IURORGANISATIE EN KNWU KUNNEN ELKAAR VINDEN VOOR IF TOUR VAN VOLGEND JAAR Nog even ,ntes f 15.- Losse verkoop Leusder Krant AGENDA (EMEENTE LEUSDEN Filmagenda LEUSDER KRANT NWU bereid om Tour de Junior „ouderwets" groot te maken ACHTERVELD/UTRECHT - „Zoals wielrenner ervan droomt om ni0g eens aan de Tour de France te nemen, zo droomt volgens mij Je jeugdrenner ervan om nog eens fte nemen aan de Achterveldse Tour Dior. Deze wedstrijd is een unieke .rtenis in wielrennend Nederland. B-xouden daarom niets liever zien dan t deze wedstrijd op de wedstrijdka- >r van de KNWU zou prijken!" iet woord is deKNWU-consul voor iovincie Utrecht, de heer J. Os- l Hij is evenals KNWU-directeur teuwese er van overtuigd, dat met petje goede wil van beide partijen oriedagen van de Tour de Junior Kn herleven. Zoals bekend ver- de KNWU nu al twee jaar de (licentie-houders deel te laten ne- jenpan de Achterveldse Tour de Ju- ïecteur Meeuwese: „Ons verbodis Aaal niet bedoeld om de kinderen [leven zuur te maken. Wij kunnen nter niet anders. Toen een aantal ja- l?|eleden de jeugdwielenj echt van 'rond beeon te komen, hebben wii. ■■I Nu: T-BONE - STEAK §;gem. salade, pommes zoals dat bij alle categorieën het ge val is reglementen en richtlijnen moe ten maken. Daarbij stond voorop dat wij de belangen van de jeugd moesten dienen. Een aantal van die voorwaarden hield onder meer in dat de jeugd' geen re clame mocht voeren tijdens de wed strijden. We zijn tegen het economisch misbruik van de jeugdrenners. Mis schien klinkt dit wat overdreven en mijn persoonlijke mening is dat de tijd dit gegeven wel eens zou kunnen achterha len, maar op dit moment zijn die re gels er nog en moeten we er mee le ven. Daarnaast zijn er nogal strenge eisen gesteld aan de afstanden en de aard van de wedstrijden, waaraan de jeugd deelneemt. Het bikkelharde com petitie- en prestatie-element willen wij op een dergelijke jeugdige leef tijd voorzover mogelijk nog enigs zins uitbannen. Vandaar ook dat we nogal wat bezwaren koesteren tegen de bij de Tour de Junior gebruikte lan ge tijdrit." RECALCITRANT Tijdens besprekingen, die voorname lijk in 1972 en 1973 werden gevoerd tussen de KNWU en de organisatie van de Tour de Junior, werden vol gens de KNWU-officials door de or ganisatie een aantal toezeggingen ge daan. Men zou bereid zijn zich aan te passen aan deKNWU-reglementen. Aan die afspraken heeft de Tour de Junior zich blijkens de woorden van de heer Meeuwese slecht gehouden. „De houding van de organisatie ten opzichte van onze bezwaren tegen de re clamevoering kwamen bij ons duidelijk uitdagend en recalcitrant over. Het is niet zo leuk als een microfonist voor de aanvang van de wedstrijden zegt „Zo, jongens en nu moeten we ons houden aan de reglementen van de KNWU Zoals jullie wel weten betekent dat, dat jullie geen reclame mogen voeren Trek daarom je shirtje maar binnenstebuiten aan want dan maak je geen reclame. Het is toch een be lachelijk gezicht van de omgekeerde shirtjes, die rennertjes rijden toch ge woon voor schut." Consul Oskam komt op dat moment met een naar het lijkt verheugende me dedeling. „Ik heb zojuist vernomen, dat de organisatie van de Tour de Junior nu definitief bereid is zich aan de KNWU-richtlijnen te houden. Ik heb wel de indruk dat men niet anders kan. Het deelnemersveld is de laatste jaren toch eigelijk wel te klein om een echte ouderwetse Tour te laten verrij den. Een Tour de Junior