Bert van Hamersveld vierde in Papendal Jan van de Berg naar Europees ponykam pioenschap LV. Achterveld en Henny Baas ormen hechte twee-eenheid Jeugdraad- Dorpscontact organiseert viswedstrijd UITSLAGEN ONS GENOEGEN Postduiven vlogen uit St Chislain en Compiegne LEUSDER KRANT 9 zaak de eerste twee seniorenploegen en de A-junioren. Hij heeft een selec tie-groep van zo'n 25 a'26 jongelui (SVA 1 en SVA2) en daaruit formeert hij zijn top-team, dat in de 2e klasse van het KNVB-district Utrecht speelt. De selectie-groep is vrijwel identiek aan die van vorig jaar. Er is wel wat jeugd bijgekomen en Martin Wester- laak, jarenlang een vaste keus, zal ver moedelijk verdwijnen naar het 5e elf tal, dat als veteranen-team aan de competitie mee gaat doen. En als de voortekenen ons niet bedriegen kan dit nog wel eens het gezelligste ploegje SVA-ers worden! De dames worden getraind door de heer P. Smink en vooral Joh. van Bekkum en Cor van Marwijk gaan zich bezighouden met de Achterveldse jeugd Eind juli wordt een aanvang gemaakt met de training, die voor wat de se lectie betreft op dinsdag- en don derdagavond zal plaatsvinden. De overigen elftallen oefenen 1 x per week. SVA heeft geen speciale zaterdag-af deling maar 1976 wel twee belangrijke mijlpalen in het verschiet. Volgend jaar bestaat de damesafdeling 5 jaar en SVA zelf 30 jaar! En dat zal vast wel behoorlijk gevierd worden. Mis schien zelfs met promotie van Ach terveld. 1 Aan trainer Baas zal het niet lig gen en evenmin aan zijn sportieve ge zinsleden, die helemaal achter hem staan. Mevrouw Baas is oud-handbal- speelster en traint nog regelmatig mee met de Achterveld-dames. Oudste dochter Marion is voetbalster bij SVA en de twee andere dochters zien wij binnenkort ook nog wel eens in de oranje-witte brigade verschijnen. Ook de zoon van Henny Baas voetbalt, voor lopig echter nog bij de V.V. Ede. SPORT en trainers DE PROLOOG ig, 21 juli 1975. Neen, het geen ijsco-venters, die in ritte broekpak zo druk in' r waren in ,,Ons Gebouw" rbuiten Het was de tour- met de ploeg vaste mede- |rs, die ïnhetrennerskwar- |erk zat hadden aan de regi- der renners. Keurig in, iter bleek, eenfnsgewas- itte overall met opdruk de Junior" verrichtten zij rachten. De Belg Roger lerainck, pardon Roger Vro- was de eerste, die het start- x tekende. xsoonlijke tijdrit, 'smid- im half twee, werd direct adembenemend gevecht om eerste gele truien. De Leus- Krant-kopman Thomas Diehl i deed het uitstekend en bereik- met een andere favoriet Rus- Oliver (GB) de beste tijd ide dag. Er was niet gerekend winnaars inde race tegen klok, want er was maar een trui voor de beide 15-jarige irs. Het Salomonsoordeel 'out Meinten besliste: dan an beiden in het geel. La- ze er vanavond nog maar eens knokken. En zo geschiedde, de vrijwel allemaal uit Ach- afkomstige dikke banders het bijzonder goed en lieten op een enkele uitzondering niet inlopen door de met min- F handicap rijdende coureurs 1k"iast professioneel ma- Ja, dat was erg knap. in de harde prof- men van doorbijten Eddy Merckx in de ook in de Tour men dit tegen Sawyer. ACHTERVELD - Deze jeugdige ren ners vechten verbeten om de hoogste eer in het jaarlijks terugkerend wie lerspektakel van de Tour de Junior. Foto Janus Visser. PLOEGENTIJDRIT J» 22 juli 1975. In het tijdritten- l van elke erkende meerdaagse ■Mstrijd hoort een ploegentijd- i ooi in de Tour de Junior, t *o'n ploegentijdrit maar een vreemde bezigheid. Met groepjes van 5 of 6 renners, al naar gelang de voor raad strekt wordt bij voorkeur niet naast maar achter