Henk Hoogerwaard, nieuwe trainer Impala-dames RODA '46 Roda (zo.) krijgt vorm te pakken Jeugdtoemooien van Roda vlot verlopen mpetitie- indelingen Door regen afgebroken impala toernooi slaagde toch Eerste prijs voor Haaien Jeugdkompetitie waterpolo KINDERDAG 21 AUGUSTUS 1975 LEUSDER KRANT SPORT en trainers JUSDEN-CENTRUM - Begin juni Wit jaar is de in Leusden wonen- Wenk Hoogerwaard aangetrokken painer/coach van dedames-selec- Tan Impala-volleybal Wie is Henk terwaard? In volleybalkringen twij- Jiiemand aan de grote kwaliteiten de heer Hoogerwaard. Hij staat be- als één van de beste, zo niet de ibeste volleybaltrainer in Neder land en ImDala mag zich zeer ge- lukkig prijzen, dat men beslag beeft kunnen leggen op deze oefenmees- ter. Maar laten wij beginnen bij het be gin. Als Hendrik Hoogerwaard is hij op 16-12-1915 bij de Burgerlijke Stand van Dordrecht ingeschreven. Op 16 december a.s. zal hij derhalve zijn 60-jarige bestaan kunnen vieren en reken maar, dat dat gebeurtDordrecht is lang een eiland" gebleven, met als gevolg, dat er op gebied van re creatie niet zo veel te beleven viel. Pas na het gereed komen van de ver- keersbrug over de Noord kwam Dordt uit haar isolement en van toen af ont wikkelden zich ook de recreatie-mo gelijkheden voorspoediger. Ook Henk Hoogerwaard ging aan sport Henk Hoogerwaard doen. Dat was in de malaisetijd tus sen de beide wereldoorlogen niet al leen een gezonde, maar bovenal nog betaalbare wijze van vrijetijdsbeste ding. Henk koos athletiek en werd hd van Sparta. Hij kon met hardlopen aaraig uit de voeten, sprong redelijk hoog en vèr, doch blonk eigenlijk in geen enkel onderdeel van deze sport bijzonder uit. Hij was wel veelzijdig en hij zocht juist daarom zijn heil in de vijf- en tienkamp. Hoewel hij het bepaald slecht trof - het was immers de grote tijd van Tinus Osendarp en Chris Berger (de vader van TV-Alice) - boekte hij toch regelmatig aardige successen. Er waren niet zoveel vijf- en tienkampers en dan wil het nog wel eens lukken SPORTOPLEID1NG Toen hij in militaire dienst moest, verveelde Hoogerwaard zich daar al gauw. Er was weinig te doen. Hij zocht afleiding in de sport, kon een speciale sportopleiding gaan volgen in Nieuwersluis. Na zijn Huzarentijd kwam hij bij de gemeentepolitie in Delft en ook daar deed hij liever aan sport, dan dat hij allerlei bonnetjes uit deelde. Na een korte periode als poli- tie-inspecteur in het voormalige Oost- Indië kwam hij bij de gemeentepolitie terug, maar nu m Voorburg. Om hem van zijn inmiddels gerezen emigratie- plannen naar Canada te weerhouden kreeg Hoogerwaard de gelegenheid tot het volgen van een sportinstructeurs- cursus op het CIOS in Overveen, waar na hij sportleraar werd aan de Oplei dingsschool van de gemeentepolitie, die in Wassenaar gevestigd was. Uit die tijd stamt ook zijn voorliefde voor volleybal. Hij trainde o m. 15 jaar de volleybalploeg van de Voorburgse poli tie en gedurende die periode werd zijn team 14 maal kampioen van de Nederlandse Politie Sportbond. Zo tussen de bedrijven door train de de heer Hoogerwaard de plaatselijke jongensvolleybalclub DES. Dat begon in 1949 en daarmee ving ook de lange reeks successen aan van deze Voor burgse ploeg. Ook ..Voorburg (infeite DES 2) stond onder zijn leiding. DES klom in enkele jaren op van de 4e klasse naar de top van de Nederlandse volleybalwereld. In 1959 werden alle 7 teams van DES kampioen van hun afde ling In 1965 kwam een lusie tot stand tussen DES en Blokkeer en mede om dat de Rijswijkse Volleybal Club van Cees van Zweeden ophield te bestaan, werd Blokkeer/DFS jarenlang de abso lute topploeg van Nederland. Hooger waard is ook nog trainer geweest van het nationale team Dat duurde echter niet lang, want het Nevobo-bestuur werk te volgens een heel ander patroon dan Hoogerwaard DOCENT POLITIESCHOOL De Wassenaarsepolitieschool, waar bij de heer Hoogerwaard sinds 1966 als vaste docent werkzaam was, werd overgeplaatst naar Leusden Pas enige jaren later vond de familie Hooger waard een passende woning in onze ge meente Het heen en weer reizen tussen Leusden en Voorburg ging evenwel ge woon verder tot driemaal in de week voor training en wedstrijden van Blok- keer/DES. Inmiddels was de Voorburgse Leusdenaar in het seizoen 1969-1970 ook oefenmeester geworden van het Amersfoortse VIOS en reeds in het zelfde jaar werden dezeKeistedelingen afdelmgskampioen. Met het bestuur van Blokkeer kwamen moeilijkheden en Hoogerwaard bedankte voor het trai nerschap. Ja, zo is hij wel. Alles of dan maar niets. Hij stapte over naar Hofnar in Valkenswaard, doch de 2 tot tot 3 keer per week noodzakelijke rit van pakweg 300 km werden hem toch te veel U moet niet vergeten, dat de volleybalaangelegenheden na de dienst tijd op de politieschool moesten geschie den. Dit jaar trainde hij Interlance- Zaan 1 maal per week, terwijl hij de ploeg bij belangrijke wedstrijden coach te Het clubbestuur wilde er 3 tot 4 keer per week van maken, vooral op aandringen van de sponsor. Het zijn hoofdzakelijk de sponsors, die in de huidige volleybalwereld de dienst uit maken. Zij willen van deze wijze van reclame het hoogste rendement. Doch Hoogerwaard paste voor de eer, ook al werd hem een vorstelijke onkostenver goeding in het vooruitzicht gesteld. Zo kwam de Leusdenaar, wat volleybal betreft, zonder werk. Niet voor lang ech ter, want de voorzitter van Impala volleybal, de heer P. A. van Roosen daal zag zijn kans en greep die met beide handen aan en zo is het ge komen, dat Henk Hoogerwaard zich met Impala's dames-selectie gaat bezig houden. jUSDEN/CENTRUM - Vorige week lag speelde Roda(zo.) een oefen-«* Itrijd tegen VOP. Hoewel de om- pgheden niet direct in het voor- fvan de Leusdenaren waren, of Blijk juist daarom f?), houdt trai- jïuud Maas vol, dat hij er toch wel Ir van geworden is. De wedstrijd jich was niet onaardig en VOP leerde zich uitstekend, maar alles kaar viel de ontmoeting ons niet i Het begon al met het te korte poral veel te smalle veld op Bosco. Daar was weinig aan te felpen en die omstandigheden wa- Vooraf bekend, maar het belem- het spelen in de breedte wel Niet alle spelers leken vol- gemotiveerd en ook het op- van de scheidsrechter, die het jvel goed bedoelde, imponeerde [wel goed bedoelde, imponeerde niet De wedstrijd begon om 7 [en de ergste hitte was voorbij, [drukkend bleef het wel. Na 13 jten brak Henk van 't Klooster door |OP-verdediging heen, omspeelde jeeper en