ampioenschap touwtrekken werd eer vochtige aangelegenheid Jhe Godfather part II" in première in Grand Theatre In het kort bekeken Losse verkoop Leusder Krant AGENDA EMEENTE LEUSDEN DENSDAG 16 JULI 1975 LEUSDER KRANT JSDEN/ZUID - Er was maar weinig sport dit weekeinde. Geen hand-, geen en geen korfbal en ook geen hockey maar dankzij de afdeling Leusden e Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht hebben wij het niet helemaal r buitensport hoeven te stellen. Johnny van Loenen, Hans Meerveld en de Greef organiseerden het provinciale touwtrekkampioenschap van de Omdat zijn broer Dick penningmeester is van de schietvereniging Leusden arom geacht werd te kunnen schieten, mocht Hans Meerveld het start- 1 hanteren. ïrigens toch wel merkwaardig, antieke" sporten als touwtrekken lsstokspringen zich in de tegen- lig zo snelle vaart der volkeren ed weten te handhaven. In tegcA- ng bijvoorbeeld tot zaklopen, )i]Ivoor zover wij weten geen loenschappen bestaan. De oorzaak in zal wel liggen aan het feit, ater bij zaklopen geen rol speelt, bij het touwtrekken wel. Zelfs eer grote rol en het werd op den zelfs een zeer vochtige aange leid achter de boerderij van Van •n aan de Arnhemseweg in Leus- ,uid. Het terrein van de strijd was ge makkelijk te vinden. Bijeen groot bord met ..jonge konijnen te koop" stonden een heleboel auto's en daar moest het dan wel zijn. Enige teleurstelling be kroop ons bij het betreden van de arena, want wij hadden gedacht, dat de strijd gestreden zou worden over de Heiligenbergerbeek, die lekker breed en redelijk diep is Maar die lag te ver af van de boerderij en van al dat gecross door zijn weilanden moest boer Van Loenen het ook niet hebben. Nu werd getrokken over een sloot van in feite 40 centimeter breedte, dat vond zelfs Van Loenen te kinder achtig. Hij had bijtijds het waterloopje met een graafmachine wat bijgewerkt tot een breedte van ruim 3 meter Kijk, dat was tenminste een ordentelijke maat voor een wedstrijd van deze kwaliteit. ZESTIEN PLOEGEN Uit de gehele provincie waren zes tien ploegen van vier man ingeschreven en ook nog twee viertallen dames. Ach teraf vonden die laatsten deze graad rvan emancipatie toch wat te ver gaan en ze deden daarom maar niet mee. Onder het motto goed ingezeept is half geschoren doken een paar matadoren nog voor het startsignaal de plomp in. Kennelijk om vast te wennen aan wal het later te wachten stond. Ook tussen de partijen door werd als een soort van rode draad de ene stoere bink na de andere het water ingewerkt. Geen hun- f f A r, •-•«- a e3 r®\. v j. A K 1 ner protesteerde, mogelijk om indruk te maken op de meisjes Onder de toeschouwers was het zgn. zwakke geslacht maar matig vertegenwoordigd, hetgeen later op de avond bij het danser nog wel tot de nodige problemen zou leiden. Tegen 9 uur werd ook het eerste meisje (oorzichtig) te water gelaten. Op zich niet erg. want het water in Amersfoort en omgeving staat bekend als het zachtste" van Nederland, hoewel ter plaatse nu zeker niet het schoonste Vóór de eerste start werd het wedstrijdreglement omgeroepen Dat bestond uit één punt De deelnemers waren verschenen in allerlei soorten voetbekleding (an gym- tot voetbal schoenen met noppen) en om iedereen gelijke kansen te geven, werd maar één soort schoenen toegelaten en wel blote voeten De zestien deelnemende ploegen, waaronder twee uit Leusden, waren in twee poules ingedeeld Leus den 2 raakte al bijzonder vlot van de wal in de sloot, verloor zelfs de her kansing en zat