lijzonder fijne Zonnebloem-tocht ipnieuw onvergetelijk evenement I. Reichert op de les voor agrarische ielangen RONDVRAAG lel Bavoortseweg wordt afgesloten: H. B. Ossendrijver geïnstalleerd als raadslid ra OVER JVINCIALE I-INDELING ONDERDAK 4 SEKl'KMBtK I»n LEUSDER KRANT een trein zit, kan men meestal niet een uurtje slapen, dan is het eerder een boete-tochtje dan een plezier reisje. De bedden op de boot worden schijnbaar goed gewaardeerd, want er wordt nog al eens gebruik van gemaakt. Ook heb ik er wel degelijk van gespro- fiteerd." Zieltjes kreeg voor zijn waarderen de woorden een geschenkje aangebo den. Ook kreeg mevr van Laar als oudste aanwezige nog een klem ge schenkje. Al de>aanwezigen prijzen waren gratis door diverse personen aangeboden. Bij aankomst aan de Eemkade te Amersfoort werd men verwelkomd door de vrolijke klanken van het muziek korps Lisiduna uit Leusden. Ook de tamboers en de Majorettes van dit korps lieten zich niet onbetuigd. Dat dit alles zeer gewaardeerd werd, bleek wel uit de applaus dat na elk nummer werd gegeven. Voor men echter van boord ging hadden de comité's van Leusden en Achterveld nog besloten het laatste prijsje te geven aa n de jongste patient, mevr. van de Pol Dit vooral, omdat zij zich volledig had ingezet om de dag zo gezellig mogelijk te maken. Het is werkelijk een belevenis om zo'n dag mee te kunnen maken. Hoe goed beseft men dan, wat je gezond heid je waard is. Zo lopend en pra tend met de patiënten blijkt dan weer de grote dankbaarheid van deze men sen, voor wat er allemaal voor hen gedaan wordt. Ook is men dan wel eens verwonderd, dat velen zich on danks hun handicap er zo bij zich zelf, maar ook bij anderen de moed kunnen inhouden. Als men dan zo de gesprekken hoort en de grappen en grollen over tafel roljen, is men dank baar, dat deze mensen er zich zo op in kunnen stellen. De tijdens de vaart met patiënten gevoerde gesprekken stemmen dan toch wel eens tot nadenken Bewondering en dank voor de helpsters, die zich geheel belangeloos beschikbaar heb ben gesteld. Heel veel dank voor de verpleegsters en de verplegers van de Geneeskundige Troepen. En zeker mag men ook niet de mensen vergeten, die zonder enige vergoeding te vragen, hun auto beschikbaar hebben gesteld voor het vervoer van de deelnemers Ook nog een woord van dank aan Jan Blom, die de muziek aan boord heeft verzorgd. Jan heeft dit opeen zodanige manier gedaan dat hem niet eenmaal is gevraagd de muziek af te zetten. Blijft ook nog te vermelden, dat het fruit, dat in de bakjes op de tafeltjes stond, was geschonken door de St. Josephschool uit Achterveld. Een geste die in dank is aanvaard Reisleider van Lierop deelde na de reis mee, blij te zijn dit te hebben meegemaakt. Hoewel het zeer ver moeiend voor hem was geweest, was de dankbaarheid van de deelnemers een grote beloning voor hem Terugkijkend op deze dag kun nen de organisatoren, verpleegsters helpsters en verplegers er zeker van zijn, dat het een zeer geslaagde dag was en dat zij hiervoor grote dank baarheid mochten ontvangen A B t BI' (Van de redaktie) LEUSDEN - Uit de rondvraag noteerden we de volgende pun ten. De heer Ossendrijver (KVP) signaleerde (nogmaals) het ge vaar, dat losse tegels op het voetpad van de Jan vanArkelweg opleveren. Wethouder VanZand- brink deelde mee, dat hierover overleg gaande is met het R.K. Kerkbestuur van Achterveld, dat deels eigenaar is van de grond Het is de bedoeling, dat de ge meente dat deel overneemt, in clusief de bomen, die de losse tegels veroorzaken.Dan kunnen we het probleem radicaal aanpak ken", deelde de wethouder mee. Milieu-gevoelige toehoorders denken natuurlijk, dat de bomen meteen opgeruimd zullen worden, maar dat is niet gezegd De heer Klunder Nijland(VVD) vroeg zich af, hoe lang de toe hoorders op de publieke tribune nog op die ongemakkelijke stoelen moeten zitten Voorzitter Van der Post stelde de heer Klunder Nij- land gerust. „Vóórdebegrotings- vergaderingen zal de tribune op geknapt worden. Waarvan acte. Ambtelijke molens kunnen soms verdraaid langzaam draaien Dat ontdekte de heer Reichert (P.L.) ook, want hij vroeg zich af wanneer de verkeerslichten op de kruising Ooievaarshorsterweg/Arnhemse- weg