Biljartkampioenschap driebanden-klein Polio-toernooi voor Roda-pupillen MOTOR-VOETBAL «INTERLAND NEDERLAND- W. DUITSLAND Indeling dames SVA en Roda WEDVLUCHTEN P.V. LEUSDEN FINANCIEEL SUCCES NOG VRAAGTEKEN oZXrgtFOTO'S: JANUS VISSER ERDAG 21 AUGUSTUS 1975 LEUSDER KRANT afhankelijk van de weersomstandighe den. Een belangrijk deel der activitei ten vond in de open lucht plaats. De hele zaterdagmorgen was het weer al dreigend en dit is ook wel de voornaamste reden geweest van de aanwezigheid van maar zo'n 500 enthou siastelingen toen microfonist Gerard van Heugten loco-burgemeester W. A van Zandbrink de gelegenheid gaf het Motor-Music '75 te openen. Het leek wel alsof een motor-expert aan het woord was. Alleen met het afschieten van het startpistool(tje) vlotte hetmin- ier, maar toen het ding na enige vergeefse pogingen toch afging, volgde al direct de eerste sensatie: de beken de motorrenner Gerrit Wolsing sprong met zijn motor dwars door een ge blindeerde hoepel. Het belang van deze sportmanifestatie wordt ook nog on derstreept door de aanwezigheid van o m. de voorzitter van de Sportstich ting Leusden, de heerB. W. Peddemors en het stichtingsbestuurslid P. A. M. Wendel. Ook de heer G G. van Tiel zou zich zondag op het feestterrein heb ben opgehouden VOOR ELCK WAT WILS Ja, dat was er in de levensgrote tenten en op het buitengebeuren aan de Hessenweg te beleven. Anthonie Parker was er met zijn video-show en Avro's top-pop liet zich oorverdovend horen. Het is natuurlijk een kwestie van smaak en voor ons had het geluid best wat minder hard mogen zijn, maar het werd cules John Massis zien, dat hij voor lopig nog niet aan een kunstgebit toe is Met een tussen zijn tanden ge klemd koord hield hij zo te zien met gemak twee startende motorrijders in bedwang Maar Hercules had meer pijlen op zijn boog. Zo voor de aar digheid boog hij uit een staafje ijzer met een doorsnee van 12 mm een hart je voor een bewonderaarster. Later probeerden zes motorrijders twee hal ve Herculessen van hem te maken, doch de Achterveldse EHBO behoefde niet in actie te komen Die eerste- helpers hadden trouwens toch een rus tig weekend. Alleen tegen het slui tingsuur op zondag kregen zij een wat ernstiger client, een slachtoffer van een wat uit de hand gelopen stoei partij. Zaterdagavond, de belangstelling was ondertussen al heel wat groter gewor den, had Anthonie Parker weer het hoog ste woord en ./as er een kampvuur met os aan het spit. De os van spit- ter Stapelbroek was weliswaar naar één der tenten verhuisd, maar smaak te er niet minder om en je had als pluspunt, dat de stands met nieuwe en tweedehands motoren, pardon old timers endoe-het-zelf-produkten, dicht in de buurt waren. Toch nog zeer voldaan keerden tegen middernacht de omwonenden naar huis en gingen zij, die van verre kwamen, naar hun tentje op de éénnachtscamping ,,de Knal- pot". Hier en trouwens ook op en rond het feestterrein werd wacht ge- Motor-Music '75. deft deelnemer kon wedijveren in een sleutelwedstrijd van het verwisselen in een voor- en achterwiel. Motor-Music '75. Zondagmorgen maakten vele deelnemers een toertocht, an deren bekeken nog eens rustig het programma voor de reste rende dag, zoals dit meisje, dat maar moeilijk uit haar tent kon komen Foto Janus Visser. STOUTENBURG - Tijdens het Jotor-Music '75 werden de voor- li zondagmiddag zeer talrijke be zoekers verrast met iets, dat aet iedere week voorkomt. Eigen lijk maar goed ook, want je kreeg bijna een beroerte van het lachen bij de motorvoetbal-interland tus- sen de Nederlandse kampioen uit Dordrecht en de titelhouder van West Duitsland uit Kierspe. Toevallig liepen wij daar Jan ■^bouten uit Achterveld tegen het lijf U kent