F.C. Opstelten: zaalvoetbal- dub in Leusden F.C. Opstelten wint eerste wedstrijd I teusdens hockey had leste competitiestart Mv Hl Amersfoortse velden vanwege droogte afgekeurd Handballers behalen knappe winst [AALVOETBALLERS MOEIZAAM LANGS KNMI VOETBALBALANS AMERSFOORT IMPALA 7-12 Leusden Troef begint weer Willigenburg won critenum PERDAG 11 SEPTEMBER 1975 LEUSDER KRANT 13 'USDEN - Onlangs is in Leusden jgfmeuwe voetbalclub opgericht: de fg Opstelten. In verband met het enorm ikort aan speelvelden werd het een Ülvoetbalclub, doch ook geschikte tleo zijn dun gezaaid, met als gevolg, gespeeld wordt in Zeist, de Bilt l Utrecht. De eigenlijke oprichting M de FC Opstelten was de wens IB een aantal (veld)voetballers, die degenheid tot training zochten, als oor abnormale weersomstandigheden competitie onderbroken werd. Johan oltbof van Roda kwam op een gege- 10 moment met plannen bij de heerD. ©stelten aan de Vlooswijkseweg. Roda zelf zag weinig heil in de op richting van een zaalvoetbalaideling en omdat ook bedrijven met een ploeg in de door de KNVB te organiseren zaalcompetitie kunnen meedoen, bena derde men de Leusdense architect, destijds zelf speler van Roda en nog steeds actief lid van die vereniging. Die vond het eerst een leuke grap, maar langzamerhand werd het een hoogst ernstige zaak. EnigeRoda-spelers, een aantal bij Dwars. Heederik en Verhey werkende voetballers en nog wat loslo pende liefhebbers kwamen al snel tot een accoord en zo ontstond de reeds genoemde FC. Het was geen overdre ven IJdelheid van Dick Opstelten, dat de nieuwe voetbalclub naar hem werd genoemd, maar het beestje moest nu eenmaal een naam hebben. De heer Opstelten werd voorzitter van de onderneming, Herman Haver kort secretaris en Johan Kolthof pen ningmeester. Alle drie zijn tevens spe lend lid van de FC en net als bij een echte voetbalclub heeft ook de FCO speciale clubkleding. Met kennelijk het oude Real Madrid als voorbeeld koos men een witte broek en een wit shirt, met daarop in fel-rode letters denaam van de club. Het geheel werd afgerond met rode kousen. Een zaalvoetbalteam bestaat uit een keeper en vier veldspelers (beter ge zegd: zaalspelers) en daarnaast een drietal wisselspelers, die heel hard nodig zijn Door het bijzonder hoge tem po bij dit soort voetbal ben je blij, als je af en toe eens afgelost mag wor den, ook al duurt een wedstrijd maar 2 x 25 minuten. Verder heeft ieder team een eigen grensrechter en een coach nodig Dit laatste baantje is bij de FC Opstelten nog vacant. Even is nog gedacht aan de thans werkloze Hans Kraay, maar daar is niets van ge komen. Mocht u er wat voor voelen, dan kunt u direct de telefoon pakken en 033-16543 draaien Een beste kans. dat u wordt aangenomen, want men zit er dringend om verlegen, vooral als u een goede coach zou zijn. LEUSDEN - Naaai een aantal plaats- goten zich gezamenlijk bij de KNVB, [deling Utrecht hadden aangemeld voor jdèime aan de zaalvoetbalkompetitie ider de naam FC Opstelten, was het ïwseptember zover dat in de Utrecht- I «porthal ,,De Dreef" de eerste IfBrijd moest worden gespeeld. Ivoetbal kent nogal wat afwij- e regels van het veldvoetbal en un waren de verwachtingen van telten" niet erg hoog gespannen, niet daar een oefenwedstrijd Wilde cijfers 10-7 verloren was ge- «enstanders waren de jongens van i KNMI uit de Bilt. Reeds spoedig I bet begin echter, wist FC Opstel - |B een voorsprong te verwerven en wel Herman Haverkort, die hard langs de keeper schoot (1-0). Slechts enkele minuten later werd Haverkort gelan ceerd door Charles Krijgsman, hij lokte de KNMI-keeper uit zijn doel, schoot toen de bal naar rechts waar de aanstormende Cees Pastoor de bal in het lege doel deponeerde (2-0). VERDEDIGING VERWAARLOOSD Intussen