scoorde. De arbiter venwel een overtreding geconsta- en het feest ging niet door. nflniet voor VOP, dat korte tijd iter een doelpunt maakte Een bij- onder fraaie goal zelfs, doch ook ie werd niet toegekend. Een minuut f 10 voor de eigenlijke rust gunde e scheidsrechter zichzelf endeoveri- e artiesten een extra pauze. Vrij kort na het begin van de tweede elft manifesteerde de nieuwe aanwinst an Roda, Jos van Kooy, zich als zo anig Hij passeerde VOP's keeper ansloos doch ook die goal ging in ers'e instantie niet door, doch na nig overleg weer wel Ook in de weede speelhelft werd een extra rust agelast en veel vroeger dan de be ging was, werd voor het definitieve gefloten Dat kort voor afloop de Smalen de stand nog op 2-0 Roda had gebracht, was voor VOP feo erg. want aan de zijlijn stond de voorzitter van., yoor Ons Plezier, al met een zeer plezierige boodschap te wachten VOP was alsnog bij keuzè gepromoveerd naar de 2e klasse. Zondagmiddag speelden Roda 1 en 2 van de zondagafdeling oefenwedstrijden tegen V S.K 1 en 2 uit Utrecht Roda 1 klopte het eerste elftal van V.S.K., dat net gedegradeerd is uit de le klasse waarin de Leusdenaren de a.s. com petitie spelen, overtuigend met 2-0. Aan de doelcijfers zou men het niet zeggen, maar Roda speelde aanmerke lijk-sterker. Alleen de afwerking van de regelmatig voorgekomen kansen kon beter. Dick van 't Klooster scoorde na een mooie combinatie in de eerste helft het eerste doelpunt en Wil Snoek bracht na de rust met een zeer fraai schot via de staander de eindstand op 2-0. Roda 2 kwam uitstekend voor de dag en won haar wedstrijd, na een 2-1 ruststand, met 5-2. Roda 6 verloor van Maarssen 5 met 1-6 Een dag na VOP-Roda ontving Roda (za de C-ploeg van S.C. Amersfoort op het B B -park. Een verrassend groot aantal toeschouwers kreeg veel doel punten te zien en hoewel Roda de ont moeting kansloos verloor, moet toch gezegd worden, dat het een uitstekende oefenwedstrijd was. Roda heeft hard gewerkt om de veel jongere betaalde voetballers uit de Keistad goed partij te kunnen geven en wat dat betreft hebben de rood-zwarten zich uitste kend geweerd. Bijzonder jammer was, dat de tegen doelpunten zo vroeg in de wedstrijd vielen. Binnen een goed kwartier was het al 0-3 en tot overmaat van ramp schoot Henk Morren, die beslist zijn dag niet had, een strafschop naast. Het was ook niet eenvoudig voor Roda want de elkaar goed vindende Amers- foorters hielden de thuisclub stevig onderdruk. De middenspelers van Roda hadden te veel werk in de verdediging en kwamen er nauwelijks aan toe om hun aanvallers te steunen. Veel stootkracht had die Unie niet en trainer Ruitenberg zal beslist met iets anders moéten aan komen, dan met twee spelers met rug nummer 11. De rust kwam met 0-5. Enige omzettingen en wijzigingen brachten in de tweede helft een aan merkelijk sterker Roda op de grasmat. Roda kreeg nog 2 doelpunten tegen, maar zakte beslist niet in elkaar. Het krachtsverschil tussen een fpas gepro moveerde) zaterdagse 2e klasser en C-profs is nu eenmaal niet weg te cij feren en ook de drukkende warmte en het leeftijdsverschil waren bepaald niet in het voordeel van de Leusdenaren. Desondanks was het een uitstekende oefenwedstrijd. Afgelopen