Zweefvliegtuig moest landen sugdvoetballertjes aar poliotoernooi Programma Roda '46 Zondag zeskamp voor voetbaljeugd Achterveld Auto's op elkaar UDERDAG 14 AUGUSTUS 1975 LEUSDER KRANT SPORT mjrmners iené Berg, ambitieuze trainer tan tennisvereniging Emelaar ACHTERVELD - Ook een tennisver- eing, waarvan de leden wat meer leo dan zo maar alleen de bal heen weer over het net te slaan, kan niet zonder een trainer stellen. Jtëhterveldse Lawn Tennis Ver ging .de Eemelaar" vond haar (ge- lonfeerde) oefenmeester kort bij s m de persoon van René Aloysius re^De thans bijna 24-jarige René gleen geboren (17-12-1951) en mVd Achtervelder, is momenteel i sijD derde seizoen bij de Eeme- ^bezig en de resultaten van zijn rk beginnen goed merkbaar te wor- i. [nzijn jongensjaren had René inAch- H[ weinig keus op sportgebied. [Hnaal per jaar had je daar de He Junior en verder was er alleen voetbal mogelijk. Wij hadden 5 een gesprek met de slanke êf gebruinde Achtervelder en ver- Jtoen hoe hij o m. tennistrainer de Eemelaar werd. René ïnteres- zich al vroeg voor allerlei (van sport. Hij had niets tegen ara, doch heeft nooit voor S.V.A. jpeeld Toen hij in Amersfoort op ïool ging - hij was rond 14'^ jaar - kreeg hij plotseling extra belangstel ling voor het schaatsen. Ja, toen had je nog winters met ijs en de successen van Ard en Keesje hebben heel wat mensen op de gladde ijzers gebracht. Veel potten brak hij echter niet in deze sport. Op zijn 17e leek het er nog even op. Hij was geselecteerd voor deelname aan een provinciaal kampi oenschap, maar op het laatste moment ging het feest weer niet door GEK OP SPORT René was, zoals dat heet gek op sport en bijzonder verheugd, toen hij in 1970 te horen kreeg, dat hij op het CIOS in Sittard kon komen. Dat was geen eenvoudige zaak. Van de circa 280 candidaten was slechts plaats voor 25 jongens en meisjes Drie jaar duurde de cursus op deze sportacademie. Het was hard werken geblazen, maar het waren ook drie heel plezierige jaren In Sittard kwam Berg wel tot voetbal en wel bij Fortuna-Sittardia-combi- natie, de buurman van het CIOS. Ook deed hij veel aan tennis. Aan het einde van de rit op het sport-instituut waren van de groep van 25 geselecteerden door allerlei oorzaken nog 15 over en met een aantal hiervan heeft Berg nog steeds contact René kwam zijn Lim burgse jaren met goed gevolg door Hij werd leraar lichamelijke ontwik keling in Nijkerk en zocht daarnaast nog bezigheden voor de avonduren. Dat ontwikkelde zich in twee richtingen en wel in gymnastiek en tennis. Op gym- nastiekgebied kwam Berg onderdak bij Avanti in Achterveld en bij Doves m Barneveld. Hij leidt bij de Achterveld- se gymnastiekvereniging de senioren- training van een herengroep en van twee groepen dames, alsmede van de jeugd Voorzitter Valkonet heeft al eens gevraagd om uitbreiding van het aantal trainingsuren, doch daartoe ont breekt de tijd. DE EEMELAAR In het seizoen 1973 begon Berg zijn taak als oefenmeester bij de Eeme laar, maar al op 7 december 1972 startte hij met een indoortraining voor de senioren. Voor daadwerkelijk tennis was de Achterveldse gymzaal van 21 x 12 meter te klein. Ook organiseerde hij voor de jeugd een tennisschooltje, om de jongste Eemlaartjes vast wat wegwijs te maken. Het liep erg leuk met de eerste groep van zo'n 20 enthousiastelingen