Spannende en sportieve streekderby tussen Achterveld en VVB r hockeyseizoen rt op 7 september petterfestival ter afsluiting n het Leusdense zwemseizoen ZATERDAG 6 SEPTEMBER A.S. Zondagmiddag-clubs gaan weer draaien OPEN HUIS RDAG 4 SEPTEMBER 1915 LEUSDËRKRANT zoen voor de promotie naar de 3e klasse zorgde, was aangevuld met een paar nieuwe en een vijftal jeugdspeel- sters en er mag best eens gezegd wor den, dat de meisjes hun kansen goed benut hebben. De combinatie speelde beslist niet onverdienstelijk, doch vooralsnog blijven wij bij onze mening, dat Dames I een zeer zware compe titie tegemoet gaat. Eén of twee nieuwe speelsters met meer ervaring zal het elftal best nog kunnen gebruiken, maar waar haal ]e die zo gauw vandaan? Leusden verloor met 0-1 van Epe, maar versloeg Lelystad met 2-0 en Upward uit Arnhem met 1-0. In deze laatste ontmoeting kreeg Ineke Greve, een aanwinst voor Leusden, haar kans op een hattrick niet. Om onduidelijke re denen werd tweemaal een doelpunt van haar afgekeurd. Leusden eindigde als 2e achter Epe De proefcombinatie van Heren I en II voldeed zo mogelijk nog beter en verwacht mag worden, dat de in Lelystad opgetreden ar tiesten de show in de competitie zullen voortzetten. Want een flonkerende show was het beslist en niemand kon zich voorstellen, dat dit Leusdense elftal maar in de 4e klasse speelt De Leus- denaren rekenden eerst af met de be kerhouders HMC uit Haren (Gron daarna kreeg de 3e klasser Epe met 2-0 een lesje, vervolgens ging Upward (Arnhem) met 2-0 voor de bijl en ten slotte werd afgerekend met de gast heren Lelystad (2-1). Doelbewust en doelbelust haalde Leusden uit de vier slechts 25 minuten durende wedstrij den toch nog een score van 7-1 en werd daarmede voor een jaar de nieuwe bekerhouder. Deze productiviteit belooft nog wel wat voor de a.s. zondag beginnende competitie. Om 14.00 uur speelt Heren I thuis tegen Meeuwen (Emmeloord). Om 11.30 uur opent Dames I het Hockeyseizoen thuis tegen Rood-Wit uit Aerdenhout. ACHTERVELD - Het enige gevaar bii Achterveld kwam van Jan Kerkhof die hier het Barneveldse doel onder schot neemt. ACHTERVELD - Achterveld ver scheen vorige week binnen de lijnen met een verjongd elftal tegen VVB uit Barneveld. Piet Vos en Gerbrand Boersen hadden hun plaats moeten afstaan aan de uit het 2e elftal geko men Wout Schouten en aan Jaap Schou ten die vorig seizoen nog in de Junio ren A speelden. Achterveld, die een goede oefen campagne achter de rug had tegen SCH, Valleivogels, Hooglanderveen en Hoogland startte vanaf hetbeginsignaal met een serie goed opgebouwde aanval len. De gasten werden het eerste kwar tier vrijwel in de verdediging gedrukt. Wij noteerden een zoever van Herman van Ruitenbeek juist naast de paal. Di rect hierop kon keeper Kessenich na een schot van Jan Kerkhof met grote moeite' de bal tof-Torner verwerken. De aanvallen, meestal over de rech tervleugel lopend, stuitten op goed verdedigen van D. Klinkhamer en H. v d. Koekelt Herman van Ruiten beek brak goed door maar zijn harde schot belandde opnieuw naast de goal Achterveld had in dit kwartier zeker moeten scoren. Hierna kon Barneveld onder de druk uitkomen en er ont wikkelde zich een felle strijd om het middenveld. Zij kwamen tot enige aan vallen en Tuhusula was Cor Hoogland ge snel af en zijn schot belandde juist naast het doel van Van Putten. De bezoekers hadden pech toen voor- stopper Wout Schouten te zacht op zijn doelman terugspeelde Kuipers was er als de kippen bij, bemachtigde de bal doch doelman Van Putten kon met de grootste moeite scoren voorkomen. Juist voor rust forceerde Achterveld enkele corners en uit de laatste hier van, goed genomen door Jan Kerkhof, op het hoofd van Johan van