met pakweg vijftig deelnemers is toch geen tour Er moeten minstens honderd deelne mers zijn. Dit jaar was het voor mij moeilijk om niet te zeggen onmogelijk om nog toestemming te verlenen aan KNWU- deelnemertjes om deel te nemen. Je moet niet vergeten, dat de organisatie al ongeveer veertig aanmeldingen had Meuwese, Mulder en rechtsonder consul Oskam van renners buitenKNWU-verband. Het zou wel erg sneu geweest zijn om tegen deze kinderen te zeggen dat ze niet mee mochten doen omdat het een KNWU- festijn zou zijn geworden. COMPLEX PROBLEEM Het probleem was in dit geval na melijk nogal complex, omdat dejeugd- rennertjes in tegenstelling tot ongeor ganiseerden via hun licentie onder meer verzekerd zijn voor WA, PO en rechts bijstand Daarnaast speelt de leeftijds factor nog geen rol. Bij de Tour de Ju nior mogen ook renners van vijftien jaar deelnemen, terwijl de KNWU jeugdrennertjes telt van 8 tot en met 14 jaar. Probleem zou dan zijn dat nieuwelingen van 15 jaar aan zouden treden tegen jeugdrennertjes. En datis volgens de reglementen weer niet toe gestaan. De gedachten waarmee men in Ach terveld nogal eens speelt, dat de KNWU een soort banvloek zou hebben uitge sproken over de Tour de Junior en de mensen van de organisatie, wordt door beide heren ontkend. „We jui chen elk wielersport-gebeuren in Ne derland van harte toe Verhalen als zou de KNWU een profronde in Achterveld verboden hebben omdat het geheel zich af zou spelen op het parcours van de Tour de Junior zijn regelrechte fa beltjes We zijn het parcours wezen keuren op verzoek ^an de Ren- en Tourclub Amersfoort: en akkoord ge gaan met het traject Er is daarna echter niets meer vernomen van de Amersfoortse vereniging zodat er daarna geen sprake meer geweest is van een profrondë De wedstrijdaanvraag hebben we nooit gekregen!" FABELTJES Het dikwijls in Achterveld gehoorde verhaal over de afnormaal hoge vergoe dingen die de KNWU voor de jury zou vragen verwijst de heer Oskam even eens naar het rijk der fabelen. „Over een vergoeding voor de jury is nooit gesproken. Hoe die mensen er bij komen, dat ze voor elke Tour de Ju niordag 180 gulden moeten betalen is mij een raadsel. Het is bij alle jeugd- evenementen in Midden-Nederland ge- brukelijk bruikelijk, dat slechts de twee mini maal vereiste officiële jury-leden zijn Als je dan nagaat dat Tour-leider Wout Meinten zelf jurylid is, dan heb je naast jury-leden van de organisatie nog maar één knwu-man nodig. Bij ons in het district is men wel zo terdege overtuigd van de perfecte organisatie in Achterveld en van het feit dat hier iets unieks aan de jeugd wordt gebo den, dat er voldoende juryleden zijn, die pro deo willen werken, zoals zedatbij andere evenementen ook wel doen. Er is werkelijk nooit over deze zaak ge sproken." Zowel de heer Meeuwese, als de heer Oskam, geven er blijk vandatdeKNWU in feite alleen maar het beste voorheeft met de Tour de Junior en met de jeugd renners „Er is helemaal geen sprake van dat we jaloers zouden zijn op het succes van de Achtervelders," aldus directeur Meeuwese,. „We hebben juist veel bewondering voor hetgeen daar tot stand wordt gebracht. Zelf hoop ik van harte, dat dit gesprek er toe leidt dat de KNWU en Tour de Junior elkaar vin den. Dat is in het belang van de wieler sport en van de jeugdrenners in het bijzonder Willem Mulder ieuwe films in Amersfoort Butch Cassidy en the Sundance Kid Dit stukje komt tot u vanuit de