Rekonstruktie Arnhemseweg Rivierenwijkers winnen van Achterveld 49.90 49.90 63.95 57.95 118.95 Interkerkelijk Vredesberaad in Vredesweek Leusden schoenenhuis eib sikkine de macaroni's BOEIENDE LEZING OVER GEVANGENIS WEZEN EN RECLASSERING VOOR NCVB voor N.B.P. Huidverzorging Collectanten gevraagd OUDERAVOND „BLOKKENDOOS" EN „7 KLASJE" r B 1«—fi rt-T." r? 1 rr 1 K...3 KOOKHOEKJE Bramentaart Burgerlijke stand Gemeente Leusden Verloren en gevonden Gemeente Leusden lAJWUtKLM,. 10 oc.PTEMB£R 1975 LEUSDER KRANT LEUSDEN/ZUID - ln verband met de aanleg van een verkeerslichtinstal latie op het kruispunt Arnhemseweg/ Ooievaarshorsterweg, zullen in de week van 23 tot en met 26 september re konstruktie-werkzaamheden op de Arn hemseweg worden uitgevoerd in op dracht van rijkswaterstaat. Het is de bedoeling, dat in die periode een klin ker-strook. gelegen aan de zijde van de Dorpskerk, geasfalteerd wordt en bij de bestaande weg wordt getrokken. Dit is nodig, om straks, zodra de verkeerslichtinstallatie in gebruik wordt genomen, het afslaand verkeer voldoende ruimte te geven. Ook vanuit de richting Amersfoort zal een der gelijke rekonstruktie (op een later tijdstip) plaatsvinden ten behoeve van rechtsafslaand verkeer richting Den Treek. In verband met de rekonstruktie- werkzaamheden, zal het verkeer uit de richting Woudenberg, dat rechtsaf wil slaan met bestemming Leusden/ Zuid. in bovenstaande periode worden omgeleid via de afslag Maanweg/ prins Frederik Hendrikweg Het is dan dus niet toegestaan om bij de Dorpskerk Leusden/Zuid binnen te rilden. CS - Als alles volgens planning verloopt, zal de complete installatie medio no vember in gebruik kunnen worden ge nomen en zal dit gevaarlijke kruis punt voldoende zijn beveiligd. Zodra de verkeerslichten geïnstal leerd zijn, zal het links afslaan vaD verkeer uit de richting Woudenberg de Trekerweg in verboden worden. ACHTERVELD - Na de overwinning tegen V.V.O. vorige week toog Ach terveld vol goede moed opnieuw naar Utrecht. Op Mereveld moest Achter veld spelen tegen koploper Rivieren wijkers. Achterveld had dezelfde op stelling als vorige week. De Utrechters begonnen met vlot aanvalsspel de strijd, hun passes wa ren te onnauwkeurig en gaven de ver dediging van Achterveld weinig pro blemen. Achterveld kwam tot goede tegenaanvallen waarbij Johan Hak en Herman Ruitenbeek door voortdurend te switchen tot succes trachtten te ko men echter zonder resultaat. De Utrechtse tegenaanvallen bleven gevaarlijk en zij hadden alle geluk van de wereld dat bij een schot van Midvoor Van der Linden, toen Voor- stopper Wout Schouten diens inzet niet goed onder controle kon krijgen en via een halve mistrap de bal onhoud baar voor keeper Tolboom in het doel verdween 1-0 TEGENAANVALLEN Achterveld probeerde om weer naast Rivierenwijkers te komen en bouwde een serie tegenaanvallen op. De scheidsrechter moest veel fluiten we gens obstructie. Onverwachts kwam Johan vlak goed doorzetten voor de Utrechtse doelman maar zijn schot ging voorlangs. Na rust togen de gastheren meteen ten aanval doch de verdediging van Achterveld sloot vrij goed. waarbij Gerbrand Boersen en Johan van Dalen zich onderscheidden Middels lange bal len vanuit het middenveld werd de voor hoede aan het werk gezet. Jan Kerk hof kwam onverwachts vrij te staan, hij schoof de bal door naar Johan Hak, deze treuzelde te lang met schieten en verzuimde Achterveld aan een doel punt te helpen De boomlange Utrecht se aanvoerder dirigeerde zijn spe lers ten aanval en hun snelle bui tenspelers stichtten voortdurend ge vaar. Toen er niet tijdig werd ingegre pen bij weer zo'n snelle aanval kon Linksbuiten Muiden, de bal onhoud baar langs de goed keepende Bertus Tolboom jagen Achterveld was een geslagen ploeg, al probeerden