Succesvolle week van Geref. Herv. Jeugdraad Vreemde vogels in het Walstro-stadion Nieuwe matten Ingezonden: Ingezonden: KERKDIENSTEN Gemiste kans UUNOfcKDAU IB BtP I tMBER 1915 LEUSDER KRANT Veel jeugdige belangstelling voor de spelletjes tijdens de Geref. Herv Jeugdweek LEUSDEN/CENTRUM - Woensdag 10 september was het een drukte van belang rond 't Claeverenblad, want er moest heel wat in gereedheid ge bracht worden voor de spelmiddag van de fancy-fair, die in het kader van de jeugdweek werd georgani seerd. s Middags was het gelukkig nog goed weer, zodat de 45 aanwezige kinderen een bijzonder gezellige spel middag hadden. Er werd onder andere levend ganzebord gespeeld, maar er waren nog talrijke andere spelletjes waar met veel enthousiasme aan deel genomen werd. 's Avonds was de fancy-fair. He laas viel deze letterlijk in het water, want het regende niet. maar het wa ter viel met bakken tegelijk naar bene den. Ondanks dit noodweer waren er toch nog mensen die een nat pak riskeerden en een kijkje kwamen nemen Het ge heel was leuk opgezet. Er waren spel letjes te doen zoals ballen gooien etc. Helaas konden enige geplande spellet jes (die zonder overkapping) niet door gaan Ook de inwendige mens werd niet vergeten In de hooischuur kon men wat drinken en er werd muziek gedraaid en ook de warme worst vond wel af trek. Met dit weer trok het grootste deel van de bezoekers echter al vlug naar binnen, waar men kon kijken naar een doolopende dia-voorstelling. Jammer voor de Hervormde - Ge reformeerde Jeugdraad dat het weer tegenwerkte, want men had er alles aan gedaan om het geheel zo gezellig mogelijk te maken. Donderdag 11 sep tember konden de filmenthousiasten hun hart ophalen. In het Kerkelijk Centrum werd een film van Louis de Funes ,,De bedrieger bedrogen" ge draaid Uiteraard is zo'n film bij uit stek geschikt voor een avondje lachen en dat deden de 125 aanwezigen dan ook uitbundig Vrijdag 12 september was de drop ping aan de orde Ook nu regende net, maar gelukkig niet zo hard als 's woens dags. Aan de dropping deden 58 jeug digen mee Zij werden vanuit 't Clae verenblad naar de plaats van be stemming gebracht Dit gebeurde in een vrachtwagen en natuurlijk was iedereen geblindoekt. Dat men in Ede uit zou komen - in het bos tussen Ede en Ot- terlo - had waarschijnlijk niemand verwacht. De aanwezigen werden daar om half negen gedropt, met de opdracht de vrachtwagen te zoeken. De richting waarin men moest gaan werd meegege ven. Van de groepen van 5 a 6 perso nen is het grootste deel gestrand om dat ze te vroeg teruggingen. Zij ge bruikten de enveloppe, waarin het tele foonnummer stond dat ze moesten bel len als ze het niet gevonden hadden. Slechts 1 groep - bestaande uit Jan Groen, Esther Wessels, Hilda Eike- naer, Koos Bos en Bas Jansen - kwamen aan Zn krneen als winnaars elk een waardebon van f5,-. Bij de 11- nish kon er nog wat gedronken worden. Helaa^ werd het nogal laat (om 12.45 uur was men thuis) wat voornamelijk lag aan het feit dat zoveel groepen opgehaald moesten worden en omdat de vrachtwagen in het bos bleef ste ken De jeugdraad biedt hiervoor als nog haar excuses aan, omdat diverse ouders nogal ongerust geweest zijn. Zaterdagavond was er een gezellige soos-avond in 't Claeverenblad, waar men meer aanwezigen dan normaal kon begroeten Zondag werd de jeugdweek afgesloten met een acapé-maaltijd waar zo'n 15 personen aan meededen. Er werd van gedachten gewisseld over de jeugddienst van die ochtend, waarna de maaltijd - bestaande uit wijn met stokbrood - werd gebruikt. Om half elf kwam er een eind aan deze avond en aan de jeugdweek, die in zijn totaal toch een geweldig succes is geweest. Schieten op de fancy fair van de Geref. Herv. Jeugdweek. HUISARTSEN IN DE GEMEENTE LEUSDEN: B Binkhorst, Gironde 1, telefoon 2667, Leusden-centrum. J A. Boersma, Kon Julianalaan 5, telefoon 03425-1222, Achter veld. J. H. Lantink, Burg de