KPJ koos nieuw bestuur Hent en Entje Voskuilen vierden gouden huwelijk 246 donors op bloedafname-avond Ingezonden s.v. Achterveld Ons Genoegen (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) IDERDAG 18 SEPTEMBER 1975 LEUSDER KRANT Vrijdagavond en zater- Liddag j.l. was er op de Hessen- r een braderie welke werd gehouden bate van uniformfonds voor D.W.S. 1 en ander was georganiseerd door Sheer J. Schouten terwijl een aan- Kerenigingen zich met de uitvoering belast jr was weer zo het een en ander te iven Er was een rad van avontuur, f rommelmarktje, een oliebollen- lam een stand met tweedehands ken. ballegooien, doelschi^ten, bal pen schieten, dobbelstenen gooien, [voorlichtingsstand van de gemeen- Leusden, een stand van de Achter- jjse imkers en zeker niet te ver- In de biertent SLECHT WEER pdanks het slechte weer op de vrij- j&vond was er toch een massale op- ynst van de Achterveldse bevolking, een van de stands mocht klagen over weinig belangstelling. Het was weer ai echte Achterveldse avond. De p j. had bij hun attractie tevens een m waarvan men de naam moest raden efcer moet hier genoemd worden de ■arige Andre Steenbeek. die geheel j eisen initiatief met een konijn was ilcomen Men moest het gewicht van oeder konijn en haar jongen raden, aterdag had hij zijn collectie nog breid met een bak met visjes en doos blokken. De opbrengst was be- d voor de muziek terwijl de prij- uit eigen zak werden betaald muziek. Tijdens de braderie bracht de muziekvereniging D.W.S. Oostenrijkse muziek ten gehore. Het hoogtepunt van de vrijdagavond was wel het optreden van jong talent De meisjesclub TOP opende dit met een dansgroep Door hen werd een Volksdans uitgevoerd. De 12-jarige Martin van Klooster uit de deelnemers los Leden van de Car navalsvereniging, het feestcomité, Tour de Junior K.P.J. Het gelach en gebrul was toen niet van de lucht. Om ongeveer 17.00 uur werd de zaak gesloten Men kon weer terugzien op een zeer geslaagd geheel zoals men dat in Achterveld gewend is. De uitslag van de opbrengst is nog niet bekend en deze zal dan ook pas in de volgende krant worden bekend gemaakt. LISUDINA De vrijdagavond werd ingezet met S rondgang door de muziekverer ing Lisudina uit Leusden Achter deze Éiiek liepen een aantal kinderen ver leed en met muziekinstrument Deze ptocht stond geheel in het teken van de ACHTERVELD - Het bestuur van de muziekvereniging ,,Door Wilskracht Sterk" wil via deze weg zijn oprechte dank betuigen aan de organisator en de verenigingen die het mogelijk hebben gemaakt om in de afgelopen week een braderie te houden. Zij allen hebben zich geheel belangeloos voor 100% in gezet om via deze braderie geld in te zamelen t.b.v. het uniformfonds van DWS. Want de gehele opbrengst was voor dit doel bestemd. De dank gaat ook uit naar het pu bliek dat, ondanks het minder goede weer, toch de moed (en de beurs) hebben genomen om deze braderie met een bezoek te vereren. DWS wil in onze dank ook niet vergeten de mensen die min of meer achter dé schermen hebben gewerkt, b v. metverVoéT van ma terialen enz. En tenslotte, maar zeker niet op de laatste plaats dank aan de mensen van de politie, die altijd erg nauw bij de mu ziek zijn betrokken, ook u hartelijk dank voor u altijd spontane en toch effec tieve optreden. UITSLAGEN De uitslag van de prijzen is als volgt Dobbelen vrijdagavond- leprijs: G. v. d. Bremer. 2e prijs T. Kleinveld; 3e prijs: E. Westerlaak. Zaterdagmiddag- le prijs: Sj. Schreu- der; 2e prijs. Tilenius Kruithof; 3e prijs Mevr. Smit. Konijn woog 8 kg. winnaar was C Schoenmaker, er waren 142 blokjes; ge raden 140 door Mhaneveld. Visjes wa ren er 93, 88 geraden door C. Blom. In de fles met bonen zaten 87 witte 'bonen. De le prijs was voor A. v: d. Burgwal. 