Voetballertjes gaan naar internationale wedstrijden S.C. Amersfoort komt naar Roda (za.) Landweg wordt bestraat Ingezonden: SCHIETVERENIGING UITSLAGEN EN GEVONDEN leusder krant Achterveldse voetbaljeugd genoot van sportkamp - De Hessenweg is opgebrok legen in Achterveld orden verbeterd n verbreed ACHTERVELD - Ter verbetering ^het wegdek van de Hessenweg, ran Arkelweg en Klettersteeg. zul- lan deze wegen de komende weken (smieringswerkzaarnheden worden erricht In verband hiermede is het odig, dat bepaalde wegvakken tijdelijk Dor het verkeer worden afgesloten n het verkeer wordt omgeleid- Deze maatregelen hebben betrekking ssenweg tussen Jan van Arkel- Helweg Met ingang van 4 augus- is a s zal dit wegvak worden afge- loten en zal het verkeer - d.m.v bor- worden omgeleid alsvolgt. af Barneveld via de Brielaertse- Icherpenzeelseweg, Postweg, As- P1.[H-: eg en 1 scnatterweg en Julianaweg en b. naar Barneveld via de Jan van Arkel weg en Kallenbroekerweg. De busroute zal gedurende deze da gen worden verlegd naar de Achterveld- seweg, Helweg, Postweg, Asschatter- weg en Julianaweg. Door de busmaat schappij zijn langs deze route nood-bushaltes geplaatst Wielrijders kunnen desgewenst, zij het gehinderd door het uitvoeren van werkzaamheden, de Hessenweg blijven berijden. 2. Jan van Arkelweg tussen Eme- laarseweg en Jannendorperweg Dit gedeelte zal met ingang van 5 augus tus a s. met circa 0,50 meter worden verbreed Het verkeer kan hiervan eni ge hinder ondervinden. Jan van Arkel weg tussep Jannendorperweg en de grens der gemeente Barneveld zal met ingang van 12 augustus a.s. worden af gesloten voor het asfalteren van dat wegvak. Het verkeer zal op simpele wijze d.m.v borden worden omgeleid. 3. Klettersteeg tussen Hessenweg en de grens der gemeente Barneveld Dit wegdek zal op 11 augustus a s worden geasfalteerd en derhalve die dag voor het verkeer worden afgesloten. Ook in dit geval zal het verkeer op simpele wijze d.m.v. borden worden omgeleid. Verwacht wordt dat de werkzaamhe den in totaal ongeveer 14 dagen in be slag zullen nemen. Op 16 augustus a.s. zou derhalve het verkeer weer gebruik van deze wegen kunnen maken. ACHTERVELD - Afgelopen zaterdag kwamen 26 jeugdspelers in de leeftijd van 10 t/m 12 jaar en hun vier jeugdlei ders van de S.V. Achterveld wel ver moeid doch uiterst tevreden terug van een deelname aan een jeugdsportkamp. Aan dit jeugdsportkamp van 27 juli t/m 2 augustus te Oudenboscb georgani seerd door de Nederlandse Katholieke Sportfederatie, werd door ongeveer 270 jongens, verdeeld over 18 elftallen, uit geheel Nederland deelgenomen. Mede door een zeer deskundige kampstaf onder leiding van de heer Fens uit Uithoorn en medewerking van di verse jeugdleiders, werd de sport waar bij het wedstrijd element voorop staat, zoals voetbal, handbal, lijnbal, slagbal en atletiek tot een uiterste beperkt. De opgaande lijn van de laatste jaren om de jeugd tijdens deze kampeerweek bezig te houden door middel van allerlei creatieve spelletjes, werd hier dan ook veelvuldig toegepast. Naast eerder genoemde sporten werd de jeugd dan ook overdag en 's avonds bezig ngehouden met o.a. de volgende spelen. Een puzzel wandeltocht, waar bij allelei vragen, o.a. over de sterren wacht en de aan deze sterrenwacht ver bonden persoon die via de t.v. de ruim tevaart programma's van commentaar voorziet, moesten worden beantwoord. Een ballonnenspel, waarbij 200 opge blazen ballonnen in een stuk bos waren verstopt. In iedere ballon bevond zich een geldstuk en het was de bedoeling per elftal zoveel mogelijk geld te ver zamelen. Een geluidenspel, waarbij op tien ver schillende plaatsen evenveel verschil lende dieren geluiden werden nage bootst. Per elftal kregen de jongens een formulier waarop al deze dieren ston den vermeld en moesten zij de dieren opsporen zoals zij in volgorde op het formulier stonden vermeld. Verder was er nog het schoenenspel. Alle jongens en