Veel geprolongeerd Bliksem trof telefoon- in electriciteitskabel Drempels (4) nbraak embad EN TEN SLOTTE Losse verkoop Leusder Krant AGENDA EMEENTE LEUSDEN ft In ons feuilleton over de verkeers drempels in de gemeente waren we ver leden week aan de derde aflevering toe. Een bijdrage verzorgd door de bewo ners van Walstro en Kornoelje, die het met eens waren met aflevering twee, onder redaktie van de heer Wouters. Die meneer voelde behoefte om in de pen te klimmen naar aanleiding van ar tikel over de bewoners van de Walstro en Kornoelje - Wie bedenkt trouwens zulke namen? - die meer drempels wil den, terwijl meneer Wouters er enigs zins anders over denkt. Discussie, discussie. Wim Kan heeft eens opgemerkt, dat het typerende van twee mensen (of groepen mensen) was, dat zij of geen Ifek open deden of een dialoog hadden. Dat laatste doen ze in Leusden meer dan het eerste. Discussie over plannetje zus, schetsje zo, winkel- centrumpje hier, subsidietje daar. Het lag voor de hand dat ook de verkeers drempels eens het onderwerp van ge sprek zouden gaan vormen. Nu heb ik alle reden om mij in die discussie te mengen. Niet dat ik aan de Walstro, Kornoelje of Hondsdraf woon. In tegendeel. Het pad dat naar mijn stulpje voert is ongeveer een kilometer lang en uiterst zanderig Brave lieden hebben geprobeerd deze zandverstui ving enigszins op zijn plaats te houden door er puin over te storten. Kiezels, in stukken geslagen granieten aanrechten, gesneuvelde bakstenen plaveien (nou, ja) de steeg. U begrijpt waar ik heen wil: ik berijd dagelijks meerdere malen een verkeersdrempel van ongeveer een kilometer lang. Nou zou dat voor mij eigenlijk niet hoeven Ik ben wielrijder van geboorte en onderscheid niet dan met de grootste moeite een Eend van een Kever. Maar ik heb automobilisten onder mijn vrienden en die willen wel eens, kanke rend over de kwaliteit van het wegdek, langs komen. Ik wijs de getergde chauf feurs dan altijd op de voordelen van de hobbelbaan. De lage snelheid waartoe zij bij het nemen de kilometer hindernis worden gedwongen moet een gewel dige ontspanning voor ze zijn. Na de verkramping die kilometers vreten bij hoge snelheid betekent. Je ziet nog eens wat om je heen, spaart en passant het leven van de dierlijke en menselijke medegebruikers van de weg, en geeft de hond, die al een dagje ouder wordt de gelegenheid in alle rust even aan te slaan. Nu hebt u misschien geen hond. Ge voelig voor het sparen van levens bent u ongetwijfeld. Dat er in Walstro, Kor noelje, Honsdraf en waar die gekke drempels nog meer mogen liggen, niet zoveel te zien zou zijn als langs mijn pad? Kom nou Met een gemotoriseerde vriend heb ik eens een tochtje gemaakt door een met verkeersdrempels beveiligde nieuwbouwwijk. Wat je daar niet ziet. Afgezien van het vrolijke gezinsleven, variërend van spelende kindertjes tot ruziënde echtelieden, van televisiekij kers tot tuintjeswieders Daarnaast zie je mensen, die borden vervaardigen om de aandacht op spelende kinderen te vestigen En mensen die ingezonden brieven zitten te schrijven. En twee straten verder weer iemand die op een ingezonden brief zit te reageren. Ter wijl we nog net een controleur van Wei- lig Verkeer konden ontwijken. Die verkeersdrempels dus. Leveren niet alleen een aardig feuilleton op voor de plaatselijke krant, maar zorgen bo vendien voor een gezellige bedrijvig heid in verschillende wijken. Alleen al daarom ben ik hardstikke voor ver keersdrempels. Laten we dit beschou wen als deel vier van ons vervolgver haal. Wie snel is mag deel vijf leveren. En dan houden we er voorlopig weer eens even over op. P.S. De prijs voor de grap van de week gaat naar een van onze opmakers. Hij was, net terug van vakantie, deel drie over de drempels in een pagina aan het plakken. En met geïnteresseerde blik vroeg hij: „Gó zeg, willen ze verkeers drempels in Leusden.. .9 K. Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant. Finnmark 3. S.V. Bookstores. Torenakkerweg 16 De heer W J Schut. Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden. Burg. Buiningpark Manége en Taveerne „De Klaveet", Postweg 1. Achterveld: Boekhandel Vos. Hessenweg 323 Leusden-Z„ Luitjens Supermarkt. Pr Irenelaan9. ACHTERVELD BIBLIOTHEEK Vrijdag 1 augustus; geopend van" 19 00 - 20 00 uur Zondag 3 augustus: geopend van 10.30- 12 00 uur Zondag 3 augustus: Viswedstrijd jeugd' aanvang 10.30 uur (van een onzer verslaggevers) AMERSFOORT - Weinig nieuws on der de Amersfoortse filmzon deze week. Vrijwel alle films in de ver schillende theaters zijn geprolongeerd Wie dus vorige week niet in de gele genheid was om een rolprent te be kijken, heeft nu hetzelfde aanbod om een keuze te maken. ,,The return of the pink panter" gaat zijn tweede week in in Cinema I. ,,The Return of the Pink Panter" is het derde deel van de avonturen, die regisseur Blake Edwards acteur Peter Sellers als de domme inspecteur Clou- seau laat beleven. De erste delen, ,,The Pink Panter (De rose panter) en ,,A shot in the dank", eveneens van regisseur Blake Edwards waren voortreffelijke komedies en dat kan eigenlijk ook van dit derde produkt van de .samenwerking tussen Sellers en Edward gezegd worden. ,,De terug keer van de Rose Panter" is opnieuw een voortreffelijk gespeelde komedie, waarin ook thriller-elementen een rol meespelen. Goed voor zo n anderhalf uur gniffelen (of brullen, gieren, al naar gelang de stemming en eigen smaak) Toegang alle leeftijden WESTERN Ook aan zijn tweede week begint ,,Once upon a time in the West". Een film van de Italiaanse western, regisseur Sergio Leone met een keur aan beroemde sterren in de hoofdrol len. Om er maar eens enkele te noe men. Claudia Cardinale Henry Fonda, Charles Bronson en Jason Robards De filmmaatschappij Paramount stelde indertijd zo n 6 miljoen dollar beschik baar om deze film te maken, die als afsluiting werd beschouwd van de zo genaamde Spaghetti-westerns. Na zijn première ging de film in Nederland draaien, maar de filmliefhebbers moesten toen genoegen nemen met een verminkte serie, van de twee uur en drie kwartier moest men toen maar liefst drie kwartier missen Dat is nu niet het geval ,,Het gebeurde in het westen" is opnieuw in roulatie gegaan, maar dan volledig. De kijkers krijgen nu het volle pond. ,,Once upon a time in the west" is het verhaal over een moedige weduwe, die door een opdrin gende spoorwegmaatschappij van haar ranche verdreven gaat worden Bij deze strijd raken drie mannen betrokken: een huurmoordenaar van de spoorwegen een opgejaagde outlaw en een mys terieuze wreker. Het scenario kwam tot stand in samenwerking met Bernar do Bertolucci en is dan zonder meer voortreffelijk te noemen. Mede dank zij het goede scenario, een uitsteken de camera-voering van Tonio delli Colli (die ook veel films van Passolini op het celluloid vastlegde) en het spel van mensen als Henry Fonda en Jason Robards ,,Once upon a time in the west", een typische Leonefilm met in plaats van de onwaarschijnlijk heid van het spaghetti-spektakel nu de mythologie en dehistortie van het Ame rikaanse westen. Euro Cinema, eerste week, 14 jaar ..Scènes uit het huwelijk" van de Zweedse regisseur Ingmar Bergman gaat in Studio G de laatste week in Mocht u deze voortreffelijke (oor spronkelijk voor de Zweedse TV ge maakte) film nog niet hebben gezien, dan hebt u deze week nog een kans. Studio G -laatste week - 18 jaar. ..Mens erger je niet", de nieuwste film van de