nu eindelijk eens worden aan gebracht. Burgemeester Van der Post kon het stille verwijt door schuiven naar Rijkswaterstaat, die er mee bezig is. ,,De weg moet gerekonstrueerd worden op die plaats'aldus de voorzitter. Momenteel is Rijkswaterstaat bezig met de daarvoor benodigde grondaankopen. Zoals het er nu uitziet, zal in september-okto- ber met de rekonstructie worden begonnen, terwijl de verkeers lichten in november-december op hun plaats zullen staan." eerste prijs. De dames Vrijhoef en Lagerweij hadden 85 kg. geraden en kregen de tweede prijs, terwijl de heer de Vree 83 kg had geraden en ook nog in de prijzen viel. Het gera den gewicht lag tussen de 65 en 147 kg Inmiddels was het weer tijd voor een hapje. Balder Schouten had gezorgd dat er voldoende broodjes en krente- bollen aan boord waren, terwijl sla ger van Wieringen had gezorgd dat er voldoende beleg aanwezig was. Dat varen op het water hongerig maakt, bleek wel uit het feit dat er heel wat gegeten werd. Daar er niemand van het gezelschap jarig was, moest men toch iets zoeken om een keer lang zal ze leven te kunnen zingen Dit was al spoedig gevonden. Mevr van Laar was met haar 90 jaar de oudste aanwezige en pastoor van Wee had pas zijn gouden priesterfeest gevierd. Inmiddels naderde men weer de thuis haven Amersfoort, waar men om on geveer 18 30 zou arriveren Namens alle deelneemsters en deelnemers had Arie Zieltjes een dankwoord op papier gezet dat door de heer van Lierop werd voorgelezen. Andere jaren deed Arie dit op rijm, maar of hij had er nu geen tijd voor gehad of het was te warm geweest. Zijn dankwoord na mens allen, was als volgt. Geachte dames en Heren. Het is ons altijd een genoegen om met de boot van de Zonnebloem mee te gaan en de feiten bewijzen wel dat die behandeling die wij hier on dervinden altijd uitstekend is. Daar om wordt U alle hartelijk bedankt voor de grote eer en gezelligheid. Het is ook duidelijk gebleken dat er op de boot beter te slapen is, dan -hi een trein. Want als meq 18 uur in Plezier voor jong en oud op feestelijke weekmarkt zeker een kleur gekregen tot achter zijn oren. Na de soep kwam er een slaatje op tafel waar je ,,U" tegen zei. De ze slaatjes waren klaargemaakt door de heer P van Uhm ei. tegen gere duceerde prijs geleverd. Hierna kreeg men nog een chipolatapuddinkje, dat door bemiddeling van de heer Rutten evenals de Jus 'd Orange gratis door Iglo was verstrekt. Na de lunch leg de de heer van Lierop zijn micro foon neer na te hebben meegedeeld dat er nu een uurtje was voor dege ne die een middagdutje wilde doen. Er waren voldoende bedden aan boord en van het rustuurtje werd dan ook goed gebruik gemaakt. Na het rustuurtje werden er gratis loten rondgedeeld Met deze loten was een leuke prijs te winnen. Als geluk kige kwamen uit de bus: mevr van Woudenberg, de heer Zwakman, mevr. Peeters, de heer Burgstede, mevr. Vrijhoef, mevr. van Bedem, mevr van Putten en de heren van Doorn, Voskuilen en Peters. Daar de prij zen nog niet op waren, werd er wat anders op stapel gezet. Er werd nu gevraagd wie een bepaald voorwerp bij zich had. Wie het eerst met dat voorwerp naar voren kwam kreeg een prijsje. De vreemdste voorwerpen wer den gevraagd. Toch stond men nog verwonderd dat men dingen bij zich had, die men in het geheel niet ver wachtte. Hoewel het prachtig weer was, was er toch nog iemand met een parapluie en iemand met een zaklamp. Het ge bit was niemand vergeten. Op de vraag wie een foto of afbeelding van de Koningin bij zich had, reageerde er maar een Dat was Arie Zieltjes, die met de meeste spoed een geld stuk naar voren bracht waarop de beeltenis van Hare Majesteit. Als prijs winnaars kwamen te voorschijn de da mes: Petersen, van Zurk, Vrijhoef en Tolboom en de heren: Wijntjes, van de Steeg en Zieltjes. Nog waren de prijzen niet weg. Men kwam op het idee het gewicht van de arts Lantink te laten raden. Om het een beetje ingewikkeld te maken vroeg men niet rechtstreeks wie weet het gewicht van dokter Lantink, maar wie raad het gewicht van mevrouw Kerk hof. Deze reageerde direct: Als ik dat bekend moet maken spring ik lie ver over boord! Nadat alle briefjes waren ingeleverd werd bekendgemaakt dat