kelder onder mijn huis. En het wordt geschreven op een ochtend om ongeveer half zeven. Gistermiddag heb ik ook geprobeerd de vijftig toetsen van mijn schrijfmachine te bewerken. Maar het ging niet De a, de s, de d, en al die andere letters en leestekens bleven gewoon aan de vingertoppen kleven. U begrijpt het: de warmte Vandaag zal het de warmste dag van het jaar worden. Maar dat zeiden ze gisteren ook al. En wat het morgen zal brengen Bij het KNMI hebben ze vast ook last van de warmte. Ja, die warmte of hitte. Hoe je het noemen wilt. Eerst was het gewoon mooi weer". Maar als in Nederland mooi weer langer dan twee dagen aanhoudt dan zijn er al een heleboel mensen die last van warmte krijgen. Niet alleen de ambtenaren hebben er last van. Maar die zijn slim. Die schakelen over op een tropendienst en vestigen zich, wanneer ik in mijn kelder afdaal, al achter hun bureau's. Ook andere bedrijven doen dat trouwens. De krant bijvoorbeeld. Maar ik bedoel eigenlijk een andere groep personen of liever gezegd persoontjes. Wat dacht u van de kinderen met dit weer op dit moment. Het gaat hieromkinderen hebben vakantie. Een heleboel. Ik geloof ongeveer zes weken achter elkaar. En in het begin is dat leuk. Dan heeft iedereen een boel te doen. Maarzo'n vakantie vordert en je kan wel aan je achtenzestigste tekening beginnen of nog een keer ma vragen om de lego uit de kast te halen Maar nee, op zeker moment slaat in iedere kindervakantie - zou het grote mensen soms ook wel eens overkomen? - de Verveling toe. Wat dan? Ouders hebben zich al vele tientallen jaren bezig gehouden met dit probleem Een van de oplossingen die men heeft gevonden is het bezoeken van attracties en evenementen Mijns inziens een onzalige gedachte. Stelt u zich eens voor. De Oud-Veluwse markt in Barneveld, een erkende attractie. Kindertjes mee in de bus of Opel Kadett. Aan de hand van ouders de markt mee op. Hierblijven, aan het handje blijven, niet daar aan komen, dat laten staan, kijk eens hier, kom eens mee, niet zo trekken U kent dat Bij het eerste dreinen lijkt een roomijsje of worst met spul uitkomst te bieden. Maar dat is maar van tijdelijke aard ^Kindervoetjes zijn vlugger moe dan de onderdanen van grote mensen.^En toch moeten ze dezelfde afstand afstiefelen Bij een tweede crisis willen ouders nog wel eens refereren aan het kort tevoren genuttigde ijsje of het worstje Dan heb je kans dat de bui goed losbarst Onenigheid binnen het ouderlijk paar over het al of niet gebruik maken van geweld Ik zei reeds, ukentdat. De stemming kan al goed verknold zijn al voor men bus of eigen voertuig weer betreedt om naar huis te keren. En die wordt er de rest van de dag niet beter meer op. Als ik straks weer boven de grond kom zal het goed warm zijn. Ik denk nog even aan al die vakantiehebbertjes. Kindertjes, laat je niet kisten", zou ik tegen ze willen zeggen; „Nog even. Dan zit de vakantie er weer op. Kun je weer een jaar lang gewoon naar school. Hoef je een jaar lang geen attracties te bezoeken". Dat moet een zalige, rustgevende gedachte voor ze zijn. Nietwaar, ouders? K. (Van een onzer verslaggevers.) RSFOORT - Nadat er vorige ,n de Amersfoortse theaters voor- ijk prolongaties draaiden is er nu n daar wat nieuws te zien. Uit IB10 ..O" verdween na een lange reeks iccesweken Bergman's „Scènes rêen huwelijk", Eigenlijk had deze "it al een week eerder zullen ver- In uit Amersfoort. Maar de be lling. na de