Schrale hockey-oogst Judo Leusden won vierkamp Roda (zondag) verloor onnodig van K.D.S. Wisselend succes Roda-junioren Haaien hebben nu ook jeugd-polo-team Dames sloten zwemmend seizoen Aanstaande zondag NRV-autocross Sjoerd Heynes scoorde voor Roda (za): 0-2 GELIJKSPEL VOOR F.C OPSTELTEN li.H.C. LEUSDEN OPRICHTINGS VERGADERING SUPPORTERSCLUB RODA'46 Roda'46 DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1975 leusder krant 15 de hervatting de stand op 3-2. Leus den kreeg nog enkele kansen, doch kon die niet benutten. Een gelijkspel had de onderlinge verhoudingen beter weergegeven, maar nog steeds bepalen de doelpunten de uitslag. Hier bleef het 3-2 In Huizen op een moeilijk veld met veel te lang gras opende Frank Mes trom de score, wederom tegen het principe van Heren 3 in Met 1-1 werd van speelhelft gewisseld en direct daar na kwamen de gastheren op 2-1. Een vrijwel zeker (2e) doelpunt van Mes trom resulteerde in een strafbal, die door Peter Lodewijks werd benut. De eindstand (2-2) had voor Leusden mo gelijk wat gunstiger kunnen zijn als Peter Verschoor niet afwezig was. Hij werd in Huizen toch wel gemist. Uitslagen: Meisjes A - Hilversum A3 4-0 Meisjes B - SCHC B4 1-4 Jongens B - Kampong B3 1-3 Jongens C - SCHC C4 2-5 Jongens D - Schaerweyde D3 4-0 Huizen C2 - Meisjes C 0-0 SCHC A4 - Jongens A 3-1 Kampong B4 - Jongens B2 1-1 Dames 2 - Huizen 2 0-4 Heren 4 - Hilversum 8 1-2 Heren 5 - Hilversum 7 1-5 Horst 1 - Heren 1 1-2 Laren 7 - Heren 2 3-2 Huizen 4 - Heren 3 2-2 Programma 28 september: Dames I - Noordwijk I Heren I - Barneveld I (Deze streek- derby begint om 14.00 uur) Heren 2 - Phoenix 2 Heren 3 - Laren 9 De FC leek naar een ruime over winning af te stevenen, want na reeds enkele minuten spelen bracht Gerrit Brouwer de stand op 1-0. FC Opstelten was duidelijk sterker en bracht de Zwaluwen met de rug tegen de muur, en ondanks het defensieve spel van de tegenstanders konden zij niet verhinde ren dat Charles Krijgsman het even wicht met een doelpunt benadrukte Of de mannen van FC Opstelten gedacht zouden hebben dat de wedstrijd binnen was, of andere oorzaken, de klad kwam erin en ondanks moedig keeperswerk van Jan Oonk werd het nog voor de wisseling 2-3 voor de Zwaluwen en kort na de wisseling zelfs 2-4 dooreen gelukkig doelpunt Toen moest er ge werkt worden Hard werken van Jan v d Berg en Izaak Hoogendam (laatst genoemde moest de overschakeling van veld- naar zaalvoetbal met wat moeite ervaren) en keiharde schoten van Char les Krijgman, die regelmatig het hout werk op de proef stelde, verplaatste het overwicht weer naar de FC Roelof Deizen bracht de stand op 3-4 en kort voor het eindsignaal bereikte een haar- zuivere pass over het gehele veld, van Dick Opstelten, de vrijstaande Cees Pastoor, die de puntenverdeling bevestigde door de Zwaluwendoelman kansloos te laten. lijk minder moeite met de Limburgers Rob Ponsen benutte een strafbal, doch meer dan 1-2 zat er toch niet in. Keeper Niek van Nieuwenhuizen deed het uitstekend en opvallend goed was ook het spel van de invaller uit Jon gens A, de nog zeer jeugdige Philip Kamerbeek. Beslist een belofte voor de toekomst Heren 2, fors geplukt door het eerste elftal, speelde ondanks