI UAm I m leden blJ Zelfs niet-leden worden ge- GEZELLIG TOEREN Anders dan in Amerika, waar zo langzamerhand reeds bijna honderd duizend geregistreerde buggy's rond rijden en dan hoofdzakelijk als cross- wagens in zo ruig mogelijk terrein, gaat men het hier doen. In Nederland is nu eenmaal geen plaats voor dit na- tuurschoonvernielend rijden en hier wordt daarom het accent gelegd op het gezellig toeren. Men houdt bijeen komsten op plaatsen, waar dan ook m het land en er worden speciale buggy-tochten georganiseerd. Momen teel is een reis van enkele dagen naar de Volkswagenfabnek in België in voorbereiding. Hiervoor wordt zo spoe dig mogelijk een keuze gemaakt uit de navolgende vertrekdagen. Het wordt öf woensdag 10 september, öf donderdag 18 september, öf vrijdag 26 september a.s. Ook hier gelden de meeste stem men. Het hele buggy-gedoe blijft ech ter een hobby. De BCN heeft inmiddels een eigen clubblad uitgegeven, om het onderlinge contact tussen de leden zo stevig mogelijk te houden. Ooi^*^ spronkelijk wat aarzelend van de grond gekomen, wordt het nu een club van behoorlijke omvang. Vooral de fusie in het voorjaar van 1974 met de Bru- vo-club Nederland was hiertoe een goede stap. Momenteel telt de BCN circa 100 actieve leden, die vrijwel allemaal met een VW-buggy experi menteren. Een bijverschijnsel van het fenomeen Volkswagenkever was en is nog steeds: Het enige wat je daarvan wegdoet is de verpakking. Een nieuwe carrosserie op het oude onderstel en klaas is Kees! De buggyclub is op dit moment in (vergevorderde) besprekingen met de fa. Pim Berghuizen uit Amersfoort voor eigen sportjacks, T-shirts, pet- :USDEN/CENTRUM - Een hippe ;beid vond in Leusden haar oor- ng in een hippisch centrum. Niet beide begrippen iets met elkaar taken hebben, maar het was be- celijk oevallig dat in „deKlaveet" de Leusdense Postweg op 8 de- >er 1973 de Buggy Club Nederland opgericht. De oprichters hadden irlijk ook elders een zaaltje kun- buren, maar bij Pa van Wegen het gratis en wat doe ie dan? Leusdense buggy-enthousiaste- n Louis Verheyen, René Peters incent.van Wegen waren aanspra- k voor de oprichting met de in eveld wonende Gerard te Grooten en in zekere mate ook Guus Schil- ns. Het ingebrachte ..wagenpark" van de BCN bestond toen uit een kleine twintig hippe en blitze automobieltjes. Voor het geval, dat U het nog niet wist: een buggy is een soort van auto en lijkt een heel klein beetje op een Jeep. Het ,,ding" stamt uit de Ver enigde Staten, waar het ontzettend po pulair is. De Amerikaanse Scot Mac kenzie moet er de uitvinder van zijn geweest, althans rond 1960 verscheen hij als eerste met zo'n ex-Volkswagen in het openbaar. OUDE KEVERS In de USA werd de VW-kever ,,Bug" genoemd en bijna vanzelfsprekend kreeg de ingekorte versie als soort naam „Buggy" De overggte meer derheid van deze automobieltjes is ver vaardigd van een (oude) kever. Van het onderstel plus motor Het chassis wordt ingekort en voorzien van een sportief gestroomlijnde carrosserie van plas tic. Het is in principe een cabrioletje. Je kunt een buggy zo duur maken als je zelf wilt. In plaats van de normale VW-motor kan er bijvoorbeeld een krachtbron van een Porsche in. Ook allerhande schijnwerpers, brede vel gen plus dito banden, een spaghetti- uitlaat en meer van dat soort zaken kunnen een forse ingreep doen op je portemonnaie. Het is allemaal wel leuk, maar het hoeft niet persé. Kijk, dit soort zaken worden o.m. besproken op de buggyclub. De opzet daarvan is, naast het recreatieve optreden, vooral van adviserende betekenis. Van zeer groot belang is de juridische voor lichting Dikwijls weet zelfs de plaat selijke politie niet goed wat wél en wat niet mag. Het zijn nu eenmaal rare dingen, die buggy's. Verder wil de BCN de leden behulpzaam zijn bij het kopen van een buggy, zowel in kant- en-klare-toestand of in onderdelen. Bij het zelf bouwen kunnen zich na- jes e.d. in de rood-blauwe clubkleuren en met het verenigingsembleem erop. Ja, men pakt het groots aan. Geïnte resseerden in het doen en laten van de buggyclub kunnen zich het beste eens in verbinding stellen met Vincent van Wegen, die overdag telefonisch te bereiken is onder nummer 03496-1752 Die weet er alles van. ACHTERVELD - Maandag 30 juni vertrok de zesde klas van de St Jo sephschool naar een jeugdherberg te Arnhem. De leerlingen werden door diverse ouders met de auto wegge bracht. De aankomst was niet zo leuk want de regen gutste bij stromen naar beneden. Nadat men in de kamers ge ïnstalleerd was, was het inmiddels ook droog geworden. Men begon dan ook welgemoed aan een uitgezette speurtocht. Ondanks het feit dat het weer begon te regenen werd de speurtocht uitgelopen. Voor een van de deelneemsters was het niet zo leuk daar zij met haar hand in prik keldraad terecht kwam en in het zie kenhuis hiervoor behandeld moest worden. In de avonduren werd de film „The sound