zaterdag speelden de eerste drie elftallen van Roda (za.) tegen Tonegido 1, 2 en 3 uit Voorburg. Hier lieten de Leusdenaren over de ge hele linie zien, dat ze toch wel doel punten kunnen maken. Roda 1 klopte Tonegido 1 met 6-1, terwijl Roda 2 en 3 met 5-1 afrekenden met het 2e en het 3e elftal van de Voorburgers en dat geeft de burger toch weer moed voor de snel naderende competitie Een spelmoment uit het verregende volleybal-toernooi van Impala. Foto Janus Visser ;Ompetitie indeling afd. Dames: ivrJ" °°S Eliükwijk - Limvio - VLV - Radios tad - Roda '46 - SVMM - Ggvesting - Vreeswijk - Vnenden- 9—j»--"nnia a.s. zondag: 24 aug. HM! uur Roda '46 - Noorden, ld. Junioren: zaterdag 23 aug. Naar Polio tournooi in Zeist O». BI vertrek 13.15 uur B2 vertrek 08 30 uur Cl vertrek 08.30 uur C2 vertrek 08 30 uur ™- C3 vertrek 07.45 uur nwdschappeiijk ""K! Jun B 4. 13.30 uur - Jun A 4. 14.30 uur M. Zaterdag: Uitslagen: UJ [46 - Tonegido 1 6-2 gp 46 - Tonegido 2 4-1 WA '46 - Tonegido 3 5-2 Programma: Zaterdag 23 augustus Roda '46 3 - Cobu Boys 3 16 00 Roda '46 4 - Cobu Boys 4 16.00 Dinsdag 26 aug. Roda '46 1 - Hoogland 1 13.30 Afd. Zondag: Uitslagen: Roda 46 1 - VSK 1 2-0 Programma: Donderdag 21 aug. Roda '46 1 - DESTO 1 Roda '46 2 - DESTO 2 Zondag 24 aug. Roda '46 1 - EMM 1 Roda '46 2 - EMM 2 Roda '46 3 - EMM 3 Roda 46 5 - EMM 4 Roda '46 6 - EMM 5 14.30 u. 12.00 u. 12.00 u. 14.30 u. 14.30 u. Roda '46 4 toernooi W. b D. V. 10.00 u. LEUSDEN/CENTRUM - De heren A. Blankenstijn, Co Hofland, Ton Leije- naar en Adré Snoek van Roda's jeugd commissie, die zaterdag de twee jeugd- tournooien organiseerden, hebben ge luk gehad. Mogelijk was het ook wel helderziendheid, want juist tussen de beide wedstrijdreeksen kwam een fikse regenbui uit de reeds de gehele voor middag dreigende hemel neer op het Burgemeester Buiningpark. Om precies 9.30 begon op drie vel den het ochtendtournooi met deelname van Achterveld, Scherpenzeel, de Vallei vogels (Scherpenzeel) en Roda in poule A en Hilversumse Boys, GJVV(Amers foort). Limvio (Baarni en nogmaals Roda in poule B. Roda bracht in totaal vier elftallen in de strijd en de overige verenigingen elk twee. Hoewel de speeltijd slechts twee maal 10 minuten was. werd er driftig gescoord De gezamenlijke keepers moesten 43 maal de bal uit het net ha len wat neerkomt op bijna 2-0 per wedstrijd. Hilversum A spande de kroon met een 6-0 zege op CJVV-A. Des ondanks werd CJVV poule-winnaar. De uitslagen warem. Roda A2 - Scherpenzeel A 0-3 Limvio A - Hilversumse Boys A 0-1 Roda B3 - CJVV a 0-2 Roda A2 - Valleivogels A 0-2 Scherpenzeel a - Achterveld a 1-0 Hilversumse Boys A - Roda B3 1-0 Limvio A - Roda A3 0-0 Scherpenzeel a - Valleivogels a 3-1 Achterveld A - Vallei vogels A 1-1 Roda B2 - Scherpenzeel a 2-0 Limvio a - Hilversumse Boys a 1-2 CJVV A - Limvio A 1-1 Roda B2 - Scherpenzeel Roda B2 - Valleivogels a 1-0 Roda A2 - Achterveld A 1-0 CJVV A - Hilversumse Boys A 0-6 Limvio a - Roda B3 0-0 Roda A3 - CJVV A 1-1 Achterveld a - Valleivogels a 0-1 Scherpenzeel A - Achterveld A 0-0 Hilversumse Boys A - Roda A3 0-1 CJVV a - Limvio a 3-0 Scherpenzeel A - Valleivogels A 0-0 Roda B2 - Achterveld a 2-1 CJVV a - Hilversumse Boys a 2-0 Eindstand poule A: 