aankondiging „Laat je" bleek zo groot, dat er een "4 filmgangers teleurgesteld [en worden. Jogchem's Theaters daarom de film nog een week ir te laten draaien Maar nu is hij weg twee missionarissen jhet Lrand Theater zijn de heren "neer en Terence Hill te zien twee missionarissen". Het is Icbfiim, toegankelijk voor ïeder- *naf veertien jaar Het verhaal 'ver twee priesters die op een eigen wijze het Evangelie ver- I n op een eiland in het Carai- I gebied. Af en toe hebben zij listen nodig om duidelijk te maken W bedoeld wordt Maar toch zijn LWer populair bij de bewoners van eiland Zij verzorgen ook de zake- JBj^anten van de leefgemeenschap aoen dat uitstekend Dat alles is ™|orn in het ook van de kerkelijke Jeldlijke gezaghebbers. Op alle BWJke manieren probeert men de naders te vangen Dat lukt na een [knokpartij van de priesters tegen hnen van de gouverneur. Hoewel #en te ontsnappen, lijkt het aan- J)K met goed af te lopen De ,ele»erders krijgen ruzie, wan neer een van de twee zijn achtergron den vertelt. Maar het verhaal heeft toch een happy-end. Ze ontmoeten el kaar weer bij een slavenvolkje in het oerwoud en waarschijnlijk leven ze daar nog lang en gelukkig. In het Grand Thea ter. BUTCH CASSIDY De bovengenoemde „Scènes uit een huwelijk" van Bergman wordt in Stu dio „G" opgevolgd door de goude oude „Butch Cassidy and the Sundance Kid". Het verhaal van twee cowboys in het Wilde Western. De hoofdrollen worden vertolkt door Paul Newman en Robert Redford, dat later vaker als harmonisch duo in films te zien is geweest. Een ieder zal zich ongetwijfeld nog hun op treden in „The Sting" herinneren. PEETVADER II In Cinema I handhaaft zich het tweede deel van Al Pacino's Peetvader. Onge twijfeld terecht, want velen zullen deze, met 6 Oscars bekroonde film nog willen zien Het is de kroniek van de Maffia Een verhaal over macht en onmacht. Aanbevolen voor iedereen boven veer tien jaar. PINK PANTER „The return of the pink panter" ver huist naar Cinema II. Het wordt de der de Amersfoortse week voor deze rol prent „The return of the pink panter" is het derde deel van de avonturen, die regisseur Blake Edwards acteur Peter Sellers alsdedommeinspecteur Clous- seau laat bevelen De eerste delen, „The pink panter" en ,.A shot in the dark", eveneens van regisseur Blake Edwards waren voortreffelijke kome dies en dat kan eigenlijk ook van dit derde produkt van samenwerking tus sen Sellers en Edwards gezegd wor den. „De terugkeer van de rose pan ter" is opnieuw een voortreffelijk ge speelde komedie, waarin ook thriller elementen een rol meespelen. Goed voor anderhalf uur gnifflen (of brullen, gieren, al naar gelang de stemming en eigen smaak). Toegang alle leeftijden. ONCE UPON A TIME Aan zijn derde week begint „Once upon a time in the West". Een film van de Italiaanse western Regisseur Sergio Leone met een keur aan beroem de sterren in de hoofdrollen Om er maar eens enkele te noemen- Claudia Cardinale. Henry Fonda, Charles Bron- son en Jason Robards. De filmmaat schappij Paramount stelde indertijd zo'n 6 miljoen dollar beschikbaar om deze film te maken, die als afsluiting werd beschouwd van de zogenaamde Spaghetti-westerns. Na zijn premiè re ging de film in Nederland draaien, maar de filmliefhebbers moesten toen genoegen nemen met een verminkte se rie: van de twee uur en drie kwartier moest men toen maar liefst driekwar tier missen. Dat is nu niet het geval „Het gebeurde in het