lortnota Leusden hviteiten Jeugd- teging en De Til VW-importeur helpt dealers van schoonmaken auto's af SLEUTELPAALTJES R0ZENDAAL BRENGEN DISKUSSIE OVER DE BIESHAAR Fietser dodelijk verongelukt op de Hessenweg Auto contra fiets VERSNIPPERING TEGENGAAN WELLICHT GEBRUIK VAN NIEUW PROCÉDÉ BIJ AANLEG VELDEN BESTEMMINGSPLANNEN IN VOORBEREIDING Avondvliegen vliegbasis Soesterberg Nieuw soort ambtenaar; SPO-er COMMENTAAR OP DE SLEUTELPAALTJES EKlMü 4 SbPI'fcMbfcK ISO LEUSDER KRANT 'evreden raadsleden akkoord iet gedegen werkstuk y-velden ten noorden van de Wetering. I werd een uitbreiding/verbe de kleed/klubhuisaccomo- kngepakt van het burgemeester park, wat in 1975 werd gerea- In Achterveld werd één voet- plus oefenveld en een parkeer- ttin gerealiseerd. Het (derde) voet- reld is op dit moment nog niet in ruik maar is wel ingezaaid en zal (voorjaar van 1976 in gebruik worden genomen. Idit jaar (1975) zullen ophetbur- iter Buiningpark volgens wet- Van Woudenberg het volgende keerd moeten worden: vier voet- jïderi twee korfbalvelden plus een pek en kleedaccomodatie, 1 ver- jJEN-CENTRUM - Het bestuur Jeugdbeweging, de met haar wl* rkeDde teugdverenigingen en kern van medewerkers van het (ncentrum ,,de Til" hebben zich fet programma van het komende fcogen. *tas het er gezamenlijk over kt er via en in ,,de Til" vele iheden zijn na de verbouwing, j daar dan ook zoveel mogelijk Ivan maken, zonder de aktivi- Ibdeafzonderlijke verenigingen f| doen. amende seizoen zullen weer de .kaartavonden worden gehouden. Iren altijd in 't Ros Beijaart, lillen nu ook verhuizen naar Eveneens zullen er weereen filmavonden worden gegeven, wordt ook dit jaar niet verge- )k de puzzeltochten niet. Bij ,tste denkt men aan een avond fczeltocht, een fietspuzzel- een zaterdagmiddag en een Al deze aktiviteite'n zijn voor eventueel tegen een matige prijs. ■|leren worden ook niet vergeten pn zal proberen weer enige spel- y te organiseren. De dans- &ugd zal nog even moeten wach- lfte ze °P zaterdagavond en Biddag weer kan dansen. Door nng van het afgelopen seizoen w maatregelen moeten nemen, en hoopt spoedig weer te kun- j 'ten ifiM het nodig zijn om over een ™^liebewijs van deTiltebeschik- Jlegitimatiebewïjzen kunnen met ij. september worden aange- l in de Til op dinsdag- en vrijdag en zondag voormiddag. Men zal deze aan iedereen zonder enige dis criminatie uitreiken, maar de beheers commissie en het bestuur behouden het recht een bewijs te weigeren of in te trekken. Eventueel zonder opgaaf van redenen. Als dit echter gebeurd zal dat echter weloverwogen zijn. Men wil voorkomen dat een enkeling het plezier voor velen bederft Bij aanvraag van een legitimatie bewijs moet een goedgelijkende pasfo to worden ingeleverd en f. 1,-- worden betaald Men hoopt volgende week bet eerste deel van het programma bekend te ma ken. LEUSDEN/ZUID - Donderdag 28 au gustus vond op de Arnhemseweg bij de Prins Fredenk Hendriklaan te 17 10 uur een aanrijding plaats op het fiets pad. Het ware te wensen, dat alle auto mobilisten zich er wel degelijk en bewust van overtuigden, dat het fiets pad vrij is, zodat dit soort aanrijdingen vermeden kunnen worden. Misschien echter is op den duur een extra be scherming van de fietsers en brom fietsers toch noodzakelijk? Een waar schuwingsbord? Een knipperlicht? Een auto, bestuurd door mevrouw S. uit Amersfoort, reed over de Arn hemseweg, en wilde rechts afslaan De fietser, de heer De J. uit Leusden, moest links af. Zij kwamen hierdoor met elkaar in botsing Gelukkig waren er geen verwondingen, en was alleen de fiets beschadigd. vereniging moeten plaatsvinden wat be treft de lokatie van deze terreinen BESTEMMINGSPLAN IN VOORBEREIDING Momenteel is een bestemmingsplan in voorbereiding voor het gebied van het Burgemeester Buiningpark, zo ver telde wethouder Van Woudenberg. Hij deelde mee, dat de verwerving van