71 mm iwa, - -KLASSEMENT ANT —M»ï.T.vn- METAALWAREN f re jo b V SOEST NT PffRFRATSEN De Heuga-renner Kevin Carrheeft èn weddenschap gewonnen met een ir lang ,,sur place" te blijven, d.w.z. pjirende die tijd op zijn fiets te blij- ?n balanceren zonder noemenswaardig ®P- of achteruit te rijden. Oud-we- ïldkampioen Jan Derksen heeft het ïstijdsmaar dan in een wedstrijd, 1 minuten volgehouden. Zondagmorgen, daags vóór de Tour, vam Martin Stappen van de Kela- oeg al om 7 uur in de ochtend Wout emten s laatste stukje nachtrust WÜSk verstoren ij kwam zich melden voor de our, maar bracht wel een kanjer van ïn Limburgse vlaai mee uit Tegelen. oen kon Wout niet boos worden - Tourleider Wout Meinten had tijdens de Tour vanzelfsprekend geen tijd om zijn gras te maaien Dat was geen pro bleem voor een paar rennertjes, die dat klusje graag voor hem hebben op geknapt. Ook gratis en voor niets. - De heer S. Polak, chef van de voor lichtingsdienst van de gemeente Leus den, is op een van de eerste avonden ook naar het tourveld komen kijken. Dit is geen tourfrats, maar wij wisten zo gauw geen andere rubriek om deze mededeling in onder te brengen - Het jongste rennertje.de nog net geen 12 jaar zijnde en twee turven kleine Mark Turner, was na de 5e etappe aan het einde van zijn Engelse Latijn en kwam heel netjes vragen, of hij de laat ste dag, hoewel hij een echte race fiets had, met de dikke banders twee Geluk is toch maar een mooi ding. Juens het koffie-uurtje met de adop- tlï0e?ers won mevr Blom bij een «rij het eerste èn het laatste lot. ,3Rl 1!"evrc)uw Blom, maar let ,Q (beide prijzen waren nl. P? renners behoefden zich overdag n D?a»Vervelen" In de ..Paardenstal" inrto Van Bhm s botel De Roskam nuen ze naar hartelust sjoelen, ta- ilt en tafelvoetballen En dat Jgf.was gratis en voor niets De jeugdige wielrenners amuseren zich uitstekend overdag, tafelvoetbal spelen in de Roskam, kegelen in café Buitenlust of zelf een bezoek aan de Oud- Veluwse markt in Barneveld Foto Janus Visser. rondjes mocht rijden Dat mocht na tuurlijk, maar desondanks eindigde hij als laatste, hetgeen hem bij de prijsuit reiking een echte rode lantaarn ople verde. - Bij de dikke banders was variatie genoeg. Je zag rechte sturen, gebogen sturen, maar ook dikke banden, dubbel dikke banden en zelfs hardstikke dikke banden op fietsen - De bezetting van de jury-tent deed haar werk in de stijl van de de jeugdi ge renners. Inplaats van kratjes pils waren slechts flesjes cola of limonade beschikbaar en zelfs echte chocomel. De heren hebben het desondanks over leefd! - Bij de 1-2-3 huldiging kreeg de tour- leider wat steun. Hij had al zoveel alleen moeten doen. Wout Meinten nam de Ne derlanders op de korrel en soms in de maling Johan Ossendrijver deed voor treffelijk hetzelfde bij de vele buiten landers, die zo ook aan hun trekken kwa men - Bij de minitourwondeKela-ploeghet niet bestaande ploegenklassement. De broertjes Mart (5), Erik (7) en Fons (9) van Heugten gingen met een gele trui naar huis. - De „Bliksemkrant", tijdens de tour een concurrent van de Leusder Krant, is weer bijna ter ziele. Er verschijnt nog één nummer (met de eindstanden van de Tour) en dan is het afgelopen De redaktie gaat naar de WW - Tot slot nog een hele goede! De Tour-organisatie had een regenver zekering afgesloten. Nu hebben de tourjongens er spijt van Het heeft tijdens de Tour namelijk niet gere gend. Premie naar de vaantjes en geen uitkering fiusdense renners leden het best TOURDORP./A£#TE&Y£LDt. ^Over, i prestaties der Leusdense dikke inders niets dan lof. Nico van Druten