Heimen van Duinkerken, motor van de Antilopen ieslaagd hockey-toernooi in de C-Jeugd; LK- iker naar Bilthoven Teleurstelling en vreugde voor de KC Antilopen Alle foto's op de sportpagina's werden gemaakt door Janus Visser. SVA-JUNI0REN WONNEN DE EERSTE PRIJS s.v. Achterveld bERDAG 4 SEPTEMRER 1975 LEUSDER KRANT SPORT en trainers EUSDEN/CENTRUM -DeinAmers- néeboren Heimen van Duinkerken itot eind 1967 een nogal zwervend In gehad. Dat komt ook goed tot j jn het feit, dat hij zo hier en daar Jbald heeft Dathier" sloeg eerst llersfoort en de laatste jaren op |en. Het ,.daar lag er tussenin en itekende korfballen in Helmonden igeveen Korfbal is niet alleen sport van Nederlandse origine, maar een zuivere amateursport en al hierboven genoemde plaatsen hebben ook niets met transfers te maken. |as doodeenvoudig omdat de heer luinkerken om zakelijke redenen ieens van stekkie veranderde. Ver mag worden, dat hij nu in Leusden «rtuishaven gevonden heeft. Hufbegon zijn ondermaanse bestaan talslgezegd tn Amersfoort, waar hij iropd zijn 16e jaar het eerste balletje «richerp in de korf wierp bij de korf- ilvereniging Amersfoort. Het beviel >in Baar kennelijk goed, want zolang ifde Keistad woonde, bleef hij lid Amersfoort" Het mikken van Jjes" in een bodemloos mandje, 8n de lucht aan een lange paal be- bleef voor hem een obsessie, want toen Van Duinkerken naar Helmond verhuisde wist hij al snel de weg naar de plaatselijke korfbalclub O.E C. te vinden. Zelf beqeert hij daar maar een blauwe maandag te hebben gespeeld, maar dat moet dan wel een lange maandag zijn geweest, want hij vond in de buurt (in Deurne) zijn echtgenote. Het is ook niet eenvoudig om met mensen, die bescheiden van aard zijn, een gesprek te hebben over hun spor tieve prestaties Op een gegeven mo ment bracht een verhuiswagen de inboe del van de Van Duinkerkens naar Hooge- veen en nadat hij zich een beetje aan de omstandigheden had aangepast, trok Hei men bij de korfbalclub Thrianta aan de bel om te informeren of ze daar nog een speler konden gebruiken Nou, dat konden ze in Hoogeveen en daar hebben ze ook nooit spijt van gehad, want Van Duinkerken ontpopte zich bij Thrianta als een zeer bruikbare kracht. TRAINER IN HOOGEVEEN Wij zullen u hier in dit bestek niet vermoeien met allerlei competitie- en promotie-gegevens. Het lijkt ons vol doende, als wij u vertellen, dat het al snel goed ging met de Hoogeveense korfbalclub Wij beperken ons tot de mededeling, dat Heimen van Duinkerken de laatste twee seizoenen in Drente re creatief doorbracht als voorzitter en als trainer van de hierboven genoemde korf balgemeenschap Tegen het einde van 1967 werd het langzamerhand duidelijk, dat Heimen's verblijf in Hoogeveen naar het einde liep Begin 1968 verhuisde hij voor de zoveelste keer en nu naar Leus den In het najaar van 1965 was hier de korfbalclub de Antilopen in het leven geroepen en u kunt eigenlijk wel raden, wat er gebeurde. Precies, Heimen werd lid van de Antilopen en volgens de boeken gebeurde dat op 28 februari 1968. Hij trof het wel, want de Antilopen begonnen net naar een geweldige climax te groeien. U herinnert zich nog wel. dat in 1970, 1971 en 1972het ,,wonderteam"deLeus- dense korfbalclub van de 2e klasse inde onderbond naar de 3e klasse van het ko ninklijk Nederlands Korfbal Verbond