ellige barbecue-party n het Kerkelijk Centrum Open Huis van „Weight Watchers" voor Kreatieve barbecue werkdag en op 13 sept slankblijvers „REGERING STELT GEEN GRENZEN AAN DE GROEI" Schaakvereniging Leusden houdt jaarvergadering Stichting „Natuur en Milieu" Blijhof organiseert: START VAN CURSUS IN LEUSDEN KOOKHOEKJE EN GEVONDEN [Een combo van Lisudina zorgde voor een gezellig muziekje. Foto Janus Visser. Verloren Fietssleuteltje, jongensfiets (groen); bruine herenportemonnee met inhoud; knipportemonnee met inhoud. Gevonden Bruine herenportemonnee met in houd; lichtbruine portemonnee met in houd; lepel- en messenbak. Inlichtin gen bij de Politie te Leusden-centrum. UTRECHT (ANP) - ,,Het regeringsbeleid mist een visie die rekening houdt met toenemende schaarsten aan ruimte en natuurlijke hulpbron nen. De regering stelt geen grenzen aan de groei". Dit schrijft de Stich ting Natuur en Milieu" aan de Tweede Kamer in een reactie op de toe lichting van de regering op de oriënteringsnota ruimtelijke ordening, die deze week in de tweede kamer wordt behandeld. Dat ook de jongste regeringsbeslissing over de nota geen grenzen aan de groei stelt, blijkt volgens de Stichting Natuur en Milieu al uit de reeds eerder verschenen structuurschema's voor drink- en industrie watervoorziening en voor elektriciteitsvoorziening. Deze schema's zijn gebaseerd op groeiprognoses en niet op de grenzen die aan de groei moeten worden gesteld, verwijt de stichting de regering. De stichting, die spreekt namens de met haar samenwerkende natuur- en milieureorganisaties, ï^van mening dat niet alleen het ruimtegebrek moet worden beperkt, maar ook het gebruik van energie en grondstof fen van .natuurlijke hulpbronnen" in de ruimste zin van het woord ,.De oriënteringsnota waarin de regering een eerste aanzet geeft voor het toekomstige ruimtelijke beleid, geeft van deze noodzaak tot groei- beperking veel te weinig blijk", vindt de stichting In haar brief - aan de kamer pleit de stichting voor prognoses in de structuurschema's voor het beleid. Door de nu gevolgde sectorwijze uitwerking van het ruimtelijk beleid vindt onvoldoende afweging van be langen plaats Hierdoor zullen zich ontwikkelingen voordoen die in strijd zijn met de beleidsdoelen van de nota, zo vreest de stichting Die'doe len zijn het waarborgen van verscheidenheid, samenhang en duurzaamheid van hef natuurlijk milieu. Om te weten welke activiteiten in de verschillende sectoren nog mogelijk zijn, is eerst duidelijkheid nodig over welke speelruimte nog beschikbaar is. „Daarover blijft de oriënteringsnota in het vage en de jongste rege ringsbeslissing over die nota neemt die vaagheid niet weg", zegt de Stich ting Natuur en Milieu, die verder vreest dat het ontbreken van keuzen in de ergste probleemgebieden tot een hier en nu beleid leidt en tot onevenwich tigheid en onverantwoorde groei in de diverse sectoren. VARKENSMUIS MET RODE SAUS ben heerlijk, maar gemakke lijk recept voor de zondag. U hebt ei voor nodig; 1 varkeiisiiiuis van ca. 500 grain 00 gram roomilöter 2 eetlepels ehifVSaus 2 eetlepels curry ketchup 1 eetlepel Worcester sauce 2 theelepels vruchtensuiker 2 eetlepels azijn 1 eetlepel ketjap 2 eetlepels tomatenketchup 2 fijn gewreven teentjes knollook 2 blaadjes laurier Leg de varkensinuis in een in gevette vuurvaste schotel. Leg de boter er in klontjes boven op. Laat hem in een warme oven gedurende 30 min. mooi bruin en gaar worden Meng alle ingre diënten voor de saus door alkaar. Als het vlees gaar is giet u de saus erover en laat het geheel nog 8 min. braden Met pata tes frites en doperwtjes een waar feest! Eet smakelijk, Japieja ui ieder geval, dat er om half Iwaall nog carbonados oj> de smeulende kool tjes geroosterd werden en die zullen heus niet in 10 minuten opgeweest zijn. De organisatoren dachten dat ze aar dig uitgekomen waren, zonder winst te maken (dat was trouwens ook niet de opzet) en zijn zeker van plan om nog eens zo'n barbecuepartij op touw te zetten. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Volgende week dinsdag (2 september) houdt de schaakvereni ging „Leusden" haar jaarvergadering. Deze wordt gehouden in de kantine van het Burgemeester Buiningpark in Leus- den-Zuid. De aanvang is acht uur. De agenda luidt als volgt. 