A 7 I W,\ rk Pv >17 TTCL-winst en verlies Schietvereniging Leusden e.o. in Amersfoort op kop [leren Impala volleybal innen eerste wedstrijd §JBEnmnttSf£I|^ Woord en doodslag" h 2e klasse B (zo) Kunnen twee wielen een klein wieltje krijgen em \- ik v t. H- - - - - -■ -•$» r> Antilopen 1 werd weggespeeld jONDERDAG 25 SEPTEMBER 1975 LEUSDER KRANT 13 !*P~ LEUSDEN - Twee gewonnen, twee reiijk en twee verloren is het uit balanceerde resultaat van de eer- ■te Week in de herfst-kompetitie voor je zes teams van TTCL. Deze 50% core zal een wiskundige wel met de reet "gemiddelde"' afdoen, maar voor e oplettende toeschouwer bij derge- ijke wedstrijden is het al gauw dui- ehjk dat tafeltennis zich nauwelijks (iskuodig laat benaderen. Zo waren, bijvoorbeeld, de persoon- iike resultaten van Piet van de Bree Derek de Schipper van TTCL 1 recies gelijk 1 gewonnen, 2 ver- oren Toch betekende dit voor de er- aren leklasser Piet v.d. Bree een minder dan gemiddeld" terwijl het oor debutant Derek de Schipper, die net knikkende knieën achter de tafel tond, een "veel meer dan gemid- eld betekende Wiskundig gezien jisschien een moeilijk geval, maar nde sport zeer wel mogelijk lelaas voor het eerste team was Ad id. Broek ook nog niet erg op dreef odat het bezoekende CJC 1 met een U zege naar huis terugkeerde. Zonder af te willen doen aan de •estaties van Paul Plasmeyer en de- jtant Roelf Kamp, die elk één wed- :rijd wonnen, mogen we toch stellen t het 5-5 gelijkspel van TTCL 2 de uitwedstrijd tegen CJC 2 voor een verdienste is van Piet van •kkum die 3 persoonlijke overwin nen boekte. De soms erg krappe es over en weer bewijzen dat de teams elkaar niet veel ontliepen, zodat het gelijkspel een reeel beeld geeft. Na vorig seizoen een lange tijd weg te zijn geweest door ziekte, bewees Nel Kleefstra m de eerste wedstrijd tegen SVE 4 dat ze weer op de goede weg is. Met 3 overwinningen had ze een groot aandeel in de 4-6 overwin ning die het 3e team deze week be haalde in Utrecht. Met S. den Ouden als invaller voor Kees Gijsbertsen trad TTCL 4 vrij dagavond aan tegen ZTTV 9. De goede wil om het de tegenstanders moeilijk te maken was er wel, maar werd nog niet helemaal in daden omgezet. Met een royale 2-8 overwinning keerde ZTTV 9 naar Zeist terug. Het vijfde team trad vrijdag als gastheer op voor SMASH-W4 uit Woudenberg. Al- bert v.d Haar bleef als enige onge slagen in deze wel zeer spannende ontmoeting Niet minder dan 7 van de 10 wedstrijden werden in 3 games uitgevochten, zodat de 5-5 einduitslag als zeer terecht betiteld mag worden. De junioren tenslotte hadden geen moeite met HOOGLAND a, Edward Stam en Rudolf Drager waren ook in het dubbel te sterk voor hun tegen standsters en behaalden aldus een 5-0 overwinning. Een leuke opsteker aan het begin van de kompetitie. LEUSDEN/CENTRUM - Maandag avond heeft ook de schietvereniging Leusden en Omgeving zich laten zien op de jubileumwedstrijden ter gelegen heid van het 70-jarig bestaan van de Sv. Prins Hendrik te Amersfoort. En hoe! Het eerste A-corps van Leusden nam in de A-klasse KKG 12-meter knielend resoluut de leiding in een groep van een dertigtal verenigingen met 378 punten. De Sv. Maarsbergen staat met 10 punten minder voorlopig op de tweede plaats. Zaterdag worden deze wedstrijden afgesloten en wij zijn