weldr3 weer onder de toeschouwers. Leusden 1 haalde het evenmin, maar hield de broeken toch langer droog Na een zeer ingewikkelde rekensom kwam dit team met Oude- water 1 en Bunnik 1 in de finale. Beide tegenstanders trokken echter aan het langste einde en voor het feit, dat Bunnik de Oudewateraars de sloot in- sleepte, kreeg eerstgenoemde ploeg de A-beker. In een andere afdeling ging het wat moeizamer Na twee trekken was de stand 1-1 en toen kregen wij de poppen wat aan het dansen Beide ploegen wilden de beslissende trek berg-af en met de wind mee doen. Er werd om getosst. Oudewater verloor de loting maar won desondanks door tijdig in de juiste achteruit-versnelling terug te schakelen de B-beker, waarmee het eerste deel van het feest was afge lopen. Dat was maar goed ook. want het werd al knap donker en behoorlijk fris in de kletsnatte kleding Tot diep in de nacht volgde in de tot danszaal omgebouwde schuur van Van Loenen het tweede deel van het pro gramma. Discotheek D.O.M. uit Oude water verzorgde op zeer gewaardeerde wijze de dansavond. Er was evenwel een enorm tekort aan meisjes en de jongens die .over" waren moesten zich troosten met één (of meer?) pilsjes en dat was ook wel leuk. Daar zag het tenminste naar uit. Je redaktie) ERSFOORT - Deze week gaat - jk met theaters in andere ste- I in het Grand Theater van Amers- -de film ..De peetvader deel II" (ïmière Ditmaal niet met Marlon lo. maar met Al Pacino in de Irol als de peetvader Grand The- eerste week. 14 jaar Jiènes uit het huwelijk" van Ing- I Bergman gaat in Studio G de "ide week in Volgens de mede- van Jogchem's Theaters zal ■ilm niet zo lang meer in Amers- Iblijven draaien. Studio G, 18 jaar Beke van Ammelrooy en Hugo ®rs zijn voor de tweede week ien in ..Mens erger je niet", lel onaardige (sex-) komedie let duo Pim en Wim voor mensen, riet al teveel eisen stellen. Deze jffly Cinema 1 verhuisd. 18 jaar. (neens in Cinema 1 voor de derde de Walt Disney-film .Robin Hood' Elke dag in de matinee-voorstelling Alle leeftijden. Voor de laatste week is de film ,,You only live twice" met Sean Con- nery te zien in Cinema 2. Voor de liefhebbers van aktie en humor a la James Bond 14 jaar. Uiteraard gaat Roman Polanski's Chinatown in Euro Cinema de derde week in. Deze uitmuntende detective- story a la Raymond Chandler met een eigen inbreng van Polanski qua filmstijl en uitwerking, is de moeite van het bekijken waard Met Jack Nicholsen en Faye Dunaway in de hoofdrollen. 18 jaar. Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant. Finnmark 3. S.V. Bookstores. Torenakkerweg16 De heer W J Schut. Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden. Burg Buiningpark. Manége en Taveerne „De Klaveet". Postweg 1 Achterveld: Boekhandel Vos. Hessenweg 323. Leusden-Z-- Lultjens Supermarkt. Pr Irenelaan 9 DONDERDAGCYCLUS CITY THEATER ..Mondo Cannibale", 18 jaar. Aan vang: 2 00 en 8.00 uur. NACHTVOORSTELLINGEN CINEMA 1 „Live a little love a little", a.l Aanvang vrijdagavond 23.45 uur. CINEMA 2 ..Met jouw tanden in mijn nek", 18 jaar. Aanvang vrijdagavond 24 00 uur. CITY THEATER ..Bedhostessen", 18 jaar Aanvang: vrijdagavond 23 00 uur ,,Het duivelsmasker van Tang", 18 jaar. Aanvang, zaterdagavond 23.45 uur. KINDERVOORSTELLING CINEMA I ,,01d Shatterhand", a.l. Aanvang; za terdag- en woensdagmiddig 13.30 uur. Adviesleeftijd: vanaf 10 jaar. LEUSDEN/CENTRUM Elke zaterdag: ,,De Til" Dansavond om 20 00 uur Elke zondag: ,,De Til Open van 10 00-13.00 uur Dansmiddag om 14.30 uur Elke donderdag: Clubavond