de nederlaag een goede wedstrijd op hoog peil. Ook Laren 7 kwam goed voor de dag en op het uitstekende Larense veld werd het een spannende wedstrijd, waar met veel genoegen naar gekeken kon worden. Een strafcorner tegen Laren werd goed in geschoten doch zodanig gestopt, dat het een strafbal werd. Hiermee had Stan ley Douglas weinig moeite. Kort daar op maakte Laren gelijk. Een tweede strafcorner, door Kees Swierenga bijna benut, werd ook ditmaal onjuist ge stopt Afko Schoonbeek nam nu de strafslag voor zijn rekening en weer stond Leusden vóór. Nog voor de thee hield Swierenga een hoekslag uit het doel De terug het veld inspringende bal werd daarna door Laren vakkun dig behandeld (2-2). Met een bijzon der mooi doelpunt bracht Laren na LEUSDEN/CENTRUM - Een merk waardig hockeyweekend met overwe gend negatieve resultaten. Aan het weer kan het ditmaal niet gelegen heb ben Dat was meer dan uitstekend. Bij de thuiswedstrijden en de jeugd afdeling ging het nog redelijk. Ondanks dat er speelsters moesten worden af gestaan aan Dames 2 speelden Meisjes A ook afgelopen zaterdag weer een geweldige wedstrijd. Jongens Dherhaal den het huzarenstukje van de vorige week en wonnen voor de tweede maal van hun bestaan. Hockey kan dus wel aangeleerd worden! Een compliment ook voor trainer J. Bernard en coach K van Amerom. Uitspelend hadden Meisjes C en Jongens B2 nog 50% succes. Alle overige jeugdwedstrijden gingen verloren. De senioren deden het io mogelijk nog minder. De drie thuis wedstrijden werden min of meer kans loos verloren en uit werd in totaal nog de helft van de buit veroverd. BEKERWINST Heren 1 kwam in de zeer verre uit wedstrijd in en tegen Horst (bij Ven- lo) zeer gehandicapt in het veld Met met minder dan 6 invallers (hoe is het LEUSDEN - Na een boeiend duel en een spannend scoreverloop eindigde de wedstrijd FC Opstelten - Zwaluwen Vooruit in een 4-4 gelijkspel, wat de krachtsverhouding goed weergaf. mogelijk?) moest Leusden de strijd aanbinden tegen een jong en snel team, dat bovendien niet slecht speelde. In het begin hadden de Leusdenaren weinig vat op het spel van de Limburgers, die ook het eerste doelpunt scoorden. Langzaamaan kregen de bezoekers meer greep op het spel en uit een strafcorner kon Ene Timmer nog voor de rust de achterstand wegweiken. In de tweede helft had Leusden duide- LEUSDEN - Dat de judo-club Leusden in korte tijd ontzettend veel geleerd beeft, blijkt weer uit de resultaten van de judo-vierkamp tussen Leusden, Wou denberg, Doorn en Scherpenzeel, die uterdag in Woudenberg georganiseerd werd door sportschool Boersma uit Amersfoort. De Leusdense ploeg, be staande uit Max Petram (tot 36 kg), Ronny de Vries (42 kg), Stefan Wollars (54 kg), Dirk Molenaar (62 kg) en Onno Y.d. Wndt (f 62 kg), heeft zo met heup- Punten 20-13 13-23 30-13 Partijen (2-2) (2-3) (3-2) Eindstand 1. Leusden; 2. Doorn; 3. Woudenberg 1; 4. Scherpenzeel; 5 Wou denberg 2. Het Leusdense team treedt op 4 ok- "tober- 8 sv wederomlTt de gymzaal aan de Geeresteinselaan te Woudenberg aan voor de revanchewedstrijden tegen de zelfde clubs, aangevuld met een team van sportschool Boersma uit Amers foort. Gezien bovengenoemd succes zien wij het hernieuwde optreden