benieuwd of Leusden de koppositie zal weten te handhaven. Het districtskampioenschap kleidui- venschieten, dat oorspronkelijk op 20 september jl. zou plaatsvinden, is een week uitgesteld in verband met andere voor dezelfde dag op het programma staande schietwedstrijden. Dit kam pioenschap wordt nu a s zaterdag 27 september georganiseerd door de Sv. Leusden E.O. op haar kleiduivenbaan de Vlucht op de Leusderheide. Aanvang 10.00 uur. Op maandag 13 oktober gaan de Leus- ILEUSDEN - Het eerste herenteam ■d Impala is de competitie redelijk Bed begonnen. Door een 2-1 over timing op het Baarnse BG SV ferden afgelopen donderdag alvast de Irste punten binnengesleept. Het was Islist geen lichte opgave voor de linnen van coach Henk van Zoeren, pdat van te voren reeds bekend was worden, dat de Baarnse ploeg zich for de competitiestart had uitgeroepen 7 dé grote kampioenspretendent en dat van je zelf te beweren moet toch heel wat in je raars hebben, rck al omdat deze eerste wedstrijd uitwedstrijd was en omdat er in het team van Impala nog al wat wij zigingen hebben plaats gevonden,leek een overwinning iets, waarop alleen maar werd gehoopt. De wedstrijd zelf was aanvankelijk, nadat ruim een half uur te laat be gonnen was, een enigszins rommelig geheel. De voor de Impala mannen vreemde sporthal met een hinderlijke verlichting vereiste nogal wat aanpas singsvermogen en het was dan ook BG& SVdat aanvankelijk een voorsprong nam. hoewel deze voorsprong niet groter werd dan 2, 3 punten Wat verder in de eerste set was het Impala dat het initiatief nam en vooral na enige goede akties van aanvaller Menno Doeven was het duidelijk dat deze eerste set naar de Leusdenaren zou gaan. Dit was dan ook het geval en met 15-3 sleepte Impala het eerste competitie- punt binnen. De tweede set kenmerkte zich door een zeer chaotisch verloop Het bleek dat de concentratie bij Im pala was verminderd, hetgeen de Baarnse ploeg in staat stelde een voor sprong te nemen, daarbij geholpen door een op dat moment falende ar biter. die enige beslissingen in het nadeel van Impala nam. wat hem door met name Herman ter Schegget en [EUSDEN/ACHTERVELD -Devoet- :ompetitie draait voor de Leusden- verenigingen nog maar vier weken toch is er thans reeds sprake van zeer spannend strijdverloop. iral in de zondagse 2e klasse B, rin Achterveld een belangrijke rol ïlt, was het afgelopen zondag moord ioodslag, maar dan wel in het nette. a der clubs heeft in deze afdeling de volle winst, of beter gezegd: I hebben reeds minstens éénmaal J nederlaag geleden. De vier kop ers van de vorige week verloren ytnaal Achterveld prijkt thans op Bgedeelde) 2e plaats, slechts één Jt achter de nog steeds leidende ■erwijkers. H* stand is thans: ■erwijkers Iterveld Jsche Boys as '65 festad keveld fensche Boys speelt in Nijker- een tegen het Utrechtse VVO e ploegen wonnen afgelopen zon- I Wat dacht u nu van een gelijk- J Anitas - PVC, ook een ontmoe- J van gelijkwaardige elftallen, vindt ■ts in Veenehdaal. Wellicht verlies W de Utrechtse bezoekers. VSKont- Kt in Utrecht Barneveld. Beide clubs §n onderaan de ranglijst Mogelijk ^arneveld gesterkt door de jongste Wnning. Trouwens, de gasheren -jen dlt Jaar nog geen doelpunt ge- i Achterveld moet in staat zijn *siad in Wijk bij Duurstede te klop- Dorestad is weinig