zat ook KNMI niet stil, maar enkele goede reddingen van doel man Cees van Buren stonden voor lopig sukses in de weg. Toen echter FC Opstelten even zijn verdediging verwaarloosde, kon KNMI 2-1 laten aantekenen, terwijl zij vlak voor rust nog langszij kwamen door een lage schuiver, waarbij Van Buren niet geheel vrijuit ging (2-2). USDEN/CENTRUM -Deuitsteken- e indruk, die de standaardelftallen van I^MHC Leusden verleden week m [stad vestigden,kreeg afgelopen een vervolg bij de start van de 'e competitie. De dames kregen al t te maken met een van de moei- ite tegenstandsters. Rood Wit uit lenhout eindigde het vorige seizoen je 2e plaats in de derde klasse it pas gepromoveerde Leusden hield keurig staande 1-1 was meer dan Hpadden verwacht. Ook Heren I kwam fkend uit de startblokken en stuur- leeuwen met lege handen terug Jar Emmeloord. HEREN I - MEEUWEN een gelijk opgaand begin werd ien regelmatig sterker Toch den de zenuwen nog een grote rol ogelijk ook het feit, dat met een al nieuwe spelers en reserves it worden aangetreden. Van de relingen viel Eric Wessel zeker egen Door de krachtsverhoudingen t veld kregen wij niet de gelegen- om de nieuwe doelman voldoende unnen beoordelen. Kwaliteit heeft Siedsma wel en zijn enige foutje - sn snelle Meeuwen-uitval schopte er uitlopend over de bal heen - gelukkig voor de thuisclub geen gevolgen. Leusden werd dus ster- maar sprong overigens ook royaal de geboden kansen. Het spel soms wat nonchalant, doch achter- eek op het harde en droge veld introle geen eenvoudige zaak te zijn. bleef aandringen en kreeg achtereen drie corners te nemen, venwel niets meer opleverden dan in de sloot achter een der doelen [eraakte ballen. Midden onder de e hoekslag werd de eerste wed- ihelft afgefloten. Het babbeltje in de met trainer Hans van'der Linden al spoedig resultaat. Wie ver had, dat de Emrneloorders in de Ie helft hun slag zouden slaan, bedrogen uit. De conditie der >ren was onbetwist beter en na tnuten werd een lange corner op beheerste wijze door de van- |®Pv*llend actieve Kees Swierenga tee minuten later leek het pleit Leusden kreeg een strafbal leeld, de enige overigens in deze sportieve ontmoeting. Voor R. P. [net Meeuwendoel echter 5 cm te en het feest ging met door. Leus- erhoogde het tempo en scoorde ua Erik Timmer en Theo Mundt, ee de eindstand op 3-0 kwam. De voorhoede kreeg te weinig steun uit het middenveld om de score nog op te voeren en in de verdediging ving Rob Ponsen als een rots in de branding de uitvallen der gasten rustig en bekwaam op. A.s. zondag moet Heren I naar Sarto in Amsterdam-Sloten. DAMES I HIELD STAND Tegen een zeer sterk maar weinig gevarieerd aanvallend Rood Wit hielden de Leusdense dames goed stand. Leus den speelde duidelijk vanuit een defen sieve conceptie, maar slaagde er toch in tot enkele gevaarlijke counters te komen. Uit een hiervan, eigenlijk de eerste actie op de vijandelijke helft, gaf de thuisclub haar visitekaartje af. Jeanette Klomp, nieuw in de voor- lijn, gaf met een mooi strak schot de thuisclub de leiding. Met deze stand werd ook de rust gehaald. Rood Wit was echter niet van plan zich daarbij neer te leggen en bleef constant in de aanval. Tot ver in de tweede helft hield Leusden echter stand en toen 10 mi nuten voor het einde de wanhopig ver dedigende achterhoede een strafbal ver oorzaakte, leek alle moeite vergeefs. De strafbal werd evenwel op onregle mentaire wijze genomen en de stand bleef 1-0. Vijf minuten voor tijd, het kon haast niet uitblijven, had een met negen Rood-Witsters uitgevoerde aan De Haaien derde in sluitingswedstrijden LEUSDEN - Het zomerseizoen werd zaterdagavond 6 september definitief afgesloten met sluitingswedstrijden ln het Leusder buitenbad, georganiseerd