Bekkum, die juist over de lat kopte Rust 0-0. Na rust bleek Herman van Ruiten beek te zijn vervangen door Herman Kerkhof. Achterveld begon opnieuw met een offensief. Soms stonden 20 spelers op de Barneveldse helft, maar het winnende doelpunt bleef uit Vloeien de combinaties van Jan Kerkhof, Wim de Jong, Johan Hak en Herman Kerk hof kon eenmaal in de doelmond be landend niet tot een doelpunt leiden. Barneveld verplaatste het spel en kwam zowaar tot een doelpunt wat echter afgekeurd werd wegens buitenspel Het spel golfde op en neer en ook Achter veld kwam via Jan Kerkhof tot een doelpunt, wat de goed leidende scheids rechter echter afkeurde wegens duwen. Klinkhamer kreeg een harde schuiver van Herman Kerkhof tegen zijn arm, raakte geblesseerd en werd vervangen door Gerestijn. Het spel werd even fel ler maar de scheidsrechter hield de teugels goed strak. Barneveld schakelde zijn snelle Am- bonnese buitenspelers in en ging daar door ook beter draaien. Bij een ge vaarlijke aanval kon Johan van Dalen niets anders doen dan de bal tot corner verwerken Deze werd ingekopt door Kuipers, doch de deze middag goed keepende Van Putten kon de bal opnieuw tot corner verwerken. Tuhusula van Barneveld trapte in de grond en werd vervangen door H. Klinkhamer. De butant Jaap Schouten plaatste de bal voortdurend in het strafschopgebied van Barneveld, maar in de laatste pe riode van de strijd kwam men niet ver der dan o.a. een strak schot van Jo han Hak waar de Barneveldse doelman de grootste moeite mee had en zo kwam het toch wel verdiende doelpunt niet tot stand. Het bleef 0-0. Het vele publiek heeft kunnen genie ten van een zeer spannende maar bo venal een sportieve wedstrijd. Zon dag a.s. moet Achterveld het opnemen in de uitwedstrijd tegen VVO in Utrecht. PROGRAMMA 7 september: VVO '65 - Achterveld 14.30 Terrein Fort Blauwkapel, Utrecht Achterveld 2 - LVV 3 12 00 HVC 3 - Achterveld 3 14.30 Achterveld 4 - Veensche Boys 3 12.00 Dames: Unitas (Veenendaal) - Achterveld 13.30 nen op 2 tot 3 maanden op de wacht lijst staan Er zijn in totaal tien instrukteurs Vijf voor de morgenlessen en vijf voor de middaglessen Het is de bedoe ling om het zwemles-schema binnen kort wat te verruimen door ook 's morgens vroeg van kwart voor 8 tot kwart over 8 zwemles te gaan geven voor leerlingen van 6 jaar en ouder Dat zal dan kunnen gebeuren op maan dag-. dinsdag-, donderdag- en vrijdag morgen Al met al is het zwembadcomplex van Leusden op het burgemeester Bui- ningpark een gezellig en druk geheel. Vooral het café-restaurant draagt een belangrijk deel bij aan de gezellige sfeer die er dagelijks heerst. Alles draait op rolletjes. En ook dat is be langrijk. LEUSDEN - A.s. zondag 7september begint in Leusden-zuid de club voor 12- 16 jarigen weer De middagen worden om de andere zondag gehou den in het Trefpunt Het programma is ook deze winter weer zeer gevarieerd met o.a spelmiddagen, creatieve mid dagen enz. Men begint a.s. zondag met een spelmiddag (Biljart, tafel tennis. enz.) Aanvang 15 uur. Entree 50 cent Inlichtingen: Hans Renes, Pr Margrietlaan 4; Sytze Fennema, Maisland 1 (Van de redaktie). LEUSDEN - Leusden heeft zo'n half miljoen gereserveerd voor de bouw van een nieuw gemeentehuis, zo blijkt uit een begrotingswijziging Voor de heer Reichert (Progressief Leusden) was dat een reden om het college voor te stellen een werkgroep in te stellen, die de bouw van dit gemeentehuis dient voor te bereiden ..Het streven moet er bovendien op gericht zijn van het gemeentehuis een open huis te ma ken", vond hij. De heer Van Maanen (AR/SGP) was het roerend met hem eens. Burgemeester Van der Post maakte er een aantekening van ■sden/CENTRRUM - De indeling I Leusdense hockeyteams