produktief m nog geen wedstrijd. Wel speel- pen driemaal gelijk en dat duidt -en behoorlijke verdediging. DVSA E in Amerongen de Utrechtse lei- J Kivierwijkers op visite Die zijn in staat om minstens 1 puntje te pak ken. WINST VOOR RODA? In de le klasse A van Roda (zo) ging het minder wild toe Hier is de rang lijst Nederhorst 3 3 0 0 6 Domstad 3 2 10 5 ASV 3 2 10 5 KDS 4 2 115 KVVA 3 12 0 4 Baarn 3 2 0 14 Fortitudo 4 2 0 2 4 Amersfoortse Boys 3 10 2 2 Ministerpark 4 10 3 2 WZA 3 0 12 1 Roda "46 3 0 1 2 1 Zebra's 4 0 13 1 Baarn zag haar thuiswedstrijd vo rige week afgelast. Ditmaal komt WZA uit Amersfoort op bezoek Normaal is, dat Baarn zal gaan winnen. Dom stad - SV Ankeveen kan voor vuur werk zorgen. Beide clubs, (en ook Nederhorst) zijn nog ongeslagen De uitslag lijkt ons in Utrecht niet ver van een gelijkspel Fortitudo wint in Cothen van het Naardense Minister- park en de Amersfoortse Boys, die j 1. zondag verrassend voor de eerste maal wonnen, krijgen stadgenoten WZA op bezoek, met voor elk een kans op een puntje Roda '46 krijgt nog maals een gelegenheid om afstand te nemen van de rode lantaarndra gers, de Zebra's uit Hilversum. De ontmoeting vindt weliswaar plaats in de radiostad, maar wij blijven erbij, dat de jongste nederlaag tegen KDS op een vergissing berustte Roda kan beslist beter en behaalt zondag ein delijk de eerste overwinning In de wedstrijd KDS - Nederhorst moeten de Utrechtse gastheren er rekening mee houden, dat de bezoekers nog steeds in het bezit zijn van de volle winst. Overigens de enige club (vo rige week nog vier) van de drie afde lingen waarin Leusdense ploegen spe len 2e KLASSE A (ZAT.) Ook in deze afdeling vielen er spaan ders De drie leiders verloren 5 van de 6 punten Alleen Eemnes en de beide ploegen uit Lelystad (voor 80% bevolkt door Amsterdammers) kenden nog geen verlies FC Lelystad trouwens ook nog geen winst! Hier is de com petitiestand: Eemnes Unicum Advendo SOVA Roda 46 Hoevelaken Lelystad Hees Rood Wit Veensche Boys EFC '58 Scherpenzeel Barneveld Het onderaan bungelende Barneveld zien wij zelfs thuis niet winnen van de leiders uit Eemnes. Lelystad-Hoe velaken kan best op het vierde gelijk spel van de polderjongens uitlopen. Advendo wint o.i. in Ederveen van Hees uit Soest, al zal dat niet bepaald ge makkelijk gaan. EFC '58 moet in Ermelo in staat zijn van de Boys uit Nijkerkerveen te winnen, hoewel beide ploegen erg onderaan de ranglijst te vinden zijn. Bij Roda - SOVA (aan vang 16.00 uur) zou tot vóór afgelo pen zaterdag een overwinning voor de Amersfoorters vaste prik zijn geweest. Nu zijn wij daar niet zo ze ker van. Watblief? Wij rekenen op een overwinning van de thuisclub. Tenslotte (Unicum heeft een snipper- zaterdag) wint Rood Wit in Putten wel van Scherpenzeel. Menno Doeven bijzonder kwalijk ge nomen werd. Een en ander was natuurlijk niet be- vordelijk voor een goede partij volley bal en Impala kwam dan ook op een ruime achterstand te staan, die ondanks een duidelijk betere tweede sethelft met meer ingelopen kon worden De derde set was weer voor Impala. Met bij tijd en wijle erg goed spel werd BG SV van het veld gespeeld, waarbij vooral de aanval goed op dreef was. Tot 9-3 liep Impala uit. Dat de ploeg uit Baarn toch nog terug kwam was voornamelijk te wijten aan een aantal verdedigingsmankementen