klaverjas- club Leusden Troef" in Café Restaurant „Nieuw-Leusden" Vanaf 20.00 uur Elke maandag: Herv./Geref Jeugd club voor meisjes van 8-12 jaar in het witte gebouwtje achter de Til (Bavoortseweg). Elke vrijdag- en zaterdagavond en zondagmorgen: Ontmoetingsgele- genheid in de Johanneshoeve, Hamersveldseweg. Van 9.00 tot 11 00 uur Elke donderdagmorgen. Van 9.00 tot 10.00 uur Gezinsverzorging en bejaardenhulp van het Groene Kruis. Gebouw Wit-Gele Kruis, Rozengaarde 33 Elke maandagavond. Jeugdclub voor meisjes en jongens van 8 t/m 12 jaar in ,,'t Claeverenblad", Ha mersveldseweg 102 Elke donderdagavond: Herv /Geref jeugdclub voor meisjes en jon gens vanaf 16 jaar in t Clae verenblad". Hamersveldseweg 102. Vanaf 20.00 uur Elke dinsdag- en vrijdagavond: ,,De Til' open vanaf 19 00 uur Elke dinsdag: Van 18 45 tot 19 45 uur Jeugdschaken in de voormalige Roda-kantinc, Burg Buining park Om 19.45 uur schaken voor senioren m dezelfde kantine Hulpdienst De Wetering: Telefoonnum mers 2746, 2988. 2950,3110,2756. Parochie Bibliotheek: Hamersveldse weg 55 ('t Ros Bevaart). Uitlening zaterdag van 14 00-15.00 uur en zondag van 10.00-11.00 uur Bibliotheek: zaterdag 19 juli van 19- 20 00 uur; zondag 20 juli van 10.30- 12.00 uur. Slijterij-Wijnhandel H. E. v. d. Hengel HAMERSVELDSEWEG 56. LEUSDEN-C. TEL. 03496-1259. LET OP ONZE ETALAGE AANBIEDINGEN. - Roman Polanski io „Met jouw tanden in mijn nek' In het City Theater kunnen de lief hebbers van karate en andere oosterse vechtsporten weer ruimschoots hun hart ophalen aan de Chinese piraten- film .De zeeduivels van Kau Lun". 18 jaar Donderdag in de zogenaamde don derdag cyclus van het City Theater aandacht voor de film ..Mondo Canni bale" 18 jaar Wat de nachtvoorstellingen betreft vrijdagavond (nacht) kan men Elvis Presley horen zingen en zien acteren in ..Live a little love a little". Roman Polanski 's bekende film ..Met jouw tanden in mijn nek" is die avond te zien in Cinema 2, terwijl voor de liefhebbers van sex weer voldoende te genieten valt in het City Theater, waar vrijdagnacht ..Bedhostessen' aan het werk gaan. Zaterdagavond in hetzelfde theater opnieuw chinees ge weld ..Het duivelsmasker van Tang Tenslotte de jeugdvoorstellingen op zaterdag- en woensdagmiddag in Cine ma I. Naast de reeds eerder vermelde film „Robin Hood", kan men op boven genoemde middagen bovendien genieten van de spannende avonturen van „Old Shatterhand". The Godfather en zoon LEUSDEN - Filmagenda voor Amersfoort van donderdag 17 juli tot en met woensdag 23 juli. GRAND THEATRE „De Peetvader deel II", 14 jaar Aanvang dagelijks 2.00-8 00 uur. STUDIO G „Scènes uit een huwelijk' 18 jaar Aanvang zondag 2.15, 5.15 en 8.15 uur Overige dagen 2.15 en 8.15 uur. CINEMA I „Mens erger je niet", 18 jaar. Aan vang: dagelijks 7.00-9.30 uur Jeugdvoorstelling „Robin Hood",a.l Aanvang zaterdag-, en woensdag middag 4.30 uur Zondag 2.15 en 4.30 uur. Overige dagen 2.15 uur CINEMA 2 „You only live twice", 14 jaar. Aan vang zondag 1 45, 4.00, 6.30 en 9.00 uur Overige dagen 1.45, 6.30 en 9 00 uur EURO CINEMA „Chinatown", 18 jaar. Aanvang: Da gelijks 11.15, 1.45, 4.15, 6.45en9 15 uur Kassa en koffieshop geopend vanaf 11 00 uur 's morgens. CITY THEATER Vrijdag tot en met woensdag, „De zeeduivels van Kau Lun", 18 jaar Aanvang Zaterdag 2.00, 6.45 en 9.15 uur. Zondag: 2.00, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Overige dagen 2.00 en 8 00 uur - Een swingende Elvis Presley in „Live a little, love a little"

Leusder Krant | 1975 | | pagina 3