van Judo- Leusden met spanning tegemoet. Voor belangstellenden, aanvang 12.30 uur en toegang vrij. LEUSDEN - Kortgeleden heb ben een aantal dames, die gedu rende het zwemseizoen elke mor gen vroeg in het zwembad hun rondjes zwommen, het seizoen I eveneens min of meer officieel I afgesloten. Dat gebeurde 's mor- gens om acht uur met een enor- me verkleedpartij in het Leusder i zwembad, waarna men gekleed I aan het zwemmen sloeg. Dat de badmeester ook nog en passant het slachtoffer werd en in het I water belandde, behoorde tot het I ritueel. Wij vonden deze gebeur- tenis zo aardig, dat wij het voor u op de gevoelige plaat vast leg den: de complete groep zwem sters en een opname van één der dames in aktie worpen en houdgrepen gestrooid, dat op de eerste plaats beslag kon worden gelegd. Vooral Max Petram had een zeer geslaagde middag. Als een ver kleinde uitgave van Anton Geesink won hij alles wat er maar te winnen was. De uitslagen waren (Leusden resp. tegen Woudenberg, Doorn en Scherpen zeel): Max Petram 10- 0 10- 0 10- 0 Ronny de Vries 0- 3 0- 3 10- 0 Stefan Wollars 10- 0 3- 0 0- 3 Dirk Molenaar 0- 10 0- 10 0- 10 Onno v.d. Windt 0- 0 0- 10 10- 0 LEUSDEN-CENTRUM - A.s. zondag organiseert de Cross Vereniging Leus den de in augustus j.I. door de weersom standigheden uitgestelde autocross. Het begint er wel naar uit te zien, dat het de allerlaatste NRV-autocross in Leusden zal zijn, aangezien de CVL meer en meer is overgezwaaid van de auto- naar de motorsport. Voor de liefhebbers van eeen onvervalst brok combinatie van sport en sensatie mogelijk dus de laatste kans om vlak bij huis nog eens aan hun trekken te komen. De cross wordt gehouden op een goed ruig stuk grond aan het einde van de Noorderinslag op een geheel onver harde baan van circa 800 meter. Alle factoren voor een hap grof geweld lij ken aanwezig. Er worden coureurs aan de start verwacht, waaronder Piet Dam, de huidige leider van het klasse ment om het Nvr- autocrosskampioenschap van Neder land, waarvoor de Leusdense cross meetelt. Onze plaatselijke favoriet Daan Speksnijder, altijd goed voor ver rassingen en reeds enige malen winnaar van een dergelijk evenement in Leus den, is eveneens van de partij. De wed strijden vangen aan om 13.00 uur en de twee snelste van de drie manches tellen voor iedere renner mee voor de einduit slag. Voor 5,- per persoon (kinderen ƒ3,-) krijgt u een hele middag weer eens wat anders te zien dan voetbal of hockey. Na afloop volgt tussen 18.00 en 19.00 uur de uitreiking der prijzen in rest. Nieuw Leusden. LEUSDEN/CENTRUM - Een zeker in de eerste helft veel sterker Roda heeft beslist onnodig van het niet imponerende Utrechtse KDS verloren. 2-0. Of zelfs 3-0 was voor de thuisclub bij de rust was heel normaal geweest, maar de wer kelijkheid was anders. Vanaf de (druk bezette) tribunes was het natuurlijk wel gemakkelijker dan op het veld, maar dit Roda was een heel ander elftal dan dat van de vorige week. Na een onzeker begin, Hoogland kon een misser van de vandaag minder re solute Andre Snoek nog net herstellen, kwam Roda sterk naar voren. Doch met veel te weinig mankracht in de voorlijn. Bovendien had Sjaak van Smalen van daag ook bepaald zijn dag