door L.Z. P.C. de Haaien. De herfst gaf blijk van zijn komst door een lage temperatuur, zware bewolking en vroeg invallende duisternis. De inzet van de lichtmasten werd dan ook met applaus gewaardeerd. De resultaten van de zwemverenigin gen, die op de eerste drie plaatsen ein digden, liepen niet ver uiteen. De Futen- Amstelveen, werd eerste met 145 pun ten, op de hielen gevolgd door Z P.B. Barendrecht met 145% punten, terwijl de Haaien A-ploeg 149 punten behaal de. Uit de tijden bleek wel duidelijk, Na rust wisselde FC Opstelten sterke met zwakke momenten af. Zo kon het gebeuren dat Charles Krijgsman een prachtig draaiend voorzetje losliet, dat door Herman Haverkort steenhard pal onder de lat werd gedeponeerd (3-2). Echter, even later wist KNMI weer gelijk te maken bij een snelle uitval. FC Opstelten bleef daarna pressie uitoefenen, maar pas 10 minuten la ter scoorde alweer ,,good old" Cees Pastoor (4-3). KNMI bleef moedig volhouden en doordat de Opstelters het idee hadden de wedstrijd in de zak te hebben, wist de middenvoor snel van een onoplettendheid te profiteren door 4-4 te scoren. Opaal gaven daaraan uitdrukking. In de resterende 8 a 9 minuten volg de er een waar bombardement op het KNMI-doel. Ziedende knallers van Dick Opstelten en Charles Krijgsman op de lat en van Gerrit Brouwer tegen de paal, gaven daaraan uitdrukking. Pas 15 seconden voor tijd mondde een snelle aanval uit bij Jan van de Berg, die Charles Krijgsman vrij speelde. Deze laatste toonde zich zeer koelbloedig door i.p.v. hard uit te ha len, beheerst onder de uitvallende KNMI-doelman door te schuiven. (5-4). Een moeizame maar toch zeer ver diende overwinning dus voor de FC Op stelten, die goede verwachtingen wekt voor de volgende wedstrijden. Astrid ten Seldam tijdens de gezellige prijsuitreiking in de kantine van Roda Alle verenigingen ont vingen bovendien bekers voor hunpnj- zenkasten De kleinere bekers gingen naar Z.Z. P.C Zwolle en Waterland Monnickendam, die 181,5 en 222 punten behaalde, terwijl de Haaien B-ploeg met 292 punten als hekkesluiter fungeerde. Hieronder volgen de overig gezwommen tijden- 100 m schoolslag meisjes o/lO: Rita de Kruif 2.01.2 Marjan Bronkhorst 2 02.2 Wenne Noordijk 1.55.2 Rina Herder 1.47.1 100 m vrije slag jongens o/lO: Jeroen Kelder 2.17.6 Huub Rutten 1.59.- Marcel Fieseler 1 50 8 Charles Pallandt 1.42.4 100 m schoolslag meisjes o/12: Antoinette v. d. Hurk '2.02.2 Carolien Enthoven 1.57.8 100 m vrije slag jongens o/12: Matthijs ten Seldam 1.34.9 Lex van Dijk 1.35.1 Remco Kelder 1.35.7 Frank Goedhart 1.38.7 100 m rugslag meisjes o/14: Astrid ten Seldam 1.28.6 Mirjam Goedhart 1.20.9 Jon Gerth 1.41.4 100 m vlinderslag jongens o/14: Frank Leusink 1.20.1 Thijs Noordewier 1.17.2 Erik Japenga 1.40.7 Hans van Gils 1.30.4 100 m vlinderslag meisjes o/16: Wilma Kreikamp 1.44.6 Hanneke den Herder 1.25.1 Kitty Linse 1.35.7 Maaike Snijder 100 m schoolslag jongens o/16: Kees Wolswinkel 1.40.8 Thijs Woudstra 1.41.4 Enk Scholten 1.32.7 100 m vrije slag meisjes o/lO: Marjan Bronkhorst 1.57.1 Gonnie Snijder 1.46 9 Kanna v. Holst Pellekaan 1.35.9 Marriëtte Leusink 1.26 - Erik Japenga dat de Haaienploeg alle zomermaanden uit training is geweest. Toch was er één doorzetster, die er zich niets van aan trok: Maaike Snijder. Zij zwom de 100 m schoolslag meisjes o/12 in 1.44.9 een goede tijd en ruim drie seconden sneller dan ooit' Als eersten in hun nummers tikten aan: Frank van den Hurk op de 100 m schoolslag jongens o/16 in 1 21.4, Thijs Noordewier op de 100 m rugslag jongens n/l44ik 1.15 7 en .ten slotte Mark ten Seldam op de 100 m vlinderslag heren in 1 12.4. Voor deze prestaties overhandigde de voorzitter, J Dokter, hen persoonlijk medailles, Lex van Dijk in aktie Carolien Enthoven 100 m rugslag meisjes o/12: Astrid van Ginkel 1.44.3 Carolien Enthoven 1.35.1 Antoinette v d. Hurk 2.01.5 100 m rugslag jongens o/14: Frank Leusink 1.22.8 Hans van Gils 1.27.5 Thijs Woudstra 1.35.8 100 m vrije slag dames: Hanneke den Herder 1.16.8 Mirjam Goedhart 1.14.1 Marie Louise' Bot 1.35 2 100 m vlinderslag heren: Henk van den Heuvel 1.22.