Music Weekend in Stoutenburg DEZE WEEK OP HET WITTE DOEK Erotic Festival" terug en Knokmachine" nieuw in Amersfoort Sprookje Losse verkoop Leusder Krant AGENDA EMEENTE LEUSDEN X58DERDAG 14 AUGUSTUS 1975 LEUSDER KRANT jJtOUTENBURG - Op zaterdag 16 zondag 17 augustus a.s. zal in abtenburg (gem Leusden) een groots Kernen! plaatsvinden. Onder de naam fflLr Music '75 zullen de Cross Ver- SLoe Leusden en de motorrijders- 3K de Keirijders uit Amersfoort ge- Aelnk dit voor Nederland unieke SeureD organiseren. Twee dagen lang 9T stoutenburg in het teken staan A de motor en de muziek, waarbij vooral de motor de hoofdrol zal spelen. deling muziek en zang verzorgen. Tus sen de bedrijven door zullen kracht toeren tussen mens en motor worden verricht Verder worden diverse mo- torfilms gedraaid en is er een ten toonstelling van choppers, old-timers en eigenbouwmotoren Een sleutelwed strijd, kampvuur met os aan het spit, demonstratie- en verkoopstands en di verse andere attracties zullen bij dragen tot de feestvreugde. De deel nemers aan het weekend houden zon dagmorgen een toerrit en zondagmid- Motor Music '75 hoopt zoveel moge lijk motorrijders en motorloze muziek liefhebbers uit heel Nederland naar het landelijk Stoutenburg te lokken om die -daar een heel weekend lang te laten genieten van allerlei attracties. Op zaterdag zal om 13.30 uur het festijn worden geopend door de burgemeester -val Leusden, de heer A. H. van der -Post Voetballer Willem van Hanegem zal eveneens aanwezig zijn voor een andere stunt. Twee dagen lang zullen de AVRO-Toppop-show, de Dizzy man's Bonny St Claire, Unit Gloria ntony Parkers video-show de af- dag is de motorvoetbalwedstijd Neder land-West Duitsland een éénmalig hoog tepunt van de dag. Kortom een evene ment om niet te missen. Initiatiefne mer Fons van Heugten verwacht zeker 10.000 belangstellenden. Het hele spul vindt plaats op een paar weilanden aan de Hessenweg ter hoogte van het motorrijderscafé de Finish, alwaar de deelnemers zich kunnen laten inschrijven. Voor hen, die zich voor het gehele weekend laten inschrijven, bedragen de kosten f 17,50 p.p alles inbegrepen, dus ook een plaats voor hun tent op de speciale ééndags- camping de Knalpot, tegenover het feestterrein, inclusief de toerrit en een speciale herinnering Voor alleen za terdagmiddag is f4,-- verschuldeigd en idem zondagmiddag f8,--. Kinderen onder de 14 jaar onder geleide beta len 12,-- Bewaakte parkeergelegenheid completeert het geheel. Op het feestterrein worden 3 grote tenten opgezet De grootste, met af metingen van 20 bij 80 meter(!), is de feesttent Het portiek is ingericht als podium voor de artiesten. De 2 klei nere tenten, toch altijd nog 12 x 40 meter, zijn bestemd als filmzaal, ten- toonstellings- en demonstratie/ver koopruimte. Twee van de hoofdsponsors komen met een eigen attractie. Wat die van Seven-Up is, werd nog niet duidelijk, maar Levy-Strauss presen teert een spijkerbroek van 16 meter hoogte! Het programma van het Motor- Music '75 ziet er als volgt uit Zaterdagmiddag 16 augustus: v.a. 13.30 uur voor iedereen Opening, AVRO's Top-pop, krachttoe ren tussen mens en motor, enz. Zaterdagavond: v.a. 20.00 uur voor deelnemers: De tent staat aan de Hessenweg Sleutelwedstrijd, muziek met video recorder, tentoonstelling bitza-bou- werd, kampvuur/os