men niet het gewicht van mevr Kerkhof doch dat van dokter Lantink had moeten raden. Dit bracht na tuurlijk grote hilariteit teweeg Het gewicht van dokter Lantink bleek 84 kg, te zijn._ Ds Weernekers had het juiste gewicht gë^en. Kreeg dus de zo stelde hij. Burgemeester Van der Post: Niets is gevaarlijker dan schade vast te stellen op gevoelsmatige gron den." De heer Kuijpers (eigen lijst): ,,Als we gaan doen wat de heer Rei chert wil, waar blijven we dan? Straks gaan we de Burgemeester de Beau- fortweg afsluiten. Als we nu toegeven, krijgen we straks heel Leusden op ons dak." De heer Reichert: ,,Dat is na tuurlijk geen vergelijking, hoewel de kans er inderdaad in zit, dat bij een afsluiting van de burgemeester de Beau- fortweg voor auto-verkeer, we inder daad heel Leusden op ons dak krijgen, en terechtDe raad ging zonder hoofdelijke stemming akkoord met het voorstel. Alleen de heer Reichert stemde tegen. (Van de redaktie). LEUSDEN - Vorige week donderdag is de heer H. B. Ossendrijver (opnieuw) geïnstalleerd als lid van de Leusdense gemeenteraad voor de Katholieke Volks partij (KVP). Hij neemt de plaats in van de onlangs overleden heer Kitselaar. De heer Ossendrijver, die tot de gemeente raadsverkiezingen van 1974 lid van de raad was, stond derde op deKVP-lijst. De heer Van Dijk, die oorspronkelijk in aanmerking zou komen voor de leegge komen raadszetel, maakte hiervan geen gebruik in verband met een lange reis naar familie in Nieuw Zeeland. De heer Ossendrijver woont in Achterveld en staat in de raad bekend als de man, die naast andere Achterveldse aangelegen heden, in ieder geval de konditie van de Leusdense wegen uitstekend in het oog houdt. Een eigenschap, die hij in de af gelopen raadsvergadering nogmaals on derstreepte. Op de foto: de heer H. B Ossendrijver, opnieuw raadslid voorde KVP /au onze Achterveldse medewerkster) LluSDEN/AC (TERVELD- Woens- r 27 augustus j.l. was het weer ver dat de jaarlijkse boottocht met 80 »keD uit Achterveld en Leusden, ge- iseerd door de Zonnebloem af- Achterveld en Leusden, werd «ouden De tocht werd gemaakt met de ar Alex van Waayenburg genoemde 0L Deze boot is geheel ingericht voor t maken van tochten met zieken. De pitein van deze boot was de heer Cox. De algehele leiding van deze tocht as4n handen van mevr. Kerkhof van afdeling Achterveld en mevr Oude brink van de afdeling Leusden. Als isleider trad deze keer op de heer uud van Lierop van de Pinhut. Nadat alle deelneemsters endeel- mers aan boord waren werd om on- 9.15 uur afgevaren vanaf ^foort. Direct na de afvaart wer- 11e aanwezigen door mevrouw Sgbrink hartelijk welkom geheten uc, bijzonder verwelkomde zij de Esdense wethouder van Woudenberg zijn echtgenote, de vertegenwoor- V van de P.C.I.. de heer Vrij den zijn echtgenote, de arts Lan tink, Ds. Weernekers en de pastoors van Wee en van der Steen. Ook wer den de dames-verpleegsters en mede werksters en de vier militairen van de in Amersfoort gelegerde Genees kundige Troepen niet vergeten. Hierna dankte de heer van Wouden berg voor de ontvangen uitnodiging. Hij stelde het zeer op prijs ook eens zo'n tocht mee te mogen maken en wenste alle aanwezigen een heerlijke ontspannen dag toe Via de Eem ging het in de rich ting van de Bloklandsluis. Daar deze sluis echter door de actie van de schip pers geblokkeerd was, moest kapi tein Cox een andere route varen. Men ging nu via het Eemmeer en het Gooi meer naar het IJ. Tijdens deze tocht werd door de heer van Lierop het een en ander uitgelegd over de vaarroute en hetgeen er zoal te zien was. Niet iedereen had hier nu direct belang stelling voor. Er waren er, die meer belang hadden voor het kaartspel Daar iedereen een zodanige plaats had ge kregen dat men volop naar buiten kon kijken werd er dan ook echt genoten. Vooral de heer van Zurk, die als enige liggende patient meeging en gezien zijn handicap nooit meer buiten komt was het een ware belevenis. Dit was het natuurlijk niet minder voor de andere patiënten. Tijdens de gesprekken met de aan wezigen bleek hoe zeer dit werk ge waardeerd wordt en men had dan ook alle lof voor de organisatie, de ver pleegsters en verplegers en de help sters. Het was aan boord zeer gezel