h persoonlijke bank Nieuwe schoollokalen TEGEN BESTEMMINGSPLAN PRINCENHOF Nu bezwaarschrift ingediend bij G.S. Noodvelden r Roda Noodsportvelden langs de Centrumweg OPNIEUW VOORBEREIDINGSBESLUITEN NODIG VOOR BESTEMMINGSPLANNEN IN LEUSDEN/Z EN CENTRUM VOORSTEL AAN DE RAAD: voo VOLKSDANSEN IN BLIJH0F- GEB0UW HERSTRATING BAVOORTSEWEG Blijhof houdt ledenvergadering BONDSSPAARBANK ^■DERDAG 28 AUGUSTUS 1975 LEUSDER KRANT 1 "LEUSD1 LEUSDEN/C ENTRUM - .Momenteel bespeelt „R.O.D.A. '46" met 37 teams 2% veld (zaterdags 2 en zondags 3). Uitgaande van de in de sportnota ge hanteerde norm van 6 tot 8 teams per veld betekent dit, dat de genoemde verenigmg thans reeds minimaal 5 velden nodig heeft. In verband met de stagnatie van de uitbreiding van het Burg Buiningpark valt het niet te verwachten, dat op korte termijn de finitief in dit tekort kan worden voor zien", aldus een voorstel van b. enw. aan de raad. In overleg met de voetbalvereni ging is gezocht naar de mogelijkheid om noodvelden aan te leggen. Hier voor is gekozen een terrein gelegen ^-„In overleg met de voetbalvereni- park, hetgeen aanmerkelijke voor delen biedt voor de voetbalvereniging. HS terrein, in eigendom bij de ge- taeente, zal de eerste twee a driejaar nog n:et worden benut". |.Geet op de dringende behoefte aan Uitbreiding van de velden mensen b en w dat voor de oplossing moet worden gekozen waarbij met zo min mogelijk fljlPverlies en zo laag mogelijke kos ten twee minimaal aan een voetbal veld te stellen eisen voldoende ter reinen kunnen worden aangeieêd Dit betekent, dat de bestaande gras mat niet zodanig mag wordeui bescha digd, dat opnieuw inzaaien noodzake lijk wordt De verbetenngs werkzaam heden zullen derhalve bestaan uit het enkele malen kort maaien van het gras, graven van sloten rondom de vel den en het aanbrengen van ±2 cm verschralingszand. Hierdoor kan het terrein in september a s. reeds wor den gebruikt. L; De kosten van bovengenoemde werk- »^en worden geraamd op ua.UOO.- Voor de aanschaf van doelen B. n,eir«n 1S een bedrag noodzakelijk van 13500,- ^Resumerende verzoeken b. en w, de raad voor de aanleg van 2 noodvel- i»Ï.Lten kredle> van (18 500,-- be- ■Bkbaar te stellen - Rechts komen de nieuwe sportvelden te liggen (Van de redaktie) LEUSDEN - In september zal men kunnen voetballen op noodvelden, die nu nog geheel maagdelijk langs de Cen trumweg liggen te wachten op de nood zakelijke bewerking. Deze noodvelden zijn noodzakelijk geworden, omdat vooral de voetbalvereniging Roda '46 met een chronisch gebrek aan velden heeft te kampen. Voordat in de loop van september de velden in gebruik zullen worden genomen, zal de grond eerst nog zogenaamd „verschraald" moeten wor den door het aanbrengen van een laag(je) zand van 2 cm. De bestaande sloot er om heen zal worden uitgediept en verbreed, terwijl er om het gehele noodcomplex een hek zal worden ge plaatst om onbevoegden van het terrein te werenEr zal een toegangshek worden gemaakt Dat hek acht de gemeente noodzakelijk, omdat de desbetreffende velden momenteel regelmatig gebruikt worden voor het uitlaten van honden. Dat zal straks natuurlijk niet meer kun nen. Ook om te voorkomen, dat de noodvelden als trapvelden gebruikt worden, zal het hek worden geplaatst. Voorlopig zal er geen kleedgelegenheid worden geplaatst. De afstand naar het burgemeester Buiningpark is niet zo groot. Er wordt wel over gedacht om een noodgelegenheid te creëren, maar daar over zijn de plannen nog niet rond. Op de foto- het terrein, waar de nieuwe noodvelden zullen worden aan gelegd. ADVERTEREN KOST GELD, NIET ADVERTEREN KOST MEERVraag onze advertentietarieven. De Leusder Krant bereikt het grootste deel van inwoners van de gemeente Leusden. De bank voor deze generatie... met diensten van deze tijd. Verzekeringen Effekten Beleggingen Leningen Koop-Krediet-Plan Hypotheken Betalingsverkeer Salaris- en pensioeninning Buitenlands geld Kluisloketten Reisverzekeringen Alle soorten spaarvormen aangepast aan uw persoonlijke behoeften. Met deskundig en persoonlijk advies. Dat gebeurt bij de Bondsspaarbank. VOOR MIDDEN EN OOST NEDERLAND 'de bank voor deze generatie' LEUSDEN - Bij besluit van de raad