- Frank van den Hurk 1.13.6 val eindelijk succes. Het bleef verder bij 1-1. Leusden heeft zich goed ge weerd. Wel moet gezegd worden, dat de jongere speelsters de felheid van inzet van de ouderen (nog?) misten. Vooral Marion Ponsen en Anthonie Swierenga gaven met hun gedegen spel de jeugd een goed voorbeeld. Van de jongeren viel Wilma Bannink het meeste op. Ook de nieuwe doelvrouwe Elly Siedsma heeft haar taak naar be horen vervuld. A.s. zondag moet Dames I naar Roomburg te Leiden. VRIENDSCHAPPELIJK Om 's keizers baard werden nog gespeeld: Dames 2 - Schaerweyde 5, werd een leuke wedstrijd met veel in zet en een ruststand van 1-1. Knap spel resulteerde tenslotte in 2-1, waar bij Herma Gerber voor de doelpunten zorgde. Heren 2 - Schaerweyde 13 kreeg een merkwaardig verloop. Na een rust stand van 0-2 werd afgefloten met 3-2 Peter Verschoor verrichtte de hattrick. Heren 5 - Schaerweyde 14 was een pret tig partijtje, dat verdiend met 3-0 ge wonnen werd door de Zeistenaren. A.s zaterdag v.a. 12.00 uur worden aan de Noorderinslag diverse jeugdwedstrij den gespeeld en zondag om 11.00 uur Heren 2 - Baarn 3 en om 13.00 uur Heren 3 - Be Fair 8. LEUSDEN/CENTRUM - Het was weer eens wat anders: voetbalvelden afge keurd niet door te veel regen, door ab normale sneeuwval of door langdurige vorst, maar gewoondoordewarmte. De velden waren daardoor zo droog gewor den, dat gevreesd werd voor een lang durige schade aan de grasmat. De ge troffen maatregelen waren wel begrij pelijk, maar ook niet nodig geweest, wanneer de velden tijdig besproeid waren, zoals de terreinen o m. van SVA, van Roda en van VOP. Inmiddels heeft de competitie in de le klasse A (zo) reeds op de 2e speeldag een zeer onregelmatig karakter gekregen. Het programma voor de komende zondag luidt: Domstad - VVZA Fortitudo - Baarn Amf. Boys - ASV '65 Zebra's - Ministerpark KDS - KVVA Nederhorst - Roda '46 Aannemend, dat a s. zondag het veld van de Amersfoortse Boys wel bespeel baar is, voorzien wij daar de derde nederlaag van de boys, nu tegen de prima debuterende Ankeveense Sport vereniging. Domstad is thuis sterk fa voriet tegen het Amersfoortse VVZA en Fortitudo-Baarn wordt de tweede nederlaag van de jongens uit Cothen. Zebra's - Ministerpark, een ontmoe ting van twee nog puntloze elftallen uit Hilversum en Naarden, geeft de meeste kans op een gelijkspel. KDS - KVVA is een vraagteken De papieren van de Utrechtse thuisclub lijken ons iets beter dan die vaagde Amersfoorters. Roda moet voor haar tweede wedstrijd naar Nederhorst, sinds jaar en dag een sterke eerste klasser, zeker thuisspelend Het zal een moeilijke middag worden voor de Leusdenaren, doch dat wil nog niet zeggen, dat de roodzwarten kansloos zijn. 2e KLASSE B (ZO) Unitas - VVO '65 VSK - Veensche Boys Dorestad - PVC DVSA - Barneveld Rivierwijkers - Achterveld Het Veenendaalse Unitas wint gemak kelijk van VVO uit Utrecht en het tot nu toe erg tegenvallende VSK (ex-eerste klasser uit Utrecht) krijgt een nieuwe kans tegen de jongens uit Nijkerkerveen. Dorestad moet in Wijk bij Duurstede in staat geacht worden het derde gelijk spel te bereiken nu het wisselvallige PVC uit Utrecht op bezoek komt. In Amerongen klopt DVSA Barneveld en de verleden zondag zo verrassend voor de dag gekomen Achtervelders krijgen nu de kans om hun bedoelingen te bewij zen. De pasgepromoveerde Utrechtse Rivierwijkers zijn echter geen jongens die zich gemakkelijk laten verschalken. 