elkaar gefietst en als bet even kan, graag zo hard moge lijk. Ja, dat wel! Zo snel mogelijk wordt meestal in een wielerkoers gereden en doorgaans met de sterkste of rapste renner op kop, zoals dat heet. Bij een ploegen tijdrit gaat dat anders. Sterk of min der sterk en snel of helemaal niet snel doet blijkbaar minder ter zake. Bij dit soort ritten neemt elke renner uit het ploegje bij tourbeurt de kop. Eerst Jan bijvoorbeeld en na enige afstand zwenkt hij opzij en haakt achter de rest aan. Piet, die dan vooraan zit, doet even la ter hetzelfde en zo gaat het ook met Klaas en Gerrit en de overigen. Het is ook niet belangrijk of je als eerste de rit uitrijdt. Helemaal niet, want de tijd van nummer drie geldt als tijd voor de gehele ploeg. Eigenlijk moet er enkel maar voor gezorgd worden, dat er ten minste drie man over de kalkstreep aan de finish komen. De andere ren ners doen mee voor spek en bonen of, zoals bij Wout Meinten, voor limonade en een sinaasappel. Dat men deson danks toch tijdritten houdt, is ook maar alleen van belang voor het animeren van het ploegenklassement, want ook de gemaakte tijden tellen niet mee voor de gele of groene trui. Hoe verzinnen ze het eigenlijk? Vanochtend werd in Achterveld de tijdrit verreden. Drie ploegen deden het beter dan de rest en de jongens van de Leusder Krant wonnen de ploegenrit vóór de tapijt boys van Kela en Heuga. MINI-TOUR Woensdag, 23 juli 1975. Er bestaat één week per jaar een Tourdorp en dat is het gedeelte van de gemeente Leusden, dat gedurende de rest van het jaar gewoon Achterveld heet. Er bestaat ook een mini-Tourdorp en daar mee wordt ook maar één week per jaar de camping van Wout v. d. Hengel, pardon, Wout Peel, bedoeld. Het vreem de hiervan is, dat er normaliter maar vier caravans en/of tenten bij Woutje in de boomgaard mogen worden weg gezet en tijdens de tourweek heel wat meer, zodat het dan eigenlijk geen mi ni-camping meer is. Het kan verkeren. U weet inmiddels ook, dat er een Tour de Junior bestaat. En daarnaast ook een mini-Tour de Junior, nog eens afgekort tot mini-Tour. Die wegwed strijd" (dit jaar met internationale deelneming!) wordt 's woensdags m de tourweek verreden. Om u wat wegwijs te maken omtrent deze mini-tour, ver tellen wij u, dat het mini van de mini- tour slaat op de lengte van de koers èn op de leeftijd van de deelnemers. Die lengte (eigenlijk is dat woord hier niet op zijn plaats) bedraagt 300 meter en geen meter méér De leeftijd van de rennertjes en renstertjes varieert van 4 tot 11 jaar. En gekoerst dat er wordt in die mini-tour. Je houdt het niet voor mogelijk! Niet direkt wat de snel heid betreft, maar vooral de ernst, waarmee de jongelui het karwei aan pakken. U heeft beslist wat gemist, als u woensdag niet in Achterveld was. Deze onderneming is begonnen als een grapje van de organisatoren van de grote Tour, maar zou best eens kunnen uitgroeien tot een bron voor nieuwe aanvulling van renners in de maxi-Tour. LEUSDEN - Vorige week was het weer zover dat twee atleten van de Altis twee club-rekords konden breken. Dit deden zij op het prachtige Papendal te Arnhem, een baan bij uit stek geschikt voor het breken van re- kords De twee Altis-leden startten daar bij internationale wedstrijden. Het was ook het internationale karak ter van de wedstrijden dat hen naar hun nieuwe rekords hielp. De zeer sterke concurrentie had daar deel aan. Nijkerker René van Zee verrichtte de beste prestatie op de 3.000 meter steeple chase. Van Zee deed dit voor de vierde achtereenvolgende keer. Hij liep op