bracht. Anders gezegd de rood-zwar- ten werden driemaal achter elkaar kampioen en promoveerden evenvele malen. Maar toen was de koek op en trad een periode van stilstand in. TRAINER IN LEUSDEN Inmiddels was Heimen voorzitter geworden van de Antilopen Zover ging destijds het amateurisme nog, evenals de animo van Heimen voor de korfbal sport. dat hij - terwijl hij in Leusden het recht had om met de voorzitters hamer te mogen spelen - in Doorn de plaatselijke korfbalvereniging uit de misère hielp met daar als trainer op te treden in de seizoenen 1972- 1973 en 1973-1974. Dat grapje kon natuurlijk niet blij ven duren en hield op, toen in Leusden door een reorganisatie het baantje van oefenmeester vacant kwam. Van Duin kerken nam de uitdaging aan en ging de Antilopen-selectie trainen. En ge zegd moet worden, dat succes niet uit bleef Het eerste elftal werd veld- en zaalkampioen en promoveerde naar de 2e klasse van het K N H.V Ook het tweede team van coach John Costa promoveerde in de micro-competitie en dat was bijzonder leuk meegenomen, nu de Antilopen gekomen zijn aan hun 10-jarige bestaan. Het ..wonderteam" van de Antilopen. Op de 4e plaats van recnis staande Heimen van Duinkerken, toen aanvoerder der Leusdenaren De training wordt jaar stevig aange pakt. Iedere maandagavond, weer of geen weer, vindt een forse conditie-training in Den Treek plaats en elke woensdag avond een training, waar je gerust ook ,,U" tegen kunt zeggen, op het veld. En dan wordt er nog beweerd, dat er slechts gewerkt wordt aan consolidatie van de bereikte positie. Of u dat geloven wilt is natuurlijk uw zaak, maar u moet niet verbaasd zijn als de Antilopen aan het einde van het binnenkort weer beginnende seizoen in de eerste klasse zouden zitten. Aan Heimen zal het niet liggen SDEN/CENTRUM - De MHC leo organiseerde zaterdag op haar (Wen aan de Noorderinslag een bij - roder vlot verlopen toernooi voor de Deelname van Barneveld, fssen, Soest, SCHC (Bilthoven), lemborg en Leusden, elk met een >- en een meisjesteam, maakte inder dan 30 wedstrijden van linuten noodzakelijk. Interessant is de proef met de z.g. Amerikaanse itelhng. Een gewonnen wedstrijd 6 punten op (normaal 2) een pel 3 (1) en een nederlaag als ikelijk 0. Bovendien werden de inten, tot een maximum van 3, ireerd met een extra punt. Met wijze van puntentelling kan een 'ngelukkig opgelopen kleine ne- ltag nog voor een belangrijk deel .torden goedgemaakt door een ruime jWTwinning. Het ligt in de bedoeling van de JWbond om in de, een week uit- Jude a s. jeugdcompetitie deze lerikaanse telling te gaan toepas- De proef is in Leusden wel ge- dachten wij. Ze geeft aan wed- 'eeksen een levendig en spannend »P Al deze argumenten bleken !r van geen invloed te zijn op het pel van de Leusdense elftallen. Je zou flüfcjinnen stellen, dat de Leusdena- fch uitstekende gastherep en gast en hebben getoond. Zij waren ui tscheiden bij het vergaren van Leusdense meisjes. 