7-1 uit twee gewonnen wedstrijden iri bijzonder knap 2e KLASSE A (ZAT) Lelystad - Unicum Advendo - Eeranes EFC '58 - Hoevelaken Roda '46 - Hees Rood Wit - Veensche Boys Scherpenzeel - SOVA De Lelystedelijke derby lijkt op een gelijkspel uit te lopen en in Eder- veen bestaat een kleine kans voor Ad-! vendo op succes tegen Eemnes, dat in-' middels wel haar visitekaartje heeff afgegeven De streekderby in Ermeld zal vermoedelijk winst voor het toch wel sterke Hoevelaken opleveren eq Roda '46 moet in staat geacht wor-j den Hees (Soest) de baas te blijven. Voor de Puttense Rocd-Witterszouéén punt uit de match tegen de Veensche Boys al een zeer goede prestatie zijn en Scherpenzeel lijkt ons niet opgewassen tegen de sportmannen uit Amersfoort. Een spelmoment uit de dameshockey-wedstrijd tussen Leusden en Rood- Wit. Foto Janus Visser. LEUSDEN - Zondag 7 september jongstleden speelde het eerste heren- seniorenteam haar tweede competitie wedstrijd op Bokkeduinen legen Amersfoort 2. In dit team van Amers foort speelt de trainer van Impala dhr. Ton Wiggers. Het werd een prettige en sportieve wedstrijd. Direkt na het eerste fluitsignaal openden de keien- trekkers de score door een schot uit de tweede lijn. Impala reageerde niet, men was nog niet geconcentreerd. Im pala kwam gelijk door een afgeslagen bal vanaf de cirkel De stand bleef in evenwicht tot 2-2 Toen hadden de Leusdenaren een antwoord gevonden op de harde en zui vere schoten van Amersfoort uit de tweede lijn. Men blokte steeds beter en de stand liep op in het voordeel van Impala. De rust brak aan bij de stand 6-3 voor Impala. Na een bakkie thee werd aan de tweede speelhelft begon nen. Wederom hetzelfde wedstrijd- beeld. Een steeds machtelozer wor dend Amersfoort door het goede blok ken van de gehele Impala-ploeg met als zeer betrouwbaar sluitstuk keeper Henk Rijnders Ook aanvallend liet Impala leuke din- genzien. Er werd af en toe een sper gezet en zeer goed geprofiteerd van ga ten in de Amersfoortse afweer door schutters van Impala. De eindstand werd dan ook 7-12 voor Impala, een verdiende overwinning. Het tweede he- LEUSDEN-CENTRUM - De Leus dense klaverjasclub Leusden Troef" heeft afgelopen donderdag haar activi teiten weer hervat. Elke donderdag avond vanaf 20.00 uur worden in een van de zalen van rest. Nieuw Leusden de klavertjes weer gejast. Mocht U wat voelen voor een wekelijkse klaver- jasavond, met straks als hoogtepunt de Kerstwedstrijden, dan kunt u zich a.s. donderdag aan de zaal als lid van de kaartclub opgeven. LEUSDEN/CENTRUM - De Leusde- naar Dick Willigenburg heeft een suc cesvolle wielerweek achter de rug. In de maandelijkse tijdklimrit op de Leusderheide werd hij eerste ineen tijd van 25 min. 55 sec. In het Limburgse Afferden won Dick het plaatselijke criterium en daarmee zijn derde wed strijd. Te Naaldwijk finishte hij als In de Ronde van Maarssen werden Gijs Nederlof, Wim Pater en Jan Sandbrink (lekke band) le, 4e en 12e renteam van Impala speelde een vriend schappelijke wedstrijd tegen RHC uit Rhenen. Deze wedstrijd was georga niseerd om dit team toch nog te laten spelen. Een veldcompetitie zit er voor dit team niet meer in door descheids- rechtersaffaire tussen Impala en het Nederlands Handbal Verbond, afdeling Utrecht De wedstrijd in Rhenen werd een benauwde 10-9 overwinning voor de mensen uit Leusden-city Aanstaan de weekeinde is de return-wedstrijd in Leusden PROGRAMMA Zondag 14 september: Damesjunioren: 12.00 uur Amersfoort-2 - Impala Herensenioren 1 vrij. Herensenioren 2: Impala 2 - RHC (vriendschappelijk) Zondag 21 september: Damesjunioren. 11.00 uur: Impala - Fidelitas 2 Herensenioren 16.00 uur: SDO 3 - Impala

Leusder Krant | 1975 | | pagina 13