van 16 juli 1974 is verklaard, dat be stemmingsplannen in voorbereiding zijn voor de kern „Leusden-zuid", een ge deelte van de kern „Leusden-centrum", het terrein van de firma Pon aan de Bavoortseweg en het gebied van 't Ruige „Veld. Het gedeelte van de kern „Leusden-centrum" betrof de plannen „Rozendaal", „Hamersveld" en „Prin- cenhof". De geldigheidsduur van het bovengenoemde voorbereidingsbesluit is verlopen. Het bestemmingsplan „Princenhof" is inmiddels vastgesteld door de raad (raadsbesluit 26-6-1975). Voor Leusden-zuid", „Rozendaal" en ,,'t Hamersveld" zijn bestemmingsplan nen in voorbereiding. De voorbereiding is echter nog niet zover gevorderd, dat op kor te termijn tot tervisie-legging van de onderscheidene bestemmingsplan nen kan worden overgegaan. Om te kunnen voorkomen dat zich in genoemde plangebieden ongewenste ontwikkelingen voordoen, verdient het aanbeveling om opnieuw te verklaren, dat voor die gebieden bestemmings plannen worden voorbereid Bij r aadsbesluit van 29 juli 1971 is het bestemmingsplan „Rossenberg" vast gesteld. Dit bestemmingsplan is onher roepelijk goedgekeurd door Gedepu teerde Staten bij besluit van 5 april 1972 Uit een onder de bewoners van de wijk „Rossenberg" gehouden enquête is ge bleken, dat er behoefte bestaat aan de mogelijkheid tot uitbreiding van de hal. Deze uitbreiding kan plaats vinden in de vorm van een uitbouw tussen de voor gevels en de schuurtjes. Een dergelijke uitbreiding is, gezien de plaats en grootte van de hal alleen mogelijk bij de koop woningen. Door het stedebouwkundig bureau Zuiderhoek en Van der Veen is een ontwerp voor de uitbouw gemaakt. De opneming van deze uitbreidmgs- mogelijkheid is slechts mogelijk door een wijziging van het onderhavige be stemmingsplan. De procedure tot wijzi ging van een bestemmingsplan neemt geruime tijd in beslag (voorbereiding, verplicht overleg met diverse instanties, tervisie-legging, vaststelling en goed keuring). Om reeds nu verzoeken om vergun ning voor uitbreidingen te kunnen hono reren, is het nodig te verklaren, dat een wijziging van het bestemmingsplan „Rossenberg", voorzover betreft het gedeelte aangegeven op de bij het ont werpbesluit behorende tekening, wordt voorbereid. Verder is de wens te kennen gegeven om bij het agrarische bedrijf op het per ceel Langesteeg 11 een veestal te bou wen. Het ligt in het voornemen om de stal te bouwen op een afstand van 20 m uit de as van de weg. Het ter plaatse geldende bestemmingsplan schrijft voor, dai de minimale afstand van ge bouwen tot de as van de weg 40 m dient te bedragen. Plaatsing van een veestal op 20 m van de weg is derhalve in strijd met het bestemmingsplan. Het bouwplan past echter wel in het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan „Bui tengebied-oost". Het perceel Lan gesteeg 11 is in dit ontwerp-plan opge nomen met een agrarisch bouwperceel. Op dit perceel mag de voor het bedrijf nodige bebouwing worden opgericht. De minimale afstand van gebouwen tot de as van de weg bedraagt hier 20 m. Teneinde nu reeds op een aanvraag om een bouwvergunning te kunnen be slissen, is het noodzakelijk voor dit per ceel een voorbereidingsbesluit te ne men. Resumeren stellen b. en w. de raad voor te verklaren, dat: a. bestemmingsplannen worden voor bereid voor de kern „Leusden-zuid", een gedeelte van de kern „Leusden- centrum", het terrein van de firma Pon aan de Bavoortseweg en het gebied vao 't Ruige Veld; b. een wijziging van het bestemmings plan „Rossenberg" wordt voorbereid; c. een bestemmingsplan wordt voorbe reid voor het perceel Langesteeg 11. De commissie ruimtelijke ordening er volkshuisvesting heeft zich met on« voorstel kunnen verenigen. LEUSDEN/CENTRUM - Evenals vorig jaar zullen kinderen vanaf acht jaar weer kunnen volksdansen in het club gebouw van Blijhof. Ze kunnen daar vanaf 4 september iedere donderdag middag terecht van 4-5 uur. De hieraan verbonden kosten bedragen f6,- voor het lopende jaar; bij de eer ste les te voldoen. LEUSDEN - Deze week zal een begin worden gemaakt met de herbestrating van het gedeelte B a voortse weg tussen Hamersveldseweg en Groene Zoom. Getracht zal worden om de aanliggende woningen en