lig. Alle tafeltjes waren voorzien van een bloemetje en een schaaltje fruit, wat een zeer gezellig aanzien gaf Dorst en honger heeft men niet be hoeven te lijden. Zowel op de heen als terugreis werd er koffie gepresen teerd met cake. Hield men niet van koffie dan kon men ook thee of fris drank krijgen Zelfs het rokertje voor de dames en heren was aanwezig. Ver snaperingen werden er ook rond ge deeld. Tijdens de vaart rond het Pam pus werd de inwendige mens versterkt Eerst kreeg men een heerlijke kop soep, die was geschonken door het verzorgingshuis ,,'t-Hamersveld" uit Leusden Had de kok die deze soep had klaargemaakt alle waarderende woorden kunnen horen, dan had hij J de redaktie). Ijsden/centrum - De afsiui- Sn een deel van de Bavoortseweg j Noorderinslag en Groene Zoom biting op Bavoortseweg) zalwor- ifgesloten voor het verkeer. Er jen bezwaarschrift ingediend tegen «sluiting door de heer J. W. Her- ïe zijn land (althans de ingang) faan dit af te sluiten gedeelte liggen. Hij verzocht de raad tij- Htot de openstelling van de Cen- "6g) om een nood-toegangsweg, |or hij niet zou hoeven om te rij- i zijn land te bereiken. Ir. Rei- JProgressief Leusden) voelde wel pr dit idee en bracht dit in de raad |k naar voren. Volgens hem was lidelijk sprake van schade. Bemeester Van der Post was het jem eens, dat er schade was, ~t die nauwelijks becijferbaar, was. Daar staat tegenover, (de het argument van b en w„ Ir de openstelling vande Centrum- I een later tijdstip, de route van I Herder naar zijn landaanmer- TOu worden bekort De raad ging 1 met het voorstel van b en w, e heer Reichert was het er niet ns ..Gevoelsmatig zou «ik de r geven voor een tijdelijke toe- jwar het land van de heer Herder", B de redaktie). 1SDEN - In antwoord op een des- Iffende vraag van de heer J. J. Man- r (Progressief Leusden) ten van de herindeling van Neder- 26 nieuwe provincies en de daar- igekondigde inspraak, die de ge- J®. zullen krijgen alvorens tot de leling wordt overgegaan, deelde peester Van der Post mee, dat Tp in september (deze maand dus) (meentelijke nota krijgt aange- Deze nota zal terdiskussieinde (Orden gesteld. LEUSDEN/CENTRUM - Onder een stralende hemel werd dinsdag 2 sep tember het twee-jarig bestaan van de Leusdense weekmarkt gevierd. Het werd een ontzettend gezellige dag met een feestelijke drukte. Bijzonder veel plezier beleefden vooral de kleuters aan het poppenthea ter ,,de Trekwagen" die de gehele dag door voorstellingen gaf. De kleuter klassen maakten voor deze gelegenheid een wandelingetje naar de markt. Maar over Leusden wilden weten. De heer J. T. C Kuypers was nu aanwezig in zijn functie als voorzitter Veilig Verkeer Nederland afd. Leusden. Hij gaf uitleg bij de maquette van de VVN met verkeerssituaties. Veel markt- handelaren hadden buiten dit alles om nog prijsvragen en aanbiedingen ge organiseerd. Al met al was het een bijzonder ge zellige viering van het bestaan van de markt. Het is te hopen dat dit ver jaardagsfeest in ere wordt gehouden. Fijn poppekast kijken op de feestelijke weekmarkt. De heer Guariento overhandigt dr. Voortman het geschenk voor Lisidunahof. Een enveloppe met inhoud. De stand van Veilig Verkeer Nederland afdeling Leusden met een gratis ogentest. Er was veel belangstelling voor. ook de ouderen genoten van dit pop pentheater var. de familie M. J. Prein Voor de kooplustige dames en heren werden waardebonnen uitgereikt. Een bepaald artikel werd omgeroepen en als iemand dat gekocht had, kon hij of zij een waardebon trekken. Bepaald kinderachtig waren deze niet want ze liepen van f2,50 tot f25,-. Om half elf werd een geschenk aan Lisidunahof overhandigd Uiteraard werd de cheque in dank aanvaard door een afvaardiging van deze instelling Aan dr. Woortman werd het geschenk van de markthandelaren overhandigd. Het is bestemd voor een zonneterras bij de Lisidunahof. Muziek was er natuurlijk de gehele dag door. Deze werd verzorgd door een reclamewagen van de Nederlandse Vereniging van Ambulante Handel en aan de kinderen werden stickers uit gereikt. Bekende gezichten waren er ook te zien. Zo gaf de heer Polak uitge breid voorlichting aan mensen die iets

Leusder Krant | 1975 | | pagina 5