Jaarvergadering Blijhof slechts 3 leden aanwezig Blijhof heeft hout en kosteloos materiaal nodig voor feestdag Taptoe hoogtepunt van geslaagde 0.V.L evenementendag Interkerkelijke Leusden start Vredesgroep aktiviteiten Leusdenaar dodelijk verongelukt bij Lelystad Avondcursus verkoopbevordering PIT-K0LLEKTE 8 T/M 13 SEPT. COLLECTANTEN RECLASSERING GEVRAAGD Burgerlijke stand Gemeente Leusden KERKDIENSTEN Verloren en gevondi Gemeente Leusden DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1975 LEUSDER KRANT LEUSDEN/CENTRUM - De jaarver- gaderiDg van de Speel- en Rekreatie- vereniging Blijhof was weer een ge zellig ODderoosje van het bestuur met een paar gasten. Zo mag het toch echt wel betiteld wordeo als van een leden tal van 275 er slechts drie het de moeite waard vinden om iets over het wel en wee van hun vereniging te horen. Na het welkom van de voorzitter, de heer G. Boogmans, was het woord aan de secretaresse voor het jaar verslag. Over het geheel genomen kan gezegd worden dat Blijhof dit jaar goed ge draaid heeft. Er was voldoende belang stelling voor de diverse activiteiten Met de financiën is het echter niet zo best gesteld Een subsidie-aanvraag is begin dit jaar al bij de gemeente ingediend, maar het is nog steeds af wachten of die er komt. Deze subsidie is hard nodig en men wil nu ook even wachten met het starten van een nieu we serie films in het clubgebouw. Uit zondering hierop wordt eventueel ge maakt, als de begroting erg gunstig uitvalt. Het zou jammer zijn als <Jeze filmmiddagen voor de kinderen niet door kunnen gaan, want er is erg veel belangstelling voor. Uit het verslag over de peuterspeel zaal blijkt weer het schrijnend tekort dat hier heerst. Er is zo'n grote wacht lijst, dat kinderen tegen de drie jaar wellicht niet meer in aanmerking komen voor plaatsing op de speelzaal. Ens nu dan ook een stop gezet op de wachtlijst, want het heeft geen zin een kind hierop te plaatsen als het één tot anderhalf jaar duurt voordat het er werkelijk terecht kan. Om dit alles een klein beetje op te vangen, is er nu ook twee middagen peuterspeelzaal Hier kunnen kinderen vanaf V/2 jaar terecht en ook 4-jarigen als er geen plaats meer zou zijn op de kleuterscholen Het financieel verslag is nog niet gereed Men denkt hier nog ongeveer een maand voor nodig te hebben. De heer Hooyer, doet als lid van de kascommissie de complimenten aan de penningmeesteresse Hieraan vast kop pelt hij het voorstel om de vereniging (tuin) te scheiden van de peuterspeel zalen Hiervoor zou dan een stichting in het leven geroepen moeten worden, zodat de een niet voor de schulden van de ander hoeft op te draaien En dit is hard nodig, want men had voor de speelzaal op een gunstiger subsidie regeling gerekend. De subsidie zal echter op dezelfde basis als vorig jaar uitgekeerd worden, zodat er met een tekort van f6 000,- rekening gehouden moet worden Men is het er dan ook over eens, dat hier zo snel mogelijk aan gewerkt moet worden Na de pauze was er een bestuurs verkiezing, waarbij een tweede penning meester gekozen werd Hard nodig, want bij zo'n grote vereniging is het vrijwel onmogelijk om dit alleen te doen. Verder werd er officieel