GOEDE TRAINING BRACHT LOCKHORST 1 NAAR 2e KLASSE Dick Willigenburg tijdritkampioen Oefenwedstrijden Roda '46- pupillen ERDAG 7 AUGUSTUS 1975 LEUSDER KRANT 11 SPORT en trainers lit de Leusdense clubbladen 'EN/CENTRUM - De vakan- lopen duidelijk naar het einde. Idt kennelijk ook voor de Leus- irtverenigingen. Uit de club- lie wij na de zomerse rust eer beginnen te ontvangen, 'dat de trainingen voor de veld- a weer hervat zijn in verband j 8è; snel naderende competities. prikkel van de Antilopen deelt \i_' dat het iedere maandag- en sdagavond om 7 uur weer ver- ,'eblazen is op het grote par- n in Den Treek De opkomst [ectiegroep schijnt voorbeeldig aar ook de overige senioren ïioren zijn van harte wei- Ie training Het begin van de~ ptie komt met rasse schreden en als voorbereiding daarop, I' om tot de sterkste team ing te komen, staan voor de ^ffljustus de volgende oefenwed- Iop het programma; Antilopen 2 - Vinken 2 (14.00 u.) gjtilopen 1 - Vinken 1 (16 00 u Soesterkwartier 1 - Antilopen 1 Soesterkwartier 3 - Antilopen 3 Soesterkwartier 2 - Antilopen 2 Jubileum 4 - kampSoesterkwart (junioren-ploeg) Aso./Pup Toernooi Unitas. Toernooi SKV LOCKHORST Gravelton van de L.T.V. Lock- jJJgmt niet een uitnodiging voor iTote tuinfeest (met wijn, kaas, 11 on nakaarten over de vakan- 'P zaterdag 16 augustus Dehuis- IrCQrnpetitie is afgelopen met *11. Ill en iv als 3 van de 8 Ign, die later in het seizoen IVe competitie zullen uitmaken, P*nu werkelijk het sterkste augustus staat een onder- Stoernooi op de kalender lub-toernooi mixed-double- |en de Eemelaar (Achter na (Woudenberg), ,,Maarn" Br 1 15 mede door de voor- 'l*e organisatie van mevrouw L Ackers-Smits c.s. geweldig geslaagd en zal zeker in de toekomst worden herhaald Captain Henk Bottenburg cijferde wat met de resultaten van het naar de 2e klasse KNLTB (voor het eerst in de geschiedenis van de Leusdense ten nisclub!) gepromoveerde Lockhorst I (zo In de promotie-competitie werden totaal 41 partijen gespeeld (36-5 voor Lockhorst) met 92 sets (73-19) en 801 games f495-306). Roland Dijkgraaf speelde de meeste tiebreaks (7) en won al die zenuwentests. Marijke Bloemen dal en Saskia Dijkgraaf haalden een score van 93%. Roland Dijkgraaf kwam op 90%, John van Nunen op 80% en Henk Bottenburg op 77%. De jeugdkampioenschappen 1975 zijn inmiddels ook gespeeld en wel met de volgende resultaten Meisjes A: 1. Saskia Dijkgraaf 2. Maryse Roelofszen C. 1 Denise de Bondt 2. Agnes Huiting De B-finale tussen Hélène Rekkers en Marieke Vos wordt i.v.m. een bles sure van eerstgenoemde later gespeeld. Jongens A- 1. Robert Rekkers 2. Roland Speklé B 1 Hendrik Jan v Keulen 2 Haiko Bloemendal C. 1 Pieter Huiting 2. Mark Keuss Van 16 t/m 24 augustus a.s. worden op de banen van Volta en Leusder- kwartier de Amersfoortse jeugd kampioenschappen gespeeld, met deel name van een belangrijk contingent jeugdige Lockhorsters. Het club kampioenschap voor senioren (inclu sief A-junioren) wordt gehouden van 23 aug t/m 6 september a.s. De bel van de wielerclub de Pe daalridders heeft ook weer geklon ken. De clubkampioenschappen wor den verreden op 7 september a.s (sprint voor de jeugd), op 14 septem ber (idem voor senioren) en op 28 september (lange afstand jeugd en se nioren). Op 13 september is het zil veren Domtoernooi en op 20 septem ber volgen in Dronten de interclub- kampioenschappen van Nederland. De jaarlijkse grote feestavond van de Pe daalridders is op vrijdag 31 oktober a.s. RODA Roda-Sport deelt mede, dat de