Papendal maar liefst 8.6 sec sneller dan het ook nog jonge club- rekord dat reeds op zijn naam stond. Met deze geweldige tijd klasseerde Van Zee zich direkt bij de beste negen lopers van Nederland op de 3.000 meter steeple chase. Achtervelder Bert van Hamersveld presteerde iets dergelijks op de 800 meter voor Heren-B. Het oude club- rekord dat op 1.57.1 stond brak hij met 0.3 sec. Hij bracht het dus nu op 1.56.8 min In zijn race kwam hij als vierde over de eindstreep. ACHTERVELD - Uitslag schietwed strijd met geweer van Ons Genoegen. totaal 1. P van Nimwegen 94 546 2 J. van Rossum 93 559 3 J. E van Hamersveld 91 434 4. B Voskuilen 90 542 5 W J. Lagerweij 89 539 6. F Koenen 83 485 7 W v d Kletersteeg 83 493 8 J J van Hamersveld 82 482 9 H Hols 82 400 10 G. Schimmel 81 427 11 M Pothof 81 503 12 G. Valgengoed 73 470 ACHTERVELD - Evenals vorig jaar organiseert de Jeugdraad weer een viswedstrijd voor de jeugd. De wed strijd wordt gehouden ©p_zondag 3 augustus a s. in de grote vijver ,,De Heidebloem." Iedereen die aan deze wedstrijd mee wil doen kan zich op geven bij mevrouw Krijger, Jacob de Bijestraat 1 Er zijn weer een aantal leuke prijzen te winnen. Er wordt op een groot aantal deelnemers gerekend, zowel jongens als meisjes Net als vorig jaar zal de leiding weer in han den zijn van een aantal bekende Achter veldse sportvissers. Men hoopt op mooi weer op 3 augustus. LEUSDEN-CENTRUM - Uitslagwed vlucht uit St Chislain-H van 19 juli 1975 Afstand 220 km De duiven werden gelost om 10.00 uur. Aankomst eerste, resp laatste duif 12.42.19 en 13.10 01. Snelheid eerste duif 13.54,70 m/min HWH no. 1 en 2. Spec. 1, 2, 3, 5, t/m 12, 14. 16 t/m 21, 23 rest 24. 268 duiven m concours. W. Vrijhoef 1, 6, 26, 33, 34, 36, 39, 44, 48, 53, 67; G. Dieters 2, 5, 7, 8, 12, 16, 17, 19, 20, 23, 28, 31, 56. 58, 60, 61. 62, 71. 74. 80. 81; G. Hoefakker 3, 18, 21, 40, 45, 82, 83; H. Lambrechts 4, 22, 43; H. v d Hoek 9, 11, 32, 38. 49, 50, 54, 76. H Be verwijk 10, 14. 65, 66, J. Pot 13; J. Rijnders 15, 85; A. Dusschoten 24, 25, 52, 68, 73; H. v. d. Haar 27, 30, 77, A. Brandsen 29, 87; A. van Zoeren 35, 41, 47, 59, 70, 89; J. Pouw 37, 46, 51, 78. 84, 90; A Schimmel 42, 55. 63, 69. 72, 75. 86, 88; H. v. d. Heuvel 57, 79; A. Bomers 64. De 57 duiven in de wedvlucht uit Compiegne (354 km) werden gelost om 6.00 uur. De eerste en de laatste duif kwamen aan om 10.25 51 resp. 10.52.05. Snelheid eerste duif 1330,93 m/min. HWH no. 1 en 2 Spec. 1 t/m 4 rest 5. W. Vrijhoef 1. 3, 4, 5, 9, 10. 12, 14, 16, 17; G. Dieters 2, 11, 13; H. v. d. Hoek 6, 19, G. Hoefakker 7, 15; J. Pot 8; A Bomers 18. LEUSDEN/CENTRUM - Op 17, 18 en 19 juli j.l. werd in Rotterdam op het CHIO-terrein van de Rotterdamse Manege het Europese Pony Teamkam pioenschap gehouden met deelnemers uit Belgie, Denemarken, Groot-Brit- tannie, Duitsland, Zweden en Neder land. Onder hen bevond zich ook de Leusdense ponyruiter Jan v.d. Berg van de Hamersveldseweg met zijn po ny Imonica. Het is voor de deelne mers een geweldige week geweest en Jan vindt bet ontzettend jammer, dat dit jaar i.v.m. zijn leeftijd van 18, hat laatste jaar zal zijn. Donderdag deed hij mee aan de IJ. de Lange-prijs en hij hield zich knap overeind in het sterke internationale gezelschap. Hij werd 2eindedressuur- wedstrijden voor springruiters, proef L. Winnares werd de Zweedse Agneta Ohm op Fleuron. In de later op de dag plaatsvindende strijd om de Marwestal- prijs (springconcours) eindigde Jan iiF de grote groep ruiters met 4 straf- punten en aan het einde van dezelf de middag in het