van taken gewisseld. Bij de discussie over de aktiviteiten en de tuin bleek dat er voor het onder houd van de tuin hard iemand nodig is De kabelbaan is er het ergst aan toe. Het is niet meer verantwoord de kin deren daarop te laten spelen, zodat de ze buiten gebruik gesteld zal worden Enkele aanwezigen zullen de schade eens bekijken en ongeveer een raming maken wat de reparatie gaat kosten. Ook het andere materiaal gaat hard achteruit en daar is het veel te duur voor. Natuurlijk is iedere hulp voor onderhoudswerkzaamheden welkom. Overigens wordt er weinig gebruik gemaakt van de tuin. Grotendeels wordt dit toegeschreven aan het feit, dat het stilstaande materiaal in de tuin ook te vinden is in de woonwijken. De kinderen hebben dan ook geen behoefte om daar te gaan spelen. Men denkt momenteel aan de mogelijkheid langzamerhnd wat meer bewegend materiaal aan te brengen. Helaas ontbreken hiervoor de financiën, ook al omdat voor de bestaande tuin nog jaarlijks f1500,- moet worden betaald aan de gemeente. Ook het feit dat er niet altijd iemand aanwezig is, werkt in het nadeel. Zo is bijvoorbeeld voor de pomp een emmer tje water nodig om hem op gang te brengen en dat kunnen de kinderen nu eenmaal niet kriigen als er niemand is. Dit probleem is ook niet zo een voudig op te lossen, want waar vindt men zo maar iemand die graag toezicht zou willen houden in de tuin. Allemaal problemen bij Blijhof, die niet zo één-twee-drie opgelost zullen zijn. De aktiviteiten gaan echter voorlopig zoveel mogelijk door. Zo is er zaterdag 13 september weer een gezellige dag voor de kinderen en ook hun ouders. Die laatsten kunnen dan ook 's avonds terecht voor een barbecue. Uiteraard gaat ook het Sinterklaas feest door (want dat moet gewoon), evenals de winterclubs en het volks dansen Het is te hopen, dat voor de dingen, die niet zo vlot verlopen, spoedig een oplossing gevonden wordt. LEUSDEN/CENTRUM - Zoals u vo rige week reeds in onze krant heeft kunnen lezen, organiseert de speel- en rekreatievereniging „Blijhof" zater dag 13 september een kreatieve dag voor jong en oud in de tuin. Deze dag is er heel wat te doen voor zowel de ouders als hun kinderen en het is ook de bedoeling dat er veel samen gedaan wordt. Zo kunnen er hutten gebouwd worden en daar is hout voor nodig. Blijhof hoopt dat u hier ook het een en ander van heeft Bovendien is er kosteloos materiaal in zo breed mogelijke vorm nodig Men denkt hierbij aan b.v. w.c. rollen, kurken, eierdozen, melkfles- doppen. lapjes, gaas, knopen, touw, enz Wellicht kunt u hiervan wat bij elkaar sparen of heeft u het al thuis liggen? De dag met de kinderen kost u f 1,00 p p. voor de kinderen en f 1,50 p.p. voor de ouders. Consumpties zijn hier niet bij, maar die kunt u wel in de tuin kopen. De toegangsprijs kunt u bij het Blijhof clubgebouw betalen. U bent welkom van 11.00 uur tot 16.00 uur. 