Ichotten waren asfaltering Groene Zoom Matige vertoning liegen afgesloten i.v.m. Reactie op de brief van de heer Wouters Verkeersdrempels (3) Ingezonden: (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) 't Hamersveld S"ée -LEU: één onzer verslaggevers) JSDEN - De Third Penicuik Scout- «p de Schotse padvindersgroep, is er'teruggereisd naar haar dorp in 'buurtvan Edinburgh. De 57 jongens hun begeleiders zijn hier veertien 'en geweest Naast hel bezoeken van j lantal bezienswaardigheden in den ïd«- de padvinders bezochten on- r meer het Openluchtmuseum en het oluon - hebben de jongens zich ook i LeusdeD en omgeving beziggehou- j. N.a.v. het ingezonden stuk van dhr. Wouters van 16 juli jl., voelen wij ons toch genoodzaakt hierop te reageren. Wij (bewoners van Kornoelje 1 t/m 7) betreuren het, dat hij zich genoodzaakt voelde om te reageren op de publi- katie, betreffende een verkeerssituatie, die naar onze mening onveilig is. Te vens vinden wij het jammer, dat hij het opgevat heeft als een aanval op zijn persoon. Wij willen duidelijk stellen, dat dit beslist niet juist is. Onze aktie had niets uit te staan met de reaktie van hr. Wouters Ook zonder zijn publika- tie in diverse kranten waren deze bor den er gekomen. Toevalligerwijs is dit samen gevallen, waren de borden eer der klaar geweest, dan hadden ze er vóór de publikatie van hr. Wouters gestaan. Voor dat dit gebeurde, is er echt wel meer aan vooraf gegaan. Nog voordat er begonnen werd aan het ver der bestraten van de Walstro zijn er door verscheidene mensen diverse ke ren kontakten geweest met de gemeente (individueel en via de wijkcommissie). Hr. Wouters zegt verder, dat er door hem geen klacht is ingediend, maar een verzoek. Naar onze mening heeft hij wel zijn beklag gedaan aan o.a. Veilig Verkeer Nederland, over het zijns inziens te grote aantal ver keersdrempels en obstakels in de wijk de Wetering. Hij zegt verder, dat er in nauwelijks 2 jaar 8 doden zijn gevallen aan de Arnhemseweg. DAT willen wij nu voor komen in de Wetering door o.a drem pels. Wat maakt het nu uit of men wij willen niet dat onze kinderen op de weg spelen, maar gezien de situatie bij Kornoelje-Walstro is het noodza kelijk dat er een drempel komt. Een drukke verkeersweg is Walstro 's morgens 2 minuten eerder van huis gaat en 's avonds 2 minuten later thuis komt. Het kan met alleen van één kant komen ook de ouders zullen in hun opvoeding rond de verkeerspro blematiek, het nodige naar hun kinderen toe moeten doen Het is iets wat samen moet gaan. Hr. Wouters haalt allerlei zaken erbij die er niets (alhoewel ze ook belang rijk zijn) mee te maken hebben. Het gaat ons om VEILIGHEID. In het enthousiasme van hun spel kunnen er gevaarlijke situaties ontstaan Ook met, maar het merendeel van de auto mobilisten rijdt zonder meer te hard. Wij moeten daarbij zeggen dat het ge deelte van de Walstro waar het ons om gaat, er zich nü voor leent om hard te rijden. DAAR willen wij iets tegen doen. Het doet de zaak alleen maar goed, wanneer er meer visies naar voren worden gebracht, Des te meer vinden wij het jammer, dat hr. Wouters op zo'n manier moet reageren zoals hij nu gedaan heeft. Hr. Wouters heeft, naar onze mening, alleen maar negatieve uitlatingen naar Helldrivers Zoowaren zij vorige week woens- tavond op bezoek in het bejaarden- jitrum 't Hamersveld" aan de As- ïatterwég. Op het pleintje voor het iuis lieten de jongens enige dansen hun land zien. PiperXdoedelzakspe- John Allan begeleidde hen. Ook enige meisje dat de tocht naar ons ;d meemaakte liet een Schots dansje in. Set ontlokte bij de bejaarden en jjerfe toeschouwers een warm ap- $1S.' Vervolgens trok het buitenlandse ^chap onder aanvoering van John ,'t Hamersveld" binnen. In een 'zalen liet de padvindersgroep aliteiten als zangkoor horen er af en toe wel een valse bespeuren viel, klonk het toch rdig Op het repertoire van de onder meer de Engelse versie en bord met spaghetti aya" en onvermijdelijk een song hiskey and beer. Ook hiervoor de bewoners van ,,'t Hamers- e nodige waardering. de foto's: Een dansje op het e vóór 't Hamersveld en het van het koor binnen. namens ouders van Kornoelje en enkele van Walstro. J. C. H. Rademaker, Kornoelje, 3, Leusden-C In verband met asfalteringswerk- zaamheden aan de Groene Zoom zullen gedurende de periode 29 juli tot en met 5 augustus a.s. enkele wegge deelten tijdelijk worden afgesloten. Bij slechte weersomstandigheden kan deze periode met enkele dagen worden ver lengd. Voor omleiding van het verkeer zal worden zorg gedragen. Hieronder volgt een schema van de werkzaamhe den en de omleidingsroutes: Wegvak: gedeelte tussen Burg. de Beaufortweg en Larikslaan, 29 en 30 juli. Omleiding: Burg. de Beaufort weg - Zwarteweg. Wegvak: kruispunt Burg. de Beaufort weg - Groene Zoom, 29 en 30 juli. Omleiding: Noorderinslag - Ha- mersveldseweg - Zwarteweg. Wegvak: gedeelte tussen Burg. de Beau fortweg en Noorderinslag, 31 juli. Omleiding: Noorderinslag - Ha- mersveldseweg. Wegvak: kruispunt Noorderinslag Groene Zoom, 31 juli of 1 augustus. Omleiding: Leusden-C. - Leusden-Z.: 1. Noorderinslag - Groenhouten- Noord - Landweg - Centrum- weg. 2. Hamersveldseweg - Leusbroekerweg - Arnhemse- weg. Amersfoort - Leusden-C.: 1. Arnhemseweg - Lockhorster- weg - Burg de Beaufortweg. 