bijde Leusdenaren. Met name de vrij kort over het blok in het centrum van de ver dediging gespeelde ballen werden nogal eens verkeerd beoordeeld. Uiteinde lijk ging de set toch nog vrij ruim met 15-11 naar de mannen van trainer Ed Smits, die daarmee de competitie vrij goed openden. Impala's eerste teams komen deze week allebei in aktie. Voor de heren is het reeds de tweede wedstrijd en tevens de eerste officiële thuiswed strijd. A s. donderdag, 25 september zijri de Leusdenaren gastheren voor het Nijkerkse NVC, een ploeg waar weinig van bekend is en waar Impala nog nooit tegen gespeeld heeft. De heren zullen er echter alles aan doen om deze eerste thuiswedstrijd tot een zo goed mogelijk resultaat te brengen. Deze wedstrijd wordt gespeeld in de sportzaal De Meent en begint om 21.15 Voor het eerste damesteam gaat de competitie a.s zaterdag van start. Tegenstander is het Amersfoortse VIOS 2, een ploeg waarvan de kracht met precies bekend is, maar waarvan gerust aangenomen kan worden, dat het een sterk team is, vooral gezien het feit dat het eerste van VIOS landelijke eerste divisie speelt, zodat aange nomen mag worden dat het reserve- team een heel goed team moet zijn. Onder leiding van trainer Hooge- waard hebben de dames de laatste weken erg veel trainingsarbeid verricht en we zijn erg benieuwd waar dit toe zal leiden Ook deze wedstrijd wordt in de sportzaal De Meent gespeeld en begint a.s. zaterdag om 16 00 uur. Het verdere programma voor de Impala volleybalafdeling ziet er voor de komende week als volgt uit. do 25 september 18.45 uur. Meisjes jeugd: Impala - VIOS e 19.35 uur. Heren 4e klasse SH 71-2 - Impala 4 Donderdag 2 oktober 18.45 uur. Heren 4e klasse Impala 6 - SH 71-3 19.34 uur, Heren 3e klasse b Impala 3 - WA 6 21 15 uur. Dames 2e klasse Spirit 4 - Impala 2 rj»> Een spelmoment uit de wedstrijd Antilopen - de korf alvorens zij een schot waagt. Z.K.C. Siska Visser kijkt naar LEUSDEN - Van Antilopen-zijde is de wedstrijd Antilopen 1 - ZKC 1 een teleurstellende wedstrijd gewor den Na een 1-0 voorsprong is men bij vlagen weggespeeld. Als ploeg werd er met weinig inzet en te weinig fel heid gespeeld ZKC liep in de eerste helft uit tot 4-1 De derde aanval van Antilopen liet de mooiste kansen lig gen: 3 straiworpen, doorloopballen, maar alles werd gemist. Trouwens alle vakken misten kansen. Na 2-5 liep ZKC verder weg naar 2-9. Waar na Antilopen met een afstandschot voor 3-9 zorgde. Wil Antilopen 1 suc ces hebben in deze 2e klas, dan zal er in de andere wedstrijden uit een ander vaatje getapt moeten worden. ANTILOPEN II - RDZ II Opnieuw een overwinning. De ploeg heeft met inzet en enthousiasme voor een goed resultaat geknokt Na 5 minu ten spelen was het al 2-0 door Derk Hueting RDZ scoorde tegen, maar André van de Berg wist de voorsprong weer te vergroten Na mooi voorbe reidend werk van Frans ter Maten kon Gert Graafland voor 4-1 zorgen. De ruststand was 4-2 Bij de volgen- aanval liep de zaak bijna fout. Omdat men zo moeilijk speelde gaf men RDZ de kans om tot 4-2 terug te komen. Gelukkig wist Mauke Costa 5-3 door de mand te gooien RDZ moest toen risico's nemen en dat werd door Bert van Loenen schitterend afgestraft, 6-3 Al met al een verdiende maar moei zaam behaalde overwinning. Peter de Vos, een van de jonge