's Avonds zal de traditionele Bar becue-avond van Blijhof Gezien het 's Avonds vindt de traditionele Bar becue-avond van Blijhof plaats. Gezien het enthousiasme van de vorige keren, belooft het ook nu erg gezellig te wor den. Kaarten a f7,— voor leden zijn verkrijgbaar bij Ilona van de Burg, Krakhorst 19, tel 03496-2252, op dinsdag 9 en donderdag 11 september. Daar kunt u ook heen bellen als u hout of kosteloos materiaal hebt. LEUSDEN/CENTRUM - Nu de va kanties weer teneinde zijD, ontplooien verscheidene verenigingen en aktie- groepen weer hun aktiviteiten. Een van de groeperingen die reeds gedu rende enkele jaren in de maand sep tember iets van zich laten horen is het Interkerlijke Vredesberaad. Een lid van het eerste uur van de I.K.V.- groep, de heer Jan Sleumer, vertelde mij iets van de geschiedenis van de plaatselijke I.K.V.-groep. In 1973 ontstond uit de restanten van een regionale werkgroep „Derde Wereld" en vanuit een plaatselijke we reldwinkel een groep van acht per sonen die lokaal de vredesweek wilden voorbereiden. Tot dan toe was slechts incidenteel aandacht geschonken aan de vredesweek in een kerkdienst, vrou wenvereniging of op een school. Deze werkgroep wilde organisaties en clubs stimuleren in eigen kring bezig te zijn met de vredesproblematiek, toe gespitst op de plaatselijke aangelegen heden! De heer Sleumer vertelde dat de groep uit mensen van diverse plaat selijke kerkgemeenschappen bestaat. Allen stellen zij zich vanuit hun cris- telijke overtuiging ten doel de „vrede" in de meest ruime zin van het woord te bevorderen Onder vrede in de meest ruime zin van het woord ver staat het I.K.V vooral positief het bevorderen van gerechtigheid, vrij heid en solidariteit van mensen die zowel hier als ver weg niet in vrede en vrijheid kunnen leven. Hoewel de verwezenlijking van o a deze doel stelling niet gemakkelijk is, zijn de MOEDERSVOOR MOEDERS: HUISARTSEN IN DE GEMEENTE LEUSDEN: B. Binkhorst, Gironde 1, telefoon 2667, Leusden-centrum. J. A. Boersma, Kon. Julianalaan 5, telefoon 03425-1222, Achter veld. J. H. Lantink, Burg. deBeaufort- weg 61, telefoon 1210, Leusden- centrum. J van Nieuwkerk, Galicië 41, telefoon 4541, Leusden-centrum. F. Nunnikhoven, Wit-Gele Kruis- gebouw, Rozengaarde, telefoon 1499, Leusden-centrum. J. C. den Toom. Van Diepenheim Scheltuslaan 7, telefoon 3300, Leusden-zuid. TANDARTSEN IN DE GEM. LEUSDEN. H. de Graaf Henegouwen 24, Leusden-cent rum telefoon 03496- 3377. H. H Hoff, Finnmark 1, Leusden-centrum telefoon 03496- 1589 D G. Veldhuizen Kon. Julianalaan 64, Leusden-zuid telefoon 033- 15404 APOTHEEK LEUSDEN: Winkelcentrum Rozendaal, To- renakkerweg. Geopend van maan dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 18.00 uur In de weekeinden, waarin de artsen Binkhorst, Lan tink en Nunnikhoven dienst heb ben zaterdag en zondag van 14.00 uur tot 14 30 uur en van 17.30 uur tot 18 00 uur. Bij dienst van de overige artsen is de apotheek op zaterdag en zon dag gesloten. DIERENKLINIEK LEUSDEN: M. J S. C Tijmensen-v d. Kamp. dierenarts Landweg 321, Leus den, telefoon 03496-4488. Spreek uren: maandag-, woensdag- en vrijdagavond van 19 30 uur tot 20.00 uur Dinsdag- en donder dagmiddag van 13.30 uur tot 14.00 uur Chirurgische ingrepen, rönt gen- en laboratoriumonderzoek volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK LEUSDEN: Voor de dependance Henegouwen 11, Leusden-centrum is de dienstdoende dierenarts te be reiken onder telefoonnummer 033-21827. GROENE KRUIS: De Roo van