Nederlandse regisseur Wim Verstappen, met Willeke vanAm- melrooy en Hugo Metsers in de hoofd rollen, schijnt (voorlopig in Amers foort althans) een succes te zijn Deze sex-komedie over het huwelijksleven van een vrachtwagenchauffeur, gaat in Cinema 2 de derde week in. ..Mens erger je niet' is een vlot gemaakt produkt (sommigen vinden dat ie te vlot is gemaakt), waar zelfs nog bij te lachen valt ook. En omdat er toch al zo weinig komedies in Nederland worden gemaakt toch maar eens gaan kijken. In Cinema 2, derde week. 18 jaar BRUCE LEE In het City Theater draait van vrijdag tot en met woensdag een nieuwe film met Bruce Lee Deze week heet het vechtfestijn Enter the dragon". De beruchte en beroemde karatekampioen Lee (Bruce Lee) wordt als speciaal agent uitgestuurd om een internati onale bende op te rollen. Samen met zijn kornuiten Roper en Williams dringt Lee op een versterkt eiland binnen, waar de dodelijke Han zijn sadistische heerschappij uitoefent, geholpen door de beeldschone maar ge vaarlijke Tanya. Tijdens een bloedig karate-toernooi weet Lee zijn aartsvijand Oharra te doden Kort daarna ontdekt Lee Han's grote heroinefabriek en blanke sla- vinnengevangenis. De verradelijke Han weet hen echter te pakken te nemen. In een dodelijk man-tot-man gevecht strijden Lee en Han met inzet van het leven Aldus beschrijft de filmmaatschappij de korte inhoud van de film Wie het wil aanschouwen moet achttien jaar zijn. ELVIS PRESLEY In Cinema I draait vrijdag weer een film met Elvis Presley Deze week de Pelvis met kuif en beeld schone vrouwen in ..Jailhouse Rock' Het is een van de beroemdste films van het zangidool En wie aan de King zelf niet genoeg heeft krijgt van de onvergetelijke Judy Tyler als Peggy ongetwijfeld tranen in de ogen. Vrij dagavond om twaalf uur, alle leeftij den ROSEMARY'S BABY De liefhebbers van Polanski krijgen deze week nog een kans om het mees terwerk Rosemary's baby te zien. De film die ook vorige week al in het kader van het Polanski's retro spectief werd gedraaid, is ook ge prolongeerd Polanski's film is zonder meer de moeite van het aanzien waard Ook al zullen misschien enkelen worden af geschrikt door het feit. dat Mia Farrow (uit Peyton Place, weet u wel), de hoofd rol speelt Geen enkele reden om daar- vooT thuis te blijven, want Polanski weet met Mia Farrow een bijzonder boeiende film te maken Wie het be roemde boek van Ira Levin heeft gele zen, weet waar het verhaal over gaat Polanski verfilmde -op zijn zo eigen manier - de geschiedenis van een jonge vrouw, die terecht komt in de heksen kring en daardoor omsloten wordt. Zo zou men het verbijsterende verhaal simpelweg kunnen omschrijven Rose mary Woodhouse is gelukkig getrouwd met Guy en raakt zwanger nadat ze een verschrikkelijke droom over een demon, die haar verkracht heeft gehad. Bij het uitkomen van de film, in 1968, werden zwangere vrouwen het advies gegeven om niet te gaan kijken. Ook al is een dergelijke ..kreet" be doeld als een soort sensatie-slogan, toch geloof ik, dat het een goed advies is. Deze film heeft -na zo n zeven jaar - nog niets aan kracht ingeboet en kan gezien worden als éèn van Polanski's beste films, met uitstekend camerawerk van Willem Fraker. Je zou Rosemary's babv" eigenlijk best als een voorloper van ..The Exorcist' kunnen beschouwen Met dit verschil dat er in de film van Polanski geen Slijterij-Wijnhandel H. E. v. d. Hengel HAMERSVELDSEWEG 56. LEUSDEN-C. TEL. 03496-1259. duivelbezweerder komt opdraven om Mia Farrow te behoeden voor het ver schrikkelijke lot, waar de internatio nale heksenwereld haar voor heeft bestemd Cinema 2. vrijdagavond laat. 18 jaar. GENOTZOEKSTERS ,,Two faces of love" krijgt de be zoeker van de late