|ima verlopen clubkampioenschappen de Eemelaar leverde veel spanning op TENNIS HOCKEY EEN HEEL JAAR SPORT Voorbereidend tennis in Leusden ins van der Unden Is hockeytrainer jEN/CENTRUM - Enige weken "hebben wij in deze serie por- ian sporttrainers de heer J. Linden aan U voorgesteld oefeDmeester van de Leusdense Lockhorst. Tennis is, zeker lis hier nog geen tennis- of bestaat, een zomersport en ^oals Hans van der Linden, rilt dan slechts zes maan- Jrt in een jaar, dan zoek je [het resterende half jaar een an- ort. Hockey leek hem mét |n ideale combinatie. Hans nog in Amersfoort woonde Ij op zijn 13e jaar van voetbal over naar hockey bij het ;n Hheid spelende AMHCC. Dat voor hij met tennis begon, had veel weg van liefde op het Tjgezicht. Het was er opeens j werd alleen maar erger. Hoe- iijoi vader (voorzitter van HVC) ~|)roer (een uitstekende keeper HO hemel en aarde bewogen [der Linden voor het voetbal- I ie behouden, lukte dat niet. Met H?had Hans ook meer succes. ORIËNTATIE Hij speelde in die tijd reeds met de gedachte om naderhand hockeytrainer te worden en oriënteerde zich in die richting een jaar bij Schaerweyde in Zeist, dat in de hoogste hockey-klasse speelde. Hij trainde daar een deel van de jeugd en het tweede elftal. Intussen was de heer Van der Linden tennistrainer bij Lockhorst geworden. Voor de zo merhelft van het jaar had hij dus zijn zin Hij zocht woongelegenheid in Leus- den en slaagde daarmee in oktober 1974. Leusden was onderwijl meer en In zijn militaire diensttijd speelde hij mee in het Nederlandse militaire elftal en daarna bij AMHCC zeven jaar in het eerste. En steeds met zeer veel genoegen. Het kostte wel de nodige inspanning, maar Hans van der Linden (toen nog met bril) had 'm. meer „stad" geworden en zoals overal elders in groeiende gemeenten werd hier een hockeyclub opgericht. Als Leusdenaar werd hij natuurlijk lid van deze Mixed Hockey Club Leusden Zoals te verwachten was kwam hij di rect in het eerste. Dat standaardelftal was een combi natie van spelers, die elders reeds hockey hadden gespeeld. Stuk voorstuk goede hockeyers, maar er ontbrak toch nog wat aan de ploeg. Het was nog geen eenheid De juiste leiding ontbrak en iedereen wist het beter en speelde de promotieboot miste. Men kwam pre cies 1 punt tekort. Het"eerste dames elftal redde het wel. Dat werd niet alleen kampioen, maar bereikte ook de promotie. Doch daar verscheen bijtijds een uitstekende leider, toen PimGolds- mann coach werd En als wij ons goed herinneren werd sindsdien geen wed strijd meer verloren. zijn eigen spel. In de eerste competitie werden uitstekende wedstrijden afge wisseld met zwakke. Ondanks dat Hans van der Linden niet alle wedstrijden meespeelde werd hij topscorer. Dat was evenwel niet genoeg, want aan het eind van de rit bleek, dat de MHCL net PROFESSIONELER Kenneliik eeinsDireerd door die suc cessen, wordt de training bij de hockey club voor het komende seizoen pro fessioneler aangepakt. De heer Golds- mann behoudt vanzelfsprekend zijn baantje bij Dames I, maar de training van dit elftal en van Heren I en II komt centraal in handen van Hans van der Linden. Hij is 29 en van jongsaf opgegroeid in de sport. Met de hockey training is inmiddels een aanvang ge maakt. Wij hebben de dames en heren al zien hollen en draven en zijn be nieuwd of al spoedig de resultaten van de nieuwe trainingsmethoden te merken zijn. Voor de dames wordt gemikt op consolidatie van de bereikte plaats in de 3e klasse. De heren krijgen als opdracht te promoveren naar die zelfde 3e klasse en dat moet er wel in zitten volgens de kenners. Witsenburg een eerste prijs door een overwinning op Freddy Enders en Femke Wessels. De aktiviteitencommissie heeft de jaarlijkse barbeque laten samen val len met de clubkampioenschappen. Deze barbeque werd dit jaar weer drukker bezocht dan vorige jaren. Ongeveer 