is vaste klant bij de tourmissen. Hij ld een abonnement op de tweede plaats 1 klopte zelfs een keer Henry Schuur- ans, die twee jaar ouder en twee jaar ftner is. Ook Paul Ossendrijver was j de dames Koloos en v.d. Berg niet eg te krijgen. Hij eindigde drie maal de derde en tweemaal op de tweede aats en dat kan zijn grote wielren- oer Johan van zijn wedstrijden niet Ujd zeggen. Bart van Druten had minder spek- kulanv uitslagen dan broer Nico, aar heeft hem uitstekend geholpen et het afstoppen van de concurrenten s Nico mee vooraan zat. Bert v.d. engel in zijn speciale stijl met één Jjand od cje knie meeduwend, oegon ""goéd, maar zakte later wat af. Bert is kennelijk een betere coureur voor één- daagse koersen, maar zal het etappe- werk best nog wel leren. Misschien lag het ook aan zijn fiets, want de lamp was er af en zijn bel was ook aan ver nieuwing toe Kees Druif reed minder opvallend maar wel regelmatig en zijn vierde plaats bewijst, ldat hij juist sterk rijdt in meerdaagse wedstrijden Geert MENK Nieland reed als enige deelnemer uit het Leusdense deel van de gemeente Leusden een wat eenzame koers op zijn vouwfiets. Hij vertegen woordigde onze krant uitstekend en had een verzorging als een prins. Elke dag werd hij door pa per auto gebracht en gehaald. Ook als een prins was het rijden van de andere man van de Leus- der Krant-ploeg, Sjaak Burgsteden. Die had in i$ijn directe omgeving steeds twee tour-motorrijders en de bezem- ^agen in de buurt. Wat een service! De tourclown werd wel de laatste, maar als er een prijs geweest zou zijn voor de breedste glimlach, was die beslist voor hem. Dat bleek wel uit het applaus van het geachte publiek. And ré v d Burgwal deed ook zijn best, maar had niet altijd evenveel geluk. Hij zette moedig door en kwam toch maar mooi op de zesde plaats in het algemeen klassement. Precies in het midden. Tenslotte René v d Burg wal, die in de wedstrijd reed alsof hij een broertje van Paul Ossendrijver was. En Rene koerste goed. Hij eindigde lang niet als laatste. Wij geloven vast, dat de contracten van deze renners voor de volgende Tour bij tourleider Meinten al gereed liggen. Diehl en Taylor reden meestal in een gele of groene trui en Meerburg was al voor de start van de Tour uit zijn L K -trui gebarsten en reed verder in het blauw. Wat blijft er dan nog van trui-reclame over? Ook dit jaar verscheen elke morgen de .Bliksemkrant" met uitslagen en nieuwtjes over de etappe van de vorige avond Deze keer verscheen als spe ciale bijlage ook een ..Minitour- bliksemkrant Ja, ze weten het wel in Achterveld. Paul Ossendrijver heeft in de derde etappe toch nog een flinke geldprijs verdiend Na de tweede rit stond hij op de vijfde plaats met een achterstand van 10 seconden op Bert v.d. Hengel (no 3) Broer Johan wist daar wel iets leuks op en stelde een dubbeltje beschikbaar voor iedere seconde, die Paul op Bert zou inlopen. Dat was niet aan dovemansoren gezegd. Paul ging er eens echt om koersen en na de laatste doortocht presenteerde hij zijn broer de rekening <14 seconden winst, dus 44 duppies en bovendien als derde op de lijst de kussen van de tour- missjes. Dat was met recht een beste dag voor linke Paultje De langs het parcours ter hoogte van de families Druil en Tijmensen dienstdoende politie- en EHBO-mannen hebben het nog niet zo slecht getrof fen De desbetreffende famielies zorgen iedere avond voor gemakkelijke stoe len en de nodige koffie. Nu we het toch over koffie hebben, nog even Wout Peel Hij gaat in zijn Mini-tourdorp ook regelmatig de tenten en caravans langs voor een