Aldewereltlaan 13, telefoon 033-15818, Leusden- zuid. Kraamcentrum: Leusden-cen trum. iedere tweede woensdac van de maand van 14.00 uur tot 14.30 uur. Inlichtingen zr Lau- dy, telefoon 03496-2081 of zr. Van Kalkert, tel. 033-15818. - Iedere le woensdao en 3edins dag v.d. maand: zuigelingenbu- reau van 14.00-15.00 uur. - Iedere 4e dinsdag v.d. maand: kleuterbureau (op afspraak) van 14.00-16 00 uur - Iedere maandag van 14.00- 15.00 uur: gezins- en bejaarden hulp, spreekuur in het Groene Kruisgebouw. - Iedere donderdag van 9.00- 10.00 uur: gezins- en bejaarden hulp, spreekuur in het Wit Gele Kruisgebouw. - Iedere 2e woensdag v.d maand, kraamhulp bespreken in het Wit Gele Kruisgebouw van 14 00- 14.30 uur - Iedere le, 2e, 3e en 4edonder dag zuigelingenbureau in het Wit Gle Kruisgebouw van 14.00- 15.00 uur - Iedere woensdagavond, zwan- gerschepsgymnastiek van 20.30- 21.30 uur in het Groene Kruis gebouw - Iedere donderdagmorgen van 9.30-10.30 uur: huisvrouwengym- nastiek (Menschendieck-basis). - Iedere donderdagmorgen van 11.00-12.Ox uur. bejaardengym- nastiek (Menschendieck-basis). - Iedere maandaggen"woensdag: uitleenmagazijn geopend van 18.30-19.30 uur; vrijdag van 12 00-13 00 uur, verdertelef. af spraak. - Iedere woensdag: uitleenmaga zijn Zr. Laudy van 17.30-18.00 uur en telef afspraak. Verder kunt u alle gewenste in lichtingen krijgen van. zr. Laudy - tel. 03496-2081, zr. De Boer - tel 03496-3882, zr. Van Kalkert - tel. 033-15818, fam. J Tuin - tel. 033-15818. STICHTING KRAAMCENTRUM: Spreekuur. 2e woensdag van de maand van 14.00-14.30 uur. Ro zengaarde 33, Leusden-centrum; inlichtingen, tel. 033-22339. PROTESTANTS SOCIAAL CENTRUM AMERSFOORT: Tel 033-10441. Maatschappelijk werk, gezinsverzorging en be jaardenhulp. Spreekuur: Leus- den-zuid: iedere woensdag in 't Trefpunt, tel 033-13040 Voorde afdeling gezinsverzorging en be jaardenhulp van 9.00-9 30 uur. Voor de afdeling maatschappelijk werk van 9 30-10 00 uur Leus den-centrum: Kerkelijk Centrum aan de Asschatterweg Voor de afdeling gezinsverzorging en be jaardenhulp van 9.45-10.15 uur. Voor de afdeling maatschappe lijk werk van 10.30-11.00 uur Voor Achterveld, Leusden-cen- trum en Leusden-zuid: mevrouw Rozendaal-Doucet, D van Wee- destraat 4, Achterveld, telef. 03425-1853. VERLOSKUNDIGE: Spreekuur, iedere maandag van 10.00-11 00 uur in het Wit Gele Kruisgebouw, Leusden-centrum. WEEKEIND-DIENSTEN GEMEENTE LEUSDEN: HUISARTS: Alléén voor de praktijken van de artsen Binkhorst, Boersema, Lantink en Nunnikhoven en Den Toom neemt dit weekend waar. dr Lantink. tel 03496-1210. Spreekuur: zaterdag- en zondag middag 14.00 uur Visites graag vóór 10.00 uur 's morgens aan- mragen De dienst geldt van vrij dag 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Arts: J van Nieuwkerk spreekuur zaterdag- en zondagmiddag 14.00 WIJKVERPLEGING: De wijkverpleging wordt waarge nomen door: zr. Van Kalkert, tel. 033-15818 APOTHEEK: In de weekeinden, waarin de art sen Binkhorst, Lantink en Nun nikhoven dienst doen. zaterdagen zondag van 14.00 uur tot 14.30 uur en van 17.30 uur tot 18.00 uur Wanneer de artsen Boerse ma en Den Toom dienst hebben, is de apotheek gesloten oh zater dag en zondag DIERENARTS: Dierenkliniek Leusden: Inlichtingen, telefoon: 03496- 4488. Dierenartsenpraktijk Amersfoort: Voor de dependance Henegouwen 11 te Leusden-centrum is de dienstdoende dierenarts te be reiken onder nummer033-21827. 