aan 't spit, films over verschillende takken van motor sport. Zondagmorgen 17 augustus: 9.00 uur: Toerrit voor deelnemers. Zondagmiddag: Vanaf 13.00 uur voor iedereen: Motor- voetbalwedstrijd, Dizzy Man's Band, Bonny St. Clair en Unit Gloria, kracht toeren tussen mens en motor [een onzer verslaggevers) llERSFOORT - Afgezien van de Jvoorstellingen, worden er in de frsfoortse bioscopen de komende |n drie nieuwe films gedraaid. Al twee voor Amersfoort geheel Ive, terwijl er een al eerder in prsfoort te zien is geweest. Iruggekeerd is ,,The Best of the ÈYork Erotic Festival". Een film, leden van de Nederlandse be- rdelingscommissie vier keer moes- enjzien. voordat zij hem in onze adfrlandse theaters wilden toelaten, sexfilm dus, maar als je het inde propagandamateriaal mag fen, niet van dat platvloerse. Cul- ;1 en artistiek geheel verantwoord, Fje kunt er gerust naar toe gaan. de jury, die de inzendingen beoor- van het erotische filmfestival, onder meer mensen als Andy Milos Foreman en Xaveria lollander gezeten, hetgeen een zou zijn voor betere buitelin- in de gekende alpenweiden id worden film, die anderhalf uur duurt [dat even lang genieten! - begint ïelï impressie van het persfeest, afloop van het festival werd len Vervolgens masturbeert een ietsje volgens haar eigen fan- en die van het publiek. Het „Calma" wordt omschreven als „erotische fysica en ik weet dus ook niet wat ik daar van moet maken Dan is het de buert aan een meisje dat ten zeerste geprikkeld wordt bij de gedachte aan allerlei sporthel den Bij ontstentenis van de atleten zelf behelpt zij zich met allerlei sport- attributen In het filmpje van de Cana dees Norman MacLaren staat de ero tiek van een sinaasappel in het midden van de belangstelling „The Appointment" is een klassiek erotisch werkje van de heer Chuck Vincent, gemaakt als een korte thriller. De hele spanning draait om twee men sen, die wekelijks menen elkaar in stil te te ontmoeten, maar in werkelijkheid door allerlei mensen begluurd worden Zuiver estethisch wordt vervolgens het filmpje van John Knoop genoemd, dat zeer close op de huid gefilmd is en „de erotiek tot op het bot onthult" Tenslotte wordt nog een stukje fruitige erotiek gepresenteerd, waarbij opnieuw een sinaasappel zeer opwindend blijkt te zijn. De samenstellers van de film garanderen .anderhalf uur plezier voor vitale mensen" Wie zich daartoe rekent kan in Studio „G" terecht, alwaar air conditioning aanwezig is. DE KNOKMACHINE Nieuw in Amersfoort is ook „De Knokmachine", een film van Robert Aldrich met in de hoofdrol Burt Rey- Redgrave wil haar foto's terug nolds. Het verhaal gaat over een voor malige rugbyster Paul Crewe (Burt Reynolds), die een luxe leventje leidt op kosten van zijn beschermster Me lissa Gaines (Anitra Ford). Maar het blijft niet lang best boteren tussen de twee en heer Crewe neemt op zekere dag de benen Dat wil zeggen: hij gaat er vandoor in de Maseratie van zijn peetmoeder, want hij meende dat hij dat er wel aan verdiend had. Maar dame Gaines denkt er anders over en waar schuwt de politie. Deze achtervolgt de sportman en haalt hem in. Bij zijn arrestatie verzet Paul Crewe zich hef tig en sloopt bijna een politieagent. Een en ander komt hem op twee tot vijf jaar gevangenisstraf te staan. Hij wordt overgebracht naar