2e prijs Mevr. v. d. Burgwal en 3e prijs J. v d. Pol. De naam van de geit was niet geraden. De geit was zaterdagmiddag weer op de braderie. Men had toen de gelegenheid om het aantal stokjes in een appel gestoken te raden. Andre Steenbeek was de ge- Stoutenburg werkte mee als Ivan Heylen, de 11-jarige Mary Enters trad op met de Carnavalshit van Ria Valk en de 11-jarige Bruna v. d. Tweel bespeelde een orgel. De 11-jarige Bert de Ridder gaf een aantal dierenimitaties ten beste. Als laatste trad op de dorpsac cordeonist Wim Boersen. Ondanks het feit dat er op deze vrijdagavond zo nu en dan eens een bui neer plensde bleef het publiek toch op de braderie en was het een heel gezellig geheel MEER JEUGD Ook de zaterdagmiddag was -er nog vrij veel belangstelling. Het was nu wel meer jeugd dan ouderen. Ook nu hadden stands niet aan belangstelling te klagen. Voor sommige stands zakte dit later wel af. Doch het Rad van Avontuur en het rommelmarktje plus de biertent bleven toch steeds in de volle belang stelling. Het programma-onderdeel met de fietswedstrijd trok ook veel belangstelling Hoewel zich om 14.00 uur nog geen deelnemer had opgegeven kon men om 15.00 uur toch beginnen. Men had de tandwielen van twee fiet sen verwisseld. Het kleine tandwiel was naar voren gebracht en het grote tandwiel naar achteren. Men moest nu heel vlug trappen wilde men vooruit komen. Eerst kreeg men enkel ploegen van jeugdige deelnemers, daarna twee ploegen van Acanti en daarna kwamen over de vijver wegens gebrek aan deelname niet door kon gaan. Ver moedelijk heeft het koude water hier wel een rol in gespeeld. Al met al kan men toch weer terugzien op een wel geslaagd programma We zijn wel benieuwd naar de uitslag van de op brengst. Doch dan moet men nog wach ten tot de volgende krant. lukkige winnaar van de geit De kaas die bij de groenteboer Van Dijk stond woog 72 kg. en 200 gram. Het juiste gewicht was niet geraden. Er was door vijf personen 75 kg geraden. Door loting kwamen als prijswinnaars uit de bus. le prijs A. Blotenburg; 2e prijs Hilverts en 3e prijs Rijpma. Jammer was wel dat het kabellopen 5 SV Achterveld afdeling Jeugd Uitslagen van zaterdag 13 september Junioren: IJsselm. Vogels A2 - Achterveld Al 4-3 Achterveld A2 - Hoevelaken A3 6-0 Achterveld BI - Hoogland B2 3-0 Amf. Boys B2 - Achterveld B2 afgelast Soest C3 - Achterveld Cl 2-1 Achterveld C2 - Amsvorde C3 1-3 Pupillen Achterveld Dl - Roda D2 1-0 IJsselm. Vogels D3 - Achterv9d D2 1-2 Achterveld D3 - KVVA D5 3-2 Achterveld El - VVZ '49 El 2-3 CJVV E3 - Achterveld E2 afgelast WESTR1JDPROGRAMMA Junioren: Achterveld Al - Hoogland Al a. 14.15 u. WZA A2 - Achterveld A2 a. 14.15 u. Achterveld BI - Quick B2 a 15.00 u. Achterveld B2 - CJVV B3 a. 15.00 u. Achterveld Cl - WZA C4 a. 13.45 u. Baarn C3 - Achterveld C2 a. 13.45 u. Pupillen: Quick D2 - Achterveld Dl a. 12 00 u Achterv. D2 - AmsvordeD2a. 12 00 u. Achterveld D3 - SEC D4 a 13.00 u. Limivo El - Achterveld Ela. 12.00 u Achterveld E2 - Roda E3 a 13 00 u. ACHTERVELD - Donderdag, 11 sep tember j.l hield de Achterveldse K.P.J. haar openingsvergadering. Er waren 47 leden aanwezig. Nadat om ongeveer 20.15 de vergadering door de voor zitter A. Hak was geopend, werd een terugblik gegeven op het vorige seizoen. Hieruit bleek dat dit seizoen wel een bijzonder seizoen was geweest. Dit vooral om de vele geslaagde akti- viteiten en zeker niet minder wat be treft de verdubbeling van het aantal leden. Men was het seizoen begonnen met 56 leden en men had het afgeslo ten met 108 leden Op deze vergadering werd afscheid genomen van M. Wouters die een jaar sekjetaresse was geweest, doch die deze taak in verband met haar studie niet meer op zich kon nemen. Tevens werd afscheid genomen van C. van Dijk die drie jaar penningmeesteresse was geweest. C. van Dijk legde haar functie neer wegens huwelijk. Het afscheid van deze beide bestuursleden ging ge paard met een geschenk