d( gronden grote moeilijkheden oplevert Als alles verder volgens plan gaat, kan hier in 1977 worden gestart met de werkzaamheden van de uitbreiding. De wethouder presenteerde hiervoor het volgende schema: - in de vergadering van de Commissie R.O. kan het bestemmingsplan voor dit gebied in april 1976 behandeld worden - de aankoop van de benodigde gronden kunnen in de raadsvergadering van september 1976 aan de orde komen - de kredietaanvraag kan behandeld worden in de raadsvergadering van november 1976 daties. B en w. stellen voor om daar ook nog drie hockeyvelden met kleed/ klubhuisaccomodatie en vier lawnten- nisbanen te realiseren. Ook voor dit gebied wordt momen teel een bestemmingsplan voorbereid Verwacht wordt, dat in april 1976 met de aanleg van de terreinen kan worden begonnen, zodat de hockeyvereniging in september 1976 van de terreinen gebruik zal kunnen maken. Dit is ech ter alleen mogelijk als gebruik wordt gemaakt van een zogenaamd grasvlies- veld Dit is een nieuwe ontwikkeling. Als die in Leusden zou worden toege past. dan zou dit een primeur voor Nederland betekenen. In het buitenland wordt dit procédé reeds toegepast. Voordeel is, dat de grasmat veel ster ker wordt Van gemeentezijde is men momenteel bezig met het bestuderen van deze nieuwe mogelijkheid. Wethouder Van Woudenberg: ,,Als we bovenstaande planning op de voet willen volgen, dan is het noodzakelijk, dat het ontwerp-bestemmingsplan voor dit gebied in november van dit jaar d de redaktie) IDEN - Alle raadsleden van Leusden zijn bijzonder tevreden over de verschenen Sportnota, waarin het beleid op het gebied van de sport gemeente Leusden staat uitgestippeld. Zij waren dubbel tevreden, toen Ier Van Woudenberg (CHU) donderdagavond nog een noodzakelijke aan gaf ten aanzien van oplossingen voor de grote achterstand op het gebied rtaccomodaties. De raadsleden hadden niets dan lof voor de samen- van de nota en - zo vertelde wethouder Van Woudenberg - ook de sport- ngen waren tevreden, ook al zijn ze er dan op korte termijn niet door De aanvullingen van wethouder Van Woudenberg spraken gelukkig Idelijker taal. hard handbalveld en kleedaccomodatie, vier lawntennisbanen en kleedaccomo datie en een ijsbaan. Van de bovengenoemde voorzieningen is de aanleg van voetbalvelden en de realisering van lawntennisbanen drin gend noodzakelijk. De voetbalvereni ging Roda '46 heeft dringend uitbrei ding van het aantal terreinen nodig, terwijl de lawntennisvereniging .Look horstmomenteel een ledenstbp heeft. Bij de aanleg van de vier tennisbanen kan nog worden opgemerkt, dat deze banen ook in het sportpark aan het Valleikanaal gerealiseerd kunnen wor den. Er zullen zo spoedig mogelijk gesprekken met de sportstichting en de waarna in de raadsvergadering van februari 1977 het bestemmingsplan door de raad kan worden vastgesteld In de behoefte aan voetbalvelden wordt m eerste instantie nu tegemoet gekomen door de aanleg van twee nood- velden langs de Centrumweg (zie onze krant van vorige week). De raad ging donderdag met ueze aanleg akkoord onder voorwaarde, dat de woningbouw van de tweede fase daardoor niet zal worden belemmerd. Dit werd door b en w toegezegd. Ten noorden van de wijk De Wete ring (tussen bebouwing en Valleika naal) is onlangs een hockeyvelden complex gereed gekomen. Opdieplaats is nog ruimte voor meer accomo- LEUSDEN - Bij de VW eD Audi Nsu importeur Pon's Automobielhandel B.V. in Leusden is de deconserveer- straat in gebruik genomen waar per jaar zo'n 50.000 Volkswagens en Audi's centraal van de conserverende paraffi- nelaag ontdaan zullen worden. Reeds eerder publiceerden we een artikel over de bouw van deze installatie. De auto's die per trein uit de VW- en Audi Nsu-fabneken aankomen zijn - zoals bekend - voorzien van een dunne laag paraffine, die de carrosserie be schermt tegen weersinvloeden gedu rende transport