Beaufort - weg 61, telefoon 1210, Leusden- centrum. J van Nieuwkerk, Galicië 41, telefoon 4541, Leusden-centrum F. Nunnikhoven, Wit-Gele Kruis- gebouw, Rozengaarde, telefoon 1499, Leusden-centrum. J C den Toom, Van Diepenheim Scheltuslaan 7, telefoon 3300, Leusden-zuid. APOTHEEK LEUSDEN: Winkelcentrum Rozendaal, To- renakkerweg. Geopend van maan dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 18.00 uur. In de weekeinden, waarin de artsen Binkhorst, Lan tink en Nunnikhoven dienst heb ben zaterdag en zondag van 14.00 uur tot 14.30 uur en van 17.30 uur tot 18.00 uur Bij dienst van de overige artsen is de apotheek op zaterdag en zon dag gesloten. DIERENKLINIEK LEUSDEN: M J. S. C. Tijmensen-v d. Kamp, dierenarts. Landweg 321, Leus den, telefoon 03496-4488. Spreek uren maandag-, woensdag- en vrijdagavond van 19.30 uur tot 20 00 uur. Dinsdag- en donder dagmiddag van 13.30 uur tot 14.00 uur Chirurgische ingrepen, rönt gen- en laboratoriumonderzoek volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK LEUSDEN: Voor de dependance Henegouwen 11, Leusden-centrum is de dienstdoende dierenarts te be reiken onder telefoonnummer 033-21827. GROENE KRUIS: De Roo van Aldewereltlaan 13, telefoon 033-15818, Leusden- zuid Kraamcentrum: Leusden-cen- trum: iedere tweede woensdag van de maand van 14.00 uur tot 14.30 uur. Inlichtingen: zr. Lau- dy, telefoon 03496-2081 of zr. Van Kalkert, tel. 033-15818 - Iedere le woensdao en 3edins dag v.d. maand: zuigelingenbu reau van 14 00-15.00 uur. - Iedere 4e dinsdag v.d. maand kleuterbureau (op afspraak) van 14.00-16.00 uur. - Iedere maandag van 14.00- 15 00 uur gezins- en bejaarden hulp. spreekuur in het Groene Kruisgebouw - Iedere donderdag van 9.00- 10.00 uur; gezins- en bejaarden hulp; spreekuur in het Wit Gele Kruisgebouw. - Iedere 2e woensdag v.d maand, kraamhulp bespreken in het Wit Gele Kruisgebouw van 14.00- 14.30 uur. - Iedere le, 2e, 3e en 4edonder dag. zuigelingenbureau in het Wit Gle Kruisgebouw van 14.00- 15.00 uur. - Iedere woensdagavond: zwan- gerschapsgymnastiek van 20.30- 21.30 uur in het Groene Kruis gebouw. - Iedere donderdagmorgen van 9 30-10.30 uur. huijsvrouwengym- nastiek (Menschendieck-basis). - Iedere donderdagmorgen van ll.00-12.0x uur: bejaardengym- nastiek (Menschendieck-basis). - Iedere maandag en woensdag: uitleenmagazijn geopend van 18.30-19.30 uur, vrijdag van 12.00-13 00 uur, verdertelef. af spraak - Iedere woensdag: uitleenmaga zijn Zr. Laudy van 17.30-18.00 uur en telef afspraak. Verder kunt u alle gewenste in lichtingen krijgen van zr. Laudy - tel. 03496-2081, zr De Boer - tel 03496-3882, zr. Van Kalkert - tel 033-15818, fam. J Tuin - tel. 033-15818. STICHTING KRAAMCENTRUM: Spreekuur: 2e woensdag van de maand van 14.00-14.30 uur. Ro zengaarde 33, Leusden-centrum; inlichtingen: tel 033-22339. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) getracht werd het bruidje te pas seren. Vooral de al wat kalende leerling van Anton Gees ink en een Schot zonder doedelzak maar met een pijp als een saxofoon, bezondigden zich daar nogal eens aan. De aanvoerders kozen om beurten een speler in hun ploeg Een systeem, dat beter en vlot ter werkte dan de transfer-rege ling van de voetbalbond. Aan voerder worden was ook al zo iets. Een brandweerman werd het alleen al vanwege zijn harde kop, zoals hij ons toevertrouw de. De andere captain was keu rig in het zwart als ouderling het veld opgekomen. Net voor de af trap gaf hij een prachtig num mertje striptease weg en zonder dat iemand er erg in had, leek hij plotseling ineens op een echte voetballer. Je hield het niet voor mogelijk. Een kok deed de aftrap. PROTESTANTS SOCIAAL CENTRUM AMERSFOORT: Tel. 033-10441. Maatschappelijk werk, gezinsverzorging en be jaardenhulp. Spreekuur: Leus- den-zuid: iedere woensdag in 't Trefpunt, tel. 033-13040. Voorde afdeling gezinsverzorging en be jaardenhulp van 9.00-9.30 uur. Voor de afdeling maatschappelijk werk van 9.30-10.00 uur. Leus- den-centrum: Kerkelijk Centrum aan de Asschatterweg. Voor de afdeling gezinsverzorging en be jaardenhulp van 9.45-10.15 uur. Voor de afdeling maatschappe lijk werk van 10.30-11.00 uur. MOEDERSVOOR MOEDERS: Voor Achterveld, Leusden-cen- trum en Leusden-zuid mevrouw Rozendaal-Doucet, D van Wee- destraat 4, Achterveld, telef. 