hem vast wel, de i voetbal-expert van Quick Amers foort Dat was een geschenk uit de hemel, want hij weet alles van voetbal. Vriend Schouten ver telde, dat motorvoetbal bijna net zoiets is als gewoon voetbal, alleen maar wat anders. Daar kwamen wij weldra ook achter. Er waren hoek- en strafschop pen, maar een uitbal werd inge trapt en de elftallen bestonden elk uit 4 veldspelers 2 reser ves) en een keeper, maar die was te voet. Vast beginnende motor- voetballers, die zo'n knetterding uog niet bij elkaar gespaard had den, dachten wij Maar onze ge- Ik*^u1*0 was en Schouten ver- ïBHT 1181 20 moest van de jlF^Oond Dat die zich daar ook al mee kjemoeit. Er liepen ook twee als ILilsco-mannen verklede voetgan- ^■fers op het veld. Omdat zij een ^■utje hadden, waren het echter Uk e ids rechters. Overigens een ïöloedlinke baan. Wij hebben ze nogal eens met een noodgang zien vluchten, om niet in het motor- geweld ten onder te gaan. Toch was het leuk om te zien. Ook de keepers hadden een baantje, waar wij niet direct de hoofdprijs in zagen. Stoplichten waren verge ten en met de verkeersregels werd ook flink gespot. Rechts passeren mocht blijkbaar, terwijl je van links evenveel recht op voorrang had als van de andere kant. Het was best leuk, al vie len de aanrijdingen tegen. Er bestaat in ons land maar één motorvoetbalclub en dat is die uit Dordrecht. De Dordtse jon gens zijn daarom ook kampioen van Nederland en tevens het Ne derlandse elftal, maar dan met wat minder spelers. Wij hebben de Van Heugtens geadviseerd om ook met deze sport te beginnen, want hoe de resultaten ook uit vallen, slechter dan tweedebeste club van Nederland kun je niet worden Toch zagen zij het niet zo zitten en dat is jammer, maar hun zaak. WEST DUITSLAND KANSLOOS. De Westduitsers wonnen de toss, maar dat was ook de eni ge winst. Nederland was vooral in de sprintjes veel sneller en dat gaf nogal wat sensaties. Wij dach ten, dat er met een stopperspil gespeeld werd. Er viel nogal eens een motor stil, maar volgens Jan Schouten hoorde dat bij het grendelsysteem met een slinger- back. Koppen met de motorhelm ging wel niet erg zuiver, maar het zal beslist minder gevoelig zijn dan met de kale knikker. Je moet er niet aan denken met zo'n joekel van een bal. Die had een doorsnede van minstens een halve meter en zal ook wel wat zwaarder wegen dan een vijf je" bij SV Achterveld.Als je even niet keek kon je duidelijk zien, dat de Duitsers wat dege lijker speelden, maar de mannen uit Dordt waren beslist veel linker. Niemand maakte daarom bezwaar, dat Nederland de leiding nam. Wie daaraan schuld had kon den wij door het stof en de rook net niet zien en omdat de scheids rechters het doelpunt nietafkeu- den was het 1-0. Weer zo'n leuk ding voor de mensen langs de lijn. Je bleef lachen, gieren en brullen bij de capriolen van de spelers, die hun motoren soms op de vreemdste wijze parkeerden Hands konden ze niet maken, want ze hadden beide handen aan het stuur nodig om overeind te blijven in het strijdgewoel. Wat Johan Cruyff was bij Ajax was Marcel van de Kerckakker bij de Dordtenaren. Uit een corner mo torde hij het 2e doelpunt in het Duitse net, dat de organisatoren vergeten hadden aan de doellat te hangen. Maar in het struik gewas was de bal weer zo gevon den Dat kon niet missen. Opeen gegeven moment kregen de gas ten motorpech of gebrek aan brandstof en toen knetterde al leen de slingerback nog over het hobbelige veld. Dat was een mooie reden voor de arbiter(s) om af te fluiten. Wij dachten, dat hiermede het spul was afgelopen, maar er volg de toch nog een derde bedrijf. Dat was wel vervelend voor de Duitsers, want ze kregen nog een doelpunt tegen en Nederland won, zoals