1 K V.-leden erin geslaagd met be hulp van Defence and aid-fund" een groep materieel behoeftige Zuid-Afri kanen te adopteren. Deze groep werd o.a. ondersteund door zending van kle ding. Een ander projekt met positief re sultaat van de I.K.V -werkgroep ont stond tijdens de vredesweek van vorig jaar. Naast de drukbezochte vredes- markt die het I K V organiseerde in samenwerking met een aantal andere plaatselijke groepen, waaronder Am nesty International, zending, missie en defence and aid-fund, werd er een oecumenische kerkdienst gehouden waarin de Zuid-Afrikaanse dominee Clock voorging. Uit een gesprek met ds. Clock na afloop werd het idee ge boren om zwarte Zuid-Afrikaanse do minees in de gelegenheid te stellen om in Nederland verder te studeren. Met name Lisa Hoeken en Judith Dijkman hebben zich voor dit doel ingezet, vertelt Jan Sleumer. „Het studiefonds zwarte Zuid-Afrikaan werd opgezet en hoewel er al een redelijke hoeveelheid geld bijeen is gebracht, zodat een Zuidafrikaanse dominee naar Nederland kan komen, hopen we toch nog meer te verzamelen, omdat het bedrag tot nu toe maar net voldoende is," aldus de heer Sleumer. „En mo menteel zijn we koortsachtig bezig met de voorbereidingen voordekomen- de vredesweek, die het thema „Nieuwe levensstijl" zal dragen. Hopelijk kan ik daar binnenkort wat konkreter over zijn", zegt Jan Sleumer glimlachend als we afscheid nemen. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 30 augustus organiseerde de Oranje Ver eniging weer een drietal activiteiten. Het begon met een Vossenjacht in Leus den-Zuid. Uiteraard was deze voor de kinderen uit heel Leusden. In aanmerking genomen dat diverse sportverenigingen deze dag het een en ander georganiseerd hadden, mag het aantal deelnemertjes aan deze „jacht" zeker geslaagd genoemd worden On geveer 75 kinderen van 6 tot 12 jaar hebben zo'n anderhalf uur lang ijverig naar de „vossen" gezocht en diversen vonden ze allemaal Het werd ze toch echt niet gemakkelijk gemaakt. Het „wild" was goed verborgen en ook een kunstschilder ontpopte zich als „vos". Zowel kinderen als „vossen" hebben van deze ochtend genoten en tot slot kregen alle deelnemertjes een prijs of een troostprijs. De prijswinnaartjes werden. 6 en 7 jaar 1 en 2 Gido en Matthijs Bouw 80 pnt; 3. R. Hols 65 pnt; 4. Eric Ver meulen 60 pnt; 5 t/m 8 H. van Tiel, Loth de Graaf, B. Apeldoorn en B van Ravenhorst 55 pnt; 8 en 9 jaar: 1 Sjoerd Veldman 80 pnt. 2 t/m 4. Jan Th. Berendsen, Nico Versteeg, Koos van Kooten 75 pnt; 5 en 6 W. Hendriks en W. Bertink 65 pnt; 7 en 8. Marcel Schimmel en Wilfred Schoon- derbeek 60 pnt, 10 jaar. 1 t/m 4. Evert Klasens. Mou de Vries, Petra Prins, Ageet Wubeling 80 pnt. 5 t/m 9 Edwin van Andel; Hans Hilberts, Burgerlijke Stand Leusden t/m 20 augustus 1975 Geboren: 14 aug. 1975 Hans Wal ter, z.v. H. Haverkate en L. D. Hum mel, Akkerwinde 17.; 14 aug 1975 Frank Clemens Egidius, z.v. C. J G. Bock en E. J. M. van de Weijer van Oldenbameveltstraat 33.17 aug 1975 Hendrika Albertha, d.v. J. A. Smal en A. H. C Blom, P. Stormstraat 44. 