koffie-ronde. Nou ja, koffie? DE EPILOOG Zaterdag, 26 juli 1975. De Tour is voorbij en Wout Meinten kan eindelijk met vakantie. Zaterdag avond was zijn laatste karwei van de Tour 1975, de feestelijke prijsuitrei king in ..Ons Gebouw" met natuurlijk de bedankjes voor IEDEREEN! Wie niet beter wist, dacht dat Berend Bou- dewijn op het podium bezig was in plaats van Achterveldse Wout I. (Wout II is Wout Peel). Meinten nam en pas- De valpartij van vrijdagavond sant ook afscheid van de renners, die vanwege hun ouderdom het volgende jaar niet meer mogen starten. De zaterdag jarig zijnde wethouder van sportzaken van de gemeente Leus den, de heer G van Woudenberg, was even uit het feestgewoel van thuis naar het feestgewoel van Achterveld gekomen om aan Nico van Druten de beker van de gemeente Leusden voor de beste Leusdense renner aan te bieden. Wethouder W. A van Zand- brink nam later de honneurs waar De winnaars van de tijdrit Thomas Diehl en Russel Oliver (doorlopend beschermd door een Achterveldse jon gedame'), Peter Meerburg, Uwe Wei- gel, Jos van Wegberg en Henry Schuur man kregen eveneens hun bekers. Via de loterij pikte Nico van Druten nog eventjes een mooie draagbare radio mee. Daarna waren de winnaars in hun leeftijdsgroep bij de dikke banders aan de beurt. Dat waren Gerrit Jan ten Klei, Paul Ossendrijver en Nico van Druten (al weer!) Petra de Bruin (12), Terry Taylor (13), Roger Vro- lix (14) en Neil Martin (15) haalden voor hun derde plaats hun aandeel uit de hoorn des overvloeds Dat deden Donderdag Neil Martin, kopman van de Kela- Tapijtploeg, gaat doodmoe over de Ëh en wint op een sensationele e de vierde etappe Bijna eén lut voorsprong op het peloton is een geweldige prestatie van deze jonge Engelsman Foto Janus Visser ook David Price (12), Martin Ver schuur (13), Leon deBruin(14)enTho mas Diehl (15) voor hun tweede prijs Natuurlijk werden ook de vijf gele trui-dragers Jos van Wegberg (12), Uwe Weigel (13), Antonie Stevens (14) en Russel Oliver (15) niet vergeten De strijdlustige renner bleek Kevon Carr te heten en de adoptie-ouders van Russel Oliver, de heer en me vrouw W v.d Hengel van de Hessen weg. lootten de prachtige sportfiets van Batavus/Henk van Druten. En nu maar relaxen op die race-fiets! De jongens van de Leusder Krant en die van de Buitenlustploeg konden vervolgens hun ploegenklassementsprijzen afhalen en nog was Wout Meinten niet uitver kocht, want nu was het de beurt aan de Melitta-ploeg, de netste en spor tiefste groepering Kleine Markje Tur ner toonde daarna de volle zaal de door hem gewonnen prijs een echte rode lantaarn Thomas Diehl kwam nog eens terug (wat zal straks de douane welzeggen met Josje van Wegberg voor hun groene tricots Toen volgde een wat plechtiger moment Wethouder Van Zandbrink bood Antonie Stevens, als best-geklas seerde Nederlander, de medaille van Pi me Rernhard aan Voor dezelfde prestatie als Engelsman, Duitser en Belg. kregen Russel Oliver. Thomas Dehl en Roger Vrolix(,,Bonzo heette hij in de rennerscaravaan) de door hun ambassadeurs beschikbaar gestelde medailles Wij weten zeker, dat wij hiermee nog lang niet alle prijswin naars genoemd hebben. Er was ook zoveel te verdelen, maar wij zullen het kort maken Een prachtige sportfiets van Pon (Aersfoort) met alles ,,drop en dran die onder de renners verloot werd. ging naar de dolgelukkige Harry Vaessen uit Blenck. Die kan dus ook weer vooruit. Het was tenslotte zo, dat geen der renners met lege handjes naar huis terug ging' PLOEGENTIJDRIT Dinsdag, 22 juli 1975. In het ritten- schema van elke erkende meerdaagse