of music" vertoond. Hier van werd door de kinderen wel geno ten. Dit bleek wel nadat om ongeveer kwart voor elf de slaapplaatsen waren opgezocht De speurtocht en de film hadden zo'n indruk gemaakt dat het eerst om ongeveer vier uur stil werd op de slaapzalen. AIRBORNMUSEUM Ondanks dit was het toch weer om half acht opstaan. Dit kostte wel enige moeite voor sommigen. Die dinsdag morgen werd eerst per fiets een bezoek gebracht aan de sluizen en vandaar werd gereden naar het Airbommu- seum. Nadat dit bezichtigd was werd de tocht voortgezet en werd een be zoek gebracht aan het golfslagbad „Doorwerth". Na hier te hebben ge- lunched ging het naar de Westerbou- wing waar volop werd genoten m de botsauto's en de kabelbaan. De avon duren werden doorgebracht met bingo en de leerlingen werden verrast met een bezoek van leerkrachten van de andere klassen De woensdagmorgen bleek dat het laat gaan slapen de vorige nacht en de daarop volgende drukke dag wel in vloed had gehad. De leerlingen waren om half acht vnjwel niet wakker te krijgen Nadat was ontbeten en de kof fers waren gepakt, werd er een bezoek gebracht aan de dierentuin en het safa ripark. Ook het openluchtmuseum werd nog bezocht. Hierna werd de thuisreis weer aanvaard. Het waren voor deze zesde klas drie succesvolle dagen en een zinvol afscheid van hun leertijd aan de basisschool. LEUSDEN-CENTRUM - Met een uit gebreide. kermis, een poppenkastvoor stelling et> een barbecue hebben de beide kleuterklassen van de openbare basis- en kleuterschool ,,deHobbit"op vrijdag 4 juli het schooljaar besloten. Het weer maakte het mogelijk dat de festiviteiten op de speelplaats konden plaatsvinden. Een vrij luchtig geval en daardoor bij uitstek geschikt voor de warme zomerdagen. Met een opvouwbaar dak van linnen of zeildoek kan het geval ook bij minder goed weer gebruikt worden. L)e buggy is in vrij korte tijd ook in Nederland zeer populair geworden, in het bijzonder omdat het relatief goed koop, maar vooral technisch betrouw baar sportwagentje is, met mogelijk heden genoeg voor ambitieuze sleute laars. Voor weinig geld is gemakkelijk aan een oude kever te komen De plastic bovenbouw is als bouwpakket te koop voor rond de 3.000,-- en iemand met twee rechterhanden en wat geschikt gereedschap, alsmede het no dige gevoel voor de zaak zet zo'n bug gy in 5 of 6 weekenden in elkaar Voor hen, die de tijd hebben, is het ook een leuke bezigheid in de wintermaan den, doch dan is een overdekte en bij voorkeur te verwarmen ruimte wel nodig. ASSECOIRES Het nieuwe Kerkelijke Centrum aan de Asschatterweg (het verbouwde Her vormde Centrum) is grotendeels gereed. Men hoopt het gebouw in het najaar officieel in gebruik te kunnen stellen. Op de foto: de feitelijke nieuwe voorgevel. Vin een onzer verslaggevers). LEUSDEN - De verbouwing van het 'kelijk Centrum aan de Asschatter- is bijna voltooid. Binnenkort wordt tweede fase van de verbouwing op-, ïverd. Begin oktober zal het gebouw t enige plechtigheid weer officieel gebruik worden genomen, hoewel lintal aktiviteiten ook tijdens de Óuwing gewoon zijn doorgegaan, e voornaamste verandering in net duw, waarvan de Gereformeerde Leusden en de Hervormde ge- ite Centrum de voornaamste ge- kers ijn, is de uitbreiding van de Jjpaal Men heeft de ruimte naar iter toe vergroot, waardoor er 200 atsen bij zijn gekomen In totaal inen nu 430 mensen een dienst in de kzaal bijwonen. De uitbreiding was ig in verband met de groei van het nai gelovigen in de gemeente L.eus- i. Nog niet helemaal gereed zijn een tweetal nieuwe ruimtes. Deze zalen kunnen worden gebruikt voor andere kerkelijke aktiviteiten. Ook is het mo gelijk in het Kerkelijk Centrum zalen te huren. In het verleden is daar onder meer gebruik van gemaakt door de ge meente, politieke partijen, vrouwen verenigingen en dergelijke De nieuwe peuterspeelzaal „Nijntje" gaat in augustus een ruimte gebruiken. De inrichting van de uitgebreide kerkzaal en de nieuwe ruimtes is nu nog enigszins provisorisch Nog niet al het nieuwe meubilair is er, en bo vendien wil men in de kerkzaal een beetje experimenteren om te komen tot de best mogelijke opstelling in verband met de akoestiek. Een en ander zal in oktober allemaal wel voor elkaar zijn, wanneer een ieder is te ruggekeerd van vakantie. Eén van de eerste weekeinden van die maand wil men dan op zaterdagmiddag de officiële opening laten plaatsvinden. De zondag zullen er dan twee officiële diensten gehouden worden. VERLOREN EN GEVONDEN VERLOREN Bij de politie te Achterveld is als verloren opgegeven: Doublé armband met meisjeskopje, waarin de naam Sandra gegraveerd een Druine portemonnee met inhoud GEVONDEN Zilveren kinderarmband (Margo Odette). Melafier 27, Leusden-C tel. 1993 WEGGELOPEN Zwart poesje met witte voetjes, wit befje en witte buik (Moppie). Populie renlaan 9, Leusden-C., tel. 's avonds 4220

Leusder Krant | 1975 | | pagina 9