16 aug. Mirian Chantal, d v P. J. C. van Nunen en C M. F van Dijk, Walstro 49, 16 aug. 1975 Hendricus Johannes, z v L. H. van de Brug en M A. G. Geerlings, Walstro 20. 16 aug. 1975 Marcel Anton Cnstiaan, z.v. A. Lenten en A G. Lobo. Azu- riet 32; te Amersfoort. 31 juli 1975 de Jong, Sanna R., Bohemen 12. Overleden: 13 aug. 1975 van Manen E. G.,oud80jaar; 18aug 1975ter Wee, H., oud 92 jaar. te Amersfoort - 12 aug 1975 de Kruijff, G., oud 72 jaar. Gehuwd: 15 aug 1975 W. Agenant en C. T. M. van Dijk; 20 aug. 1975 E. A. Sikkema en M. J. Maes. Ondertrouwd: 13 aug. 1975 van Rui tenbeek, Johannes Everhardus Maria, wonende te Leusden, Hessenweg 4 en van Valkengoed, Everarda Petronelle Hessenweg 2. 20 aug. 1975 van der Wal, Rink, wonende te Haren, Via- ductweg 43 en Hubregtse, Johanna Da- niella Lena, wonende te Leusden, Ans- friduslaan 15. 20 aug. 1975 Vlastuin, Jan, wonende te Scherpenzeel, Hole- voetlaan 39 en du Pree, Evertje, wo nende te Leusden, Hamersveldseweg 99. Burgelijke Stand Leusden t/m 27 au gustus 1975. Geboren: 20 aug. 1975 Everdina, d.v. G. J. v. d. Lagemaat en T v.d. Lan- gemeen, Asschatterweg 225 te Amers foort 13 aug. 1975 de Wilde, Anoesjka P. M Grifthorst 2. Overleden: 19 aug 1975 van Ingen, J. oud 69 jaar. te Amersfoort 18 aug. 1975 Benneker, H oud 59 jaar. Huwelijk: 26 aug. 1975 V. C. de Bode en M. T. van Drooge, 27 aug 1975 H. F. T. Donkers en J. R. H. Huppelschoten. Ondertrouwd: 25 aug. 1975 Kok, Hen- drikus Joseph, wonende te Amersfoort Hoogland, Koelhorsterweg 24 en Wit tebrood, Josephine Helene, wonende te Leusden, Hessenweg 271; 27 aug. 1975 Boshian, Jan, wonende te Leus den, Vlasland 31 en Heemsbergen, Guurtje, wonende te Leusden, Vlas land 31. LEUSDEN - In samenwerking met het Opleidingscentrum voor de Detail handel te Amersfoort organiseert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amersfoort en Omstreken met in gang van medio september a.s. bij vol doende deelname wederom een avond cursus verkoopbevordering. Doel van deze cursus is het reeds in de detail handel werkzaam personeel op snelle wijze met de belangrijkste problemen van het verkopen in bekendheid te bren gen. De cursus omvat de onderdelen ver kooptechniek, etaleren, winkeldisplay en decoren. Tevens zal er een cursus grafisch ontwerpen worden gegeven, waarbij men zich kan bekwamen in het grafisch ontwerpen, lakschrijven en lettertekenen, dan wel in creatief teke nen. Aan hen, die het aan de cursussen verbonden examen met goed gevolg afleggen, wordt een diploma uitgereikt. Voor nadere inlichtingen en aanmelding kunt u zich wenden tot de Kamer van Koophandel, Arnhemseweg 23, Amers foort, tel. 033-12964, toestel 22. Henk Weernekers, Casper Veldman, Jan de Lange 75 pnt. 11 en 12 jaar: 1 en 2 Trix Berkhof en Patricia v d. Weyden 80 pnt, 3. Henk v. d. Lagen- maat 75 pnt, 4 t/m 6. Joke Hendriks, Evelien Bittink en P. van Donselaar 70 pnt, 7 t/m 9. R Mulder, Teus- Hiemsbergen en Jan Rijken 65 pnt. DE WANDEL- PUZZELTOCHT 's Middags was er een wandelpuzzel- tocht gepland in Leusden-Centrum. He laas voor de uitzetters, kontroleposten