wielerwedstrijd hoort een ploegenrit thuis En daarom ook in de TourdeJu nior Toch blijft zo n ploegenrit maar een vreemde bezigheid. Met groepjes van 5 tot 6 renners, al naar gelang de voorraad strekt wordt bij voorkeur niet naast maar achter elkaar ge fietst en als het ook maar even kan, graag zo hard mogelijk Ja, dat wel' Zo snel mogelijk wordt meestal in een wielerkoers gereden en doorgaans met de sterkste oi rapste renner op kop, zoals dat heet. Bij een ploegenrit gaat dat anders Sterk of minder sterk en snel of helemaal niet snel doet blijk baar minder ter zake. Bij dit soort ritten neemt elke renner uit het ploeg- je bij toerbeurt de kop. Eerst Jan bij voorbeeld en na enige afstand zwenkt hij opzij en haakt achter de rest weer aan. Piet, die dan vooraan zit, doet even later hetzelfde en zo gaat het ook met Klaas en Gerrit en de overigen. Het is ook niet belangrijk of je als eer ste de rit uitrijdt. Helemaal niet, want de tijd van nummer drie geldt als tijd voor de gehele ploeg Eigenlijk moet er enkel maar voor gezorgd worden, dat er tenminste drie man over de kalk- streep aan de finish komen. De andere renners doen maar mee voor spek en bonen of, zoals bij Wout Meinten, voor limonade en een sinaasappel Dat men desondanks toch tijdritten houdt, is ook alleen maar van belang voor het anime ren van het ploegenklassement, want ook de gemaakte tijden tellen niet mee voor de gele of groene trui Hoe verzin nen ze het eigenlijk? Vanochtend wordt in Achterveld de tijdrit verreden Drie ploegen deden het beter dan de rest en de jongens van de Leusder Krant won nen de ploegenrit vóór de tapijtboys van Kela en Heuga MINI-TOUR Woensdag, 23 juli 1975 Er bestaat één week per jaar een Tourdorp en dat is het gedeelte van de gemeente Leusden, dat gedurende de rest van het jaar gewoon Achterveld heet Er bestaat ook een mini-Tourdorp endaar- mee wordt ook maar één week per jaar de camping van Wout v. d. Hengel, pardon, Wout Peel, bedoeld. Het vreem de hiervan is, dat er normaliter maar vier caravans en/of tenten bij Woutje in de boomgaard mogen worden wegge zet en tijdens de tourweek heel wat meer, zodat het dan eigenlijk geen mi- nicamping meer is Het kan verkeren. het wel en wee van ,,hun" renner(s) te bepraten. De één lust dit niet maar wat anders juist wel. Een tweede wil graag iedere avond in een fris gewassen gele of andere gekleurde trui van start. Ach, u kent die problemen wel. De happe ning vond plaats in de paardenstal van Piet van Uhm 's hotelDe Roskam Het klinkt misschien wat minder pret tig, maar met paardenstal werd de voormalige stalling van de 1 PK's be doeld en die is inmiddels omgeturnd in een eet- en dnnkgelegenheid, waar het zeer goed toeven is Het werd met recht koffie-compleet, met een gebakje van Achtervelds for maat, een paar consumptiebonnen en een waardebon van dertig piek, te be steden bij de plaatselijke middenstan ders. En zaterdag wordt de fiets van Henk van Druten/Batavus onder de moeders verloot. Je zou er best moe der voor willen worden Je hoort nog meer leuke dingen voor de mensen op zo n koffiebabbeluurtje. Ér blijft nog wel eens wat achter in Achterveld Het lijkt op gevonden voorwerpen", maar het is toch niet precies hetzelfde Zo'n 7 jaar geleden fietste Hansje Versteeg mee in de Tour de Junior Hij had toen mevrouw de Jong als adoptiemoeder en die had weer een dochter Dochter Kathy de Jong is inmiddels de echtgenote van Hans Versteeg geworden. De Tour heeft Versteeg niet gewon nen, maar hij kreeg wel een beste troostprijs, vindt u niet? Heel wat moeilijker kwam de Leusdenaar