en een welge meend dankwoord. Verder werden er deze avond vier nieuwe bestuursleden gekozen en wel M. Traa; M Horst, W. v. d. Hengel en W van Dijk. Het bestuur is er na deze verkiezing als volgt komen uit te zien. Voorzitter A. Hak. penning meester H van Middelaar, secreta resse M Traa en bestuursleden M. Horst, M. de Jong, W. v d. Hengel en M van Dijk. M van Dijk en M. Horst werden aangewezen om zitting te nemen in hei Kringbestuur. Nadat de agenda was afgewerkt, werd de vergadering gesloten en ging men over tot een vrolijker iets. n.l. een bingo, onder de voortreffelijke leiding van de heer Kuipers uit Leusden. De avond vloog om en het was 23.00 uur voor men het wist De eerst volgende activiteit van het nieuwe seizoen is een dropping op za terdag 20 september a.s. Men vertrekt dan om 19 30 uur bij Jan Voorburg. Er wordt op een grote deelname ge rekend Burgemeester Van der Post drukt het Achterveldse gouden echtpaar de hand ACHTERVELD - Dinsdag j.l. was het 50 jaar geleden dat Hent en Entje Voskuilen-Voskuilen in het huwelijk traden. De heer Voskuilen werd ge boren op de eeuwenoude boerderij de Strijdhorst te Stoutenburg. Zijn echt genote werd geboren onder Barneveld in het gehucht Den Aard. Na hun huwelijk, dat kinderloos is gebleven, boerden zij op de boerderij waar de echtgenote vandaan kwam. Zo- hebben zij tot 1958 in Den Aard hun werk gedaan In 1958 zijn zij met boeren gestopt en zijn gaan wonen in de inmiddels afgebroken .Morgenzon" 12 jaar hebben zij daar doorgebracht. Vandaar zijn zij naar Huize St. Jo seph gekomen waar zij nu ook alweer vijf jaar verblijven De heer Voskuilen die 83 jaar is, geniet nog een goede gezondheid. Wel tobt hij al jaren met zijn gehoor. Al leen om te lezen gebruikt hij een bril. Ook mevr. Voskuilen die 82 jaar is, is nog goed gezond. Zij hoort en ziet nog goed. Beiden hebben nog volle be langstelling betreffende hetgeen om hen heen gebeurd. Beiden waren dankbaar dit nog te hebben mogen beleven Ter gelegenheid van dit heugelijke feit, was er 's avonds een gezellig samen zijn in huize St. Joseph. In de ochtenduren bracht burge meester A H. van der Post een be zoek aan St. Joseph om het gouden bruidspaar geluk te wensen. ACHTERVELD - Uitslag onderlinge wedstrijd Ons Genoegen: 1 B Voskuilen 48 2. T Daatselaar 47 ACHTERVELD - De bloedafname- avond, georganiseerd door de Achter veldse E.H.B.O. in samenwerking met het Rode Kruis was ook dit jaar weer een groot succes. 246 personen meldden zich om een halve liter bloed af te staan voor hun lijdende mede mens. Dit waren er 30 meer dan vorig jaar. Deze toename is vooral te danken aan vele enthousiaste E.H.B O.-ers en E.H.B.O.-sters die hiervoor dagen en avonden op pad zijn geweest om de mensen aan te sporen toch vooral te komen. Ook waren er dit jaar op vallend veel jongere bloedgevers en bloedgeefsters en zeker niet te ver geten heel veel mensen uit de nieuw bouw. Dit gaf zeker de doorslag, om dat er van de oudere garde elk jaar afvallen doordat zij de 65-jarige leef tijd hebben bereikt De Achterveldse E.H.B.O. dankt alle bloedgevers voor hun opkomst en men hoopt volgend jaar een nog groter aan tal. Ook is er wel een woord van dank op zijn plaats voor de E.H.B.O.-ers die deze avond in grote getale aan wezig waren, om behulpzaam te zijn bij het bloedschudden en de begelei ding van de bloedgevers, zodat deze avond alles zeer vlot verliep 3 W. J. Lagerweii 47 4. J. van Nimwegen 46 5. J. van Rossum 45 6 H. Hols 43 7. G. Schimmel 42 8. G. Valkengoed 42 9 T. Vos 42 10. J. Pepping 40 11 F Koenen 39 12 W v d. Kletersteee 39 13. G Tolboom 39 14 W Wittebrood 39 15. J J. van Hamersveld 39 16 A Vlug 32 17 M Pothof 31 Met een appelflauwte lag de verpleegster op haar rug. Zelfs de vliegende-' kiep kon niet direct de levensgeesten weer opwekken.

Leusder Krant | 1975 | | pagina 5