en opslag. Na af levering werd deze waslaag bij de dealers verwijderd met behulp van een steamcleaner - een methode waar tegen de laatste tijd nogal wat bezwa ren zijn uit milieu-overwegingen. De nieuwe deconserveennrichting van Pon's Automobielhandel B.V. zal voldoen aan alle huidige en toekomstige eisen die worden gesteld op dit gebied. In de nieuwe deconserveennrichting bevinden zich twee volautomatische deconserveerstraten met een geza- melijke capaciteit van 60 auto's per melijke capaciteit van 60 auto's per uur. Voordat zij worden vervoerd, worden de nieuwe auto's op een lopen de bandsysteem geplaatst om het ont- vettingsproces te ondergaan. Aller eerst passeren de auto's twee decon- serveerbogen met sproeiers waaruit onder hoge druk een heet mengsel van water en petroleum komt dat de paraffinelaag week maakt zodat deze gemakkelijk van de carrosserie glijdt. Daarna gaan de auto's onder een na- spoelboog door die de inmiddels los zittende paraffine verwijdert. Dan pas seren de auto's borstelmachines die de petroleumglans en de paraffineresten wegwassen. Vervolgens komt een was- boog die met water verdunde was op de carrosserie spuit en deze zo van een beschermende laag voorziet. En tenslotte passeren de auto's een droog- boog waar met grote snelheid lucht wordt geblazen op de carrosserie tot deze helemaal droog en glanzend is en - na een eindcontrole - kan worden afgeleverd. De deconserveennrichting is voor zien van een eigen waterzuiverings installatie die er voor zorgt dat de pe troleum en de paraffine worden ver wijderd uit het afvalwater voordat dit wordt geloosd op het riool. Dit afval water is volkomen zuiver. De petro leum wordt na verwijdering uit het af valwater opgeslagen om opnieuw ge bruikt te worden. De paraffine wordt door tankauto's afgevoerd naar Rotter dam waar het wordt gebruikt om elek triciteit op te wekken. SOESTERBERG - De werkzaamheden aan de startbaan zijn inmiddels zover gevorderd dat de Phantom vliegtuigen van het Amerikaanse 32e Squadron op 5 september a.s. naar de vliegbasis zullen terugkeren. Van maandag 8 september t/m don derdag 11 september a.s. zal er een druk programma avondvliegen plaats vinden: de eerste groep toestellen ver trekt omstreeks 17.00 uur, de tweede groep omstreeks 21.30 uur; deze laatste groep landt dan weer omstreeks 24.00 uur. Iedere vlieger moet in het kader van zijn onderhoud vliegvaardigheid een jaarlijks oefenprogramma afwer ken waarvan het vliegen bij duisternis een belangrijk onderdeel uitmaakt. Tij dens de zomermaanden kwam dat on derdeel te vervallen door het lange dag licht en het zal thans hervat worden". STOUTENBURG - Zondag 31 augustus vond er een aanrijding met dodelijke afloop plaats op de Hessenweg te Stou- tenburg. De bejaarde wielrijder, de heer C. G. W. uit Amersfoort, kwam vanaf de Horsterweg, en wilde linksaf de Hessenweg oprijden. De bestuurder van de auto, de heer G. uit Amersfoort, kon de fietser niet ontwijken, en reed hem aan. Op weg naar het ziekenhuis ,,De Lichtenberg" overleed het bijna 79- jarige slachtoffer aan zijn verwondin gen. Aan mensen van zéér hoge leeftijd zou door de familieleden aangeraden moeten worden om bij het oversteken van een weg of kruising van de fiets af te stappen, en er zich terdege van te overtuigen, dat er geen auto nadert. in de commissie R.O. wordtbehandeld. Krediet dient dan te worden beschik baar gesteld in de raadsvergadering van december 1975. Besluit tot aanbe steding moet door de gemeenteraad in februari 1976 worden genomen. De velden kunnen dan in september 1976 bespeelbaar zijn. KERSTENSSPORTPARK ACHTERVELD Voor het Kerstenssportpark in Ach terveld staan ook verschillende uit breidingen op het programma. Ten behoeve van de voetbalvereniging Achterveld is uitbreiding van de kleed gelegenheid noodzakelijk. De bouwver- Voetbalvelden BB-park. gunning hiervoor is