03425-1853. VERLOSKUNDIGE: buiten spel. Ondanks al die moei lijkheden bracht hij de stand op 2-1 en dat was knap. De met toeters en ratels opgezweepte spelers hadden het haast niet meer. Kreten als eerst de man, dan de bal" waren niet van de lucht. Ze werden vooral gelan ceerd door een man, die zo te zien net van een feestje was weggelopen en precies het blaas pijpje had gemist. Toen wij even niet keken, zagen wij hem scoren. Helaas weten wij nog niet in welk doel. Even later moet nog een doelpunt zijn gevallen, want ook de scheidsrechter raakte de kluts kwijt. Spijtig voor hem werd dat ding niet meer gevonden hoewel er tot lang na de wedstrijd nog naar werd gezocht. Al met al was het een zeer spannende vertoning en de sterkste ploeg heeft ver diend gewonnen. WEEKEIND-DIENSTEN GEMEENTE LEUSDEN: HUISARTS: Alléén voor de praktijken van de art sen Binkhorst, Boersema, Lantink en Nunnikhoven en Den Toom neemt dit weekend waar. J. A. Boersema, Kon. Julianalaan 5, telefoon03425-1222, Ach terveld. Spreekuur: Zaterdag- en zondagmiddag 14.00 uur Visites graag vóór 10.00 uur 's morgens aanvragen. De dienst geldt van vrijdag 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur. Arts: J. van Nieuwkerk: spreekuur za terdag- en zondagmiddag 14.00 uur. WIJKVERPLEGING De wijkverpleging wordt waargenomen door zuster Dignum, Walter van Amers- foortstraat 36, Achterveld, tel. 03425- 1333. APOTHEEK In de weekeinden, waarin de artsen Binkhorst, Lantink en Nunninkhoven dienst doen: zaterdag en zondag van 14.00 tot 18.00 uur en van 17.30 uur tot 18.00 uur. Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben, is de apotheek gesloten op zaterdag en zondag. DIERENARTS Dierenkliniek Leusden: Inlichtingen: te lefoon 03496-4488. Dierenartsenpraktijk Amersfoort: Voor de dependance Henegouwen 11 te Leus den-centrum is de dienstdoende dieren arts te bereiken onder nummer 033- 21827. ACHTERVELD Ned. Herv Kerk. zondag 21 sep tember aanvang 14.30 uur: Ds. Bouw uit Ede. R K. Kerk: zaterdag 20 september: aanvang 19.00 uur; zondag 21 sep tember aanvang 8.00 en 10.00 uur. Spreekuur: iedere maandag van 10.00-11.00 uur in het Wit Gele Kruisgebouw, Leusden-centrum. Weekenddienst wordt waargeno men door: mevrouw Brink-Bruyn. GEZiNS- EN BEJAARDEN VERZORGING KIMDE Bloemendalse Binnenpoort 7, Amersfoort, tel. 033-33924. Leid sters: mevr. M. Packe, mevr. S. J. Hooijmans, spreekuren voor de regio dagelijks tussen 9 en 10 uur. Bureau open: 9-12 uur en 2- 5 uur, woensdagavond van 18-19 uur. HULPDIENSTEN Hulpdienst voor ,,De Wetering": Joke Blom, tel. 2746 en Heieen van Bokhorst, tel. 2249. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Zondag j.l. woonde ik de installatie bij van de twee nieuwe pastores in de R.K. kerk te Leusden. Dat het erg lang was, met erg veel latijn en met hier LEUSDEN/CENTRUM N.H.K.: 9.15 uur: Ds. J. J. Voorman, Herv., 10 45 uur Ds J. te Winkel, Leusden, Ger.; 19.00 uur. Ds. J. Weernekers, Ger./Herv R.K.K.. zaterdag 19 00 uur; zondag, 7.45 uur, 9.00 uur: Hoogmis, 10.30 uur; 11 30 uur. LEUSDEN/ZUID N.H.K.