en er kwamen al een paar veelbeleovende spelers uit voort, zoals o m. de gebroeders Van Wieringen, Ruud Ochse enz De bedoe ling is dan ook, dat er mee verder gegaan wordt. De Eemelaar speelt uiteraard ook met een paar teams in de competitie, hoe wel het merendeel der circa 200 leden het tennissen uit recreatief oogpunt beoefent. Langzamerhand is ook bij de senioren behoefte ontstaan voor een specifieke tennistraining. En dat was om resultaten te behalen ook wel no dig. De heer Berg, in het bezit van de benodigde diploma's K(lassikaal) en I(ndividueel), zit wel met een pro bleem Achterveld breidt zich als woon kern niet of nauwelijks uit. Min of meer sensationele aanwinsten door ver huizing liggen niet in de lijn der ver wachtingen, zodat naast de training van de senioren vooral aandacht ge geven moet worden aan de jeugd. Eemelaar I (heren) speelt in de 5e klasse van de districtscompetitie. Het team draait goed mee, doch werd geen kampioen Dat werd het damesteam in de huisvrouwen-competitie wel. Ge streefd wordt naar deelname van twee teams in de tenniscompetitie van 1976. René is inmiddels ook daadwerkelijk lid geworden van de Eemelaar om t.z.t. te kunnen invallen. Als het schooljaar voor de jeugd straks weer begonnen is, gaat oook het tennisschooltje weer herleven. Al vroeg wil René de schooljeugd naar de ten nisbanen lokken en via een speciaal onderricht in racket- en balbehande ling vertrouwd maken met de mooie en gezonde tennissport. Later volgt de training op de baan of, als het weer daartoe niet geschikt is en bij vol doende belangstelling, in de Veluwe- hal in Barneveld. Eventueel ook in de Achterveldse gymzaal. Tegen de aanvang van het volgende seizoen ko men de kinderen dan met enige er varing en wat vertrouwen op de baan. OEFENPARTIJEN Met regelmatige en doelgerichte trai ning is veel te bereiken De sparring- partner van René Berg - ook een tennistrainer moet actief blijven - Rob Langerijs is er een goed voor beeld van Al een paar jaar spelen Berg en Langerijs hun oefenpartijen en het spelpeil van de goedwillende leerling benadert dat van de meester meer en meer. René heeft het druk. Op de eerste plaats al met zijn leraar schap L O in Nijkerk. Zaterdag en zondag is hij bezig met de Eemelaar. Maandagavond volgt de Avanti-training en dinsdag zit bij bij Doves in Bar neveld- Woensdag- of donderdagavond zijn gereserveerd voorprivé-besognes en elke vrijdagavond moet hij naar Zwolle. Berg is zeer ambitieus en volgt in de Overijsselse hoofdstad bij de stich ting Opleidingswezen van de Lande lijke Contactraad een cursus voor amb tenaar van lichamelijke opvoeding en sport. Hij is met het eerste leerjaar van de tweejarige cursus bezig. Deze opleidingsmogelijkheid tot ambtenaar van sportzaken bij provincie of ge meente bestaat thans vijf jaar. De lessen worden in Zwolle en in Breda gegeven en elk van deze instituten heeft een 6-tal leerlingen. De verhouding tussen de heer Berg en de Eemelaar is uitstekend. De on derlinge verhouding tussen de Eeme- laarders trouwens ook En daaraan zal het vermoedelijk liggen, dat bij voorbeeld tandarts Bert van Gent, die in zijn Achterveldse tijd lid werd van de Eemelaar, nog steeds actief lid is, hoewel hij thans een praktijk heeft in Voorthuizen met aldaar bij wijze van spreken een tennispark vlak voor de