instellingen zo weinig mo gelijk overlast te bezorgen, aldus een mededeling van de gemeentelijke voor lichtingsdienst. vereniging „Blijhof" weer haar jaar lijkse algemene vergadering houden in het clubgebouw, Ansfriduslaan 49. De avond zal om 20.15 uur beginnen. Men hoopt deze avond veel leden te verwelkomen om gezamenlijk de plannen voor het komende jaar te bespreken. De agenda ziel er als volgt uit: 1. Opening voorzitter 2. Verslag secretaris van 26 augus tus 1974 tot 1 september 1975 3 Verslag secretaris speelzaal 4 Verslag penningmeester 5 Verslag kascommissie 6. Pauze 7. Bestuursverkiezing 8. Discussie: tuin, aktiviteiten, speel zaal 9. Rondvraag 10 Sluiting - De lagere school De Zwa rteweg binnen de bebouwde kom. fyvan een zonder verslaggevers) LEUSDEN - Ongeveer tweehonderd bewoners van de Zwartweg, de Ha- ^mersveldseweg en de Horsterweg heb ben bij het college van Gedeputeerde Staten in Utrecht bezwaar aangetekend tegen het feit dat de gemeenteraad het bestemmingsplan „Princenhof" heeft goedgekeurd. Zoals bekend dien den de bewoners, verzameld in de iljêrkgroep Hamersveldseweg - Zwart- - Horsterweg ook bij de behan- IpjnDg van het bestemmingsplan in de gemeenteraad een bezwaarschrift dat toendertijd werd ondertekend door 266 bewoners. De gemeenteraad ivjjzigde het bestemmingsplan wel op enkele punten maar kwam niet geheel ilegemoei aan de wensen van de ge- ooemde werkgroep In het bezwaarschrift dat nu bij Gedeputeerde Staten ligt, maakt de [werkgroep vooral bezwaar tegen de geplande verbreding van de genoem de wegen. Men meent dat dit het nog enigszins dorpsachtige karakter van Leusden-C. verder zal aantasten. Bovendien is men ook uit het oog punt van verkeersveiligheid tegen dit plan Wanneer de weg verbreed gaat worden, dan zal het ongetwijfeld een route voor doorgaand verkeer worden. Daar zijn deze wegen niet voor be doeld, dergelijk verkeer dient gebruik te maken van de Groene Zoom en de Middenweg Daarom zijn de bewoners van mening dat de straten in hun be staande situatie gehandhaafd dienen te blijven. Volgens de werkgroep, zo staat er in liet ingediende bezwaarschrift, die nen er, om liet doorgaande karakter van de route Hamersveldseweg - Zwart weg met de Horsterweg te onderbre ken, twee onderbrekingen te komen voor liet gemotoriseerde verkeer. Een ten zuiden van de Noorderinslag en éen tussen de Noorderrandweg en de Zwartweg in De ondertekenaars laten het college weten dat zij al hun reeds tevoren (bij de behandeling in de gemeente raad) kenbaar gemaakte bezwaren hand haven Enkele veehouderijbedrijven hebben bovendien de kanttekening ge maakt dat zij in de maanden mei t/m november de Horsterweg vier maal per dag moeten oversteken met vijftig stuks vee om te kunnen melken. Met het hui dige verkeer noemen zij deze situatie levensgevaarlijk De ondertekenaars, die al op 8 augus tus met een deputatie bij GS zijn ge weest om hun zaak mondeling toe te lichten, vragen de gedeputeerden hun goedkeuring aan de vaststelling van liet bestemmingsplan „Princenhof" te onthouden. LEUSDEN-CENTRUM - Maandag 1 september zal de speel- en recreatie- (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Vanavond (donderdag) komen er in de vergadering van de Leus- dense raad weer eens een aantal maat regelen ten behoeve van het onderwijs aan de orde. Allereerst wordt de raad gevraagd om een bedrag van f. 561 000,- Dit bedrag is bestemd voor inmiddels geplaatste noodlokalen in de w ijk Groen houten, aan de Centrumweg. Het betreft een zestal mobiele lokalen, waarvan er twee reeds eerder aan de Landweg hebben gestaan. De andere vier zijn nieuw. Van de zes lokalen worden er twee gebruikt door het R.K. kleuter onderwijs en vier door het R.K. lager onderwijs Rondom de schoollokalen zijn enkele voorzieningen aangelegd, waar de kinderen kunnen spelen. Te vens is er een verbinding tussen de Centrumweg en Groenhouten gemaakt, zodat de kinderen geen gebruik hoeven te maken van drukke verkeerswegen om hun schooltje te bereiken Ook komt er een tweede scholencomplex inAllands- beek ten behoeve van het protestants- christelijk onderwijs aan de orde. - De kleuterschool

Leusder Krant | 1975 | | pagina 7