1. Opening 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken 3. Notulen vorige vergadering (zie bijlage) 4. Bestuursverkiezing Aftredend zijn de heren Boschman en De Jager. Laatstgenoemde stelt zich herkies baar De heer Boschman stelt zich niet herkiesbaar Kandidaatstel lingen kunnen tot het moment van de aanvang der vergadering plaats vinden. 5. Jaarverslag secretaris (zie bijla ge) 7. Vaststelling contributie vereni- gingsjaar 1975/1976 alsmede be groting 1975/1976. 8. Bevindingen kascommissie (heren Bloemendal en Visser sr.) 9. Benoeming nieuw lid kascommissie en reservelid 10. Jaarverslag wedstrijdleiding (zie bijlage) 11. Bekeruitreiking 12. Snelschaaktoernooi 13. Jeugdschaken 14. Feestavond 15. Perscorrespondentschap en mate- riaalbeheer seizoen 1975/1976. 16. Rondvraag 17. Sluiting NDtKUAü 20 AUUUJ>1 UÖ isna LEUSDER KRANT Sleutelpaaltjes bij winkelcentrum LEUSDEN/CENTRUM - Debarbecue, [ie een aantal leden van de gerefor- ieerde en hervormde kerk afgelopen njdag in onze gemeente organiseer- en, is zeker een succes geworden, eel lekkerbekken en gezelligheids- oekers kwamen deze avond een kijkje emen en bleven onwillekeurig langer in de bedoeling was. Deze Barneveldse vrouw deed mee aan de cursus. Links vóór haar deelname, rechts daarna, zoals de „WEIGHT Watchers" met trots vertellen. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De geluidsoverlast die het bevoorraden van de winkels in het winkelcentrum De Roozendaal blijkt, met name 'snachts, niet veel minder te zijn geworden. Nog steeds ontvangt de gemeente klachten van omwonenden, hoewel men de toeleveringsbedrijven om medewerking heeft verzocht. Daarom stellen B. en W. de raad nu voor tot andere maatregelen over te gaan. Men wil zogeheten sleutel paaltjes op het wegdek plaatsen bij het parkeerterrein. Deze zullen zo danig worden geplaatst dat de door gang voor vrachtauto's te nauw maar voor personenauto's ruim genoeg is. De paaltjes worden door mensen van gemeentewerken om zeven uur 's avonds geplaatst en iedere morgen om half acht weer verwijderd. Nu doet zich het merkwaardige feit voor, dat het bevoorradingsbedrijf in middels haar route haaft gewijzigd en Leusden niet meer op zo'n ongelukkig De parkeerplaats met laad- en losruimte van Rozendaal. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 13 september zal Blijhof een kreatieve werkdag voor jong en oud (van 11.00- 16.00 uur) en een barbecueavond met gelegenheid tot dansen (20.30) organi seren. Tot nu toe was het alleen voor de jeugd mogelijk de speldagen in de tuin te bezoeken en konden de ouders over het hek toekijken hoe de kinderen zich vermaakten. Nu zijn ook de ouders van harte wel kom Samen met de kinderen kan men hut ten bouwen, wandschilderen, kleien, timmeren enz. Deze gezellige dag met de kinderen kost voor de groten 11,50 pp en voor de kinderen f 1,- pp Consumpties zijn niet bij de prijs inbegrepen. De toegangsprijs dient ter plaatse betaald te worden 's Avonds zal de al bijna traditione le barbecueavond van Blijhof gehouden worden. Gezien het enthousiasme vande vorige keer belooft dit ook weer een gezellige avond te worden. Vooral wan neer u een lekkere luie stoel en een goed humeur meebrengt. Kaarten a f7,- voor leden zijn dinsdag en don derdag 11 september verkrijgbaar bij Ilona van den Burg, Krakhorst 19, tel. 03496-2252 In oktober zal het nieuwe informatie blad van Blijhof weer in de bus ko men met hierin alle gegevens van het winterprogramma tot en met december 1975. De stemming was er - ondanks het linder warme weer - dan ook hele- laal Een groot aandeel hierin had de fvaardiging van de muziekvereniging ^isiduna" die als boerenkapeloptrad. Overigens zorgden de vuren ook ir genoeg warmte en als het te erg reTd kon men naar binnen. Slagerij immer had gezorgd voor allerlei spie- m en carbonades en deze vonden gre- aftrek Of men de paar honderd bezoekers, men verwachtte ook gezien heeft, ?en vraagteken Ook kan uw verslag- ifster niet vertellen o! het feest .middernacht geduurd heelt Zeker is Barbecue-avond kerkelijk centrum. WAT IS DAT E GENLIJK: WEIGHT WATCHERS? Het is een organisatie, die cursus sen in het leven roept om U op een andere, betere manier te leren koken en eten! Het begon