deur. P C. Parade der veldsporten |DEN/CENTRUM - De vacan- i oog maar Det achter de rug of |teo al weer vooruitzien naar de petities van de veldsporten. In deze maand of begin sep- j gaan op de voetbal-, de korf- handbal- en de hockeyvelden lijkse ontmoetingen om depunt- fweer van start. De clubs hebben ■Krop terdege voorbereid, of zijn £Big met hun oefenwedstrijden. laar hopen op succes ■■lebben een inventarisatie ge- pmtrent datgene, wat de clubs [ieden hebben en beginnen maar Jtbal, de sport met nog altijd Sste aanhang. Met alle respect de Stetboys, de mannen van de r, de brandweerploeg, Pon Voor den de voetballende gemeente- Iren, willen wij ons beperken Wenigingen, die aan de winter- |tie van de KNVB meedoen. S.V ACHTERVELD mdat in Achterveld (o.i. ten on- Me). hier en daar nog steeds ge it wordt, dat dit deel van de ge- •t® wordt achtergesteld ten op- itevan Leusden/Centrum en -Zuid, Jinen wij met de S.V Achterveld, inif» vereniging aldaar, die zich .ghoudt met veldsport en met name baL Gespeeld wordt op het bij- JerJmooie Kerstenssportpark aan Ilereersteeg, waar SVA de beschik- Ijlieeft over twee voetbalvelden i derde is momenteel in zeer ver irderde staat van aanleg) en een lard oefenveld. Ook dit jaar is feaas uit Lunteren de oefen- ?r van de oranje-witte Achter- srs. SVA heeft 5 seniorenteams les-elftal, alsmede 5junioren- Sillenploegen Het heren-top- ïelt in de 2e klasse van het strict Utrecht. Achterveld in speciale zaterdag-afdeling. RODA'46 Op het Burgemeester Buiningspark aan de Bavoortseweg erhpractischeven ver van Leusden-Zuid als -Centrum heeft Roda '46 haar domicilie. Even als SVA bedrijft de Leusdense club alleen maar voetbal, doch daaraan heeft men trouwens ook meer dan ge noeg, want voor de a s. competities zijn niet minder dan 35 elftallen inge schreven. De senioren spelen zowel in de zondag- als in de zaterdagafdeling Van de 7 zondagteams is het eerste elftal in het nog maar net achter ons liggende seizoen gepromoveerd naar de le klasse van district Utrecht. De training van de zondagspelers ligt voor het derde achtereenvolgende jaar in de handen van Ruud Maas uit Leusden. De zaterdag-afdeling omvat 5 elftal len. Ook hier is de topploeg een klasse hogerop gekomen na een wel ener verend competitie-einde van 1974- 1975. Dit team gaat spelen in de 2e klasse. Zaterdagtrainer is de in Amers foort wonende Martin Ruitenberg, die de heer A. Leander opvolgt. Na 6 Roda-jaren met promotie als prachtig sluitstuk is de in Wageningen wonende ex-oefenmeester vrijwillig opgestapt. Ook de rood-zwarte Leusdenaren hou den een dames-elftal in de wei. Roda heeft geen ledenstop voor dames, al lijkt het er wel op. Nieuwe aanmel dingen zijn nog steeds van harte wel kom Behalve over vorengenoemde ..ouwetjes" beschikt Roda over een 23-tal jeugdelftallen en wel 11 junioren en 12 pupillenploegen. Alles bij elkaar een respectabel aantal. Het is wel ontzettend jammer, dat Roda kampt met een levensgroot veldenprobleem De 35 teams kunnen met zijn allen maar beschikken over slechts 3 speel velden en een verhard oefenterrein. Bovendien is het derde veld zaterdags niet beschikbaar. Er wordt wel hard gewerkt aan de vergroting der moge lijkheden, doch buiten een paar nood- velden voor de jeugd, schijnt er op korte termijn nog geen effectieve op lossing gevonden te kunnen worden. De onlangs verschenen gemeentelijke sportnota ziet er hoopvol uit, doch de nood is zeer hoog. DE ANTILOPEN In september bestaat de korfbalclub de Antilopen al weer tien jaar. Het is de enige korfbalclub in de gemeente en deze vereniging speelt zaterdags op het derde Roda-veld op het B B.