1. Scherpenzeel 8 pnt. x 2. Roda A2 B2 8 pnt. x 3 Valleivogels 6 pnt 4. Achterveld 2 pnt. Eindstand poule B: 1. C.J.V.V. 8 pnt x 2 Hilversumse Boys 8 pnt x 3 Roda A3 B3 5 pnt. 4. Limvio 3 pnt. x beslissing na strafschoppen. MIDDAGTOURNOOI Het middagtournooi ging van start met R.K Unitas (Veenendaal), Amers foortse Boys. D E V (Doorn) en Roda, elk met drie teams. Ook hier vroeg je je wel eens af, hoe de jongelui zelfs de kleinste openingen in het doel konden vinden. Relatief werd nog iets beter winden Relatief werd nog iets beter gescoord dan in aeocmendwedstrijden. De uitschieter in deze afdeling was Unitas C. eveneens met een 6-0 over winning op D E V -C. Unitas won trou wens dit toernooi met een zeer groot machtsvertoon Roda-voorzitter J. v. d. Berg reikte hoogstpersoonlijk de prij zen uit na het ochtendtournooi had de heer Hofland die taak). Dankwoorden waren er ook voor de scheidsrechters, de heren Van de Hengel, Polak, Van Garderen, Osnabrugge, Van Roomen, Leijenaar en Snoek uit Leusden en hun collega's Tolhuizen (2xi en Bitterling uit Amersfoort. De uitslagen waren. Roda A - Unitas A 0-0 Roda B - Unitas B 0-4 Roda C - Unitas C 0-2 Unitas A - A'foortse Boys A 0-1 Unitas B - A'foortse Boys B 2-0 Unitas C - A'foortse Boys C 1-0 DEV A - Unitas A 0-0 DEV B - Unitas B 1-2 DEV C - Unitas C 0-6 Amersfoortse Boys - DEV A 0-1 Amersfoortse Boys - DEV B 0-2 Amersfoortse Boys - DEV C 2-0 Roda A - DEV A 1-0 Roda B - DEV B 0-2 Roda C - DEV C 3-0 Roda A - Amersfoortse Boys A 1-0 Roda B - Amersfoortse Boys B 0-1 Roda C - Amersfoortse Boys C 1-2 Eindstand middagtournooi: 1. Unitas 14 pnt. 2. Amersfoortse Bovs 8 pnt 3. Roda '46 7 pnt. x 4. D E V 7 pnt x x - Besliss. na strafschoppen LEUSDEN/CENTRUM - Het was jam mer voor de organisatoren, maar ook voor de vele enthousiaste deelnemers, dat het 2e Droptournooi zowat hel- verwege de wedstrijdenreeks moest worden beëindigd. Na een wekenlang aanhoudende droogte sloeg uitgerekend vlak voor de aanvang van de wedstrij denreeks het weer om. De steeds drei gender worderde regenwolken konden de volleyballers niet weerhouden zater dagmorgen gewoon aan de slag te gaan, maar de enorme plensbui rond half 2 maakte verder spelen zonder risico's onmogelijk en de Impala-leiders wil den terecht ieder risico vermijden. Het zwaartepunt van het tournooi was namelijk niet gelegd op topploegen, maar op kwetsbaardere groepen vol leyballers, die gewoonlijk toch al min der gelegenheid krijgen om hun sport in tournooiverband te spelen. Dat Piet Roosendaal c.s in hun opzet geslaagd zijn, moge blijken uit het feit, dat bijna 60 teams uit Leusden en omgeving hebben ingeschreven met lager spelende senioren, recreanten, jeugd- en mini-volleyballers. Vooral de inzet bij de mini's t/m 12 jaar, met de mini-bal op de dito-veldjes, was opmerkelijk, maar ook de recre anten, die volley zuiver uit liefhebbe rij beoefenen, mochten er zijn. Heel vervelend was het daarom, dat Pluvius zo weinig begrip toonde voor het uit stekende initiatief van Impala Maar de Leusdense volleyballeiders wisten zich bijzonder goed te redden uit de verwikkelingen. Iedereen toonde volledig begrip voor de onverwachte maatregelen en ging accoord met de door voorzitter P. van