een staatsgevange nis. De bewakers zijn er niet van het beste soort en leven bovendien niet op te beste voet met hun direkteur. Dat komt zo. De bewakers hebben een semi- professioneel rugby-team, waarvan de directeur al jarenlang hoopt, dat het kampioen wordt. Maar daar zijn de bewakers niet in geslaagd. De direkteur beweegt Paul Crewe nu tot een adviseurschap bij het rugby- team Hij stelt voor een oefenwedstrijd te spelen Bijvoorbeeld tegen een team van gevangenen En dan wordt het lachen Want Crewe selecteert voor zijn gevangenenteam het grootste stelletje gajes, dat hij in de gevangenis kan vinden. Ze hebben de opdracht om te verliezen, maar wanneer de gevange nen eenmaal op de bewakers worden losgelaten ontstaat er een veldslag, waarbij de ene gewonde na de andere het veld moet verlaten Crewe weet met zijn mannen de overwinning in de wacht te slepen. Hetgeen zijn straf bepaald niet bekort Voor iedereen vanaf veertien jaar in Cinema I. DE ONTUCHT GAAT VROLIJK VERDER De Alpenwei blijft bloeien. Een nieu we film van Franz Marischka onder de Nederlandse titel „In Tirol gaat de ontucht vrolijk verder". Deze keer is het vakantie in de mijnstreek. De kompels hebben allemaal grote bui tenlandse plannen, maar uiteindelijk treffen ze elkaar toch weer in Tirol En dat wordt dan weer een vakantie met bier en tal van vrolijkheden in en buiten bed. Toegang 18 jaar, in het City Theater. TWEE MISSIONARISSEN In het Grand Theater gaan de heren Bud Specer en Terence Hill hun tweede week in als „De Twee Missionarissen". Het is een lachfilm, toegankelijk voor iedereen vanaf 14 jaar Het verhaal gaat over twee priesters die op een ge heel eigen wijze het Evangelie ver kondigen op een eiland in het Caral- bische gebied Af en toe hebben zij hun vuisten nodig om duidelijk te maken wat er bedoeld wordt Maar toch zijn zij zeer populair bij de bewoners van het eiland Zij verzorgen ook de zakelijke kanten van de leefgemeenschap endoen dat uitstekend Dat alles is een doorn in het oog van de kerkelijke en wereld lijke gezeohebbers Op alle mogelijke manieren probeert men de twee vaders te vangen Dat lukt na een fraaie knok partij van de priesters tegen de mannen - De Knokmachine" van de gouverneur. Hoewel ze weten te ontsnappen, lijkt het aanvankelijk niet goed af te lopen De beide zieleherders krijgen ruzie, wanneer een van de twee zijn achtergronden vertelt. Maar het verhaal heeft toch een happy-end. Ze ontmoeten elkaar weer bij een sla- venvolkje in het oerwoud en waar schijnlijk leven ze daar nog lang en gelukkig. In het Grand Theater. PINK PANTER „The return of the pink panter" be gint aan zijn vierde Amersfoortse week In Cinema II. „The return of the pink panter" is het derde deel van de avonturen, die regisseur Blake Ed wards acteur Peter Sellers als de domme inspecteur Clousseau laat be velen. De eerste delen. The pink pan- ter" en „A shot in the dark", eveneens van regisseur Blake Edwards waren voortreffelijke komedies en dat kan eigenlijk ook van dit derde produkt van samenwerking tussen Sellers en Ed wards gezegd worden „De terugkeer van de rose panter" is opnieuw een voortreffelijk gespeelde komedie ONCE UPON A TIME IN THE WEST Eveneens aan zijn vierde week begint „Once upon a time in the West" Een film van de Italiaanse western. Regis seur