- park. Op dit terrein kunnen met een beetje goede wil (en die is er bepaald wel bij de Antilopen) twee korfbalvel- den worden uitgelegd. Weliswaar net iets te klein en te dicht naast elkaar, doch men behelpt er zich maar mee. De rood-zwarte korfballers hebben een zeer succesvol seizoen achter de rug. Het eerste twaalftal werd veld- en micro-kampioen en het 2e deed het zelfde in de micro-competitie. Voorde a.s. competitie hebben de Antilopen 7 teams opgegeven en wel 3 bij de se nioren, 2 bij de adspiranten en even veel bij de pupillen. Dit jaar dus geen junioren-elftal. Het eerste twaalftal speelt straks in de 2e klasse van de landelijke korfbalbond en dat is bij zonder hoog voor een vereniging van beperkte omvang. Het ledental schom melt zo tussen de 90 en 100 dames en heren. Kennelijk weegt de kwali teit op tegen de kwantiteit. Heimen van Duinkerken, de laatste jaren voor zitter én trainer van de club heeft onlangs zijn eerstgenoemde baantje overgedragen aan Nico Laheij en con centreert zich met zijn donderspeeches op de conditie-training van de senioren om straks speciaal de selectiegroep op kwaliteit te houden, want die zal zich nog moeten bewijzen in de 2e klasse. HOCKEY CLUB LEUSDEN Ook veel nieuws bij de Mixed Hockey Club, die bijzonder goed uit de start blokken is gekomen. In het eerste competitie-jaar werden Dames I net kampioen en Heren I net niet, maar Heren III maakte het feest compleet, door eveneens op de-bovenste plaats te eindigen. De hockeyclub heeft tijde lijk twee velden aan de Noorderinslag in gebruik De definitieve huisvesting van de in oranje, grijs en zwart spe lende Leusdenaren is in aanleg ten noorden van de Wetering. De hockeyers hebben in totaal 17 elftallen in de competitie en wel 5 heren- (1974 - 4), 2 dames- en niet minder dan 10 jeugd- ploegen, waarvan 5 jongens-elftallen (4), 3 meisjes-teams (2) en 2 ploegen in de mini-competitie voor de aller jongsten (was 1). Hans van der Linden, de succes volle Lockhorst-trainer (hij was in het vorige seizoen ook de MHCL- topscorer) gaat de MHCL Leusden trainen en wel voorlopig 1 uur Heren 1 en II,- uur Dames I en 1 uur de overige senioren. HANDBALCLUB IMPALA En zo komen wij tenslotte bij de handbalafdeling van Impala. De hand ballers zijn behoorlijk de dupe gewor den van een misschien wel goed be doelde, maar voor Impala slecht uit gevallen, maatregel van de Nevobo. De bond bepaalde namelijk dat een vereniging minstens evenveel scheids rechters moet leveren als er zeven tallen worden voorgedragen. Impala gaf 3 teams op en evenveel arbiters, doch één hiervan werd door de hoge heren niet geaccepteerd, zodat ook een zevental moest worden afgevoerd, met als gevolg, dat de Leusdense handballers de op 24 augustus aan vangende veldcompetitie met slechts een herenteam en een junioren-zeven tal ingaan De heren in de 3e klasse en het jeugdteam in de 4e klasse. Ge hoopt wordt, dat in de volgende zaal- competitie, die in oktober van start gaat, weer met vier teams kan worden