dat heet, verdiend de wed strijd. Hierna moesten wij voor u nog naar Roda-VSK op het B B- park. Wij geloven echt wel, dat de jongens daar ook hun best ge daan hebben, maar je kon er be slist niet zoveel lachen als in het Stoutenburgse stadion. Een duidelijk feit was echter, dat na afloop van het treffen, de grasmat aan de Bavoortseweg minder geleden had dan de wei van Gradus van den Hengel van Daatselaar en of die het alle maal net zo leuk gevonden had als de andere toeschouwers ïsnog maar de vraag. LEUSDEN - Op zes plaatsen in het district Eemland van de KNBB worden dezer dagen de voorronden gespeeld om het persoonlijk biljartkampioen schap van het district in de categorie driebanden-klein 2e klasse. Eén van die zes plaatsen is Leusden, alwaar de Biljartvereniging Leusden op 18, 19 en 20 augustus de haar toebedeelde voorronde organiseerde met deelname van de heren W B. J. Morsink en F. van de heren W. B. J Morsink en F de Bruin (B V Leusden), alsmede de Amersfoorters C. Claessen (B V de Lanteern). P Langens (B V de Kamp), R van Zomeren (B V. '67) en N. Paridon (B V de Carambole) De finalepartijen worden eveneens in Leusden gespeeld, zo kort mogelijk na 8 september a s De juiste data worden nog nader bekendgemaakt Bil- jartliefhebbers kunnen de finale in het verenigingsgebouw vandeB.V Leusden aan de Zwarteweg gratis bijwonen. door de overgrote meerderheid van de aanwezigen enorm geapprecieerd. Hoe harder hoe beter! Tussen de bedrij - ven door liet een zekere meneer Her- lopen door leden van de Kringgroep de Speurder, de Leusdense vrienden van Duitse herdershonden, uiteraard met hun viervoeters. GEVARIEERDE MIDDAG Zondag was het weer en de belang stelling heel wat beter en Johan van Westerlaak, Fons van Heugten en al die andere stoere werkers konden al weer glimlachen en deden dat dan ook. In de ochtend werd een toerrit voor de motorrijders gehouden in de om geving en 's middags was de motor- voetbal-interland Nederland-West Duitsland, waarover elders meer, een van de hoogtepunten. Maar ook de liefhebbers van de onvervalste popmu ziek kwamen niets tekort. De Dizzy- men's Band en Unit Gloria met Bon ny St. Clair brachten en hielden de stemming er wonderwel in. Hoewel het zondagavond nog niet bekend was, of het Motor-Music er financieel is uitgesprongen, moet wel worden ge zegd, dat het op motor- en muziek gebied een grandioos succes werd. Iedereen was tevreden, ook de met veel manschappen aanwezige politie, de ex ploitanten van allerlei stands in eet- en drinkgelegenheden en zelfs de da mes van de retirade en het ziet er wel naar uit, dat dit feest het volgende jaar zal worden herhaald. Er zal aan de organisatie hier en daar nog wel wat moeten worden gesleuteld, maaral doende leert men. Ook in Stoutenburg, dat niet voor iedereen even gemakkelijk te vinden was omdat de aanduiding Stoutenburg niet voorkomt, op de ANWB-wegwijzers. LEUSDEN - Zaterdag 23 augustus a.s. wordt het Zwaluwen-polio-toernooi gespeeld. Plaats van gebeuren is sport complex Achter het slot" te Zeist. 27 verenigingen met in totaal 196 elf tallen zullen die dag in verschillende poules om de hoogste plaatsen strijden. Belangrijkste van deze dag is dat de opbrengst van het toernooi ten goede komt aan onze gehandicapte medemen sen (in dit geval poliopatiënten) De opbrengst komt terecht bij het prinses Beatrixfonds, dat zorg draagt voor een juiste besteding van de gelden. De opbrengst van het toernooi wordt o.a. bij elkaar gebracht door de voet ballertjes zelf. Als u nu weet dat er die dag ruim 3000 voetballertjes zijn en dat van elke speler verwacht wordt dat hij 50 cent bijdraagt, dan kunt u zelf wel uitrekenen hoe groot dit deel van de opbrengst gaat worden