jeugdleiders moesten één paar schoenen inleveren. In totaal werden er dus ongeveer 300 paar schoenen ingeleverd die op een sport veld werden neergelegd. Nu was het de bedoeling om per elftal zoveel mogelijk je schoenen te zoeken en naar je tent terug te gaan. SCHATBEWAREN Het leukst vonden de jongens echter het schatbewaardersspel. Dit werd door een .van de Achterveldse leiders geor- iswedstrijd, ondanks warmte h een succes ACHTERVELD - Zondag werd door et Jongeren contact Achterveld (v.h. raad) een viswedstrijd georgani- I in de vijver te Achterveld. Deze iswedstrijd stond onder leiding s de dames Riet Tijmensen en Vera ^er en de heren Wim Vos, Henk oskuilen, Frans van Dalen en Peter 'loonen. Hoewel het weer meer lokte lir het zwembad dan naar de vis- ijver waren er toch 38 deelnemende kinderen. Lr waren leuke prijzen te winnen die beschikbaar waren gesteld door Van Bekkum, de Coöperatie en SjaakSmmk. De meeste vissen werden gevangen door Karei Voskuilen in totaal 14 stuks. Wim Vos ving de grootste exemplaren. Er werd dit jaar meer gevangen dan vo rig jaar. De uitslag van degene die iets gevangen hadden was als volgt: l kinaeren visten mee - Wurmpie aan het haakie 1. Karei Voskuilen 2. Raymond van Ruitenbeek 3. Jeroen Voskuilen 4. Jan Leijenhorst 5. Wim Vos 6. Peter Knijf 7. Leo Theunissen 8. Wessel Huppelschoten 9 Evert Blotenburg 10 Rian Voskuilen 11 Tonnie Witsenburg 12. Adriaan Noortman 13. Harold van Dijk 14. Marcel Boonen 201 cm 141 cm 98 cm 70 cm 57 cm 55 cm 53 cm 46 cm 44 cm 38 cm 26 cm 23 cm 16 cm 16 cm 15. Harry van Dalen 16. Lisette Smink 14 cm 12 cm ganiseerd. Vier mensen( schatbewaar ders), voorzien van enige zakken snoep verdeelden zich over het kampeerter rein. Deze personen hadden als wacht een zevental leiders die hen bewaken moesten. De jongens die tien bonnen hadden per persoon moesten nu de schatbewaarders ongezien bereiken en ontvingen dan als beloning een snoepje. Indien zij door de leiders werden gezien moesten zij een bon inleveren en als ze geen bonnen meer hadden moesten ze terug gaan naar hun tent. Er waren jon gens bij die zo goed konden sluipen dat Winnetou en Old Shatterhand hierbij maar kleine jongens waren. Ook aan de onderlinge touwtrekwed strijden en de kleine zeskamp beleefden de jongens veel plezier. BOSBAD De woensdag werd doorgebracht op het recreatiepark Bosbad Hoeven. Hier konden de jongens zwemmen, trampo linespringen, roeien waterfietsen, trap autorijden, de speeltuin bezoeken enz. enz. Doch alvorens het park te betreden moesten zij een cross door de bossen afleggen alsmede een door de Neder landse Sportfederatie aangelegd trim- parcours voorzien van zestien oefenin gen. De vrije donderdagmiddag werd door de Achterveldse jongens gebruikt om een bezoek te brengen aan de prachtige kerk van Oudenbosch. In deze plaats is de St. Pieterskerk van Rome precies na gebouwd m een schaal van 1:16. Dit prachtige gebouw met zijn beelden en schilderijen is een bezienswaardigheid op zich zelf. Verder bevinden zich in Oudenbosch nog een Zoavenmuseum, een vogelmuseum en de sterrenwacht, zodat een bezoek aan deze plaats zeker de moeite loont. De vrijdagmiddag werd geheel gevuld door een spel circus. Iedere vereniging had voor zijn tent de een of andere at tractie die ieder elftal vijf minuten lang moest doen. Zo was er o.a. appeltjes happen in een teil water, snoepjes hap pen in een bak meel, bal gooien,fiets band werpen, ping pong, balletje bla zen, rugbybal werpen enz. enz De vrijdagavond werd gevuld met de traditionele leiderswatervoetbal- wedstnjd. Dit was een voetbalwedstrijd tussen de leiders die onder leiding stond van twee vrouwelijke stafleden, en waarbij de jeugd langs de lijn staat, voorzien van teilen en emmers water waarbij zij moesten proberen de leiders nat te gooien Na ieder doelpunt, die door medewerking van de scheidsrech ters veel vielen, mocht de jeugd het veld betreden om de leiders die niet te