75 deelnemers hebben zaterdagavond kunnen genieten van een opnieuw gran dioos georganiseerd festijn. toernooi Eemelaar. telers uit de halve finale heren dubbel van zaterdagmiddag, v.l.n.r. lohemen, Hennie Kelder, Joop van Loenen en Charles Gori. Foto Janus Visser. ERVELD - Voor het eerst in jrte bestaan heeft de L.T.V. inelaar" een clubkampioen- Vanaf zaterdag tot en met zondag 7 sep- er ongeveer 130 partijen De wedstrijdleiding had moeilijk om zich aan het te houden. Tot twee- moest men, om niet in een beroep op de doen om gebruik maken van hun verlichte publieke belangstelling niet mogen klagen. Ook bleek kampioenschappen, dat dit jaar weer met spron- is gegaan. heren enkelspel verraste Frank Krijger ïe- de eerste prijs te pakken, finale versloeg hij de Joop van Loenen 6-1. Dit nadat hij eerst kanshebbers Rob Lange- Noortman had uitgescha- Bij het dames enkelspel ging Nico- letf£.. Timmer met de. hoogste eer strijken. "Door haar grotere routine, wist zij zich de fel vechtende Wil Je- hee met 6-4 en 7-5 van het lijf te hou den. In het heren dubbel hebben Joop van Loenen en Charles Gori het vuur werk van Jos Plijnaar en Herman Timmer goed doorstaan. Met de uit slag 5-7, 6-4, 6-4 bleken zij het sterkste herenduo van Achterveld te zijn. Bij het dames dubbel was het voor niemand een verrassing dat de twee dames enkelspel finalisten Wil Jehee en Nicolette Timmer de eerste prijs zouden behalen. Na een gemakkelijk gewonnen eerste set scheen hen niets meer in de weg te staan voor de eerste prijs. Conny Vons en Diny Bijneveld dachten daar echter anders over. Die wonnen verdiend de tweede set en er was dus een derde set nodig om uit te maken wie de winnaars zouden zijn. Na een spannende derde set bleken Wil Jehee en Nicolette Tim mer de twee te zijn die na een uitslag van 6-0, 5-7 en 6-4 de eerste prijs mee naar huis konden nemen. Hierna volgde de laatste senioren- Tennistoernooi Eemelaar. De finale-speelsters van het dames dubbel, v.l.n.r. Wil Jehee, Nicolette Tim mer, Dinie Bijleveld en Corrie Vonds. Foto Janus Visser. wedstrijd. Dit was de finale gemengd dubbel. Na zeer spannende en zenuw slopende kwalificatiewedstrijden werd deze wedstrijd uiteindelijk gewonnen en wel zeer overtuigend door Wim Groe- newegen en Diny Bijneveld. Zij versloe gen Ben de Gans en Greet Wessels met 6-0 en 6-1. Ook de jeugd liet zich niet onbetuigd en tenniste ook om de bekers. Het was een genoegen om te zien hoe goed zij soms al tennisten. Tijdens de wedstrijden deden er zich geen verrassingen voor Maar de fa vorieten hebben toch flink moeten knok ken om hun reputatie waar temaken. In sommige gevallen gaf het leeftijdsver schil de doorslag Bij de jongens enkel had RuurdOchse grote moeite met het jongste talent Jaques van Wienngen. De eindstand was 7-6 en 7-5. De meisjes lieten zich ook niet onbetuigd en hier was het Marian Witsenburg die met 6-1 en 6-3 van Gemma Schouten won. In het gemengde dubbel behaalde het favoriete duo Ruurd Ochse en Marian Goede winst op Thor van Antilopen LEUSDEN - Na het moeilijke debuut in de tweede klas, van de vorige week, stond nu de uitwedstrijd tegen THOR voor de deur. De opstelling was na de vorige wedstrijd gewijzigd, bovendien ontbraken Brenda Koet en Tini de Rid der. Zij werden deze middag uitstekend vervangen door Hannie van Duinker ken en Lydia van de Berg. Vanaf het begin heeft Antilopen Thor onder druk kunnen zetten. Thor bleek een niet zo sterke ploeg. Maar toch duurde het nog tien minuten voordat Harrie Brack met een mooi uitwijkschot 1-0 scoorde. Kort daarna was het weer raak. Uit een goede combinatie tussen Frouk Geutjes en Marrie Brack kon laatst genoemde met een omdraaibal (waar hij bij Antilopen het patent op heeft), scoren. Het volgende middenvak liet nogal wat steekjes vallen, waardoor de ver dediging het wat moeilijk kreeg. Thor wist een strafworp