zij vol ijver om de eer te redden. De voor hoede bleef het grote probleem en door onzorgvuldig schieten en het tij dig over de zijlijn plaatsen van de bal, of enkele cornerballen weg te geven, konden de Rivierenwijkers de volle winst veilig stellen. VERDERE UITSLAGEN Scherpenzeel 2 - Achterveld 2 2-1 Achterveld 3 - Kieviten 2 4-1 D.W.S.M. 7 - Achterveld 5 afgel PROGRAMMA Programma 21 sept.. Achterveld - D V.S.A. (Ame- Programma 21 sept. Achterveld - D.V.S.A. (Amerongen) aanvang 14.30 uur. Achterveld 2 - K V.V A 3 om 1 uur Achterveld 3 -K.V.V A. 7 om 14.30 uur. Soest 5 - Achterveld 4 om 14 30 uur. Dames: Nijenrodes - Achterveld om 10.30 uur. LEUSDEN/CENTRUM - De afdeling van het Interkerkelijk Vredesberaad (l.K.V.) te Leusden probeert reeds enkele jaren door een aantal aktivitei- ten het thema van de Vredesweek naar Leusden te vertalen en te verduidelij ken. In het kader van deze Vredesweek, die gehouden wordt van 21 t/m 28 september a.s., organiseert het l.K.V. donderdag 25 september om 20.00 uur in het Kerkelijk Centrum een film- en discussieavond. Er zullen die avond een tweetal korte iilms worden vertoond. Een film van Robert Jungk, futuroloog uit Berlijn, die, met als achtergrond beelden van afbraak en opbouw, filosofeert over een nieuwe wijze van wonen en leven. De tweede film is een fragment uit K R.O.'s Van Speykshow over nieuwbouwwijken en slaapsteden. Door vertoning van deze twee films wordt getracht het pro bleem samenleving en woningbouw dicht bij huis te halen Aan de hand van een diskussie zal moeten blijken of onze manier van bouwen en leven ons iso leert van de omgeving en van de we reld en of wij niet moeten zoeken naar nieuwe vormen, een nieuwe stijl van leven en bouwen. Het l.K.V. heeft voor deze avond speciaal afgevaardig den van wijkraden en gemeente uitge nodigd om aan deze diskussie deel te nemen, maar vanzelfsprekend is ieder een van harte welkom. Het l.K.V hoopt dan ook dat deze avond in ieders be langstelling zal staan aangezien het onderwerp van diskussie buitengewoon aktueel is voor Leusden Om de vredesweek nader in de ker ken onder de aandacht te brengen wordt er zondagmorgen om 10.45 uur een in terkerkelijke dienst gehouden in het Kerkelijk Centrum aan de Asschatter- zwart bordeaux ,S5<Zj brique donker-bruin zwart - brique groen, zwart en donkerbruin N A J A A R '75 Dit is een greep uit onze nieuwe najaarskollektie LEUSDEN/CENTRUM - Op 11 sep tember hield de afdeling Leusden van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen haar eerste avondbijeenkomst in het Kerkelijk Centrum. De voorzit ster kon vele leden verwelkomen en wel in 't bijzonder 4 nieuwe leden. De avond werd verzorgd door de da mes C. Booy en N. Wagner, respec tievelijk secretaresse en voorzitster van de Algemene Bond van Schoonheids specialisten van het district Utrecht. Zij wezen op het belang van een goede huidverzorging en demonstreerden dit ook. Tenslotte wilden alle vrouwen er toch goed uitzien Na de pauze werden vele vragen gesteld, die op dezelfde pretti ge wijze werden beantwoord als de uiteenzetting, die het eerste deel van de avond werd gehouden Een taart die niet gemakke lijk is maar waar u, als hij klaar is, veel succes mee zult hebben. U hebt er voor nodig: 200 gram bloem 100 gram boter 100 gram basterdsuiker 1 ei en 1 eigeel 70 gram gemalen amandelen wat zout en kaneel Voor de vulling: 1 pond 3 doosjes) bramen 1 eetlepel basterdsuiker Kook de bramen heel vlug ge durende 3 min met de suiker. Leg de bloem op een vetvrij pa pier of op een koel aanrecht, maak in het midden een kuil en leg daarin de boter, de suiker, de eieren en de kaneel. Strooi de gemalen amandelen op de bloem Werk nu heel vlug met de toppen van de vingers de boter, suiker en eieren samen en daar na de bloem en de amandelen. Werk vooral vlug om alles zo koel mogelijk te houden. Maak er een bal van en leg hem 1 uur in vetvrij papier in de koel kast Rol hem daarna uit en doe hem in een ondiepe vorm. Vullen met de vruchtenmassa en in de oven gaarbakken (±30 min.) Als u al wat meer bedreven bent in het bakken, maak er dan voor u hem in de oven doet een vlecht werk op van het overgehouden deeg. Eet smakelijk Japieja. weg. Hiervoor heeft de l.K.V.