lattin Ruitenberg moet zich aarmaken bij Roda (za.) 1 m [kapitein rob fe. Viswedstrijd Uk Atf L" Echtpaar Boersen in Canada verongelukt UITSLAGEN LLUOULn 13 SPORT en trainers |SFOORT - Zes jaar lang is I-selectie van Roda '46 ge- de heer A. Leander uit Op zichzelf is dat voor een £fenmeester al een uitzonder- periode en als Leander r de wens had geuit om op te was hij beslist nog een tijdje lod-zwarten in dienst gebleven. Zeker nu ,,zijn" elftal het net achter ons liggende seizoen heeft afgesloten met promotie naar de 2e klasse. Dat zijn opvolger het onder deze omstandigheden vast niet eenvoudig zal hebben is duidelijk. En de man, die zich nu waar moet maken is deAmers- foorter MRuitenberg. De op 12 juli 1935 in Hoevelaken geboren Martlnus Ruitenberg verhuisde als kleine jongen naar Amersfoort. Hij voelde zich al op zeer jeugdige leeftijd tot voetbal aan getrokken, maar dat was niet zo ver wonderlijk want zijn vader was in 1916 één van de oprichters van de Amers- foortse Boys Dat Martin ook bij de Boys ging voetballen was alleszins begrijpelijk. VOETBALLER RUITENBERG Als adspirant (die categorie bestaat thans niet meer bij de voetballers) meldde Ruitenberg zich aan bij de Amersfoortse Boys Hij was toen 11 jaar oud Als 17-jarige kwam hij in het eerste elftal. Vijf jaar lang hand haafde hij zich daar en meestal speel de hij linkshalf in het toen in zwang zijnde stopperspilsysteem Nu wij ons wat meer verdiept hebben in het vak van voetbaltrainer is ons opgevallen, dat een groot deel van deze mensen bij voorkeur op het middenveld ope reerde. Er wordt weieens beweerd, dat daar het gemakkelijkste" spel wordt gespeeld. Een fout van een voor- hoederspeler kan een gemiste kans betekenen en een mislukte ingreep van een verdediger loopt nogal eens uit op een doelpunt tégen, maar als een middenvelder een fout maakt is het in het ergste geval alleen maar jammer. Vanuit een ander standpunt bekeken zou je echter met evenveel recht kun nen zeggen, dat juist op het midden veld de wedstrijdstrategie bepaald wordt. Mogelijk is dus dat daarom op dat gedeelte van het veld de voetbal trainer (de strateeg achter een elf tal) wordt geboren. Toen Ruitenberg 22 jaar was stapte hij over naar K.V.V.A.. eveneens uit Amersfoort. Tien seizoenen heeft hij in het eerste elftal van deze vereni ging gespeeld. Hij maakte ook K.V.V.A 's overgang naar de K.N.V.B. (4e klasse) mee. In 1967 deed hij vrijwillig een stapje terug en ging in een lager elftal spelen. Hij was in middels 32 jaar geworden en gaf hier mee een jongere speler een kans op een plaats in de topploeg TRAINER RUITENBERG In 1970 brak Ruitenberg zijn actie ve voetballoopbaan af. In zoverre dan, dat hij ophield met spelen. Hij had v- **'v - r U'iu. -v ondertussen het jeugdtrainersdiploma behaald en verwierf naderhand ook het D-diploma met C-aantekening. Rui tenberg begon zijn oefenmeesterschap in overheidsdienst". Hij werd trai- ber van de voetbalclub de Posthoorn de vereniging van de keistedelijke post mannen. In 1971 stapte hij over van de posterijen naar de spoorwegen. Twee jaar was hij trainer vanS O.V.A (Amersfoort) en daarna ging hij te rug naar de club, waar hij met voet ballen was begonnen, de Amersfoortse Boys NAAR RODA Toen Martin Ruitenberg vernam, dat A Leander bij Roda (za) weg zou gaan solliciteerde hij naar de vrijkomende job en hij voelde zich bijzonder geluk kig, toen hem het trainerschap van de zaterdagafdeling van de Leusdenseclub werd aangeboden. Vanaf 1 juli j.1. is hij officieel in dienst bij Roda, maar al eerder zagen wij hem op bijeen komsten van de Leusdense rood-zwar- ten Ruitenberg krijgt het met gemak kelijk bij Roda Het zaterdagse top- team is net gepromoveerd en het spe len in een hogere afdeling is altijd al een zwaardere opgave. In principe - trainer en spelers moeten ook nog aan elkaar wennen - gaan de plannon van de heer Ruitenberg uit naar con solidatie van de veroverde posities, maar diep in zijn hart mikt hij op het behalen van de 2e plaats Be scheiden als hij is. richt hij zich niet op het kampioenschap, maar dat is eigenlijk ook niet nodig, want deze positie geeft recht op promotie naar de eerste klasse. Mocht e.e a lukken, dan beleven wij met Roda een nog ongekende sen satie beide top-elftallen in de eerste klasse'! Dat zal dan allemaal moe ten gebeuren m 1976 het jaar van Roda s 30-jarige bestaan Voorlopig lijkt het ons eerlijk gezegd wel wat optimistisch, doch het kan beslist geen kwaad, als