voorde feptember a.s. beginnende compe- fc thans bekend. De eerste indruk Leusden het veel moeilijker zal dan in 1974-1975. Op de eerste door de sterkere tegenstanders de dames betreft bovendien van- veel verdere reizen, onder ir Voorschoten, Leiden, Noord- Aerdenbout. Dit is echter een gevolg van de in het vorige sei- reikte promotie. n 1 gaat spelen in de 4e klasse de KNHB De indeling is: Leus- levoland (Dronten) - Barneveld wen (Emmeloord) - Weesp - (a dam/Sloten) - Lelystad, erste vier clubs vormden ver- aar, achter het gepromoveerde de kopgroep van de afdeling, Leusden speelde. Weesp eindig- vierde in een andere vierde en de beide overige elftallen degradanten uit de derde klasse, beslist geen walk-over worden. 1 promoveerde naar de3eklas- an district West en hier ise.e.a. gt ingedeeld: Noordwijk - USCH Amersfoort - Myra (Amstel veen) - Rood-Wit (Aerdenhout) - Room burg (Leiden) - Vorescate (Voorscho ten). Noordwijk, de Utrechtse Studenten en Leusden zijn uit de 4e klasse gepromo veerde clubs. Amersfoort en Myra eindigden vorig seizoen in de derde klasse als 2e en 4e en de overige elf tallen waren in een andere 3e klasse 2,3 en 4 De Leusdense dames gaan een wel heel zwaar seizoen tegemoet. Dat staat wel vast. Bovendien zal het vertrek van Nell Bendien naar elders een gevoelig verlies blijken, terwijl Ineke Kortenhorst en aanvoerster Els Nieuwenhuizen hun sticks min of meer aan de wilgen hebben gehangen. Dit laatste zal in de toekomst nog wel eens voor problemen kunnen gaan zorgen. De gemiddelde leeftijd van de Leusdense hockeyspeelsters ligt nogal aan de hoge kant. Daar bedoelden wij niets onvriendelijks mee, maar het is nu eenmaal zo en het speelt een grote rol in de hockeysport, waar een hoog tempo een eerste vereiste is DeMHCL hoopt alsnog op een aantal nieuwe le den met de nodige ervaring om de open vallende plaatsen voldoende te kunnen opvullen. Wat de lagere elftallen betreft is Heren II ingedeeld in de le klasse afd. 3 van District Gooi-Utrecht met Baarn 3, Be Fair 7, Kampong 11, Laren 7, Phoenix 2, SCHC 7 en Soest 4. Heren III komt uit in de 2e klasse afd 1 tegen Amersfoort 5, Be Fair 8, Huizen 4, Kameleon 6, Kampong 13, Laren 9, Maarssen 2 en Schaerweyde 11. Heren IV en V (de semi-veteranen) zijn voorlopig in dezelfde 3e klasse ondergebracht in afwachting van een eventuele aparte semi-veteranenafde- ling. Dames II speelt in de le klasse afd. 2 van District Gooi-Utrecht en krijgt af te rekenen met Be Fair 5, Gooische 7, Hilversum 4, Huizen 2, Kampong 5, Schaerweyde 6 en USCH 3. GRANDIOOS LEUSDENS HOCKEY IN LELYSTAD Met twee teams heeft de MHC Leus den zondag in het Lelystedelijke tour- nooi een paar opmerkelijke presta ties verricht. Deste opvallender waren de resultaten omdat zowel de dames als de heren met experimentele gelegen- heidscombinatiesvptraden. Een kern van het elftal, dat in het vorige sei- VEEL PLEZIER EN TOT ZIENS IN ONS BINNENBAD Op de tekening een overzicht van het H-etterfestival en de plaats, waar de verschillende spelletjes zijn te vinden Recreatief en aktief zwemmen op de woensdagmiddag. Aantrekkelijk voorde jeugd. De Zwembadstichting is van plan om daar binnenkort mee te starten. is enorm veel belangstelling voor het zwem-onderricht. Er staan honder- op de wachtlijsten. uuuenDad trok het afgelopen i HleiK0eD veel bez°ekers, ook al ae hoogtijdagen van weleer, toen 1 Amersfoort ook nog het bad be- wei voorbij met de komst van nieuwe eigen zwembaden in Amers foort. Voor de Leusdense zwemmers heeft dat natuurlijk als voordeel, dat er ruimte is om te zwemmen. GOED SEIZOEN Overigens heeft het zwembad Leus den een goed seizoen achter de rug. Hoe kan dat ook anders met zo'n schitterende zomer De