Sergio Leone met een keur aan beroemde sterren in de hoofdrollen Lang, heel lang geleden, was er eens een hofje Rondom dat hofje, dat toen, lang, heel langgeleden, nog met zo oud was, stonden huizen. Inde huizen gezin nen, die met z'n allen best schik in en om het hofje hadden Maar dat bleef niet altijd zo. Want op dat hofje lag een boel rommel en er stond allemaal onkruid en zo. Kortom, het was nog niet ingericht En de grote koning, die daarover ging had tegen de bewoners van het hof je gezegd ,,Daar moeten jullie eerst maar eens met z'n allen over praten Hoe jullie dat nou willen. Ik heb wel een plannetje, maar wat denken jullie d'r van°" Dat was dus eet. hele moderne ko ning, lang, heel lang geleden. En hij dacht, die verstandige mensen daar aan dat hofje, die daar zo gezellig sa menleven, die zijn dat natuurlijk zo eens waar de paarden moeten staan en de koetsen. Maar daann vergiste de koning zich lelijk. De bewoners werden het niet zo gauw eens Er moest nog eens ge praat worden en nog eens. En er werd een aktie gevoerd en de dorpsomroeper werd erbij gehaald En toen was er mot. De een schold de ander voor kwaaie pier uit en die had niks gedaan En dat namen de anderen niet. En die scholden toen weer terug En ineens waren er kleine schermutselingen. En dat komt dan allemaal, omdat de koning, blijkbaar niet zo'n besluitvast Persoon, er nog eens een keer over wil de praten toen alles in kannen en kruiken leek. En aan inspraak waren ze in die dagen nog niet zo gewend als wij dat nu zijn. Maar het sprookje zou toch nog een vrij happy end krijgen. De bewoners van het hofje kwamen er achter dat je elkaar toch niet ten eeuwige dage le lijk aan kunt blijven kijken. En ze gaven elkaar een hand, spraken het plan nog een keer door Toen waren ze het eens. Ze stapten naar de koning en die zeiPrecies, mijn idee." En de verst wist nu wat hem te doen stond Hij stuurde één van zijn werkploegen en binnen de kortste keren werd het hof omgetoverd in een lusthof. Dik tevreden over het fraaie resul taat besloten de bewoners van het hof een feest ter gelegenheid van de in richting van het hof te geven En de koning en zijn raadgevers werden ook uitgenodigd. Evenals de dorpsomroe per en de werkploeg van de koning Toen ze daar dan zo gezellig met elkaar op hun hofje zaten te kletsen met een glas wijn in de hand, keken de twee felste opposanten elkaar eens diep in de ogen ,,Het is een knap hofje geworden, vind je nietBlij dat jij er een beetje aktie voor ge voerd hebt," zei de een. ,,Tsja," zei de ander, ,,het is inderdaad hardstikke leuk geworden. Maar ik heb ook nog eens over jouw standpunt nagedacht. Ik snap het toch eigenlijk wel, wat je bedoel de. De dorpsomroeper mengde zich in het gesprek van de twee heren, die kort tevoren nog als kemphanen tegenover elkaar hadden gestaan. ,,Zeg, zei hij, ..mijn complimenten voor het hofje, maar als ik jullie nou nog eens wat mag vragen: had je daar nou werkelijk zo'n heibel over moeten makenZijn d'r nou echt geen belangrijker zaken in ons wereldje om Je druk over te ma ken?" De mannen keken de dorpsomroeper eens aan en keken vervolgens naar elkaar ,,Ja", zeiden ze toen alle bei, ,we hebben ons inderdaad een beetje belachelijk gedragen. Ze hie ven gezamenlijk het glas en ze leefden op hun hofje nog lang en gelukkig