uitgekomen. Impala heeft ook een spe ciale trainer aangetrokken. LEUSDEN - De gemeente Leusden kreeg zondagmiddag onverwacht be zoek van een Duitse zweefvlieger De man was bezig aan een recordpoging en wilde van zijn thuisplaats Düsseldorf de iets meer dan 300 kilometer afleg gen naar Hilversum. Boven Leusden kwam hij echter in moeilijkheden. Hij daalde van 800 naar 400 meter en kon niet meer voldoende termiek vinden om hogerop te komen Na een uur boven Leusden gecirkeld te hebben, besloot hij tot het maken van een lan ding Hij zette zijn vliegtuigje neer in de buurt van de Bavoortseweg. De Duitse zweefvlieger werd op de grond gevolgd door een vrachtwagen met container. Zodra hij geland was, werd de kist in de container geplaatst en verdween men weer oostwaarts. ♦HTERVELD - Vanwege de ,,Zwa- b Jeugd Actie" zal er op zater- 23 augustus a.s. een groot jeugd- ïiltournooi worden georganiseerd "t (achter het Slot). Aan dit bij- evenement zullen meer dan ivoetballertjes van 8-11 jaar ien en Achterveld deelnemen. Durnooi wordt georganiseerd ■district Zeist en de opbrengst Is bestemd om alle lichame- handicapten. waar nodig, te op de weg naar een normale ■de maatschappij. Op de sport- ■n van ,,Het Slof en „Blik- I te Zeist worden er op zater- Ugustus a.s. door drieduizend Brtjes tussen half 9 voormiddag ies namiddag zo'n driehonderd gespeeld. Er is een bij - ped verzorgd en uitvoerig pro- Had uitgekomen, hetwelk op al de moeite waard is om gelezen te worden Omdat de afd. Zeist tevens een lustrum viert zullen o.m. bekende TROS televisieartiesten om 1 uur een extra wedstrijd spelen met tussen de pauze het optreden van de Koninklijke O.B K. met majorettes De algehele leiding is in handen van de heren H. Martens, H. H. J. v d Velden en J van Wijk (postkantoorhou der te Achterveld). Vijf en veertig scheidsrechters verlenen belangeloos hun medewerking leder voetballertje geeft zijn zakgeld één gulden en voorts zijn er mooie herinneringsstickers te koop van 50 centen per stuk en zoals gesteld de opbrengst is geheel voor de lichamelijk gehandicapte medemensen Van de 27 deelnemende verenigingen neemt Jonathan met 21 elftallen deel terwijl RODA als tweede grootste ver eniging met liefst zeventien elftallen naar Zeist zal gaan. Achterveld neemt deel met 3 pupillenelftallen. Gezien het bijzonder goede doel waarvoor de jeugdvoetballertjes zich inzetten en de kijkers de gehele dag leuke voetbal sport kunnen zien verwacht men dat ook veel ouders, supporters en senioren- voetballers uit Leusden-Centrum en Leusden-Zuid en Achterveld en Stou- tenburg zaterdag 23 augustus een kijkje gaan nemen Het is zeker de moeite waard om dit eens mee te beleven want sportiviteit, enthousiasme, spanning, vreugde en misschien ook wel eens iets verdriet (omdat een wedstrijd verloren ging) wisselen elkaar af. 16 aug. afdeling jeugd Toernooi aanvang 9 00 uur Deelnemende verenigingen. Achterveld. C.J.V.V Hilversumse Boys. Limvio, Roda '46, Scherpenzeel en Valleivogels. (Iedere vereniging met twee elftallen). Toernooi aanvang 13.30 uur Deelnemende verenigingen: Amersfoortse Boys. D.E.V., R.K Uni- tas en Roda '46 (Iedere vereniging met drie elftallen). 