niet Zijn gepingel is al erg genoeg, rnaar dit maal meestal ook nog in de verkeerde richting Eigenlijk stond Jos van Kooy alleen in de aanval. Hij heeft ontzet tend hard gewerkt, maar kon het met onvoldoende steun ook niet redden. Bovendien had hij weinig geluk. Een hard schot over het doel en kort daar op een kopbal op de KDS-lat hadden evenveel doelpunten kunnen zijn Na een 20-tal minuten van zeer sterk spel, echter zonder resultaten, werd Roda kennelijk nerveus, of misschien was het angst. KDS trok hieruit haar conclusies en trok flink in de aanval. Jos van Kooy miste nog een goede kans en toen velde KDS het vonnis. Uit een doelworsteling, net voor de rust, werd het 0-1 In de tweede helft ging Roda verder met hetzelfde onverklaarbare optre den Eén of twee, een enkele keer drie man in de aanval en verder alles ach ter En waarom9 Of het nu 0-1 is of 0-4 wordt, blijft immers gelijk De wedstrijdpunten ben je kwijt. Nu had Roda net zo aanvallend moeten spelen als tegen Nederhorst. Met 10 man tegen 11 en dan nog 2 doelpunten maken. Dat was klasse! Nu had de Utrechtse verdediging geen moeite met Roda Wil Snoek loste in de 20e mi nuut uit een doorbraak nog een mooi schot, dat een beter lot verdiend had en toen iets meer dan 10 minuten voor afloop KDS met een ver afstand schot Gert Osnabrugge verraste, was het voor Roda gebeurd De stand bleef 0-2, zelfs toen vlak voor het eindsig naal Jos van Kooy nog een kans kreeg. Van zeer dichtbij werd zijn schot nog gekeerd door de KDS-verdediger. Deze wedstrijd heeft o i. toch wel wat af breuk gedaan aan Roda's goodwill. De kwaliteit is onbetwist aanwezig, maar werd niet gebruikt. A.s. zondag moeten de roodzwarten naar de Hilversumse Zebra's. Daar lig gen nieuwe kansen tegen een ploeg, die onder aan de ranglijst staat Maar dan moet er wel anders gespeeld wor den, met alles op de aanval gericht en met meer inzet dan nu LEUSDEN/CENTRUM - Roda Al ver loor door gebrek aan inzet van een zeker niet sterker, maar wel enthou siast spelend IJsselmeervogels. In pa- ling-city kon de voorbeeldig werkende aanvoerder Paul Droog het in de ach- terboude meestal nog wel klaren, doch op het middenveld en voor was het doffe ellende. Gezien het spel in de eerste helft, waarbij Hans Vrijhoef op rechts de gevaarlijkste man was, leek Roda ruim te gaan winnen, maar na de 0-1 door een fraaie lob van Hans Bransen dacht Roda, dat men er reeds was. De wilskracht van de vogels bepaalde echter anders. Baarn A3 en Roda A4 speelden een spannende wedstrijd met 2-2 als re sultaat Voor de rust kwam Roda met 1-0 achter, maar na de hervarring zorgden De Kruiff en Biesterveld voor een 1-2 stand. Pas in de laatste 5 minuten forceerde Baarn de gelijk maker. Als Roda A4 wat meer op elkaar ingespeeld raakt, zal iedere tegenstander het er moeilijk mee krij gen. De wil om te winnen was aan wezig en dat is al heel wat. In de eerste helft van VVZ BI - Roda BI was het spel'van de Leusdenaren maar matig. De ruststand (2-0) was voor WZ wel verdiend. Het werd tevens de eindstand, want hoewel Roda goed terugkwam, konden geen doelpunten aangetekend worden E. Delfgauw was Roda's beste man. Voor rust bij Baarn B3 - Roda B2 liepen de Leusdenaren gewoon storm op het Baarnse doel. Jammer genoeg zonder succes In de tweede helft kreeg Roda twee strafschoppen mee. De eerste werd gemist en de tweede door W. Klumpers benut. 