lotto/ toto-ophaaldienst in augustus weer nor maal funktioneert Johan Visser haalde een teer punt aan. Wordt het Roda-clubhuis een (gok)café? Hij (en beslist nog heel wat anderen) vond het niet op zijn plaats, dat in het clubhuis een gokmachine (een pracht exemplaar overigens) is neergezet. Aan zo'n apparaat kan de jeugd zon der veel moeite haar zakgeld kwijt, met alle gevolgen van dien. Natuurlijk is een ieder zelf baas over eigen portemonnaie, maar het is wel ver leidelijk. De heer Visser vindt (o.i. terecht) dat de jongelui vanwege hun sport naar het clubhuis moeten komen. Dat daar ook wat verpozing bij hoort is duidelijk, doch niet in de vorm van een geldklopperij-ding. Wij zijn be nieuwd naar de uitgelokte reakties. Ook Roda ziet de a.s. competitie met een ambitieus oefenprogramma tegemoet. Afgelopen zondag speelde Roda I mee in het toernooi van Wijk bij Duurstede en het 2e en 3e elftal thuis tegen Maarssen 2 en 3 Het ver dere programma luidt voorlopig 10/8 14 30 uur; Roda - FAK I Toernooi Wijk bij Duurst. 2 - Roda 2 14.30 uur Roda 3 - F A K. 2 12 00 uur Roda 4 - F A K 3 12 00 uur Roda 5 - F A.K. 4 12.00 uur Roda 6 - F A K 5 12/8 18 30 uur V.O.P I - Roda 1 18 30 uur Roda 2 - V O P 2 17/8 14 30 uur; Roda 1 - V S.K 1 14.30 uur: Roda 2 - V.S.K. 2 Toernooi Wijk bij Duurst. - Roda 3 14.30 uur: Roda 4 - V.S.K. 3 12.00 uur: Roda 5 - Maarssen 4 12.00 uur; Roda 6 - Maarssen 5 19/8 18.30 uur: Roda I - LEUSDEN/CENTRUM - Op zaterdag 9 augustus a.s. beginnen de onderlinge oefenwedstrijden van de Roda'46-pu- pillen volgens onderstaand schema. 10.00 uur: El - E2 E3 - E4 D7 - D8 11 00 uur Dl - D2 D3 - D4 D5 - D6 Afd zondag: 10 augustus: Roda 1 - FAK 1 14.30 Wijk bij Duurstede - Roda 2 10.00 toernooi Roda 3 - FAK 2 14.30 Roda 4 - FAK 3 12 00 Roda 5 - F A.K. 4 12.00 Roda 6 - FAK 5 12 00 Dinsdag 12 augustus: VOP 1 - Roda 1 18.30 Roda 2 - VOP 2 18.30 Afdeling pupillen: Selectiewedstrijden 9 augustus; Roda Dl - Roda D2 11.00 Roda D3 - Roda D4 11 00 Roda D5 - Roda D6 11.00 Ruda D7 - Roda D8 10.00 Roda El - Roda E2 10.00 wel de jiadïge inspanning, maar Hans van der Linden (toen nog met bril) had 'm. van der Linden ras in 1967 lederlands jongste nnistrainer DEN/CENTRUM - Tennis is een prt en hockeyen doet men gedu- de wintermaanden. Het zijn twee sport, die zich evenwel uit aten combineren. Diverse ten- hockeyen in de winter en heel jceyers doen in de zomer aan ok het vak van tennistrainer jstekend samen met dat van efenmeester en dat heeft de Jlar Van der Linden dan ook [In deze bijdrage aan de serie [en Training" willen wij ons [Jlijk bezig houden met tennis, hoewel hockey niet helemaal buiten beschouwing gelaten kan worden. Volgens zijn paspoort of rijbewijs heeft Van der Linden Johannes Jacobus, maar in sportkringen is het doodge woon Hans. Hij is op 17 maart 1946 in Amersfoort geboren en bleef daar wonen tot oktober 1974. Toen volgde hij het voorbeeld van velen en vestigde zich in onze gemeente. Hans was nog Hansje van een jaar of 9 toen hij voet baller wilde worden. Als Amersfoor- ter én als zoon van een vader, die meer dan 20 jaar bestuurslid (waarvan on geveer de helft als voorzitter) van HVC was, waren de mogelijkheden beperkt. Er was maar één keus, of eigenlijk helemaal geen en Hans kwam bij de welpen van HVC. GEEN CRUYFF Blijkbaar voelde hij toen reeds, dat hij met voetballen zijn pensioen niet zou halen. Hij kon heel aardig meeko men, dat wel, maar kwam toch nog heel wat tekort om tot de klasse van Cruyff of van Neeskens te kunnen