veel langs de lijn kwamen, ook nat te gooien. Na afloop was dan ook iedere leider maar vooral de scheidsrechters door en door nat. DROPPING Na afloop van deze wedstrijd was er nog vertoning van een lachfilm en daarna werd de kampweek besloten met een dropping. Zaterdags werd alles ingepakt en opgeruimd en afscheid ge nomen van de kampstaf en andere ver enigingen waarna de thuisreis kon be ginnen Mede door het prachtige weer en het goede eten mag deze week als zeer ge slaagd beschouwd worden hetgeen bleek uit de reacties van veel jongens die zich meteen al wilden opgeven voor volgend jaar. De leiders wilden hier ech ter nog een of twee nachtjes over slapen want daar waren zij meer aan toe. Doch ook zij zullen volgend jaar wel weer van de partij zijn. Voorzien van een diploma en een sticker van de NKS gingen de jongens vermoeid maar zeer tevreden naar huis. ACHTERVELD - Evenals voorgaan de jaren heeft de jeugdcommissie van de sportvereniging Achterveld in sa menwerking met de jeugdleiders weer een gevarieerd pakket aktiviteiten sa mengesteld voor haar jeugdleden. Naast het ontspannende voetballen ligt het in het voornemen vele andere plezie rige activiteiten aan de jeugd te pre senteren Ook dit jaar. het begint al een traditie te worden, wordt de reeks van activiteiten geopend met een uit stapje van de pupillen naar een voet balwedstrijd van een van onze top clubs. Heel wat avonden zijn er aan be steed om een interessante wedstrijd te vinden Vooral in een seizoen waar in de SVA haar 30-jarig jubileum viert wilde de jeugdcommissie met de jeugd leiders iets extra's voor hun pupil len. Dit moest een gebeuren zijn dat als een kanonskogel in moest slaan. Zo'n formidabele avond is er uiteinde lijk uit de bus gekomen. Vrijdagavond 8 augustus a.s. gaande pupillen (jongens die op 1 augustus nog geen 12 jaar waren) een bezoek brengen aan de Olympisch stadion te Amsterdam. Op die avond wordt in het kader van de feestelijkheden rond het 700-jarig bestaan van de stad Am- sterdam een uniek voetbalgebeuren ge presenteerd. Die avond zullen er twee voetbalwedstrijden worden gespeeld tussen Europese topclubs. Om 19 00 uur speelt Feyenoord een wedstrijd tegen de Belgische kampioenploeg RWD-Molen- beek Hierin speelt o m. mee de oud- Feyenoorder Jan Boskamp Om 12.00 uur speelt Ajax een wedstrijd tegen FC Barcelona met Johan Cruijff en Johan Neeskens. Dit zal zeker een adembe nemend spektakel worden. Voor een luttele bijdrage kunnen de pupillen gaan genieten van eenspannen- de voetbalshow, Een avond waarover ze nog lang na zullen kunnen praten. Organisatorisch en financieel betekent deze avond wel een zware belasting Doch geheel in overeenstemming met de inzet van de jeugdcommissie waren deze problemen snel uit de weg ge ruimd Organisatorisch was het vlug opgelost door heel veel vrije tijd be schikbaar te stellen en financieel door de bijdragen uit de eigen vereniging en een bijdrage uit de chauffeurspot. Er heeft zich zelfs een persoon die anoniem wil blijven garant gesteld voor eventuele onvoorziene tekorten Een woord van waardering hiervoor is zeker op zijn plaats. Dank zij deze perfecte organisatie zullen de pupillen die mee zullen gaan een onvergetelijke voetbalmaaltijd voorgeschoteld krij gen Ook de jeugdleiders en de jeugd commissie zijn zelf heel blij dat ze dit voor hun pupillen klaar hebben kun nen krijgen ACHTERVELD - Uitslag schietwedstrijd met geweer i Genoegen l .J. van Rossum 95 748 2 H. van Nimwegen 89 525 3 J E van Hamersveld 88 522 4. W. v. d. Kletersteeg 86 633 5. J. J. van Hamersveld 86 644 6 T Vos 82 534 7. F. Koenen 82 644 8 M. Pothof 81 584 9. H. J. van Ruitenbeek 80 511 10 A Vlug 69 511 11 H Hols 67 534 LEUSDEN-CENTRUM - Zowel de zaterdagafdeling van Roda' 46 als de profclub A.C. Amersfoort zitten mid den in de oefenperiode, die moet dienen als voorbereiding op de binnenkort weer beginnende voetbalcompetitie en om te komen tot de juiste samenstelling van de uiteindelijke elftallen. Een hoogst belangrijke zaak dus. Een wel bijzonder interessante oefenwedstrijd vindt op woensdag 13 augustus a.s. «ifi .