de trainer ambitieuze plan nen heeft De definitieve ploeg voor het komen de seizoen staat nog niet vast. In prin cipe zal worden begonnen met de jon gens, die voor de promotie hebben zorg gedragen. Geen hiervan heeft het plan om bij Roda weg te gaan. Wel hebben zich een tweetal nieuwe candidaten voor het eerste elftal aan gediend, maar eerst moet nog wor den getest of dit werkelijk aanwinsten zullen zijn. Op het moment, dat wij dit artikel schrijven is ook nog niet bekend of Roda in de Veluwse of in de Utrechtse afdeling van de 2e klasse wordt ingedeeld Roda heeft geopteerd voor Utrecht. Naar wij menen te mo gen veronderstellen is het wel de sterkste groep, doch daar staat te genover, dat hier misschien ook de aantrekkelijkste wedstrijden gespeeld zullen worden. het rijk der duizend eilanden ingekomen., waar Lupardi in spleet een luidspreker heeft igen. knielt Huinin neer. Hij i.god aan en even later krijgt hij De andere indianen halen ver- :m-Terwijl zij zich eveneens op de terpen Huinin vertelt nu met be vende stem, dat een stam van de ..condor- vereerders" twee blanken heeft gevangen genomen. ..Drommels, Yoto", zegt Lupardi. hoor je dat? Twee blanken0 Dat moeten dezelfde kerels zijn, die lot in de berg zijn doorgedasngen! Maar zijn ze dan toch nog ontsnapt?" ..Die twee zijn beslist verdronken in de pompwel", ant woordt de kleine Japanner. Maar Lupardi weet wel beter, uit de beschrijving, die Huinin van het tweetal geeft, blijkt trou wens zonneklaar, dat het dezelfde mannen zijn. ..Ons beveihgings systeem deugt met. Yoto". zegt Lupardi. ..onbevoegden dringens ons domein binnen'en kunnen dan nogr ongestraft ontsnappen ook luistert aandachtig naar heteccn m Vertelt. Uit de grot schijnt e en •en licht en angstig kijken de in- unhoug om dan snel weer hun uckken Dan wachten zij ge- 3p het antwoord. Enkele minuten MiL Dan dondert de stem van de an de Arano over de berghelling. ..Uw waakzaamheid zal ik belonen. Gij hebt mij een grote dienst bewe zen. De blanke mannen zijn gevaarlijk en gij hebt er wel aan gedaan mij dit te melden Straf de mannen volgens uw eigen rechtsregels En luister goed' De heerser van de Arano heelt besloten een andere woonplaats te zoeken Ik zal verdwijnen om mij elders te vestigen. Weldra zult gi| nader van mij horen. Gaat nu van hier en doet uw plicht!" Lupardi draait de micro foon uit en wendt zich tot Yoto. ..Je hebt het gehoord"..zegt hij, ..wij gaan hier weg Hier kan ik mijn werk niet voort zetten. Maak alles gereed voor ons ver trek ACHTERVELD - Drie Achtervelders zijn vrijdag in Canada bij een verkeers ongeval om het leven gekomen. Het zijn de 70-jarige heer J. Boersen en zijn 58-jarige echtgenote, mevrouw M. Boer- sen-Blom. Het derde slachtoffer was mevrouw M. van de Hengel-Boersen, een zuster van de heer Boersen. Het echtpaar was op familiebezoek. Vrijdagmiddag omstreeks vier uur botste de auto tegen een auto, waarin vijf personen zaten. De Achtervel ders kwamen hierbij om het leven, ter wijl de inzittenden van ae Canadese auto overgebracht moesten worden naar het ziekenhuis. Het ongeluk gebeurde in de omgeving van Sebringville. De heer Boersen was vele jaren lid van het Parochiaal Armenbestuur, was aktief koorzanger en verder maakte hij tot 10 maart van dit jaar deel uit van het Waterschap van de Barneveldse Beek, eerst 9 jaar hoofdgeerfde en daarna 6 jaar heemraad (dagelijks be stuur). Het bericht bracht grote verslagen heid in Achterveld. Uitslag onderlinge edstnjd met geweer van Ons Ge- *en" Totaal i Wn Rossum 94 $53 2. P. van Nimwegen 92 630 3 G. Schimmel 91 606 4. H. van Nimwegen 90 436 5. W. J. Lagerweij 89 628 6. W. v d. Kletersteeg 84 577 7. J. J. v. Hamersveld 76 558 8. T. Vos 74 452 9. A. Vlug 71 442 ACHTERVELD - Door de Stichting Jongerencontact te Achterveld wordt op zondag 3 augustus a s een vis wedstrijd voor de jeugd georganiseerd Deze viswedstrijd die aanvangt om 10.30 uur, zal plaats hebben in de vij ver ,,De Heideblom" te Achterveld. De deelname kosten bedragen f0,50 per persoon Er zijn leuke prijzen te winnen Men kan zich opgeven bij Mevr. Krijger, Jacob de Bijestraat nr 1 of zondag aan de start De leiding heeft de heer Van Dalen die zal worden bijge staan door een aantal Achterveldse sportvissers Er wordt gehoopt op goed weer, een goed humeur en ook dat dit bijzonder leuke evenement veel ouders en supporters naar de vijver ,,De Hei deblom' zal brengen.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 13