worden gerekend. Hij bracht het nog tot de junioren-A, maar op een zon dag (het kon ook een zaterdag geweest zijn) had hij tijdens een wedstrijd meer aandacht voor een partijtje hoc key op een nabijgelegen veld, waar een elftal van de AMHC verwoed om de puntjes streed. Hockey, dat leek hem wel wat. Pa werd des duiveld.dat snapt u, maar dat was niet voldoende, want langzaam maar zeker sukkelde Hans toch uit de voetbal naar de hockey- sport. TENNIS Meegetroond door hockeyvriendjes kwam hij al binnen een jaar in de ten nissport terecht. Hij kwam bij Marius v. d. Veer en werd lid van ATS De combinatie van hockey en tennis bete kende intussen voor Hans wel het hele jaar sport. Op een bepaald mo ment stapte hij over naar Alta, waar hij zich ontpopte als een talentje, dat een paar jaar te laat tot ontwikkeling is gekomen. Hoewel hij het niet liet merken, mogelijk uit een gevoel van trots, kreeg hij na verloop van enige jaren een wrok tegen het destijds re gerende Alta-bestuur. Waarom? Wel, heel simpel. Van der Linden werd twee jaar achtereen clubkampioen bij de jeugd tot 16 jaar, maar hij kreeg geen kans op het definitieve bezit van de wisselbeker, die drie jaar achter elkaar moest worden gewonnen BIJ DE SENIOREN Nog voor Hans 16 jaar was moest hij, omdat hij te sterk was voor zijn leeftijdsgenoten, meedoen bij de se nioren, die toen al in drie groepen (A, B en C) ingedeeld waren. C was volgens het bestuur te laag en zo ver zeilde Van der Linden in de B-groep. Hij voelde zich met deze indeling eerst wel gevleid, maar pas later ontdekte hij de bedoeling van het hele spel. Kennelijk vond het Alta-bestuur het te kostbaar om elke drie jaar weer voor een nieuwe wisselbeker te moe ten zorgen. Dat bleek al heel snel. Ook de titel van clubkampioen in af deling B ging twee jaar na elkaar naar Hans, maar ook toen kreeg hij geen gelegenheid om de beker voor goed in zijn bezit te krijgen. En juist die be ker, die dateerde uit zijn geboorte jaar, had hij graag willen hebben. Een paar jaar later in dienst deden de or ganisatoren het beter. Weliswaar kreeg hij ook toen de beker niet mee naar huis, maar in ieder geval toch wel een foto ervan LUCHTMACHTKAMPIOEN Hans werd geplaatst in de A-groep, 24/8: 14 30 uur Roda I - E M.M. I 12 00 uur Roda 2 - E.M.M. 2 12.00 uur: Roda 3 - E.M.M. 3 Toernooi: Wijk bij Duurst. - Roda 4 14.30 uur- Roda 5 - E.M.M 4 14.30 uur. Roda 6 - E.M.M. 5 26/8: 18.30 uur: Roda I - Maarssen I 31/8: Roda I competitie. 12.00 uur: Roda 2 - Fortitudo 3 12.00 uur: Roda 3 - Fortitudo 4 12.00 uur: Roda 4 - Fortitudo 5 maar de lol was er eigenlijk af en de tegenstand groter Alta 1 speelde des tijds in de hoogste klasse van de ten- nisbond, maar Hans kwam wel ieder jaar bij de laatste vier. Zoals iedere gezonde jongen moest Hans ook in mi litaire dienst en daarin zag hij een nette manier om zijn lidmaatschap bij Alta op te zeggen. Hij was inmiddels 19 jaar geworden, maar zag in oor logje-spelen niet bepaald zijn toekomst zitten. Hij tenniste ook in zijn dienst tijd en werd in 1966 o.a. luchtmacht kampioen van Nederland. Als tegen prestatie kreeg hij van zijn meederen verlof om bijna twee jaar lang elke vrijdag in Den Haag de trainerscur- sus van de KNLTB te volgen. Het waren lange dagen. Om 10.00 uur op pad en tegen middernacht pas weer thuis. Het was evenwel niet te ver geefs, want als kandidaat-oefenmees- ter werd Hans viermaal Nederlands kampioen en toen hij in 1967 zijn A- en B-diploma's (thans K en I) be haalde, was hij daarmee