en alle anderen die bij de voorberei dingen hiervoor meegewerkt hebben (en er is wat werk voor verzet), kwa men er maar 10 wandellustige per sonen opdagen. Misschien was de warmte de oor- zaak, dat er zo weinig belangstelling was (we kunnen moeilijk zeggen dat de middag in 't water gevallen is). LEUSDEN (ANP) - Bij een ongeval dat woensdagmorgen is gebeurd in de buurt van Lelystad (Oostelijk Flevo land) zijn een dode en vijf gewonden gevallen. Een bij het ongeluk betrokken vrachtauto - vermoedelijk beladen met vlas - is na het gebeuren doorgereden. De dode is afkomstig uit Leusden. Volgens de politie in Lelystad waren in totaal vier auto's betrokken bij de aanrijding Op het tijdstip van het on geluk, kwart voor zeven, was het mis tig, aldus de politie, die nog geen nadere mededeling kon doen over de toedracht van het ongeval. Wel bestaat het ver moeden, dat de bestuurder van de vrachtwagen onbevoegd gebruikmaakte van zijnautokenteken. Bij navraag bleek het kenteken namelijk al te zijn afge schreven, zo deelde de politie mee. Het slachtoffer van het verkeers ongeluk bij Lelystad is de 27-jarige H. van Kranen uit Leusden. Over de oorzaak is nog niets definitiefs bekend. Een van de bij de botsing betrokken auto's zou in een slip zijn geraakt, waarop twee andere wagens zouden zijn ingereden. Defensie-uitgaven worden besnoeid en op de krijgsmacht wordt bezuinigd. Dat gebeurt allemaal, al is niet ieder een het er mee eens. Maar bezuinigen op de MENSEN in die krijgsmacht kan niet. Mag zelfs niet, want van hen wordt hetzelfde gevraagd, bezuiniging of niet. Het Protestants Interkerkelijk Thuisfront heeft direkt te maken met de MENSEN in de krijgsmacht. Het PIT steunt daartoe: het werk van de krijgsmachtpredi kanten het werk van de militaire tehuizen, waar iedereen van harte welkom is, ongeacht levens- of wereldbeschouwing het vormingswerk binnen de krijgs macht Daar is natuurlijk erg veel geld voor nodig en dat geld moet voornamelijk komen uit de opbrengst van de jaar lijks terugkerende landelijke koliek- te. Dit jaar wordt ze gehouden in de week van 8 t/m 13 september. Het is vooral door uw gaven dat de geestelijke verzorgers in de krijgs macht zich geruggesteund weten door het Thuisfront. De PIT-kollekte wordt daarom ten zeerste bij u aanbevolen NB. Is er bij u geen kollektant aan de deur geweest? Ons gironummer is: 5163 t.n.v. PIT te Rijswijk. Contactadressen Leusden-C: Mevr. Spilker, Eikenlaan 50, tel 03496-2708. Leusden-Z: Mevr. Biel, Kon. Juliana laan 46, tel 033-13416 LEUSDEN - Voor de aanstaande kol- lekte van de Reklassering vraagt me vrouw J. H. Sanders, Grifhorst 13, Leusden-Centrum (tel. 03496-1858)kol- lektanten. Verschillende kollektanten van de voorgaande jaren zijn afgeval len, en zij zou graag nog over een twintigtal menseD willen kunnen be schikken. Als u tijd hebt, en u wilt iets doen voor een kategorie van medemensen, die bijzonder moeilijk in het leven is geplaatst, hetzij door afkomst, hetzij door alkohol, hetzij door gebrek aan opleiding, omdat de omstandigheden die opleiding niet toelieten, helpt u dan even in Leusden-Centrum9 Me vrouw Sanders zit gewoon in grote moeilijkheden. De kollekte van de