K. P.S Zulke gekke sprookjes spelen zich gelukkig altijd lang. zeer lang geleden af DONDERDAGCYCLUS In de donderdagcyclus van het City- theater blijft „From here to eterni ty" oftewel „Ten eeuwige dagen ver doemd!" Grootheden als Burt Lancas ter en Frank Sinatra strijden zij aan zij voor de vrijheid van het westen. Toe gang veertien jaar Om er maar eens enkele te noemen Claudia Cardinale, Henry Fonda, Char les Bronson en Jason Robards. De filmmaatschappij Paramount stelde in dertijd zo'n 6 miljoen dollar beschik baar om deze film te maken, die als afsluiting werd beschouwd van de zoge naamde Spaghetti-westerns. Na zijn première ging de film in Nederland draaien, maar de filmliefhebbers moesten toen genoegen nemen met een verminkte serie van de twee uur en drie kwartier moest men toen maar liefst drie kwartier missen. Dat is nu niet het geval. „Het gebeurde in het westen" is opnieuw in roulatie gegaan, maar dan volledig De kijkers krijgen nu het volle pond „Once upon a time in the west" is het verhaal over een moe dige weduwe, die door een opdringende spoorwegmaatschappij van haarranche verdreven gaat worden Bij deze strijd raken drie mannen betrokken: een huur moordenaar van de spoorwegen, een opgejaagde outlaw en een mysterieuze wreker. Het scenario kwam tot stand in samenwerking met Bernardo Berto- lucci en is dan zonder meer voortref felijk te noemen Mede dankzij het goede scenario, een uitstekende came ra-uitvoering van Tonio delli Colli (die ook veel films van Passolini op het celluloid vastlegde) en het spel van mensen als Henry Fonda en Jason Ro bards ..Once upon a time in the west", een typische Leonefilm met in plaats van de onwaarschijnlijkheid van het spaghetti-spektakel nu de mythologie en de historie van het Amerikaanse westen Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Leusden-C. Leusder Krant, Finnmark 3. S.V. Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W J Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark. Manége en Taveerne. „De Klaveet", Postweg 1. Achterveld: Boekhandel Vos. Hessenweg 323. Leusden-Z. Luitjens Supermarkt, Pr. Irenelaan9 Bibliotheek: vrijdag 15 augustus van 19.00-20.00 uur. zondag 17 augustus van 10.30-12.00 uur. Motor Music '75: Terrein aan de Hessenweg zaterdag 16 augustus 13.30-18 00 uur AVRO'S Toppop zondag 17 augustus 13.00-18.00 uur motorvoetbalwedstijd. Bonny St. Clair en Unit Gloria, Dizzymans band NACHTVOORSTELLINGEN In de Elvis Presley on night tour deze week uiteraard weer een nieuwe rolprent met de King Dit keer de Pel vis te zien in „Kissin Cousins". Voor alle leeftijden in Cinema I. Een film van Michelangelo Antonioni wordt ge draaid in de nachtvoorstellingen van Cinema II Het betreft „Blow up" met in de hoofdrollen Vanessa Redgrave en David Hemmings. Hemmings speelt een jonge begaafde modefotograaf, die altijd zijn camera meeneemt op zoek naar leuke prentjes. Zo ook op een morgen, wanneer hij in het park wan delt Hij ziet een vrijend paartje en be gint er een paar plaatjes van te schie ten. De vrouwelijke helft van het paar merkt het, begint zeer woest te wor den en eist de foto's. Hemmings wei gert en blijft tijdens de hele ruzie door-fotograferen. Wanneer hij zijn film in de donkere ka mer ontwikkeld heeft, merkt hij iets zeer merkwaardigs op. Hij begint