17 minuten voor afloop bracht de net ingevallen L Vaartjes de eindstand op 0-2. Heel anders dan de vorige week was het optreden van Roda C3 Het was klasse' Seegers scoorde het openingsdoel punt Daarna ljet L. Plomp zijn visite kaartje zien in de vorm van drie tref fers Quick kwam nog terug tot 1-4 maar K Blijkerk zorgde voor de eind stand van 1-5 Succes voor a.s. zater dag tegen de IJsselmeervogels! LEUSDEN/CENTRUM - De uitwed strijd tegen de Veensche Boys in Nij- kerkerveen heeft Roda (zat.) met een enthousiast elftal gewonnen. In de eer ste helft zag het daar nog niet naar uit De thuisclub was beslist sterker, doch Roda's verdediging hield de poort goed dicht. Geleidelijk kwam Roda wat uit de verdrukking en na de rust bleek Roda zelfs lange tijd de initiatief- nemende ploeg Halverwege de tweede helft bezorgde Sjoerd Heynes de gasten een voorsprong en 5 minuten later verhoogde dezelfde spitsspeler de stand tot 0-2. Dat werd ook de uitslag Aanstaande zaterdag komt SOVA uit Amersfoort bij Roda op bezoek. De spoormannen hebben inmiddels laten zien. dat ze niet onklopbaar zijn. Een goede kans voor Roda zit er zeker in. Uitslagen zaterdag: Veensche Boys - Roda 1 0-2 Roda 2 - Unicum 2 1-3 Roda 3 - Scherpenzeel 3 0-0 Roda 4 - Posthoorn 3 6-1 Programma a.s. zaterdag: Roda 1 - Sova 1 16.00 u. DVS'33 2 - Roda 2 14.00 u Hulshorst 3 - Roda 3 13 00 u. VO.P. 3 - Roda 5 12.00 u. Uitslagen zondag: Roda 1 - K.D.S. 1 0-2 Limvio 2 - Roda 2 6-2 Roda 3 - Hooglanderveen 2 0-7 S.E.C. 4 - Roda 4 2-1 Roda 5 - Hooglanderveen 4 0-0 Soest 7 - Roda 6 3-0 Programma a.s. zondag: Zebra's 1 - Roda 1 14.30 u. Roda 2 - Amersfoortse Boys 4 12.00 u Quick 5 - Roda 3 14 30 u. Roda 4 - V.V.O.G 4 12 00 u. V.V.Z A 5 - Roda 5 11.30 u. Roda 6 - Amsvorde 5 14.30 u. Quick 13 - Roda 7 12.00 u. LEUSDEN - Dat het nu bergopwaarts gaat met het waterpolo in Leusden, blijkt wel uit het feit dat de Haaien nu ook met een jeugdteam te water gaat. Dit team is ingedeeld in de bond, wat voor de Leusdense Zwem en poloclub een nieuwtje is. Dat de jongens goed op elkaar ingespeeld zijn, is te zien aan de grote overwinning die zij behaalden op Kroostduikers in Zaandam. De eerste wedstrijd uit de jeugdcom- petitie, Haaien - DOK uit Amster dam kon niet doorgaan omdat de Am sterdamse ploeg had afgebeld. Dit bete kende dan ook dat D O K twee ver lies punten kreeg genoteerd. De tweede wedstrijd van de Haaien werd wel gespeeld De Haaien moes ten namelijk naar Zaandam om het op te nemen tegen de thuisspelende Kroost duikers. De Haaien-spelers gingen er flink tegenaan wat resulteerde in een 8-5 overwinning De eerstvolgende wedstrijd voor de Haaien is een uitwedstrijd. Deze wed strijd, tevens de laatste uitwedstrijd, zal gespeeld worden op zaterdag 27 september in Wormerveer Merkwaar dig is het feit dat de Haaien hun thuis wedstrijden in het Amersfoortse sport- fondsenbad spelen. Dit komt omdat de K.N .Z B het Leusdense zwembad heeft LEUSDEN/CENTRUM - Het is dus zover: de supportersvereniging Roda '46 krijgt langzamerhand gestalte. Op woensdag 