sex-voorstelling te zien. Onder de Nederlandse titel ,,De Genotzoeksters" krijgen we een heel skala van sexuele ellende over ons uitgestort. Het gaat om een dame uit betere kringen, die ter voldoening van zekere eigen behoeften een uur per dag zitting neemt in een bordeel. Dat komt dan doordat ze vroeger thuis te weinig liefde heeft gekregen, omdat haar man profvoetballer is, haar jeugd vrienden haar ook al niet willen zien. Allerlei aanleiding voor madame Eleana Stavrou om sexueël"te ontspo ren. Het informatievelletje vermeldt ook nog dat er een dramatische ont knoping aan deze draak komt doordat ene Christos zich er mee gaat be moeien. De hele handel in kleur, vrijdagavond om 23 uur in het City theater. MONSTERS Zaterdagavond is in het City-theater het betere kracht patswerk te zien. De heer Maciste neemt het op tegen hellemonsters en dat kan natuurlijk heel spannend zijn Het gaat om begeesterde vrouwen in Schotland, ongeveer twee eeuwen geleden. Voor de kinderen heeft de firma Jog- chems deze week weer eens een Dik Trom op de kop weten te tikken. Dit maal ,,Dik Trom en zijn dorpsgenoten en als het net zo leuk is als het boek, dat ik wel ken, dan valt er een hele boel te lachen Zaterdag-en woensdag middag om 13.30 uur in Cinema I Donderdag kan men in de donderdag cyclus van het City Theater kijken naar één van de doorsnee Chinese vechtfilms met de zeer oorspronke lijke titel- ,,Op de Chinese vuist" 18 jaar moet je er voor zijn om dit spektakel te mogen aanschouwen PEETVADER II Tenslotte de speciale aandacht voor ,,De peetvader deel twee", die in het Grans Theater de derde week in gaat. Terecht. Want deze drie uur en een kwartier durende film van Francis Ford Coppola naar het boek van Mario Puzo, is de moeite van het kijken al leszins waard. Volgens hen. die het eerste deel zagen, nog beter ook Wat mij betreft is het een voortreffelijke Mafia-familiekroniek, een boeiend (en soms verbijsterend) verhaal van macht en onmacht. Grand Theater, derde week, 14 jaar. Marnix Kreyns FILMAGENDA AMERSFOORT - F.i'magenda voor I Amersfoort van donderdag 31 juli t/mq woensdag 6 augustus 1975. GRAND THEATRE 3e succesweek - Al Pacino in: ,,De Peetvader 11", (bekroond met 6 Os- cars), 14 jaar Aanvang dagelijks" 2.00 - 8.00 uur STUDIO G Toch nog een week wegens overdon-| derende belangstelling, Liv Ullman| en Bini Anderson in. .Scènes uit een huwelijk". 18 jaar. Regie Ing- mar Bergman. Aanvang: zondag 2.15 - 5.15 - 8 15 uur Overige dagen 2 15 - 8 15 uur CINEMA I 2e lachweek - Peter Sellers en Chris-1 topher Plummer in. ..Return of the g Pink Panther", a l Aanvang zater- g dag en woensdag 7 00 - 9 30 uur Zondag 2.15 - 4.30 - 7.00 - 9.30* uur Overige dagen 2.15 - 7.00 9 30 uur CINEMA 2 4e succesweek van de nieuwste Pim en Wim met Hugo Metsers en Wil leke van Ammelrooy in ..Mens er ger je niet.' 18 jaar. Aanvang, zondag -1.45 - 4.00 - 6 30 - 9 00 uur. Overige dagen. 1.45 - 6.30 ■- 9 00 uur EURO CINEMA Natuurlijk geprolongeerd - Henry Fonda, Charles Bronson en Claudia Cardinale in ..Once upon a time in the west", 14 jaar Aanvang, da gelijks 1 45 - 5 00 - 8 15 uur l.v.m. de lengte van de hoofdfilm komtdezé week de ochtendvoorstelling te ver-; vallen. CITY THEATER Vrijdag t/m woensdag. Bruce Lee in ..Enter the Dragon". 18 jaar Aan vang; zaterdag 2.00 - 6 45 - 9.15 ur Zondag: 2.00 - 4.15 - 6.45 - 9.15 uur Ov7nge dagen. 