te forceren, maar kon deze niet in een doelpunt omzetten. De Antilopenploeg rook het gevaar en schroefde het tempo op Een fraaie doorbraak van Gert Nieuwenhuis werd mooi afgerond, 3-0. Vlak daarna wilde Hannie van Duinkerken, Theo van Duinkerken een bal aanspelen, maar haar tegenstandster sloeg haar de bal uit de hand. De toegewezen strafworp werd beheerst benut, 4-0. De 3e aanval wilde ook wat laten zien en uit de eerste aanval scoorde Rob Geutjes, die de bal fraai in de handen gespeeld kreeg van Pieter Kraaykamp, 5-0. Dit was de ruststand. Thor had tot dan een zwakke wedstrijd gespeeld, maar het was van deze ploeg bekend, dat ze zeer goed terug kon komen. Me teen na rust was het dan ook raak 5-1. Maar doordat Frouk Geutjes op onjuiste wijze het scoren werd belet, kon Anti lopen via de door Harrie Brack geno men strafworp de marge van 5 doelpun ten behouden. Met een flitsend afstandschot en een doorloopbal kwam Thor echter terug tot 6-3. Gelukkig werd Antilopen op tijd wakker en met een bekeken doelpunt stelde Theo van Duinkerken de zege veilig, 7-3. Kort daarna, kon Rob Geu tjes via een strafworp zelfs 8-3 op het scorebord brengen Een afstandspoeier en een twijfelachtige strafworp brach ten Thor nog wat dichterbij, maar de eerste overwinning van Antilopen 1 was een feit, 8-5. Antilopen 1 was duidelijk meer een eenheid als vorige week, deze eenheid én inzet zullen volgende week belang rijk zijn wanneer er gespeeld zal moeten tegen het oude bekende ODIK uit Bar- neveld. Aanvang 4 00 uur Burg. Buin- ingpark. ANTILOPEN 2-MEEUWEN 2. Opnieuw verraste Antilopen 2. Deze keer kwam ze met maar liefst 6 invallers binnen de lijnen. Nadat Meeuwen de score had geopend, wist Mauke Costa de stand recht te trekken, 1-1. De volgende aanval liep wat beter en via Corrie Bolder en Bert van Loenen werd het 3-1. Marian Osna- brugge vergrootte de voorsprong, maar de Meeuwen wist tot 4-2 terug te ko men. Opnieuw was het Mauke Costa die 5-2 in de korf deponeerde. Maar toen waren de doelpunten wel op bij de Anti lopenploeg. De ploeg begon stroef te draaien en Meeuwen buitte dit uit, waardoor ze de stand op 5-4 konden brengen. Gelukkig had Antilopen de langste adem en de tweede overwinning was binnen. Het was jammer dat een van de Meeuwenheren met een ernstige knie blessure naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Tennistournooi Eemelaar. Fred Krijger (rechts) versloeg op verrassende wijze Piet Noortman in de halve finale van het heren enkel en kreeg zijn sportieve felicitaties. Foto Janus Visser. LEUSDEN/CENTRUM - De heer J. J. van der Linden, trainer van de L.T.V. Lockhorst, is van plan om inde komende wintermaanden, evenals ver leden jaar, een cursus „voorbereidend tennis" te organiseren voor jongens en meisjes van zeven tot elf jaar. De leerlingen hebben geen tennisracket of speciale tenniskleding nodig Gym- nastiekkleding is voldoende, terwijl de benodigde attributen tijdens de les sen worden verstrekt. De Koninklijke Nederlandse Lawn- tennis Bond beveelt het voorbereidend tennis ten zeerste aan, omdat hierdoor bij de jeugdige deelnemers de inte resse voor tennis wordt opgewekt en reeds vroeg een begin wordt gemaakt met de bewegingsvorm van een juiste slag. De kosten van de cursus bedragen f53,-- per leerling voor twintig lessen van een uur. Ieder kind van zeven tot elf jaar kan aan de cursus deelnemen pn behoeft geen lid te zijn van een ten nisclub Bij voldoende deelname zal ge tracht worden op zaterdagmiddag, zo wel in Leusden-Centrum als in Leus- den-Zuid een gymnastieklokaal te hu ren. Op dit moment zijn reeds 40 leerlingen ingeschreven. Gestreefd wordt naar maximaal 80 deelnemers. Aanmeldingen kunnen geschieden bij de heer J J. v. d. Linden, Haverland 8, Leusden-Centrum. (Telf 03496-1285). SPORT en trainers LEUSDER KRANT 11 SEPTEMBER 1975

Leusder Krant | 1975 | | pagina 17