beter te begrijpen, waarom de vrouw zo hef tig om de film smeekt Ze komt nog een keer bij hem in de studio en legt zelfs de borsten bloot om de foto's in handen te krijgen Het lukt haar niet. Hemmings wordt ondertussen nog even verleid door twee jonge meisjes. Maar dat lijkt meer een intermezzo te zijn, want het verhaal gaat pas goed verder wanneer hij terugkeert naar het park Een carnavalesk geklede groep jon gelui brengen hem op het spoor dat zal leiden naar een oplossing van het raad sel dat hij gefotografeerd heeft Toe gang achttien jaar AMERSFOORT - Filmagenda voor Amersfoort van donderdag 14 augustus t/m woensdag 20 augustus 1975 GRAND THEATRE 2e suksesweek - Bud Spencer en Te rence Hill, het ijzersterke duo ineen nieuw lachspektakel „De twee mis sionarissen", 14 jaar Aanvang za terdag 2.00 - 6.45 - 9.15 uur Zon dag 1.45 - 4.15 - 6 45 - 9 15 uur. Overige dagen 2.00 - 8 00 uur. STUDIO G „The best of the New York erotic film festival". Een opwindende hu moristisch en artistiek relevante selectie erotische iilms van ongekend hoog niveau,18 jaar Aanvang:zondag 2 15 - 4 30 - 7.00 - 9 30uur; overige dagen 2 15 - 7 00 - 9.30 uur CINEMA I Burt Reynold in: Humor waarom de grootste zwartkijker hartelijk kan lachen! „Dé Knokmachine". 14 jaar. Aanvang zondag 2 00 - 4.30 - 7.00 - 9 30 uur; zaterdag en woensdag 7 00 - 9.30 uur; overige dagen 2 15 - 7 00 - 9.30 uur. CINEMA 2 4e lachweek - Peter Sellers en Chris topher Plummer in: „The return of the pink panter 'a l. Aanvang: zondag 1.45 - 4.00 - 6.30 - 9.00 uur, overige dagen 1 45 - 6.30 - 9 00 uur EURO CINEMA 3e suksesweek - Henry Fonda, Charles Bronson en Claudia Cardina le in „Once upon a time in the west" 14 jaar. Aanvang: dagelijks 1.45 - 5.00 - 8.15 uur CITY THEATER Van vrijdag t/m woensdag - het ver volg op „Vrolijke ontucht in Tirol" „In Tirol gaat de ontucht vrolijk verder", 18 jaar. Aanvang: zaterdag 2 00 - 6.45 - 9 15 uur; zondag 2.00 - 4.15 - 6 45 - 9.15 uur; overigedagen 2.00 - 8.00 uur DONDERDAGCYCLUS CITY THEATER Burt Lancaster en Frank Sinatra in de beroemde film. „From here to Eternity", 14 jaar Aanvang 2 00 - 8.00 uur NACHTVOORSTELLINGEN CINEMA 1 In de Elvis Presley on night tour: „Kissin Cousins", a 1 Vrijdagavond-, aanvang 24 00 uur CINEMA 2 Venessa Redgrave in „Blow up", 18 jaar. Regie: Michelangelo Antoniomi. Vrijdagavond, aanvang 24 00 uur. CITY THEATER In de late sex show „Bedgodinnen"r 18 jaar. Vrijdagavond, aanvang 23 00 uur. Wang Yu in „KarateTijger", 18jaan! Zaterdagavond, aanvang 23 45 uur; KINDERVOORSTELLING CINEMA 1 Zaterdag- en woensdagmiddag 1 30 uur: Adviesleeft. 10 jaar „Tarzan'S1 grootste gevecht", a 1 Voer voor Dolle Mina's is de sexfilm „Bedgodinnen", die in het Duits „Da gedresseerde vrouw" heette. Gaat oveq vrouwen die via het bed hogerop probe-, rjjn te komen Voor de liefhebber in het Citytheater Achttien jaar. Zaterdag avond in hetzelfde theater een Karate- film met Wang Yu in de hoofdrol „Ka-> rate tijger". Eveneens achttien jaar| I KINDERFILM De kinderfilm tenslotte, zal wellicht ook oudere kijkers boeien. Het is zo'n fraaie Tarzan-film met in de hoofdrol len Mike Hanry. Nancy Kovack en Da vid Opatshu De titel „Tarzans groot ste gevecht" Zaterdag- en woensdag middag voor kinderen vanaf tien jaar in Cinema I 1

Leusder Krant | 1975 | | pagina 3