©sagwawsijp DiOïüüg— park, waar de S.C. Amersfoort op be zoek komt bij Roda (za.). Onze zaterdagvoetballers, na heel wat geharrewar tenslotte toch gepro moveerd naar de 2e klasse, krijgen hiermee een attractieve kans om zich (buiten de s verantwoordelijkheid van de redaktie) ACHTERVELD - Bij de politie te Acjterveld als verloren opgegeven brui ne knipportemonnee met inhoud ACHTERVELD - Bij de politie te Achterveld is als gevonden opgegeven een paar kinder klompschoenen. De zestien winnaars mocnten ieder een prijs uitzoeken Er waren echter zoveel prijzen dat ook de kinderen die niets gevangen hadden een prijsje mee naar huis kregen Het geheel was een zeer gezellige morgen Er was een vrij grote belangstelling van supporters en ouders Voor de organisatoren zeker een stimulans volgend jaar weer zo n wedstrijd te organiseren TOUR DE JUNIOR ACHTERVELD - Ondanks de moeilijkheden werd dit jaar toch de Tour de Junior weer verreden. Een echtgenote van een van de medewerkers was hier zo blij om dat ze het navolgende inzond ,,De Tourorganisatie mocht het weer beleven. Ze hebben de vele tegenslagen toch weer verdreven Als werkers in het eerste en laatste uur Bleven ze vol moed en vuur De oude Tour reed weer, gaaf en goed Al moest het kosten water en bloed Wout Meinten heeft het verslag gedaan Dank zij hem en alle anderen is het wel op rolletjes gegaan. Wout zijn Engels was soms niet ai te perfekt Maar dat kwam door zijn dialect Zijn vrouw had hem de woorden goed geleerd Doch door de zenuwen zei hij het soms verkeerd Ja, wie had dat eigenlijk durven dromen Het is een tweede Theo Koomen Zijn stem schalde over het parcours Menigeen dacht wat is dat een ouwehoer Als het publiek er wat van zei Gaf zijn vrouw je een por op je dij Toch alles bij elkaar genomen Is de Tour 1975 weer heel goed bekomen Tot weerziens in het volgende jaar Ze spelen het dan samen toch weer klaar."' aan hun supporters te presenteren. De Amersfoortse profclub is natuurlijk vooral uit op het bereiken van een zo hoog mogelijke score. De voorhoede van de gasten was in het verleden niet bepaald het sterkste deel van de ploeg, doch men meent dit euvel nu aardig te hebben opgelost. De Roda-verdediging, onopvallend maar solide, zal ontegen zeglijk een drukke avond tegemoet gaan. Trouwens, de gehele ploeg zal 'JtvIeliJtjèiÜïjfrVje*''feh/gdTPbt&fatX.- over werkloosheid. Wij verwachten, ondanks het grote klasse-verschil, be slist geen spel van kat en muis. De nieuwe trainer Martin Ruitenberg staat met deze wedstrijd meteen al voor een grote klus. De wedstrijd begint om 19.00 uur. 9 aug. Roda (za.)-tournooi. Enkele dagen eerder heeft Roda (za.) al gelegenheid tot het uitproberen van de voorlopige selectie. Op zaterdag 9 au gustus wordt op het Burg. Buiningpark een Roda (za.)-tournooi gehouden, waarin behalve de rood-zwarte gasthe ren Radiostad (Hilversum), F. C. Horst (Ermelo) en de Utrechtse Ennnent-boys zullen optreden. De eerste twee elftal len van deze verenigingen spelen in twee poules en de per club behaalde punten worden daarna bij elkaar geteld. Een viertal leuke prijsjes is beschikbaar. De wedstrijdenreeks vangt aan om 13.00 uur. LEUSDÉN - Burgemeester en wet houders van Leusden maken hierbij bekend, dat gedurende de periode 5 tot en met 29 augustus a s de Land weg in het plan Groenhouten over het gedeelte Haverland - Gersteland - Maisland in verband met bestratings- werkzaamheden voor alle verkeer zal worden afgesloten. Deze afsluiting zal door borden worden aangegeven. Ge durende deze periode is het Haver land vanuit Leusden-Centrum bereik baar via Groene Zoom - Centrum- weg - Groenhouten-Zuid en Landweg, terwijl Gersteland en Maisland bereik baar zijn via Groenhouten-Noord en Landweg

Leusder Krant | 1975 | | pagina 7