2.00 - 8.00 uur. DONDERDAGCYCLUS CITY THEATER ,,Op de Chinese vuist 18 jaar" Aanvang 2 00 - 8 00 uur f NACHTVOORSTELLINGEN 1 ONEMAI In de Elvis Presley on night tour: ..Jailhouse Rock' a 1 Aanvang: vrip dagavond 24.00 uur. CINEMA 2 ln het Roman Polanski retrospec-# 1 tief, 2e succesweek - Mia Farrov^ in: Rosemary's babv", 18 jaar In de late sex show ..De genot zoeksters 18 jaar. Aanvang vrijdagavond 23 00 uur Maciste en de Hellmonsters", 18 jaar. Aanvang: zaterdagavond 23.45 uur. I KINDER VOORSTELLING CINEMA 1 Zaterdag- en woensdagmiddag 1.30 uur- ,,Dik Trom en zijn dorpsgeno ten". a l. Geheel Nederlands gep sproken Adviesleeftijd vanaf 4 jaar. LET OP ONZE ETALAGE AANBIEDINGEN. Strijd tegen Hellemonsters LEUSDEN - Een blikseminslag heeft ogstleden donderdag een telefoonkabel i eeD electriciteitsleiding in Leusden irnield Om ongeveer tien uur sloeg dens een niet eens zo hevig onweer bliksem op een boom aan de oude ivoortseweg nabij de haakse bocht de Heiligenbergerweg. De boom ge- idde de bliksem naar de beide kabels. Het gevolg was een blauwe lichtflits, e in vrijwel alle woningen in Leusden- ,»ntrum en Zuid te zien is geweest. Veral viel het licht enkele seconden (n een aantal woningen heeft men uren zonder electnciteit ge- S. Dat was met name het geval aan [nt van de Hamersveldseweg, rich- uid. Ook Pon kwam zonder stroom :ten, hetgeen een programma van omputer danig ontregelde. De JEM kreeg geen verdere meldingen :hade binnen inslag op de PTT-kabel had tot |g dat ongeveer 300 abonnees, lamelijk in Leusden-Zuid enige tijd t telefoon zaten. In de loop van het :nd werd de storing weer opge- Ijdagmorgen vroeg ging een ploeg [de technische afdeling van de PUEM ad, om uit te vissen waar de blik- |de verschillende kabels had ge- De mensen van de PTT vonden lats al vrij snel Men begon met Jootleggen van de kabel en vervol- ■moest men alle 1800 draadjes inde f doormeten om er achter te komen, draadjes vernield waren Toen [ib dat achter de rug had, kon men de herstelwerkzaamheden be- J PUEM-mensen, die een speciaal [eruste auto voor dit soort werk "n, deden er langer over om de te vinden. Tot drie uur vrijdag- ig was men in de weer om de lts te vinden. Deze bleek op enkele ters alstand van de plaats te liggen, de telefoonkabel was getroffen. ochtend moet de detector van de [EM rakelings langs de getroffen gegaan zijn Vlak na drie uur [n ook de technici van de electri- imaatschappij beginnen met het ^stellen van de getroffen kabel. 10.000 VOLT woordvoerder van de PUEM rde desgevraagd dat de getrof- bel een capaciteit heeft van volt De kabel is belangrijk itroomvoorziening van Leusden en - Elvis in de gevangenis PTT-technici herstellen de telefoon kabel De boom werd door de inslag gedeeltelijk ontveld is afkomstig uit Amersfoort. Het enkele ogenblikken wegvallen van de stroom na de inslag was volgens de woordvoer der het gevolg van de geweldige kort sluiting die bij een inslag ontstaat. Het duurt even voor de spanning weer op normaal peil is De firma Pon was eigenlijk het enige bedrijf waar men veel last van de in slag heeft gehad. Op het moment van de inslag was men met de computer van het bedrijf aan het werk. Door het uitvallen van de stroom kwam de pro grammering enige tijd stil te liggen. Toen men weer spanning had, moest men opnieuw beginnen met het program meren. ■EUSDEN - Jongstleden zondag is er ■unbraak gepleegd in het zwembad Leusden. Onbekenden vernielden een lit en verschaften zich zodoende toe- Hfctot het gebouw. Er wordt snoep- K}_en sigaretten vermist. Ook werd geld uit twee busjes, bevestigd aan antenrekken. meegenomen NEUSDEN - Er kan in Leusden mo- ipenteel geen week voorbij gaan of er IV'rdE wel ergens iets kapot gemaakt leze keer werden er weer de no- ^ernielingen aangericht. Nu ging «Ti een aantal straatnaamborden de Treekerweg. nabij hotel De eek. De borden werden omgebogen "gebroken De politie vermoedt dat Tl^ge vakantiegangers een en lop hun geweten hebben De bor- werden vrijdagavond verkreukeld.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 3