nu afgegeven aan de vereniging, die één en ander zelf zal gaan realiseren. In één van de ko mende vergaderingen zal een subsidie aanvraag van de voetbalvereniging aan de raad worden voorgelegd De voet balvereniging Achterveld is inmiddels- met haar werkzaamheden gestart De uitvoering wordt door Achterveld" zelf gedaan, aldus wethouder Van Wou denberg, omdat ook de reeds bestaande accomodatie door die vereniging is ge realiseerd Verder zullen er twee lawn-tennis- banen met kleedgelegenheid moeten worden aangelegd. In één van de eerst volgende raadsvergaderingen zal een voorstel hiertoe aan de raad worden voorgelegd Met de betrokken ver eniging is reeds meerdere malen over leg gepleegd. Momenteel is de bouw van een gym lokaal in Leusden/C. in volle gang. Volgens wethouder Van Woudenberg is het te verwachten, dat dit lokaal in het bestemmingsplan Alandsbeek, per 16 september van dit jaar fover enkele weken dus), in gebruik genomen zal kunnen worden SPORTHAL Volgend jaar zal een sporthal voor Leusden gerealiseerd moeten worden. Momenteel is een werkgroep ingesteld, die zich met de voorbereiding hier van zal belasten VERSNIPPERING TEGENGAAN Verschillende raadsleden vonden het een overwegend bezwaar, dat door de aanleg van sportvelden bij het Val- leikanaal naar een versnippering wordt toegewerkt, die vooral voor de ver enigingen zelf extra kosten en last zouden opleveren Men was van oor deel, dat het gedeelte bij het Vallei kanaal bijvoorbeeld alleen voor hockey gebruikt zou moeten worden. De daar geprojekteerde tennisbanen, moeten dan een plaats krijgen bij de andere banen op het burgemeester Buining park. Vooral met name de heer Van de Berg (KVP) waarschuwde het col lege voor dit verschijnsel. Bovendien was hij van mening, dat uit de ont wikkeling van sportaccomodaties dui delijk is gebleken, dat het college te weinig initiatieven heeft ontplooid om tot tijdige uitbreiding van het burge meester Buiningpark te komen. Met alle gevolgen van dien. Wethouder Van Woudenberg zag eveneens dat gevaar voor versnippe ring. ..We zullen terdege trachten een dergelijke versnippering te voorko men", zo stelde hij de heer Van de Berg gerust ,,Wij hopen dit probleem door middel van goede gesprekken met de belanghebbenden op te kunnen los sen De raad ging zonder hoofdelijke stemming akkoord met de sportnota. (Van de redaktie). LEUSDEN/CENTRUM - Het voorstel van b en w van Leusden om bet laad- en losgedeelte van het noodwinkel- centrum Rozendaal is Leusden-Cen trum voor de nachtelijke uren af te sluiten met zogenaamde sleutelpaalt jes, kreeg alle lof van de raadsleden. De raadsleden gaven een reeks plui men weg voor de vooruitziende blik van het gemeentebestuur. De heerReichert (Progressief Leusden) reikte het college een geknakte pluim aan:,Het is roerend, dat het gemeentebestuur nu reeds maat regelen treft om tegemoet te komen aan bezwaren van omwonenden. Maar ten aanzien van de klachten van bewoners bij het winkelcentrum De Bieshaar in Leusden-Zuid, zou u eigenlijk eenzelfde voortvarendheid aan de dag moeten leg gen." Wethouder Wagenaar was het daar duidelijk met mee eens. Volgens hem was alles gedaan om tegemoet te komen aan de klachten van omwonenden van de Bieshaar. Er is in Leusden-Zuid sprake van tegenstrijdige belangen. Aan de lawaai-overlast is tegemoetgekomen door de aanleg van een nieuwe in- De heer Kuijpers (eigen lijst) wees op het feit, dat naast de kosten van de paaltjes er ook nog andere kosten om de hoek komen kijken. „Iedere dag moet een gemeenteambtenaar ervoor zorgen, dat de paaltjes 's morgens weer worden neergeklapt en 's avonds weer worden opgezet Dat kost ook geld". De heer Holl (lijst Kuijpers) was het met zijn partijgenoot eens „Elke dag moet zo'n SPO'er aan het werk. Kan dat echt niet anders?" De raadsleden, geconfron teerd met een geheel nieuwe afkorting, werden snel door de heer Holl uit de droom geholpen. „MetS.P O.