50 kinderen namen eel aan Spetterfestival ALLE PRIJSKLASSEN Speciale dropping 't Claeverenblad kost sport Leusden SPORTBEOEFENING is MOGELIJK EINDE BUITEN-ZWEMSEIZOEN erdag 1! september 1975 LEUSDER KRANT 11 EUSDEN-CENTRUM - Zaterdag- ig werd het buiten-zwemseizoen ,usden afgesloten met het Spet- ptival, een uitvinding van twee le- van bet zwembadpersoneel. De L a. Kraaikamp en H. Veenhof sn op uitnodiging van het bestuur le Zwembadstichting Leusden en rrovinciale Sportraad te Utrecht enomen aan de cursus Recreatief ponderwijs, die dit jaar voor het 5t gehouden werd. Dat zij als de beste deelnemers geslaagd zijn, iterdagmiddag op de gazons en ssen van ons zwembad afdoende ten Dp huln die zij daarbij van het overige zwembadpersoneel hebben gekregen, doet daar niets aan af en illustreert nog eens extra de team geest. De medewerking van de Zwem badstichting werd vertolkt door de aan wezigheid van de heer G. G. van Tiel. In de taakverdeling had chef-bad meester A. Grit de algemene leiding. De heren Kraaikamp en Veenhof waren de spelleiders en de overige van de 14 personeelsleden zorgden dat alles per fect verliep. O ja, Herman Tessels liep rond en werkte als klusjesman Willem met de waterpomDtang. Elke storing werd door hem onverwijld opgelost. De heer G. G van Tiel opende om 14.00 uur het Spetterfestival en direct daarna vlogen reeds de eerste spet ters om je oren. Ruim 750 kinderen (leuk meegenomen voor de Zwembad stichting!) begonnen tegelijk aan niet minder dan 29 droge, natte en hele nat te spelletjes in allerlei variaties. Bij na een Zeskamp in het kwadraat! Ongeveer de helft van de spelletjes vonden plaats op het droge; de overige bezigheden waren van vochtig tot nat, maar waar je het knoeiende volkje ook bezig zag, kon je zien, dat het genomen initiatief op hoge prijs werd gesteld. Nergens wanklanken, maar des te meer pret. Dat zo'n spelmiddag ook uitste kend kan slagen zonder dat er min of meer fraaie prijzen worden wegge geven is zaterdagmiddag aangetoond. Hier en daar liep een onderdeel wel eens even wat uit de hand, maar dat gaf niets, want ieder kind mocht doen, wat het wilde en er was keuze genoeg. natte boel Bij de waterspelletjes werd het een lekkere natte boel, maar dat was ook de bedoeling en het weer hielp uitste kend mee. De evenwichtsbalk bleef slecht in balans, maar kurk op de fles (jerrycan met beton!) vroeg veel extra adem. Het popduiken was een nuttige oefeningen wat bij de veerpont niet voldoende uit het water kwam, werd keurig hersteld bij het doelgooien. Suc cesvol was ook het was-ophangspel. vanger tej)laatsen, haalde de heer Van Tiel het einde van de markt niet. Rond half vier was hij uitverkocht! Na het bandslingeren kwamen wij bij nog een zeer succesvol spel. Vooral voor de meisjes was het straattekenen een fa voriete bezigheid Een hele mooie te kening was die, welke ,,de vrouw van badmeester Jan" voorstelde De ski slalom was knap uitgedacht, maar niet gemakkelijk en bij het zaklopen werden wij verrast met de niet zo geslaagde demonstratie van de bekende schutter David Zoetmulder. Wij zijn geen uit gesproken zakloop-experts, maar heb ben toch het idee, dat hij zich beter bij het schieten kan houden Voorts kon de jeugd zich nog bezig houden met vèrspringen (met een bal onder iedere arm en dat viel echt niet mee), poortje- en ringgooien, bal- dribbelen en het mannelijke boom- APPELS VAN ROEST Slalom-lopen op ski's was niet eenvoudig, doch zeer in trek. Ook de droge spelletjes hadden veel belangstelling Zeer vermakelijk wa ren de capriolen van de waaghalzen op de touwbrug. Het zeilkruipen kreeg weinig klandizie, maar het spijkermep- pen des te meer. Daar zat als free lance ..appelmeneer", die soms ook de titel appelkoning" kreeg, vanwege zijn statige zit op een vuilnisemmer, de heer Van Tiel massa's appels gratis uit te delen. Die appels waren eveneens kosteloos en voor niemendal beschik baar gesteld door de fa Roest van de Laapeerseweg 4. Ondanks het handig- heidje om mèt een appel een zwembad- De Appelkoning op zijn vuilnisbakkentroon. Links Willem met de waterpomp stempel op de rechterhand van de ont- tang en met een appel zonder stempel. vlugge betalers. Een echt hockeyshirt (resp blouse) kost ca. f.30,--, een short f.20,--, een rok f.30,--, kousen f 6,50 en leren hockeyschoenenf. 