0-6 tegen SCHC en 0-5 tegen Soest. Het enigste Leus dense doelpunt van de gehele dag werd om klokslag 12.00 uur gescoord en de enige kans van een Leusdens elftal op een gelijkspel ging in de allerlaatste minuut van de wedstrijd tegen Maars- sen verloren, doordat de als tijdklok gebruikte eierwekker precies op tijd afliep en Maarssen vlak voor dat mo ment de stand op 1-0 bracht. MCHL- voorzitter John Bernard hoopte in zijn slotwoord, dat dit C-toernooi in de ko mende jaren een even groot succes zal worden. Het weer was uit de kunst en de animo bij de spelers/speelsters en de leiders/ leidsters zeergroot. Het merendeel van de wedstrijden werd zonder problemen door jeugdscheidsrechters geleid. Alle deelnemende verenigingen kre gen nog een MHCL-vaantje als herinne ring aan deze hockeydag. Soest had de succesvolste meisjesploeg (36 punten) en SCHC het dito jongensteam (42 pun ten). Deze Bilthovense vereniging won ook het toernooi en daarmee voor een jaar de Leusder Krant-wisselbeker. De volledige eindstand was: 1. S.C.H.C. 68 pnt. 2. Maarssen 53 pnt. 3. Soest 47 pnt. 4. Culemborg 46 pnt. 5. Barneveld 27 pnt. 6. Leusden 1 pnt. LEUSDEN - Zaterdag j.l. begon voor de K.C. Antilopen de competitie. De eerste wedstrijddag bracht voor de korfballers teleurstellingen en vreugde Antilopen 1 - KIOS 1 8-10 Reeds vanaf de eerste minuut zette KIOS Antilopen onder druk. KIOS bleek van het begin af een technisch goede ploeg met veel inzet. Daarbij beschikte KIOS over een goed dameszestal, dat hard korfbal speelde, maar niet on sportief Vooral tegen die hardheid konden de meeste Antilopen-dames niet op. maar Vrouwe Fortuna was deze middag niet aanwezig bij de Rood-Zwarten. Zodoende slaagde KIOS erin de stand op 8-2 te brengen Een doorbraak van Rob Geutjes werd op onjuiste manier gestopt. De toege wezen strafworp werd door Gert Nieu- wenhuis benut 8-3. Opnieuw een verdedigingsfout stelde KIOS in staat om 9-3 te scoren George Nooy verkleinde met een afstandschot de achterstand tot 9-4 Weer had KIOS een antwoord klaar: 10-4. Antilopen voelde zich nog niet kansloos en trok les geweest. Coach Hermen van Duin kerken zal ongetwijfeld vele fouten ge zien hebben, waar hard op getraind zal moeten worden. Verder zal Antilopen 1 ervoor moeten zorgen dat er niet 12 spelers en speelsters in het veld staan, maar een ploeg die een eenheid is. Toch waren er ook wel positieve pun ten, die de Antilopen-aanhang ook wel hoop voor de toekomst gegeven zal hebben Doorn 1 - Antilopen 2 3-5 De grootste verrassing viel deze week Een spelmoment uit het jeugdhockey-toernooi van de M.H C. Leusden. wedstnjdpunten en haalden met zijn allen 1 (zegge en schrijve één) punt uit al hun wedstrijden. Hiermede kwa men zij wel in het bezit van de poedel prijs. nog altijd 22 repen Mars. Mo gelijk is het enigste foutje van de wed strijdleiding (de heren C. T. Beunder, C J. de Bondt en H. Enthovenl ge weest, dat zij deze prijs met direkt na de eerste Leusdense nederlaag heb ben uitgereikt De slogan ,,Mars geeft direkt weer nieuwe energie!" kon zich nu niet bewijzen. De grootste nederlagen kregen de 3-1 1-1 4-0 2-2 S.V Achterveld, afdeling jeugd. Uit slagen van de op zaterdag 30 augustus gespeelde wedstrijden. Junioren: V.V Z. Al - Achterveld Al achterveld A2 - Baarn A3 Achterveld BI - C.J.V.V. B2 Soest B4 - Achterveld B 2 Hoogland C4 - Achterveld Cl afgel. droogte Achterveld C2 - Limivo C4 1-5 PupillenPupillen: Amf. Boys Dl - Achterveld Dl afgel. droogte Achterveld D2 - Quick D4 0-4 Baarn D5 - Achterveld D3 5-0 Achterveld El - Hoevelaken El 2-2 Spakenburg E2 - Achterveld E2 2-0 S.V. Achterveld, afdeling Jeugd. Wed strijdprogramma voor zaterdag 6 sep