-erbedoel ik een „Sleutel Paaltjes Opheffer". Wethouder Wagenaar: „Er is over leg met de winkeliers geweest en de me dewerking is zonder meer goed. Maar we moeten er voor zorgen, dat de omwonen den zo weinig mogelijk overlast hebben van het winkelcentrum Als u een betere suggestie hebt, houden wij ons aanbevolen" De heer Van Maanen (SGP/AR) had eveneens grote moeite met dit voorstel. „Moet dat nou zo?" zo vroeg hij zich af, „als we deze maatregel nemen, kost ons dat dagelijks een man om er Het winkelcentrum „De Bieshaar" in Leusden-Zuid. Raadsleden: ook daar maatregelen treffen. stallatie Men moet niet vergeten, dat De Bieshaar als winkelcentrum een be langrijke funktie vevult voor Leusden- Zuid Je kunt het de winkeliers daar ook te moeilijk maken. Ik heb maar één fa milie op bezoek gehad met een klacht, maar méér families, die daar anders over dachten. Bovendien moeten we niet vergeten, dat het noodwinkelcen- trum Rozendaal op een plaats is geko men, die daar niet geschikt voor is We zullen alles moeten doen om overlast aan omwonenden te voorkomen. Het centrum is hun opgedrongen. Voor De Bieshaar geldt dit niet Iedereen wist, dat dit winkelcentrum in Leusden-Zuid op die plaats zou komen. voor te zorgen dat het wordt uitgevoerd Ik vind het een wat wonderlijk voorstel. Eerst was het niet nodig, toen weer wel en nu eigenlijk weer niet en toch wordt deze maatregel genomen. Als we dit gaan doen, dan moeten we hetzelfde systeem ook gaan toepassen m Leus den-Zuid. Maar als het met ver keersmaatregelen ook kan, dan geef ik daaraan de voorkeur. Dat spaart ons een man uit." Wethouder Wagenaar (VVD) bleef op het standpunt staan, dat de situatie in Leusden-Zuid anders is, maar dat aan die klachten alle aandacht is be steed, die maar mogelijk was. „Het geluid in Leusden-Zuid is alleszins acceptabel voor een winkelcentrum", vond hij en hij baseerde dat onder meer op eigen (nachtelijke) waarne mingen. Burgemeester Van der Post greep tenslotte in en sloot de discussie. Alleen de heer Van Maanen stemde tegen. LEUSDEN/CENTRUM - Verleden week deelden wij U mede, dat b. en w. de gemeenteraad willen voorstellen z.g. sleutelpaaltjes te laten plaatsen aan de ingang(en) van de parkeerplaatsen in het winkelcentrum De Rozendaal. De heer Aldenzee (Spar -kruidenier al daar) vindt het zonde van de op onge veer f 1.350,- geraamde kosten. Hij deelde ons mede, dat de voorheen bestaande overlast reeds enige tijd tot het verleden behoort. De grote boosdoeners i.z. zijn bedrijf waren de leveranciers van melk en brood. Men betrekt nu brood van een (warme) bakker, die uit zichzelf niet vroeger wil leveren dan tegen de openingstijd van de winkels en dat is om circa half 9. Verdere leveranties volgen event, overdag. Met de Melkunie te Leer dam is een afspraak gemaakt om later af te leveren dan voorheen. Door om zetting van de bezorgroute komt ook de melkauto niet meer voor dag en dauw in Leusden. De heer Aldenzee kan zich moei lijk voorstellen, dat er nu nog gerecht vaardigde klachten kunnen zijn. Hij is ook benieuwd naar de aard van de klachten en zou het op prijs stellen, wanneer de klagers de moeite zouden willen doen, om eens met hem te gaan praten. Hij is beslist wel genegen de omwonenden zoveel mogelijk terwille te zijn. Het kunnen immers ook klan ten zijn en die verliest hij liever niet. In onderling overleg lijkt hem meer te bereiken, dan wanneer zo maar naar het gemeentehuis wordt gehold. De gewraakte sleutelpaaltjes zullen zeker niet bijdragen tot een verfraaiing van de omgeving en zijn volgens de heer Aldenzee beslist overbodig. Dit is dan ook het geval met de S.P.O.-ambte naren. Wat dat voor mensen zijn? Wel, Sleutelpaaltjes ophef-ambtenaren met dienst om 19.00 uur 's avonds en om half 8 in de ochtend.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 7