8 oktober a s organiseert het voorlopige bestuur de officiële op richtingsvergadering van de suppor tersclub in het clubhuis van Roda '46 op het Burgemeester Buiningpark. Aan vang 20.00 uur. Iedereen is welkom. Op deze bijeenkomst zullen de kennis making van de leden onderling (voor zover dat nódig is), de doelstellingen van de vereniging en de verkiezing van het definitieve bestuur de voor naamste agendapunten zijn. Het voor lopige bestuur, alwaar ook alle ge wenst0 informaties ï.z. de nieuwe ver eniging te krijgen zijn, is als volgt samengesteld: voorzitter J J. deJong, Kon. Julianalaan 109 (033-16569), se cretaris D. H. Bongaerts, Ravenhorst 21 (03496-2068), penningmeester J. D. H. Lamme, Ravenhorst 23 (03496- 1330), 2e secretaris J Kramer, Ans- friduslaan 31 (03496-2826) en 2e pen ningmeester B. Wittenberg. Laapeer- seweg 7 (03425-1534). Afdeling Pupillen: Limvio Dl - Roda '46 Dl 2-"5 Roda '46 D2 - Hoogland Dl 0-3 Hoogland D2 - Roda '46 D3 0-7 Roda '46 D4 - Limvio D3 4-2 Spakenburg D3 - Roda 46 D5 2-2 Roda '46 D6 - Soest D5 3-1 WZA D6 - Roda '46 D7 0-5 Amsvorde D3 - Roda '46 D8 0-2 Roda '46 El - KVVA El 4-1 HVC El - Roda '46 E2 0-2 Achterveld E2 - Roda '46 E3 1-1 Roda '46 E4 - APWC E5 3-0 2-1 afgekeurd wegens te geringe diepte aan de noordkant van het bad Dit winterseizoen is niet alleen voor de jeugdploeg, maar ook de adspiran- ten, Heren 1, 2 en 3 zullen volop aan hun trekken komen De teams spe len namelijk mee in een zogenaamde wintercompetitie, die wel in het Leus dense bad gespeeld mag worden. Ook zal er iedere maand een zater dagmiddag van kwart voor vier tot kwart over zes voor de poloers zijn. Deze zaterdagmiddagen zullen hoofd zakelijk voor tournooien zijn De eerste van deze reeks tournooien is op za terdag 27 september aanvang 15 45 uur De uitgenodigde teams zijn Tri ton 1 en Triton adspiranten en Lars- heim 1 Het ligt in de bedoeling dat het niet gaat om de eerste plaats, maar het zijn meer oefenpartijtjes, zodat de trainers wat tactische en technische snufjes kunnen uitproberen in de prak tijk Afdeling Junioren: A-Junioren: IJsselm. v A2 - Roda Al Hoogland A2 - Roda A2 gestaalft Roda A3 - CJVV A3 4^8 Baarn A3 - Roda A4 2-jg B-Junioren: WZ '49 BI - Roda BI 2-D Baarn B3 - Roda B2 0-2 KVVA B3 - Roda B3 6-1 APWC B2 - Roda B4 2-J C-junioren: Sec C5 - Roda Cl Z-h Roda C2 - Hoogland C5 0-1 Quick C5 - Roda C3 1-8 WEDSTRIJDPROGRAMMA A.S. WEEKEND Afdeling Pupillen: Roda '46 Dl - Baarn Dl 13.Oi Quick D2 - Roda '46 D2 v. 10.31 Roda '46 D3 - Soest D2 13.00 Hoevelaken D2 - Roda '46 D4 v. 12.10 Roda '46 D5 - Quick D4 11.00 Hoogland D3 - Roda '46 D6 v. 12.15 Roda '46 D7 - Hoogland D4 12.0D Roda '46 D8 - Achterveld D3 12.00 APWC El - Roda '46 El v 12 ll Roda '46 E2 - APWC E2 13.00 Roda 46 E3 - Hooglanderveen E2 12.00 IJsselm v E4 - Roda 46 E4 v. 12 Og 5 Afdeling Junioren: A-Junioren: Hoogland Al - Roda Al v. 15.10 Roda A2 - Quick A3 16.10 Spakenburg A2 - Roda A3 v 15 30 Roda A4 - Sec A3 16 l| B-Junioren Roda BI - H.V C. B2 15.00 Soest B3 - Roda B2 v. 14 10 Roda B3 - WZA B3 15.00 Soest B4 - Roda B4 v 14 10 C-Junioren: Roda Cl - Soest C3 13 40 Roda C2 - KWA C3 13.46 IJsselm. v. C4 - Roda C3 v 13.00

Leusder Krant | 1975 | | pagina 15