tember 1975 Junioren: aanvang Achterveld A 1 - K.V.V.A. A2 16.15 u. S.E.C. A3 - Achterveld A2 16.15 u. Limivo B2 - Achterveld BI 14.00 u. Vrij - Roda Cl 13.45 u. - S.E.C. C6 13.45 u isdifUKrKfy."lwrn001 LeuS(ien. (f^nt Wisselbeker uitVerSlagg0Ver de h80r de" ^amp reikt de Leuscler Achterveld B2 - Achterveld Cl Achterveld C2 Pupillen: Achterveld Dl - V.V.Z. '49 Dl 13.00u. V.V.Z.A. D4 - Achterveld D2 13 00 u. Achterveld D3 - Quick D6 13.00 u. C.J.V.V. El - Achterveld El 13.00 u. Achterveld E2 - Hees E2 12.00 u. ACHTERVELD - De Achterveldse junioren Al onder leiding van de heer J. Kerkhof Jz. namen deel aan een voetbaltournooi van de V.V. Hooglan derveen. Het Achterveldse talen van 17-18 jaar kwam, zag en overwon. Zij wis ten alle drie de wedstrijden tegen de organiserende club alsmede tegen de Veense Boys uit Nijkerkerveen en Hoe velaken tot een heel goed einde te brengen. Door deze overwinningen won de S.V.A jeugd de eerste prijs. Uit de wedstrijd k c. Antilopen- Kios. Pieter Kraaikamp probeert te scoren. Uit de wedstrijd K C Antilopen- Kios. Theo van Duinkerken scoort voor Antilopen. De eerste aanval van Antilopen begon hoopgevend Harrie Brack scoorde met een schitterend afstandsschot 1-0 Maar vanaf dat moment heeft de thuis club een half uur lang het spel uit handen gegeven en zich laten afbluffen. Een paar twijfelachtige doelpunten en een serie enorme verdedigingsfouten, waren er de oorzaak van dat Antilopen na een half uur tegen een 6-1 achter stand aankeek Het laatste kwartier voor rust kreeg Antilopen wat meer vat op het spel. maar de kansen die men kreeg werden slecht afgerond Toch wist George Nooy die een goede wedstrijd speelde, met een mooi schot de ruststand op 6-2 te be palen. Na rust wilde Antilopen er alles aan doen om de achterstand te verkleinen, het initiatief naar zich toe. Theo van Duinkerken, die met zijn doorbraakpo gingen weinig geluk had, maakte met een werkelijk schitterende doorloopbal 10-5. Pieter Kraaykamp, in Antilopen 1 gekomen voor Rudi Lith, die bedankt heeft, was in deze wedstrijd de sterkste Antilopen-speler. Hij had enkele moge lijkheden om te scoren, maar miste op het nippertje Maar toen hij bijeen door braak geblokkeerd werd, benutte Theo van Duinkerken de strafschop: 10-6 Gert Nieuwenhuis wist met een mooi schot 10-7 op het scorebord te brengen. Door goed uitverdedigen van het hele vak was Corrie de Ridder in staat om 10-8 aan te laten tekenen. KIOS was duidelijk in paniek, maar Antilopen restte nog te weinig tijd om de score een beter aanzien te geven. Deze eerste wedstrijd is duidelijk een in Doorn te noteren Daar verraste Antilopen 2 vriend en vijand door Doorn 1 met 5-3 te verslaan. Na een 2-0 achterstand slaagden zij erin om via Nette Slogt en Bert van Loenen op 2-2 te komen Een 2-3 achterstand werd door CorOsnabrugge teniet gedaan: 3-3 De volgende aanval maakte de sensatie compleet door, nadat Corrie Bolder was uitgevallen, met 3 tegen 4 man twee strafworpen te forceren, die door Derk Hueting beide in doelpunten wer^ den omgezet 5-3. Een fantastisch be gin van het met een aantal invallers spelende Antilopen 2. Overige uitslagen: Antilopen 3 - Eemvogels 3 4-6 Antilopen a - Amersfoort b 3-3 Antilopen b - Kesteren b 0-5 Antilopen pup 2 - Amersfoort pup. 2 1-1

Leusder Krant | 1975 | | pagina 15