Zwembadstich ting verwacht - als zaterdag het bui tenbad wordt gesloten - dat zo'n 135.000 mensen een bezoek aan het bad hebben gebracht. De heer Van Ti el: „Dedruk- te. zoals het bad vroeger te verwer ken kreeg op hoogtijdagen, is voor het Leusdense bad wel voorbij. De oorzaak hiervan is, dat een groot deel van de Amersfoortse zwemlustigen in eigen gemeente blijven (zwembad Liendert) Toch zijn we bijzonder tevreden over het aantal bezoekers Alles is perfekt verlopen Daar zijn we blij om" Met het winterseizoen voor de deur leeft er het plan bij de Zwembad stichting om vooral op woensdagmiddag in het binnenbad wat meer aktiviteiten voor de jeugd te gaan ontplooien. Dat zal dan vooral op recreatief-gebied zijn ,,Als het spetterfestival van za terdag slaagt, hebben we voldoende ervaring opgedaan om soortgelijke re creatieve elementen ook op woensdag middag in te brengen in het binnen bad". aldus de heer Van Tiel. WACHTLIJST Er is enorm veel belangstelling voor zwemonderricht Alleen wat particu liere zwemlessen betreft staan er in totaal 700 op de wachtlijst (kleuters, jeugd en volwassenen). Op dit moment doen zo'n 800 leerlingen mee aan de lessen, buiten die van de scholen om Voor de kleuters-duurt het momenteel zo'n 8 tot 10 maanden voordat ze aan de beurt komen, voor de jeugd van zes jaar en ouder is dan zo'n 7tot 9 maan den. terwijl volwassenen moeten reke- SPETTERFESTIVAL TE ZWEMBAD LEUSDEN zaterdag 6 september 1975 WATERSPELLETJES (1.) L - iiKichtsb.ilrevec.*: (2.) Kurk op de fles 3.Pop duiken Veerpont 2 (5») Doclgooion (6.) Wa.sophangs pe 1 Bordjo'siluiken N (M. Peildel s pel Binden pol o in 10.Mindornisbnnn 1 I Uionblads pel lJ.Urnphoppen 5 1jTouwt rekken H l'l Lepel spel (15.)Trek nou de bel de redaktie) SDEN - Op zaterdag 6 september zal het buitenbad van het Leusdense d officieel worden gesloten. Het zomer-zwemseizoen zal dan ten zijn, ook al geven de huidige buiten-temperaturen daar geen enkele e van. Wat dat betreft kan het seizoen ook best verlengd worden. De zal dit jaar een bijzonder karakter hebben. Zaterdagmiddag van tot 17.00 uur zal het zwembad-complex ter beschikking staan aan de oor een daverend, spetterend ,,Spetterfestival". Het is voor de eerste dat dit gaat gebeuren en het bestuur van de Zwembadstichting hoopt, t allemaal gaat lukken. Als dat het geval is, zal het elk jaar opnieuw d gehouden. ^Het idee is eigenlijk ontstaan toen twee leden van het zwem- soneel, de heren A. Kraaikamp en H. Veenhof deelnamen aan de cursus tief Zwemonderwijs in Utrecht, die dit jaar voor het eerst van start De beide heren slaagden met lof en kregen van alle cursisten de beste Zij namen deel aan de cursus op uitnodiging van het bestuur van de adstichting Leusden en de Provinciale Sportraad. ;petterfest~ival - een festijn voor i oud, maar vooral bedoeld voor en de jongeren - bestaat n 28 verschillende spelonder- waarbij een aantal speciaal wemmers en een deel voor emmers Er zijn geen prijzen 'bonden. Het wedstrijd-element kt geheel ,,Je kunt het eigen- schouwen als een soort re- park Iedereen mag gaan doen i wil", zo werd ons verteld een gesprek dat wij hadden heer G G van Tiel, lid van mbadstichting, de heer Van Zoe- ren en de heer Kraaikamp. ,,Er is voor iedere deelnemer wel een aardige attentie". De toegang tot dit buitengebeuren is niet gratis. ..Abonnement-houderskun nen natuurlijk wel zo naar binnen, maar andere bezoekers moeten wel ge woon entree-geld betalen. Dat is dan f. 2,-- voor volwassenen en f. 1,50 voor de kinderen. Er zijn geen gevaarlij ke spelletjes bij Alles is zo veilig mogelijk gehouden, terwijl het voltal lige wembad-personeel toezicht zal houden op de goede gang van zaken".

Leusder Krant | 1975 | | pagina 17