tweede springcon cours met 8 strafpunten. Vrijdag ging het pony-feest verder, o.m. met het jachtspringconcours om de Van Nie- prijs. Jan v.d. Berg kwam hierin uit voor Nederland 1 en had na afloop /an dit allossingsspringen, samen met Geert Damen op Baska, 15 strafpun ten. Goed voor de nog altijd uitste kende 5e prijs Zaterdag was V.d. Berg reserve voor het eerste team van Ne derland. BGeen zijner equipe-genoten viel echter uit, zodat de Leusdenaar helaas niet kon meedoen aan de spring - dressuur-combinatie. Interessant voor belangstellenden onder u zal de mede deling zijn, dat van deze Europese kampioenschappen op 2 en 4 augustus a.s. T V.-uitzendingen te zien zullen zijn. j if Henny Baas begint nu aan zijn 3e seizoen bij S V Achterveld. trainersdiploma van de KNVB. Die pa piertjes maakte hij in 1957 nuttig door oefenmeester te worden van de voet balvereniging Ede. Hij speelde 7 jaar mee in het eerste elftal. In het sei zoen 1963-1964 was hij trainer/speler van „Hoogland" en het jaardaaropvan de Edese zaterdagclub Blauw-Geel. VOOR ZIJN PLEZIER Henny Baas trainde en voetbalde echt voor zijn plezier. Misschien was dat de reden van het feit, dat hij nogal eens van club veranderde. Als hij er, om welke reden dan ook, niet meer vol doende lol in had, vertrok Baas zon der heiwee rustig naar een andere vereniging. En voor zijn kwaliteiten vond hij gemakkelijk emplooi. Van 1966 tot 1968 was VVOP in Voorthuizen zijn club en daarna trainde hij nog eens vier jaar Hoogland. NAAR ACHTERVELD Op zijn één-of tweemaal per weekse ritjes van Lunteren, waar hij sinds 1966 woont, naar Hoogland voor zijn trainerswerkzaamheden, passeerde hij regelmatig het mooie Kerstens-sport- park in Achterveld. Soms stopte hij een ogenblik als daar de oranje-witte SVA-voetballers achter de bal aanhol den. Ober was toen trainer bij de Ach- tervelders, doch die moest in 1973 het veld ruimen omdat hij niet in het bezit was van een trainers-licentie. Henny Baas zocht toen nader contact met SVA-voorzitter Herman Legdeur en de heren kwamen wonderwel snel tot een vergelijk Baas was in het begin vooral blij met het feit, dat zijn nieuwe ver eniging zo dicht bij huis speelde. La ter constateerde hij tot zijn genoegen, dat de samenwerking met het bestuur en de spelers van SVA bijzonder pret tig van aard was. De twee seizoenen van Baas bij de S.V. Achterveld zijn gewoon omgevlogen. Er hangt bij SVA een plezierige en gemoedelijke sfeer. Weinig moet persé en toch wordt er heel veel gedaan. In het dorp Achterveld verandert niet zoveel en daarom ook niet in de voet balclub. Ook in het komende seizoen verschijnt SVA met 5 seniorenteams, een damesploeg, 5 junioren- en 6 pu- pillenelftallen. Baas traint in boofd- 1TERVELD- In Hilversum is het tal begonnen en om precies te ,p 5 februari 1930. Toen werd ik Baas geboren, die thans als Baas behalve adjudantsport-in- eur in Ede, ook oefenmeester n de R.K. Sportvereniging Acb- d. Maar voor het zover kwam ■nogal het een en ander gebeurd. 10e jaar (de familie Baas was 5 verhuisd van de radio- naar begon Henny met voetbal en de jeugd van het Amersfoortse Hij bleef voetballen tot 1957; jtste jaar als contractspeler in taalde voetbal. Hoewel hij hoofd- jk op het middenveld speelde, Baas ook als back en linkshalf teld. Hij kon op bijna elke plaats elftal zijn mannetje staan. Baas was inmiddels beroeps- eworden en lag in Ede in In 1951 speelde hij ook nog voor het Nederlands Hij werd sportinstruc- iaalde ondertussen eerst het irna gemakkelijk ook het C-

Leusder Krant | 1975 | | pagina 9