veertig jaren ge leden in Amerika, waar al 31/ mil joen mensen via Weight Watchers op hun streefgewicht zijn gefomen. Langzamerhand waaiden de ideeen over naar Europa In Nederland zijn mo menteel in 188 plaatsen cursussen, uur zal worden bevoorraad. De maat regel hoeft nu dus eigenlijk niet meer genomen te worden. B. en W willen de paaltjes echter nu toch plaatsen, omdat men van mening is dat de route weer gewijzigd kan worden. Boven dien kan men in dat geval onmiddel lijk reageren, omdat de maatregelen dan klaar staan Voorlopig blijven de paaltjes echter in hun opbergstand. De maatregel gaat ongeveer f 1350, - - kosten. OPEN HUIS Op woensdag 3 september houden Weight Watchers in „De Til Hamers- veldseweg in Leusden een open huis U hoort daar nog veel meer over de Weight Watchers Organisatie - over de te starten cursussen in Uw woon plaats- U leert de leidster kennen. U ziet een filmpje en U maakt kennis met een aantal cursisten uit andere plaatsen in de pauze wordt Ueen kopje koffie aangeboden. Als U wilt, dan kunt u zich opgeven als cursist, maar U kunt er ook rustig nog over denken. Na de pauze geeft de leidster. Me vrouw C M de Jongh - Bosselaar de nieuwe cursisten meteen de eerste les, want dan bent U natuurlijk ent housiast en wilt zo gauw mogelijk be ginnen. WELKOM Komt U kijken en luisteren0 Vat even moed! Afslanken is moeilijk, dat weet U Maar als U niks doet, hebt U zeker geen resultaat. U bent wel kom met vrienden of familie LEUSDEN - Zijn we een paar of een heleboel pondjes te zwaar, dan ondervinden we daarvan dagelijks de problemen letterlijk „aan de lijve". Is een panty aantrekken voor U een moeizaam karwei of staat U bij het trap op lopen boven te hijgen? Denkt U overal de dikste te zijn en behoren zwempakken en bikini's voor u tot het verleden? Of wilt U helemaal niet meer naar het strand en verschuilt U zich op een foto achter een van Uw kinderen? En hebt ook U com mentaar te verduren over Uw uiter lijk? Zo van; „Je ziet er goed uit, zeg!" Tot de opmerking van de ver koopster; „Die japon kleedt U slank af!" Voortdurende speldeprikken in de ziel van de dikkerd, die het glim lachend aanhoort en in zijn ellende, nog een plakje cake, een koekje of een kroket neemt, ,,'t Is toch hope loos - elk diëet is al geprobeerd en bij mij lukt het toch niet!" Zo dach ten de cursisten van Weight Watchers ook, voordat ze kennis maakten met deze organisatie Maar nu ze vele kilo's zijn kwijtgeraakt, er veel beter uitzien en zich prima voelen, denken ze er wel anders over. Zoals mevrouw M uit Barneveld, die begon met een gewicht van 94 kilo - „Ik ging nergens meer naar toe," vertelt ze. „Mijn man ging overal alleen heen, naar kegelavonden, naar verjaardagen. Ik durfde me nergens meer te vertonen." Mevrouw M. is naar de Weight Wat chers cursus gegaan - de eerste tijd zat ze stilletjes achteraan, maar naar mate haar gezicht verminderde groei de haar zelfvertrouwen. Nu weegt ze 58 kilo, een vlotte, jonge vrouw waar mannen, vrouwen era kinderen (variërend van 9 tot 78 jaan bezig zijn hun figuur en hun gezondheid te verbeteren. GEEN HONGER U zult bij de Weight Watchers geen honger hebben U moet zelfs eten om af te vallen. Het lijkt allemaal erg fantastisch, maar Weight Watchers heeft een zeer goede wetenschappe lijke staf en de methode wordt dan ook steeds aangepast aan de nieuwste ontwikkelingen op dit gebied, zo ver tellen vertegenwoordigers van deze or ganisatie GEKOOKT VLEES EN GROENTE UIT HET WATER? Nee werkelijk niet - U leert op de cursus een nieuwe, verstandiger manier van eten met allerlei lekkere recep ten die U ook voor niet - lijners kunt gebruiken DE CURSUS. Men wordt alleen toegelaten, als men tenminste 5 kg te zwaar is. Het is de bedoeling de cursus wekelijks te bezoeken. U zult het ook gezellig vin den De saamhorigheid tussen de cur sisten is groot, want waar kun je eigenlijk over je „dikte alsprobleem" praten0 Hier kan het. Met mensen, die dezelfde ervaringen en teleur stellingen ondervonden en die straks gezamenlijk de vreugde gaan meema ken van het afslanken De kosten van de cursus bedragen f 15,-- inschrijf geld en f 10,-- per wekelijkse les. Binnenkort gaan we in Leusden beginnen Wilt U er meer van weten?

Leusder Krant | 1975 | | pagina 5