Roosendaal na rijp beraad genomen beslissing, dat de veiligheid der deel nemers boven alles ging en dat daar om aan het tournooi een einde gemaakt werd Het pleit tevens voor de flexi- bilitiet van de organisatoren, dat zij de 24 prijzen, beschikbaar gesteld door de dropkoningin van de Leusder markt (vandaar de naam van het tournooi), konden uitreiken op een wijze, waarte gen geen der deelnemende verenigingen bezwaren had. De eind "-standen wer den: Dames wedstrijdklasse: 1 Impala 1 (Leusden) 2. Wilhelmina 1 (Amersfoort) 3. Limvio (Baarn) Heren wedstrijdklasse: 1 Uni Cornus (Spakenburg) 2. Wilhelmina (Amersfoort) 3 S.V.H. (Hoogland) De dames van Impala en de heren van Uni Cornus kwamen hiermee voor de tweede achtereenvolgende keer in het bezit van de wisselbeker en het kan volgend jaar best eens een definitief bezit van dat zilverwerk worden. Dames recreanten: 1. S.V.H. (Hoogland) 2. Wilhelmina (Amersfoort) 3 Sep-Up (Scherpenzeel) Heren recreanten: 1. Excelsior (Baarn) 2. Impala (Leusden) 3 S V.H (Hoogland) Meisjes-jeugd. 1. S.V.H. (Hoogland) 2 Impala (Leusden) 3 Uni Cornus (Spakenburg) Jongens-jeugd: 1 BG en SV (Baarn) 2. Wilhelmina "(Amersfoort) 3. Impala 1 (Leusden) Meisjes-mini: 1 Set-Up 2 (Scherpenzeel) 2. Impala (Leusden) 3. Set-Up 1 (Scherpenzaal) Jongens-mini: 1. Impala 1 (Leusden) 2 Devu (Lage Vuursche) 3 Impala 2 (Leusden) De extra Fair-play beker, aangeboden door Kiene suikerwerkfabriek te Am sterdam ging naar het eerste jongens- jeugdteam van Impala. Deze jongens werden zwaar gedupeerd door de nood- reglementen, die i.v.m. het niet uit spelen van het tournooi naar alle bil lijkheid werd toegepast. Zij stonden met wedstrijdpunten bovenaan, doch werden om bovengenoemde reden op de 3e plaats gezet. Door hun sportieve wij ',e van incasseren van deze tegenslag verdienden zij volgens de wedstrijdlei ding de Fair-play cup. LEUSDEN - De Haaien afdeling polo hebben met een jeugdteam ingeschre ven voor de K.N.Z.B. jeugdcompeti- tie, die deze winter gespeeld zal wor den. Volgende week hopen wij data, tijden en plaatsen bekend te kunnen maken. Opgesteld in dit jeugdteam zijn: Harry Abbing; Willem Burger, Jack van Broekhoven, Ronald v.d. Hurk; Rob Hukker; Harry Klok; Robert-Jan Mohlman; Gerard Pasker, Theo de Rijk, Jaap Wolswinkel en Bart Wan- rooy als keeper. Ook Jan Wanrooy is opgesteld als speler maar hij zal voorlopig nog niet meedoen omdat hij herstellende is van een verkeersonge val. De eerstvolgende wedstrijd zal in september worden gespeeld LEUSDEN - Zaterdag 16 augustus j.l. werd er door Triton" Putten een polo-tournooi georganiseerd in hun prachtige buitenbad. De deelnemende verenigingen waren: .Triton" Putten; ,,Protus" Heerden; „Z.E.W." Ermelo en de „Haaien" uit onze gemeente die zowaar de eerste prijs wisten te bemachtigen. Het waren spannende wedstrijden van 3x5 minuten bruto speeltijd. Alle wedstrijden werden gewonnen door de Haaien met uitslagen zoals: 3-1, 2-1, 3-2. En dan te bedenken dat de Haaien het met een invaller moesten doen. Maar Rob Hukker stond dan ook wel z'n mannetje Trouwens alle spelers van het team waren ondanks (of misschien wel dankzij) de vakan tie in topvorm.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 13