westen" is op nieuw in roulatie gegaan, maar dan vol ledig De kijkers krijgen nu het volle pond „One upon a time in the west" is het verhaal over een moedige we duwe, die door een opdringende spoor wegmaatschappij van haar ranche ver dreven gaat worden Bij deze strijd raken drie mannen betrokken: een huur moordenaar van de spoorwegen, een op gejaagde outlaw en een mysterieuze wreker. Het scenario kwam tot stand in samenwerking met Bernardo Berto- lucci en is dan zonder meer voor treffelijk te noemen. Mede dankzij het goede scenario, een uitstekende camera-voering van Tonio delli Colli (die ook veel films van Passolini op het celluloid vastlegde) en het spel van mensen als Henry Fonda en Jason Robards. „Once upon a time in th«* west", een typische Leonefilm met in plaats van de onwaarschijnlijkhei van het spaghetti-spektakel nu de mytholo gie en de historie van het Amerikaan se westen Te zien in Eurocinema, toe gang veertien jaar. MALLE MARY EN LINKE LARRY John Hough regisseerde de film die voor de eerste week in het City-the ater te zien is. „Dirty Mary, Crazy Larry". Larry is een jongen die brandt van verlangen om een beroemd coureur te worden. In het begin van de film heeft hij juist de nacht doorgebracht bij het knappe allemans-vriendinnetje Mary (Susan George). De volgende morgen verdwijnt hij zonder iets te zeggen Samen met zijn vriend Deke, die ook zijn monteur is, berooft Harry (Peter Fonda) vervolgens een super markt De buit. f 150.000,--. is be doeld om er een superrace-wagen mee te bouwen Wanneer ze er in hun Chevrolet van door willen gaan, blijkt Mary zich in de auto genesteld te hebben, en ze moeten haar wel mee nemen naar de volgende staat, waar hen de vrijheid wacht. De rit naar de volgende staat wordt een wilde achtervolging doordepolitie. Tijdens de tocht stapt het drietal over in een andere auto. De politie ziet het gebeuren en herkent Mary Haar ge gevens worden in de politie-computer gestopt en het blijkt dat zij een win keldievegge is De hoofdinspecteur van politie, die de achtervolging vanuit een helikopter leidt, is er inmiddels ook achter gekomen dat het drietal de politieberichten via een zender-ont vanger opvangt en hij probeert Mary over te halen uit te stappen, omdat haar anders een veel langere gevan genisstraf zal wachten. Hij slaagt er niet in Hoewel de hoofdinspecteur van alles uithaalt om het drietal voor de grens te stoppen weet de geroutineerde chauffeur Harry het toch te halen. Hij is daar zo blij mee, dat hij even niet oplet en tegen een aanstormende trein te pletter slaat. In het City theater: achttien ïaar In de donderdag- cyclus van het City-theater draait mo menteel „Frankenstein leeft". NACHTVOORSTELLINGEN In de nachtvoorstellingen is wederom een film met Elvis Presley te zien De King dit keer in werkje dat als Nederlandse titel „Elvis op zijn best" meekreeg. In Cinema I te zien op vrijdagavond Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant. Finnmark 3. S.V. Bookstores. Torenakkerweg 16. De heer W J Schut. Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden. Burg Buiningpark. Manege en Taveerne. ..De Klaveet", Postweg 1 Achterveld Boekhandel Vos. Hessenweg 323. Leusden-Zj Luitjens Supermarkt. Pr. Irenelaan 9 ACHTERVELD Bibliotheek Vrijdag 8 augustus 19.00-20.00 uur. Zondag 10 augustus 10 30-12.00 uur. In het Polanski-retrospectief houdt Rosemary 's Baby met Mia Farrow in de hoofdrol het nog even vol. Voor de derde week op vrijdagavond in Cine ma U. Wie ze nog niet kent kan eveneens vrijdagavond „De fijne kneepjes van het sexleven' leren. Daartoe moet men zich vrijdagavond naar het City-theater begeven, alwaar deze rolprent draait. Het is zo'n semi-wetenschappelijke film, die in Duitsland de laatste jaren bij kubieke meters gemaakt zijn. Een professor doet een onderzoek naar de gestegen erotische gedragingen van de mens. Hij behandelt allerlei tech nieken en expliceert ook nut en waar deloosheid van hulpmiddelen. Toegang achttien jaar In de zaterdagnachtvoorstelling ten slotte een Western Deze week „Ik kwam, ik zag, ik schoot" met onder meer John Saxon, Antonio Sabato en Frank Wolff. AMERSFOORT - Filmagenda voor Amersfoort van donderdag 7 augustus t/m woensdag 13 augustus. GRAND THEATRE Bud Spencer en Terence Hill in: „De twee Missionarissen", 14 jaar Aanvang: Zaterdag 2.00, 6.45 en 9 15 uur Zondag 1.45, 4.15, 6 45 en 9.15 uur. Overige dagen: 2 00 en 8.00 uur. STUDIO G Paul Newman en Robert Redford in: „Butch Cassidy and the sundance kid". Regie George Roy Hill. Aan vang. Zondag 2,15, 4.30. 7.00 en9 30 uur. Overige dagen 2.15, 7.00en 9.30 uur. CINEMA I 4e suksesweek - Al Pacino in. „De Peetvader deel II". 14 jaar. (Be kroond met 6 Oscars). Aanvang: Dagelijks 2.00 en .8 00 uur CINEMA 2 3e lachweek - Peter Sellers en Christopher Plummer in „Return of the Pink Panther", a l. Aanvang: Zondag 1.45, 4.00, 6.30 en 9.00 uur Overige dagen 1 45. 6 30 en 9.00 uur. EURO CINEMA Natuurlijk geprolongeerd - Charles Bronson, Claudia Cardinale en Henry Fonda in „Once upon a time in the west", 14 jaar Aanvang. Dagelijks 1.45, 5 00 en 8 15 uur. I.v.m. de lengte van de hoofdfilm komt deze week de ochtendvoorstelling te ver vallen. CITY THEATER Vrijdag t/m woensdag - Peter Fonda in: „Malle Mary en linke Larry". 14 jaar Aanvang Zaterdag2.00,6.45 en 9.15 uur. Zondag. 2.00, 4.15, 6.45 en 9.15 uur Overige dagen. 2.00 en 8.00 uur NACHTVOORSTELLINGEN CINEMA I In de Elvis Presley on night toer: „Elvis op z'n best", a l. Vrijdag avond, aanvang 24.00 uur. CINEMA 2 3e suksesweek - In het roman Po lanski retrospectief - Mia Farrow in: „Rosemary's baby", 18 jaar. Vrijdagavond, aanvang 24.00 uur. CITY THEATER In de late sex show „De fijne kneepjes van 't sex leven", 18 jaar. Vrijdagavond, aanvang 23.00 uur John Saxon en Frank Wolff in: „Ik kwam, ik zag en ik schoot". 18 jaar. Zaterdagavond, aanvang 23.45 uur. KINDERVOORSTELLING CINEMA I „Asterix en de helden", a l. Zater dag- en woensdagmiddag 1.30 uur. Adviesleeftijd 6 jaar DONDERDAGCYCLUS CITY THEATER Burt Lancaster, Frank Sinatra in: „From here to eternity", 14 jaar. Aanvang 2.00 en 8.00 uur Op de zaterdag- en woensdagmiddag draait in Cinema I een film voor de jeugd Maar deze week zullen onge twijfeld ook een aantal ouderen de kin derfilm willen zien Het is namelijk een rolprent over de Franse striphel den Asterix en Obelix, die iedereen uii do krant en/of de boeken kent. René Goscinny en Albert Uderzo, de geestelijke vaders van de stripheld, tekenden ook de beeldjes voor deze kleurenfilm TEN EEUWIGE DAGE VERDOEMD In de donderdagcyclus ,Stad Amers foort' draait deze week in het City- theater een fameuze oude „From here to Eternity". Voor liefhebbers van oorlogsfilms de kans om groot heden als Burt Lancaster en Frank Sinatra zij aan zij te zien strijden voor het vrije Westen.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 3