- 10.00 uur Ds J. Weerne kers, Herv 18.30 uur: Ds C. Snoei, Amersfoort, Herv. (G.B.) R.K K. Huize Don Bosco, zaterdag 9.15 uur; zondag 10.00 uur: Hoog mis, 11.30 uur. en daar een regiefoutje, is t« een bijkomstigheid. Maar een voornaam en wezenlijk punt hebil heer erg gemist, de oecumene Nt noch in de gebeden en gezangen ook in de preek van de dekea dit punt ook maar even aangeil Toch dacht ik dat dit aspect moderne pastoraat en zeker n kerkelijk zo gemengde bevolking Leusden, zeer fundamenteel is echt bij hoort. Wel waren de f kanten van de andere kerkenoë uitgenodigd, zeker twee van ba ren in de kerk aanwezig en zats gens midden in de kerk tusseni dere parochianen. Wat zou het m» w^est zijn als deze eerwaardel niet alleen een plaatsje vooraal den gekregen of zelfs op het prtf koor, zoals ik dat elders oo£ meegemaakt, maar als ook één de gelegenheid had gekregen om de andere pastores en hun geotf een woord van welkom te sprd' de toezegging had kunnen doen een prettige en vruchtbare werking tussen de kerken ondj Jammer, de R.K parochie he«.' een mooie kans gemist! Melafier Leusden-C LEUSDEN/CENTRUM - Er stond zaterdagmiddag een flinke hap publiek langs de onzichtbare lijnen van het Walstro-stadion aan de Wetering. Gezien de im portantie van het aangekondigde spektakel had de gemeentelijke plantsoenendienst in de plaatse lijk aanwezige rimboe nog snel een mm of meer rechthoekig stuk gladgemaaid. Als onderdeel van de Jeugdweek der Hervormd/ Gereformeerde Jeugdraad te Leusden werd er een voetbal wedstrijd gespeeld, die wel wat afweek van bijvoorbeeld PSV- Twente. Allerlei vreemde vogels lie pen, zo te zien nogal zenuw achtig, rond op het gazon De een of andere juffrouw zou op treden als scheidsrechter. Ach teraf bleek dat organisator R. Steringa uit Zuid te zijn. Dat was niet erg, maar eigenwijs was hij wel. Grensrechters had hij niet nodig en hij ging ermee accoord, dat het ene elftal be stond uit 7 mannen (of wat daar voor door moest gaan), terwijl het andere 6 mannen en 2 vrou wen (of dames) telde. Het ver pleegstertje op klompen was al lerliefst, al was het jammer van al dat haar op d'r benen. Juf frouw nummer 2 stond parmantig als bruidje in het doel. Wel ge meen was van de aanvallende partij, dat kennelijk met opzet Het was uit de kunst en al na de eerste schop lag de bal tussen de bramen. Zo'n 10 minuten La ter rende een dokter het veld op. Wij dachten eerst nog even, dat het een veekoopman was, maar wij waren abuis. Bij gebrek aan doden en gewonden speelde de arts verder ook maar mee Anvoerder-brandweerman was slim en voetbalde als vliegende kiep, maar dat hielp niet zoveel, want in de kortste keren maakte volgens onze waarneming een soort van Tyrolerholzhackerbube het eerste doelpunt. Daarvoor kreeg hij prompt een rode kaart en toen hij even later een po ging deed om de verpleegster te kussen volgde terecht het tweede rode prentje. Erger was, dat de verpleegster met een ap pelflauwte op de vochtige gras- rmt bleef liggen. Uitstekend werk leverde toen de aanwezige EHBO en met een brancard werd zuster Clivia afgevoerd. Op de televisie doen ze het niet beter en met 2-0 kwam de rust. Een kampeerder rolde zijn slaapmat uit, zette een blik bruine bonen op een koud vuurtje en ging rustig liggen wachten tot het spul gaar was. Na de her vatting volgde onverwachts een uiti>al van een Obelisk van As- terix (zou die man dan toch van adel zijn?). Hij maakte hands en free-kick en stond ook nog Achterwaarts kopwerk van de wereldreiziger. Kok en glaasje op" ondertussen de Samba. LEUSDEN - Bij Impala zit men met een mattenprobleem. Van lm meisjes ontvingen we daarover een brief. We drukken ze hieronda integraal af In dit briefje komt iets te staan over de matten" (eigenlijk vodjes'1 van de gymzaal aan de Lijsterbeslaan. De „mattem' zijn beter tec^ bruiken als slaapzak of zak. Het is gevaarlijk ook. Iemand kan zo stn kelen en heeft een gebroken: been, arm, nek, rug" enzWe zoudfl voordat het nieuwe turnseizoen weer zou beginnen nieuwe matten krr gen Nou we hebben mooie" matten gekregen zeg! Iemand was eens! arm kwijt en die vonden we even later in de matten". HaHaHaHa Dat kind was haar arm verloren met ratslag. Het enige waarvoor: goed zijn is om geintjes te maken. Wij willen nu binnen de kortst mogelijk tijd NIEUWE MATTEN. Monique Evers r< IMPALA": GEACHT GEMEENTEBESTUUR

Leusder Krant | 1975 | | pagina 4