2. Heiligenbergerweg - Burg. de Beaufortweg Amersfoort - Leusden-Z.: 1. Arnhemseweg - Maanweg. 2. Heiligenbergerweg - Lockhor- sterweg - Arnhemseweg - Maan weg. Wegvak: gedeelte tussen Noorderinslag en Centrumweg, 4 augustus. Omleiding: Leusden-C - Leus den-Z. en Amersfoort - Leus den-Z.: als vermeld bij afslui ting kruispunt Noorderinslag - Groene Zoom. Wegvak: kruispunt Centrumweg - Groe ne Zoom, 5 augustus. Omleiding: wordt plaatselijk ge regeld. De werkzaamheden rond de belang rijkste kruispunten zullen zoveel mo gelijk tussen 9.00 en 15.30 uur worden verricht, waardoor wordt voorkomen dat het verkeer in de spitsuren hiervan hinder zou ondervindpn Op de dag/uren, dat het kruispunt Noorderinslag - Groene Zoom wordt geasfalteerd, zal door de busdienst een gewijzigde route worden ge reden. Mocht dit gedurende korte tijd tot opheffing van een halte leiden, dan zal dit vroegtijdig ter plaatse wor den aangegeven. Zo nodig zullen op de betreffende dagen tijdelijke verkeers maatregelen worden genomen. voren gebracht Er is/wordt, volgens hem, niets goeds gedaan. Hij heeft geen goed woord over voor: de Wijkraad--de manier van totstand koming --mensen die hun mond vol hebben over inspraak democratie maar. de Gemeente -- overtreedt artikelen b v art. 16 A P V. --beweert geen geld te hebben voor aanleg fietspaden etc. en zo zegt hij: een STEL ouders, dat hun kinderen niet goed opvoedt. Hij spreekt zich in zijn publikatie op di verse punten echter tegen. Laat hij zich eerst goed op de hoogte stellen van allerlei zaken en ook van de si tuatie Kornoelje-Walstro. hadden LEUSDEN - De bewoners van het bejaardencentrum 't Hamersveld heb ben een wat onrustige zaterdagavond achter de rug. Op het grasveld achter de bejaardenwoningen aan de Asschat- terweg stond vrijdag en zaterdag het circus" van de .Tornado Helldri vers and Skydrivers" opgesteld. Door een technische storing kon het pro gramma vrijdagavond niet doorgaan. Maar zaterdagavond klonk het geraas van auto's en motoren twee uur lang. Het internatnale stuntteam, waar in mensen met fraaie namen als Mar-* cel Renee. Ferdi Marco, George An derson en David Palmer hun dagelijk se boterham verdienen, werd tijdens het bezoek aan Leusden door pech ach tervolgd Vrijdagavond deed de gene rator. die voor stroom voor de licht en geluidsinstallatie moet zorgen het niet en daardoor kon het hele ODtreden pech niet doorgaan Zaterdagavond moesten diverse stunts met auto's van het programma worden gevoerd omdat het terrein te klein en het gras te voch tig was En de honderden toeschou wers, die zeven guldens hadden neer geteld om van het werk van de stunt mannen te genieten, moesten aan het eind van de voorstelling meer dan drie kwartier wachten op het hoogte punt: het met een motor over een ka bel rijden. De motor sloeg iedere keer af. Toch was er nog wel wat stuntwerk te zien. Het begon met het schanssprin gen van een motor. Over twee, drie mensen heen Vervolgens door een brandende hoepel heen. Daarna kwa men de automobielen in het strijd perk. De heer Palmer liet zich ach ter een auto door een brandje slepen, terwijl de heer Renee liet zien hoe je met een auto op twee wielen kan rijden. Een vijftal pogingen om met een auto over de kop te slaan faalden Pas echt spannend werd het toen Ferdi Marco op zijn sokken over een draad begon te lopen. Hij liep over de kabel, zonder vangnet er onder, naar een hoogte van dertig meter en weer terug. Het publiek keek met ingehouden adem toe Ook het kabelwerk van Ge orge Anderson oogstte bewondering. Hij liet zich via een katrolletje naar be neden razen, eerst aan een voet, later aan zijn nek Tenslotte het stuntwerk met de motor op de kabel, waarop het publiek meer dan drie kwartier moest wachten Zonder dat de Helldrivers op de een of andere manier de toe schouwers trachtten te amuseren. Al de mensen die op de daverendè affiches afgekomen waren, beloonden de prestaties van de artiesten met een mager applaus. Sommigen voelden zich wat bekocht vanwege het vreser liik lauwe optreden.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 5