Cor Hoogland aan zijn troostprijs. Hij heeft viermaal een Tour moeten rijden van zijn 12e tot zijn 16e jaar om het voor elkaar te krijgen met Joke Wouters, maar het is tenslotte gelukkig toch nog voor elkaar gekomen. U weet inmiddels ook, dat er een Tour de Junior bestaat. En daarnaast ook een mini-Tour de Junior, nog eens af gekort tot mini-Tour. Die wegwed strijd" (dit jaar met internationale deelneming') wordt 's woensdagsmid dags in de tourweek verreden. Om u wat wegwijs te maken omtrent deze mini-tour, vertellen wij u, dat het mini van de mini-tour slaat op de lengte van de koers èn op de leeftijd van de deelnemers Die lengte (eigenlijk is dat woord hier niet op zijn plaats) be draagt 300 meter en geen meter méér. De leeftijd van de rennertjes en ren- stertjes varieert van 4 tot 11 jaar En gekoerst dat ^r wordt m die mini- tour. Je houdt het niet voor moge lijk' Niet direkt wat de snelheid be treft, maar vooral de ernst, waarmee de jongelui het karwei aanpakken. U heeft beslist wat gemist, als u woensdag niet in Achterveld was. Deze onderneming is begonnen als een grapje van de organisatoren van de grote Tour, maar zou best nog eens kunnen uitgroeien tot een bron voor nieuwe aanvulling van renners in de maxi- Tour. KOFFIE-UURTJE ACHTERVELD - Donderdag, 24 juli 1975. Half elf is koffie-tijd, maar in Achterveld begon Wout Meinten donder dag al om tien uur. Het loopt in het koffie-uurtje met de adoptiemoeders nog al eens uit, moet u weten* Dat is altijd zo geweest en niemand veronder stelde, dat het dit jaar anders zou zijn. Mini-Tour Achterveld. Enkelevande allerkleinste renners aan de start Foto Janus Visser DITJES EN DATJES ACHTERVELD - Vrijdag 25 juli 1975 Het kleinste rennertje uit de 18e Tour de Junior is ongetwijfeld de enkele tur ven hoge, bijna 12-jarige Mark Turner (GB) en Thomas Diehl (D) is de groot ste deelnemer en tevens de rapste sprinter De lanezaamste tot nu toe is Het is nu eenmaal bar-gezellig, dat koffiedrinken met Wout Co Het kost ook niet meer dan de moeite van het komen en met koffie werd meer bedoeld dan koffie alleen. Uit erkentelijkheid aan de adoptie - moeders, een soort stiefmoeders voor de rennertjes van verre, biedt de Tour- organisatie hen altijd deze gelegenheid aan. om eens met andere moeders de Acnterveldse dikke bander Sjaakie Burgsteden, maar hij is van de hele groep ook de vriendelijkste renner en hij blijft lachen Het enige meisje, dat zich overigens tussen al die knullen uitstekend handhaaft, komt uit Nieuw koop en luistert naar denaam van Petra de Bruin. De slimste renner is vasten zeker Russel Oliver (GB) en de domste coureur is niet gestart De enige deel- ner uit Leusden-Zuid is Geert Menk Nieland. 4 Alle vaste medewerkers van de tour organisatie dragen een fris gewassen en gestreken witte overall (nou ja. het had hier en daar wel wat witter ge kund), behalve Wout v.d. Hengel, alias Wout Peel. De kon met zijn klompen aan niet door de broekspijpen komen. Hij weet misschien nog niet, dat je klompen ook uit kunt doen? Er is met de Koninklijke Neder landse Wielren Unie nogal wat bonje geweest over die trui-reclame Dat was helemaal niet nodig, dachten wij. Neem de Leusder Krant-ploeg maar Slechts twee van de vijf renners rijden regelmatig in een L K.-trui, maar dat zijn ook de enigen, waar ze thuis een abonnement op de Leusder Krant heb ben. Thomas Diehl noemde het b'id de Lojsder Krant en Terry Taylor kon de naam helemaal niet uitspreken Woensdag. De drie beste bij de dikke banders Foto Janus Visser.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 11