Roda '46 zal op deze dag ook present zijn en wel met 17 elftallen. Bij deze 17 zijn 12 pupillenelftallen. Voor alle Roda- pupillen is het dus voetballen geblazen. Erg belangrijk is dat niemand verstek laat gaan, want Roda zit met zijn 12 pupillenelftallen op dit moment niet zo erg ruim in zijn spelers. Laat je teamgenoten dus niet in de steek. Bijna 150 Roda-pupillen moeten deze dag naar Zeist vervoerd worden en vele ouders zullen begrijpen dat dit zonder hun hulp niet mogelijk is. Wij rekenen dan ook op de komst van een groot aantal ouders (supporters hebben we tenslotte ook nodig). Hieronder volgt een schema van de vertrektijden van de verschillende elftallen vanaf het Roda-klupgebouw: 8.00 uur: D6, D7 en D8-pupillen 11.30 uur: Dl, D5 en E4-pupillen 12 00 uur. D2, D3 en D4-pupillen 13.00 uur- El-pupillen 14.00 uur: E2 en E3-pupillen LEUSDEN-CENTRUM - Ook de da meselftallen van s v Achterveld en Roda '46 zijn ingedeeld voor de a.s competitie. Achterveld speelt in de eerste (hoogste) "klasse van het district Utrecht en komt daarin uit tegen: D W S V. Hilversum Hoogland Hooglanderveen Houten Minerva (Utrecht) LEUSDEN - Uitslag wedvlucht Weert, 16-8-1975. Deelname: 239 duiven. Los: 13.30 uur. Afstand: 102 km. Eerste duif: 15.13.17. Laatste duif: 18.24.14. H.W.H. no. 1 en 2. Spec. 2-3-8 t/m 18-20-21-24-25, rest 26. H. Lambrechts 1-4-5-6-7. H Brandsen 2-20-62-63. W. Vrijhoef 3-25-26-28-46-48-51. Nijenrodes (Breukelen) Soesterberg Unitas (Veenendaal) De kampioen van deze klasse speelt met de kampioen van de eerste klasse van de zaterdagafdeling om het algehele kampioenschap van het district Utrecht De nummers laatst en voorlaatst degra deren naar de 2e klasse. De Roda- dames zijn ingedeeld in de 2e klasse met C D N (Driebergen) D O S (Utrecht) Elinkwijk (Utrecht) Limvio (Baarn) P V.C V (Vleuten) De Vesting (Naarden) Vreeswijk Vriendenschaar (Culemborg) De nummer 1 en 2 promoveren naar de eerste klasse en de nummers laatst en voorlaatst gaan terug naar de 3e klasse Motor-Music '75. Veel bekende motor-enthousiasten waren present, Gerrit Wolsink die met een sprong door een papieren trommel het evenement opende in gesprek met Paul van Heugten. r-Music '75. der W A Zandbrink opende het een haperend startschot het groots motorsportevenement. Motor-Music '75 Zondagmorgen maakten de deelnemers een toertocht door de omgeving G Hoefakker 8-12-14-16-17-24-39- 45-47-57. J. Overeem 9-13-42. G Dieters 10-11-21-32-33-35-38-41. A. van Zoeren 15-27-29-30-44-52-53- 56. H v.d Heuvel 18-54-65-67-69. A. Schimmel 19-23. J Rijnders 22-55 H. v d. Hoek 31-34-49. A. Bomers 36. V Brouwer 37-71. J. Pot 40-59 A. v d. Vlies 43-50-64-66-68-70. A Dusschoten 58-60 H. v d. Haar 61. Uitslag wedvlucht St. Chnslain, 16- 8-1975. Deelname. 121 duiven. Los: 13.40 uur. Afstand: 220 km. Eerste duif 16 11.52. Laatste duif. 16.51.02. H W H. no 5 en 6 Spec 6-8-11-13 t/m 16, rest 17. G. Dieters 1-2-3-4-7-9-12-20-27 A Dusschoten 5-22-23. J. Overeem 6-14-15-16-19-32-36. W. Vrijhoef 8-11-13-30 J Rijnders 10-21. A. van Zoeren 17-26-39. A. Brandsen 18-34 H. v. d. Hoek 24-28-31-35-37-38-41 J. Pouw 25-33-40. H. Lambrechts 29 STOUTENBURG - Dat was het dan het Motor-Music '75, het moto en muzikaal evenement, dat ook een experiment was. De satoren, de Cross Vereniging n en de motorclub de Kei-rij- Amersfoort, maar ook de ini- emer Fons van Heugten uit Leus den, nielden hun hart vast toen het weer, dat wekenlang ,,uit de kunst" was voor een onderneming als deze, zo plotseling en vlak voor het begin van het spektakelstuk was omgeslagen. Hun bezorgdheid was niet ten onrechte, want de organisatiekosten waren niet gering en een motorfestiin is sterk

Leusder Krant | 1975 | | pagina 11