Nationale Reklas- seringsaktie valt dit jaar van maandag 15 tot en met zondag 21 september. Degenen, die kwamen wandelt ren de fam. Hak met mej. v Eij$ fam. Tijmensen en broer en zus selaar. De fam. Hak en mej v j liepen de tocht geheel uit en onbetwist de winnaars. Jammer voor de organisator^ het zo afgelopen is, maar mea dat het de volgende keer gaan. DE TAPTOE Zaterdagavond kwamen de Et liefhebbers aan hun trekken, c goed verlichte terrein achter b jaardenwoningen aan de Asschah (plan Rozenboom j traden de rr.; gezelschappen „Door Wilski Sterk", „Cecilia", en ons eigex siduna" op met een daverende „Door Wilskracht Sterk" uit a< veld kwam met de drumband, lia" uit Scherpenzeel nam haij jorettes mee en „Lisiduna' met majorettes en drumband. Eerst traden de bands afzoe op n tenslotte brachten ze eenf dioos gezamenlijk optreden i voetlicht. Zeker ruim duizend toesch» waren komen kijken en hebbeni eerste tot de laatste minuut evenals burgemeester A. h n Post en de wethouders W a Randbrink en G. van Woudenberr Ondanks de geringe belang:, 's middags bij de wandelpuzzt. mag deze dag - vooral door d slaagde andere evenementen een succes genoemd worden. Datum: 7 september. LEUSDEN/CENTRUM N.H.K.: 9.15 u.: ds J W l der, Herv.; 10.45 u.. ds J Kelder, Ger.; 19.00u.:ds.J nekers, Ger. Herv. R.K.K.. za. 19.00 u., zo. I 9.00 u,: Hoogmis; 10.30 u ,1 LEUSDEN/ZUID N.H.K. 10.00 u.: ds. J. Ween Herv.; 18 30 u ds. J Wi« Amersfoort, Herv. (G.B j R.K.K.: Huize Don Bosco zz u.; zo. 10.00 u.: Hoogmis; II ACHTERVELD N.H K. zondag 7 september vang 9.00 u.: ds Beens.Wet R.K.K.: za. 6 september is 19.00 u.. zo. 7 septemberz- 8.00 en 10.00 u. VERLOREN Spijkerbroek, portemonnee e zekeringsplaatje bromfiets er rood trainingsjack met blauwer gymnastiekschoenen en tur jongensfiets, dameshorloge; ba ting; portefeuille met rijbewijs,i polshorloge merk Seiko; sleuk zwart etui; sleutel aan eeo I kinderklompjes; wit vest; tennis WEGGELOPEN Een schildpad, oranje poesjes bandje. GEVONDEN Twee autosleutels, portemcc houdend ongeveer f73,-, brc plaatje; bruin herenvest; zwarte fiets, groen regenjack, gloed blauwe damesfiets; dameshorlct Panama; fototoestel; bankbiljet zilveren armband. AAN KOMEN LOPEN OF VLIEGEN Zwarte hond met bruine b blauwe parkiet; zwart poesje i befje; rode kater Inlichtingen worden gaarne»» door de Rijkspolitie te Leusde Arnhemseweg/Oude Rijksweg,! 033-12141. VERLOREN Een blauw-geel kinderjack verloren tussen St. Elisabeth' huis - Asschatterweg. Assctu 151, Leusden/C., tel. 4353 Een sleutelbos, waarsch tek Asschatterweg. P. Velders, Er hof 28. KALFSLAPJES FLORENTR1' Vraag bij uw slager mooie mi» kalfslapjes. U hebt er voor nodig: 500 gr kalfsvlees 75 gr. boter 25 gr bloem 2/2 dl. melk 250 gr spinazie 2 eetlepels room 1 theelepel strooiaroma peper, *zout 1 teentje knoflook Braad de kalfslapjes in 50gr bruin en gaar en leg ze in eeof te schaal. Kookdespinazietf ze heel fijn. Maak van 25 gr bloem en melk een saus en' daarna de spinazie (goeduitu lekken') en de rest van dei# dienten toe Op smaak makes versgemalen peper en zout de saus over de kalfslapjes er veer met aardappelpurée. Eet smakelijk. j j;

Leusder Krant | 1975 | | pagina 10