16 aug. afdeling zaterdag Roda '46 1 - Tonegido 1 (Voorburg) aanvang 16.15 uur. Roda '46 2 - Tonegido 2 aanvang 14 15 uur Roda '46 3 - Tonegido 3 aanvang 13.00 uur 19 aug Roda '46 1 - F Z O 1 aanvang 18.30uur 17 aug. afdeling zondag Roda '46 1 - V.S.K. 1 aanvang 14 30 uur Roda '46 2 - V.S.K 2 aanvang 14.30 uur Roda '46 3 - V S K. 3 aanvang 14 30 uur Roda '46 5 - Maarsen 4 aanvang 12.00 uur Roda '46 6 - Maarsen 5 aanvang 12.00 uur. Wijk bij Duurstede 4 - Roda '46 3 toernooi vertrek 10.00 uur. Zondag 17 augustus zal er door de jeugdleden van de S.V. Achterveld weer gestreden worden om de mooie prijzen tijdens de traditionele zeskamp De volgende onderdelen zullen wor den verwerkt 1 50 of 75 meter sprint. 2. hoogspringen 3. verspringen. 4. doelschieten 5. mastklimmen. 6. behendigheidsbaan. Het onderdeel mastklimmen is weer een nieuw toegevoegd onderdeel. De deelnemers dienen hiervoor binnen een bepaalde tijdslimiet zoveel mogelijk meters te klimmen, hetgeen zeker niet eenvoudig is Ook de behendigheidsbaan is weer voorzien van de nodige nieuwe grappen, die het kijken naar deze wedstrijd zeer aantrekkelijk maken Alle behaalde resultaten zullen omge zet worden in punten (officiële tien kamptelling). De nummers 1. 2 en 3 van iedere leeftijdsgroep ontvangen een schitte rende medaille Alle overige deelne mers krijgen weer een prachtige her inneringsvaan. De organisatie verwacht ook dit jaar weer zo'n 120 deelnemers, hetgeen niet gering is. Ongeveer 40 medewer kers zullen ook deze zondag weer aan wezig zijn om het geheel in goede banen te leiden. SCHIEIVERENIGING UITSLAGEN ACHTERVELD - Uitslag onderling- schietwedstrijd met geweer van Ons Genoegen Voor de deelnemers wordt door de totaal organisatie weer een lunch verzorgd. 1. J. Voorburg Gz 91 518 Dit is ook geen kleinigheid daar er 2. H v. Nimwegen 89 614 ongeveer 800 boterhammen moeten 3. W J Lagerweij 88 797 worden klaargemaakt. 4. J E. v Hamersveld 87 609 i Voor de beste pupil, de beste junior 5 H. J v Ruitenbeek 86 682 en de beste grote junior zijn weer 6. G. Schimmel 85 778 schitterende wisselbekers beschikbaar 7. W v. d. Kletersteeg 82 745 i De prijsuitreiking zal zondagavond 8 F. Koenen 80 726 geschieden in de kantine van het Ker- 9. T Vos 80 614 stensjxirtpark. Deze avond zal er ook 10. K. Jonkman 76 524 een spannende film worden vertoond. 11. H. Hols 67 534 1 12. A. Vlug 55 566 SUPPORTERS 1 Ook is er dit jaar aan de supporters gedacht Ook voor hen zijn enkele actieve attracties gemaakt. De organi satoren rekenen er dan ook op dat de ouders van de deelnemende jeugd zich dit jaar niet onbetuigd zal laten. Leden van de voetbalvereniging die zich door wat voor omstandigheden nog niet voor deze zeskamp hebben opgegeven kunnen zondagmorgen voor negen uur nog te recht in de kantine van de voetbalver eniging. Deze zesKamp begint oin precies tien uur en zal om ongeveer 16.00 uur afgelopen zijn. De organisatoren rekenen er op dat dit eerste lustrum een daverend succes zal worden. Dus niet alleen de ouders doch ook de overige Achtervelders worden bij dit evenement verwacht. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Vorige week woensdag i botsten op de hoek van de Ooievaars- horsterweg en de Treekerweg een twee tal auto's op elkaar Er ontstond alleen j materiële schade. De botsing ontstond doordat de auto van de heer Van O. (uit Driebergen) geen voorrang verleende aan de wagen van de heer K. uit Leus den. I

Leusder Krant | 1975 | | pagina 9