30,--. Een jeugdstick kostf. 12,--en voor rond de f. 50,-- hebben de ouderen een zeer bruikbaar exemplaar. Judo kost in Leusden voor kinderen t/m 11 jaar f.72,-- per halfjaar en f6,-- meer voor jongens en meisjes van 12 t/m 15 jaar Aan kleding is alleen een judopak nodig (ongeveer f.50,--). De Antilopen beoefenen in Leusden het Korfballen en vragen f9,-- als maandelijke bijdrage aan senio ren. De junioren betalen f.6,-- en adspiranten en pupillen f.5,-- resp f.4,-- per maand Een broekje kost f 7,50 tot f 10, - - en een shirt en een rokje f.15,— per stuk. Kousen en le deren schoenen komen op f 6,50 resp. f.30,--. Bij Tafeltennis is het „ge reedschap" van een vereniging, met stok is verkrijgbaar voor prijzen van f25,-- tot f150,-. Gymnastiek is bij Avanti uit Achterveld (senioren f77,50 en kinderen van f. 40, tot f60, duurder dan bij het Leusdense Impala (senioren f.72,-- en jeugd f.25,-- a f.30,—). De benodigde kleding komt op: shirt en/of broek voor jongens van f. 7,50 tot een tientje, turnpakjes voor de meisjes circa f. 15,-- en schoenen f.6,-- tot f7,50. Een handbalshirt komt op f.16,— een broekje van f. 7,50 tot f. 10,--, een rok je fis,-- en lederen handbalschoenen kosten ongeveer t. 30,--. De contributie bij Impala is f.7,50 resp. f.3,50 per maand voor senioren en junioren. Hockey kost f.125,-- (senioren), f. 65,-- (junioren) en f.55,-- (adspiran ten) per jaar aan lidmaatschapsgeld, echter met een leuke korting voor Achterveld wordt door competitie- spelende leden f 9,25 per maand be taald, maar door recreanten slechts f.3,50. Impala-volleyballers betalen maandelijks f.7,50 (senioren) resp f. 3,50 (junioren). Aan kosten voor kledij zijn zij ongeveer evenveel geld kwijt als de voetballers. Omdat volleybal een zaalsport is, zijn de schoenen goed koper (f 15,-- a f. 20,--). Zwemmen heeft aparte problemen, die er eigenlijk niet moesten zijn, want in feite moet iedereen kunnen (lerenT zwemmen, al was het alleen maar uii overwegingen van zelfbehoud Doch zwemmen is niet goedkoop, zeker niet wat de vaste kosten betreft. De jaar lijkse contributie bij de Haaien bedraagt f 25.-- tot f 40,-- naar gelang de leef tijd der leden. Daarnaast dient echter rekening gehouden te worden met trai ning- en startgelden van f.60,-- tot f. 180,-- voor recreatieve- resp wed strijdzwemmers De clubleiding pro beert de kosten binnen redelijke gren zen te houden (eigen vervoer, aller lei acties, enz maar het blijft ab surd, dat (wedstrijd)zwemmers eerst een entreekaartje moeten kopen om aan de wedstrijden te kunnen deelnemen Wij zijn benieuwd wat bijvoorbeeld Willem van Hanegem zou zeggen, als hij zonder een kaartje niet in het Feyen- oord-stadion zou worden toegelaten Zelfs Truus komt voor noppes naar binnen. stamwerpen. Tot slot op de even- wichtsbalken, gecreeerd uit afgekeur de Rodadoelpalen en het hangbal, een soort koekhappen met de handen en blokjes hout in plaats van peperkoek. Het spetterfestival werd een machtige belevenis voor de honderden jongens en meisjes en van hen mag ieder volgend jaar het buiten-zwemseizoen best weer op deze wijze worden afgesloten. Het was veel leuker dan in vorige jaren, toen de jeugd zich moest behelpen met het in het water gooien van toevallig in de buurt zijnde badmeesters ISDEN/CENTRUM - Het stellen vraag ,,Wat kost sport in Leu- was gemakkelijker dan het ver- len en rangschikken van de gege- 'oor het antwoord. Wij kregen alle 'erking van de benaderde vereni- ictionarissen en zijn ook Sport- raanen (Amersfoort - Achterveld) lelijk voor het geven van prijs jes inzake sportbenodigdheden. en de aanschaffingskosten van sport- kleding (soms zelf te makenT en -be nodigdheden en dan blijktdat b.v. scha ken, als u die bezigheid ook als sport beschouwt, het goedkoopst te beoefenen is, omdat buiten de contributie (seni oren f.96,-- per jaar en jeugdleden komen op f.6,-- en gym- resp. bad- mintonschoenen kosten f6,--enf20,--. Sokken f5,--, shirt/blouses van f 10, tot f25,--, shirts/rokje ongeveer f.20,-- tot f.30,--. Biljar ten is op zichzelf niet duur, voor zover het recreatief- of lager wed strijdbiljart betreft. De contributie voor senioren bedraagt dan f. 10,--per maand en voor junioren f.6,--. Een zwarte trui en een dito pantalon kosten samen rond de f 100, - -Een keu (biljart- liepen al langer rond met de ,,Wat kost het actief meedoen x»rt in Leusden?" Globaal weten fat nu. Op de gestelde vraag is jr geen concreet antwoord mo- fc. Daarvoor zijn de omstandighe id verschillend. De eisen en wensen Be sportbeoefenaren zijn ook lang ^ltijd gelijk. De een is beschei- i eerder tevreden dan een ander, wie het duurste maar net goed lis. Er zijn voorts sporten (auto- ten paardensport bijvoorbeeld), de contributie niet, het be ste deel van de kosten uitma- taaar ook anders (schaken, brid- Bz.), die_naast de jaarlijkse bij- I niets kosten. Verder spelen bij llde verenigingen njskosten een rol le kosten van de jaarlijkse medi- r keuring. Naar wij vernemen han- de Aslos te Amersfoort verschil- tarieven. De keuringskosten van iiiUsdenaar^liggen vrijwel eens ils voor iemand uit de Kei kwestie van gemeentelijke dies zou daaraan ten grondslag Lkan het publiceren van de na- e ..sport-kosten" ook voor u van FSv»— °'m' het kiezen van kier ^2-.sP0r* voor u of voor uw hebben ons beperkt tot contributies (ook nogal variabel) f. 20,-- tot f. 48,-- naar gelang de leef tijd boven of onder de 15 jaar ligt) geen bepaalde attributen nodig zijn. v\\ veel mogelijkheden In Leusden zijn op dit moment veel mogelijkheden op het gebied van sport. Bij de Badmiton-afdeling van Avanti uit Achterveld is de contributie f. 3,50 per maand of f.42,-- per jaar. Ook van de badmintonclub in Leusden (ledenstop door tekort aan zaaltuimte) kregen wij vlot de gewenste informa ties. De jaarlijkse bijdrage is hier f. 60,-- doch daarvoor kan tweemaal in de week gespeeld worden. Een racket is te koop voor prijzen van f 18,95 tot f. 90.--Een racketspanner en -hoes 40,--). De prijzen van de bijkomende attributen zijn zeer variabel. Bespan nen rackets (meestal eenvoudiger) zijn te koop vanaf f. 25,--tot f.55,--. Fra mes van f.45,-- tot f.300,--! Synthe tische bespanningen zijn goedkoper (f. 17,50 tot f.50,-— dan die van echte darm (f. 56,-- tot f 90,--). Een racket- spanner of een -hoes kosten f.6,-- a f.10,-- en shirts komen op prijzen van f.10,-- tot f.50,--. Lange panta lons (minder gevraagdT kosten ca f. 65,-- en tennisjurkjes kunnen oplopen van f.20,-- tot f.120,--. Persoonlijke smaak speelt hierbij een zeer grote rol. Sokken kosten f.5,-- a f.7,50 en tennisschoenen van f.7,50 tot f 80.-- Bij Lockhorst - en dat is iets heel bijzonders - kan eventueel non stop tennis gespeeld worden op de uniek verlichte banen. Bij de voetbalclubs liggen de kosten op een heel ander niveau. S V. Ach terveld vraagt aan haar sen.oren een contributie van f.70,-- per jaar en f.48.