de jongste tennisleraar van Nederland. Hij kreeg als soldaat 3 maanden eerder zijn groot verlof en was meer dan vrij man. TENNISTRAINER Tijdens zijn trainersstudie had Van der Linden bij Fléhite (Amersfoort) en Lockhorst (Leusden) reeds stage gelopen en met deze praktijk en zijn diploma's stapte hij naar Zeist, waar hij bij Griffensteyn als trainer kon beginnen. Deze tennisclub speelde in 1967 in de overgangsklasse B. Vier jaar was hij trainer, coach en eventueel speler van de Zeister club en vier jaar op een rij werd het eerste team kampioen, maar tot een promotie kwam het alleen in 1970. Hans stopte in 1971 met tennissen. Hij was in het bezit gekomen van een tennisarm en had last van zijn rug, maar kreeg deson danks bij Pon een baan in de reclame afdeling. Twee jaar hielp hij op zijn manier de Leusdense Volkswagen- ïnporteur met de afzet van automobie len en daar kwam Hans in contact met de heer G. Rekkers, een bestuurslid van Lockhorst. U begrijpt zelf wel, wat daarvan kwam. Arm en rug waren weer voor 100% in orde en de relatie met de Leusdense tennisclub werd weer her steld. Martin Ruys was toen oefen- meester, deels bij Lockhorst en ver der bij Fléhite en toen hij daarmee ophield, kwam Van der Linden bij beide verenigingen in dienst als trainer. Bij Lockhorst als algemeen oefenmeester en bij de Amersfoortse club speciaal voor de jeugd Vooral aan Lockhorst met haar circa 550 leden had hij een hele kluif (ledental Fléhite ±250). De training van de competitie-teams heeft intussen al heel wat resultaten opgele verd. Dit jaar werden 5 teams kam pioen en 2 daarvan promoveerden. Lockhorst I stoomde op van de 4e naar de 2e klasse van de KNLTB en was nog nooit eerder zo hoog gekomen. In de afgelopen wintermaanden begon Hans een tennisschooltje voor de jongste jeugd van Leusden. Het werd een groot succes en leverde dit voorjaar 78 kin deren, die de eerste tennisbeginse- len onder de knie en voor het racket hadden, af aan de clubs. Vanzelfspre kend wordt het experiment ook dit jaar voortgezet. Het is inmiddels wel zo, dat Hans v d. Linden momenteel aan Lockhorst alleen zijn handen meer dan vol heeft. De relatie met Fléhite heeft hij per afloop van het seizoen opgezegd, zodat hij zich volledig kan concentreren op Lockhorst P. C. Roda E3 - Roda E4 Komt allen!!!!! Afdeling zaterdag: Toernooi 9 augustus: Deelnemende elftallen Radiostad 1 en 2 HC Horst 1 en 2 Eminent Boys 1 en 2 Roda 1 en 2 Woensdag 13 augustus: FC Amersfoort C - Roda 1 10.00 a 13 00 (Leusden) (Ermelo) (Utrecht) (Leusden) 19.00 LEUSDEN-CENTRUM - Op Moorst de RTC Amersfoort gehouden. De A- werd op een parcours van circa 11 km en B-liefhebbers reden 2 ronden. De het clubkampioenschap tijdrijden van junioren en amateurs kregen een solo rit van 3 ronden als karwei De Leus- denaar Dick Willigenburg werd kam pioen bij de junioren in 49,22 min., gevolgd door zijn plaatsgenoot Jeroen Groenestein in 51,21 min. Ide van Wijk werd winnaar bij de B-liefhebbers in een tijd van 35,46 min. vóór Gerrit van Oostende (38,35) en Wim Dekker sr., die pech had toen een sliert koeien net van de ene wei naar een ander werd overgebracht (39,23). Johan van Barneveld was de sterkste A-liefhebber (35,09), gevolgd door Nol Wildeman (36,00), Henk van Herwaarden (36,20) en de Leusdenaar Gerard van 't Klooster (36,48). Clubkampioen bij de amateurs werd Jan Sandbnnk (48,25). Wim van Em- pelen (50,15) en Max de Vries (55,00) werden 2e en 3e.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 11