getalenteerde kleiduivenschutters van de schietvereniging Leusden. dense schutters op bezoek bij de Sv. Juliana te Maarsbergen en twee weken later op 27 oktober komt de reserve- politie van Amersfoort een wedstrijd schieten tegen de Sv Leusden op de binnenbaan in Achterveld LEUSDEN/CENTRUM - Trouwe le zers van de hockey-rubriek in onze krant moeten weten, dat de mixed hockeyclub een professionele lijntrek ker op de loonlijst heeft staan. Meteen vernuftig in elkaar geprutst mini- tankwagentje trekt een zekere meneer De Ridder de lijnen op de hockeyvelden. De rechte als langs een lineaal en de ronde als met een passer Hij doet het keurig, da's waar Ondanks een uit stekende verzorging leent het ..ding" zich na gebruik niet voor stalling bin nenshuis Het blijft derhalve, wat verdekt opgesteld, achter het hockey- Hokje wachten op zijn tolgende karwei Onlangs moest De Ridder zo nodig weer gaan lijntrekken, maar dat hoefde niet meer, althans het was niet meer mogelijk. De wielen i<an de kalk-express waren verdwenen. .Gejat" was de rake conclusie van De Ridder en ijlings toog hij met de niet zo blijde boodschap naar zijn broodheer, hockey-voorzitter Bernard Goede raad was duur, net als trouwens nieuwe wielen, maar dat ziet u verder nog wel. Het vervelendst van al was, dat de lijnentrekapparatuur geen eigendom, maar gehuurd was Misschien wel in bruikleen Om twee redenen waren direct nieuwe wielen noodzakelijk. Ten eerste moet je ééns het gehuurde weer compleet en in ordentelijke staat terug kunnen geven, maar bovendien is een hockey veld zonder lijnen geen hockeyveld meer Onverwijld moesten maatrege len worden getroffen. Na uitvoerige informaties bleek de fabriek van het ding ergens achter in Overijssel te liggen, net in een plaats, waar je niet elke dag komt Dus maat besteld'Per telefoon Accoord meneer, maar de levering is op zijn vroegst pas in de tweede helft van oktober" Ik wil niet beweren, dat het een kwestie van mis plaatst wantrouwen is van de fabrikant ten opzichte van de hockeygemeenschap in Leusden. maar wel vond de heer Bernard praktisch omgaand de rekening vast m zijn brievenbus f 110,20 inclu sief BTW en dat was nogal wat. zélfs voor een hockeyclub. Toen de heer Bernard weer wat van de schrik was bekomen, werd nog maals gebeld en weer stond De Ridder op de stoep. ..Wat nou weerStond het houten clubhuis in brand?" Gelukkig bleek dat niet het geval en de beroeps- lijntrekker haalde een doos t>an zijn fiets Wat daarin zat houdt je niet voor mogelijk Niet alleen de twee vermiste wielen, maar ergens in een hoekje ver scholen lag nog een heel klein exem plaar Dat twee wielen gezinsuitbrei ding kunnen krijgen, lijkt tegennatuur lijk Het meest voor de hand ligt daar om de veronderstelling, dat de een of andere kwajongen de wielen heeft ge pikt en ermee thuiskomend verschil van mening over het eigendomsrecht kreeg met zijn vader of moeder met als geivlg het bevel Terugbrengen, waar je ze ..gevonden" hebt. En heel vlug'" Dat is dan gebeurd, maar nog altijd blijft het raadsel, waar het kleine wiel tje vandaan kuam Als nu de hockeyclub de geplaatste bestelling maar weer ongedaan kan maken P C Een spelmoment uit de wedstrijd Antilopen- Z.K C. Brenda Koet vangt in vogelvlucht de bal voor haar tegenstandster

Leusder Krant | 1975 | | pagina 13