-groep sa men met de pastores de liturgie sa mengesteld. De predikatie zal ge houden worden door ds. Schoeman, een blanke Zuid-Afrikaan, die in Kampen studeerde en momenteel werkzaam is in IJsselmuiden. Na de dienst, waarin uiteraard de Nieuwe Levensstijl aan de orde zal komen, zal verder over dit thema worden doorgepraat met ds. Schoeman en ds. Kooman. Tevens zal weer aandacht worden besteed aan het Studiefonds Zwarte Zuid-Afrikaan. Voor kinderopvang zal worden gezorgd. Omdat de l.K.V.-groep van mening is dat de Vredesweek niet alleen voor volwassenen is, zijn ook dit jaar weer alle lagere scholen benaderd om er aandacht voor te vragen. De meeste scholen hebben toegezegd dit te zullen doen Voor de scholen is een t v. pro gramma samengesteld over vooroor delen, waarvan de eerste uitzending in de Vredesweek zal plaats vinden Het interkerkelijk Vredesberaad hoopt dat op deze wijze de Vredesweek 1975 niet onopgemerkt aan Leusden voorbij zal gaan en dat iedereen zich zal verdiepen in de brandende proble men die dit jaar aan de orde zijn. Wie zich wil verdiepen in deze pro blemen kan bij het Interkerkelijk Vre desberaad terecht voor talrijke publi- katies, o.a. de Vredeskrant en de bro chure ..Weest niet bevreesd", erva ringen van mensen, groepen en gemeen ten die het anders" proberen. Publi- katies zijn verkrijgbaar bij mevr. J. Diikman. Gironde 15. tel. 2439 en me vrouw L. Hoelen. Stadhouderslaan 5, tel. 033-11502. Tenslotte wil de l.K.V.-groephierbij een beroep doen op ieder die een open oog en hart heeft voor het werk van het l.K.V. om te komen helpen. De groep was al klein, maar doordat drie leden gaan verhuizen, wordt de groep nóg kleiner en eigenlijk te klein om het ve le werk wat er gedaan wordt te kunnen blijven doen. Mensen die deze l.K.V. groep daadwerkelijk willen helpen kun nen kontakt opnemen met de bovenge noemde adressen. LEUSDEN/ZUID - De Openbare Kleuterschool ,,De Blokkendoos" en de dependance ,,Het Klasje" houden op woensdag 24 september hun eerste ouderavond om 20 uur in De Blokken doos". Men wordt in staat gesteld de nieuwe hooldleidster Mevr. I. F. Bouman- Best beter te leren kennen en de leeg komende plaatsen in de ouderkom missie snel op te vullen met deopdeze avond te kiezen nieuwe leden. De agenda is als volgt: - opening en alg. informatie - kort verslag gebeurtenissen 74-'75 - verslag schoolfonds - verkiezing nieuwe leden ouderkom missie De leidsters zullen hierna een praatje houden over hun werkwijze en iets ver tellen over projekten en plannen voor het komende jaar LEUSDEN t/m 10 september 1975. Geboren: 2 september 1975: Maartje, dochter van J van Doornik en E. van Beek, Emelaarseweg lb, 4 september 1975; Viktor Frederik Dirk, zoon van J W. Buhler en M Valk, Calabrie 17, 9 september 1975: Koos, zoon van F Ph van Empel en E. J. C. A. M. Artz. Asschatterweg 29. Overleden: 3 september: D. E. Bosse- laar, oud 90 jaar; 6 september J. A Kruijt, oud 94 jaar. Overleden elders: Harderwijk, 3 sep tember 1975: H. van Kranen, oud 26 jaar, Amersfoort* 4 september 1975. A H. Geesthuijsen, oud 62 jaar, Amers foort 7 september: P. J. van Leeuwen, oud 87 jaar. Gehuwd: 5 september: J Vlastuin en E. du Pree; 8 september R. R. Flons en C. M. van den Hoek. Ondertrouwd te Leusden: 9 septem ber 1975: Carolus Willem Peter van Oevelen, wonende te Amersfoort, Soes- terweg 446 en Catharina Woutera Rigar- da van Middelaer, wonende te Leusden, Hessenweg 130. VERLOREN Herenhorloge; witte plastic zak met blauwe broek en witte gymnastiekschoe nen; gouden damesring; geel regen jack, herenbril, sleutel; sleutelbosje; donkerbruine herenbril; grijze fiets tas met inhoud. WEGGELOPEN Gcjze poes. GEVONDEN Huissleutels; bos sleutels; rood T- shirt, kindermaat; bos sleutels met fluit. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-Zuid, Arnhemseweg-Oude Rijksweg, telefoon 033-12141. GEVONDEN Wit gehaakt handtasje met inhoud; verzekeringsplaatje bromfiets; bood schappentas; autosleuteltjes; fietssleu- tel aan etui, sleutel aan bruin etui; rode sleuteletui met sleutels. AAN KOMEN LOPEN Jong grijs poesje. VERLOREN Fototoestel Yassika. bruine suède knipportemonnee met inhoud; gouden armband; grote zwarte portemonnee. WEGGELOPEN Siamees poesje; jong zwart-wit katje Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-Cen trum, Zwarteweg. LEUSDEN-ZUID - Dinsdagavond 9 september hield Ds. J. Van der Win den uit Doetinchem een lezing over het gevangeniswezen en de reklasse- ring in Nederland. Dit gebeurde op de eerste bijeen komst van de Nederlandse Christen Vrouwenbond, afdeling Leusden-zuid, in ,,'t Trefpunt". De opkomst was bijzonder groot en de presidente, mevrouw C. Janson, be groette de aanwezigen met een harte lijk welkomstwoord. Na het zingen van psalm 138 vers 1 en 2 hield zij een korte medita tie over de eenzaamheid van de mens. De mens, die zich in het dagelijks le ven omringd weet door vrienden en kennissen, is in moeilijke tijden op zichzelf aangewezen. En er zijn da- demensen, om wie zich ook in het da gelijks leven niet veel mensen bekom meren: deze zijn altijd eenzaam. Zij nep op tot solidariteit met deze mede mens Gezamenlijk werd lied 86 de verzen 1 en 5 gezongen. Ds. Van der Winden stelde zichzelf als gevangenispredikant voor, een be roep dat hij al meer dan 23 jaar uit oefent. Zeven jaar was hij werkzaam in Veenhuizen, het strafgesticht bij Norg. Toen hij er werkte zaten er Indië- deserteurs, politieke delinkwenten en andere krimineel gestraften. Daarna werkte hij in het Huis van Bewaring (100 gedetineerden) destijds naast het Paleis" van Justitie, nu in de koepelgevangenis. - Noot: Nederland kent drie koepelgevangenissen: Haar lem, Breda en Arnhem -OokisDs. Van der Winden werkzaam in de Peniten tiaire Vormings Inrichting te Doetin chem (75 gedetineerden), de voorma lige Kruisberg. Vroeger heette deze inrichting het Rijksopvoedingsgesticht voor Psychopaten en ter beschikking van de regering gestelden. Nu is er in Doetinchem een selektie-centrum van twintig ter beschikking van de rege ring gestelden. - Noot: ter uwer informatie moge dienen, dat in het Huis van Bewa ring verblijven: 1.de mensen, die in voorarrest zit ten, 2. de mensen, die in hechtenis zijn genomen, 3. de passanten, die op de nomi natie staan om naar Veenhuizen te gaan, 4. de voor 3, 4 of 5 weken gestraf ten (de derde etage van de Koe pelgevangenis in Arnhem is alleen in de weekends in gebruik: zij die voor 14 dagen zijn gestraft, zitten er hun tijd gedurende de weekends uit) 5. de ter beschikking van de re gering gestelden: wanneer deze weglopen of iets verkeerds doen, terwijl ze met proefverlof zijn, komen ze in het huis van bewa ring, van waaruit hun vonnis werd uitgesproken Hooece je CA-, 1 vu ,,Er is de laatste tijd wel het een en ander veranderd in het gevangenis wezen", konstateerde Ds. Van der Winden, ,.qua aanpak en qua uitvoe ring van straffen. Hoe spelen we met het Evangelie hier op in? We kunnen het doen met kerkdiensten, met het individuele pas toraal, waarbij luisteren voorop staat, en met groepsbijeenkomsten. In de