-- aan jeugdleden van 17 en 18 jaar. De kosten voor de nong jongere leden zijn f42,-- (14 t/m 16 jaar); f.33,— (12 en 13 jaar); f 24,— (10 en 11 ïaar) en f.18,-- voor jongelui van 8 en 9 jaar. Roda in Leusden vraagt f80,-- aan haar senioren en f 40, - - voor junioren van 15 t/m 18 jaar. Adspiranten (13-15 jaar) betalen f. 32,-- en pupillen (8-12 jaar) f. 28,--. Voetbalspullen zijn ook niet duur broek jes v.a. f.7,50, shirts va. f.15,--, kousen v.a f.6,50 en lederen voetbal schoenen kosten ongeveer f.30,--. Wat Volleybal betreft is de contributie bij Avanti iets hoger dan bij Impala. In LEUSDEN/ZUID - In aansluiting op de programma-aankondiging in de Leusder Krant van 4 september maakt de Hervormde-Gereformeerde Jeugd raad het volgende bekend. Ter gele genheid van de jeugdweek, die van zon dag 7 tot en met zondag 14 septem ber wordt gehouden, wordt op vrijdag 12 september een speciale dropping georganiseerd Opgave voor deze drop ping kan geschieden bijdeheerSjoerds, Prinses Irenelaan 41, telefoon 033- 11456. De deelnemers vertrekken van 't Claeverenblad om 19.30 uur, en van de Dorpskerk te Leusden-zuid om 19 45 uur Voor goed vervoer wordt gezorgd. De deelnemers krijgen nood- telefoonnummers mee, die ze kunnen bellen, wanneer ze verdwaald zijn. Een auto komt ze dan met vliegende vaart ophalen, om ze eventueel ook weer op het goede spoor te brengen Om 8 uur 's avonds kunnen belang stellende bij Luytjens Supermarkt in formeren naar de plaats van aankomst (tussen 10 00 en 10.30 uur). Zaterdag middag 13 september gaat het bont spektakel van de gekostumeerde voet balmatch van start. Verpleegsters met brancards, matrozen, koks en alle figuren, die nog meer bij zo'n verkleed partij horen, zullen mee-voetballen. Aanvang 15.00 uur. Vrij entree. Plaats van handeling: het rekreatieveld Wal- stro in de wijk De Wetering te Leus den-Centrum Zijn jullie allemaal van de partij Wat betreft de jeugddienst, die op zondag 14 september in het Ker kelijk Centrum zal worden gehouden, diene dat Ds. Kelder hierin zal voor gaan. Het thema is: ,,Wie is in Gods naam Jezus Christus9 .Dit thema zal 's avonds tijdens de acapé-maaltijd na der onder de loep worden genomen. Met deze vreugdemaaltijd zal de jeugd week worden besloten Tenslotte maakt de Hervormde-Gere formeerde Jeugdraad hieronder het schema van de jeugdklubs bekend, welk! schema jullie in het vervolg inde agen da van de Leusder Krant zullen kunnerf vinden f 't Claeverenblad 8 tot 12 jaar: Maandagavond 18 45-20.00 uur, onder- leiding van H. Visser, Karekiet 3 Leusden-C. 12 tot en met 15 jaar Woensdagavond 19.00-20.30 uur, ondei leiding van H van Dijk, Lamaen 13 Leusden-C 16 jaar en ouder Donderdagavond 20.00-22.30 uur, on derleiding van Margreet Spilker, Ei kenlaan 50, Leusden-C Jongerensoos Zaterdagavond 20 00-23.00 uur, ondei leiding van Jeanette Lodders, Bruin- horst 24, Leusden-C. Tot ziens in 't Claeverenblad 't Trefpunt 12 tot en met 16 jaar Vanaf zondag 7 september is in Leus den-zuid in 't Trefpunt een jeugdklu' van start gegaan. Zondagmiddag va 15 00-17.00 uur, één maal in de 14 da gen. Tot ziens in 't Trefpunt' ook erg plezierig. Het peddelspel en het bandenpolo waren de laatste natte onderdelen. Voor niet-zwemmers, die toch nat wilden worden, had ie in het ondiepp bad een hindernisbaan en het dienbla- ïs moeilijker dan je denkt en wie geen zin had om daaraan mee te doen kon zijn kansen beproeven in het lepelspel of bij trek-aan-de-bel Zeer intensief werd het drophappen in het pierebad beoefend Meestal werd het resultaat meer onder dan boven de waterlijn be reikt, doch dat was ook het leukste van dit onderdeel. Bijna volledig gekleed moesten de deelnemers in het diepe te water, waar een voor een de kledingstukken werden uitgetrokken en aan een waslijn gehan gen Alleen het zwempakje of de zwem broek behoeide niet aan de lijn. Bordje duiken was niet alleen nuttig, maar Het straattekenen viel vooral bij de meisjes in de smaak uitzondering van de bats, die voor f. 3,75 tot f.75,-- te koop 'zijn. Een broekje kost f. 7,50 tot f. 10,--en shirts/ rokjes heeft u voor f.15,-- of meer. Dokken kosten f .5,-- en schoenen vanaf f 7,50. NON-STOP TENNIS De Tenniscontnbutie bij de Eeme- laar in Achterveld (95,-- voor senioren en f. 50,-- voor de jeugd tot 18 jaar) is vrijwel gelijk aan die van het Leus dense Lockhorst (senioren f. 100,-- en junioren resp. pupillen f.50,— en f.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 11