groepsbijeenkomsten wordt over van alles gepraat. De gedetineerden heb ben een eigen inbreng, steunend op eigen ervaring. In de Koepel hebben we een groep jonge mannen en vrouwen van de Si- onskerk van Ds. Langstraat, die zich voor de gedetineerden inzet. Zij be reiden een dienst voor, spreken met de gedetineerden. Spreken ook met an deren over de gedetineerden.Oh, heb ben jullie het over gevangenen? Die ken ik wel. Dat zijn geen andere mensen dan wij hoor. Ik spreek vaak met hen". Waar het om gaat is, dat de mensen in de gevangenis weten, dat er een groep van medemensen solidair met hen is, bij hen betrokken is". Ds Van der Winden heeft wel eens gezocht naar een titel voor zijn in leidingen over de gevangenen en het beste komt hem vóór: Solidariteit". So lidariteit met de mensen in de gevan genis Mensen, die onze medemensen zijn. Als er van schuld sprake is: wij hebben allemaal schuld, zowel binnen als buiten de gevangenismuren. Bij de misdadiger is het gekomen tot een es calatie. In hoeverre hadden anderen deze escalatie, deze misdaad voorkomen, of eerder kunnen i pen? De mensenun de gevangen, ten niet hoe het leven moet aangepakt: het is hun niet vóórgi Als ze nooit op de plaats gestaai ben, waar God ze had bedoel4, men ze daar helaas nooit Iq De reclassering probeert i| weer op zijn plaats te krijgt begint al, wanneer de Officitj Justitie een voorlichtingsn vraagt. De reclassering stelt dl port samen, opdat de Officier <W schappelijke achtergronden k« reclassering heeft zijn kontaktj de maatschappij, en neemt de] leiding ter hand tot terugkeer maatschappij. Eén van de resa van het werk van de reclasser, dat recidive, herhaalde misdaad der voorkomt dan nieuwe mi Tegenwoordig betrekt men slachtoffers bij de hulpverleni reclassering steunt de slachtof het geval dat deze dit willen, nodig is. Ook het Rijk is bezii sen te vormen voor de slach'r Deze steunverlening staat nogi begin van zijn opbouw. In gf waarbij dit mogelijk is, brengt classering tegenwoordig slacü en delinkwent met elkaar in t Na de pauze was er gelef tot het stellen van vragen. De bijeenkomst werd beslob samenzang en gebed door Di der Winden. LEUSDEN - Het is voor het bestuur van de Vereniging tot bescherming van dieren ieder jaar opnieuw heel moeilijk om te moeten vragen of u haar wilt helpen. De jaarlijkse collec te staat weer voor de deur en het zal u duidelijk zijn dat men zonder uw hulp geen resultaten kan boeken. In de afgelopen jaren is het nog steeds gelukt een team van volijve rige collectanten bijeen te krijgen en men hoopt zo dat u hen ook dit jaar weer terwille zult willen zijn door enkele uren van uw vrije tijd ter beschikking te stellen voor de dierenbescherming. Wij zullen u niet lastig vallen met het klaaglied over de moeilijke finan ciële problemen, want een dergelijk lied zal u overbekend in de oren klin ken Het zwerversprobleem, waar eigenlijk alles om draait, is in plaats van kleiner veel groter geworden dan wij hadden kunnen verwachten. Hoe u en wij daarover denken zullen wij in het midden laten doch er is één ding, dat als een paal boven water? dat is: Wij moeten helpen! Enó pen kan men alleen via u. U k werk, u weet, dat iedere binne men cent verantwoord wordt e ven. Dat is de taak en de pik een bestuur, dat zijn verantwoor held hoog opneemt. Wilt de bescherming helpen? Geeft u zich als collectant (tel. 033-16665). aard houdt men graag rekening wensen wat betreft standplaali lopen wijk. De collectebus, de si tjes en de politiekaart zullen worden thuisbezorgd. Het colle b en w. van Leusden en Hos heeft toestemming verleend om lecteren van maandag 29 septen en met zaterdag 4 oktober Amersfoort wordt gecollecte zaterdag 4 oktober a s. meteen over insane praten

Leusder Krant | 1975 | | pagina 14